UA25600C2 - Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу - Google Patents

Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу Download PDF

Info

Publication number
UA25600C2
UA25600C2 UA98041704A UA98041704A UA25600C2 UA 25600 C2 UA25600 C2 UA 25600C2 UA 98041704 A UA98041704 A UA 98041704A UA 98041704 A UA98041704 A UA 98041704A UA 25600 C2 UA25600 C2 UA 25600C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
liquid
slag
workpiece
surfacing
crystallizer
Prior art date
Application number
UA98041704A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Борис Ізраїльович Медовар
Борис Израилевич Медовар
Лев Борисович Медовар
Борис Борисович Федоровський
Борис Борисович Федоровский
Анатолій Костянтинович Цикуленко
Анатолий Константинович Цикуленко
Ізраїль Абович Ланцман
Израиль Абович Ланцман
Олександр Владиславович Чернець
Александр Владиславович Чернец
Віталій Юхимович Шевченко
Виталий Ефимович Шевченко
Костянтин Анатолійович Цикуленко
Константин Анатольевич Цикуленко
Василь Іванович Ус
Василий Иванович Ус
Володимир Якович Саєнко
Владимир Яковлевич Саенко
Original Assignee
Закрите Акціонерне Товариство "Елмет-Рол - Група Медовара"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Закрите Акціонерне Товариство "Елмет-Рол - Група Медовара" filed Critical Закрите Акціонерне Товариство "Елмет-Рол - Група Медовара"
Priority to UA98041704A priority Critical patent/UA25600C2/uk
Publication of UA25600C2 publication Critical patent/UA25600C2/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до спеціальної електрометалургії – способів електрошлакового наплавлення, переважно тіл обертання, зокрема подовжених деталей і може бути використаний при виробництві і ремонті валків прокатних станів, роликів машин безперервної розливки заготовок, рольгангів прокатних сталей, нагрівних печей тощо. Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу полягає у встановленні заготовки у секційний струмопідвідний кристалізатор, у якому процес електрошлакового наплавлення ведуть з одночасним витягуванням наплавленої заготовки. При цьому рідкий шлак, а потім рідкий метал, які приготовлено поза наплавлюючим агрегатом, заливають у зазор між наплавлюваною заготовкою і стінкою кристалізатора, причому заливання рідкого металу на дзеркало шлакової ванни ведуть з швидкістю, величина якої v кг\хв чисельно пов'язана з потрібним діаметром наплавленої поверхні D мм і товщиною наплавленого шару t мм співвідношенням v = k1t (D - t), де k1 = (1,2 - 4,9) 104, підтримуючи потужність на шлаковій ванні P1 кВт чисельно рівною k2D, де k2 = 0,6 - 1,2. При порційному заливанні рідкого присаджувального металу величина порції n кг чисельно не перевищує величину k3t (D - t), де k3 = (0,1 - 0,3) 10-3. Частоту подачі порцій заливаного рідкого металу контролюють автоматично за допомогою датчика рівня рідкого металу, введеного у формуючу секцію кристалізатора. Можливе перегрівання рідкого присаджувального металу у плавильному агрегаті до температури, яка перевищує температуру його ліквідусу на 100 - 200 °С з подальшим охолодженням перед заливанням у кристалізатор до температури ліквідусу. Перед початком введення присаджувального металу у струмопідвідний кристалізатор можливе підігрівання початкової ділянки наплавлюваної заготовки шляхом її електрошлакового обігріву при потужності на шлаковій ванні P2 кВт чисельно рівній k4D, де k4 = 0,3 - 0,6, до температури 450 - 600 °С. При використанні заявленого винаходу забезпечується оптимізація швидкості заливання рідкого металу у кристалізатор, режиму електрошлакового обігріву наплавюваної заготовки, що пов’язаний з потрібними товщиною наплавлюваного шару і діаметром самої заготовки, усунення небажаної структурної спадковості наплавленого металу, дрібнозернистість його структури та висока міцність наплавленого шару.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі спеціальної електрометалургії а більш конкретно - до способу 2 електрошлакового наплавлення переважно тел обертання, зокрема подовжених деталей, і може бути використано при виробництві і ремонті всіляких валків прокатних станів, роликів машин безперервної розливки заготовок, рольгангів прокатних станів, роликів нагрівальних печей і ін.
Широко відомо застосування для цих цілей різних методів наплавлення, включаючи електрошлакову, дозволяючих наносити на вказані вироби робочий шар з металу або інтерметалідів того ж або іншого хімічного 70 складу, що і основной виріб.
В цієї заявці не будуть розглядатись відомі способи наплавлення з застосуванням як матеріал для наплавлення твердих електродів у вигляді дроту, стрічки, труби і ін.
Найбільш прогресивним методом наплавлення вказаних виробів є наплавлення рідким металом, що дозволяє різко знизити собівартість процесу і виробів і використати у якості матеріалів для наплавлення 72 матеріали практично любих хімічних складів, які надзвичайно дороги або які у окремих випадках неможливо одержати у вигляді твердих електродів.
Наприклад, у патенті Великобританії Мо 1469113 від 30.03.1977 р. описаний спосіб електрошлакового наплавлення з застосуванням рідкого металу для наплавлення. Проте, використання звичайного - неструмопідвідного кристалізатора - не дозволило реалізувати цей процес у промислових масштабах, оскільки пристрій для його здійснення виявився надзвичайно складним і дорогим.
В публікації "Оемеюртепі ої Нідп-репогтапсе КоїЇ ру Сопіїписиз Рошгіпд Ргосевзв їог СіІадаіпоа" (ІІ
ІпФіегпайопа!ї, Мої. 32 (1992), Мо. 11, стор. 1202-1210) описаний спосіб наплавлення рідким металом, що нагадує по своєї суті процес вертикальної безперервної розливки сталі. Цей спосіб реалізований у промисловості, проте, по своєї суті він реалізує не сплавління наплавлюємого металу і заготовки, а їх пайку с між собою. Це обмежує можливості комбінування різних металів: наприклад, цим способом здійснюють покриття. (У сталевих валків з низьколегірованих сталей швидкоріжучої сталлю, проте не можуть здійснити теж саме для чавунних валків. Крім того, вказаний спосіб здійснюється у дуже вузьких межах технологічних параметрів, що приводить часто до порушення суцільності паяного з'єднання валка і наплавлюємого матеріалу.
В патенті США Мо 4.305.451 від 15.02.1981 р. описаний спосіб електрошлакового наплавлення у о струмопідвідному секційному кристалізаторі, якій є вільним від більшості вищеперелічених вад, проте, як ав матеріал для наплавлення в ньому описані у основному тверді шматкові присаджувальні матеріали (дроб, порошок, стружка і ін.), що обмежило застосування цього способу тільки для чавунних валків, наплавлюємих тим о ж чавуном. ю
Найбільш близький по сукупності ознак і тому взятий за прототип спосіб описаний у патенті ЕР Мо0063011 від 13.10.1994 МПК 8220 19/16, 11/00. В цьому патенті розкритий спосіб електрошлакового наплавлення заготовок сч круглого перерізу, який містить установку заготовки, яка призначена для наплавлення, у секційний струмопідвідний кристалізатор, заливання у зазор між наплавлюємою заготовкою і стінкою кристалізатора рідкого шлаку, який є електропровідним у рідкому стані і неелектропровідним у твердому стані, для створення « шлакової ванни, підвід електричної потужності до шлакової ванни, заливання рідкого присаджувального металу З 70 на рідкий шлак для наплавлення і ведення процесу електрошлакового наплавлення з одночасним витягуванням с наплавлюємої заготовки. Проте, цей спосіб здійснюють при неконтрольованому режимі електрошлакового
Із» обігріву наплавлюємої заготовки і швидкості заливання наплавлюємого металу у струмову (що нагрівається) частину кристалізатора, що невиправдано ускладнює його практичну реалізацію і не дозволяє одержати заготовки з сталим рівномірним проваренням по перерізу.
В основу винаходу, що пропонується, поставлена задача вдосконалити відомий 95 спосіб електрошлакового о наплавлення шляхом оптимізації швидкості заливання у кристалізатор рідкого металу і режиму 4! електрошлакового обігріву наплавлюємої заготовки, ув'язавши ці параметри з потрібними розмірами товщини наплавлюємого шару і діаметру наплавленої заготовки. б Поставлена задача вирішена тим, що запропонований спосіб електрошлакового наплавлення заготовок ав! 20 круглого перерізу, який містить установку заготовки, яка підлягає наплавці, у секційний струмопідвідний кристалізатор, заливання у зазор між наплавлюємою заготовкою і стінкою кристалізатора рідкого шлаку, с електропровідного у рідкому стані і не електропровідного у твердому стані, для створення шлакової ванни, підвід електричної потужності до шлакової ванни, заливання рідкого присаджувального металу на рідкий шлак для наплавлення і ведення процесу електрошлакового наплавлення з одночасним витягуванням наплавлюємої 25 заготовки, у якому, згідно винаходу, рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливають на рідкий шлак
ГФ) безперервно з швидкістю, величина якої пов'язана з заданим діаметром наплавлюємої заготовки і заданою товщиною наплавлюємого шару вказаним співвідношенням: іме) - мк. (0-9, де у - швидкість заливання рідкого присаджувальногометалу (кг/хв),
Кі - (1,2. - 4,993 107 - коефіцієнт пропорційності, встановленийзалежно від фізичних характеристик наплавлюємого металу; Ї - задана товщина наплавленого шару (мм); ОО - заданий діаметр наплавлюємої заготовки (мм); при цьому підтримують потужність на шлаковій ванні чисельно рівної
Рі - КоО, 65 де Ру - потужність на шлаковій ванні (кВт);
Ко - 0,6 -1,2 - коефіцієнт пропорційності, встановлений залежно від фізичних характеристик матеріалу заготовки; р - заданий діаметр наплавлюємої заготовки (мм).
В такому способі потужність на шлаковій ванні, що обумовлює нагрівання і оплавлення поверхні наплавлюємої заготовки, пов'язана з потрібним діаметром наплавленої заготовки незалежно від товщини наплавки простим співвідношенням, у якому коефіцієнт пропорційності враховує можливі коливання фізичних властивостей (температуру плавління, тепло- і температуропровідність) матеріалу заготовки, яка підлягає наплавці, а також бажану величину проварення. Чим більше температура плавління, тепло- і температуропровідність матеріалу заготовки, що підлягає наплавці, а також бажана величина проварення, тим 70 більше значення коефіцієнта пропорційності Ко. Коефіцієнт пропорційності К/(що пов'язує швидкість заливання рідкого присаджувального металу у з потрібним діаметром наплавленої заготовки і товщини наплавки враховує можливі коливання фізичних властивостей (температуру плавління, тепло- і температуропровідність) наплавляемого матеріалу, а також потужність на шлаковій ванні. Чим менше температура плавління, тепло- і температуропровідність наплавлюємого матеріалу, і більше потужність на шлаковій ванні, тим більше значення 75 Коефіцієнта пропорційності.
Таке рішення дозволяє раціонально здійснити процес наплавлення зі створенням надійного з'єднання наплавлюємого матеріалу і заготовки для любого заданого діаметру заготовки і товщини наплавленого шару і будь-якої підводимої до шлакової ванни потужності.
Можливо рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливати на рідкий шлак порціями, величина яких визначається співвідношенням: п - К3-КО- 5, де п - величині порції (кг),
Кз - (0,1 - 0,3) 1033 - коефіцієнт пропорційності, якій установлюють залежно від усередненою швидкості подачі рідкого присаджувального металу; с
Її - задана товщина наплавленого шару (мм); о р - заданий діаметр наплавлюємої заготовки (мм).
Подача металу порціями розширює можливе застосування способу, при цьому зберігається задана швидкість подачі рідкого присаджувального металу, яка у цьому випадку буде усередненою , і потужність на шлаковій ванні. Коефіцієнт пропорційності Кз, що пов'язує величину порції рідкого присаджувального металу п ав) з потрібним діаметром наплавленої заготовки і товщини наплавки враховує можливі коливання величини порції, о пов'язані з величиною усередненою швидкості подачі рідкого присаджувального металу і порушенням сталості проварення. Чим вище середня швидкість подачі рідкого присаджувального металу, тим вище значення (Се) коефіцієнта Кз. ю
Краще рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливати на рідкий шлак при температурі, рівній температурі ліквідусу, для забезпечення дрібнозернистої структури наплавленого металу. Ге
Це дозволяє усунути небажану структурну спадкоємність наплавленого металу і забезпечити його дрібнозернисту структуру, яка забезпечує високі міцнісні характеристики наплавленого шару.
Доцільно рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливати на рідкий шлак після електрошлакового « підігрівання наплавлюємої заготовки до температури 450 - 6007"С при потужності на шлаковій ванні, що визначається з співвідношення: - с Ра - КО, и де Ро- потужність на шлаковій ванні (кВт); ,» К. - 0,3 - 0,6 - коефіцієнт пропорційності, встановленийзалежно від фізичних характеристик матеріалу заготовки; р - заданий діаметр наплавленої заготовки (мм), ко для усунення імовірності створення холодних тріщин у основному і наплавленому металі на початковій сл ділянці наплавлення.
Це дозволяє здійснити попереднє підігрівання заготовки безпосередньо у кристалізаторі і усунути (о) імовірність створення холодних тріщин у основному і наплавленому металі на початковій ділянці наплавлення о 50 матеріалів, що загортовуються Це виключає необхідність застосування спеціальних термічних засобів для здійснення попереднього підігрівання. (42) Технічна суть і принцип дії винаходу пояснюються на прикладах виконання з посиланням на рисунки, що додаються .
На фіг.1 схематично показано розміщеня деталі, що підлягає наплавці, у секційному кристалізаторі, їх під'єднання до джерела живлення і операцію заливання у кристалізатор рідкого шлаку і рідкого металу для о наплавлення.
На фіг.2 схематично показана виплавка шлаку у флюсоплавильній печі. їмо) Суть способу, що пропонується, зводиться до наступного.
Заготовку 1, що підлягає наплавці, встановлюють у струмопідвідний секційний кристалізатор 2 (фіг.1) і 60 суміщують поздовжню вісь заготовки з поздовжньої віссю кристалізатора. Кристалізатор секціоновано по висоті на струмопідводну секцію 2 і формуючу секцію 3. Між струмопідводною верхньою секцією кристалізатора і формуючою секцією розташована проміжна секція 4. В боковій стінці формуючої секції встановлений датчик 5 рівня металевої ванни. Таке секціонування кристалізатора забезпечує рівномірність струмо- І теплорозподілів.
У флюсоплавильній печі 6 (фіг.2) виплавляють шлак, наприклад 1/3Сак »5 - 1/3Сао-1/ЗАІ2О»з і здійснюють 65 заливання у зазор між наплавлюемою заготовкою 1 і стінкою кристалізатора рідкого шлаку, електропровідного у рідкому стані і неелектропровідного у твердому стані, до рівня у струмопідвідній секції кристалізатора,
показаного на фіг.1, зі створенням шлакової ванни. Після цього вмикають джерело живлення 7 і підводять електричну потужність до шлакової ванни, яку встановлюють залежно від необхідного діаметру наплавленої заготовки, а отже і діаметру формуючої секції кристалізатора, шляхом змінення напруги холостого ходу джерела
Живлення.
Потім потужність на шлаковій ванні збільшують до значення згідно з залежністю Р. - КО, де О - заданий діаметр наплавлюємої заготовки, а К/- 0,6 - 1,2 залежно від фізичних характеристик матеріалу заготовки. Ця залежність виведена емпіричним шляхом Зниження коефіцієнта К їі нижче 0,6 не забезпечує очікуваного прогрівання заготовки, а збільшення вище 1,2 приводить до інтенсивного оплавлення поверхні заготовки. Після 7/0 виходу на заданий електричний режим починають процес наплавлення - здійснюють заливання рідкого металу для наплавлення, якій виплавляють у окремому агрегаті 8, у зазор між наплавлюємою заготовкою і стінкою кристалізатора з швидкістю у - КОКО - 9, де Ко - (1,2 - 4,99107 Її одночасно починають витяжку наплавлюємої заготовки з кристалізатора, підтримуючи постійним рівень рідкої металевої ванни за допомогою датчика рівня.
Ця залежність виведена емпіричним шляхом і визначається фізичними характеристиками наплавлюємого 75 металу. При величині коефіцієнта Ко нижче 1,2. 107 невиправдано сповільнюється швидкість електрошлакового наплавлення, а при перевищенні величини 4,9 . 107 ускладнюється одержання повного проварення. Заливання рідкого присаджувального металу на рідкий шлак можна здійснювати порційне з величиною порції п - Каї (0 -
О, де Кз - (0,1 - 0,3) 109 залежно від фізичних характеристик матеріалу заготовки. Ця залежність виведена емпірично. При величині Ку нижче 0,1 . 109 неможливо добитись утримування порції у рідкому стані. При величині КЗ вище 0,3. 107 сталість електричного режиму і проварення заготовки порушується.
На випадок використання для наплавленого шару матеріалу схильного до структурної спадкоємності, наприклад інструментальних швидкоріжучих сталей, температуру рідкого металу у окремому плавильному агрегаті перед заливанням його у проміжний ковш 8 або інший пристрій для заливання у струмопідвідний кристалізатор доводять до температури на 100 - 2007 С вище температури ліквідусу цього матеріалу, а після сч заливання у цей пристрій охолоджують рідкий присаджувальний метал до температури ліквідусу матеріалу, Го) після чого заливають цей метал у кристалізатор. Це дозволяє усунути небажану структурну спадкоємність наплавленого металу і забезпечити його дрібнозернисту структуру, яка забезпечує високі міцнісні характеристики наплавленого шару.
На випадок використання для наплавлення матеріалів, що сильно загартовуються, і необхідності о попереднього підігрівання наплавлюємої заготовки встановлюють потужність на шлаковій ванні згідно з (ав) залежністю Ро - КО, де Ку; - 0,3 - 0,6, і підтримують цю потужність до тих пір, поки температура початкової ділянки, тобто, ділянки, яка розташована безпосередньо над шлаковою ванною, не досягне температури 450 - і 600"С, вимірюваної будь-яким відомим способом, наприклад пірометром. Вказана залежність виведена. ІС о) емпірично і визначається фізичними характеристиками матеріалу заготовки. При Кі. меншому 0,3 неможливо прогріти заготовку до заданої температури, при К. більшому 0,6 нагрівання відбувається надто швидко, у см зв'язку з чим його стає важко контролювати.
В реальному випадку здійснення наплавлення по замовлюваному способу конкретні дані такі:
На вісь діаметром 27Омм з сталі типу БОХН необхідно наплавити шар інструментальної швидкоріжучої сталі « дю типу М2 товщиною 40мм. Виходячи з цього, для наплавлення обраний струмопідвідний кристалізатор з з внутрішнім діаметром формуючої секції кристалізатора, як і внутрішнім діаметром проміжної секції, рівним с ЗБ5Омм. Внутрішній діаметр струмопідвідної секції що складається у плані з двох частин, під'єднаних :з» послідовно до одного виводу пічного трансформатора промислової частоти потужністю 2500кВт, становить 43О0мм. Висота формуючої частини - 1бОмм, а струмопідводної - 7Омм. Вісь, що підлягає наплавці, має загальну довжину 2500мм. Наплавляють 1800мм сталлю типу М2. Піддон-затравку встановлюють на 15мм нижче т 15 верхнього зрізу формуючої секції і заливають шлак, приготовлений у окремій флюсоплавильній печі, до рівня 40мм вище нижнього зрізу струмопідводної секції і вмикають електричне живлення установки. Шляхом змінення 1 напруги холостого ходу трансформатора встановлюють потужність на шлаковій ванні рівну 150кВт і підігрівають б при цієї потужності початкову ділянку осі протягом 8 - 1Охв, поки температура поверхні осі на відстані 10 - 20мм над поверхнею дзеркала шлакової ванни, що визначається радіаційним пірометром, не досягне 600"С. (ав) Після цього підвищують потужність на шлаковій ванні до З00кВт і починають порційне заливання рідкого металу о з середньою швидкістю Зкг/хв, причому величина порції становить 2кг. Одночасно з подачею рідкого присаджувального металу здійснюють безперервну витяжку наплавлюємої осі з кристалізатора з швидкістю 10мм/хв. Частоту подачі порцій і момент подачі кожної наступної порції наплавлюємого металу визначають по сигналу датчика рівня, засвідчуючого про зниження рівня рідкого металу у формуючій секції кристалізатора 59 нижче рівня установки датчика.
ГФ) Сталь М2 розплавляють у окремому агрегаті шляхом електрошлакового переплаву витратного електрода у 7 футерованому вогнетривкім матеріалом тіглі на режимах, що забезпечують перегрівання металу до 16002С.
Подача рідкої сталі у кристалізатор здійснюється шляхом чЧчерпання Її з тігля холодним сталевим ковшем ємкістю во 2кг, охолодження сталі у ковшу до температури ліквідусу, що визначається по наявності гарнісажно кірочки на ковшу, і виливання рідкої сталі з ковша на дзеркало шлакової ванни у кристалізаторі у зазор між стінкою кристалізатора і віссю.
Таке здійснення способу забезпечує оптимізацію швидкості подачі заготовки у кристалізатор рідкого металу і режиму електрошлакового обігріву наплавлюємої заготовки, що, в свою чергу, дає можливість стабілізувати одержання наплавленої заготовки круглого перерізу з рівномірним проваренням по перерізу і висоті. бо Винахід може бути використано у металургії, причому найбільший ефект може бути одержаний при виробництві і ремонті подовжених деталей круглого перерізу, таких як валки прокатних станів, ролики машин безперервної розливки заготовок, рольганги прокатних станів, ролики нагрівальних печей і ін.

Claims (4)

2 Формула винаходу
1. Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу, що включає установлення заготовки, яка підлягає наплавленню, у секційний струмопідвідний кристалізатор, заливання у зазор між наплавлюваною /о Заготовкою і стінкою кристалізатора рідкого шлаку, електропровідного у рідкому стані і неелектропровідного у твердому стані, для створення шлакової ванни, підведення електричної потужності до шлакової ванни, заливання рідкого присаджувального металу на рідкий шлак для наплавлення і ведення процесу електрошлакового наплавлення з одночасним витягуванням наплавленої заготовки, який відрізняється тим, що рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливають на рідкий шлак безперервно з швидкістю, величина якої пов'язана з заданими діаметрами наплавленої заготовки і заданою товщиною наплавленого шару вказаним співвідношенням: у - Кл - й, де ул - швидкість заливання рідкого присаджувального металу (кг/хв); - - коефіцієнт пропорційності, встановлений залежно від фізичних характеристик до - 02-40 наплавлюваного металу; Її - задана товщина наплавленого шару (мм); р - заданий діаметр наплавлюваної заготовки (мм); с при цьому підтримують потужність на шлаковій ванні чисельно рівною о в -Й, де р - потужність на шлаковій ванні (кВт); 1 | «в) ш - коефіцієнт пропорційності, встановлений залежно від фізичних характеристик матеріалу су да - 06-12 заготовки; іш р - заданий діаметр наплавленої заготовки (мм). юю
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливають на Зо рідкий шлак порціями, величина яких визначається співвідношенням: с и - КИ - й, де п - величина порції (кг); « но - - коефіцієнт пропорційності, встановлений залежно від усередненою швидкості зо Кі -(01-0,510 - с подачі рідкого присаджувального металу; :з» Її - задана товщина наплавленого шару (мм); р - заданий діаметр наплавленої заготовки (мм). 15
3. Спосіб за пп. 1 і 2, який відрізняється тим, що рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливають з на рідкий шлак при температурі, рівній температурі ліквідусу, для забезпечення дрібнозернистої структури наплавленого металу.
1
4. Спосіб за пп. 1 і 2, який відрізняється тим, що рідкий присаджувальний метал для наплавлення заливають ФУ на рідкий шлак після електрошлакового підігрівання наплавлюваної заготовки до температури 450-600" при потужності на шлаковій ванні, яку визначають з співвідношення: («в) - Р, -кВ, (42) й не . де р - потужність на шлаковій ванні (кВт); 2 ш - коефіцієнт пропорційності встановлений залежно від фізичних характеристик й. - 0,3 - 0,6 Ф) матеріалу заготовки; ка р - заданий діаметр наплавленої заготовки (мм), для усунення імовірності створення холодних тріщин у основному і наплавленому металі на початковій 60 ділянці наплавлення. б5
UA98041704A 1998-04-03 1998-04-03 Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу UA25600C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA98041704A UA25600C2 (uk) 1998-04-03 1998-04-03 Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA98041704A UA25600C2 (uk) 1998-04-03 1998-04-03 Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA25600C2 true UA25600C2 (uk) 2002-04-15

Family

ID=74368222

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98041704A UA25600C2 (uk) 1998-04-03 1998-04-03 Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA25600C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3344839A (en) Process for obtaining a metallic mass by fusion
US4305451A (en) Electroslag remelting and surfacing apparatus
US6368375B1 (en) Processing of electroslag refined metal
US20110214830A1 (en) Method and apparatus for producing hollow fusing blocks
JP3949208B2 (ja) 連続鋳造体を製造するための金属の再溶解方法およびそれに用いる装置
US5416796A (en) Float melting apparatus and method employing axially movable crucibles
US4185682A (en) Electroslag remelting and surfacing apparatus
RU2089633C1 (ru) Устройство для плавления и литья металлов и сплавов
EP0094820A2 (en) Method and apparatus for manufacturing a composite steel ingot
UA25600C2 (uk) Спосіб електрошлакового наплавлення заготовок круглого перерізу
US6240120B1 (en) Inductive melting of fine metallic particles
EP0976477B1 (en) Electroslag facing process
RU2730360C1 (ru) Способ электрошлаковой наплавки на заготовку и устройство для его осуществления
GB1568746A (en) Electrosing remelting and surfacing apparatus
RU2163269C1 (ru) Способ получения многослойных слитков электрошлаковым переплавом
US3586749A (en) Method for the electroslag welding and building up of metals and alloys
RU2093329C1 (ru) Способ электрошлаковой наплавки и устройство для его осуществления
RU2603409C2 (ru) Печь электрошлакового переплава с полым нерасходуемым электродом
Kuskov et al. Current-supplyIng mOulD In eleCtrOslag teChnOlOgIes
RU2139155C1 (ru) Способ ремонта, способ электрошлаковой наплавки, устройство для электрошлаковой наплавки и кристаллизатор устройства для электрошлаковой наплавки чугунных прокатных валков
RU2630912C1 (ru) Способ производства сортовой заготовки электрошлаковым переплавом демонтированного железнодорожного рельса и устройство для его осуществления
UA69455C2 (uk) Спосіб електрошлакового наплавлення металу або сплаву та легкоплавкий шлак для його здійснення
US6558446B1 (en) In situ electroslag refining hot start
RU155761U1 (ru) Нерасходуемый электрод печи электрошлакового переплава
RU2232669C1 (ru) Способ электрошлаковой наплавки малогабаритных торцов