UA25216U - Electrode liquid heater - Google Patents

Electrode liquid heater Download PDF

Info

Publication number
UA25216U
UA25216U UAU200704387U UAU200704387U UA25216U UA 25216 U UA25216 U UA 25216U UA U200704387 U UAU200704387 U UA U200704387U UA U200704387 U UAU200704387 U UA U200704387U UA 25216 U UA25216 U UA 25216U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
electrodes
zero
phase
heater
electrode
Prior art date
Application number
UAU200704387U
Other languages
English (en)
Inventor
Valerii Oleksandrovy Kozhukhar
Anatolii Mykhailovych Shevchuk
Vadym Mykhailovy Brushniovskyi
Volodymyr Myronov Vysochanskyi
Mykhailo Pavlovych Franko
Original Assignee
Open Joint Stock Company Yampi
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Open Joint Stock Company Yampi filed Critical Open Joint Stock Company Yampi
Priority to UAU200704387U priority Critical patent/UA25216U/uk
Publication of UA25216U publication Critical patent/UA25216U/uk

Links

Landscapes

  • Control Of Resistance Heating (AREA)
  • Resistance Heating (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель, що заявляється, належить до теплової енергетики, а саме до електронагрівальних 2 приладів, які перетворюють електричну енергію в теплову, а саме до пристроїв електродного нагріву текучого середовища і може бути використана в системах опалення.
Відомий електричний водонагрівач |З Мео937911, кл. Е24Н1/20, 19821, включає електричний корпус із вхідним та вихідним патрубками, по осі якого розміщені коаксіальні трубчасті зовнішній та центральний електроди, що підключені до джерела струму, які утворюють між собою міжелектродну порожнину, а між електродом і корпусом 0. кільцевий проміжок.
Недоліком цього пристрою є великі теплові втрати.
Відомий електродний водонагрівач рідини (ЗО Моб87320, кл. Е24Н1/20, 1977), що включає співвісно встановлені електроди, розташовані по осі герметично закритого зверху корпусу, який має підвідні та відвідні патрубки, компенсаційну ємність. 12 Недоліком цього електродного нагрівача рідини є складна конструкція нагрівача та технологія його виготовлення. Крім того, він має низькі експлуатаційні характеристики.
Найбільш близьким до технічного рішення, яке заявляється, і взятий за найближчий аналог є електродний нагрівач (патент КО 213482 Злектродньій нагреватель, кл. Е24Н1/20)Ї, який включає співвісно установлені фазний і пасивний електроди, що утворюють кільцеву камеру. Корпус виконує роль нульового електрода.
Пасивний електрод електрично ізольований від фазного електрода і корпусу ізолятором. Корпус нагрівача обладнаний підвідним та відвідним патрубками і компенсаційною ємністю.
Недоліком цього пристрою є наявність великої кількості патрубків, електродів, їх взаємне розташування та електричне підключення, що ускладнює конструкцію нагрівача та технологію його виготовлення, експлуатацію, ремонт нагрівача. 29 У відповідності з вищевикладеним, задачею даної корисної моделі є створення високоефективного, в компактного, простого по конструкції та технології виготовлення і ремонту, надійного та довговічного в експлуатації нагрівача рідини.
Зазначена задача досягається тим, що в електродний нагрівач рідини, який включає циліндричний корпус 1 з діелектрика, установлені три циліндричні стержневі фазні електроди 2 з ніжками, захищеними ізоляційними ее, трубками 9, три трубчасті циліндричні нульові електроди З з обмежувальними дисками 14, які змонтовані на «- кришці 7 і встановлені в корпус 1 з утворенням камери 5, причому для фіксації положення мають фіксуючі упори б у вигляді хрестовини. Фазні 2 та нульові З електроди підключені до трифазної мережі «3808, 50Гуц з глухо сч заземленою нейтраллю, з системою заземлення ТМ-С-5 і утворюють між собою відкриті з торців трубчасті робочі (У камери, захищені з двох сторін обмежувальними дисками 14. Корпус 1 обладнаний плоскою діелектричною 325 кришкою 7 з металевим відвідним патрубком 8. Підвідний 4 і відвідний 8 патрубки - електропровідні, заземлені с і розміщуються співвісно навпроти один одного. Підвідний патрубок 4 і відвідний патрубок 8 служать двома додатковими нульовими електродами. Також застосовується набір гідроізоляційних прокладок 10, 11, 12, призначених для герметизації конструкції. «
Корисна модель пояснюється кресленням, на якому представлено наступне: З 50 На Фіг.1, 2 - представлений загальний вигляд електродного нагрівача рідини у перерізі та розріз А-А. с На Фіг.1, 2 позицією 1 позначений циліндричний корпус електродного нагрівача рідини, який виконано з : » діелектрика.
Позицією 2 позначені фазні електроди, які встановлені в кришку 7 та фіксуються гайками 13.
Позицією З позначені циліндричні нульові електроди, які встановлені в кришку 7 співвісно фазним електродам 2, причому для фіксації положення мають фіксуючі упори 6 у вигляді хрестовини. ді Позицією 4 позначений підвідний патрубок, що служить додатковим нульовим електродом. 4! Позицією 5 позначена камера, що утворюється між діелектричним корпусом 1 і нульовими електродами З та обмежувальними дисками 14. о Позицією 6 позначені фіксуючі упори у вигляді хрестовини з проміжками для циркуляції теплоносія. -к 70 Позицією 7 позначена діелектрична плоска кришка на якій закріплені фазні електроди 2, нульові електроди З та відвідний патрубок 8. щи Позицією 8 позначений металевий відвідний патрубок, який заземлений і розміщений на кришці 7 співвісно навпроти підвідного патрубка 4.
Позицією 9 позначені захисні ізоляційні трубки, що служать для захисту ніжок фазних електродів 2. 29 Позиціями 10, 11, 12 позначені гумові гідроізоляційні прокладки, які призначені для герметизації конструкції. с Позицією 13 позначені гайки, які кріплять фазні електроди 2 до кришки 7.
Позицією 14 позначені обмежувальні диски, які кріпляться до нульових електродів і служать для спрямування потоку рідини в міжелектродний простір та обмеження камери 5.
До фазних електродів 2 підводиться фазна напруга, до електродів З підводиться нульова напруга, а бо підвідний 4 і відвідний 8 патрубки заземлюються.
Електродний нагрівач рідини може бути з'єднаний з системою опалення за допомогою різьби, по зовнішній або внутрішній поверхні патрубків 4, 8, які під'єднані до заземлення.
Відвідний патрубок 8 розмішується співвісно навпроти підвідного патрубка 4.
Електродний нагрівач рідини працює наступним чином. бо В типову автономну систему опалення, наприклад, набір радіаторів або регістрів, встановлюється електродний нагрівач рідини. До підвідного патрубка 4 приєднується циркуляційний насос, а на відвідному патрубку 8 може встановлюватись електронна система регулювання температури. Таким чином рідина заповнює весь простір полості нульових електродів З, камеру 5 між корпусом 1 і циліндричними електродоми З та обмежувальними дисками 14 і повністю омиває фазні 2 та циліндричні нульові З електроди, а також додаткові нульові електроди, які виконано у формі підвідного 4 та відвідного 8 патрубків. Електричний струм починає протікати між електродами 2 і З та розігрівати рідину. Рідина, яка доведена до температури кипіння, створює гідравлічний паровий удар та примусово за допомогою циркуляційного насосу видаляється крізь отвір циліндричного нульового електрода З в автономну систему опалення, тим самим створюється циркуляція /о0 теплоносія в теплообміннику (радіаторі, регістрі і т.п.) за рахунок примусової циркуляції та конвекції. Більш холодна рідина подається циркуляційним насосом через просвіти хрестоподібних фіксуючих упорів в проміжки між електродами і заповнює весь простір циліндричних нульових електродів З, і процес повторюється знову.
Рідина, яка заповнює камеру 5, має меншу температуру, ніж кип'яча рідина в міжелектродному проміжку, і служить свого роду буфером між металевим електродом і пластмасовим корпусом, охолоджуючи зовнішню /5 неробочу поверхню циліндричних електродів.
Регулювання потужності даного нагрівача до кількох разів досягається зміною розмірів (довжини та діаметру) фазного та нульового електродів, тобто площі електричного контакту.
Регулювання та захист від закипання рідини в нагрівачі, наприклад, при відсутності потоку рідини через нагрівальну систему, забезпечуються електронним регулятором (контролером).
При цьому електробезпека забезпечується сучасними електронними пристроями захисту від відключення нуля, пристроями захисту від замикання, пристроями зниження небажаних втрат струмів до нормативної межі, наприклад, використовуючи технічне рішення згідно з патентом |РФ Мо2126542 автор Халетов М.М...
Між фазними електродами 2 та металевим корпусом теплообмінника може виникнути електричний струм, що може привести до ураження ним людини. Це є небезпечним фактором при використанні автономної системи г опалювання.
Тому додаткові нульові електроди у вигляді металевого підвідного 4 та відвідного 8 патрубків знімає на - себе по всьому перерізу отвору кришки 7 та корпусу 1 частину електричного струму, тобто здійснює зниження електричного витоку до мінімально безпечного рівня.
Крім того, заземлення підвідного 4 та відвідного 8 патрубків та виготовлення корпусу 1 з ізоляційного Ге зо матеріалу надає додатковий захист від ураження електричним струмом.
Електродний нагрівач рідини, що заявляється, на відміну від найближчого аналога має більш технологічну - конструкцію, так корпус 1, кришка 7 виконані за допомогою литва з діелектричного матеріалу, нульові З і фазні су 2 електроди виконані у вигляді простих тіл обертання - циліндрів, матеріалом для яких можуть бути прутки і труби, тому нагрівач високотехнологічний, легко монтується, обслуговується та ремонтується. о
Підвищення ефективності системи опалення на 3095 досягається особливостями конструкції нагрівача с рідини, а саме безпосереднім розігрівом теплоносія між електродами, відкритим прямоточним протіканням рідини через патрубки, що знаходяться співвісно навпроти, підвищеною примусовою циркуляцією, що забезпечується циркуляційним насосом.
Дана конструкція більш безпечна від ураження електричним струмом, виключає втрати тепла нагрівача за « 470 рахунок високої теплоізоляції діелектричного корпусу 1, має знижений ризик отримання опіків від корпусу без з с застосування додаткового теплозахисту.
Дана конструкція зручна в під'єднанні і має можливість монтажу в нові та існуючі системи опалення, як з самостійно, так і в поєднанні з нагрівачами інших типів.
Дана конструкція дозволяє ефективно використовувати електроенергію для автономних систем опалення в побуті, комунальному та приватному господарстві. іме) «сл

Claims (1)

  1. Формула винаходу іме) Електродний нагрівач рідини, що включає діелектричний корпус (1), підвідний (4) і відвідний (8) патрубки, - фазні (2) та нульові (3) електроди, який відрізняється тим, що містить три циліндричні стержневі фазні Ф електроди (2) і три трубчасті циліндричні нульові електроди (3), які співвісно проходять Через торцеву поверхню кришки (7) корпусу (1), нульові електроди (3) мають обмежувальні диски (14) і утворюють разом з корпусом (1) камеру (5), на фазних електродах (2) розміщені фіксуючі упори (б) у вигляді хрестовини, підвідний (4) і відвідний (8) патрубки електропровідні, заземлені, розміщені співвісно навпроти один одного с та є двома додатковими нульовими електродами. 60 б5
UAU200704387U 2007-04-20 2007-04-20 Electrode liquid heater UA25216U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200704387U UA25216U (en) 2007-04-20 2007-04-20 Electrode liquid heater

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200704387U UA25216U (en) 2007-04-20 2007-04-20 Electrode liquid heater

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA25216U true UA25216U (en) 2007-07-25

Family

ID=38470083

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200704387U UA25216U (en) 2007-04-20 2007-04-20 Electrode liquid heater

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA25216U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN110631259A (zh) 一种电极式热水锅炉
CN112996154A (zh) 一种电极和电阻混合式电热管、加热器及其应用
CN104214932B (zh) 水冷预热式加热体
RU87856U1 (ru) Устройство индукционного нагрева жидких сред
CN108844223A (zh) 一种导热效果好的防爆电加热器
CN205299897U (zh) 一种即开即热式电热水器
UA25216U (en) Electrode liquid heater
UA25263U (en) Electrode liquid heater
CN105119215A (zh) 高压穿墙套管用空气降温装置
CN104501412A (zh) 间接式油加热器
CN211177434U (zh) 一种电极式热水锅炉
RU135088U1 (ru) Низковольтный электрический трехфазный нагреватель природного газа прямого действия
CA3066239A1 (en) Tubular electric heaters equipment unit
RU2557141C1 (ru) Способ и устройство получения тепловой энергии из электрической
CN114026372B (zh) 热交换机用电极部及利用其的电锅炉
UA25574U (en) Electrode liquid heater
CN219415219U (zh) 一种多股流体管道外电加热器
RU2030126C1 (ru) Электродный нагреватель жидкости "мечта 4"
RU206874U1 (ru) Высокотемпературный электрокотёл с опосредованными нагревательными элементами
EP4325137A1 (en) Modular ptc electric heater
UA9862U (en) Electrode liquid heater
RU2419039C1 (ru) Способ нагрева и нагнетания токопроводящей жидкости, устройство для его осуществления и теплогенерирующая установка
CN219243897U (zh) 一种快速加热水的电热装置
RU109949U1 (ru) Индукционный электрокотел
RU118817U1 (ru) Устройство для электродного нагрева жидкости