UA155737U - Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла - Google Patents

Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла Download PDF

Info

Publication number
UA155737U
UA155737U UAU202303984U UAU202303984U UA155737U UA 155737 U UA155737 U UA 155737U UA U202303984 U UAU202303984 U UA U202303984U UA U202303984 U UAU202303984 U UA U202303984U UA 155737 U UA155737 U UA 155737U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
drum
control
cord
laser displacement
displacement sensor
Prior art date
Application number
UAU202303984U
Other languages
English (en)
Inventor
Оксана Зіновіївна Блавт
Леся Людвигівна Галаманжук
Галина Любомирівна Кучмій
Майя Вікторівна Зубаль
Юлія Миколаївна Петрова
Original Assignee
Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет "Львівська Політехніка" filed Critical Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority to UAU202303984U priority Critical patent/UA155737U/uk
Publication of UA155737U publication Critical patent/UA155737U/uk

Links

Landscapes

  • Arrangements For Transmission Of Measured Signals (AREA)

Abstract

Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла містить шнур та барабан. Додатково містить лазерний датчик переміщення, який розташований на барабані, який послідовно лінією інфрачервоного зв'язку з'єднаний із аналогово-цифровим перетворювачем та із персональним комп'ютером, а барабан додатково оснащений електронним поворотним механізмом повернення в початкове положення шнура.

Description

Корисна модель належить до галузі приладобудування, а саме до пристроїв, які використовуються у фізичному вихованні і спорті, і призначена для здійснення контролю рівня розвитку гнучкості м'язів, сухожиль, суглобів і хребта, а саме до пристроїв тестування амплітуди руху окремих сегментів тіла, осіб, які займаються фізичною культурою і спортом.
Відомий пристрій для контролю загальної гнучкості тіла, який містить шнур та барабан, та яким здійснюють вимірювання кутових градусів, на який вдалося відвести чи привести певний частину тіла, й за якими контролюють рівень гнучкості окремих сегментів тіла (11.
Однак, використання такого пристрою не забезпечує якості, об'єктивності та достовірності контролю оскільки, існує певна залежність суб'єктивної оцінки сприйняття особи, яка здійснює контроль. При визначенні стану загальної гнучкості тіла, яка передбачає контроль амплітуди рухів амплітуди руху окремих сегментів тіла, вирішальне значення має вихідне положення суб'єкта контролю в момент виконання руху (відведення чи приведення). Тому, при вимірюванні кутових градусів рухів сегментів тіла належну увагу слід надавати стандартизації умов контролю, що встановлюють візуально. Зокрема достовірності контролю кутових градусів при виконанні суб'єктом контролю тестових завдань, що загалом унеможливлює отримання достеменних результатів контролю, відповідно вони не можуть об'єктивно свідчити про ефективність розвитку загальної гнучкості тіла.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити пристрій для контролю загальної гнучкості тіла, в якому конструктивне рішення дозволило б забезпечити оперативний контроль кутових градусів рухів сегментів тіла й за рахунок цього забезпечити термінове отримання об'єктивних й достовірних даних контролю загальної гнучкості тіла та ефекту педагогічних дій задля підвищення ефективності контролювального процесу.
Поставлене завдання вирішується тим, що пристрій для контролю загальної гнучкості тіла, який містить шнур та барабан, згідно корисної моделі, додатково містить лазерний датчик переміщення, який розташований на барабані, який послідовно лінією інфрачервоного зв'язку з'єднаний із аналогово-цифровим перетворювачем та із персональним комп'ютером, а барабан додатково оснащений поворотним механізмом повернення в початкове положення шнура.
Таким чином, застосування пристрою у процесі контролю загальної гнучкості тіла дозволяє підвищити якість цього процесу.
Зо На кресленні показано структурну схему пристрою для контролю загальної гнучкості тіла, де: 1 - шнур; 2 - барабан; 3 - лазерний датчик переміщення; 4 - аналогово-дифровий перетворювач, 5 - персональний комп'ютер.
Розроблений пристрій складається з барабана 2, оснащеного системою повернення в початкове положення. У складі пристрою шнур 1, один кінець якого зафіксований на барабані 2, а інший - прикріплюється до кінцівки суб'єкта контролю. Додатково у пристрої використано лазерний датчик переміщення 3, розташований безпосередньо біля барабана, який послідовно лінією інфрачервоного зв'язку з'єднаний із аналогово-дифровим перетворювачем 4 та із персональним комп'ютером 5, а барабан 2 додатково оснащений поворотним механізмом повернення в початкове положення шнура.
Використанням лазерного датчика переміщення З забезпечили високу точність реєстрації амплітуди рухів різних суглобів і стабільність вимірювання, незалежно від кольору і матеріалу контрольованого об'єкта. Конструкція датчика дозволяє з'єднувати до восьми підсилювачів із захистом від взаємних перешкод.
Лазерний датчик переміщення З працює згідно з технологією "підключи і міряй", забезпечує високу роздільну здатність до 0,1 мкм, і малий час реакції - всього 110 мкс. Лазерні датчики переміщення використовують складні алгоритми обробки інформації, які дозволяють фільтрувати паразитарні дані, викликані тремором кінцівок суб'єкта контролю при виконанні контрольних вправ. З урахуванням таких характеристик як підтримка декількох математичних функцій (додавання, віднімання, середнє значення) та наявності різних функцій фільтра для стабільного вимірювання (середнє значення, диференціал та медіана переміщення), вважали використання лазерних датчиків переміщення З у розробленому приладі, ідеальним засобом для виконання точних і швидких вимірювань.
Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла працює наступним чином. На певний сегмент тіла суб'єкта контролю закріплюють один кінець шнура 1. Інший кінець шнура 1 закріплюють у поворотному механізмі барабана 2. При здійсненні рухів сегментом тіла (відведення чи приведення) барабан 2, на якому зафіксований датчик переміщення 3, починає рух. Електричні сигнали, які виникають при рухах сегментів тіла, фіксуються лазерним датчиком переміщення З при повороті барабана 2 та безпровідними каналами передаються на аналогово-цдифровий перетворювач 4. Аналогово-дифровий перетворювач 4 "електронно конвертує" сигнали та бо передає на персональний комп'ютер 5, де на екрані монітора відображається результати контролю. Повернення барабана 2 у початкове положення здійснюється за рахунок вбудованого механізму повернення по закінченні руху.
Для координації інформації контролю й автоматизованої обробки підсумкової інформації, отриманої при використанні пристрою, розроблено програмне забезпечення. Програмне забезпечення розробленого пристрою реалізовано в програмному середовищі Вогіапа Оеїрнпі 6.0. Позиція лазерного датчика переміщення зчитується через кожні 100 мс (час відмірявся за допомогою екземпляра класу ТТітег). Залежність зміни вибраної екранної координати (х або у) від часу зображена з використанням компонентів класів ТСпПаг!і та Ті іпебегіе5. Усі текстові поля для задавання параметрів (таких як тривалість контролю чи коефіцієнт переведення екранних пікселів у фізичні одиниці довжини) захищені від вводу некоректних даних (користувач не може вписати у текстові поля символи, які не можуть бути у представленні числа). Окрім цього, встановлені значення за замовчуванням та допустимі межі відповідних чисел. Поточні дані руху сегментів тіла постійно записуються у файли, що зберігаються на диску, а відтак доступні для подальшої обробки. Після закінчення процедури контролю на екрані відображається максимальний результат контролю, представлений у фізичних одиницях. Контроль закінчується після натискання кнопки "Зіор" або після завершення заданої тривалості. У кожний момент часу на екрані видимі лише ті елементи, що потрібні користувачеві, інші графічні об'єкти приховуються. Програма успішно пройшла різнопланове тестування, зокрема Іоад-тестування при великих обсягах даних для запису у файли та великій тривалості контролю. У перспективі планується реалізувати програмне опрацювання даних від декількох лазерних датчиків переміщення одночасно.
Пристрій для контролю рухливості суглобів забезпечує оперативний контроль рівня розвитку амплітуди рухів суглобів й за рахунок цього реалізує термінове отримання об'єктивних й достовірних даних щодо ефекту педагогічних дій щоб підвищити ефективність контролю у тренувальному процесі, що дає змогу комплексно вирішувати питання достовірності поточного контролю задля підвищення його ефективності.
Джерела інформації: 1. (Сергієнко Л.П. Тестування рухових здібностей школярів. Київ:
Олімпійська, 2001. 439 с).

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла, що містить шнур та барабан, який відрізняється тим, що додатково містить лазерний датчик переміщення, який розташовано на барабані, який послідовно лінією інфрачервоного зв'язку з'єднаний із аналогово-дифровим перетворювачем та із персональним комп'ютером, а барабан додатково оснащений електронним поворотним механізмом повернення в початкове положення шнура.
    Х | я З я я і | Ку | й я ж й х б ші ще ко | ти
UAU202303984U 2023-08-22 2023-08-22 Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла UA155737U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303984U UA155737U (uk) 2023-08-22 2023-08-22 Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303984U UA155737U (uk) 2023-08-22 2023-08-22 Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155737U true UA155737U (uk) 2024-04-03

Family

ID=90623822

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202303984U UA155737U (uk) 2023-08-22 2023-08-22 Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155737U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10702205B2 (en) Apparatus and method for monitoring rehabilitation from surgery
US5375610A (en) Apparatus for the functional assessment of human activity
AU2016236838B2 (en) Muscle activity monitoring
Korshøj et al. Validity of the Acti4 software using ActiGraph GT3X+ accelerometer for recording of arm and upper body inclination in simulated work tasks
CN109528207B (zh) 一种动作评估方法、装置及存储介质
US20140257143A1 (en) Systems And Methods For Monitoring Hand And Wrist Movement
TW201121525A (en) Training system and upper limb exercise function estimation for hemiplegic stroke patient.
Saggio et al. Sensory systems for human body gesture recognition and motion capture
Mohan et al. A sensorized glove and ball for monitoring hand rehabilitation therapy in stroke patients
Koryahin et al. Innovative Intestification of Testing of Strength Endurance in Physical Education of Students With Chronic Diseases
UA155737U (uk) Пристрій для контролю загальної гнучкості тіла
AT411011B (de) Vorrichtung zur quantifizierung von bewegungsstörungen bei parkinson
Hsu et al. Digitizing abdominal palpation with a pressure measurement and positioning device
TWI580404B (zh) 肌肉張力感測方法及系統
Narejo et al. Physiotherapy: Design and implementation of a wearable sleeve using IMU sensor and VR to measure elbow range of motion
RU129681U1 (ru) Система определения функционального состояния группы людей с обратной связью
Riederer et al. Development of tests to evaluate the sensory abilities of children with autism spectrum disorder using touch and force sensors
Sidek et al. Measurement system to study the relationship between forearm EMG signals and wrist position at varied hand grip force
Sahin Instrumentation Handbook for Biomedical Engineers
Lin et al. Assessment of range of joint motion using Kinect
Yamamoto et al. Internet of Toys for Measuring Development of Drawing Skills in Support of Childcare Workers
CN210582466U (zh) 基于手腕骨性标志定位的便携式脉象仪
KR102720677B1 (ko) 재활 훈련 장치, 이를 포함하는 재활 훈련 시스템 및 이를 이용한 재활 훈련 방법
Rabelo et al. A Protocol for the Quantification of Simple Reaction Time: A Case Study
Alberto et al. Implementation of electromiographic device prototipe for the diagnosis and monitoring of pathologies in a lower limb