UA152988U - Радіоімпульсний логічний елемент і - Google Patents

Радіоімпульсний логічний елемент і Download PDF

Info

Publication number
UA152988U
UA152988U UAU202200165U UAU202200165U UA152988U UA 152988 U UA152988 U UA 152988U UA U202200165 U UAU202200165 U UA U202200165U UA U202200165 U UAU202200165 U UA U202200165U UA 152988 U UA152988 U UA 152988U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
output
input
mixer
shift
frequency
Prior art date
Application number
UAU202200165U
Other languages
English (en)
Inventor
Василь Мартинович Кичак
Original Assignee
Вінницький Національний Технічний Університет
Винницкий Национальный Технический Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вінницький Національний Технічний Університет, Винницкий Национальный Технический Университет filed Critical Вінницький Національний Технічний Університет
Priority to UAU202200165U priority Critical patent/UA152988U/uk
Publication of UA152988U publication Critical patent/UA152988U/uk

Links

Landscapes

  • Transmitters (AREA)

Abstract

Радіоімпульсний логічний елемент І складається з першого змішувача інформаційних частот, який через перший фільтр проміжної частоти з'єднано зі входом першого розгалужувача, два виходи якого під'єднано до входів двох зсуваючих змішувачів частот, другі входи яких з'єднано з джерелами інформаційного сигналу частоти зсуву, а виходи через смугові фільтри з'єднано з першим суматором потужності. Додатково введено другий змішувач інформаційних частот, один із входів якого з'єднано з першим фільтром проміжної частоти, його другий вхід з'єднано з третім джерелом інформаційного сигналу. Вихід другого змішувача інформаційних частот через другий фільтр проміжної частоти з'єднано з другим розгалужувачем на три виходи, третій вихід якого з'єднано з третім зсуваючим змішувачем частот, другий вхід якого з'єднано з третім джерелом інформаційного сигналу частоти зсуву. Вихід третього зсуваючого змішувача з'єднано з першим входом другого суматора потужності, другий вхід якого з'єднано з виходом другого зсуваючого змішувача. Третій вхід з'єднано з виходом першого розгалужувача, вхід якого з'єднано з виходом першого зсуваючого змішувача частот, а другий вихід першого розгалужувача з'єднано з першим смуговим фільтром, вихід другого суматора потужності з'єднано з другим смуговим фільтром.

Description

Корисна модель належить до високочастотної інформаційно-вимірювальної техніки і може бути використана для побудови завадостійких спеціалізованих обчислювальних структур з частотним методом кодування інформації при обробці радіосигналів безпосередньо на несучій частоті.
Відомий радіоїмпульсний логічний елемент І, який містить дві лінії передачі, до яких під'єднано два джерела інформаційних сигналів, один з яких через розгалужувач потужності з'єднується з двома фільтрами інформаційних сигналів. До одного з фільтрів під'єднано лінію затримки, а до другого - зсуваючий змішувач, до гетеродинного входу якого приєднується джерело допоміжного сигналу частоти зсуву. Вихід зсуваючого змішувача через фільтр проміжної частоти і розгалужувачем потужності з'єднано з гетеродинним входом другого і третього зсуваючих змішувачів. На інформаційний вхід другого змішувача подається сигнал від першого джерела інформаційного сигналу, а його вихід через фільтр проміжної частоти з'єднується з інформаційним входом третього зсуваючого змішувача, вихід якого з'єднано з одним із входів суматора потужності. До другого входу через лінію затримки подається сигнал інформаційної частоти (А.С. СРСР Мо 963132. МПК НОЗО 7/12, опубл. бюл. Мо 3, 1982).
Недоліками пристрою є складність, значні габарити і маса через наявність великої кількості елементів, а також те, що він виконує логічну функцію І лише для двох змінних.
Відомий також радіоїмпульсний логічний елемент І, який складається із першої та другої ліній передачі, які під'єднані до першого та другого джерела інформаційних сигналів, один з яких через інформаційний фільтр і один із видів розгалужувача потужності з'єднаний із зсуваючим змішувачем, до гетеродинного входу якого підключено джерело інформаційного сигналу частоти зсуву, а вихід через фільтр проміжної частоти з'єднаний із входом керування радіочастотного перемикача, до інформаційного входу якого під'єднано друге джерело інформаційного сигналу, а вихід з'єднаний із одним із входів суматора потужності, другий вхід якого з'єднаний із другим виходом подільника потужності, а вихід є виходом логічного елемента (А.С. СРСР Мо 1599986, МПК НОЗО 7/12, опубл. бюл. Мо 38, 1990).
Недоліком даного пристрою є складність структурної схеми і конструкції, наявність перемикача, що знижує швидкодію пристрою, значні габарити і маса через наявність великої кількості компонентів, а також те, що він виконує логічну функцію І лише для двох змінних.
Зо Найближчим аналогом є радіоїмпульсний логічний елемент І, який складається з суматора потужності (в подальшому перший суматор потужності) та подільника потужності (в подальшому перший розгалужувач), один з виходів якого є входом першого зсуваючого змішувача частот, до гетеродинного входу якого підключено перше джерело інформаційного сигналу частоти зсуву, а вихід під'єднано через перший фільтр проміжної частоти до першого входу першого суматора потужності, вихід якого є виходом логічного елемента, другого та третього фільтрів проміжної частоти, другого зсуваючого змішувача частот, другого джерела інформаційного сигналу частоти зсуву, змішувача інформаційних частот, в подальшому перший змішувач інформаційних частот, входами якого є входи логічного елемента, а вихід якого через третій фільтр проміжної частоти під'єднано до подільника потужності, другий вихід якого з'єднаний із входом другого зсуваючого змішувача частот, до гетеродинного входу якого підключено друге джерело інформаційного сигналу частоти зсуву, а вихід під'єднано через другий фільтр проміжної частоти до другого входу першого суматора потужності (патент України Мо 37972А, МПК нНОоЗО7/12, НОЗК 19/20. Опубл. Бюл. Мо 4, 2001).
Недоліком пристрою є обмежені функціональні можливості оскільки він забезпечує виконання логічної операції І лише двох змінних.
В основу корисної моделі поставлена задача створення радіоіїмпульсного логічного елемента І, в якому за рахунок введення нових блоків та зв'язків забезпечується виконання логічної функції І для трьох змінних, кожна із яких може прийняти два значення Фо або 01, які відповідають логічним нулю та одиниці, тобто забезпечується розширення функціональних можливостей логічного елемента і. Крім того застосування радіочастотного кодування забезпечує підвищення завадостійкості при обробці високочастотних радіоіїмпульсних сигналів.
Поставлена задача вирішується тим, що в радіоїмпульсний логічний елемент Ї, що складається з першого змішувача інформаційних частот, який через перший фільтр проміжної частоти з'єднано зі входом першого розгалужувача, два виходи якого під'єднано до входів двох зсуваючи змішувачів частот, другі входи яких з'єднано з джерелами інформаційного сигналу частоти зсуву, а виходи через смугові фільтри з'єднано з першим суматором потужності, згідно з корисною моделлю, введено другий змішувач інформаційних частот, один із входів якого з'єднано з першим фільтром проміжної частоти, його другий вхід з'єднано з третім джерелом інформаційного сигналу, а вихід другого змішувача інформаційних частот через другий фільтр бо проміжної частоти з'єднано з другим розгалужувачем на три виходи, третій вихід якого з'єднано з третім зсуваючим змішувачем частот, другий вхід якого з'єднано з третім джерелом інформаційного сигналу частоти зсуву, а вихід третього зсуваючого змішувача з'єднано з першим входом другого суматора потужності, другий вхід якого з'єднано з виходом другого зсуваючого змішувача, а третій вхід з'єднано з виходом першого розгалужувача, вхід якого з'єднано з виходом першого зсуваючого змішувача частот, а другий вихід першого розгалужувача з'єднано з першим смуговим фільтром, вихід другого суматора потужності з'єднано з другим смуговим фільтром.
На кресленні представлена структурна схема радіоїмпульсного логічного елемента І.
Пристрій містить: 1 - перший змішувач інформаційних сигналів; 2 - перший фільтр проміжної частоти; З - другий змішувач інформаційних сигналів; 4 - другий фільтр проміжної частоти; 5 - другий розгалужувач; 6 - перший зсуваючий змішувач частот; 7 - другий зсуваючий змішувач частот; 8 - третій зсуваючий змішувач частот; 9 - перший розгалужувач; 10 - другий суматор потужності; 11 - перший смуговий фільтр; 12 - другий смуговий фільтр; 13 - перший суматор потужності, причому перший змішувач інформаційних сигналів 1 з'єднано з другим змішувачем інформаційних сигналів З через перший фільтр проміжної частоти 2, вихід другого змішувача інформаційних сигналів З через другий фільтр проміжної частоти 4 з'єднано з другим розгалужувачем 5 на три виходи, кожен з яких з'єднано з першим б, другим 7 та третім 8 зсуваючими змішувачами відповідно, вихід другого 7 і третього 8 зсуваючих змішувачів з'єднано з другим суматором потужності 10, вихід якого з'єднано з другим смуговим фільтром 12, який налаштований на частоту інформаційного сигналу, що відповідає логічному 0, а вихід першого зсуваючого змішувача 6 з'єднано з першим розгалужувачем 9, один із виходів якого з'єднано з другим суматором потужності 10, а інший з першим смуговим фільтром 11, який налаштований на частоту інформаційного сигналу, що відповідає логічній 1, виходи першого 11 і другого 12 смугових фільтрів з'єднано з першим суматором потужності 13.
Пристрій працює наступним чином:
На входи Хі, Хе, та Хз надходять інформаційні сигнали, які є радіоїмпульсами з частотою заповнення Фо і 01 що відповідають логічним нулю та одиниці відповідно. Сигнали з входів Х: та
Хг2 надходять на перший змішувач 1 (ЗІС;і), вихідний сигнал якого надходить на перший фільтр проміжної частоти 2 (ФПЧ|), який виділяє суму двох вхідних частот і є фільтром високої частоти.
Зо На виході ФПЧ;: можуть мати місце сигнали з такими частотами 200, 201, Ффожої Сигнали з цими частотами заповнення надходять на другий змішувач інформаційних сигналів З (ЗІСг), на другий вхід якого надходить інформаційний сигнал із входу Хз. Вихідний сигнал зі ЗІС» надходить на другий фільтр проміжної частоти 4 (ФПЧ»), який є також фільтром високої частоти і він виділяє суму двох вхідних частот, які надходять з ФПЧ: та вхідного інформаційного сигналу Хз. В результаті на виході ФПЧ» можуть мати місце радіоїмпульсні сигнали з такими частотами заповнення: ЗФфо, 20001, фФов201, 301. Такі сигнали надходять на розгалужувач 5 (РГІ:). Сигнали із першого розгалужувача 5 надходять на входи трьох зсуваючих змішувачів частоти ЗЗ3ЧІ(6),
З3Ч2(7), 33Ч5(8). На другий вхід З3Ч: надходить допоміжний сигнал, частота якого залежить від частоти інформаційних сигналів і дорівнює 201 і лише, коли на вхід цього змішувача надходить сигнал частотою З0і, різницевий сигнал частотою 1 проходить через перший розгалужувач 9 (РГ:і) і через перший смуговий фільтр 11, який налаштований на частоту 0, і надходить на вихід логічного елемента, тобто виконується логічна операція І. На другий вхід другого зсуваючого змішувача частот 7 (33Ч2) надходить допоміжний сигнал частотою Фо-ошї. В цьому випадку лише при вхідному сигналі, який надходить на вхід від другого розгалужувача, 5 з частотою 2Ффо-0ї, різницевий сигнал частотою Фо через другий суматор потужності 10 (СП»), через другий смуговий фільтр 12 (СФ2) який налаштований на частоту фо, надходить на вхід першого суматора потужності 13 і вихід логічного елемента, тобто виконується логічна операція
І. Якщо на другий вхід третього зсуваючого змішувача частот 8 надходить допоміжний сигнал частотою 200. В цьому випадку лише при вхідному сигналі, який надходить на вхід від другого розгалужувача 5 з частотою ЗФдо, різницевий сигнал Фо буде надходити через другий суматор потужності 10, на перший смуговий фільтр 12, який налаштований на частоту Фо, на перший суматор потужності 13 і на вихід логічного елемента, тобто виконується логічна операція І. Якщо ж на вході З3ЧІі надходить сигнал частотою 201-020, то різницевий сигнал частотою (00 надходить на вхід першого розгалужувача 9 і через другий суматор потужності 10, на перший смуговий фільтр 12, який налаштований на частоту Фо, на перший суматор потужності 13 ії на вихід логічного елемента, тобто виконується логічна операція І. При наявності на входах зсуваючих змішувачів частот 6, 7, 8 сигналів інших частот, окрім перерахованих, отримані при змішуванні сигнали не будуть проходити через смугові фільтри 11 і 12.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Радіоїмпульсний логічний елемент І, що складається з першого змішувача інформаційних частот, який через перший фільтр проміжної частоти з'єднано зі входом першого розгалужувача, два виходи якого під'єднано до входів двох зсуваючих змішувачів частот, другі входи яких з'єднано з джерелами інформаційного сигналу частоти зсуву, а виходи через смугові фільтри з'єднано з першим суматором потужності, який відрізняється тим, що введено другий змішувач інформаційних частот, один із входів якого з'єднано з першим фільтром проміжної частоти, його другий вхід з'єднано з третім джерелом інформаційного сигналу, а вихід другого змішувача інформаційних частот через другий фільтр проміжної частоти з'єднано з другим розгалужувачем на три виходи, третій вихід якого з'єднано з третім зсуваючим змішувачем частот, другий вхід якого з'єднано з третім джерелом інформаційного сигналу частоти зсуву, а вихід третього зсуваючого змішувача з'єднано з першим входом другого суматора потужності, другий вхід якого з'єднано з виходом другого зсуваючого змішувача, а третій вхід з'єднано з виходом першого розгалужувача, вхід якого з'єднано з виходом першого зсуваючого змішувача частот, а другий вихід першого розгалужувача з'єднано з першим смуговим фільтром, вихід другого суматора потужності з'єднано з другим смуговим фільтром. хз хх і ' 2 З бий Зк тен и шк Зо 4 роФфичі і 5 пи Рг ш явнаро ст ' тя і й щи зе зач за зу вн ' і М те
    ! . Ргі і спо 1 ГГ 15) сФі сво. 15 птн с пон їх Ху хз
UAU202200165U 2022-01-17 2022-01-17 Радіоімпульсний логічний елемент і UA152988U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202200165U UA152988U (uk) 2022-01-17 2022-01-17 Радіоімпульсний логічний елемент і

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202200165U UA152988U (uk) 2022-01-17 2022-01-17 Радіоімпульсний логічний елемент і

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152988U true UA152988U (uk) 2023-05-10

Family

ID=88696023

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202200165U UA152988U (uk) 2022-01-17 2022-01-17 Радіоімпульсний логічний елемент і

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152988U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE602005019252D1 (de) Empfängerarchitektur und mischer mit oberwellenunterdrückung
DE602009000917D1 (de) Leistungsverstärkerfilter für funkfrequenzsignale
UA152988U (uk) Радіоімпульсний логічний елемент і
DE69724058D1 (de) Phasenabgestimmter Ringoszillator
DE60017460D1 (de) Oszillator mit mehrphasigen komplementären ausgängen
UA152464U (uk) Радіоімпульсний логічний елемент або
US3515993A (en) Quadruple-balance mixer
US3710276A (en) Digital variable quadrature sine wave voltage controlled oscillator
KR20050027857A (ko) 링 오실레이터
GB1161236A (en) Electronic Frequency Ratio Generator.
UA153142U (uk) Частотно-імпульсний елемент нечіткої аб'юнкції
JPH0583089A (ja) 発振回路
UA153124U (uk) Стабілізований осцилятор класу e
SU529559A1 (ru) Многоустойчивый динамический логический элемент
SU1584115A1 (ru) Устройство дл формировани сигналов с угловой модул цией
BG39300A3 (en) Frequency synthesizer for generating of control and carrying frequencies
UA152836U (uk) Діапазонний мікрохвильовий генератор з низьким рівнем шуму
SU253165A1 (ru) УСТРОЙСТВО дл ПОЛУЧЕНИЯ СИГНАЛОВ с МНОГОПОЗИЦИОННОЙ ЧАСТОТНОЙ МАНИПУЛЯЦИЕЙ
UA152381U (uk) Частотно-імпульсний елемент нечіткої імплікації
SU414946A1 (ru) Радиопередающее устройство для однополосного тонального и амплитудного телеграфирования
SU780154A1 (ru) Дискриминатор нулевых биений
SU1451871A1 (ru) Частотный манипул тор
SU845130A1 (ru) Многоканальный фильтр сжати фазомани-пулиРОВАННыХ СигНАлОВ
SU234477A1 (uk)
SU1656521A1 (ru) Многофункциональный логический модуль