UA152752U - Склопакет - Google Patents

Склопакет Download PDF

Info

Publication number
UA152752U
UA152752U UAU202203755U UAU202203755U UA152752U UA 152752 U UA152752 U UA 152752U UA U202203755 U UAU202203755 U UA U202203755U UA U202203755 U UAU202203755 U UA U202203755U UA 152752 U UA152752 U UA 152752U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
glass
sheets
distance frame
glue
perimeter
Prior art date
Application number
UAU202203755U
Other languages
English (en)
Inventor
Дмитро Станіславович Сандлер
Original Assignee
Дмитро Станіславович Сандлер
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дмитро Станіславович Сандлер filed Critical Дмитро Станіславович Сандлер
Priority to UAU202203755U priority Critical patent/UA152752U/uk
Publication of UA152752U publication Critical patent/UA152752U/uk
Priority to PCT/UA2023/000027 priority patent/WO2024080961A1/en

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E06DOORS, WINDOWS, SHUTTERS, OR ROLLER BLINDS IN GENERAL; LADDERS
    • E06BFIXED OR MOVABLE CLOSURES FOR OPENINGS IN BUILDINGS, VEHICLES, FENCES OR LIKE ENCLOSURES IN GENERAL, e.g. DOORS, WINDOWS, BLINDS, GATES
    • E06B3/00Window sashes, door leaves, or like elements for closing wall or like openings; Layout of fixed or moving closures, e.g. windows in wall or like openings; Features of rigidly-mounted outer frames relating to the mounting of wing frames
    • E06B3/66Units comprising two or more parallel glass or like panes permanently secured together
    • E06B3/663Elements for spacing panes
    • E06B3/66309Section members positioned at the edges of the glazing unit
    • E06B3/66342Section members positioned at the edges of the glazing unit characterised by their sealed connection to the panes

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)

Abstract

Склопакет має щонайменше два листи скла, почергово розділених між собою дистанційною рамкою. Дистанційна рамка та два суміжні з нею листи скла поєднані між собою з утворенням між ними герметичної камери. Дистанційна рамка має дві бічні сторони, внутрішню сторону та зовнішню сторону. Герметична камера утворена шляхом поєднання бічних сторін дистанційної рамки з двома листами скла за допомогою клею, де кожен лист скла звернений до одної бічної сторони дистанційної рамки. Дистанційна рамка має периметр по зовнішній стороні, який є меншим за периметр листа скла, який поєднано з дистанційною рамкою. Клей нанесено шаром по торцях склопакета на зовнішню поверхню дистанційної рамки між двома листами скла, причому зовнішній периметр шару клею є не більшим за периметр щонайменше одного з листів скла, які утворюють герметичну камеру. Шар клею нанесено з можливістю його використання як основи для встановлення елементів кріплення, де зазначена можливість визначається товщиною шару клею.

Description

Корисна модель належить до засобів, що використовуються в рамних дверях, вікнах або інших запірних елементах, фасадних елементах або внутрішніх перегородках. Галуззю застосування заявленого технічного рішення є будівництво, зокрема оздоблення фасаду, облаштування внутрішнього інтер'єру приміщення.
З рівня техніки відоме рішення за авторським свідоцтвом 5 669045 "СКЕКЛОПАКЕТ" ("Склопакет"), відповідно до якого листи скла розміщені паралельно один до одного і герметично склеєні з пустопорожньою металевою розпірною рамкою. По внутрішньому контуру розпірної рамки нанесено тіоколовий герметик.
Відома конструкція забезпечує високу теплопровідність склопакета, але має низьку жорсткість. Для монтажу склопакета без рами відоме технічне рішення потребує використання додаткових пластикових та алюмінієвих підсилюючих профілів, що призводить до ускладнення виробництва склопакета, та підвищення вірогідності виникнення недоліків. Це призводить до значного обмеження застосування відомого склопакета в будівництві та висування вимоги помірних умов для його експлуатації.
Також встановлено, що використання тіоколового герметика при дії агресивного середовища втрачає свої властивості, що призводить до розгерметизації склопакета.
Задачею заявленої корисної моделі є створення склопакета, який має значні переваги, що проявляються в підвищеній міцності склопакета та стійкості до агресивного середовища. Саме завдяки значній міцності та жорсткості, створений склопакет не потребує додаткових конструкцій, а саме - пластикових, алюмінієвих, полімерних систем для монтажу, тощо. Таке рішення може застосовуватися як при фасадних роботах, так і при внутрішньому облаштуванні інтер'єру.
Поставлена задача досягається за рахунок того, що склопакет, який містить щонайменше два листи скла, почергово розділених між собою дистанційною рамкою, причому дистанційна рамка та два суміжні з нею листи скла поєднані між собою з утворенням між ними герметичної камери, згідно з корисною моделлю, дистанційна рамка має дві бічні сторони, внутрішню сторону та зовнішню сторону, герметична камера утворена шляхом поєднання бічних сторін дистанційної рамки з двома листами скла за допомогою клею, де кожен лист скла звернений до одної бічної сторони дистанційної рамки, дистанційна рамка має периметр по зовнішній стороні, який є меншим за периметр листа скла, який поєднано з дистанційною рамкою, причому клей нанесено шаром по торцях склопакета на зовнішню поверхню дистанційної рамки між двома листами скла, причому зовнішній периметр шару клею є не більшим за периметр щонайменше одного з листів скла, які утворюють герметичну камеру, причому шар клею нанесено з можливістю його використання як основи для встановлення елементів кріплення, де зазначена можливість визначається товщиною шару клею.
За одним з варіантів, як клей використано матеріал на основі епоксидних смол.
За іншим варіантом, як клей використано матеріал на поліуретановій основі.
За ще одним варіантом втілення, як клей використано пластичну клейову речовину, здатну до затвердіння.
Технічний результат, який досягається при здійсненні заявленої корисної моделі, полягає в наступному: - за рахунок того, що дистанційна рамка має периметр по зовнішній стороні, який є меншим за периметр листа скла, який поєднано з дистанційною рамкою, і того, що клей нанесено шаром по периметру склопакета на зовнішню поверхню дистанційної рамки між двома листами скла, герметична камера може кріпитися як в рами вікон або дверей, так і до бетонної, цегляної чи дерев'яної поверхні за наявності кріплення в торцях склопакета кронштейнів; - за рахунок того, що зовнішній периметр шару клею не є більшим за периметр щонайменше одного з листів скла, які утворюють герметичну камеру, потребується менше підготовчих робіт для встановлення склопакета, оскільки торець має рівну поверхню; - за рахунок того, що у шар клею нанесено з можливістю його використання як основи для встановлення елементів кріплення, де зазначена можливість визначається товщиною шару клею, забезпечується новий підхід в створенні склопакетів. А саме: по-перше, забезпечується збільшення міцності склопакета взагалі, оскільки має місце розподіл напруження листа скла шляхом утворення додаткових зон упору листа скла на шар клею. Зі збільшенням площі зон контакту листа скла з шаром клею, зменшується напруженість та збільшується міцність. По друге, товщина шару клею при виробництві склопакета є регульованою, тобто від вибраної бо товщини залежить місце розміщення дистанційної рамки. Це дозволяє регулювати вищезазначене збільшення міцності та жорсткості, відповідно до умов та особливостей його монтажу та експлуатації... При цьому, шар клею не впливає суттєво на споживчі властивості, такі як оглядовий створ склопакета.
Додатковими технічними властивостями заявленого технічного рішення є зменшення вимог до місць встановлення склопакета, оскільки заявлена конструкція при збільшенні міцності та жорсткості суттєво не набуває додаткової маси. Тому для заявленого склопакета типовим способом монтажу є кріплення безпосередньо до стіни, підлоги, стелі, тощо, використовуючи монтажні кронштейни, які кріпляться в торець склопакета. Можливе використання склопакета як матеріалу для зонування приміщення, як несучого матеріалу (наприклад, для укладання перил, "прозорої підлоги", для встановлення стрічки ескалатора, тощо). Склопакет може бути використаним при монтуванні прозорих купольних конструкцій, таких як прозорий дах, теплиці, тощо.
Крім того, за рахунок того, що як клей вибрано матеріал на поліуретановій, або епоксидній основі або пластичну клейову речовину, здатну до затвердіння, , забезпечуються: - можливість укручування кріплення (шуруп, саморіз, тощо) в шар клею на торці склопакета для подальшого приєднання кронштейнів, - значне збільшення міцності та жорсткості склопакета через те, що після висихання шар клею передає властиву йому жорсткість листу скла, на який він нанесений.
Також застосування зазначеного клею впливає на досягнення перерахованих вище характеристик. При цьому показники міцності, тривалість стану герметичності та інші властивості склопакета не погіршуються.
Суть заявленої корисної моделі пояснюється за допомогою креслення, яке носить інформативний характер і не є таким, що обмежує можливі варіанти виконання склопакета.
Зокрема, фахівцеві в даній галузі мають бути зрозумілими усі можливі варіанти втілення корисної моделі.
На кресленні використано наступні позначення: 1 - герметична камера; 2 - лист скла;
З - дистанційна рамка;
Зо 4 - внутрішня сторона дистанційної рамки; 5 - бічна сторона дистанційної рамки; 6 - зовнішня сторона дистанційної рамки; 7 - шар клею, нанесений суцільною смугою, що простягається від краю листа скла до центру листа скла; 8 - шар клею, нанесений суцільною смугою на бічні сторони дистанційної рамки.
Склопакет, що містить два листи скла, розділених між собою дистанційною рамкою, прийнято називати однокамерним склопакетом. Збільшення кількості листів скла та дистанційних рамок на одиницю дозволяє одержати дво-, три- та більше герметичних камер.
Герметичні камери утворюються шляхом поєднання в місцях біля периферії двох суміжних листів скла герметичної дистанційної перегородки. Зокрема, герметична камера утворена шляхом поєднання бічних сторін дистанційної рамки з двома листами скла за допомогою клею.
При висиханні клею утворюється цілісна конструкція герметичної камери з двох листів скла, звернених до кожної бічної сторони дистанційної рамки. Такі процеси як заповнення герметичної камери аргоном не входять до суті заявленого технічного рішення, оскільки є очевидними для спеціаліста в даній галузі і не впливають на досягнення заявленого технічного результату.
Дистанційна рамка має дві бічні сторони, внутрішню сторону та зовнішню сторону, де позначення назв сторін зумовлене їх зверненням до листів скла, торців, тощо. Оскільки дистанційна рамка кріпиться бічною стороною до листа скла всією своєю площею, то дистанційна рамка має периметр по зовнішній стороні, який є меншим за периметр листа скла, який поєднано з дистанційною рамкою. Тобто в торці склопакета утворена виїмка, зумовлена різницею периметрів дистанційної рамки та листів скла.
Конструктивно утворену виїмку використано для заповнення клеєм. Тобто, клей нанесено шаром по торцях склопакета на зовнішню поверхню дистанційної рамки між двома листами скла. Клей заповнюється по торцях переважно в рівень між двома суміжними листами скла.
Втім, при висиханні, шар клею зменшує свою товщину за рахунок випаровування летючих речовин.
Внаслідок цього, у готовій конструкції склопакета зовнішній периметр шару клею є не більшим за периметр щонайменше одного з листів скла, які утворюють герметичну камеру. Це дозволяє отримати таку поверхню торця склопакета, яка може монтуватися на рамі або на кронштейні без попередньої обробки.
Основною перевагою заявленого технічного рішення є те, що відстань між торцями листів скла до дистанційної рамки визначається виробничою та/або конструктивною необхідністю.
Тобто, в залежності від місця та способу кріплення склопакета, обирають необхідну відстань розміщення дистанційної рамки від торців склопакета. Зрозуміло, що шар клею повинен мати розмір (товщину) який не дозволяв би кріпильним елементам контактувати з дистанційною рамкою для уникнення її пошкодження. На даний час кріпильні елементи мають діапазон довжини від 5 мм до 250, зокрема від 25 мм до 70 мм. Втім, глибину, на яку розміщено дистанційну рамку, можна визначати за наявністю затверджених вимог до кріплення склопакета, і відповідно, виготовляти склопакет, дотримуючись цих умов.
Варто зауважити, що шар клею у поєднанні з дистанційною рамкою, утворюють ребро жорсткості, яке, при поєднанні з листом скла, забезпечує його армування. Виявлено, що таке нанесення клею значно збільшує у міцність та жорсткість конструкції склопакета, що дозволяє використання заявленого технічного рішення в умовах підвищеного навантаження, наприклад, сильного вітру, що тисне на вмонтований склопакет. Важливим є те, що клей наноситься суцільною масою, тобто відсутні стики між шаром клею, що наносить на торець склопакета, та смугою, яка нанесена вздовж на бічні сторони дистанційної рамки. Це одночасно і спрощує виготовлення склопакета і зміцнює конструкцію.
Як клей може бути використано епоксидний клей або поліуретановий клей або інші, параметри яких будуть задовольняти При застиганні кожного із запропонованих варіантів реалізації клею, утворюється щільний суцільний твердий шар клею. Втім, фахівцеві в даній галузі можуть бути зрозумілими й інші варіанти втілення цієї ознаки, тобто таких клейких речовин, які при застиганні набувають високої міцності та жорсткості.
На основі вищенаведеного опису, фахівцеві мають бути зрозумілими всі можливі варіанти реалізації заявленої корисної моделі, які підпадають під обсяг патентної охорони.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Склопакет, який містить щонайменше два листи скла, почергово розділених між собою дистанційною рамкою, причому дистанційна рамка та два суміжні з нею листи скла поєднані між собою з утворенням між ними герметичної камери, який відрізняється тим, що дистанційна рамка має дві бічні сторони, внутрішню сторону та зовнішню сторону, герметична камера утворена шляхом поєднання бічних сторін дистанційної рамки з двома листами скла за допомогою клею, де кожен лист скла звернений до одної бічної сторони дистанційної рамки, дистанційна рамка має периметр по зовнішній стороні, який є меншим за периметр листа скла, який поєднано з дистанційною рамкою, причому клей нанесено шаром по торцях склопакета на зовнішню поверхню дистанційної рамки між двома листами скла, причому зовнішній периметр шару клею є не більшим за периметр щонайменше одного з листів скла, які утворюють герметичну камеру, причому шар клею нанесено з можливістю його використання як основи для встановлення елементів кріплення, де зазначена можливість визначається товщиною шару клею.
2. Склопакет за п. 1, який відрізняється тим, що як клей використано матеріал на основі епоксидних смол.
З. Склопакет за п. 1, який відрізняється тим, що як клей використано матеріал на поліуретановій основі.
4. Склопакет за п. 1, який відрізняється тим, що як клей використано пластичну клейову речовину, здатну до затвердіння.
Шк 2 ОЗ
UAU202203755U 2022-10-10 2022-10-10 Склопакет UA152752U (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203755U UA152752U (uk) 2022-10-10 2022-10-10 Склопакет
PCT/UA2023/000027 WO2024080961A1 (en) 2022-10-10 2023-05-23 Glass package unit

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202203755U UA152752U (uk) 2022-10-10 2022-10-10 Склопакет

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152752U true UA152752U (uk) 2023-04-05

Family

ID=88649327

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202203755U UA152752U (uk) 2022-10-10 2022-10-10 Склопакет

Country Status (2)

Country Link
UA (1) UA152752U (uk)
WO (1) WO2024080961A1 (uk)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5088258A (en) * 1990-09-07 1992-02-18 Weather Shield Mfg., Inc. Thermal broken glass spacer
WO2001016046A1 (en) * 1999-09-01 2001-03-08 Prc-Desoto International, Inc. Insulating glass unit with structural primary sealant system
EP3690175A1 (en) * 2019-01-31 2020-08-05 Bostik SA Hot melt single-component primary sealant

Also Published As

Publication number Publication date
WO2024080961A1 (en) 2024-04-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2006121954A3 (en) Insulated glazing units and methods
EA201391506A1 (ru) Подогреваемое остекление
US3775914A (en) Multiple-glazed unit for high sound transmission loss
AU2015403299B2 (en) Glazing unit for underwater objects
WO2011153381A3 (en) Multi-pane glass unit having seal with adhesive and hermetic coating layer
DE60003701D1 (de) Dichtungssystem für ein verbundfenster
CA2633029A1 (en) Glass panel
BR112014002604A2 (pt) unidade de envidraçamento com selo periférico e processo de fabricação correspondente
US10370894B2 (en) Method and device for producing a triple insulating glazing unit
BR112012014359A2 (pt) painéis do tipo sanduíche
JP2009203793A (ja) 複層ガラスユニット
EA202092437A1 (ru) Асимметричный безопасный вакуумный изоляционный блок остекления
MX2021004634A (es) Proceso para obtener un encristalado aislante.
UA152752U (uk) Склопакет
JP2015145569A (ja) 多重ガラス障子
MX2021002308A (es) Cristal de vidrio compuesto.
WO2021002768A1 (ru) Адаптивный изолирующий стеклопакет (варианты)
EP3438398B1 (en) Glass panel unit and fixture equipped with same
JP2013217104A (ja) 遮音扉の製造方法
WO2016174922A1 (ja) 複層ガラス
EA201700601A1 (ru) Энергоэффективная светопрозрачная конструкция
CN111305717A (zh) 玻璃复合边框支撑合片双胶粘接密封不锈钢边框中空玻璃
SU283524A1 (ru) Стеклопакет
US20060162280A1 (en) Sound-insulating glazing with thermoviscous losses
RU2702482C1 (ru) Способ теплоизоляции ограждающей конструкции здания