UA152404U - Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля - Google Patents

Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля Download PDF

Info

Publication number
UA152404U
UA152404U UAU202202749U UAU202202749U UA152404U UA 152404 U UA152404 U UA 152404U UA U202202749 U UAU202202749 U UA U202202749U UA U202202749 U UAU202202749 U UA U202202749U UA 152404 U UA152404 U UA 152404U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oxidation
coal
degree
determining
thermochemical method
Prior art date
Application number
UAU202202749U
Other languages
English (en)
Inventor
Денис Вікторович Мірошниченко
Сергій Вікторович Пиш'єв
Дар'я Юріївна Білець
Олена Володимирівна Богоявленська
Георгій Анатолійович Григор'єв
Original Assignee
Національний Технічний Університет "Харківський Політехнічний Інститут"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет "Харківський Політехнічний Інститут" filed Critical Національний Технічний Університет "Харківський Політехнічний Інститут"
Priority to UAU202202749U priority Critical patent/UA152404U/uk
Publication of UA152404U publication Critical patent/UA152404U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analyzing Non-Biological Materials By The Use Of Chemical Means (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Materials Using Thermal Means (AREA)

Abstract

Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля включає розрахунок показників окиснення і ступеня окиснення вугілля на основі порівняння температур займання досліджуваного і двох зразків обробленого вугілля, що отримують відновленням вихідного зразка вугілля внаслідок дії на нього бензидину та окисненням вихідного зразка вугілля за допомогою 30 %-го розчину перекису водню. Температури займання всіх трьох зразків встановлюють в присутності нітриту натрію шляхом їх нагрівання із заданою швидкістю у керованій електричній печі.

Description

Корисна модель належить до вуглехімічної промисловості, а саме стосується аналізу показників якості вугілля, що застосовується для складання шихт, які використовуються, в подальшому, як сировина виробництва доменного коксу.
Відомий метод визначення окиснення вугілля шляхом оцінки оптичної густини його лужних екстрактів (1Ї. Суть методу полягає у вилученні розчином гідроксиду натрію присутніх в окисненому вугіллі гумінових кислот. Ступінь окиснення оцінюється колориметричним вимірюванням пропускання світла через екстракт розчину. Для цього наважку досліджуваного вугілля масою 1 г розташовують у стакані ємністю 400 см3 і додають 100 см 1 Н розчину Маон і одну краплю змочувача. Протягом 3-4 хв розчин нагрівають до температури 98 2С і витримують протягом З хв, періодично помішуючи, після чого дають розчину охолонути при кімнатній температурі протягом 30 хв. Остиглий розчин фільтрують, а фільтрат доводять дистильованою водою до 80 см3.
Замір інтенсивності поглинання випробуваного зразка виконують при товщині поглинаючого розчину 17 мм і довжині світлової хвилі 520 нм. Якщо товщина поглинаючого розчину відмінна від 17 мм, для можливості порівняння результатів, проводять перерахунок відповідно до закону
Бера за формулами:
Ах-Ід(Тх/100), (І)
А7-Ах(17/рх), (2) т.-007100 ; (3) де: Тх - рівень пропускання, отриманий під час аналізу, 90; Ах - рівень поглинання, який відповідає Ту, бо; Ох - товщина поглинального шару при визначенні, мм; А!7 - рівень поглинання при товщині поглинального шару, який дорівнює 17 мм; 117 - розрахований рівень пропускання при товщині поглинального шару 17 мм.
Інтенсивність кольору екстракту, отриманого при розчиненні гумінових кислот, є функцією ступеня окиснення, при цьому прийнята така класифікація ступеня окиснення вугілля: ступінь пропускання 290 95 - вугілля неокиснене. Може використовуватися для виробництва металургійного коксу; ступінь пропускання від 80 до 90 95 - вугілля знаходиться на початковій стадії окиснення, на що необхідно зважати при його подальшому зберіганні та використанні;
Зо ступінь пропускання «80 95 - вугілля окиснене, що може бути причиною низької якості коксу.
Варто відзначити обгрунтованість розробленої авторами градації вугілля за ступенем його окиснення. Однак складність методики і використовуваної апаратури ускладнює широке поширення цього методу.
Відомо, що одним зі способів визначення показника ступеня окиснення вугілля, який суттєво впливає на якість сировини, що використовується у процесі коксування, та відповідно на характеристики отримуваного коксу, є петрографічний метод |2Ї. Суть методу полягає в дослідженні під мікроскопом у відбитому світлі аншліф-брикету вугілля і кількісному визначенні за мікроознаками відносної площі окиснених ділянок до його загальної площі точковим методом.
Згідно з даним методом, на приготований закріплений на предметному склі аншліф-брикет наносять імерсійну оливу, проводять фокусування й ідентифікують за мікроознаками вугільну субстанцію, що знаходиться на перетині ліній окуляра при збільшенні у 250-600 разів.
Окиснення досліджуваної ділянки визначають за наступними характеристиками і ознаками: дезінтеграція зерен, зниження рельєфу, наявність пустот і каверн, які різко виділяються чорним кольором на загальному світлому тлі полірованого вугілля. Надалі окиснення проби вугілля, 95, розраховують за співвідношенням окиснених і неокиснених ділянок аншліф-брикету за формулою: ок, - в-100
БАН (4 де В-число точок вивітрилих площ аншліф-брикету; Н - число точок невивітрилих площ аншліф-брикету.
Однак, петрографічний метод має ряд суттєвих недоліків, до яких можна віднести: суб'єктивність у визначенні окиснених ділянок вугілля і, відповідно, можлива низька відтворюваність результатів; проява петрографічних ознак окиснених ділянок лише при тривалому випливі окисника на вугілля; відсутність можливості виготовлення аншліф-брикетів із сировини з підвищеною гігроскопічністю.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити кардинально новий напрям визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля, який базується на моделюванні процесу окиснення органічної матриці вугілля, має високу точність та відтворюваність і не залежить від суб'єктивних чинників.
Поставлена задача вирішується тим, що у термохімічному способі визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля ці показники розраховуються на основі порівняння температур займання досліджуваного і двох зразків обробленого вугілля, що отримуються відновленням вихідного зразка вугілля внаслідок дії на нього бензидину та окисненням вихідного зразка вугілля за допомогою 30 95-го розчину перекису водню, а температури займання всіх трьох зразків встановлюють в присутності нітриту натрію шляхом їх нагрівання із заданою швидкістю у керованій електричній печі.
Суть методу полягає у вимірюванні температур займання досліджуваного (вихідного), відновленого і окисненого зразків вугілля та розрахунку за отриманими даними показників окиснення (Ді, "С) і ступеня окиснення (до, У).
Для отримання зразка відновленого вугілля змішують 0,5 г досліджуваного вугілля з 0,0125 г бензидину. Для приготування зразка окисненого вугілля 2,0 г вихідного вугілля змішують з 1,0 см3 водного розчину перекису водню (30 95 мас), після чого витримують суміш протягом 24 годин в темному місці до повного висушування. Від отриманої суміші відбирають наважку масою 0,5 г.
Для визначення температури займання трьох зразків їх змішують з нітритом натрію (0,5 г вугілля і 0,25 г нітритом натрію) в окремих колбах та нагрівають з необхідною швидкістю, яку задають з використанням процесора, на установці, що зображена на кресленні, де: 1 - піч тигельна електронагріву; 2 - термічний блок з чотирма симетричними отворами під пробірки та отвором для встановлення термопари;
З - три пробірки; 4 - термоелектричний перетворювач для вимірювання температури у термостатичному блоці; 5 - термоєлектричний перетворювач для вимірювання температури у тигельній електропечі; 6 - евдіометр; 7 - цифровий перетворювач температури; 8 - вимірювач-регулятор температури програмний; 9 - прилад захисту електроживлення.
Зо Використання нітриту натрію, який змішується з наважкою вугілля і спільно з нею нагрівається, після досягнення певної температури суміші забезпечує швидке окиснення зразка вугілля, що супроводжується появою полум'я. Температура, за якої з'являється полум'я, приймається за температуру займання досліджуваного зразка.
Окиснення вугілля (ЛІ, "С) розраховують за формулою:
Де в-ів, (5) де іЇзв - температура займання відновленого вугілля," "С; їз - температура займання досліджуваного вугілля, "С.
Ступінь окиснення вугілля (до, Ус) у відсотках обчислюють за формулою: ар- 100
І в -15 ; (6) де зо - температура займання окисненого вугілля, 2б.
Приклад 1
Приготування зразка відновленого вугілля марки Г проводять наступним чином: змішують 0,5 г досліджуваного вугілля з 0,0125 г бензидину.
Приготування зразка окисненого вугілля проводять наступним чином: 2,0 г вихідного вугілля змішують з 1,0 см водного розчину перекису водню (30 95 мас). Витримують суміш протягом 24 годин в темному місці до повного висушування. Від отриманої суміші відбирають наважку масою 0,5 г.
Визначення температури займання трьох зразків проводять наступним чином: 0,5 г вугілля змішують з 0,25 г нітриту натрію в окремих колбах та нагрівають. Швидкість нагріву, яку задають з використанням процесора, становить 4 "С/хв.
Окиснення вугілля марки Г (Дії, "С) розраховують за формулою:
Діевв-в-320-317-83, де їзв - температура займання відновленого вугілля," С; ї з - температура займання досліджуваного вугілля, "С.
Ступінь окиснення вугілля (до, Ус) у відсотках обчислюють за формулою: 4, 155 100 320-317 1100-15
Із 1 320-300 де зо - температура займання окисненого вугілля, "С.
За умовною шкалою критерія показника окиснення при значеннях показника окиснення Ді менше 7 "С вугілля є не окисненим.
Приклад 2
Приготування зразка відновленого вугілля марки Ж проводять наступним чином: змішують 0,5 г досліджуваного вугілля з 0,0125 г бензидину.
Приготування зразка окисненого вугілля проводять наступним чином: 2,0 г вихідного вугілля змішують з 1,0 см водного розчину перекису водню (30 95 мас). Витримують суміш протягом 24 годин в темному місці до повного висушування. Від отриманої суміші відбирають наважку масою 0,5 г.
Визначення температури займання трьох зразків проводять наступним чином: 0,5 г вугілля змішують з 0,25 г нітриту натрію в окремих колбах та нагрівають. Швидкість нагріву, яку задають з використанням процесора становить 4 "С/хв.
Окиснення вугілля марки Г (Дії, "С) розраховують за формулою:
Діевв-в-360-350-10, де ізв - температура займання відновленого вугілля," С; їз - температура займання досліджуваного вугілля, "С.
Ступінь окиснення вугілля (до, Ус) у відсотках обчислюють за формулою: до 5-5 100-360 -350 00-25 тю їв 360-320 де зо - температура займання окисненого вугілля, "С.
За умовною шкалою критерія показника окиснення при значеннях показника окиснення від 7 до 12 "С вугілля є частково окисненим.
Приклад З
Приготування зразка відновленого вугілля марки К проводять наступним чином: змішують 0,5 г досліджуваного вугілля з 0,0125 г бензидину.
Приготування зразка окисненого вугілля проводять наступним чином: 2.0 г вихідного вугілля змішують з 1,0 смУ водного розчину перекису водню (30 95 мас). Витримують суміш протягом 24 годин в темному місці до повного висушування. Від отриманої суміші відбирають наважку масою 0,5 г.
Зо Визначення температури займання трьох зразків проводять наступним чином: 0,5 г вугілля змішують з 0,25 г нітриту натрію в окремих колбах та нагрівають. Швидкість нагріву, яку задають з використанням процесора становить 4 "С/хв.
Окиснення вугілля марки Г (Дії, "С) розраховують за формулою:
Діевв-в-370-358-12, де ізв - температура займання відновленого вугілля," С; їз - температура займання досліджуваного вугілля, "С.
Ступінь окиснення вугілля (до, 95) у відсотках обчислюють за формулою: 4, 155 100- 370-358 100- 40
Та Тв 370-340 де зо - температура займання окисненого вугілля, "С.
За умовною шкалою критерія показника окиснення при значеннях показника окиснення вище 12 7С вугілля є окисненим.
Джерела інформації: 1. гапаага Теві Меїнод ог Оеїегтіпіпу (йе Неїаїме Оедгеє ої Охідайоп іп Віитіпоив Соа! Бу
АїКаїї Ехігасіоп: АБТМ О 5263-93 (Неарргомед 2001) АЗТМ Іпіегпайопаї, 100 Ваїт Нагтбог Огіме,
РО Вох С 700 М/езі Соп5попосКеп, РА 19428-2959, Опіїейд 5іаїезв. 2. ГОСТ 8930-94 "Вугілля кам'яне. Метод визначення окиснення".

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля, що включає розрахунок показників окиснення і ступеня окиснення вугілля на основі порівняння температур займання досліджуваного і двох зразків обробленого вугілля, що отримують відновленням вихідного зразка вугілля внаслідок дії на нього бензидину та окисненням вихідного зразка вугілля за допомогою 30 95-го розчину перекису водню, а температури займання всіх трьох зразків встановлюють в присутності нітриту натрію шляхом їх нагрівання із заданою швидкістю у керованій електричній печі.
UAU202202749U 2022-08-01 2022-08-01 Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля UA152404U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202202749U UA152404U (uk) 2022-08-01 2022-08-01 Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202202749U UA152404U (uk) 2022-08-01 2022-08-01 Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152404U true UA152404U (uk) 2023-01-25

Family

ID=88757812

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202202749U UA152404U (uk) 2022-08-01 2022-08-01 Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152404U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Berney et al. Unique flexibility in energy metabolism allows mycobacteria to combat starvation and hypoxia
Jang et al. Endogenous hydrogen peroxide increases biofilm formation by inducing exopolysaccharide production in Acinetobacter oleivorans DR1
Fernandez-Lopez et al. Negative feedback and transcriptional overshooting in a regulatory network for horizontal gene transfer
MX2024001256A (es) Metodos para la deteccion de cambios de copia genomica en muestras de adn.
AR127740A2 (es) Método para procesar una corriente química
Takano et al. Role and function of LitR, an adenosyl B12-bound light-sensitive regulator of Bacillus megaterium QM B1551, in regulation of carotenoid production
Chao et al. A cytosine methytransferase modulates the cell envelope stress response in the cholera pathogen
Wong et al. The MoxR ATPase RavA and its cofactor ViaA interact with the NADH: ubiquinone oxidoreductase I in Escherichia coli
Glarborg et al. Oxidation of reduced sulfur species: carbonyl sulfide
Lathem et al. Posttranscriptional regulation of the Yersinia pestis cyclic AMP receptor protein Crp and impact on virulence
Xie et al. OxyR activation in Porphyromonas gingivalis in response to a hemin-limited environment
UA152404U (uk) Термохімічний спосіб визначення окиснення і ступеня окиснення вугілля
Hu et al. σE‐dependent activation of RbpA controls transcription of the furA‐katG operon in response to oxidative stress in mycobacteria
Case et al. CT406 encodes a chlamydial ortholog of NrdR, a repressor of ribonucleotide reductase
Aussel et al. Methionine redox homeostasis in protein quality control
Wallecha et al. Control of gene expression at a bacterial leader RNA, the agn43 gene encoding outer membrane protein Ag43 of Escherichia coli
Gui et al. Role of sour environments on the corrosion fatigue growth rate of X65 Pipe Steel
Braz et al. CztR, a LysR-type transcriptional regulator involved in zinc homeostasis and oxidative stress defense in Caulobacter crescentus
BR112023001989A2 (pt) Sistema para geração de gases, dispositivo eletroquímico para geração de um gás utilizando pelo menos um material redox-ativo tendo uma forma oxidada e uma forma reduzida e processo contínuo para produzir gás hidrogênio em um dispositivo eletroquímico e, opcionalmente, gás oxigênio
TWI324238B (en) Methods and systems for measuring and controlling the percent stoichiometric oxidant in an incinerator
Teixeira et al. Deletion of BmoR affects the expression of genes related to thiol/disulfide balance in Bacteroides fragilis
Goojani et al. Cytochrome bd‐I from Escherichia coli is catalytically active in the absence of the CydH subunit
Tao Subcellular localization and in vivo oxidation–reduction kinetics of thiol peroxidase in Escherichia coli
Parshina et al. Soehngenia
Tipton et al. Post‐transcriptional regulation of gene PA 5507 controls P seudomonas quinolone signal concentration in P. aeruginosa