UA152232U - Роторно-цівковий теплогенератор - Google Patents

Роторно-цівковий теплогенератор Download PDF

Info

Publication number
UA152232U
UA152232U UAU202105816U UAU202105816U UA152232U UA 152232 U UA152232 U UA 152232U UA U202105816 U UAU202105816 U UA U202105816U UA U202105816 U UAU202105816 U UA U202105816U UA 152232 U UA152232 U UA 152232U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rotor
blades
fixed
side surfaces
stator
Prior art date
Application number
UAU202105816U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Іванович Осаул
Сергій Миколайович Востоцький
Тимофій Миколайович Волков
Андрій Олександрович Чейлитко
Original Assignee
Запорізький Національний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Запорізький Національний Університет filed Critical Запорізький Національний Університет
Priority to UAU202105816U priority Critical patent/UA152232U/uk
Publication of UA152232U publication Critical patent/UA152232U/uk

Links

Landscapes

  • Hydraulic Turbines (AREA)

Abstract

Роторно-цівковий теплогенератор містить корпус з внутрішніми каналами, утвореними концентрично закріпленими на несучих дисках кільцями ротора і статора з чарунковими бічними поверхнями, між якими сформована щілина з мінімально можливим розміром. У верхній частині корпусу розміщено статор у вигляді закріплених на несучому диску криволінійних радіально розміщених лопатей, кожна з яких виконана із зібраних в пакет пластин з чарунковими бічними поверхнями і дистанційно закріпленими відносно одна одної. Периферійні торці лопатей знаходяться на мінімально можливій відстані від внутрішньої чарункової поверхні кільця статора. Під лопатями розміщені діафрагма-спрямовуючий апарат із закріпленою в його центрі засмоктуючою трубою і трубний теплообмінник, напрямок гвинтоподібного треку в корпусі якого збігається з напрямком обертання ротора. Під теплообмінником нерухомо закріплений підсилювач кавітаційного потоку у вигляді відповідному конструкції ротора з лопатями, бічна чарункова поверхня яких має зворотну спрямованість відносно спрямованості чарунок на бічних поверхнях рухомого верхнього poтора.

Description

Корисна модель належить до техніки кавітування рідин в замкнених контурах і може бути використана в системах теплозабезпечення автономного виробництва тепла будь-яких об'єктів, які віддалені від мереж і джерел традиційного виробництва тепла, а також для виконання технологічних завдань.
Відомий теплогенератор (патент України Ме34779, МПК РОЗВ 17/ 02, опубл.26.08.2008), в якому корпус, статор і ротор сформовані кільцевими елементами з рельєфними торцевими зовнішніми та внутрішніми поверхнями.
В пристрої використовується ефект нагрівання рідинного теплоносія за рахунок створення інтенсивного утворення кавітаційних бульбашок і їх подальшого "схлопування" у відкритій кільцевій системі при його безперервному русі.
При цьому недостатньо використана робоча поверхня транспортного тракту пристрою, що не дозволяє підвищувати показники потужності.
Найбільш близьким за ознаками до заявленого пристрою є пристрій для виробництва тепла (патент України Мо 111628 у, МПК РОЗВ 17/02, опубл. 25.11.2016, бюл. Ме22), що містить корпус з внутрішніми каналами, які утворені концентрично закріпленими на несучих дисках кільцями ротора і статора з чарунковими бічними поверхнями, між якими сформована щілина з мінімально можливим розміром. Задача теплоутворення вирішена за рахунок виникнення інтенсивного насичення рухомого потоку рідини кавітаційними бульбашками в щілинах між чарунковими поверхнями концентрично розташованих декількох кілець ротора і статора. При цьому виконання функцій насоса кільцями виражено слабо, що віднесено до його недоліків, і потребує спеціального збалансування ротора відносно статора, що у свою чергу підвищує собівартість пристрою.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити роторно-цівковий теплогенератор, в якому за рахунок нових конструктивних елементів забезпечується інтенсифікація утворення кавітаційних бульбашок, значний прояв функцій насоса, підвищення швидкості потоку в замкненому контурі при атмосферному тиску, що забезпечує більш високі показники тепловиробництва.
Поставлена задача вирішується у роторно-цівковому теплогенераторі, який містить корпус з внутрішніми каналами, утвореними концентрично закріпленими на несучих дисках кільцями
Зо ротора і статора з чарунковими бічними поверхнями, між якими сформована щілина з мінімально можливим розміром, згідно з корисною моделлю, у верхній частині корпусу розміщено статор у вигляді кільця з внутрішньою чарунковою поверхнею і ротор у вигляді закріплених на несучому диску криволінійних радіально розміщених лопатей, кожна з яких виконана із зібраних в пакет пластин з чарунковими бічними поверхнями і дистанційно закріпленими відносно одна одної, периферійні торці лопатей знаходяться на мінімально можливій відстані від внутрішньої чарункової поверхні кільця статора, під лопатями розміщені діафрагма - спрямовуючий апарат із закріпленою в його центрі засмоктуючою трубою і трубний теплообмінник, напрямок гвинтоподібного треку, в корпусі якого збігається з напрямком обертання ротора, під теплообмінником нерухомо закріплений підсилювач кавітаційного потоку у вигляді відповідному конструкції ротора з лопатями, бічна чарункова поверхня яких має зворотну спрямованість відносно спрямованості чарунок на бічних поверхнях рухомого верхнього ротора.
На фіг. 1 представлена схема пристрою, який складається з корпусу 1, кільця статора 2 з внутрішньою чарунковою поверхнею, робочої камери 3, ротора 4, закріпленого на валу 5. Над теплообмінником 6 закріплена діафрагма - спрямовуючий апарат 7, в центрі якого жорстко закріплена засмоктуюча труба 8 з гвинтоподібним правоспрямованим треком 9. На нижньому торці засмоктуючої труби 8 закріплений несучий диск 10 підсилювача.
На внутрішній поверхні корпусу 1 закріплено один або декілька гвинтоподібних лівоспрямованих треків 12, а до дна знизу підведена заливно-зливна система 13 з розширювальним баком 14. Бічні поверхні треків 9 та 12 як і бічні поверхні лопатей ротора 4 і підсилювача 11 виконані у вигляді чарунок.
На фіг. 2 наведено переріз ротора 4 (по А-А на фіг. 1), на несучому диску якого закріплені лопаті 15 з бічними чарунковими поверхнями 16. На фіг. З наведено (по Б-Б на фіг. 1) переріз підсилювача 11 у вигляді закріпленого до нижнього торця труби 8 несучого диска 10 з подібною до ротора 4 кількістю криволінійних лопатей 15 з чарунковими поверхнями 16, але з протилежною спрямованістю чарунок на пластинах ротора. На конструкціях ротора 4 їі підсилювача 11 орієнтація чарунок встановлена таким чином, щоб гідроопір потоку рідини, спрямованого від периферії труби 8, був мінімальним.
В пристрої, який заявляється, мінімальний гідроопір руху рідини забезпечується заміною бо механізму тертя ковзання на механізм тертя кочення, принципова відмінність якого від механізму тертя ковзання полягає в тому, що рух рідини в каналах здійснюється безпосередньо не по поверхні лопатей, а по кулястим кавітаційним бульбашкам, які утворюються при протіканні рідини уздовж рельєфної поверхні, в чарунках якої реалізується процес руйнування суцільності рідини у вигляді виходу з них безлічі кавітаційних бульбашок.
На фіг. З показано, що чарунки орієнтовані на лопатях підсилювача в протилежному напрямку на лопатях ротора, що забезпечує мінімальний гідроопір потоку рідини від периферії до центру у засмоктуючу трубу 8.
Пристрій працює наступним чином.
При використанні для виробництва тепла та гарячої води в корпус 1 через систему 13 перший контур пристрою заповнюють фільтрованим теплоносієм, виключаючи при цьому можливість присутності повітря.
При плавному пуску електродвигуна забезпечується поступове збільшення швидкості потоку теплоносія від центру ротора 4 до його периферії з фактично вакуумованої порожнини засмоктуючої труби 8, де гвинтоподібним треком 9 формується поступально-обертальний рух рідинного теплоносія, який, рухаючись від центру до периферії ротора 4, утвореними в чарунках бічних поверхонь лопатей 15 кавітаційними бульбашками, потрапляє далі через діафрагму - направляючий апарат 7 на поверхню трубного теплообмінника 6, де при їх анігіляції виділяється тепло.
Частково звільнена від кавітаційних бульбашок рідина обертається в корпусі 1 по трекам 12 і потрапляє в міжлопатеві канали підсилювача 11, в чарунках лопатей якого при сталому режимі руху знову виникають кавітаційні бульбашки, які рухаються від периферії до центру у засмоктуючу трубу 8.
При цьому зусилля, яке потрібно для транспортування суміші рідини й кавітаційних бульбашок із засмоктуючої труби, буде помітно меншим за рахунок прояву ефекту нерівновісності структурних фаз: рідини і кавітаційних бульбашок.
Залежно від інтенсивності насичення теплоносія кавітаційними бульбашками коефіцієнт нерівновісності Ки - 820, у випадку використання води як теплоносій коефіцієнт неріновісності визначається відношенням густини води до густини повітря. Таким чином поставлена задача інтенсифікації утворення кавітаційних бульбашок і рішення значного прояву функцій ротора як
Зо колеса насоса, що прокачує теплоносій, дозволяють забезпечити максимально можливе насичення суміші рідинного теплоносія кавітаційними бульбашками і збільшення швидкості потоку в замкненому контурі.
Для збільшення інтенсивності процесу теплопередачі при руйнуванні кавітаційних бульбашок у пристрої, теплообмінник б може бути виконаний у вигляді оребрених гвинтоподібними треками труб.
Переваги заявленого роторно-цівкового теплогенератора полягають у помітному збільшенні теплового ефекту та зменшенні витрат електроенергії на 30-50 95 після встановлення робочого режиму при експлуатації.
У разі технологічного використання заявленого пристрою, наприклад при знезараженні стічних або забірних вод, теплообмінник б можна замінити на гвинтоподібний прискорювач з оребреною поверхнею.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Роторно-цівковий теплогенератор, що містить корпус з внутрішніми каналами, утвореними концентрично закріпленими на несучих дисках кільцями ротора і статора з чарунковими бічними поверхнями, між якими сформована щілина з мінімально можливим розміром, який відрізняється тим, що у верхній частині корпусу розміщено статор у вигляді закріплених на несучому диску криволінійних радіально розміщених лопатей, кожна з яких виконана із зібраних в пакет пластин з чарунковими бічними поверхнями і дистанційно закріпленими відносно одна одної, периферійні торці лопатей знаходяться на мінімально можливій відстані від внутрішньої чарункової поверхні кільця статора, під лопатями розміщені діафрагма-спрямовуючий апарат із закріпленою в його центрі засмоктуючою трубою і трубний теплообмінник, напрямок гвинтоподібного треку в корпусі якого збігається з напрямком обертання ротора, під теплообмінником нерухомо закріплений підсилювач кавітаційного потоку у вигляді відповідному конструкції ротора з лопатями, бічна чарункова поверхня яких має зворотну спрямованість відносно спрямованості чарунок на бічних поверхнях рухомого верхнього ротора.
UAU202105816U 2021-10-18 2021-10-18 Роторно-цівковий теплогенератор UA152232U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105816U UA152232U (uk) 2021-10-18 2021-10-18 Роторно-цівковий теплогенератор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105816U UA152232U (uk) 2021-10-18 2021-10-18 Роторно-цівковий теплогенератор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA152232U true UA152232U (uk) 2023-01-11

Family

ID=88695909

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202105816U UA152232U (uk) 2021-10-18 2021-10-18 Роторно-цівковий теплогенератор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA152232U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
WO2016184412A1 (zh) 一种超高速燃气轮发电机
TW201704629A (zh) 小微型燃氣輪發電機
RU2014145610A (ru) Ступица турбины с несплошностью поверхности и турбонагнетатель, содержащий такую ступицу
RU2015134099A (ru) Наружный кольцеобразный уплотнительный узел в турбинном двигателе
CO5650183A2 (es) Una turbina hidraulica para la extraccion de energia a partir de un fluido en movimiento
JP2015187443A5 (uk)
JP2012017736A5 (uk)
UA152232U (uk) Роторно-цівковий теплогенератор
JP2018531346A5 (uk)
RU2019112084A (ru) Осевая турбина
JP2012122377A5 (uk)
JP2016217265A (ja) 熱音響発電システム
US1216162A (en) Turbine-engine.
JP2014202206A (ja) 水力発電装置
RU181041U1 (ru) Силовая турбина с двухступенчатым ротором
RU2005117224A (ru) Гидравлический агрегат гэс
US883404A (en) Steam-turbine.
JP2001050001A5 (uk)
JP5984653B2 (ja) 蒸気タービン
RU2020107884A (ru) Радиальная биротативная турбогенераторная установка
RU2007127067A (ru) Энергетический каскад вихревых камер
US771102A (en) Turbine-engine.
US766594A (en) Turbine.
US1145144A (en) Elastic-fluid turbine.
US887981A (en) Elastic-fluid turbine.