UA151774U - Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення - Google Patents

Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення Download PDF

Info

Publication number
UA151774U
UA151774U UAU202105476U UAU202105476U UA151774U UA 151774 U UA151774 U UA 151774U UA U202105476 U UAU202105476 U UA U202105476U UA U202105476 U UAU202105476 U UA U202105476U UA 151774 U UA151774 U UA 151774U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
birds
productivity
spraying
probiotic
increasing
Prior art date
Application number
UAU202105476U
Other languages
English (en)
Inventor
В'ячеслав Леонідович Коваленко
Ольга Миколаївна Чечет
Original Assignee
Державний Науково-Дослідний Інститут З Лабораторної Діагностики Та Ветеринарно-Санітарної Експертизи
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Науково-Дослідний Інститут З Лабораторної Діагностики Та Ветеринарно-Санітарної Експертизи filed Critical Державний Науково-Дослідний Інститут З Лабораторної Діагностики Та Ветеринарно-Санітарної Експертизи
Priority to UAU202105476U priority Critical patent/UA151774U/uk
Publication of UA151774U publication Critical patent/UA151774U/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Спосіб підвищення продуктивності птахів, при якому виконують розпилення пробіотичного засобу, як пробіотичний засіб використовують композиції бактерій Bacillus stibtilis, Bacillus amyloliquefaciens та алюмосилікат. Засіб застосовують шляхом рівномірного розпилення або розсипання у приміщенні або клітці з розрахунку 10-30 г/м -один раз на два тижні.

Description

Корисна модель належить до галузі ветеринарії, сільського господарства і може бути використана у пташиних господарствах різної форми власності для підвищення продуктивності птахів.
У підтриманні імунобіологічного статусу організму птахів та тварин, який забезпечує підвищення їх продуктивності, ефективності відгодівлі, збереження поголів'я, велика роль належить представникам так званої нормальної мікрофлори: лактобактерії, біфідобактерії, анаеробні спороутворюючі бактерії. Відомі спороутворюючі бактерії роду Васійшив5, які характеризуються високою антагоністичною активністю щодо патогенних і умовно патогенних мікроорганізмів, здатністю накопичувати ферменти, синтезувати амінокислоти, вітаміни, продукти інших фізіологічно активних для мікроорганізму речовин, і разом з цим бути абсолютно нешкідливими для нього.
Існує спосіб профілактики шлунково-кишкових захворювань птахів загально прийнятими методами в господарствах за допомогою антибіотиків: еритроміцин, тетрациклін, стрептоміцин та інші. Недоліком антибіотиків є зниження імунітету тварини при тривалому їх застосуванні, формування резистентності патогенних мікроорганізмів.
Останнім часом значного поширення в годівлі тварин та підвищення їх продуктивності набули препарати на основі живих мікроорганізмів - пробіотики.
Найбільш близьким по суті аналогом до способу, що заявляється є «Спосіб підвищення продуктивності птиці» (ОЗ патент Мо 3013, АО1Кб7/00, 15.09.2004). Недоліком способу є недостатня його ефективність, що призводить до додаткових витрат кормів. Недоліком даної добавки можна вважати невисоку протидію шлунково-кишковим захворюванням тварин та птиці, що супроводжується зниженням їх продуктивності.
Найближчий прототип «Спосіб застосування пробіотиків для сільськогосподарських тварин».
Як пробіотик, використовують «ЛАКТИН-К ПЛЮС» та його біологічно активні метаболіти мікроорганізмів-продуцентів у рідкій формі. (Патент СПА 993801. Недоліком прототипу є його неможливість застосування для профілактики захворювань птахів.
Застосування пробіотику у рідкій формі потребує контролю якості розчину, ускладнює процедуру та витрати часу приготування розчину для випоювання та кількість роботи.
В основу способу забезпечення підвищення продуктивності та збереження поголів'я птиці
Зо шляхом розпилення комплексного пробіотику у її присутності, а саме застосовуючи Васйив5 ату!оїїдиеїасієп5о, штам МЕ 59 у кількості 1 х 109 КУО/г та Васійи5 5и,иБійїв5, штам АХ 20 у кількості 1 х 109 КУО/г у співвідношенні 1:1, що повинно забезпечити: збереження поголів'я; підвищення добового приросту маси птиці; ефект стимуляції росту, технологічну стабільність при грануляції корму.
Комплексний пробіотик можна буде використовувати для обробки поверхонь, знищення запаху у місцях утримання тварин, додавання у підстилку, де утримуються тварини (гризуни, шиншили, кролі, хом'яки, щури, птахі та інші). Застосовується для знищення запаху аміаку, сечовини.
Специфічні властивості компонентів обумовлюють пролонговану дію засобу.
Для підвищення ефективності мікробної композиції препарату склад повинен бути підібраний так, щоб активні компоненти композиції були конкурентоспроможними у широкому діапазоні змін факторів середовища, включаючи рн, присутність антимікробних факторів, що продукуються нормальною мікрофлорою і т.д. Препарат, який налічує лише одну активну субстанцію (який складається з одного типу бактерій), не може проявити оптимальні біологічні властивості протягом усього шлунково-кишкового тракту птиці. Наприклад, штам Васйивб атупоїїдиеїасієп5 у певних умовах синтезує також р-глюканазу, целлюлазу, ксиланазу, протеазу і а-амілазу, які каталізують гідроліз рослинних полімерів. Властивості зазначених ферментних білків дозволить підвищити ефективність використання препарату. А за використання їх комбінації з Васійи5 вибБійв досягається більш високий рівень біологічної активності; крім того, секреція ферментів, оптимальний рН для ензимів, інші параметри, можуть істотно змінюватися, і це є ще однією причиною того, що комбінація двох штамів більш ефективна і конкурентна.
Наповнювач алюмосилікат володіє унікальними властивостями вбирання рідини і поглинання запахів, відмінно комкається, має бактерицидні властивості, природний адсорбент.
Розпилення комплексного пробіотику у сухій формі гарантує більший рівень якості препарату, спрощує процедуру та скорочує час приготування засобу для розпилення та кількість роботи персоналу. Використання препарату, розпилюючи його у сухій формі, надає значні переваги, оскільки виключається стадія розведення препарату, що спрощує процес його споживання. Для введення препаратів у питну воду використовуються медікатори, тобто дозатори, що розподіляють препарат (маточний розчин) по системі випоювання в необхідних бо концентраціях, а приготування такого розчину набагато складніше та займає час. Використання пробіотику розпилюючим способом забезпечує підвищення рівня активності асоціації штамів- продуцентів та зниження собівартості продукту на відміну від прототипу в рідкій формі. На відміну від рідкого, головна перевага пробіотика Біозапіну полягає у тому, що бактерії за аерозольного розпилення або розтрушування перебувають у біологічно активній формі і можуть спричиняти корисний вплив одразу після потрапляння в організм тварини, не потребуючи при цьому додаткового часу на поновлення активності.
Таблиця 1 2. й Жива -
Кількість . Тривалість Середньодобовий
Групи брой : Віку днях, початок- й маса : . голів періоду Кг Г
Дослід. | 2002.ЮК.Ю.ЮЙБМБМ768 6 Ющ| 60 | 24 | 040
Порівняно з контрольною групою після розпилення у дослідних груп відмічалося значне зменшення загибелі птиці; збільшення приросту ваги; зменшення розладів шлунково-кишкового тракту.
Отже, внаслідок проведення досліджень встановлено, що застосування запропонованого способу викликає в цілому ефективне підвищення продуктивності та значного збереження поголів'я птиці. Економічна ефективність запропонованого способу підвищення продуктивності та збереження поголів'я птиці шляхом розпилення Біозапін у приміщенні з розрахунку 10-30 г/ме складається з одержання додаткової продукції курятини, без додаткових витрат, за винятком незначної вартості суміші пробіотиків.
Таким чином, запропонований спосіб розпилення Біозапін у птахівництві з метою профілактики та лікування птахів відповідає вимогам захисту навколишнього середовища, є простим при застосуванні, високоефективним та економічно вигідним за рахунок комплексної дії; нешкідливий для птахів та дає можливість забезпечувати одержання якісної продукції птахівництва і запобігати інфекційним захворюванням та отримати приріст живої ваги.
Істотними відмінностями винаходу є: - комплексний підхід профілактики захворювань, а саме: зниження мікробного патогенного фону приміщення, та покращення комфортних умов утримання птиці за рахунок корисних мікроорганізмів та температури приміщення; - екологічний, безпечний для птахів; - заміна антибактеріальних препаратів; - біостимулятор, імуномодулятор та сорбент токсинів;
Зо - підвищення неспецифічної резистентності, покращення конверсії корму; - профілактика інфекційних хвороб птахів; - нормалізує мікрофлору кишечнику; - отримання приросту живої ваги.
Бібліографічні дані 1. Стайа М.І., Агапіваг М..)., І агаго В., Медеї! Р., Маїєо5 СС. АІрна-атуїіазе зирріетепіайоп ої Бгойег адієї5 Базейд оп сот /Роцшії. 5сі. - 2003. - Мої. 82. - Р. 436-442. 2. Лапд 27., 2пои М. и Б. Нап 7., Мапу Т. ЕПесів ої айегепі Іємеів ої 5ирріетепіагу арпаатуіазе оп аідевіїме епгуте асіїмйе5 апа рапсгєаїйс атуіазе тАМА ехргеззіоп ої убипа
Бгоїегв /Авіап-Аи!йзві. /). Апіт. сі. - 2008. - Мої. 21, Мо 1. - Р. 97-102.
З. Могієте Р., бієїпрегу МУ., Зіїбегрегд М., Могдамі О.Р. Атуїазе адайіооп іпсгеазев віагсп гитіпаї! дідевійп іп бг5і-Іасіайоп сом/ув Тей Нідй апа ому віагсй аївїв //). Оаїгу Зсі. - 2014. - Мої. 97,
Мо 4. - Р. 2319-2328. 4. Вепіатіп 5., Зтійа В.В., дізна МУ.М., Ргадєеер 5., За|йй 5., бгеедемі 5., Рій Р., Оппі К.М., щдозп М.К.5. А топодгарі оп атуїазез їтот Васіїшв5 5рр. //Аду. Віовзсі. ВіоїесНпо!. - 2013. - Мої. 4. -
Р. 227-241. 5. Кучерук М.Д., Засєкін Д.А. Вплив профілактичних біопрепаратів на збереженість та мікробіоценоз кишечнику курчат. Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.3. Гжицького. Серія: Ветеринарні науки. - 2019. - Т. 21, Мо 94. - С. 44-50. б. Плетнев М.Ю. (ред.) Поверхностно-активнье вещества и композиции. Справочник. - М.:
ИД "Косметика и медицина", 2002. - 752 б.
7. Гужвинська С.0О., Палій А.П. Визначення антагоністичних та адгезивних властивостей лактобактерій та біфідобактерій. Мікробіологічний журнал. - 2018. - Т. 80, Мо 1. - б. 36-44. 8. Гужвинська 0.О., Палій А.П. Біологічні властивості лактобактерій та біфідобактерій.
Ветеринарна біотехнологія. - 2018. - Вип. 32(1). - С. 92-98.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб підвищення продуктивності птахів, при якому виконують розпилення пробіотичного засобу, як пробіотичний засіб використовують композиції бактерій Васшйив в5йрі5, ВасшШив атую!їдциеїтасіеєпв та алюмосилікат, який відрізняється тим, що засіб застосовують шляхом рівномірного розпилення у приміщенні або клітці з розрахунку 10-30 г/м2 один раз на два тижні.
UAU202105476U 2021-09-27 2021-09-27 Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення UA151774U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105476U UA151774U (uk) 2021-09-27 2021-09-27 Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202105476U UA151774U (uk) 2021-09-27 2021-09-27 Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA151774U true UA151774U (uk) 2022-09-14

Family

ID=89902400

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202105476U UA151774U (uk) 2021-09-27 2021-09-27 Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA151774U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2372788C2 (ru) Пробиотическая стимулирующая здоровье или производительность кормовая добавка или добавка к питьевой воде, а также ее применение
RU2011114988A (ru) Способ применения штамма bacillus subtilis для укрепления здоровья животных
RU2412612C1 (ru) Способ получения пробиотической кормовой добавки ферм км для сельскохозяйственных животных и птицы
JPH07503004A (ja) 家畜を治療する際の微生物の調合物および用途
CN103858819A (zh) 一种药用乌鸡的饲养方法
RU2458526C1 (ru) Пробиотическая кормовая добавка для сельскохозяйственных птиц и пушных зверей
KR101296613B1 (ko) 미생물 탈취제
CN111826323A (zh) 一种枯草芽孢杆菌及其制剂与应用
CN111802514A (zh) 一种微生物改良剂及其制备方法与应用
US20110123504A1 (en) Method to reduce pathogenic bactgeriae in a stable for farm animals
KR101873899B1 (ko) 락토바실러스 살리바리우스 cjls1511, 상기 균 또는 이의 사균체를 포함하는 동물 사료 첨가제 조성물, 및 상기 사균체의 제조 방법
Aleksandrova et al. Intestinal microbiocenosis and fodder digestibility in broiler chickens when using probiotics
RU2711917C1 (ru) Способ повышения продуктивности кроликов
WO2004044186A1 (fr) Additif probiotique et procede de fabrication correspondant
US20150257391A1 (en) Bacillus licheniformis strain
UA151774U (uk) Спосіб підвищення продуктивності птахів пробіотичними речовинами шляхом розпилення
RU2393715C2 (ru) Способ повышения продуктивности сельскохозяйственной птицы
RU2723411C2 (ru) Штамм bacillus cereus rcam04578, продуцент биологически активных соединений, обладающий пробиотическими свойствами
WO2017038602A1 (ja) 悪臭低減方法
KR20010077679A (ko) 가축사료 첨가제용 조성물
RU2350096C2 (ru) Способ повышения продуктивности телят в молочный период выращивания
JP2000143521A (ja) 動物用生物素材及び飼料並びに植物用薬剤
CN103190449A (zh) 一种枯草芽孢杆菌畜禽场用微生物空气消毒剂
RU2662931C1 (ru) Биологическая основа микробной кормовой добавки
CN106359906A (zh) 锌离子抗菌饲料的制备方法