UA151656U - Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду - Google Patents

Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду Download PDF

Info

Publication number
UA151656U
UA151656U UAU202200130U UAU202200130U UA151656U UA 151656 U UA151656 U UA 151656U UA U202200130 U UAU202200130 U UA U202200130U UA U202200130 U UAU202200130 U UA U202200130U UA 151656 U UA151656 U UA 151656U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
code
product
authentication
identification
data
Prior art date
Application number
UAU202200130U
Other languages
English (en)
Inventor
Богдан Ігорович Баранов
Original Assignee
Богдан Ігорович Баранов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Богдан Ігорович Баранов filed Critical Богдан Ігорович Баранов
Priority to UAU202200130U priority Critical patent/UA151656U/uk
Publication of UA151656U publication Critical patent/UA151656U/uk

Links

Landscapes

  • Information Transfer Between Computers (AREA)

Abstract

Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по QR-коду, при якому здійснюють генерацію QR-коду, нанесення QR-коду на упаковку, а при застосуванні здійснюють активацію покупцем QR-коду, з наступним з'єднанням з інтернет-платформою, на якій фіксують цифрові статистичні дані щодо про товар та виробника. Здійснюють генерацію динамічного QR-коду, який містить URL-адресу, вбудовану безпосоредньо в код, нанесення QR-коду на упаковці здійснюють методом лазерного гравіювання, після сканування покупцем QR-коду здійснюють перенаправлення користувача на URL-адресу цільового вебсайту на інтернет-платформі виробника або продавця товару та разом з статистичними даними автентифікаційні дані зображення QR-коду, по яким здійснюють верифікацію упаковки та встановлюють її автентичність або наявність контрафакту.

Description

Корисна модель належить до способів передання та обробки цифрової інформації, а саме до способу генерації і використання ОВ-коду для інформаційного забезпечення користувачів побутових або промислових товарів їх виробниками, зокрема інформацією, яка необхідна для проведення ідентифікації та автентифікації товару.
Через фальсифікацію продукції виробники несуть не тільки величезні фінансові збитки, а й втрачають довіру покупців та клієнтів. Фальсифікат наносить значної шкоди бренду, його реалізаторам і, звичайно, користувачам. Тому захист товарів від підробок та завчасне впровадження заходів, спрямованих на боротьбу з підробленими товарами та їх виробниками, є однією із актуальних проблем сьогодення. Відтак виробники, покупці, дистриб'ютори, імпортери, органи державної влади та інші уповноважені особи повинні мати можливість перевіряти оригінальність об'єкта та відстежувати етапи всіх ланок його просування від початку створення до кінцевої реалізації.
Зазвичай інформацію до різноманітних товарів, до яких належать засоби фармацевтики (ліки, спирт, настоянки, ампули з уколами і так далі), засоби медичного напрямку (лабораторії з забором аналізів і т.д.), а також алкогольні і харчові продукти, косметичні продукти, продукти побутової та агрохімії, забезпечуються їх виробниками на паперовому носії. Вимоги до такої інформації регламентується законодавством окремих країн та спільним законодавством союзів окремих країн, зокрема Європейського Союзу. Витрати на підготовку інструкцій на паперових носіях складають суттєвий відсоток собівартості цих пристроїв та товарів, оскільки вимагають значної кількості паперу для їх виготовлення та витрат на друкування.
З рівня техніки відомі рішення направлені на відмову від використання паперових носіїв у забезпеченні користувачів інструкціями та швидкого доступу до інструкцій в електронному форматі.
ОВ-код означає абревіатуру терміну на англійській мові "дцїсК гез5роп5е" - "швидкий відгук", і являє собою матричний код (двовимірний штрих-код), розроблений і представлений японською компанією "Оепзо-М/аме" в 1994 році. Основна перевага ОК-коду - це легке розпізнавання його сканувальним обладнанням (в тому числі фотокамерою мобільного телефона), що дає можливість використовувати даний код замість штрих-коду в торгівлі, виробництві, логістиці.
ОВ-код може бути нанесений виробником безпосередньо у заводських умовах, або наклеєний
Зо іншими особами у формі стікера на виготовлений товар.
В міжнародній заявці М/О2013/116110 А, опубл. 08.08.2013 р. описаний спосіб забезпечення користувачів інформацією стосовно товарів, згідно з яким користувач сканує за допомогою мобільного цифрового пристрою ОК-код, заздалегідь нанесений виробником безпосередньо на товар або упаковку цього товару. Після цього мобільний цифровий пристрій передає інформацію стосовно ідентифікації товару з ОК-коду та інформацію стосовно ідентифікації користувача з власного мобільного цифрового пристрою на сервер. Сервер ідентифікує інформацію стосовно товару, передану з пристрою користувача і передає бажану інформацію на мобільний цифровий пристрій користувача. Інформація стосовно товару може являти собою інструкцію користувача, програмне забезпечення або оновлення програмного забезпечення.
Як найближчий аналог вибрано патент КО 2723662, 26.08.2019 "Спосіб генерації та використання ОК-коду", в якому розміщують інформацію про продавця і товар в інтернет- платформі і генерують ОК-код; друкують ОК-код і розміщують його на товарі; покупець активує
ОВ-код після купівлі товару і отримує інформацію про продавця і товар. Новим в цьому винаході є те, що для кожного окремого товару генерується один ОК-код; друк ОК-коді відбувається з нанесенням на нього захисного стираного шару для запобігання копіюванню і випадковому скануванню. Покупець стирає захисний шар для сканування ОК-коду за допомогою мобільного пристрою і отримує інформацію на мобільному пристрої про продавця і товар, а також інформацію про кількість сканувань даної ОК-коду. Після цього відбувається деактивація використаного ОК-коду в інтернеті-платформі, і покупець через інтернет-платформу, що включає базу даних, яка містить інформацію про час, дату і місце першої активації ОК-коду, отримує інформацію і статистику продажів в тому чи іншому регіоні.
Згідно з цим способом, всі етапи просування продукції підлягають контролю і на кожному з них підтверджується її легальність. Але такий контроль є результативним у разі, коли при послідовному проходженні всіх ланок ланцюга товарообігу жодна ланка не зазнала "збою", тобто від одного етапу до іншого надходив оригінальний товар або відсутні збої при сканування
ОВ-коду. У разі ж появи контрафактного продукту або збою всередині цього ланцюга встановлення місця контрафакту та винуватців є проблематичним.
Крім цього, недоліком даного способу є те, що він забезпечує друк ОК-коду лише на пласкій бо поверхні виробів, проте не передбачає формування на гнучких ділянках у випадку необхідності,
наприклад при згинанні або складані виробу, або складної форми виробу.
В основу корисної моделі поставлена задача створити такий спосіб ідентифікації та автентифікації товару, в якому друк ОК-коду за допомогою сфокусованого лазерного випромінювання дозволив би розширити його функціональність, передбачаючи можливість ідентифікації та перевірки будь-якої попередньо заданої у базі даних інформації як з позицій її достовірності, так і попередньо заданих додаткових даних, мінімізувавши можливість появи контрафакту та підробки даних про товар в процесі роботи. При цьому з'являться можливість нанесення ОК-коду на упаковку з гнучкими ділянками та на вироби складної форми.
Поставлена задача вирішується шляхом створення способу ідентифікації та автентифікації товару по ОК-коду, при якому здійснюють генерацію ОМК-коду, нанесення ОБ-коду на упаковку, а при застосуванні здійснюють активацію ОМК-коду, з наступним з'єднанням з інтернет- платформою, на якій фіксують статистичні дані: кількість сканувань, розташування, дату, пристрій, час сканування, при цьому покупцю направляють дані про товар та виробника, згідно з корисною моделлю, здійснюють генерацію динамічного ОК-коду, який містить КІ -адресу, вбудовану безпосоредньо в код, нанесення ОК-коду на упаковці здійснюють методом лазерного гравіювання, після сканування СОК-коду здійснюють перенаправлення користувача на ШКІ- адресу цільового вебсайту на інтернет-платформі виробника або продавця товару та разом з статистичними даними автентифікаційні дані зображення ОБК-коду, по яким здійснюють верифікацію упаковки та встановлюють її автентичність або наявність контрафакту.
У окремому виконанні корисної моделі, упаковка, взята така як флакон, пляшка та пляшечка, блістер, баночка, пробірка, ампула, пакет, пачка, коробка виконана з скла або пластику.
У окремому виконанні корисної моделі, нанесення ОК-коду на упаковку виконують як плаский зовнішній малюнок, який наносять лазерним гравером, причому промінь спрямовують на лицьову внутрішню сторону виробу.
У окремому виконанні корисної моделі, нанесення ОК-коду на упаковку виконують як внутрішнє гравіювання, яке наносять лазерним гравером, причому вплив променя на внутрішню поверхню предмета, внаслідок чого створене зображення знаходиться всередині скла.
У окремому виконанні корисної моделі, нанесення ОК-коду на упаковку виконують як З30- гравіювання з використанням твердотільних лазерних установок створювати тривимірні об'єкти
Зо всередині упаковки.
У окремому виконанні корисної моделі, перенаправлення користувача на ОКІ -адресу ОК- коду захищено паролем.
У окремому виконанні корисної моделі, при фіксації статистичних даних, додатково фіксують логістичні дані щодо як учасників процесу просування продукції від виробника до користувача, так і послідовність, а саме місць і часу початку і/або закінчення етапів процесу просування.
У окремому виконанні корисної моделі, здійснюють верифікацію упаковки та встановлюють її автентичність при отриманні даних, що містять суттєві відмінності 3 даними місця і часу закінчення одного етапу і початку наступного етапу, та/"або понад одного повідомлення від авторизованих учасників з даними місця і часу закінчення та/або початку одного й того ж етапу та/або запиту, що містить суттєві відмінності в даних місця і часу перебування даної одиниці чи групи одиниць продукції, та/"або понад одного запиту за одним етапом, у базі даних інтернет- платформи формують та передають виробникові або ініціатору запиту тривожне повідомлення, що містить щонайменше дані щодо часу і місця здійснення етапу, з якого надійшло тривожне повідомлення, виду суттєвої відмінності та/або кількості ідентичних запитів за даним етапом.
У окремому виконанні корисної моделі, додатково ОК-код згенеровано із підтримкою повідомлень з можливість встановлення зворотного зв'язку на корпоративний номер телефону виробника або продавця товару.
У окремому виконанні корисної моделі, дані про товар містять та/або назву, фармацевтичну форму, розмір, тип упаковки, серійний номери, термін придатності та дані про виробника.
Нанесення зображень з використанням лазерного променя є найсучаснішим методом і, при цьому, найбільш досконалим та довговічним. Інструмент такого плану є сфокусований в маленьку точку високотемпературний потік лазерних частинок.
Залежно від налаштувань обладнання та параметрів встановленої в ньому льиінзи, мінімальний діаметр світлової плями на поверхні матеріалу може становити лише 0,01 мм.
Лазерний різець належить до категорії безконтактних інструментів та впливає на матеріали не фізично, а термічно. Сам малюнок задається у спеціальному файлі, який створюється на комп'ютері у графічних редакторах, після чого завантажується у пам'ять пристрою. У цьому файлі прописані всі параметри лазерного променя, необхідні для гравіювання: траєкторія руху, глибина проникнення в матеріал, швидкість переміщення, потужність дії, координати початку 60 шляху і т.д.
У кожній окремо взятій точці, куди потрапляє лазерний промінь, залишається невелике вилучення з сіточкою мікротріщин навколо. Характерно, що такі тріщини з'являються виключно в зоні різу, тоді як решта виробу залишається в цілісності.
Плоский зовнішній зображення ОК-коду виходить при використанні вуглекислотних апаратів, причому промінь спрямовується на лицьову сторону виробів.
Внутрішнє гравіювання можна виконати також СО2 граверами, наприклад настільним верстатом УУАТТ5АМ 6040 І Т. Особливістю методу гравіювання є вплив променя на внутрішню поверхню предмета, внаслідок чого зовні здається, що створене зображення знаходиться всередині скла і має об'ємні форми.
ЗО-гравірування виконується за допомогою твердотільних лазерних установок та дозволяє створювати тривимірні об'єкти всередині виробів.
Якщо в перших двох варіантах промінь випалює зображення ОК-коду на поверхні, то в третьому випадку використовується, по-перше, два промені одночасно, а, по-друге, вони проникають всередину матеріалу, і в точці їх перетину утворюється мікровибух, що формує крихітну кульку з тріщин. Регулюючи глибину впливу, можна отримувати будь-яке об'ємне зображення, яке можна розглянути з усіх боків.
Застосовуючи динамічний ОК-код, використовуємо його головну перевагу - гнучкість.
Динамічний ОК-код можливо редагувати після його генерації. Для генерації динамічного коду використовуються короткі посилання, які прискорюють завантаження та сканування. І! ці посилання перенаправляють користувача на ШК. потрібного сайту.
Застосування динамічного ОК-коду із підтримкою 5М5 дає можливість організувати зворотній зв'язок на корпоративний номер телефону навіть без підключення до інтернету.
Крім цього, з'являється можливість відстежувати, скільки людей сканували динамічний ОК- код. Що дає можливість ідентифікації та автентифікації товару на різних етапах процесу просування продукції від виробника до користувача.
До переліку послідовності етапів просування продукції включають, зокрема, виготовлення/випуск, зберігання, пакування, контейнеризацію, перевезення, логістику, дистрибуцію, проходження митного контролю, розміщення у точці реалізації, реалізацію, придбання користувачем тощо.
Зо Дані щодо етапів просування продукції включають щонайменше дані про час початку і закінчення відповідного етапу, ініціатора та/"або виконавця етапу тощо, а до кола учасників просування продукції, зацікавлених у верифікації даної продукції та у захисті її від фальсифікації зокрема включають перевізника, дистриб'ютора, користувача, державні контролюючі органи, страхові агентства тощо.
До бази даних інтернет-платформи вноситься як інформація, яка стосується етапів просування продукції від виробника до користувача, а і інформація щодо послідовності наставання кожного із цих етапів У разі, якщо запит надійшов в момент, який передує обумовленій послідовності етапів просування продукту, база даних миттєво визначає "розрив" ланцюга за відсутністю його конкретної ланки, а також ініціатора цього запиту та геопозицію його надходження.
Додатковим свідченням наявності контрафакту у цьому місці є надходження кількох ідентичних запитів. Поєднання цих факторів дозволяє визначити місце знаходження нелегального продукту з високим ступенем точності.
Передавання сформованого запису із засвідченням факту порушення послідовності етапів просування продукції всім учасникам, надає змогу останнім не тільки відслідковувати етапи просування продукту, а і вживати відповідні заходи щодо упередження появи контрафакту.

Claims (11)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОБ-коду, при якому здійснюють генерацію ОВ-коду, нанесення ОК-коду на упаковку, а при застосуванні здійснюють активацію покупцем ОВ-коду, з наступним з'єднанням з інтернет-платформою, на якій фіксують цифрові статистичні дані, який відрізняється тим, що здійснюють генерацію динамічного ОК-коду, який містить ИВІ-адресу, вбудовану безпосоредньо в код, нанесення ОК-коду на упаковці здійснюють методом лазерного гравіювання, після сканування покупцем ОК-коду здійснюють перенаправлення користувача на ШКІ-адресу цільового вебсайту на інтернет-платформі виробника або продавця товару та разом з статистичними даними автентифікаційні дані зображення ОК-коду, по яким здійснюють верифікацію упаковки та встановлюють (її автентичність або наявність контрафакту. бо
2. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОК-коду за п. 1, який відрізняється тим, що упаковка виконана з скла або пластику.
3. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОБ-коду за п. 2, який відрізняється тим, що нанесення ОК-коду на упаковку виконують як плаский зовнішній малюнок, який наносять лазерним гравером, причому промінь спрямовують на лицьову внутрішню сторону виробу.
4. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОК-коду за п. 2, який відрізняється тим, що нанесення ОК-коду на упаковку виконують як внутрішнє гравіювання, яке наносять лазерним гравером, причому вплив променя на внутрішню поверхню предмета, внаслідок чого створене зображення знаходиться всередині скла.
5. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОБ-коду за п. 2, який відрізняється тим, що нанесення ОК-коду на упаковку виконують як ЗО-гравіювання з використанням твердотільних лазерних установок створювати тривимірні об'єкти всередині упаковки.
6. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОК-коду за п. 2, який відрізняється тим, що як упаковку використовують вироби складної конфігурації такі як флакон, пляшка та пляшечка, блістер, баночка, пробірка, ампула, пакет, пачка, коробка
7. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОБ-коду за будь-яким пп. 1-6, який відрізняється тим, що перенаправлення користувача на ШКіІ-адресу ОК-коду захищено паролем.
8. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОБ-коду за будь-яким пп. 1-7, який відрізняється тим, що при фіксації статистичних даних, додатково фіксують логістичні дані щодо як учасників процесу просування продукції від виробника до користувача, так і послідовність, а саме місць і часу початку і/або закінчення етапів процесу просування.
9. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОБ-коду за п. 8, який відрізняється тим, що здійснюють верифікацію упаковки та встановлюють її автентичність при отриманні даних, що містять суттєві відмінності з даними місця і часу закінчення одного етапу і початку наступного етапу, та/або понад одного повідомлення від авторизованих учасників з даними місця і часу закінчення та/або початку одного й того ж етапу та/або запиту, що містить суттєві відмінності в даних місця і часу перебування даної одиниці чи групи одиниць продукції, та/або понад одного запиту за одним етапом, у базі даних інтернет-платформи формують та передають виробникові або ініціатору запиту тривожне повідомлення, що містить щонайменше дані щодо часу і місця здійснення етапу, з якого надійшло тривожне повідомлення, виду суттєвої відмінності та/або кількості ідентичних запитів за даним етапом.
10. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОК-коду за будь-яким пп. 1-9, який відрізняється тим, що додатково ОК-код згенеровано із підтримкою 5М5 повідомлень з можливість встановлення зворотного зв'язку на корпоративний номер телефону виробника або продавця товару.
11. Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по ОК-коду за будь-яким пп. 1-10, який відрізняється тим, що дані про товар містять та /або назву, фармацевтичну форму, розмір, тип упаковки, серійний номери, термін придатності, дані про виробника.
UAU202200130U 2022-01-14 2022-01-14 Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду UA151656U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202200130U UA151656U (uk) 2022-01-14 2022-01-14 Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202200130U UA151656U (uk) 2022-01-14 2022-01-14 Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA151656U true UA151656U (uk) 2022-08-25

Family

ID=89901892

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202200130U UA151656U (uk) 2022-01-14 2022-01-14 Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA151656U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109345264B (zh) 一种基于区块链的酒类产品溯源防伪系统和方法
US9449325B2 (en) System and method for authenticity verification
US9010654B2 (en) Monitoring moving articles
CN101501680B (zh) 用于阻止产品伪造、转移和盗版的方法和系统
CN110288354A (zh) 一种基于区块链和rfid的商品防伪防窜亿追溯实现方法及系统服务器、程序存储设备
US20070205258A1 (en) System and Method of Product Information Coding and Authentication
CN105678369A (zh) 一种基于防伪标签的商品防伪方法
US20080011841A1 (en) System and Method of Detecting Product Code Duplication and Product Diversion
CA2891654A1 (en) System for authenticating items
EA034481B1 (ru) Способ и устройство для маркирования промышленных изделий
CN105740926A (zh) 防伪方法及防伪系统
CN110675171A (zh) 一种基于区块链的防伪溯源方法
CN111461747B (zh) 罐装产品溯源防窜码的生产方法和系统
WO2004010584A2 (en) Code for object identification
CN104616150A (zh) 一种流通物品跟踪管理鉴伪系统及其方法
CN101516635A (zh) 防伪包装
US9202194B1 (en) Tracking the distribution of a product or package through a supply chain to determine authenticity and detect breaches
JP2016522948A (ja) 製造物認証システム及び製造物認証方法
CN107977845A (zh) 基于标签信息的食品溯源系统及方法
JPWO2005098696A1 (ja) 偽装もしくは偽造商品の判別システム
US9741012B2 (en) Systems for secure tracking code generation, application, and verification
WO2008056105A1 (en) Verification method
UA151656U (uk) Спосіб ідентифікації та автентифікації товару по qr-коду
CN113205353A (zh) 一种用于移动端的智能防伪防窜货系统和方法
CA2339894A1 (en) Authentication technology of digital barcode & numerical coding system