UA150380U - Пристрій для рефлексотерапії - Google Patents

Пристрій для рефлексотерапії Download PDF

Info

Publication number
UA150380U
UA150380U UAU202104611U UAU202104611U UA150380U UA 150380 U UA150380 U UA 150380U UA U202104611 U UAU202104611 U UA U202104611U UA U202104611 U UAU202104611 U UA U202104611U UA 150380 U UA150380 U UA 150380U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
base
teeth
ring
rings
modules
Prior art date
Application number
UAU202104611U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Григорович Ляпко
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Ляпко"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Ляпко" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Ляпко"
Priority to UAU202104611U priority Critical patent/UA150380U/uk
Publication of UA150380U publication Critical patent/UA150380U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Пристрій для рефлексотерапії містить основу та закріплені на ній однотипні модулі, кожний з яких складається з двох зубчастих кілець з зубцями, відігнутими під кутом до площини кільця, зазначені зубчасті кільця розташовані на робочій та тильній сторонах основи та з'єднані між собою елементами кріплення. Зубці кожного кільця виконані уздовж внутрішнього периметра кільця, зубці кільця, розташованого на робочій стороні основи, виступають над основою, як елементи рефлекторного впливу. Зубці кільця, розташованого на тильній стороні основи, як елементи кріплення, проходять через основу, розміщені в отворі кільця, розташованого на робочій стороні основи, між його зубцями та загнуті з можливістю обхвату кільця, розташованого на робочій стороні основи.

Description

Корисна модель належить до медицини, до фізіотерапевтичних пристроїв, виконаних у вигляді голчастого аплікатора, призначеного для фізіотерапевтичного впливу на рефлексогенні зони тіла людини, може бути використана з лікувально-профілактичною метою в лікувальних установах і в побутових умовах.
Голчасті аплікатори для рефлексотерапії, як правило, виконані у вигляді основи з 5 закріпленими на ній голками, як елементами рефлекторного впливу, вістря яких виступають за межі основи, утворюючи робочу сторону аплікатора.
Загально відомі так звані модульні аплікатори, що включають основу аплікатора, на якій закріплені однотипні модулі, що виконані з елементами рефлекторного впливу у вигляді виступів, шипів, голок. Особливості виконання модулів і основи аплікатора визначають фактори рефлекторного впливу аплікатора на організм користувача і ефективність його використання.
Відомий аплікатор Кузнецова, який складається з основи у вигляді тканинного або клейончастого килимка, на якому закріплені однотипні модулі. Кожний модуль являє собою круглу або квадратну пластинку з множиною шипів, вістря яких є елементами рефлекторного впливу і утворюють робочу поверхню аплікатора. Шипи виконані заодно з пластинкою.
Пластинка з шипами виконана з медичного полістиролу. Терапевтичний ефект при застосуванні такого пристрою досягається за рахунок механічного впливу шипів на ділянки тіла користувача за принципом акупунктури і точкового масажу. При цьому досягається приплив крові до місця прикладання аплікатора, посилення обмінних і регенеративних процесів, нормалізація кровообігу 11.
Спільними ознаками зазначеного аналога і запропонованого пристрою є: пристрій для рефлексотерапії, який містить основу та закріплені на ній однотипні модулі, Кожний з яких виконаний з зубцями, як елементами рефлекторного впливу на тіло користувача.
Фактори рефлекторного впливу такого модуля обмежені тільки механічним впливом вістрів зубців на тіло користувача, що обмежує функціональні можливості аплікатора.
Відомий також пристрій для рефлексотерапії (гальваноаплікатор), у якому елементи рефлекторного впливу на тіло користувача виконані в вигляді металевих голок |21.
Пристрій містить однотипні модулі (іплікаторні елементи), що закріплені на еластичній основі. Кожен модуль містить основу модуля (пластинку) та закріплені в ній позитивні і негативні електроди. Позитивні і негативні електроди виконані в вигляді голок двох типів з різнорідних металів з різними електрохімічними потенціалами, які є позитивними і негативними електродами. Голки закріплені в діелектричній основі модуля і з'єднані між собою електрично в пари або групи. Вістря і хвостовики голок виступають за межі основи модуля з протилежних його сторін. Електричні з'єднання виконані у вигляді металізованих ділянок на основі модуля з боку вістер або хвостовиків голок, що контактують із заданими парами або групами голок.
Позитивні і негативні електроди можуть бути розміщені як на кожному іплікаторному елементі разом, так і окремо - позитивні на одних елементах, негативні на інших. При такому виконанні модуля утворюється система "електроди-тіло користувача", яка виробляє гальванічні мікроструми без участі зовнішнього джерела електрики. Гальванічні мікроструми викликають відомі лікувальні ефекти гальванізації та гальванічного електрофорезу.
Спільними ознаками зазначеного аналога і запропонованого пристрою є: пристрій для рефлексотерапії, який містить основу та закріплені на ній однотипні модулі, Кожний з яких виконаний з металевими елементами рефлекторного впливу на тіло користувача,
В зазначеному пристрої забезпечено розширення функціональних можливостей аплікатора за рахунок впливу на тіло користувача гальванічними мікрострумами. Недоліком є складність конструкції та технології виготовлення модулів.
Найближчим аналогом є пристрій для рефлексотерапії, що відомий за патентом України на винахід Мо 99348, МПК АбЄТН 7/00, АбІН 39/00, АбІН 39/08, дата подання заявки 25.10.2010.
Пристрій містить еластичну основу та закріплені на ній жорсткі однотипні модулі, кожний з яких складається з двох півмодулів, розташованих один над одним на протилежних сторонах основи та з'єднаних між собою елементами кріплення. Кожний півмодуль містить головку в вигляді кільця та, виконані за одне ціле з нею, робочі зубці, що відігнуті під кутом до площини кільця.
Елементи кріплення виконані принаймні на двох робочих зубцях принаймні одного з півмодулів, у вигляді одного вирізу та/або одного виступу в тілі зубця, та/або в тілі головки принаймні одного з півмодулей, у вигляді принаймні двох вирізів або двох виступів. Півмодулі виконані металевими. Півмодулі можуть бути виконані з однакових металів та/або їх сплавів. Півмодулі можуть бути виконані з різних металів та/або їхніх сплавів. Півмодулі можуть бути виконані принаймні з одним шаром металевого покриття, нанесеного на їх поверхню. Еластична основа може бути виконана із розтяжного матеріалу або у вигляді елементів одягу.
Спільними ознаками найближчого аналога і запропонованого пристрою є: пристрій для рефлексотерапії, який містить основу та закріплені на ній однотипні модулі, кожний з яких складається з двох кілець з зубцями, відігнутими під кутом до площини кільця, зазначені кільця розташовані на робочій та тильній сторонах основи та з'єднані між собою елементами кріплення.
В зазначеному пристрої півмодулі мають складну конфігурацію як наслідок виконання елементів кріплення у вигляді відповідних вирізів та виступів на робочих зубцях або головках півмодулів. Крім того, ускладнюється монтаж модулів на основі аплікатора - необхідно розмістити відповідні виступи в відповідних вирізах півмодулів, що важко піддається механізації процесу монтажу модулів на основі аплікатора.
В основу корисної моделі поставлена задача, що полягає у спрощенні конструкції модулів та процесу їх монтажу на основі аплікатора.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для рефлексотерапії, який містить основу та закріплені на ній однотипні модулі, кожний з яких складається з двох кілець з зубцями, відігнутими під кутом до площини кільця, зазначені кільця розташовані на робочій та тильній сторонах основи та з'єднані між собою елементами кріплення, згідно з корисною моделлю, зубці кожного кільця виконані уздовж внутрішнього периметра кільця, зубці кільця, розташованого на робочій стороні основи, виступають над основою, як елементи рефлекторного впливу, а зубці кільця, розташованого на тильній стороні основи, як елементи кріплення, проходять через основу, розміщені в отворі кільця, розташованого на робочій стороні основи, між його зубцями та загнуті з можливістю обхвату кільця, розташованого на робочій стороні основи.
Зазначені ознаки є істотними ознаками корисної моделі, так як в своїй сукупності є необхідними та достатніми для досягнення технічного результату - спрощення конструкції модулів та процесу їх монтажу на основі пристрою.
Так, обидва зубчасті кільця мають однакову конструкцію - кожне з зубчастих кілець виконано в вигляді зубчастого кільця з зубцями, розташованими уздовж внутрішнього периметра кільця та відігнутими під кутом до площини кільця, що спрощує технологію виготовлення зубчастих кілець. Монтаж модуля на основі пристрою включає прості операції: розміщення зубців кільця
Зо тильної сторони основи в отворі кільця робочої сторони основи з наступним загинанням зубців кільця тильної сторони основи з обхватом кільця робочої сторони основи, наприклад за допомогою відповідного пресового оснащення одночасно на множині модулів, що спрощує монтаж модулів на основі пристрою.
Зубчасті кільця можуть бути виконані з металів з різними електрохімічними потенціалами.
Зубчасті кільця можуть бути виконані з покриттями, які мають різні електрохімічні потенціали.
В кожному з зазначених випадків, зубчасті кільця утворюють гальванічні пари, які при контакті зі шкірою користувача генерують гальванічні мікроструми, що викликають відомі лікувальні ефекти гальванізації та гальванічного електрофорезу.
Основа може бути виконана із еластомеру або із тканини, або у вигляді елементів одягу.
Фіг. 1 - Пристрій для рефлексотерапії, вигляд з робочої сторони пристрою.
Фіг. 2 - Пристрій для рефлексотерапії, розріз А-А на фіг. 1.
Фіг. З - Пристрій для рефлексотерапії, вузол І на фіг. 1.
Фіг. 4 - Пристрій для рефлексотерапії, розріз Б-Б на фіг. 3.
Фіг. 5 - Пристрій для рефлексотерапії, заготовка зубчастого кільця, розташованого на робочій стороні основи.
Фіг. 6 - Пристрій для рефлексотерапії, зубчасте кільце, що розташоване на робочій стороні основи с відігнутими зубцями.
Фіг. 7 - Пристрій для рефлексотерапії, вигляд В на фіг. 6.
Фіг. 8 - Пристрій для рефлексотерапії, розріз Г-Г на фіг. 6.
Фіг. 9 - Пристрій для рефлексотерапії, заготовка зубчастого кільця, розташованого на тильній стороні основи.
Фіг. 10 - Пристрій для рефлексотерапії, зубчасте кільце, що розташоване на тильній стороні основи с відігнутими зубцями.
Фіг. 11 - Пристрій для рефлексотерапії, вид Д на фіг. 10.
Фіг. 12 - Пристрій для рефлексотерапії, розріз Е-Е на фіг. 10.
Фіг. 13 - Пристрій для рефлексотерапії, зубці зубчастого кільця, розташованого на тильній стороні основи, проходять через основу та розміщені в отворі зубчастого кільця, розташованого на робочій стороні основи. бо Фіг. 14 - Пристрій для рефлексотерапії, розріз Ж-Ж на фіг. 13.
Фіг. 15 - Пристрій для рефлексотерапії, зубці зубчастого кільця, розташованого на тильній стороні основи, загнуті з обхватом зубчастого кільця, розташованого на робочій стороні основи
Фіг. 16 - Пристрій для рефлексотерапії, розріз К-К на фіг. 15.
Фіг. 17 - Пристрій для рефлексотерапії, приклад розміщення на основі пристрою модулів, зубчасті кільця яких виконані з покриттями з різними електрохімічними потенціалами.
Пристрій для рефлексотерапії містить основу 1 та закріплені на ній однотипні модулі 2, кожний з модулів 2 складається з двох зубчастих кілець 3, 4 з зубцями 5, 6 відповідно. Зубці 5, 6 відігнуті під кутом 90 градусів до площин кілець 3, 4. Зубчасте кільце З розташоване на робочій стороні основи 1. Зубчасте кільце 4 розташоване на тильній стороні основи 1. Зубчасті кільця 3, 4 з'єднані між собою елементами кріплення. Зубці 5, б кожного кільця 3, 4 виконані уздовж внутрішнього периметра відповідного зубчастого кільця 3, 4. Зубці 5 кільця 3, розташованого на робочій стороні основи 1, виступають над основою 1, як елементи рефлекторного впливу, а зубці 6 зубчастого кільця 4, розташованого на тильній стороні основи 1, як елементи кріплення, проходять через основу 1, розміщені в отворі кільця 3, розташованого на робочій стороні основи 1, між його зубцями 5 та загнуті з можливістю обхвату зубчастого кільця 3, розташованого на робочій стороні основи. За допомогою загнутих зубців 6, що обхвачують зубчасте кільце 3, здійснюється з'єднання зубчастих кілець 3, 4 в єдину конструкцію модуля 2 (фіг. 1-4). Внутрішній діаметр зубчастого кільця 4 становить 0,8-0,9 внутрішнього діаметра зубчастого кільця 3, що забезпечує можливість розміщення зубців 6 зубчастого кільця 4 в отворі зубчастого кільця 3. Поперечний переріз зубчастих кілець 3, 4 має жолобчасту форму, що підвищує їх жорсткість.
На фіг. 5-8 показане зубчасте кільце 3, що розташоване на робочій стороні основи 1, на Фіг. 5 - заготовка зубчатого кільця 3, на фіг. 6 - зубчасте кільце З з відігнутими зубцями 5 під кутом 90 градусів до площини кільця 3.
На фіг. 9-12 показане зубчасте кільце 4, що розташоване на тильній стороні основи 1. Фіг. 9 - заготовка зубчатого кільця 4. Фіг. 10 - зубчасте кільце 4 з відігнутими зубцями 6 під кутом 90 градусів до площини кільця 4.
Фіг. 13-16 пояснюють порядок монтажу модуля 2 на основі 1 пристрою. Зубчасті кільця 3, 4 розміщують на протилежних сторонах основи 1. При цьому зубці 5 зубчастого кільця 3,
Зо розташованого на робочій стороні основи 1, виступають над основою 1 і, як елементи рефлекторного впливу, утворюють робочу сторону пристрою. Зубці б зубчатого кільця 4, розташованого на тильній стороні основи 1, як елементи кріплення, проходять через основу 1 та розміщені в отворі кільця З, розташованого на робочій стороні основи 1, між його зубцями 5 (фіг. 13-14). Далі, зубці 6 зубчатого кільця 4 загинають з обхватом зубчастого кільця 3. Тобто, за
З5 допомогою загнутих зубців б, що обхвачують зубчасте кільце 3, здійснюється з'єднання зубчастих кілець 3, 4 в єдину конструкцію модуля 2 та його закріплення на основі 1 пристрою (фіг. 15-16).
Зубчасті кільця 3, 4 доцільно виконати з металів з різними електрохімічними потенціалами або з покриттями, які мають різні електрохімічні потенціали. Сусідні модулі 2 утворюють гальванічні пари, які при контакті зі шкірою користувача генерують гальванічні мікроструми.
На Фіг. 17 показано приклад розміщення на основі 1 пристрою модулів 2, зубчасті кільця 3, 4 яких виконані з покриттями з різними електрохімічними потенціалами. Для покриття кілець 3, 4 використано, як приклад, наступні матеріали: мідь (Си), цинк (7п), срібло (Аа), нікель (Мі). При цьому утворюються гальванічні пари: "би-2п", "би-Ад", "Си-Мі", "2пи-Ад", "2п-Мі", "Ад-Мі", які генерують відповідні гальванічні мікроструми, що викликають відомі лікувальні ефекти гальванізації та гальванічного електрофорезу.
Основа 1 може бути виконана або із еластомеру або із тканини, або у вигляді елементів одягу.
Конструкція зубчастих кілець спрощує технологію виготовлення модулів. Монтаж модулів на основі пристрою включає прості операції: розміщення зубців кільця тильної сторони основи в отворі кільця робочої сторони основи з наступним загинанням зубців кільця тильної сторони основи з обхватом кільця робочої сторони основи, наприклад за допомогою відповідного пресового оснащення одночасно на множині модулів, що спрощує монтаж модулів на основі.
Джерела інформації: 1. пнир:/тибаск. ги/анегпаймпуе-теїоду-Іеспепіза/арріїКатю!-Киг2гпесома. пІті. 2. Патент Російської Федерації Мо 2089155, МПК АбІіН 11/00, дата подання заявки 21.10.1992.

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Пристрій для рефлексотерапії, який містить основу та закріплені на ній однотипні модулі, кожний з яких складається з двох зубчастих кілець з зубцями, відігнутими під кутом до площини кільця, зазначені зубчасті кільця розташовані на робочій та тильній сторонах основи та з'єднані між собою елементами кріплення, який відрізняється тим, що зубці кожного кільця виконані уздовж внутрішнього периметра кільця, зубці кільця, розташованого на робочій стороні основи, виступають над основою, як елементи рефлекторного впливу, а зубці кільця, розташованого на тильній стороні основи, як елементи кріплення, проходять через основу, розміщені в отворі кільця, розташованого на робочій стороні основи, між його зубцями та загнуті з можливістю обхвату кільця, розташованого на робочій стороні основи.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що зубчасті кільця виконані з металів з різними електрохімічними потенціалами.
3. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що зубчасті кільця виконані з покриттями, які мають різні електрохімічні потенціали.
4. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що основа виконана із еластомеру або із тканини, або у вигляді елементів одягу. помади з В и А 7 й я, с о, у 8 Я ех що 5 З х сис СВ соххжжжкккжккии В, Я ною - І Х щі їх 3 Щі Її і . ж х Як: З 53 Е і ж Й Ки МК р Пе ще а як ие 5 о Я ен З У а Я у ЕН
Фіг. з й й Ж Кк ті Ав ше; і і й і ро Ж Ж Ж Ж Денний еч-н нні ання
Фіг. 2
UAU202104611U 2021-08-10 2021-08-10 Пристрій для рефлексотерапії UA150380U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104611U UA150380U (uk) 2021-08-10 2021-08-10 Пристрій для рефлексотерапії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104611U UA150380U (uk) 2021-08-10 2021-08-10 Пристрій для рефлексотерапії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150380U true UA150380U (uk) 2022-02-09

Family

ID=89902754

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104611U UA150380U (uk) 2021-08-10 2021-08-10 Пристрій для рефлексотерапії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150380U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8560075B2 (en) Apparatus and method for the treatment of headache
CN103517732B (zh) 用于无创电容式电刺激的设备
KR100491413B1 (ko) 인체피내의전기요법치료장치
EP0145673B1 (en) Field producing instrument for the electrotherapeutic selftreatment of pain and insomnia-
UA150380U (uk) Пристрій для рефлексотерапії
RU2464008C2 (ru) Устройство для рефлексотерапии
RU2304957C2 (ru) Устройство для рефлексотерапии (варианты)
WO2013133780A1 (ru) Устройство для рефлексотерапии
UA79691C2 (en) Rephlexotherapy device
IL114728A (en) Massage device
RU2716481C1 (ru) Модуль аппликатора для рефлексотерапии
Tasker et al. The physiological basis of Vim thalamotomy for involuntary movement disorders
RU2734132C2 (ru) Аппликатор для рефлексотерапии
CN209612004U (zh) 经颅磁刺激头罩
JP2014532454A (ja) 自己指向型刺激電極
UA134693U (uk) Пристрій для впливу на рефлексогенні зони тіла людини
WO2019240730A1 (ru) Модуль аппликатора для рефлексотерапии
RU194114U1 (ru) Модуль аппликатора для рефлексотерапии
RU1797889C (ru) Ипликатор (его варианты)
KR100221640B1 (ko) 치료용 자기파스
RU192371U1 (ru) Устройство для воздействия на рефлексогенные зоны тела человека
WO2019240724A1 (ru) Аппликатор для рефлексотерапии
WO2019022646A2 (ru) Жилет для неинвазивного электрофизиологического исследования сердца
JPH0316690Y2 (uk)
JP6742648B1 (ja) 微弱電流具