UA149097U - Повітряний гвинт осадчого - Google Patents

Повітряний гвинт осадчого Download PDF

Info

Publication number
UA149097U
UA149097U UAA201901063U UAA201901063U UA149097U UA 149097 U UA149097 U UA 149097U UA A201901063 U UAA201901063 U UA A201901063U UA A201901063 U UAA201901063 U UA A201901063U UA 149097 U UA149097 U UA 149097U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
blades
propeller
rotor
shaft
blade
Prior art date
Application number
UAA201901063U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Євгенович Осадчий
Євген Олександрович Осадчий
Original Assignee
Київський Національний Університет Імені Тараса Шевченка
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Київський Національний Університет Імені Тараса Шевченка filed Critical Київський Національний Університет Імені Тараса Шевченка
Priority to UAA201901063U priority Critical patent/UA149097U/uk
Publication of UA149097U publication Critical patent/UA149097U/uk

Links

Landscapes

  • Mixers Of The Rotary Stirring Type (AREA)

Abstract

Повітряний гвинт містить двигун з трансмісією: редуктором або коробкою передач з автоматичною муфтою зчеплення, з'єднані з валом, приводний вал з втулкою, несучий гвинт з автоматом перекосу та щонайменше двома лопатями, перпендикулярно розташованими на валу, що мають осьові шарніри для зчленування через втулку. В осі обертання гвинта присутній ротор, який виконано ексцентричним з еліптичною циліндричною порожниною, відкритою в напрямку зустрічного потоку повітря або рідини. Кожна з лопатей гвинта оснащена ваговим елементом.

Description

Корисна модель належить до авіаційної техніки, зокрема до конструкції повітряного гвинта літальних апаратів (ЛА), переважно малогабаритних та гвинтокрилих (ГЛА). Також може бути використана у морських судах як гребний гвинт, у вітродвигунах, вентиляторах як основний робочий орган.
Відомим є ротор "повітряне колесо" (гіролет), гіростабілізовані літаки та вітряні електростанції з використання роторного "повітряного колеса", пристрої для поверхні та палуби для їх запуску (патент НО253873702. кл. В64С27/32. пріор. 11.02.2013), що містить ротор з регульованими лопатями і регульованим торсуванням, закрите крило, з гнучким з'єднанням з однією або декількома коаксіальними вставками для торсіонних лопатей, при цьому з'єднання лопатей і закритого крила є жорстким, пружним або еластичним. Ротор можна використовувати і для вітряної електростанції. Він дозволяє збільшити швидкість переміщення літальних апаратів вертикального зльоту, але є занадто енерго- та матеріалоємним та має конструктивні ускладнення.
Також є відомим силовий агрегат Осадчого за патентом України ОА 89143. кл. ВО6В 1/10.
Е16Н 33/00. 1102К 57/00. РОЗС 3/00. пріор. 25.03.2009. Силовий агрегат містить двигун з валом, віддентровий ексцентричний змінний механізм з засобами переміщення відносно об'єкта транспортування, вал двигуна, зв'язаний з віссю відцентрового ексцентричного змінного механізму, що взаємодіє з масою з'єднаних тягою вантажів. Агрегат виконаний з можливістю переміщення вантажів, в вигляді тяги, поперек вала двигуна по еліптичній циліндричній порожнині корпусу. Це призводить до того, що під дією обертання вантажів виникають неврівноважені відцентрові сили поштовху, здатні здійснити лінійно направлене переміщення пристрою. Однак, при збільшенні потужності пристрою, що є достатньою для польоту ГЛА, ЛА, вони можуть викликати шкідливу для цього вібрацію, що продукує, так званий, "земний резонанс". Крім того, пристрій потребує додаткових механізмів для регулювання напрямку лінійного руху транспортного засобу та частоти обертання вала двигуна. Винахід дозволяє збільшити швидкість польоту, але при збільшенні потужності є недостатньо надійним.
Найбільш близьким аналогом корисної моделі вибрано несучий гвинт гвинтокрила |патент
Ви (11) 2 146 637. кл. В64С 27/32. пріор. 04.08.1999), який містить несучий гвинт гвинтокрила, що включає втулку, яка має осьові шарніри і встановлені на шарнірах лопаті. Лопаті виконані з двох частин - ведучої і веденої. Ведучі частини лопатей встановлені на осьових шарнірах втулки, а ведені частини лопатей встановлені на кінцях ведучих частин на вертикальних шарнірах. Всі частини лопатей мають між собою силову передачу. За її допомогою, ведучі частини лопатей, що йдуть проти потоку, розганяють ведені частини лопатей, що йдуть в попутному потоці повітря. Задачами, які розв'язуються в даному винаході, є: збільшення горизонтальної швидкості польоту гвинтокрила за рахунок зменшення кутової швидкості обертання лопаті, що рухається в зустрічному потоці вперед, і збільшення її обертання і попутному потоці назад: створення умов для сталої роботи прямоточних рушіїв за рахунок зменшення різниці лінійних швидкостей на кінцях лопатей в зустрічному і попутному потоку, що набігає. Таке конструктивне виконання збалансовує роботу лопатей та суттєво не впливає на інші важливі властивості ГЛА та ЛА. Означимо основні з них. Відомо, що швидкість горизонтального польоту ГЛА обмежена і зазвичай не перевищує 400 км/годину. Основною перешкодою збільшення швидкості польоту є зрив потоку і лопатей гвинта і шкідливий опір, що створюється обертовим гвинтом, який є пропорційним його діаметру і швидкості польоту.
Оптимальне співвідношення діаметра несучого гвинта та швидкості обертання, при умові збереження його функціональності, визначають вантажопідйомність ГЛА. Існує важлива, шкідлива для лінійно визначеного напрямку руху літального апарата, властивість ГЛА, так званий реактивний момент. Він з'являється, коли зусилля для розкручування несучого гвинта передається від рухової установки через осьовий вал. У цьому випадку за третім законом
Ньютона виникає момент, що закручує корпус ГЛА в протилежну від обертання несучого гвинта бік. На землі такого обертанню перешкоджає шасі апарату. Існує ряд основних конструктивних схем компенсації реактивного моменту і управління ГЛА і використанням як єдиного, так і декількох, в тому числі, несучих гвинтів. У випадках, коли розкручування єдиного несучою гвинта здійснюється або потоком повітря, що набігає (автожири, гелікоптери в режимі польоту на авторотації), або за допомогою реактивних струменів, розташованих на кінцях лопатей (реактивний гелікоптер), реактивний момент не виникає, і відповідно, необхідність в його компенсації відсутня. Відомі шляхи боротьби з наведеними шкідливими властивостями ГЛА вимагають збільшення їх габаритів та/"або зменшення надійності за рахунок ускладненого конструктивного виконання. Разом з тим, ГЛА притаманний, в деяких випадках корисний, так званий "гіроскопічний момент". Він виникає під дією відцентрових сил, що створюються масою 60 лопаті гвинта, та сприяє відновленню рівноваги ГЛА.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити повітряний гвинт, то протидіє шкідливому реактивному моменту та має спрощене конструктивне виконання за рахунок того, що в осі обертання повітряного гвинта просторово знаходиться ротор, який виконано ексцентричним з еліптичною циліндричною порожниною, відкритою в напрямку зустрічного потоку повітря або рідини, при цьому кожна з лопатей гвинта додатково оснащена ваговим елементом і тому здатна, при обертанні гвинта в еліпгичному деформованому просторі ротора, переміщувати масу лопаті поперек вала відбору потужності двигуна, динамічно змінюючи при цьому робочий розмір лопаті. За рахунок таких можливостей - отримати розширені функціональні властивості за рахунок зміни форми конструктивних складових та збереження корисних властивостей аналогів.
Наприклад: ротор можна використовувати і для вітряної електростанції, де направлене віддентрове переміщення лопатей також зменшить навантаження від дії реактивного моменту: збільшиться швидкість безпеку переміщення ГЛА, ЛА. Для всіх випадків можливого застосування, під дією обертання вантажу та направленої зміни довжини лопатей, виникають неврівноважені відцентрові сили поштовху, здатні здійснити лінійно направлене переміщення пристрою, створення умов для сталої роботи прямоточних рушіїв за рахунок зменшення різниці лінійних швидкостей на кінцях лопатей в зустрічному і попутному потоку, що набігає. Зрозуміло, що форма та розміри лопатей має відповідати властивостям газоподібного, рідкого чи твердого середовища та умовам їх застосування.
Поставлена задача вирішується тим, що повітряний гвинт містить встановлений в його осі приводний вал з втулкою, несучий гвинт з автоматом перекосу та щонайменше двома лопатями, перпендикулярно розташованими на валу, що мають осьові шарніри для зчленування через втулку, двигун з редуктором або коробкою передач з автоматичною муфтою зчеплення, з'єднані з валом.
Згідно з корисною моделлю, в осі обертання гвинта присутній обмежувальний елемент і при взаємодії з масами лопатей, що мають додаткові вагомі елементи, виникає ротор ексцентричної форми з еліптичною циліндричною порожниною, відкритою в напрямку зустрічного потоку середовища переміщення (повітря або рідини), в якому створюються вібраційно-ударні імпульси лопатей, лінійно направлені поперек вала відбору потужності двигуна, які протидіють
Зо виникненню шкідливого реактивного моменту.
При цьому для підвищення потужності відцентрового імпульсу лопаті та зняття обмеження на діапазон зміни діаметра повітряного гвинта приводний вал виконують колінчатим з знаходженням кожної лопаті на окремій шатунній шийці. Таке виконання забезпечує вільне (на 360") кутове переміщення лопаті в шарнірному зчленуванні з втулкою двигуна.
Взаємодію лопатей з повітряним потоком, без використання складного механізму автомата перекосу, забезпечує карданне шарнірне зчленування лопатей з втулкою, що здійснюють кероване ротором кутове переміщення повітряного гвинта на валу та осьове - відносно еліптичної циліндричної порожнини корпусу ротора. Це дозволяє оптимізувати сумісні тягові зусилля двох рушіїв.
Для підвищення надійності та розширення функціональних можливостей карданне зчленування може бути замінене пружними елементами або торсіоном, виготовленим з композитних матеріалів з обов'язковою властивістю пружності скручування. Їх використання є особливо корисним для малогабаритних ЛА та ГЛА.
Підвищення ефективності функціювання пристрою забезпечується і тим, що нижні кінці кіля крила мають закруглення, а ротор та гвинт мають можливість регульованого взаємного осьового переміщення. Таке виконання дозволяє розширити функціональність пристрою, покращуючи умови приземлення ЛА на кілі крила, використовуючи їх як лижі та покращуючи корисну динаміку зміни діаметра повітряного гвинта.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 наведено можливе виконання
ГЛА з використанням повітряного гвинта, що містить автомат перекосу та ротор, розмішений в крилі гвинтокрила, на фіг. 2 кінематична схема розміщення ротора в крилі літака з карданним з'єднанням лопаті, на фіг. 3. - на колінчатому валу шарнірного зчленування лопаті; на фіг. 4 - принципова схема рушія (агрегат Осадчого), адаптована до застосування в пристрої; на фіг. 5 - використання ротора на носі фюзеляжу ЛА (вигляд зверху); на фіг. б - те ж саме (вигляд спереду); на фіг. 7 - вигляд збоку на кіль ЛА типу "літаюче крило"; на фіг. 8 - поперечний розріз нижньої частини ротора.
Пристрій складається з вала 1, що може бути виконаний колінчатим з розміщенням на його шийках втулок 2, які через осьовий шарнір З з'єднані з лопатями 4, що перпендикулярно розташовані на валу 1. Незалежно від форми виконання вала 1, кожна лопать 4 має зміщену від бо шарнірів 2 та осьових шарнірів З масу в сторону її вільного закругленого кінця, що може бути виконаною, наприклад, в вигляді колеса 5. Ротор 6, в якому розміщуються лопаті 4 гвинта 15, може знаходитись в крилі 7 гвинтокрила 8, або на носі 9 літака (фіг. 1, 2, 5, 6). Для зменшення ударних навантажень на конструктивні елементи двигун 10 з'єднано з валом автоматичною фрикційною муфтою зчеплення 11 або безступінчастою коробкою передач, виконаною, наприклад, за патентом України Мо 9082. Кіль 12 розмішений на вільних кінцях, наприклад, літаючого крила 13, містить закруглення 14 для покращення можливості його використання як шасі (посадкових лиж). Для створення додаткового рушія ЛА використано відцентровий ексцентрично змінний механізм агрегату, виконаний за патентом України Ме 89143 (фіг. 4). Його механізм адаптований під використання повітряного (рідинного) гвинта (пропелера) 15, де ротор б виконує функцію обмежувального елемента 16 корпусу агрегату. В еліптичній циліндричній порожнині 17 якого, поперек вала 1 двигуна 10, здійснюється переміщення тяги 18 (шарнірно з'єднані лопаті 4). Без ротора 6, вони можуть переміщуватися в пристрої по траєкторії 19, тоді як обмежувальна стінка 16 в еліптичній циліндричній порожнині ротора 6 корпусу агрегату задає лопатям 4 можливі траєкторії руху 19, 20. Для підвищення функціональності замість автомату перекосу використовується карданне зчленування з шарнірів 21 та 22, кутове переміщення яких регулюється обмежувальною стінкою 16 та, наприклад, гвинтом 23.
Для ще більшого спрощення та підвищення надійності конструкції його заміняють пружним елементом (тросом) або торсіоном, виготовленим з композитних матеріалів. Напрямок пружного скручування торсіона направлений в сторону, протилежну дії повітряного потоку на лопаті 4. Це дозволяє спростити конструкцію альтернативного автомата перекосу за рахунок створення ефекту динамічної зміни діаметра гвинта 15. Утримання на ЛА, ГЛА ротора 6 з валом 1, втулкою 2, шарнірно зчленованою з лопатями 4 на носі 9, крилі 7 чи кілі 12 може здійснюватися за допомогою стійки (підпорки, лонжерона та іншого). Всі вони мають обтічну форму для повітряного потоку, що набігає.
Розглянемо роботу найпростішого варіанту виконання пристрою. При цьому, ротор 6 розміщено в осі обертання повітряною гвинта на носі 9 та/або на крилі 13 ЛА, ГЛА. Ротор 6 може мати додаткове кріплення до фюзеляжу, кіля 12 чи крила 7 в вигляді стінки (підпорки, лонжерона та іншого). Необхідність цього, та взаємодія складових є зрозумілою і тому не потребує окремого пояснення. Ротор виконується обтічної форми, в тому числі і такої, що
Зо відтворює підйомну силу крила 7 (фіг. 1, 2, 5, 6, 8). Він містить зрізану, паралельно осі, еліптичну циліндричну порожнину 17. При цьому маса 5 кожної з шарнірно з'єднаної з втулкою 2 лопаті 4 гвинта 15 завищена на їх кінцях і здатна, при обертанні гвинта, переміщуватися поперек вала 1 відбору потужності двигуна 10. Це є можливим, коли при передачі крутного моменту від двигуна 10 через вал 1 на втулку 2 та осьовий шарнір З на лопать 4 гвинта 15 виникає відцентрово направлена сила, що призводить до кутового ф переміщення та наступного збільшення довжини лопаті 4. Найбільшої довжини вона досягає коли її вісь стане перпендикулярною до вала 1. В цьому випадку сила поштовху повітря та її маси, також є максимальною. Так як обертання гвинта 15 здійснюється в напрямку загрібання повітряної маси лопатями 4, то ними вона відкидається від гвинта. В результаті, виникає переважно лінійно направлена в протилежному напрямку, перпендикулярна до площини обертання гвинта, сила КЕ.
Коли вона перевищить масу повітряного апарата 8 або літака та опір середовища, він почне рух. З метою зменшення ударного навантаження на лопаті 4 та оптимізації виникнення її тягового зусилля між двигуном 10 та валом 1 може бути введена автоматична фрикційна муфта щеплення 11 та/або безступінчаста коробка передач, виконана, наприклад, за патентом України
Мо 9082, що підвищить надійність пристрою.
Стабілізацію та можливість переміщення в повітряному просторі ГЛА, переважно, забезпечує автомат перекосу. Для ЛА, вирішальне значення, в режимі планерування, виконують закрилки, рулі та інші засоби керування. Цілеспрямоване керування польотом (безпосередньо та/або віддалено) будь-якого літального апарата, з використанням механізмів та засобів блока керування, переважно, здійснює пілот. Під час переміщення лопаті 4 в еліптичній циліндричній порожнині 17 ротора 6, її маса відштовхується від обмежувальної стінки 16 порожнини і, переміщуючись по траєкторіях 19, 20, набирає прискорення. Досягши краю траєкторії 19, маса лопаті 4 створює імпульс тяги. При обертанні лопатей 4 такі імпульси створюють інтегровану лінійно направлену силу тяги Е. Так як ротор б працює в режимі агрегату, виконаного за патентом України Мо 89143, то при достатній його потужності створена ним сила, що діє в площині напрямку кутового обертання гвинта ф, здатна надати потрібне прискорення. Хоча робота цього агрегату в достатньому обсязі наведена в матеріалах корисної моделі, нижче, покажемо як приклад, особливості його дії з використанням як тяги 18 лопатей 4 повітряного гвинта 15, де така реалізація є пріоритетною (особливо для ГЛА). Ця сила щонайменше бо дозволяє протидіяти реактивному моменту, шкідливому для всіх типів апаратів означеної предметної області. Для ЛА - ця сила, переважно, трансформується в похідну додаткову підйомну силу, що є особливо корисною, наприклад, в режимі його планерування на крилі (крилах) 13.
В результаті дії складових ротора б виникають корисні відцентрові лінійно направлені імпульси. Їх підсилює зміщена маса до цільного краю лопаті 4, яка для зменшення опору взаємодії її вільного кінця з обмежувальною стінкою 16 порожнини 17, може бути виконаною в вигляді колеса 5. Відмінність роботи пристрою від роботи агрегату, в тому, що тяга 18 агрегату замінена лопатями 4 осьовими шарнірами З, з'єднаними з втулкою 2. В результаті внесення таких конструктивних змін, повітряний гвинт також здатен ефективніше виконувати роль повітряного рушія. Цьому сприяє й те, що, ротор 6, в поперечному розрізі, має форму крила 7 і містить відкриту зрізану, паралельно осі, еліптичну циліндричну порожнину 17, а його вал 1 знаходиться в осі обертання повітряного гвинта. Таке конструктивне виконання ротора 6 не тільки покращує тягові характеристики повітряного гвинта 15, але й захищає його від пошкодження. Основним недоліком наведеного варіанту виконання пристрою є те, що неможливо здійснювати вільне (на 360") кутове переміщення лопаті 4 відносно шарнірного зчленування 3, без зменшення діючої площини лопаті. Це обмежує можливість динамічної зміни діаметра повітряного гвинта 15 та вимагає ускладнених методів та засобів використання потужності двигуна 10 (гвинта 23, автоматичної коробки передач тощо). Наступні варіанти побудови пристрою дозволяють спростити його конструкцію та/або розширити функціональні можливості.
Розглянемо наступний варіант роботи складових пристрою, коли вільне (на 360") кутове переміщення лопатей 4 відносно вала 1 відбору потужності двигуна 10 зберігає оптимальні габарити втулки 2 та лопаті 4. Для цього використовується колінчата форма вала 1. При цьому кількість втулок 2 відповідає кількості шатунних шийок (фіг. 3). Знаходження кожної втулки 2 лопаті 4 на окремій шатунній шийці дозволяє збільшити сумарний відцентровий імпульс лопатей та знімає обмеження на діапазон зміни діаметра повітряного гвинта 15, хоча і дещо збільшує габарити конструкції пристрою. Взаємодія інших складових пристрою не відрізняється від раніше наведеної, тому нами не показується.
Подальше збільшення функціональності пристрою досягається, коли шарнірне зчленування
Зо лопаті з втулкою 2 є карданним (фіг. 2), що в кінематичному представленні відповідає використанню шарнірів 21, 22. Розглянемо взаємодію складових пристрою, побудованого на базі таких шарнірних зчленувань. При цьому шарнір, розташований радіально до осі гвинта, забезпечує відповідно направлене обертання лопаті 4 навколо його осі, що за рахунок пріоритетного контактування з обмежувальною стінкою 16 ротора 6 більш ширшої площини лопаті 4 і наступна дія віддентрової сили призводить до зменшення кута атаки в зоні збільшення її підйомної сили. І навпаки, в зоні змаху лопаті 4 вверх (вперед) відсутня її взаємодія з обмежувальною стінкою 16 порожнини 17 ротора 6. Під дією відцентрової сили маса 5 лопаті 4 зміщується на периферію кола (траєкторії 19) обертання повітряного гвинта 15, що призводить до пульсуючого збільшення його діаметра і відповідно - сили відцентрового імпульсу. Можливість повороту лопаті 4 іншому шарнірному зчленуванні карданного зчленування, при взаємодії лопаті 4 і поверхнею обмежувальної стінки 16 порожнини 17 ротора б забезпечує пульсуючу осьову ротацію лопаті 4 повітряного гвинта 15. Це також обмежує корисну дію лопаті 4, наприклад, в фазі її найвищої продуктивності. Незалежно від форми реалізації і основних властивостей вала 1 підсилення корисної дії повітряного гвинта 15 в зоні змаху лопаті 4 вниз здійснюється за рахунок взаємодії контактуючої поверхні лопаті і обмежувальною стінкою 16 порожнини 17 ротора 6. В результаті, такий механізм, як і дія відомого автомата перекосу з прототипу, збалансовує різну величину захвату повітря робочими площами лопатей 4 повітряного гвинта 15 і, відповідно, збільшує коефіцієнта його корисної дії.
До того ж, він є значно простішим в реалізації. Взаємодія інших складових пристрою не відрізняється від раніше наведеної, тому нами не показується.
Для подальшого конструктивного спрощення та збільшення надійності автомата перекосу, як карданне зчленування використовується торсіон або пружний елемент. Основною функціональною складовою якого є трос, що має напрямок скрутки в осі лопаті 4, направлений проти напрямку повітряного потоку. При цьому пружні властивості торсіона, що направлені радіально до осі гвинта, забезпечують відповідно направлене обертання лопаті 4 навколо його осі, які за рахунок пріоритетного контактування з обмежувальною стінкою 16 ротора 6, більш ширшої площини лопаті і наступна дія сили скрутки троса (торсіона) призводить до прискореного зменшення кута атаки в зоні збільшення її підйомної сили. | навпаки, в зоні змаху лопаті 4 вверх (вперед) відсутня її взаємодія з обмежувальною стінкою 16 порожнини 17 ротора бо 6. Таке конструктивне рішення сприяє, при згині торсіона як і в карданному зчленуванні, при взаємодії зовнішньої поверхні лопаті 4 з обмежувальною стінкою 16 під дією відцентрової сили, виникненню кутового переміщення в осі лопаті в напрямку збільшення її кута атаки. Взаємодія інших складових пристрою не відрізняється від раніше наведеної, тому нами не показується.
Подальше підвищення ефективності функціювання пристрою забезпечується і тим, що нижні кінці кіля 12 крила 13 мають закруглення 14 (фіг. 1, 3), а ротор 6 та гвинт 15 мають можливість регульованого взаємною осьового переміщення (фіг. 2). Таке виконання дозволяє розширити функціональність пристрою, покращуючи умови приземлення ЛА на кілі 12 крила 13, використовуючи їх як лижі та покращуючи корисну динаміку зміни діаметра повітряного гвинта 15. В останньому вигадку, не здійснюється за рахунок примусового, наприклад, під дією гвинта 23 з приводом, обмеження осьового кутового переміщення лопатей 4, що рухаються під дією віддентрової сили, з взаємодіючим краєм обмежувальної стінки 16. Це призводить до підсилення ефекту динамічної зміни діаметра повітряного гвинта 15. Взаємодія інших складових пристрою не відрізняється від раніше наведеної, тому нами не показується.
Використання всіх запропонованих варіантів конструктивного виконання дозволяє отримати повітряний гвинт, що має покрашену тягу за рахунок зміни форми конструктивних складових та використання корисних властивостей суміжних технічних рішень.

Claims (4)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ 20 1. Повітряний гвинт, що містить двигун з трансмісією: редуктором або коробкою передач з автоматичною муфтою зчеплення, з'єднані з валом, приводний вал з втулкою, несучий гвинт з автоматом перекосу та щонайменше двома лопатями, перпендикулярно розташованими на валу, що мають осьові шарніри для зчленування через втулку, який відрізняється тим, що в осі обертання гвинта присутній ротор, який виконано ексцентричним з еліптичною циліндричною 25 порожниною, відкритою в напрямку зустрічного потоку повітря або рідини, при цьому кожна з лопатей гвинта оснащена ваговим елементом.
  2. 2. Повітряний гвинт за п. 1, який відрізняється тим, що приводний вал виконано колінчатим із знаходженням лопаті у втулці на окремій шатунній шийці.
  3. З. Повітряний гвинт за п. 1, який відрізняється тим, що шарнірне зчленування лопатей з Зо втулкою є карданним, в якому один шарнір виконаний з можливістю здійснювати кероване ротором кутове переміщення лопатей на валу, інший - осьове відносно еліптичної циліндричної порожнини корпусу ротора.
  4. 4. Повітряний гвинт за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що нижні кінці кіля крила ЛА мають закруглення, а ротор та гвинт виконані з можливістю регульованого взаємного осьового 35 переміщення.
    ; Е й . (6) й , ; С р щі як | (в) я : ре З Осн Ну; сов шаг ЛІ / - Шу ) дети Фо М (/ 16 | й ія і
    ТО 6-ГО є 4 и 77 І
    Е . . Фіз Крапка найбільшої тяги Е 19/20) ке ; а ХК В 167 ЩІ За Я Крапка можливого клинення тягц місце знаходження бала двигуна
UAA201901063U 2019-02-01 2019-02-01 Повітряний гвинт осадчого UA149097U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201901063U UA149097U (uk) 2019-02-01 2019-02-01 Повітряний гвинт осадчого

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201901063U UA149097U (uk) 2019-02-01 2019-02-01 Повітряний гвинт осадчого

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA149097U true UA149097U (uk) 2021-10-20

Family

ID=78079030

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201901063U UA149097U (uk) 2019-02-01 2019-02-01 Повітряний гвинт осадчого

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA149097U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8070090B2 (en) Stop-rotor rotary wing aircraft
CA2956117C (en) A propeller assembly with at least two propeller blades
US10279892B2 (en) Tiltrotor aircraft having active wing extensions
EP2686239B1 (en) Rotor hub for use with high-inertia blades
EP2394914A1 (en) A rotorcraft with a coaxial rotor system
US10472057B2 (en) Rotor assembly with high lock-number blades
US20180222579A1 (en) Lift rotor and vertical or short take-off and/or landing hybrid aerodyne comprising same
NO322196B1 (no) Hybrid luftfartoy
EP3495265B1 (en) A rotor assembly for a rotorcraft with torque controlled collective pitch
WO2015024044A1 (en) Omni-directional thrust vectoring propulsor
US10696387B2 (en) Helicopter rotor with a mechanical means for configuring rotor tips to control brown outs
WO2014177591A1 (en) Aircraft for vertical take-off and landing with an engine and a propeller unit
US8226364B2 (en) Blade provided with a resonator to reduce the drag movements of said blade, and a method implemented by said blade
RU146302U1 (ru) Скоростной комбинированный вертолет
US8297928B2 (en) Blade for reducing the drag movements of said blade, and a method of reducing such a drag movement
CN109229360A (zh) 剪刀式双旋翼跷跷板式自转旋翼机
UA149097U (uk) Повітряний гвинт осадчого
EP3345829B1 (en) Rotor assembly with high lock-number blades
EP3459847A1 (en) Rotor hub with blade-to-blade dampers and axisymmetric elastomeric spherical bearings
KR102446225B1 (ko) 수직상승 수평하강 회전날갯짓 비행장치
CN209192220U (zh) 剪刀式双旋翼跷跷板式自转旋翼机
GB2535231A (en) Propeller for an aircraft for vertical take-off and landing
EP3216695A1 (en) Rotor assembly with high lock-number blades
US11814162B2 (en) Rotatable winglets for a rotary wing aircraft
CA2995295C (en) Rotor assembly with high lock-number blades