UA148466U - Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив - Google Patents

Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив Download PDF

Info

Publication number
UA148466U
UA148466U UAU202101358U UAU202101358U UA148466U UA 148466 U UA148466 U UA 148466U UA U202101358 U UAU202101358 U UA U202101358U UA U202101358 U UAU202101358 U UA U202101358U UA 148466 U UA148466 U UA 148466U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
internal combustion
combustion engine
engine
intake manifold
alcohol
Prior art date
Application number
UAU202101358U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Федорович Дмитриченко
Юрій Феодосійович Гутаревич
Дмитро Миколайович Тріфонов
Олександр Вадимович Сирота
Дмитро Володимирович Овчинніков
Аркадій Костянтинович Козлов
Original Assignee
Національний Транспортний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Транспортний Університет filed Critical Національний Транспортний Університет
Priority to UAU202101358U priority Critical patent/UA148466U/uk
Publication of UA148466U publication Critical patent/UA148466U/uk

Links

Landscapes

  • Output Control And Ontrol Of Special Type Engine (AREA)

Abstract

Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив, що складається з двигуна внутрішнього згорання, теплообмінника з тепловим акумулятором фазового переходу, датчика температури, розташованого у впускному колекторі, триходового розподільного крана, блока управління, причому паралельно штатному впускному повітропроводу розташовано байпасний канал, в який встановлено теплообмінник з тепловим акумулятором фазового переходу.

Description

Корисна модель належить до двигунобудування, зокрема до методів поліпшення пуску холодного транспортного двигуна та систем для їх реалізації при використанні спиртових та спиртовмісних палив.
Відома автоматична система для забезпечення нагрівання та випаровування спиртових палив для забезпечення пуску холодного двигуна внутрішнього згорання (11.
Система складається з багатоциліндрового двигуна внутрішнього згорання, камери з електричним нагрівачем (для нагріву і випаровування палива) з'єднаної з впускним колектором, форсунки холодного пуску (для подачі палива в камеру з електричним нагрівачем), датчика температури (для визначення температури охолоджувальної рідини в системі охолодження двигуна).
Принцип роботи системи полягає в наступному:
При пуску холодного двигуна внутрішнього згорання (на підставі показань датчика температури охолодної рідини), подається напруга на електричний нагрівач. Далі через форсунку холодного пуску, з затримкою 1...5 с починається подача палива в нагрівальну камеру. Температура в нагрівальній камері швидко підвищується, і паливо, яке надходить через форсунку холодного пуску, нагрівається і випаровується. Паливо, яке випарувалося, надходить у впускний колектор, де змішується з повітрям з навколишнього середовища. Приготована паливо-повітряна суміш надходить в циліндри двигуна, що і забезпечує пуск холодного двигуна внутрішньою згорання. Після пуску двигуна внутрішнього згорання, робота нагрівача і форсунки холодного пуску триває (режим прогріву). До моменту відновлення температурного режиму двигуна (режими пуску холодного двигуна і прогріву) паливо через основні паливні форсунки не подається.
Після відновлення температурного режиму двигуна внутрішнього згорання (на підставі показань датчика температури охолодної рідини в системі охолодження двигуна), подача напруги на електричний нагрівач і форсунку холодного пуску припиняється. Паливо починає подаватися через основні паливні форсунки.
Недоліком такої системи є те, що її застосування вимагає внесення суттєвих змін в конструкцію двигуна та його систем, при роботі двигуна в умовах досить низьких температур вказана система може стати неефективною, тому що крім втрати теплоти, значна кількість
Зо спирту може конденсуватися на стінках впускного колектора, а також кількість палива, яке випарувалося, може бути недостатнім для стабільної роботи холодного двигуна, в зв'язку з неможливістю швидкого нагріву палива всередині невеликого об'єму камери з електричним нагрівачем.
Також відома система розігріву повітря для забезпечення пуску холодного двигуна внутрішнього згорання при роботі на спиртових паливах |21І.
Система складається з турбіни з електричними нагрівачами, пов'язаної з дросельною заслінкою трубопроводом - для циркуляції розігрітого повітря в системі живлення двигуна повітрям. Система також включає в себе трубопроводи і клапани, керовані електронним блоком управління.
Принцип роботи системи полягає в наступному:
Перед пуском холодного двигуна турбіна з електричними нагрівачами починає примусову циркуляцію нагрітого в турбіні повітря через систему живлення двигуна повітрям (турбіна активується електронним блоком управління). Охолоджене повітря входить знову в турбіну і нагрівається. При цьому система живлення двигуна повітрям повністю заповнюється повітрям з оптимальною температурою для забезпечення нагрівання і випаровування спирту (приготування паливо-повітряної суміші необхідного складу) перед входом в циліндри двигуна.
Надходження спирту може бути через основні форсунки і/або форсунку холодного пуску.
У режимі пуску (при провертанні колінчастого вала двигуна) турбіна і електричні нагрівачі продовжують працювати. Розігріте повітря не повертається в турбіну, а надходить в циліндри двигуна, оптимізуючи нагрів, випаровування і згорання спирту в умовах низьких температур.
У режимі прогріву холодне повітря, яке проходить через повітряний фільтр, нагрівається в турбіні і далі через дросельну заслінку, впускний колектор надходить в циліндри.
Для рециркуляції розігрітого повітря (до пуску) і його використання в режимі прогріву двигуна (після пуску) в системі використані клапани, керовані електронним блоком управління.
Турбіна, також може бути використана (в залежності від її потужності) для підвищення тиску у впускному колекторі і поліпшення об'ємної продуктивності двигуна (підвищення ефективності роботи двигуна і зниження витрати палива). Після прогріву двигуна, електричні нагрівачі розташовані в турбіні відключаються, холодне повітря забезпечує більш високу об'ємну продуктивність.
Недоліком такої системи є складність конструкції, її застосування вимагає внесення суттєвих змін в конструкцію двигуна та його систем, робота турбіни і електричних нагрівачів вимагає додаткового використання електричної енергії акумуляторної батареї під час їх роботи (непродуктивні втрати електричної енергії).
Задачею корисної моделі, запропонованої авторами, є розробка системи, що забезпечує автоматичне підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі насамперед, в режимах пуску холодного двигуна і прогріву використанням частини вторинних енергоресурсів двигуна внутрішнього згорання (ДВЗ), застосуванням теплового акумулятора фазового переходу (ТАФП) без внесення істотних змін у конструкцію і системи двигуна.
Для вирішення зазначеної задачі запропонована система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив, що складається з двигуна внутрішнього згорання, теплообмінника з тепловим акумулятором фазового переходу, датчика температури, розташованого у впускному колекторі, триходового розподільного крана, блока управління, причому паралельно штатному впускному повітропроводу розташовано байпасний канал, в який встановлено теплообмінник з тепловим акумулятором фазового переходу.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, де система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив складається (кресл.) з ДВЗ 1, повітроочисника 2, який через триходовий розподільний кран З з'єднаний двома каналами з двигуном, один з яких спрямовує повітря в штатний повітропровід, а другий - в теплообмінник з тепловим акумулятором фазового переходу 4, блока управління (БУ) 5 температурою у впускному колекторі, датчика температури повітря у впускному колекторі (Іпов), датчика температури охолодної рідини (ох), датчика навантаження (Ме), триходового розподільного крана 6 та трубопроводів.
У корисній моделі як теплообмінник 4 (кресл.) запропоновано використання двоходового теплового акумулятора фазового переходу кожухотрубчатого типу з коробчастим кожухом, що зумовлено простотою конструкції і надійністю ІЗЇ. Під час роботи двигуна 1 триходовий розподільний кран 6 спрямовує потік теплоносія (відпрацьовані гази) через ТАФП 4, віддаючи йому частину теплової енергії. Впродовж утримання транспортного засобу в умовах низьких
Зо температур навколишнього повітря триходовий розподільний кран 6 перекриває канал і ТАФП забезпечує зберігання накопиченої в теплоакумулюючому матеріалі теплової енергії.
Під час роботи двигуна 1 до блока управління 5 температурою повітря во впускному колекторі надходять сигнали від датчиків температури охолодної рідини Їох та температури у впускному колекторі Іплов. В залежності від рівня цих сигналів автоматична система дозволяє підтримувати оптимальну температуру повітря у впускному колекторі насамперед в режимах пуску холодного двигуна та прогріву.
Запропонована система забезпечує наступні режими функціонування (кресл.): в режимах пуску холодного двигуна та прогріву (ох « 40"С). БУ 5 подає сигнал на виконавчий механізм триходового розподільного крана 3, який спрямовує повітря з повітроочисника 2 через теплообмінник 4, що призводить до збільшення температури повітря у впускному колекторі двигуна до близько 60 "С, що сприятливо впливає на випаровування спиртовмісних палив; в режимах холостого ходу, часткових навантажень та температурі повітря у впускному колекторі двигуна, яка визначається датчиком температури їлов менш ніж 60 "С та більш ніж 40 "С, триходовий розподільний кран З за сигналом БУ 5 спрямовує повітря з повітроочисника 2 у двигун одночасно за двома напрямами по штатному повітропроводу та по байпасному каналу через теплообмінник 4 для підтримання температури у впускному колекторі в межах, що забезпечує більш якісне протікання робочого процесу; в режимах розгону та повного навантаження (Мі, -» тах) триходовий розподільний кран З за сигналом БУ 5 спрямовує повітря з повітроочисника 2 в штатний повітропровід, що призводить до збільшення коефіцієнта наповнення, а отже і потужності двигуна.
Підтвердженням вирішення поставленої задачі є наступне: запропонована система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив забезпечує автоматичне підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі, насамперед в режимах пуску холодного двигуна і прогріву, і на відміну від раніше розглянутих дозволяє з застосуванням ТАФП зменшити непродуктивні втрати електричної енергії акумуляторної батареї та не вимагає внесення істотних змін у конструкцію і системи двигуна.
Джерела інформації: 1. Раїєпі Ме УР 4773844 В2 /Б020 19/08 (2006.01), РО20 41/02 (2006.01), РО20 41/06 (2006.01), РО20 45/00 (2006.01), РО2М 31/12 (2006.01) /плегпа! сотривіп епдіпе ивіпу ие сопіаіпіпа аісопої а5 таїп сотропепі /Рибіїсайоп 2011.09.14. 2. Раїєпі Мо 05 009046064 В2 /г02М 53/02 (2006.01), РО2М 53/06 (2006.01), РО2М 69/04, (2006.01), Р02М 19/04 (2006.01) /Соїа віап ир айхіїагу зузієт ог аісопої! апа Лех епаіпе5 м/йй аїг- іпієї апа аісонпої магт ир /Рибіїсайоп 2015.06.02.
З. Патент 129967 ОА, МПК: РО2М 19/00 (2018.01) /Система підігріву повітря на впуску двигуна внутрішнього згорання з тепловим акумулятором фазового переходу /Гутаревич Ю.Ф.,
Тріфонов Д.М., Сирота О.В., Шуба Є.В., Кухтик И.О. Опубл. 26.11.2018, Бюл. Мо 22.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив, що складається з двигуна внутрішнього згорання, теплообмінника з тепловим акумулятором фазового переходу, датчика температури, розташованого у впускному колекторі, триходового розподільного крана, блока управління, яка відрізняється тим, що паралельно штатному впускному повітропроводу розташовано байпасний канал, в який встановлено теплообмінник з тепловим акумулятором фазового переходу. 2 7 Щ шк шко їв» ами В: я т НН, ення ПІ тя ПЕНІ ІТИ ШЕ ПІ ПЕ ТЕ сет оо плят т С лен, АОМ кстітт Хюві у п ії о --- Ед з ше шана Ши ШИ ше як Мн.
    ВЕНя -к я ери я п нини й тин ши ш ПТ т ТІ || НИ ї ншшщ : скящи БЕК ШК рот дн то 2 2 22. ВІДПрАДЬОВВНІ еАПИПО ПЛ ПП ЛИ НЕД ТІ ОЖ пролом опо пло пи ники ОГО рве лі ло пп я КЕ виш ши тати МО в.
UAU202101358U 2021-03-17 2021-03-17 Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив UA148466U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101358U UA148466U (uk) 2021-03-17 2021-03-17 Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202101358U UA148466U (uk) 2021-03-17 2021-03-17 Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148466U true UA148466U (uk) 2021-08-11

Family

ID=77295236

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202101358U UA148466U (uk) 2021-03-17 2021-03-17 Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148466U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6907157B2 (ja) 内部冷却される内燃エンジンおよびその方法
CN103597186B (zh) 使用碳氢燃料的内燃机
KR20150100659A (ko) 내연기관용 내부 냉각 배기가스 재순환 시스템 및 그 작동 방법
Han et al. Theoretical and experimental investigations on energy balance on DMDF engine
CN110318892B (zh) 一种乙醇熏蒸/柴油双燃料发动机多模式燃烧组织方法
CN109538347A (zh) 能实现全工况范围汽油高效清洁压燃的控制系统和方法
CN100427733C (zh) 内燃机尾气热能回收利用装置
CN209398491U (zh) 一种能有效拓展汽油压燃高效清洁运行范围的控制系统
UA148466U (uk) Система підтримання оптимальної температури повітря у впускному колекторі двигуна внутрішнього згорання при використанні спиртових та спиртовмісних палив
RU192116U1 (ru) Индукционный подогреватель впускного воздуха дизеля типа в-2
CN109252990B (zh) 满足汽油压燃全工况对进气温度要求的进气温度控制系统
CN109681318B (zh) 以氧气为氧化剂的烃类燃料点燃式零氮转子机及其控制方法
Zhang et al. Study on cold starting performance of a low compression ratio diesel engine by using intake flame preheating
CN209264288U (zh) 废气再循环中冷器换热效率试验台
CN209976626U (zh) 一种二冲程均质压燃发动机
Krepec et al. Fuel control systems for hydrogen-fueled automotive combustion engines—a prognosis
CN113217239A (zh) 一种应用于进气道喷醇式船用柴油甲醇双燃料发动机的进气温控系统及控制方法
RU2813415C1 (ru) Устройство для подогрева топлива перед пуском и в процессе работы двигателя внутреннего сгорания
CN108915922A (zh) 基于空气能热水泵的发动机起动预热装置
US20220298955A1 (en) Power plant and method for operating a power plant
RU2266426C1 (ru) Устройство подогрева испарителя для газового двигателя внутреннего сгорания
RU109503U1 (ru) Устройство подготовки топливовоздушной смеси для двигателя внутреннего сгорания
SU857521A1 (ru) Двигатель внутреннего сгорани
CN117231389A (zh) 一种氨燃料内燃机混动系统及其控制方法
RU56972U1 (ru) Устройство для утилизации теплоты отработавших газов