UA148046U - Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач - Google Patents

Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач Download PDF

Info

Publication number
UA148046U
UA148046U UAU202100268U UAU202100268U UA148046U UA 148046 U UA148046 U UA 148046U UA U202100268 U UAU202100268 U UA U202100268U UA U202100268 U UAU202100268 U UA U202100268U UA 148046 U UA148046 U UA 148046U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
resonator
nozzles
hydrodynamic
emitter
liquid
Prior art date
Application number
UAU202100268U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Іванович Дударев
Сергій Михайлович Уминський
Борис Володимирович Лебедев
Марія Василівна Королькова
Світлана Юрійовна Дмитрієва
Original Assignee
Ігор Іванович Дударев
Сергій Михайлович Уминський
Борис Володимирович Лебедев
Марія Василівна Королькова
Світлана Юрійовна Дмитрієва
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ігор Іванович Дударев, Сергій Михайлович Уминський, Борис Володимирович Лебедев, Марія Василівна Королькова, Світлана Юрійовна Дмитрієва filed Critical Ігор Іванович Дударев
Priority to UAU202100268U priority Critical patent/UA148046U/uk
Publication of UA148046U publication Critical patent/UA148046U/uk

Links

Landscapes

  • Special Spraying Apparatus (AREA)

Abstract

Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач містить трубчастий корпус з соплами, забезпечений резонатором. Резонатор виконано у вигляді циліндра з перемичками в тілі, які є його робочими елементами та концентрично розташовані в корпусі, а сопла розташовані по колу корпусу і виконані як одне ціле з кільцевим колектором.

Description

Корисна модель належить до вібраційної техніки і може бути використана для інтенсифікації технологічних процесів в аграрному секторі. Може бути використана в міні-цехах та фермерських господарствах, галузях переробної промисловості по виробництву високоякісної продукції.
З найширше вживаних акустичних випромінювачів (магнітострикційних, п'єзокерамічних і гідродинамічних) в аграрному секторі найкраще використовувати гідродинамічні випромінювачі.
Це визначається тим, що магнітострикційні і п'єзокерамічні перетворювачі складні у виготовленні і тому достатньо дорогі. Обслуговування цих систем вимагає спеціальної кваліфікації персоналу. До переваг гідродинамічних випромінювачів можна віднести і ту обставину, що струмінь рідини є генератором коливань і об'єктом озвучування. Гідродинамічні випромінювачі - пристрої, що перетворюють частину енергії рухомої рідини в енергію акустичних хвиль. Робота гідродинамічного випромінювача заснована на генеруванні збурень в рідкому середовищі з вигляді деякого поля швидкостей і тиску при взаємодії рухомої рідини з нерухомою або рухомою перешкодою певної форми і розмірів. Існують гідродинамічні випромінювачі, що створюють звукове поле за рахунок пульсації вихрової області локалізованою між соплом і відбивачем (1). У цих випромінювачах використовуються конусно- циліндричні сопло і відбивач з виїмкою, близькою за формою до параболоїда обертання. При певних геометричних розмірах сопла і відбивача спостерігається періодичне вибухоподібне руйнування вихрової області, частота цього руйнування і визначає основний тон звукового поля, що генерується. Весь спектр генерованих коливань (залежно від конструкції випромінювача) може лежати в інтервалі 0,4-40 кГц. Максимум звукового тиску в ближній зоні випромінювача може досягати 2-4,5 кГц. Максимум звукового тиску в ближній зоні випромінювача може досягати 2-4,5 МПа при швидкості закінчення струменя не менше 20-25 м/с (для рідин з динамічною в'язкістю близько 1,0 МПа с). Для отримання такого ж звукового поля в рідинах з більшою в'язкістю треба збільшувати швидкість закінчення рідини з сопла. При цьому к.к.д. випромінювача (відношення енергії звукового випромінювання до кінетичної енергії струменя) складає 6-8 9о. Аналіз акустичного поля показав, що для кожної температури існує оптимальний інтервал тиску, при якому інтенсивність генерованого акустичного поля максимальна. Це видно з даних, отриманих, наприклад, для температури 55 "С (Таблиця).
Коо)
Таблиця
Аналіз акустичного поля (Рівеньсигналу Дб | 15 | 48 | 80 | 85 | 85 | 82 | 70 | 60
Відомі багатостержньові гідродинамічні випромінювачі відрізняє відносна конструктивна складність. У пристрої |2Ї, що містить корпус і встановлені на його осі вхідний і вихідний патрубки, сопло, відбивач з хвостовиком і багатостержньовий резонатор, відбивач підпружинено в осьовому напрямку, а його хвостовик виконаний у вигляді підпірного клапана, що перекриває вхідний отвір вихідного патрубка, причому підпірний клапан виконаний у вигляді корпусної гайки. До недоліків даного пристрою можна віднести достатню конструктивну складність: велике число деталей, складний багатостержньовий резонатор, наявність підпірного клапана. Акустичні коливання генеруються за рахунок виходу струменя рідини між соплом і відбивачем, і удару її об виступи резонатора. При налаштуванні випромінювача намагаються зберегти сталість положення струменя рідини щодо виступів резонатора. У наведеному пристрої положення струменя зміщується за рахунок зміни зазору, що має викликати несиметричність навантаження (щодо виступів) на стрижні випромінювача. Це повинно знизити резонансну частоту і амплітуду коливань стрижнів випромінювача. З іншого боку, перекриття вихідного отвору підвищує тиск в камері, що викликає зменшення перепаду тиску в струмені і камері, а отже знижує стійкість роботи резонатора і всього випромінювача. Найбільш близьким є гідродинамічний випромінювач (ЗІ, що містить корпус і порожнистий ротор, що обертається в ньому, з прорізами на бокових поверхнях, в яких розміщені лопатки внутрішнього ротора, що мають можливість виходити з прорізів зовнішнього ротора за рахунок пружно деформованих елементів. При роботі на конічні ділянки лопаток впливають поступально переміщувані елементи зі зворотною конічною поверхнею. При цьому лопатки виходять з прорізів і очищаються від забруднень. Однак цей гідродинамічний випромінювач має погану гомогенізуючу, диспергуючу і нагнітаючу здатність.
В основу корисної моделі поставлена задача спрощення конструкції і підвищення ефективності гідродинамічного випромінювання ультразвуку.
Поставлена задача вирішується тим, що гідродинамічний ультразвуковий випромінювач містить трубчастий корпус з соплами, забезпечений резонатором. Резонатор виконано у вигляді циліндра з перемичками в тілі, які є його робочими елементами та концентрично розташовані в корпусі, а сопла розташовані по колу корпусу і виконані як одне ціле з кільцевим колектором.
В пропонованому гідродинамічному випромінювачі ультразвуку (кресл.) резонатор виконаний у вигляді циліндра з перемичками, які є його робочими елементами, розташованими концентрично в корпусі, самі сопла розташовуються по колу корпусу, і які виконані як одне ціле з кільцевих колекторів для підведення збурюючої рідини з спрямованістю до перемичок резонатора. Це дає можливість надати напрямок пружним коливанням, які вироблені резонатором, всередину корпусу і ліквідувати ці розсіювання. Для виникнення у випромінювачі переміщення продукту потоком збурюючої рідини і зміни спрямованості останнього, резонатор запропоновано розмістити в корпусі з ймовірністю повздовжнього руху в обидва боки, а самі перемички забезпечити розсікачами потоків збурючої рідини. Для спрощення системи і її компактності, корпус запропоновано виконати з половин, облаштованих кільцевим припливом і пазами. Останні, коли корпус зібраний, утворюють кільцевої колектор з соплами.
Суть корисної моделі пояснює креслення.
На кресл. схематично зображено пропонований випромінювач. Випромінювач виконаний у вигляді корпусу 1, який складається з двох половин з кільцевими приливками, що забезпечені пазами і які в зібраному вигляді утворюють колектор 2 з соплами 3. Резонатор пристрою 4 концентрично розміщений всередині корпусу, має з ним різьбове з'єднання і циліндричної форми. Корпус пропонованої конструкції оснащений фланцями 5, 6 і 7, причому сам резонатор встановлений в поворотному фланці 7. Прорізи в тілі резонатора утворюють перемички 8, виконані з розсікачами 9 струменів збурюючої рідини. Сопла З спрямовані на ці розсікачі. Від положення розсікачів відносно сопел залежить напрямок руху продукту. Повздовжнє переміщення резонатора досягається завдяки повороту фланця 7 з наступним його кріпленням.
Випромінювач працює наступним чином. Підлягаючий обробітку продукт, наприклад зерно, в суміші з мийною рідиною або потоком без рідини подають всередину резонатора в напрямку від
Зо фланця 6 до фланця 7. Одночасно з цим по каналу фланця 5 в колектор 2 надходить збурююча рідина. З колектора рідина потрапляє в сопла на розсікачі перемичок. При цьому виникають пружні коливання, спрямовані всередину корпусу, які чинять вплив на зерно. Залежно від положення резонатора (положення розсікачів відносно сопел) виходить з сопел потік рідини і спрямовується в ту чи іншу сторону, відповідну напрямку потоку зерна або протилежно спрямовану. Якщо помістити випромінювач в ємність з сумішшю продукту (зерна) з рідиною, то виникає спрямований потік цієї суміші при обробітку зерна.
Джерела інформації: 1. Топілін Г.Є., Уминський С.М., Інютін С.В. Використання гідродинамічних апаратів у технологічних процесах. Видавництво та друкарня "ТЕС", ІЗВМ 2389-04-3, 2009 р. - 184 с. 2. Патент РФ Мо 2062662 ВОб6В 1/20. Генератор коливань. Вельмісов П.А., Горшков Г.М.,
Рябов Г.К.
З. Патент Мо РФ 2035214 ВО1Е 7/00. Змішувач з обертовим пристроєм. Сергеев Г.А.,
Ковріжніков Г.А., Докучаєв А.Н., Щебланов А.П.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач, що містить трубчастий корпус з соплами, забезпечений резонатором, який відрізняється тим, що резонатор виконано у вигляді циліндра з перемичками в тілі, які є його робочими елементами та концентрично розташовані в корпусі, а сопла розташовані по колу корпусу і виконані як одне ціле з кільцевим колектором.
UAU202100268U 2021-01-25 2021-01-25 Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач UA148046U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202100268U UA148046U (uk) 2021-01-25 2021-01-25 Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202100268U UA148046U (uk) 2021-01-25 2021-01-25 Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148046U true UA148046U (uk) 2021-06-30

Family

ID=76689802

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202100268U UA148046U (uk) 2021-01-25 2021-01-25 Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148046U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3064619A (en) Acoustic generator and shock wave radiator
US20160054031A1 (en) Hiydrodynamic and hydrosonic cavitation generator
UA148046U (uk) Гідродинамічний ультразвуковий випромінювач
US3212756A (en) Sound generator
US4316580A (en) Apparatus for fragmenting fluid fuel to enhance exothermic reactions
RU2478438C2 (ru) Способ и комбинированное устройство для генерирования колебаний давления в потоке жидкости
RU132148U1 (ru) Струйный насос
RU2032325C1 (ru) Гомогенизатор для многокомпонентных жидких продуктов
RU2658448C1 (ru) Многоступенчатый кавитационный теплогенератор (варианты)
RU2231004C1 (ru) Роторный кавитационный насос-теплогенератор
RU2618078C1 (ru) Гидродинамический смеситель
RU2166155C2 (ru) Гидродинамический теплогенератор
RU2787081C1 (ru) Кавитационный теплогенератор
RU2805343C1 (ru) Гидродинамический кавитатор
RU54662U1 (ru) Гидродинамический реактор
CN114432966A (zh) 一种利用液体流动的动能产生流体动力空化的方法和装置
WO2009091289A1 (fr) Procédé d'échange de masse, d'énergie et de chaleur et dispositif pour sa mise en oeuvre
RU2503896C2 (ru) Устройство для нагрева жидкости
RU2215574C2 (ru) Устройство для растворения, эмульгирования и диспергирования жидкотекучих сред
RU2304261C1 (ru) Способ тепломассоэнергообмена и устройство для его осуществления
RU2351406C1 (ru) Сирена-диспергатор
RU2284229C2 (ru) Гидроакустическая сирена
RU185656U1 (ru) Генератор гидродинамических колебаний
US3276419A (en) Elastic wave concentrator
RU2304019C2 (ru) Кавитационный смеситель