UA146680U - Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання - Google Patents

Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання Download PDF

Info

Publication number
UA146680U
UA146680U UAU202006257U UAU202006257U UA146680U UA 146680 U UA146680 U UA 146680U UA U202006257 U UAU202006257 U UA U202006257U UA U202006257 U UAU202006257 U UA U202006257U UA 146680 U UA146680 U UA 146680U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pipelines
cleaning
functional surfaces
internal functional
supply systems
Prior art date
Application number
UAU202006257U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Миколайович Кюрчев
Сергій Іванович Мовчан
Олександр Анатолійович Андріанов
Олександр Васильович Бережецький
Original Assignee
Таврійський Державний Агротехнологічний Університет Імені Дмитра Моторного
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Таврійський Державний Агротехнологічний Університет Імені Дмитра Моторного filed Critical Таврійський Державний Агротехнологічний Університет Імені Дмитра Моторного
Priority to UAU202006257U priority Critical patent/UA146680U/uk
Publication of UA146680U publication Critical patent/UA146680U/uk

Links

Landscapes

  • Cleaning In General (AREA)

Abstract

Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів систем тепловодопостачання містить корпус пристрою із попарними отворами, із розташованими в його середині основними негативним і позитивними електродами, додатковий електрод, вмонтований в ізолятор, наконечники фіксації електродів, отвір подавання рідини, клапан, заглушки та серги кріплення троса. Додатково встановлено два/три попарних отвори на менших діаметрах, розташовані зі зміщенням через кожні 45° на діаметрі в різних вертикальних площинах по осі пристрою.

Description

Корисна модель належить до галузі теплоенергетичної та теплотехнічної промисловості, системи промислового водопостачання з відкладеннями стійких забруднень на внутрішній поверхні, утворених від перепаду температур, хімічних реакцій, накопиченням шарів на поверхні підвищеної вологості та ін., а також використовується в гірничій промисловості, металургійному виробництві, комунальному господарстві тощо.
Відома конструкція пристрою очищення внутрішньої поверхні трубопроводу (Патент на корисну модель Мо 56429 Україна, МПК" (2003.01) ВО8В 9/02. Пристрій очищення внутрішньої поверхні трубопроводу від відкладень /О.М. Брюханов, А.Г. Мнухін, СВ. Насонов, В..
Ємельяненко, І.П. Горошко. - Заявка Мо 2002 043309; заявл. 22.04.2002, опубл. 15.05.2003, Бюл.
Мо 5), який складається з корпусу пристрою із попарно розташованими отворами, із розташованим в його середині основними негативним і позитивними електродами і додатковим електродом, вмонтований в ізолятор, наконечників фіксації електродів, отвору подавання рідини, клапана, заглушки та серги кріплення троса.
Недоліками пристрою, вибраному як аналог, є низька ефективність оброблення шарів відкладень, недосконалість конструкції та обмежені функціональні можливості.
Найбільш близьким технічним рішенням вибраним як аналог є пристрій очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від відкладень (Патент на корисну модель Мо 141763
Україна, МПК" (2020.01) ВвО8В 09/02 (2006.01) Пристрій очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від відкладень/В.М. Кюрчев, О.В. Бережецький, О.А. Андріанов, С.І. Мовчан. -
Заявка Мо 2019 10357; заявл. 15.09.2019, опубл. 27.04.2020, Бюл. Мо 8), який складається з корпусу пристрою із попарно розташованими отворами, із розташованими в його середині основними негативним і позитивними електродами і додатковим електродом, вмонтованими в ізолятор, наконечників фіксації електродів, отвору подавання рідини, клапана, заглушки та серги кріплення троса та півсегментних з двох половин основних негативних і позитивних електродів.
Недоліком пристрою очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від відкладень є низька ефективність, обмежена мобільність та неповні функціональні можливості обладнання.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити пристрій очищення внутрішньої металевої поверхні трубопроводів систем тепловодопостачання шляхом додаткового
Зо встановлення двох/трьох попарних отворів (13) на менших діаметрах розташованими зі зміщенням через кожні 45" в різних вертикальних площинах до повздовжньої осі пристрою.
Поставлена задача вирішується тим, що пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів систем тепловодопостачання містить корпус пристрою із попарними отворами, із розташованими в його середині основними негативним і позитивними електродами, додатковий електрод, вмонтований в ізолятор, наконечники фіксації електродів, отвір подавання рідини, клапан, заглушки та серги кріплення троса. Додатково встановлено два/три попарних отвори на менших діаметрах, розташовані зі зміщенням через кожні 45" на діаметрі в різних вертикальних площинах по осі пристрою.
Встановлення двох/трьох попарних отворів на менших діаметрах розташованими зі зміщенням через кожні 457 в різних вертикальних площинах до повздовжньої осі пристрою підвищує ефективність оброблення внутрішньої поверхні, забезпечує надійність відведення механічних відкладень, які вилучаються при обробленні внутрішньої поверхні та поширює функціональні можливості пристрою
Суть корисної моделі пояснюють креслення.
На Фіг. 1 представлено пристрій (загальний вигляд, повздовжній розріз).
На Фіг. 2 - попарні отвори на менших діаметрах, розташовані зі зміщенням через кожні 45" в різних вертикальних площинах до повздовжньої осі пристрою (вигляд загальний, поперечний розріз).
Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів систем тепловодопостачання складається з корпусу 1 пристрою із попарно розташованими отворами 11, із розташованими в його середині основними негативним 2 і позитивними З електродами і додатковим електродом 4, вмонтованими в ізолятор 5, наконечників б фіксації електродів, отвору 7 подавання рідини, клапана 8, заглушки 9 та серги 10 кріплення троса та півсегментних 12 з двох половин основних негативних 2 і позитивних З електродів.
Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів систем тепловодопостачання працює наступним чином.
Перед початком роботи до серги 10 кріплять трос і розташовують пристрій у трубопроводі, що підлягає очищенню від накипу, відкладень або інших забруднень, що утворились чи накопичились на внутрішній поверхні. Систему 7 заповнюють водою або робочим розчином, що бо своїм тиском відкриває зворотний клапан 8 і надходить у порожнину 1, витискуючи з неї повітря.
Коли вода заповнить корпус 1, на електроди 4 подають напругу від генератора імпульсних струмів (на Фіг. 1 не позначено), відбувається пробій міжелектродних проміжків, а електророзряди, у свою чергу, створюють дві зустрічно спрямовані хвилі тиску в рідині, що заповнює корпус 1. Рідина з великою швидкістю і під великим тиском витікає через щілини 11 і руйнує відкладення на внутрішній поверхні трубопроводів.
З метою інтенсифікації процесу видалення відкладень на внутрішніх поверхнях теплообмінного устаткування передбачено подавання в зазор між основними негативними 2 і позитивними З електродами, виконаними півсегментними 12 з двох половин по всій довжині, хімічних речовин.
За рахунок дотичного переміщення загальмованого на стінці трубопроводу струменя рідини відбувається руйнування відкладень, що лежать за площиною струменя. У результаті цього ширина ділянки поверхні, очищеної одним струменем за один імпульс, у багато разів перевищує ширину щілини 11 у стінці корпусу 1. Підбором параметрів розрядного контуру генератора імпульсних струмів можна досягти того, що ця ділянка буде відповідати осьовому кроку між й щілинами.
Потім пристрій за сергу 10 переміщають на відстань й між щілинами і повторюють електричний розряд. Потоком рідини, що протікає по трубопроводу, зруйновані відклади механічно видаляються з трубопроводу.
Використання запропонованого пристрою, в якому передбачено комбінований вплив на шари забруднень: механічне оброблення в поєднанні з подальшим їх з руйнуванням хімічними речовинами, які подаються в зазор між основними негативними 2 і позитивними З електродами, виконаними півсегментними 12 з двох половин по всій довжині, що дозволить підвищити ефективність процесу очищення внутрішньої поверхні трубопроводу від відкладень, особливо з елементами, що різко змінюють характер руху потоку рідни, за рахунок створення спрямованих ударних хвиль.
Таким чином, запропоноване удосконалення пристрою очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів від відкладень підвищує ефективність оброблення шарів відкладень, забезпечує надійність пристрою та поширює функціональні можливості, які полягають у комбінованому використанні механічного оброблення.
Коо)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів систем тепловодопостачання, що містить корпус пристрою із попарними отворами, із розташованими в його середині основними негативним і позитивними електродами, додатковий електрод, вмонтований в ізолятор, наконечники фіксації електродів, отвір подавання рідини, клапан, заглушки та серги кріплення троса, який відрізняється тим, що додатково встановлено два/гтри попарних отвори на менших діаметрах, розташовані зі зміщенням через кожні 45" на діаметрі в різних вертикальних площинах по осі пристрою.
UAU202006257U 2020-09-28 2020-09-28 Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання UA146680U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006257U UA146680U (uk) 2020-09-28 2020-09-28 Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202006257U UA146680U (uk) 2020-09-28 2020-09-28 Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA146680U true UA146680U (uk) 2021-03-10

Family

ID=74856217

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202006257U UA146680U (uk) 2020-09-28 2020-09-28 Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA146680U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA146680U (uk) Пристрій очищення внутрішніх функціональних поверхонь трубопроводів в системах тепловодопостачання
CN204952635U (zh) 一种焊割车间尾气处理装置
UA141763U (uk) Пристрій очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від відкладень
UA147830U (uk) Пристрій очищення й підготовлення внутрішньої металевої поверхні трубопроводів систем оборотного тепловодопостачання
RU2556113C1 (ru) Способ очистки полых изделий
UA150642U (uk) Пристрій очищення й підготовлення внутрішньої металевої поверхні трубопровідних систем оборотного тепловодопостачання
RU184285U1 (ru) Устройство для очистки внутренней поверхности труб
CN103517879A (zh) 用于清除水中的微生物、有机和化学污染物的设备
CN204202475U (zh) 一种用于炉管内壁的清洗装置
UA56429A (uk) Пристрій для очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від відкладень
RU2686251C1 (ru) Способ восстановления латунных кожухотрубных теплообменников
SU969884A1 (ru) Электроимпульсна камера дл активации растворов
RU2225761C1 (ru) Способ пневмоимпульсной очистки внутренней поверхности жидкостной отопительной системы и устройство для его осуществления
CN203037298U (zh) 防堵型均速管流量传感器
RU1768333C (ru) Электрогидравлическое устройство дл очистки труб
UA117600U (uk) Робочий орган для електрогідравлічної установки
RU2215604C2 (ru) Электролизер и устройство для очистки проволоки от смазки
UA143954U (uk) Пристрій очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від накипу й відкладень
RU198441U1 (ru) Устройство для очистки насосно-компрессорных труб от асфальтосмолопарафиновых пробок
SU850121A1 (ru) Электродегидратор
RU2402388C1 (ru) Способ очистки труб
UA9483U (en) A method for the purification of aqueous solutions by electric erosion coagulation
RU2152575C1 (ru) Устройство для очистки трубок теплообменных аппаратов от накипи электрическими импульсными разрядами
RU2364813C2 (ru) Способ очистки трубчатых теплообменников от накипных отложений на внутренних стенках
RU152621U1 (ru) Фильтр для очистки технологической жидкости при промывке или глушении скважин