UA146073U - Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину - Google Patents

Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину Download PDF

Info

Publication number
UA146073U
UA146073U UAU202004622U UAU202004622U UA146073U UA 146073 U UA146073 U UA 146073U UA U202004622 U UAU202004622 U UA U202004622U UA U202004622 U UAU202004622 U UA U202004622U UA 146073 U UA146073 U UA 146073U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
spraying
disinfection
air
solution
human body
Prior art date
Application number
UAU202004622U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Іванович Гуменюк
Original Assignee
Тов "Медичний Центр "М.Т.К."
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тов "Медичний Центр "М.Т.К." filed Critical Тов "Медичний Центр "М.Т.К."
Priority to UAU202004622U priority Critical patent/UA146073U/uk
Publication of UA146073U publication Critical patent/UA146073U/uk

Links

Landscapes

  • Disinfection, Sterilisation Or Deodorisation Of Air (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Спосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини включає розпилення дезінфекційних розчинів четвертинної солі амонію. Як четвертинну сіль амонію використовують декаметоксин, розчинений у воді для ін’єкцій від 0,1 до 0,5 мг/мл, для розпилення вказаного розчину застосовують будь-який придатний розпилювальний прилад для розпилювання у вигляді аерозолю або туману, розпилення здійснюють у закритому приміщенні.

Description

Корисна модель належить до санітарії і стосується способу для дезінфікування приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини за рахунок розпилення розчинів дезінфікуючого агента. Спосіб здійснюють у спеціально пристосованих боксах/кабінах, тунелях, рамках або у приміщеннях, що підлягають антиіїнфекційній обробці, з використанням пристроїв для розпилення рідин. Як дезінфікуючий агент використовують розчин декаметоксину. Спосіб спрямований на зменшення ризику розповсюдження інфекційних захворювань, що передаються контактним та повітряно-краплинним шляхом.
Пандемія СОМІО19, що останнім часом охопила практично весь світ, продемонструвала, наскільки небезпечними є інфекційні, в тому числі вірусні, захворювання, що поширюються повітряним, повітряно-краплинним і контактним шляхом. Коронавірус, як показано, переважно вражає осіб, які внаслідок різних причин опиняються в місцях більшого або меншого скупчення людей: різного профілю установи, де працює великий колектив співробітників, або заклади, які працюють з клієнтами (банки, лікарні, супермаркети, АЗК, театри, ресторани, кафе тощо), навчальні заклади, міський транспорт і транспорт міжміського сполучення, особливо аеропорти.
Спілкування навіть у невеликих групах людей, як-то маленькі італійські кафе та піцерії у провінційних містечках, сприяло зараженню (ураженню) великого числа відвідувачів, особливо літнього віку, часто з летальним наслідками. Як встановлено науковцями, новий коронавірус в тому числі передається не тільки через повітря, а й в результаті безпосереднього контакту, навіть через рукопотискання.
Отже, постало питання, яким чином захистити населення від зараження і поширення серйозних інфекційних захворювань. Звичайно, можна закрити всі установи, заклади, і, таким чином не дозволити вірусним і бактеріальним інфекціям уражати широкі верстви населення.
Однак, зрозуміло, що є служби, що мають працювати в будь-якому випадку, інакше суспільство і світ охопить хасс і безлад.
Тобто, перед винахідниками за даним технічним рішенням постала проблема, яким чином захистити людей, яким вкрай необхідно перебувати в контакті з багатьма особами, від зараження інфекційними захворюваннями.
Аналіз рівня техніки з даного питання виявив, що в зазначеній галузі існують певні технічні розробки.
Зо Так, у документі УМО2017132379 (АТ) - 2017-08-03 розкрито композицію, корисну для дезінфекції поверхонь, інструментів або обладнання, які можуть містити попередник окислювача, агент, що регулює рН, ацилючий агент, хелатующий агент і сіль четвертинного амонію. Композицію можна дозувати різними способами, наприклад, такими як розпорошення розчину, створювати туман або піну. Недоліком даної корисної моделі є те, що заявлена композиція належить до окислюючих дезінфікуючих засобів, придатних для очищення і стерилізації різноманітних поверхонь, інструментів і обладнання, але її неможливо застосувати до людини.
У документі СА2866348 (АТ) - 2012-09-13 розкрито спосіб та пристрій для електрохімічного генерування четвертинних солей гіпогаліту амонію, властивості яких можна поєднувати з можливостями вільного хлору для формування нової біоцидної системи. Водний розчин, що переважно містить розчинені солі четвертинного галогеніду амонію, електролізують, що перетворює галогенідний компонент четвертинної амонієвої солі у відповідний галоген. Галоген розчиняється у водному розчині, утворюючи гіпохалозну кислоту та гіпогалітний аніон.
Комбінація одного або декількох четвертинних амонієвих сполук та галоїдної солі, ПАР. та/або герміциду може бути електролізована. Розчин може бути включений в систему доставки, наприклад розпилювальну пляшку або дезінфікуючий засіб для рук, або як частину системи дозування, за допомогою якої четвертинні солі галогеніду амонію, поглинені серветкою, можуть подаватися у вигляді солей четвертинного гіпогаліту амонію. Недоліком даного технічного рішення є складність його виконання.
Відомий спосіб, описаний у патентній заявці 5ЗВ947699 (А) - 1964-01-29, де вироби стерилізують і очищують шляхом занурення зазначених виробів в герміцидний розчин в посудину під тиском, створюють кавітацію у зазначеному розчині шляхом застосування звукової або ультразвукової енергії, наприклад зі швидкістю 50 кС/с частоти або менше, і піддають вироби стерилізації шляхом підвищення температури і тиску на бактерицидний розчин.
Бактерицидний розчин може містити бактерицидний агент, змочувальний агент і воду.
Зазначеним бактерицидним агентами є гіпохлорит натрію, йодоформ, бактерицидні солі четвертинного амонію, хлорид зефіран і тіосульфат натрію. Зазначені змочувальні агенти є сумішшю лаурилсульфату натрію і гексаметафосфату натрію; ортосилікату натрію і тринатрійфосфату; метасилікату натрію, бікарбонату натрію, тетранатрійфосфату і лаурилу бо натрію і лаурилсульфату натрію і амонію гідроксиду. Винахід також належить до пристрою для чищення та стерилізації виробів, що містить посудину під тиском із засобом для подачі і відведення рідини з посудини через порт і клапан з безліччю ультразвукових перетворювачів, прикріплених до перетворювача тощо. Апарат може мати засіб для розпилення води для полоскання виробу, що є медичним та стоматологічним інструментом. Недоліками вказаного способу є складність його виконання і достатньо складна рецептура бактерицидної суміші. До того ж вказаний спосіб неможливо застосувати до людини.
У документі СМ101032498 (А) - 2007-09-12 розкрито певний вид фізичної антибактеріальної сітчастої рідини та спосіб її отримання. Фізична антибактеріальна сітчаста рідина складається з четвертинної амонієвої солі органосиліцію та води у ваговому співвідношенні від 0,5-10 до 90- 99,5, а четвертинну амонієву сіль органосиліцію синтезують з третинного аміну та хлороалкіл силоксану. Процес виробництва включає етапи: подача хлороалкіл силоксану та каталізатора в реакційний чайник, нагрівання, додавання третинного аміну, виявлення вмісту третинного аміну, декомпресія дистиляції, відновлення надлишкового третинного аміну та хлоралкіл силоксану, відділення продукту реакції та каталізатора для отримання четвертинної амонієвої солі органосилікону, і додавання води для утворення фізичної антибактеріальної чистої рідини.
Фізична антибактеріальна сітчаста рідина розпорошується на поверхні людського тіла чи виробу, щоб утворити невидиму антибактеріальну роздільну сітчасту плівку для вбивства та придушення патогенних мікробів. Не дивлячись на те, що антибактеріальна рідина призначена для дезінфекції поверхні тіла людини, спосіб її одержання є досить складним.
Патентна заявка СМ1623394 (А) - 2005-06-08 розкриває багатофункціональний дезінфікуючий засіб широкого спектра дії, що містить декілька елементів для взаємодії і синергіст, отримують її пропорційно з протимікробного агента, сполуки четвертинної солі амонію, сполуки хлорфенолу і спирту. Його можна використовувати для приготування дезінфекційного мила, косметичних засобів, вологих серветок, рідини, спрею тощо. Недоліком вказаного технічного рішення є достатньо складна рецептура засобу.
Найбільш близьким документом рівня техніки є патентна заявка Ш52003165403 (А1) - 2003- 09-04, де описано систему, в якій поверхню, що імовірно піддана впливу або має безпосередню небезпеку впливу біологічного бойового агента, обробляють ефективною кількістю сполуки четвертинного амонію для інактивації біологічного бойового агента. Сполуки четвертинного
Зо амонію переважно вибирають з групи, що складається з солі алкілпіридінію, солі тетра-алкіл амонію і солі алкілаліциклічного амонію. Вказані сполуки переважно присутні у розчині в масових відсотках, які по суті знаходяться в діапазоні від приблизно 0,5 95 до приблизно 5,0 95, і ще краще присутні в розчині в масових відсотках приблизно 1 95. Склад можна застосовувати у вигляді туману або бризок. Повітря або інші гази, які зазнали впливу або які імовірно піддаються впливу біологічного бойового агента, також можуть бути оброблені шляхом пропускання повітря або газу через фільтр, просочений ефективною кількістю сполуки четвертинного амонію для інактивації біологічного бойового агента. Недоліком даного рішення є те, що вказаний розчин не можна застосовувати до відкритих поверхонь тіла людини.
Отже, існує проблема створення простого, надійного способу дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення відносно простих за складом мікробоцидних розчинів.
В основу корисної моделі поставлена задача вирішити проблему стосовно дезінфекції приміщень, повітря, одягу та поверхні тіла людини, зменшення ризику розповсюдження інфекційних захворювань, при якому можливе використання розчину декаметоксину.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини включає розпилення дезінфекційних розчинів четвертинної солі амонію. Як четвертинну сіль амонію використовують декаметоксин, розчинений у воді для ін'єкцій від 0,1 до 0,5 мг/мл, для розпилення вказаного розчину застосовують будь-який придатний розпилювальний прилад для розпилювання у вигляді аерозолю або туману, розпилення здійснюють у закритому приміщенні.
Спосіб відрізняється тим, що придатним розпилювальним приладом є зволожувач повітря, зокрема ультразвуковий зволожувач повітря, садовий ручний, акумуляторний, бензиновий або інший тип обприскувачів.
Спосіб відрізняється тим, що розпилення дезінфекційних розчинів здійснюють у дезінфікуючих тунелях, дезінфікуючих коридорах та коридорах попередньої дезінфекції, кабінах/боксах/рамках для дезінфекції або приміщеннях, що підлягають дезінфекції.
Декаметоксин є відомим антибактеріальним і противірусним агентом (сполукою)
ЇУкраїнський пульмонологічний журнал. 2019. - Мо 2. - б. 25-32, РОЇ: 10.31215/2306-4927-2019- 104-2-25-32|. У даному технічному рішенні розчин для дезінфекції містить декаметоксин від 0,1 60 до 0,5 мг/мл, розведений у воді для ін'єкцій.
Для розпилення розчину декаметоксину використовують будь-який придатний розпилювальний прилад для розпилювання у вигляді аерозолю або туману. Наступні приклади розпилювальних приладів, що можна використовувати для реалізації заявленого технічного рішення, не обмежують обсяг патентних домагань, а тільки підтверджують можливість реалізації заявленої корисної моделі.
Пристроєм-зволожувачем може бути ультразвуковий зволожувач повітря фірми УеїгАїг,
РПйїро Загїе 8. сігап МапосСіоца, Согепіє або будь-який інший. Крім цього, створювати туман або здійснювати розпилення у вигляді аерозолю можна з використанням садових ручних (наприклад, Рогіе ОР-2 ЦШХ, Сагдепа тощо), акумуляторних (наприклад, Магоїех ЕХ, 2ігкКа ОА- 616С тощо), бензинових (наприклад, Ропе ЗМУБ-3 тощо) та інших типів обприскувачів.
У разі, коли необхідно розпилювати антисептичний розчин на відкриті поверхні тіла людини та/або на її одяг, відповідно до даного технічного рішення, використовують дезінфікуючі тунелі (наприклад, тунелі фірми ЕОКОМАС), складні дезінфікуючі коридори та коридори попередньої дезінфекції, кабіни та рамки для дезінфекції різних виробників.
Для дезінфекції приміщень використовують водний розчин декаметоксину 0,1 до 0,5 мг/мл із розрахунку 0,05-0,1 літра такого розчину на 1 м".
Для дезінфекції відкритих поверхонь тіла людини та її одягу використовують водний розчин декаметоксину в концентрації від 0,1 до 0,5 мг/мл із розрахунку 0,01-0,1 літра такого розчину на одну особу на один цикл обробки в кабіні/боксі/рамці.
Для підтвердження одержання технічного результату при реалізації заявленого технічного рішення було проведено дослідження. Зокрема, визначали загальну кількість мікроорганізмів в 1 м3 повітря. Забір проб проводили на поживний агар типу МПА, СПА, ГРМ-агар. Посіви інкубували при температурі 37 "С протягом (48:22) год., підраховували кількість колоній, що виросли, і проводили перерахунок на 1 м3 повітря. Дослідження повітря у приміщенні до застосування дезінфікуючого розчину з декаметоксином продемонструвало наявність в середньому 10-12 колоній мікроорганізмів на чашку Петрі. Після обробки приміщення розчином декаметоксину фіксували відсутність зростання патогенних і умовно патогенних бактерій.
Проводили змиви з рук осіб через 15, 30, 60 та 120 секунд після обробки рук розчином декаметоксину стерильними марлевими серветками розміром 5х5 см, змоченим в
Зо нейтралізаторі. Марлевою серветкою ретельно протирали долоні, навколонігтьові і міжпальцеві простори обох рук. Також проводили змиви з поверхонь одягу через 15, 30, 60 та 120 секунд після обробки розчином декаметоксину в дезінфекційному боксі шляхом розпилення 5-20 мл розчину. Після відбору проб марлеву серветку вміщували в широкогорлу пробірку або колбу з фізіологічним розчином і скляними бусами, струшували протягом 10 хв. Рідину засівали глибинним способом на 2 чашки Петрі з м'ясопептонним агаром (по 0,5 мл) і в 2 пробірки з 0,5 95 цукровим бульйоном (по 1 мл). Посіви інкубували при температурі 37 "С протягом 48 год.
Фіксували відсутність зростання патогенних і умовно патогенних бактерій.
Перевагами запропонованого технічного рішення є простота приготування дезінфікуючого розчину на основі декаметоксину, можливість використовувати для розпилення будь-які відомі прилади для аерозольного розпилювання та створення туману. Запропонована концентрація розчину декаметоксину має бактерицидний і віруліцидний ефект, однак не є токсичною для людини при потраплянні на відкриті поверхні тіла, а також в очі та органи дихання.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини, який включає розпилення дезінфекційних розчинів четвертинної солі амонію, який відрізняється тим, що як четвертинну сіль амонію використовують декаметоксин, розчинений у воді для ін'єкцій від 0,1 до 0,5 мг/мл, для розпилення вказаного розчину застосовують будь-який придатний розпилювальний прилад для розпилювання у вигляді аерозолю або туману, розпилення здійснюють у закритому приміщенні.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що придатним розпилювальним приладом є зволожувач повітря, зокрема ультразвуковий зволожувач повітря, садовий ручний, акумуляторний, бензиновий або інший тип обприскувачів.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що розпилення дезінфекційних розчинів здійснюють у дезінфікуючих тунелях, дезінфікуючих коридорах та коридорах попередньої дезінфекції, кабінах/боксах/рамках для дезінфекції або приміщеннях, що підлягають дезінфекції.
UAU202004622U 2020-07-21 2020-07-21 Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину UA146073U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004622U UA146073U (uk) 2020-07-21 2020-07-21 Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202004622U UA146073U (uk) 2020-07-21 2020-07-21 Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA146073U true UA146073U (uk) 2021-01-20

Family

ID=74267043

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202004622U UA146073U (uk) 2020-07-21 2020-07-21 Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA146073U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Block et al. Hypochlorous acid: a review
AU2016268222B2 (en) Systems and methods for sanitizing surfaces
US9861102B2 (en) Methods for disinfection
EP1091764A1 (en) Improved disinfection
CN104824019A (zh) 具有低过氧含量的水性卫生洗涤剂、消毒剂和/或杀菌剂
CN107006510A (zh) 抗菌剂固定化方法及抗病毒剂固定化方法
CN103929967A (zh) 消毒剂组合物和其应用
EA019538B1 (ru) Композиция для стерилизации поверхностей
CN101766186A (zh) 可缓释二氧化氯的组合物及其应用
CN101163492A (zh) 利用氧化还原电位水溶液治疗2度和3度烧伤的方法
UA146073U (uk) Cпосіб дезінфекції приміщень, повітря, одягу та відкритих частин тіла людини шляхом розпилення розчинів декаметоксину
de Andrade et al. Use of chlorine solutions as disinfectant agents in health units to contain the spread of COVID-19
Hiruma et al. Efficacy of bioshell calcium oxide water as disinfectants to enable face mask reuse
RU2145238C1 (ru) Средство дезинфицирующее
WO2020252433A1 (en) Compositions, kits, methods and uses for preventing microbial growth
Sojitra et al. Saltwater as a Disinfectant and Cleaning agent for Environmental Surfaces in the context of SARS-COV-II.
RU2203094C1 (ru) Дезинфицирующее средство
CN110892895A (zh) 一种负离子抑菌组合物、制备方法以及应用
AU2017269086B2 (en) System and method of cleaning an environment
US20240172759A1 (en) Formulation comprising chlorite and percarbonate salts
US20210370034A1 (en) Decontamination Station
Rotter Special problems in hospital antisepsis
AU741580C (en) Improved disinfection
CN105028454B (zh) 一种灭菌消毒剂
RU2163489C1 (ru) Дезинфицирующее средство