UA144915U - Набір елементів для зведення будівельної конструкції - Google Patents

Набір елементів для зведення будівельної конструкції Download PDF

Info

Publication number
UA144915U
UA144915U UAA201808889U UAA201808889U UA144915U UA 144915 U UA144915 U UA 144915U UA A201808889 U UAA201808889 U UA A201808889U UA A201808889 U UAA201808889 U UA A201808889U UA 144915 U UA144915 U UA 144915U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
profile
groove
base
set according
schi
Prior art date
Application number
UAA201808889U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Прокопович Ярошенко
Олександр Вікторович Ярошенко
Вікторія Вікторівна Ярошенко
Original Assignee
Віктор Прокопович Ярошенко
Олександр Вікторович Ярошенко
Вікторія Вікторівна Ярошенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Віктор Прокопович Ярошенко, Олександр Вікторович Ярошенко, Вікторія Вікторівна Ярошенко filed Critical Віктор Прокопович Ярошенко
Priority to UAA201808889U priority Critical patent/UA144915U/uk
Publication of UA144915U publication Critical patent/UA144915U/uk

Links

Landscapes

  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)

Abstract

Набір елементів для зведення будівельної конструкції містить гнуті профілі, які мають несний профіль, де несний профіль являє собою подовжений профіль замкненого контуру, утворений стінками, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою. При цьому бічні сторони паза виконані нахиленими одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи, основа паза забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, при цьому несний профіль забезпечений відбортуванням по кромках, спрямованих назовні профілю.

Description

Корисна модель належить до будівельної галузі та може бути застосована для швидкого зведення збірно-розбірних будівельних конструкцій різного призначення, у тому числі промислових, громадських, житлових будівель, а також будівель, що зводяться при сезонних роботах, при виникненні надзвичайних ситуацій тощо.
Із рівня техніки широко відомі збірно-розбірні будівельні конструкції, що зводяться з використанням попередньо сформованих довгомірних елементів шляхом їх відповідного з'єднання. Так, з міжнародної публікації УУМО2012/081994 (опубл. 21.06.2012) відомий комплект елементів каркасної конструкції, що містить декілька елементів каркасної конструкції, кожен з яких виконаний у вигляді порожнистого поздовжнього елемента, що має постійний поперечний переріз вздовж усієї довжини, чотири сторони якого утворюють в цілому квадратний або чотирикутний контур, де кожна зі сторін містить щонайменше одну виїмку або щонайменше один виступ. Зазначені виїмка або виступ містять щонайменше один отвір, через який за допомогою відповідних кріпильних елементів (болта, заклепки тощо) сусідні елементи приєднуються один до одного. Елементи комплекту можуть бути виготовлені з будь-якого придатного матеріалу, зокрема нержавіючої сталі, алюмінію, тощо, шляхом процесу екструзії.
До недоліків зазначеного комплекту можна віднести складність з'єднання елементів комплекту один із одним в результаті розташування деталей кріплення всередині елементів, що обмежує доступ до них та улоеможливлює скріплення елементів у ділянках, віддалених від країв.
Це може призводити до ненадійного з'єднання елементів каркасної конструкції, їх подальшого від'єднання один від одного, деформації каркасної конструкції в цілому тощо. Також використання зазначеного виду кріплення елементів каркасної конструкції один із одним збільшує часові витрати як при монтажу, так і при виготовленні елементів каркасної конструкції в цілому. Ще одним недоліком зазначеного комплекту є відносно низька жорсткість його елементів, що негативно відбивається на надійності каркасної конструкції в цілому.
Найбільш близьким до корисної моделі за суттєвими ознаками та технічним результатом, що досягається, і вибраним як найближчий аналог, є рішення за патентом О54069638 (опубл. 24.01.1978). У зазначеному патенті описаний каркас, що містить два порожнисті поздовжні елементи, виконані з єдиного металевого листа, поздовжні краї якого з'єднані з утворенням замкнутого профілю, кожна зі сторін яких забезпечена поздовжнім каналом. Щонайменше один
Зо із зазначених каналів кожного з поздовжніх елементів утворений основою та парою бічних сторін, які нахилені таким чином, що ширина каналу збільшується у напрямку назовні від основи каналу. Також каркас містить з'єднувач зазначених двох поздовжніх елементів каркаса, також виконаний з листового матеріалу, що містить основу в цілому однакової ширини з шириною основи каналу, а також пару бічних сторін, які нахилені під кутом, подібним до кута нахилу бічних сторін каналу, та шляхом тертя зчіплюються з зазначеними бічними сторонами каналу.
До недоліків зазначеної конструкції можна віднести недостатньо надійне з'єднання елементів каркаса один із одним у разі використання з'єднувачів без додаткових кріпильних елементів (наприклад болтів), що пов'язане з конфігурацією каналу, який розширюється у напрямку від основи. Така конфігурація каналу у разі, якщо сили тертя виявиться недостатньо для утримування з'єднання, може призвести до від'єднання з'єднувача від поздовжнього елемента каркаса та руйнування каркаса в цілому. Використання ж додаткових кріпильних елементів для з'єднання елементів каркаса збільшує часові витрати та ускладнює процес монтажу. Також до недоліків можна віднести порівняно складний процес виготовлення поздовжніх елементів каркаса, з'єднання країв яких потребує додаткової технологічної операції (фальцовки) або кріпильних засобів (болтів, клею тощо). Ще одним недоліком конструкції є відносно низька жорсткість її елементів, що негативно відбивається на надійності каркасної конструкції в цілому. Відносно низька жорсткість призводить до необхідності або збільшеної товщини профілю (що небажано, адже збільшується металоємність профілю), або вимагає застосування додаткових елементів для збільшення жорсткості.
Задачею корисної моделі є розробка такого набору елементів для зведення будівельної конструкції, в якому будуть усунуті зазначені вище недоліки. Технічний результат корисної моделі, що заявляється, полягає у забезпеченні високої жорсткості елементів набору для збірної будівельної конструкції з можливістю зменшення матеріалоємності елементів набору за рахунок вдосконаленої конфігурації елементів набору будівельної конструкції, а також у спрощенні процесу виготовлення елементів набору будівельної конструкції. Додатковим технічним результатом, що досягається, є збільшення надійності з'єднання елементів набору, спрощення та прискорення монтажу будівельної конструкції в цілому. Ще одним технічним результатом є розширення функціональності елементів набору будівельної конструкції, а також сортаменту елементів набору.
Поставлена задача вирішується тим, що розроблено набір елементів для зведення будівельної конструкції, що містить гнуті профілі, які мають несний профіль, де несний профіль являє собою подовжений профіль замкненого контуру, утворений стінками, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою. Згідно з корисною моделлю бічні сторони паза виконані нахиленими одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи, основа паза забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, при цьому несний профіль забезпечений відбортовуванням по кромках, спрямованим назовні профілю.
Несний профіль є головним елементом набору для зведення будівельної конструкції.
Виконання несного елемента оптимальної конфігурації дозволяє забезпечити жорсткість та надійність будівельної конструкції в цілому. Зрозуміло, що для зведення будівельної конструкції потрібно щонайменше декілька несних елементів. Також зрозуміло, що окрім несних елементів для зведення будівельної конструкції можуть бути використані додаткові елементи. При цьому досягнення технічного результату можливе як у разі використання лише несних профілів за даною корисною моделлю, так і у разі використання несних профілів разом з додатковими елементами, які являють собою гнуті профілі та призначені для з'єднання несних профілів, їх облицювання тощо. При цьому у разі використання несного профілю, згідно з корисною моделлю, разом з додатковими елементами також можливе досягнення додаткового технічного результату.
Виконання елементів набору у вигляді гнутих профілів дозволяє забезпечити просте виготовлення набору з використанням відомого з рівня техніки обладнання та забезпечити широкий сортамент гнутих профілів. Завдяки зазначеній конфігурації несного профілю, основа паза якого забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, забезпечується збільшення його жорсткості та жорсткості будівельної конструкції, виготовленої з нього, в цілому. При цьому зазначена конфігурація несного профілю дозволяє при збереженні його несної здатності використовувати заготовку меншої товщини, а отже зменшити матеріалоємність набору.
Завдяки виконанню несного профілю з відбортуванням по кромках, спрямованим назовні профілю, забезпечується спрощення процесу його виготовлення за рахунок відсутності додаткових технологічних операцій, а завдяки утвореному відбортуванням ребру - додаткова
Зо жорсткість. Виконання бічних сторін несного профілю паза нахиленими одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи, тобто раціональна геометрія паза несного профілю, забезпечує збільшення жорсткості несного профілю та будівельної конструкції, виготовленої з нього, в цілому. Завдяки зазначеній конфігурації у разі великих навантажень, що призводять до деформації, сторони паза несного профілю наблизяться одна до одної та упруться закругленими ділянками одна в одну, що уповільнить деформацію та дозволить профілю витримати значно більше навантаження. Наявність у складі набору несного профілю згідно із корисною моделлю дозволить звести будівельну конструкцію будь-якої конфігурації.
Переважно відбортуванням по кромках забезпечена основа паза несного профілю. Таке виконання є найбільш оптимальним з точки зору подальшого з'єднання профілю та спрощує монтаж будівельної конструкції.
У переважному варіанті виконання висота Пп гофра та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/п-(1-5). Таке співвідношення отримане експериментальним шляхом та є емпіричним. Було встановлено, що у разі іншого співвідношення, що виходить за межі зазначеного, ускладнюється процес виготовлення несного профілю, можливе збільшення його матеріалоємності, погіршення жорсткості та надійності монтажу.
У переважному варіанті виконання сполучення стінок несного профілю, бічних сторін паза, основи паза, а також гофра основи паза виконане по радіусу В, значення якого змінюється від однієї товщини вихідного листового матеріалу до чотирьох його товщин Н-(1-4)"5, де 5 - товщина вихідного листового матеріалу. Таке співвідношення отримане експериментальним шляхом та є емпіричним. Було встановлено, що у разі іншого співвідношення, що виходить за межі зазначеного, можливе зниження несної здатності профілю, відносне збільшення маси профілю, також ускладнюється процес виготовлення та забезпечення стабільності геометрії профілю.
У переважному варіанті виконання гнуті профілі набору містять з'єднувальний елемент несного профілю, який містить частину, що встановлюється в паз несного профілю. При цьому зазначена частина містить бічні сторони та основу, які відповідають бічним сторонам та основі паза. Наявність у наборі з'єднувального елемента несного профілю забезпечує широкий сортамент гнутих профілів, а виконання його зазначеної геометрії забезпечує спрощення та прискорення монтажу будівельної конструкції за рахунок простого защіпання з'єднувального бо елемента з несним профілем та відсутньої необхідності використання додаткових кріпильних засобів (болтів, клею тощо). Крім цього зазначена геометрія з'єднувального елемента забезпечує надійність його зчеплення з несним профілем за рахунок збільшеної поверхні зчеплення, а отже збільшеної сили тертя, що утримує профілі.
Переважно з'єднувальний елемент несного профілю виконаний з можливістю з'єднання відбортувань несного профілю, утворюючи замок. Таке виконання з'єднувального елемента розширює його функціональність, виключає необхідність у додаткових технологічних операціях для з'єднання відбортувань несного профілю, що спрощує процес його виготовлення, а також спрощує та прискорює монтаж будівельної конструкції в цілому.
Також переважно з'єднувальний елемент несного профілю забезпечений поперечним ребром жорсткості, що забезпечує йому додаткову жорсткість та збільшує надійність з'єднання з несним профілем.
У переважному варіанті виконання, гнуті профілі набору містять облицювальний профіль, який являє собою незамкнений листовий профіль. Переважно облицювальний профіль забезпечений відбортуванням по кромках, а також щонайменше одним поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою, де основа забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофом, висота п якого та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/н--(1- 5), а бічні сторони паза нахилені одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи. Також переважно облицювальний профіль виконаний з можливістю формування несного профілю. Наявність у наборі елементів для зведення будівельної конструкції облицювального профілю зазначеної конфігурації забезпечує широкий сортамент гнутих профілів та розширює функціональність елементів набору адже облицювальний профіль може бути використаний як для облицювання зведеної будівельної конструкції, так і у разі необхідності для формування несного профілю, а виконання його зазначеної конфігурації забезпечує збільшення його жорсткості, та будівельної конструкції, виготовленої з нього, в цілому, а також зменшення матеріалоємності набору.
У переважному варіанті виконання гнуті профілі набору містять з'єднувальний елемент облицювального профілю, виконаний з можливістю з'єднання відбортування облицювального профілю. Наявність у наборі елементів для зведення будівельної конструкції з'єднувального елемента облицювального профілю забезпечує широкий сортамент гнутих профілів та
Зо можливість простого та швидкого з'єднання облицювальних профілів при облицюванні зведеної будівельної конструкції.
У переважному варіанті виконання, гнуті профілі набору містять з'єднувальний профіль, виконаний з можливістю прийому несного профілю. Переважно з'єднувальний профіль являє собою подовжений профіль замкненого контуру, утворений стінками, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою. Також переважно основа паза з'єднувального профілю забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, при цьому висота Пп гофра та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/п-(1-5), а бічні сторони паза нахилені одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи.
Також переважно з'єднувальний профіль забезпечений щонайменше однією консольною частиною, яка містить частину, що встановлюється у паз несного профілю та містить бічні сторони і основу, відповідні бічним сторонам та основі паза несного профілю. Наявність у наборі елементів для зведення будівельної конструкції з'єднувального профілю забезпечує широкий сортамент гнутих профілів, а виконання його зазначеної конфігурації забезпечує спрощення та прискорення монтажу будівельної конструкції за рахунок простого встановлення несного профілю всередині з'єднувального профілю та защіпання інших несних профілів з консольною частиною з'єднувального профілю, що виключає необхідність використання додаткових кріпильних засобів (болтів, клею тощо) для зведення будівельної конструкції. Крім цього зазначена геометрія частин з'єднувального профілю забезпечує збільшення його жорсткості та будівельної конструкції виготовленої з нього в цілому, зменшення матеріалоємності набору, надійність його зчеплення з несним профілем.
Забезпечення широкого сортаменту гнутих профілів набору є переважним варіантом виконання набору та дозволить звести будівельну конструкцію будь-якої складності у найкоротший термін та із застосуванням мінімальних зусиль при зведенні.
Корисна модель більш докладно пояснюється за допомогою креслень: фіг. Та - загальний вигляд у перспективі несного профілю набору, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 16 - вигляд спереду несного профілю на фіг. 1 а; фіг. 2а - загальний вигляд у перспективі з'єднувального елемента несного профілю набору, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; бо фіг. 25 - вигляд спереду з'єднувального елемента несного профілю на фіг. га;
фіг. З - вигляд спереду складання несного профілю та з'єднувального елемента несного профілю, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 4а - загальний вигляд у перспективі з'єднувального профілю набору без консольних частин, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 45 - вигляд спереду з'єднувального профілю набору без консольних частин на фіг. 4а; фіг. 4с - 44 - загальний вигляд у перспективі з'єднувального профілю набору з консольними частинами, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 5а - вигляд спереду складання несного профілю та з'єднувального профілю на фіг. 46; фіг. 5р - загальний вигляд у перспективі складання несного профілю та з'єднувального профілю на фіг. 49; фіг. ба - бс - загальний вигляд у перспективі з'єднувального елемента несного профілю набору, згідно з другим ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 7а - загальний вигляд у перспективі облицювального профілю набору, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 75 - вигляд спереду двох облицювальних профілів на фіг. 7а; фіг. ва - загальний вигляд у перспективі з'єднувального елемента облицювального профілю набору, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі; фіг. 85 - вигляд спереду з'єднувального елемента облицювального профілю на фіг. ва. фіг. 9 - вигляд спереду облицювального профілю, поєднаного з'єднувальним елементом облицювального профілю.
На фіг. Та та фіг. 15 представлений загальний вигляд у перспективі та вигляд спереду несного профілю 1 набору для зведення будівельної конструкції, згідно з ілюстративним варіантом виконання корисної моделі. Несний профіль 1 є основним так званим "лєгопрофілем".
Під "будівельною конструкцією" в контексті даної корисної моделі розуміється частина будівлі або іншого будівельного спорудження, яка виконує певні несні, огороджувальні та/або естетичні функції, зокрема каркас, стінове обгороджування, перегородка, огорожа тощо. Для виготовлення несного профілю, як і будь-якого гнутого профілю набору, може бути вибраний будь-який придатний для цього метал або його сплав. Товщина несного профілю, як і будь- якого гнутого профілю набору, складає, наприклад, 0,3-13 мм, переважно товщина стінки
Зо гнутого профілю складає 1 мм. При цьому несний профіль, як і будь-який профіль набору, може бути виконаний з антикорозійним або декоративним покриттям. Несний профіль 1 являє собою профіль замкненого контуру, утворений стінками 2, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом З з бічними сторонами 4 та основою 5. Словосполучення "замкнений контур" у контексті даної корисної моделі допускає наявність проміжку між кромками профілю. Під "трапецієподібним" в контексті даної корисної моделі розуміється форма, що нагадує трапецію. На фіг. Та та фіг. 15 представлений ілюстративний варіант виконання несного профілю, усі стінки якого забезпечені поздовжнім трапецієподібним пазом 3. Бічні сторони 4 паза З виконані нахиленими одна до одної зі зменшенням ширини паза З у напрямку від основи 5 (тобто назовні). Основа 5 паза З забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром 6. При цьому несний профіль 1 забезпечений відбортуванням 7 по кромках, спрямованим назовні профілю. Під "відбортуванням " в контексті даної корисної моделі розуміється загин кромки профілю дій поєднання його з іншою кромкою або іншим профілем. Переважно відбортування 7 виконане під прямим кутом, або наближене до прямого кута. У наведеному на фіг. Та та фіг. 15 ілюстративному виконанні несного профілю, відбортуванням 7 по кромках забезпечена основа 5 паза З несного профілю 1, а висота й гофра 6 та глибина Н паза З пов'язані співвідношенням
Н/п-(1-5). Сполучення стінок 2 несного профілю 1, бічних сторін 4 паза 3, основи 5 паза 3, а також гофра 6 основи 5 паза З виконане по радіусу В, значення якого змінюється від однієї товщини вихідного листового матеріалу до чотирьох його товщин Н-(1-4)'5, де 5 - товщина вихідного листового матеріалу. Радіуси закруглень визначаються в залежності від пластичних властивостей використовуваного матеріалу. У наведеному на фіг. Та та фіг. 15 ілюстративному виконанні несного профілю при товщині 5 вихідного листового матеріалу, що дорівнює 1 мм, радіус А сполучення стінок 2 несного профілю 1 становитиме 2,6 мм, радіус А сполучення стінок 2 несного профілю 1 та бічних сторін 4 паза 3 становитиме 2,6 мм, радіус А сполучення бічних сторін 4 паза З та основи 5 паза З становитиме 1,6 мм, радіус А сполучення гофра 6 основи 5 паза З та основи 5 паза З становитиме 1,55 мм, а радіус А вигину гофра становитиме 11 мм. Зрозуміло, що наведені значення є ілюстративними та можливе інше виконання несного профілю з виконанням зазначеного вище співвідношення.
Як представлено на фіг. Та та фіг. 10, несний профіль 1 має квадратну форму поперечного перерізу, хоча можливе й інше виконання. Всередині несного профілю для збільшення його бо міцності може бути додатково встановлений порожнистий профіль (показаний на фіг. 3) із квадратною формою поперечного перерізу, який розташовується у безпосередній близькості до основи 5 паза З несного профілю 1 таким чином, що основа 5 паза З може спиратися на нього.
На фіг. 2а та фіг. 25 представлений загальний вигляд у перспективі та вигляд спереду з'єднувального елемента 8 несного профілю 1 набору для зведення будівельної конструкції, згідно з ілюстративним варіантом виконання даної корисної моделі. З'єднувальний елемент 8 несного профілю 1 містить частину, що встановлюється в паз З несного профілю 1, яка містить бічні сторони 9 та основу 10, що відповідають бічним сторонам 4 та основі 5 паза 3, тобто повторюють їх форму. Зокрема, як представлено на фіг. 2а та фіг. 2Б, частина, що встановлюється в паз З несного профілю 1, містить бічні сторони 9, нахилені одна до одної зі зменшенням ширини частини у напрямку від основи 10, а основа 10 частини забезпечена щонайменше одним гофром 11. При цьому у разі виконання з'єднувального елемента 8 несного профілю 1 у вигляді подовженого гнутого профілю замкненого контуру, як представлено на фіг. 2а, гофр 11 являє собою поздовжній гофр, хоча можливе виконання з'єднувального елемента 8 несного профілю 1 не подовженим. Відповідно до ілюстративного варіанта виконання з'єднувального елемента 8 несного профілю 1, представленого на фіг. 2а та фіг. 26, з'єднувальний елемент 8 несного профілю 1 являє собою симетричну деталь, кожен з кінців якої містить частину, що встановлюється в паз З несного профілю 1. З'єднувальний елемент 8 несного профілю 1 забезпечений поперечним ребром жорсткості 12, що може являти собою поперечну пластину, та виконаний з можливістю з'єднання відбортувань 7 несного профілю 1.
Переважно частина з'єднувального елемента 8, що встановлюється в паз З несного профілю 1 виконана пружною, що може бути забезпечено використанням пружного матеріалу або конфігурацією з'єднувача.
На фіг. З представлений вигляд спереду складання несного профілю 1 та з'єднувального елемента 8 несного профілю 1, згідно з ілюстративним варіантом виконання даної корисної моделі. На фіг. З наведений як з'єднувальний елемент 8 несного профілю 1, наведений на фіг. 2а та фіг. 20, так і його варіанти, що можуть передбачати ущільнюючу вставку 13, виконану з будь-якого придатного матеріалу, наприклад пластику.
На фіг. 4а та фіг. 45 представлений загальний вигляд у перспективі та вигляд спереду з'єднувального профілю 14 набору без консольних частин, згідно з ілюстративним варіантом
Зо виконання даної корисної моделі. З'єднувальний профіль 14 виконаний з можливістю прийому несного профілю 1, як показано на фіг. 5а. Як представлено на фіг. 4а та фіг. 4р, з'єднувальний профіль 14 являє собою подовжений профіль замкненого контуру, утворений стінками 15, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом 16 з бічними сторонами 17 та основою 18. Основа 18 паза 16 з'єднувального профілю 14 забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром 19, при цьому висота п гофра 19 та глибина Н паза 16 пов'язані співвідношенням Н/п-(1-5), а бічні сторони 17 паза 16 нахилені одна до одної зі зменшенням ширини паза 16 у напрямку від основи 18, тобто є відповідними бічним сторонам 4 та основі 5 паза З несного профілю 1. На фіг. 4а та фіг. 45 представлений ілюстративний варіант виконання з'єднувального профілю, усі стінки якого забезпечені поздовжнім трапецієподібним пазом 16.
На фіг. 4с - 494 представлений загальний вигляд у перспективі з'єднувального профілю 14 набору з консольними частинами 20, згідно з ілюстративним варіантом виконання даної корисної моделі. Як представлено на фіг. 4с - 44 консольна частина 20 з'єднувального профілю 14 містить частину, що встановлюється у паз З несного профілю 1, та містить бічні сторони 21 і основу 22, відповідні бічним сторонам 4 та основі 5 паза З несного профілю 1. На фіг. 5р представлений загальний вигляд у перспективі складання несного профілю 1 та з'єднувального профілю 14 набору з консольними частинами 20, згідно з ілюстративним варіантом виконання даної корисної моделі.
На фіг. ба - бс представлений загальний вигляд у перспективі з'єднувального елемента 8 несного профілю 1 набору, згідно з другим ілюстративним варіантом виконання даної корисної моделі, коли він являє собою подовжений гнутий профіль незамкненого контуру та виконаний із з'єднувального профілю 14.
На фіг. 7а та фіг. 75 представлений загальний вигляд у перспективі та вигляд спереду облицювального профілю 23 несного профілю 1 набору для зведення будівельної конструкції, згідно з ілюстративним варіантом виконання даної корисної моделі, який являє собою незамкнений листовий профіль. Як представлено на фіг. 7а та фіг. 75, облицювальний профіль 23 забезпечений відбортуванням 24 по кромках, а також поздовжнім трапецієподібним пазом 25 з бічними сторонами 26 та основою 27, де основа 27 забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром 28, висота І якого та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/п--(1-5), а бо бічні сторони 26 паза 25 нахилені одна до одної зі зменшенням ширини паза 25 у напрямку від основи 27. Облицювальний профіль 23 виконаний з можливістю формування несного профілю 1 та може використовуватися як самостійний елемент набору як елемент профнастилу для покрівлі та облицювання, наприклад зведених з несного профілю 1 стін будівельної конструкції.
У разі такого використання облицювального профілю 23, тобто як самостійного елемента набору, набір гнутих профілів переважно містить з'єднувальний елемент 29 облицювального профілю 23, представлений на фіг. ва та фіг. 8Юр та виконаний з можливістю з'єднання відбортування 24 облицювального профілю 23 і, таким чином, з'єднання двох облицювальних профілів 23, як представлено на фіг. 9.
Використання набору елементів для зведення будівельної конструкції відбувається наступним чином.
Для зведення, наприклад, каркаса будівлі необхідної конфігурації, використовують необхідну кількість гнутих профілів, які містять несний профіль 1, згідно з корисною моделлю, поєднаних у відповідній послідовності.
Наприклад, у переважному варіанті виконання, поєднання несних профілів 1 здійснюють як представлено на фіг. 560 за допомогою з'єднувального профілю 14 набору з консольними частинами 20, представленого на фіг. 4с - 49.
Для зведення, наприклад, перегородки будівлі необхідної конфігурації, використовують необхідну кількість гнутих профілів, які містять несний профіль 1 згідно з корисною моделлю, поєднаних у відповідній послідовності. Наприклад, у переважному варіанті виконання, поєднання несних профілів 1 здійснюють за допомогою з'єднувального елемента 8 несного профілю 1, представленого на фіг. 2а-2р0, та його варіантів, як представлено на фіг. 3.
Для здійснення, наприклад, фасадного оформлення перегородки будівлі, зведеної з використанням гнутих профілів, які містять несний профіль 1, згідно з корисною моделлю використовують облицювальний профіль 23 несного профілю 1 набору, представлений на фіг. та-75 та поєднаний у переважному варіанті виконання, як представлено на фіг. 9, за допомогою з'єднувального елемента 29 облицювального профілю 23, представленого на фіг. ва та фіг. 80.
Спеціалісту в даній галузі техніки буде зрозуміло, що з використанням набору елементів для зведення будівельної конструкції, згідно з корисною моделлю, може бути зведена будівельна конструкція різної конфігурації та складу елементів набору.
Зо Таким чином розроблений набір елементів для зведення будівельної конструкції, які за рахунок вдосконаленої конфігурації характеризуються високою жорсткістю, спрощеним процесом виготовлення, збільшеною надійністю з'єднання, спрощеним та прискореним монтажем, а також розширеною функціональністю.

Claims (17)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Набір елементів для зведення будівельної конструкції, що містить гнуті профілі, які мають несний профіль, де несний профіль являє собою подовжений профіль замкненого контуру, утворений стінками, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою, який відрізняється тим, що бічні сторони паза виконані нахиленими одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи, основа паза забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, при цьому несний профіль забезпечений відбортуванням по кромках, спрямованих назовні профілю.
2. Набір за п. 1, який відрізняється тим, що відбортуванням по кромках забезпечена основа паза несного профілю.
3. Набір за п. 1, який відрізняється тим, що висота п гофра та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/п--(І-5).
4. Набір за п. 1, який відрізняється тим, що сполучення стінок несного профілю, бічних сторін паза, основи паза, а також гофра основи паза виконане по радіусу НВ, значення якого змінюється від однієї товщини вихідного листового матеріалу до чотирьох його товщин Н-(1-4375, де 5 - товщина вихідного листового матеріалу.
5. Набір за п. 1, який відрізняється тим, що гнуті профілі містять з'єднувальний елемент несного профілю, який містить частину, що виконана з можливістю встановлення в паз несного профілю.
б. Набір за п. 5, який відрізняється тим, що частина з'єднувального елемента несного профілю, що виконана з можливістю встановлення в паз несного профілю, містить бічні сторони та основу, які відповідають бічним сторонам та основі паза.
7. Набір за п. б, який відрізняється тим, що з'єднувальний елемент несного профілю виконаний з можливістю з'єднання відбортувань несного профілю.
8. Набір за п. 7, який відрізняється тим, що з'єднувальний елемент несного профілю забезпечений поперечним ребром жорсткості.
9. Набір за п. 1, який відрізняється тим, що гнуті профілі містять облицювальний профіль, який являє собою незамкнений листовий профіль.
10. Набір за п. 9, який відрізняється тим, що облицювальний профіль забезпечений відбортуванням по кромках, а також щонайменше одним поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою, де основа забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, висота й якого та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/п--(І-5), а бічні сторони паза нахилені одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи.
11. Набір за п. 10, який відрізняється тим, що облицювальний профіль виконаний з можливістю формування несного профілю.
12. Набір за п. 11, який відрізняється тим, що гнуті профілі містять з'єднувальний елемент облицювального профілю, виконаний з можливістю з'єднання відбортування облицювального профілю.
13. Набір за п. 1, який відрізняється тим, що гнуті профілі набору містять з'єднувальний профіль, виконаний з можливістю прийому несного профілю.
14. Набір за п. 13, який відрізняється тим, що з'єднувальний профіль являє собою подовжений профіль замкненого контуру, утворений стінками, щонайменше одна з яких забезпечена поздовжнім трапецієподібним пазом з бічними сторонами та основою.
15. Набір за п. 14, який відрізняється тим, що основа паза з'єднувального профілю забезпечена щонайменше одним поздовжнім гофром, при цьому висота Пп гофра та глибина Н паза пов'язані співвідношенням Н/п-(І-5), а бічні сторони паза нахилені одна до одної зі зменшенням ширини паза у напрямку від основи.
16. Набір за п. 15, який відрізняється тим, що з'єднувальний профіль забезпечений щонайменше однією консольною частиною.
17. Набір за п. 16, який відрізняється тим, що консольна частина з'єднувального профілю містить частину, що виконана з можливістю встановлення в паз несного профілю та містить бічні сторони і основу, відповідні бічним сторонам та основі паза несного профілю. 7 ! й дить ося / житя - Кн ЕВ Пк й дах оче й й М Ме м М у ! й Це Дай у ' ОЙ ет у ' НА й З у К З ее рай ви / Ши В: р ся й -ч и ши на ЕН й ши К, рай ЩІ у Дай ї Й дж, цю ом в ен; ра я і я й ай се Н км М ка я й шо / ра о оо й і и щу шин в чи: й-- в лем ду з і й рани д ї ї м / й Е 7 а / М НІ рай 4 5 Шен
Чнг. іа і а у ке: как к. ЛШ з |. Кк Н. Е Шен Яд с: я шт в Гн у ше р ч М ло У, г - вч у З соя Удет Ше Йти песен 5 КЕ | й : у Н Щ; і рми п урну ово) І м В (ще 111 ще КЯ. х ЗАПИШИ | ЗДППППШПШВЕЦТИ Х - Ша 3 2
Фіг. 16 ит Х 7 й вай р ! шт й рай -/ й рай / р р Н рай к-т / ща й ' о в іс рр ЩІ ня ! Оу х
; с. » р КГ р х й и х 12 же Ї; р у - і | у, ЩО . рай й п я ри денній ме шо рве ен Н і ра ря рай Ко їв; | рай ш-- Др ; КИ и тнє
/ а. щи З І ії
Фіг. 28
В Ів й 7 І У Й диня М У нн М - нини ши -? і Сай фр дин шия й /; А т дбоннннттнттнтнтнтннтнтнтнннтннннтннннту т 13-77 щі щі Що Ге г Мен і і Й ніх і і 3 ЩЕ і ще | р КК | Ко У ня
Фіг. 2Ь і о 13 ще С й х ; я х ! х - чи Ї х і і х : ка й Н і і ; нн З х ви ай : і - є рек ке : п і ІЗ щі ІЗ ре | , | Ши Х 4 ; "
у ве й шх в а і вс Во зх й в УКХ ой
Іл. ре ІН и ня - Ше пкт т шт ой т ре дод их й 1 ! Я Я хх рен Оман до 13 ї тоже ее їй даних я М ї ти ше Де зи ше я а ой ей З ди тя щи ке и нн и 7 я -- 15 ке й ФЧнт.4а 14 15 сет дет т Кк п пит Кк цй ВЕ її І у 17 Пот ра я Н ОМАН НН ННЯ кі МІ СИЦУ и їх В Мн рен ЕЕжося онене мн НН ! п т р, ій Н пом и НЯ Н Цроснні НЯ
Фк. ав о ЯКА ФО Ко м в от | Дитя рН 14 ІЧ й т-ю Б ЯИТ, МНЕ 1. рю
«Фр. аг я шко Х а 5 ее Ка я К ся ке м х Се М ж ве ке У, М У САДАХ, у х У ої з я її і ЕК і М НІ їх А І 4 СЕК НЕШИ ШНи НИЧЧН ЗЕ ШОН Бк ; ЯН Е Щ НЕО ; ЗК НЕШИШЕ Кр й ЕСЕ ММ ВІ: В, - НН и Н НІНЧНІ ІНШ НЕК ЕВ МЕНЕ Й КІЖ; Н МНЧНІ НН тра НЕ з ВИ МЕ НЕЧН ІННИ В; Ей ши СЦЕНИ ЩЕ ЧЕН НО, х Кн НН Є ШК ВЕН ННЯ як БІВ І м, й НІШ ЯН Н І; іо 5 ЕЙ ОРІ КОРЖ ж Не я Я БЖ: Б-Я ай М І в БІК: 5 що ЕН не ще же вх Я ПИШНЕ ЗИМ НН ХУ и ше і НИШНЕ ЖУ НУ І Мих х А ІЖЕ Р: ОО ІК я ш- ВИНИ с й НН ше РР я А са вий я АХ те е : зі ак рик о о Чи Ши Мкй о ен ще в я Бе т мйкум, дь в пи їх : ши х зак сок ИН: рі. о щи (Й і й ж йно я о Зо : й: За шт Кі Ку шк Н Ка Гй й й : БІО: ві НС: : Н Н Но й х п Ще т і | са і "хе і Я Ку : НЯ оо, ЧІ я , і і Дж: Гете су а Н Н а : ТЗ ММ сх Н ! Н НИ п еВ: о і і Не ЧЕ а Не и ох сно і і НЯ о і Бе у Ка с ! Н во Бо: ще Фе а ші ше ше с че і й і о зд М сн осей й ! | і її КК і і і зе ще Н Н Н Рене, У ; і Н : я
5. Н Н Те Я - : р х й й й й фі
Фіг. Зе у
З. поря В летючі, УА й дже за Ух нео Мас їх ше о и я ж, М и МА ве беж з «УЖ - а ЗО: а У 2 а да й я она і . за ми КИ і і ни кої я ЧА НІ ЕНН ВНІ МК й ве НИ Пе я пос НІ ШИН о й з наст ЩІ Аа ит І В м вх ооо НН зо й ва ие ие пе о МОСК п в А К ни т 2х і я й ни З у їх нт НИ як Кт Ї ж х пи НН ух В шк тя НИ В ох сш и шин | » з і НН МН НН і: А и зе» Н НН МН НН т Н БР ОО х М є ' ГІ НМ "є Н Н НН НА НН НН - Н ' ГІ НМ г Н Н НН МН В т т Й Н Н ІН МА НН НІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НН Н ЩІ НИ НИК ІН ЩІ о. БО Н її БО ї о НН Я ІВ я Я НН НН вк НН п. НН: і І «З
Фіг. З гака як, подо як сом, шо й Код СОІУ яд ша ж. а оо УЖ я я ДИ м есе ж ох но ро й я тех са оо о ан в о НИ САДИ Кк - в зо Мих Ос Б я ик ні «ВК я - ит ше ь Бе йе ї З я вк а НН МЕШКО ні кожне ИНЕНН чує не У ННІ! НАНУ НН ня З нт Мене НВ НИ Не» ко шк ан НЕНШН Не о НЯ ; ш-х о о СОН уже ча ее ній но шо ом коди а Я вав о аа НИ в а Ще З ан ее 0 педии ден ек ШИ я пани . Н ою й хи Н НУ. ск М ще КІН Н НУ й Й шиї ДЕ Н НУ В р» й со МІН Н НУ НН І че НГ БОБ чи що В НГ Н НУ НН Н ч ї "нг Н НУ НН Н зе Кк М Н НУ НН Н Й ї "нг Н НУ НН Н тн, ЩІ М Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н Е ї "нг Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н ї "нг Н НУ НН Н ІН МІН Н НУ НН Н ї НГ Н НУ НН Н я МІН Н НУ НН й й МІН Н НУ Ку Мі Н НУ АДДНИ» и / Н Не Я Н ; з но се 4 Як
Фіг. Я є
UAA201808889U 2018-08-22 2018-08-22 Набір елементів для зведення будівельної конструкції UA144915U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201808889U UA144915U (uk) 2018-08-22 2018-08-22 Набір елементів для зведення будівельної конструкції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201808889U UA144915U (uk) 2018-08-22 2018-08-22 Набір елементів для зведення будівельної конструкції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144915U true UA144915U (uk) 2020-11-10

Family

ID=73717476

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201808889U UA144915U (uk) 2018-08-22 2018-08-22 Набір елементів для зведення будівельної конструкції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144915U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7104024B1 (en) Connector for connecting two building members together that permits relative movement between the building members
CA2386020C (en) Wall stud spacer system with spacer retainers
US4021988A (en) Metal frame construction
AU620395B2 (en) A self-supporting building structure
US3686810A (en) Snap on drywall fastening system
US11274440B2 (en) Suspension ceiling support clip
US4991370A (en) Security panel system
US3345794A (en) Construction and erection of framing members
KR100863577B1 (ko) 창호프레임
UA144915U (uk) Набір елементів для зведення будівельної конструкції
US4382710A (en) Joint assemblies between structural members
KR101849919B1 (ko) 방화문 보강 구조물
KR102375708B1 (ko) 강화된 구조를 갖는 에이치 빔
US3664073A (en) Building panel construction and securement means therefor
CA2429242A1 (en) Grid for a suspended ceiling
US20050115192A1 (en) Curved structural member
JP4152582B2 (ja) 枠材の曲線化構造とそれを用いた曲面壁
KR102038674B1 (ko) 천장마감조립체
KR200266699Y1 (ko) 조립식 판넬의 십자형 화염 차단판 구조
JP2018199997A (ja) 固定構造及び固定構造の施工方法
CN218911878U (zh) 一种隔断结构
KR200169503Y1 (ko) 간주연결구조
KR102157363B1 (ko) 창호 프레임 연결용 조이너
CN215442554U (zh) 一种装配式隔墙轻钢龙骨
US3069806A (en) Construction set