UA14279U - Intermediate support of high voltage power transmission line - Google Patents

Intermediate support of high voltage power transmission line Download PDF

Info

Publication number
UA14279U
UA14279U UAU200509910U UAU200509910U UA14279U UA 14279 U UA14279 U UA 14279U UA U200509910 U UAU200509910 U UA U200509910U UA U200509910 U UAU200509910 U UA U200509910U UA 14279 U UA14279 U UA 14279U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
traverse
belt
lattice
grate
insulators
Prior art date
Application number
UAU200509910U
Other languages
English (en)
Inventor
Dmytro Mykolaiovych Kolenchuk
Stanislav Viktorovych Shutov
Olena Valeriivna Andronova
Original Assignee
Univ Kherson Nat Technical
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Kherson Nat Technical filed Critical Univ Kherson Nat Technical
Priority to UAU200509910U priority Critical patent/UA14279U/uk
Publication of UA14279U publication Critical patent/UA14279U/uk

Links

Landscapes

  • Laying Of Electric Cables Or Lines Outside (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до енергетики і, зокрема, до надземних споруд з передачі електроенергії на відстань.
Відомі проміжні опори високовольтної лінії електропередачі, як наприклад: "Промежуточнье металлические опорьї на оттяжках для ВЛ 220кВ типа П21". |Справочник по строительству ЛЕП. Издательство "Знергия". М. 1966г). Це технічне рішення прийнято за прототип. Вказана проміжна опора високовольтної лінії електропередачі складена з двох гратчастих стійок, кожна з яких встановлена у окремий повнотілий залізобетонний фундамент, 70 занурений у грунт на глибину - 2,6м, чотирьох відтяжок з пристроями до натягу і приєднаних по дві до кожного з двох фундаментів аналогічного зразка, траверси, складеної з нижнього і верхнього поясів з гратами, до нижнього поясу траверси приєднані три гірлянди ізоляторів і дві тросостійки, до яких прикріплений блискавкозахисний дріт.
Основним недоліком прототипу є недостатня загальна стійкість і жорсткість, що знижує довговічность 72 основних несучих елементів високовольтних лінії електропередачі і, зокрема, гратчастих стійок опор і траверси до неї.
В основу корисної моделі поставлена задача по створенню проміжної опори високовольтної лиінії електропередачі, конструктивні особливості якої забезпечили б підвищення її стійкості і жорсткості, що сприятиме зростанню її довговічності. 20 Це досягається тим, що у проміжній опорі високовольтної лінії електропередачі, яка включає два несучі гратчасті стояки, кожний з яких складений з чотирьох несучих стрижнів, гратчастий стій встановлений у окремий повнотілий залізобетонний фундамент, чотири відтяжки з пристроями до натягу і приєднаних по дві до кожного з двох інших фундаментів аналогічного зразка, траверсу, складену з верхнього і нижнього поясів з гратами, до нижнього поясу траверси приєднані три гірлянди ізоляторів і дві тросостійки, до яких прикріплений 25 блискавкозахисний дріт, фундаменти виконані на зразок конусної оболонки обертання і встановлені укотловани пт) горизонтально на рівні нульової позначки, грати чотирьох повздовжних стрижнів опори і розтягнутий пояс траверси виконані попередньо напруженими, їх розмір і стріла провисання електричного дроту визначені розрахунком, по геометричному центру перерізу обох гратчастих стояків встановлений центральний стояк, нижній стиснений пояс траверси виконаний двохгілковим, параболічного повздовжнього профілю із стикуванням о 30 з верхнім поясом по кінцях через ізолятори з ситалових прокладок і стикуванням з гратами у проміжних вузлах ча верхнього поясу траверси через ситалові вкладиші.
Між суттєвими ознаками і задачею корисної моделі існує наступний причинно-наслідковий зв'язок. сч
На відміну від прототипу, у якому фундаменти під гратчасті стійки опор і відтяжки виконані у вигляді «І повнотілих конусів, глибоко занурених у грунт, що вимагає додаткових витрат на монтажні роботи і забезпечення 39 їх корозійної стійкості, у замовленій корисній моделі застосовані фундаменти на зразок конусної оболонки -- обертання, поверхню яких виконують на рівні --0,000, що при незначних додаткових витратах забезпечує корозійний захист металевих елементів відтяжок і сприяє їх довговічності, а за рахунок надійного защемлення в грунті - забезпечення стійкості споруди. «
На відміну від прототипу, у якому збільшення довжини повздовжних стрижнів гратчастих стійок опор і З7З траверси без здійснення інших конструктивних заходів призведе до зниження їх загальної стійкості і втрати с жорсткості, у замовленій корисній моделі за рахунок впровадження попереднього напруження може бути з здійснене збільшення довжини цих елементів відповідно на 30-2095 і це обумовить уникнення від втрати стійкості.
На відміну від прототипу, у якому траверса виконана з постійною шириною відстані між обома несучими з 75 стрижнями нижнього поясу, що не відповідає епюрі згинаючого моменту (особливо під час обриву електричного дроту від вітрового навантаження), а це призводить до втрати стійкості траверси, у замовленій корисній моделі т» нижній пояс траверси виконаний параболічного повздовжнього профілю, а тому її опір виникаючому згинаючому моменту відповідає розрахунковій схемі. о На відміну від прототипу, у якому між повздовжними стрижнями гратчастої стійки застосована гратчаста -І 90 система з'єднуючих стрижнів, у замовленій корисній моделі застосовані хрестовини з отворами для пропуску крізь них стрижнів, які у подальшому напружують. с На відміну від прототипу, у якому елементи гратчастого стояка працюють на знакоперемінні зусилля від зовнішнього навантаження, що не сприяє довговічності зазначених елементів конструкцій і особливо зварних швів, у замовленій корисній моделі робота окремих елементів конструкції характеризується одним видом 59 напруженого стану, а саме: центральний стояк постійно центрово стиснений, а розтяжки - розтягнені, а це с сприяє довговічності, а також - корозійної стійкості конструкції.
На відміну від прототипу, у якому повздовжні елементи стояка складені з чотирьох стрижнів, розміщених по кутах перерізу стояка, у замовленій корисній моделі по центру цього перерізу розміщений п'ятий стрижень, який попередньо не напружений. 60 На відміну від прототипу, у якому стріла прогину електричних дротів не перевищує 1/70, у замовленій корисній моделі за рахунок збільшення довжини гратчастих стояків стрілу прогину доведено до 1/40 від відстані між опорами, що пропорційно зменшить у дроті силову напругу і, таким чином, підвищить їх стійкість до ударів стихії.
На відміну від прототипу, у якому проміжні опори високовольтної лінії електропередачі при виконанні бо підйомно-транспортних робіт мають схильність до залишкових і незворотних деформацій їх основних ненапружених несучих елементів і особливо виконаних в умовах бездоріжжя, у замовленій корисній моделі завдяки попередньому напруженню спостерігається пружна деформація цих елементів і початкова форма їх зберігається, тобто стан доріг і інші несприятливі умови транспортування не викликають незворотні деформації
В них, а тому основні конструктивні елементи опор і, зокрема, стояки і траверсу треба виготовляти в заводських умовах, де якість їх виготовлення гарантована.
На відміну від прототипу, у якому для виготовлення елементів опор високовольтних ліній електропередачі не застосована технологія електронагріву стрижнів для здійснення попереднього напруження і з застосуванням ситалових вкладишів і прокладок, у замовленій корисній моделі цей процес і оснащення до нього застосовані, 7/0 що сприяє підвищенню якості роботи і продуктивності праці.
Таким чином, застосування попереднього напруження в технології виготовлення опор високовольтних ліній електропередачі і впровадження цілої низки удосконалень суттєвих технічних рішень забезпечить стійкість та жорсткість опор, що забезпечує довговічність у екстремальних умовах експлуатації.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, на яких зображено: - На Фіг.1 Загальний вид опори. - На Фіг.2 Вид опори збоку. - На Фіг.3 Вузол А. - На Фіг.4 Вузол Б. - На Фіг.5 Вузол В.
Проміжна металева опора високовольтної лінії електропередачі має наступні матеріальні об'єкти: чотири окремі залізобетонні фундаменти 1 з опорними плитами 2 і анкерними болтами 3, дві гратчасті стояки 4 з двома центральними стояками 5, розтяжками 6 і хрестовинами 7, чотири відтяжки 8 з пристроями для їх натягу 9, траверса 10, виконана на зразок шпренгельного прогону у складі верхнього 11, нижнього 12 поясів і гратів 13, два тросостояка 14, три гірлянди ізоляторів 15.
Споруду, що заявляють, виробляють і монтують наступним чином: у підготовлених котлованах на розрахунковій глибині і ущільненому відомим способом грунті встановлюють фундаменти 1, виконані на зразок т конусних оболонок обертання у кількості чотирьох примірників до кожної опори, з них два - під гратчасті стояки 4 і два - під відтяжки 8. Отвір у фундаменті 1 призначений для заповнення порожнини у ньому ущільненим насипним матеріалом, зміцненим низькомарочним цементно-піщаним розчином, після чого за допомогою б зо анкерних болтів З монтують опорну плиту 2. Кількість анкерних болтів З визначають розрахунком. Опорна плита 2 є основою до встановлення центрального стояка 5 з розтяжками б. Поверхня всіх фундаментів має - відмітку 0,000. На відміну від прототипу всі фундаменти монтують відносно вертикальної вісі тобто в су горизонтальному положенні. Розміри фундаментів 1 та їх основні конструктивні дані визначають розрахунком.
При забезпеченні якісного ущільнення матеріалу в середині, центрі і з боків фундаменту його стійкість і З з5 експлуатаційна надійність забезпечені. Гратчасті стійки 4 складені з центрального стояка 5, попередньо -- напружених розтяжок 6, які пропущені крізь отвори у хрестовинах 7. В основі гратчастих стояків 4 розтяжки б приєднують до опорної плити 2 відомим способом. Також відомим способом виготовляють траверсу 10, яка складена з верхнього 11, нижнього 12 поясів і гратів 13. Відтяжки 8 оснащені пристроями для натягу 9, які « розташовують на відстані від позначки 40,000 не нижче 2м і приєднують до опорної плити 2 відомим способом. Тросостояки 14 виготовлені на зразок прототипу без напруження, зважаючи на їх незначні розміри. Гірлянди - с ізоляторів 15 прикріплюють по кінцях траверси 10 і по її центру, як наведено на Фіг.1. Жорсткими з'єднаннями а у конструкції опори є стик між центральним стояком 5 і нижнім поясом траверси 12, а також між траверсою 10 і "» тросостояками 14. Ці з'єднання виконують за допомогою зварювання і застосуванням оцинкування зварного шву.
Таким чином, запропонована корисна модель проміжної високовольтної опори лінії електропередачі у порівнянні з прототипом має суттєві переваги стосовно стійкості і жорсткості окремих елементів і конструкції - в цілому, що сприятиме підвищенню Її довговічності, завдяки чому вона значно довше та стійкіше буде чинити їз опір ударам стихії і на основі цього буде обумовлене їх широке промислове застосування. іме)

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    (Че) Проміжна опора високовольтної лінії електропередачі, яка містить два несучі гратчасті стояки, кожний з яких складений з чотирьох несучих стрижнів, гратчастий стояк встановлений у окремий повнотілий залізобетонний фундамент, чотири відтяжки з пристроями до натягу і приєднаних по дві до кожного з двох інших фундаментів аналогічного зразка, траверсу, складену з верхнього і нижнього поясів з гратами, до нижнього поясу траверси приєднані три гірлянди ізоляторів і два тросостояки, до яких прикріплений блискавкозахисний с дріт, яка відрізняється тим, що фундаменти виконані на зразок конусної оболонки обертання і встановлені у котловани горизонтально на рівні нульової позначки, грати чотирьох повздовжніх стрижнів опори і розтягнутий пояс траверси виконані попередньо напруженими, їх розмір і стріла провисання електричного дроту визначені бо розрахунком, по геометричному центру перерізу обох гратчастих стояків встановлений центральний стояк, нижній стиснений пояс траверси виконаний двогілюввим, параболічного повздовжнього профілю із стикуванням з верхнім поясом по кінцях через ізолятори з ситалових прокладок і стикуванням з гратами у проміжних вузлах верхнього поясу траверси через ситалові вкладиші.
    б5
UAU200509910U 2005-10-21 2005-10-21 Intermediate support of high voltage power transmission line UA14279U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200509910U UA14279U (en) 2005-10-21 2005-10-21 Intermediate support of high voltage power transmission line

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200509910U UA14279U (en) 2005-10-21 2005-10-21 Intermediate support of high voltage power transmission line

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA14279U true UA14279U (en) 2006-05-15

Family

ID=37458008

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200509910U UA14279U (en) 2005-10-21 2005-10-21 Intermediate support of high voltage power transmission line

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA14279U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102383639A (zh) * 2011-08-19 2012-03-21 国网电力科学研究院 紧凑结构杆塔

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102383639A (zh) * 2011-08-19 2012-03-21 国网电力科学研究院 紧凑结构杆塔

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN204662661U (zh) 大跨度双箱梁双索张弦桁架体系
CN101581123B (zh) 一种钢屋盖系统
ITMI20091559A1 (it) Fondazione migliorata per torre eolica
CN103866986A (zh) 大跨度变截面螺栓球节点网壳安装方法
KR101335382B1 (ko) 내부힌지를 활용한 복합트러스 거더교의 시공법
CN104612057A (zh) 装配式台架及使用方法
CN113266192B (zh) 一种自立式输电塔塔身拉线加固方法
CN106567488A (zh) 钢筋桁架的楼承板
CN112459316B (zh) 一种用于螺旋递升式幕墙支撑的竖向长悬挑桁架结构及应用
CN113123527A (zh) 一种混凝土梁骨架结构及混凝土梁的制作方法
UA14279U (en) Intermediate support of high voltage power transmission line
CN110107037B (zh) 一种旋转上升的预应力钢结构坡道结构及其施工方法
CN105927002A (zh) 一种由带支撑的三角形网格构成的钢结构冷却塔
CN113136946B (zh) 自支撑装配式海水海砂混凝土框架结构及施工方法
RU51069U1 (ru) ВОЗДУШНАЯ ЛИНИЯ ЭЛЕКТРОПЕРЕДАЧ КЛАССА 6-10 кВ (ВАРИАНТЫ)
CN214530201U (zh) 一种自锚式管道悬索桥钢管桁架主梁及自锚式管道悬索桥
CN109469257B (zh) 一种大跨度渐变多边形截面并联式桁架屋盖及施工方法
CN110565528A (zh) 一种新型装配式现浇混凝土支架
CN208733659U (zh) 一种抗拔预应力混凝土空心管桩与承台的连接接头
CN201486038U (zh) 一种钢屋盖系统
CN105735100A (zh) 一种全钢管混凝土组合桥梁
CN105297891A (zh) 屈曲约束支撑与混凝土梁柱t型钢锚固连接节点
CN110777644A (zh) 一种超高性能混凝土桁架梁及其施工方法
CN206174235U (zh) 钢筋桁架的楼承板
CN105256814B (zh) 平衡力均布的鱼腹式平衡梁及其设计方法