UA142302U - Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням - Google Patents

Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням Download PDF

Info

Publication number
UA142302U
UA142302U UAU201912140U UAU201912140U UA142302U UA 142302 U UA142302 U UA 142302U UA U201912140 U UAU201912140 U UA U201912140U UA U201912140 U UAU201912140 U UA U201912140U UA 142302 U UA142302 U UA 142302U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
grapefruit
fruits
chitosan
film coating
citric acid
Prior art date
Application number
UAU201912140U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Іванович Черевко
Антоніна Анатоліївна Дубініна
Тетяна Миколаївна Летута
Світлана Олександрівна Ленерт
Тетяна Володимирівна Фролова
Олена Євгенівна Скирда
Галина Анатоліївна Селютіна
Світлана Вікторівна Сорокіна
Original Assignee
Харківський Державний Університет Харчування Та Торгівлі
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Державний Університет Харчування Та Торгівлі filed Critical Харківський Державний Університет Харчування Та Торгівлі
Priority to UAU201912140U priority Critical patent/UA142302U/uk
Publication of UA142302U publication Critical patent/UA142302U/uk

Links

Landscapes

  • Storage Of Fruits Or Vegetables (AREA)

Abstract

Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням містить композицію з екстрактів лікарсько-рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфрута в співвідношенні 4:5:3 відповідно), низькомолекулярний хітозан (НМХ), гліцерин, хлорид кальцію (СаСl2, харчова добавка Е509), лимонну кислоту (Citric acid, харчова добавка Е330), ефірну олію плодів грейпфрута.

Description

Корисна модель належить до галузі зберігання плодів, овочів та консервування або доведення овочів до стиглості органічними засобами, а саме післязбиральної обробки плівковим покриттям на основі органічних сполук плодів перцю солодкого перед закладкою на зберігання.
Відомий спосіб зберігання плодів та овочів (1), який включає формування плівкового покриття проти бактеріального забруднення та втрати вологи плодів перцю для збільшення терміну зберігання. В розчині низькомолекулярного (НМХ) хітозану при концентрації - 1 95 і 2 95 та екстракту гелю з листя алое вера - 10 95 і 20 95 відповідно, плоди перцю солодкого (Сарзісит аппицт І.) занурювали на 10 хвилин, сушили на повітрі та зберігали в умовах навколишнього середовища при кімнатній температурі без пакета. Використовували низькомолекулярний водорозчинний порошок хітозану при концентрації 1 та 2 95 (10 мг хітозану розчиняли в 1000 мл дистильованої води, щоб отримати 195 розчин, 20 г хітозану розчиняли в 1000 мл дистильованої води для отримання 2 95 розчину). Свіже листя алое вера, для отримання екстракту чистого гелю, мили, подрібнювали, віджимали та ретельно проціджували. Отриману рідину пастеризували протягом 15 хв. при температурі 50 "С.
Недоліками аналога цього способу отримання хітозанового покриття є використання екстракту гелю з листя алое, який проявляє незначну антибактеріальну властивість тільки по відношенню до бактерій бігеріососсив тиїап5 та Сапаїда аїрісап5. Відсутність в складі плівки структуроутворювача, пластифікатора, консерванту ставить під сумнів хімічні, фізичні та якісні властивості плівки.
Найбільш близьким технічним рішенням до корисної моделі є розробка технології формування плівкового покриття для збереження плодів перцю солодкого з використанням хітозану |2Ї, до складу якого входили хітозан (НМХ) - як плівкоутворювач, глюкоманан (коньякоманан, полісахарид) - як згущувач, гліцерин - як пластифікатор, хлорид кальцію - як структуроутворювач. Оптимальна формула плівкового покриття складалася з хітозану (НМХ) 1,5 96, коньякоманану (глюкоманан) 0,4 9о, хлориду кальцію 2,0 Фо та гліцерину 1 95 при рН 5,4.
Плоди завантажували в розчин, висушували і зберігали при кімнатній температурі. Результати розробленої технології у порівнянні з контрольними зразками показали, що швидкість втрати ваги покритих зелених перців значно знизилася під час зберігання при кімнатній температурі, а
Зо твердість і вміст хлорофілу, сухої речовини, органічної кислоти і вітаміну С підвищилися, що вказує на те, що плівкове покриття сприяє подовженню термінів зберігання зеленого перцю.
Недоліком цього аналога є відсутність у складі плівкового покриття компонента з інгібуючою дією на ріст бактерій і грибків, які викликають захворювання під час зберігання плодів перцю солодкого. Розроблене плівкове покриття не відповідає антибактеріальним властивостям та має обмежену мікробіологічну активність.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням шляхом включення до складу плівкового покриття композиції з екстрактів лікарсько-рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту в співвідношенні 4:5:3 відповідно) - як антибактеріальної основи, низькомолекулярного хітозану (НМХ) 295 - як плівкоутворювача, гліцерину 195 - як пластифікатора, хлориду кальцію (СаСі», харчова добавка Е509) 0,595 4- як структуроутворювача, лимонної кислоти (Сійіс асії, харчова добавка ЕЗ330) 0,595 - як консерванту та антиоксиданту, ефірної олії плодів грейпфруту 0,595 - як посилювача антибактеріальної активності плівкового покриття, що забезпечує отримання плівкового покриття з розширеною і підвищеною антибактеріальною активністю проти різних збудників хвороб плодів перцю солодкого (бактерій та грибків); екологічно безпечного для організму людини; збільшення термінів зберігання плодів перцю солодкого; зменшення трудових та енергетичних ресурсів; спрощення та прискорення технологічного процесу підготовки плодів томату до зберігання та зниження собівартості покриття.
Поставлена задача вирішується тим, що у складі відомого плівкового покриття, що містить хітозан (НМХ) 1,5 956, глюкоманан (коньякоманан) 0,4 95, хлорид кальцію 2,0 Фо та гліцерин 1 Фо при рН 5,4, згідно з корисною моделлю, використовується композиція з екстрактів лікарсько- рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту в співвідношенні 4:5:3 відповідно) - як антибактеріальної основи, низькомолекулярного хітозану (НМХ) 2 95 - як плівкоутворювача, гліцерину 1 95 - як пластифікатора, хлориду кальцію (Сасі», харчова добавка Е509) 0,5 95 - як структуроутворювача, лимонної кислоти (Сіїіс асіа, харчова добавка ЕЗ330) 0,5 95 - як консерванту та антиоксиданту, ефірної олії плодів грейпфруту 0,5 95 - як посилювача антибактеріальної активності плівкового покриття, при цьому компоненти беруть у наступних співвідношеннях, мас. 9о: композиція з екстрактів 95,5 лікарсько-рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту в співвідношенні 4:5:3 відповідно) хітозан (НМХ) 2 гліцерин 1 хлорид кальцію (Сасі», харчова 0 5 добавка Е 509) й лимонна кислота (Сіїйгіс асісй), 05 харчова добавка ЕЗ3З30) " ефірна олія плодів грейпфруту 0,5.
Відмінність корисної моделі полягає у тому, що як антибактеріальний компонент використовується композиція з екстрактів лікарсько-рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту в співвідношенні 4:5:3 відповідно) - як антибактеріальної основи, низькомолекулярного хітозану (НМХ) 2 95 - як плівкоутворювача, гліцерину 1 95 - як пластифікатора, хлориду кальцію (СасСі», харчова добавка Е509) 0,5 95 - як структуроутворювача, лимонної кислоти (Сііс асіїй, харчова добавка ЕЗ30 0,595 - як консерванту та антиоксиданту, ефірної олії плодів грейпфруту 0,595 - як посилювача антибактеріальної активності плівкового покриття.
Ця композиція з екстрактів є ефективним універсальним засобом для захисту плодів перцю солодкого під час зберігання, що покриває увесь спектр розповсюджених хвороб плодів перцю солодкого. З метою забезпечення водорозчинності та екологічної безпеки речовин, що контактують безпосередньо з продуктами харчування, для застосування в розробці технології покриттів рекомендовані водні та водно-спирто-гліцеринові екстракти рослинної сировини.
Цибуля городня (Аїйит сера) - це широко розповсюджена овочева й лікарська культура, що має один з самих широких спектрів дії проти патогенних мікроорганізмів. В першу чергу цибулини цибулі є джерелом фенолів та сполук сірки, яким притаманні антибактеріальні й протигрибкові властивості. Фенольні сполуки представлені флавоноїдами різних підкласів, особливо фенольними кислотами, флавонолами й антоціанами, що проявляють потужну біологічну активність. Сірковмісні сполуки, які є основною зброєю цибулі проти мікроорганізмів, представлені сульфоксидами, а також ди- й трисульфідами: метіїном, пропіїном та ізоаліїном, та їх гідролізованими під впливом аліїнази формами. Екстракти ЛРС цибулі в концентрації 50 95 мають високу активність проти бактерій роду Егміпіа, грибів роду Азрегайшв5, РепсіПит й Воїгуїів.
В різних концентраціях екстракт виказує ефективне пригнічення росту бактерій роду Васіїїи5 й еарнуіососсив, ЕзеПетісніа, інгібування зони росту грампозитивних й грамнегативних бактерій й дріжджових грибів Сапаїда та протигрибкову активність по відношенню до Ризагпит охузрогит й
СоПеюйснит зр. В концентрації 2 мг екстрактів на диск максимальна зона інгібування складає від 39 до 9195 по відношенню до мікроорганізмів Васіїйй5 сегеив, Васіййв5 5ибіййв5, Сапаїда аірісапв, Егміпіа сагоїомога, Кієїрзієїа рпешитопіає, Рзейдотопах аеєгидіпоза, ЗаІтопеїйа їурні. зігеріососсив ЗПідеїа, Заітопеїйа й тарпуіососсив.
Зо Жасмин лікарський (Чазтіпит ойісіпаіє) - багаторічна рослина родини ОіІєасеає, що має безліч фармакологічних ефектів, в тому числі й протимікробну й протигрибкову дію. Як ЛРС жасмину використовують листя, квіти й іноді стебла, корені рослини містять ядовиті сполуки й не рекомендовані для використання в фармацевтичній й харчовій промисловості. Квіти й листя жасмину містять значну кількість іридоїдів, тритерпеноїдних сапонінів й глікозидів. Як аглікон в глікозидах ЛРС жасмину виступає флавоноїд кемпферол, що має потужні антибактеріальні й протигрибкові властивості. Дослідження загальної протибактеріальної активності спиртового екстракту квіток, листя й стебел проявляє інгібуючу властивість по відношенню до мікроорганізмів єтарпуіососсив айгейв, Епієегососсив Таесаїї5, ЕвсПегіспіа соїї й Рвепдотопав5 аегидіпоза. Водний екстракт листя жасмину має здатність пригнічувати ріст різних штамів
Хапіпотопаз сатрезвігіх. Пригнічування росту грампозитивних бактерій Васійй5 ритішв5, еарпуіососсив ацйгейв, Згеріососси5 рпейтопіає, грамнегативних бактерій ЕзсНепісніа сої,
Сікорасієг Пешпайї, Кіерзіейа рпепитопіає та патогенних грибів Сапаїда аїбісапе й Азрегайв5 підег екстрактом листя й/або квіток жасмину перевищили активність антибіотиків.
Плоди грейпфруту (Сйгив рагадіві) використовуються в косметології й виробництві біологічно активних добавок. Завдяки сучасній логістиці й взаємоіїнтеграційним процесам аграрної й харчової промисловості, грейпфрут як сировина є доступним по всьому світу. Шкірка й кісточки грейпфруту містять багато ефірної олії і використовуються як природні антисептики. ЛРС грейпфруту містить велику кількість фенольних сполук: танінів, фенольних кислот, флавоноїдів,
кумаринів, глюкозидів. Найактивніші поліфенольні похідні представлені флавоноїдами й їх глікозидами (нарирутин, нарингін, гесперидин, неоферпередин, дидимін, понцирин) та лімоніт.
Характерною рисою цих хімічних сполук є те, що вони абсолютно нетоксичні, й навіть корисні для людського організму, але запобігають розвитку патогенних грибів й бактерій. Сумарний вміст поліфенолів в плодах грейпфруту досягає 3,92905, з яких 0,11 95 приходиться на флавоноїди. Однією з необхідних для розробки захисного засобу властивостей грейпфруту є його активність проти грибів роду Рнуїорпіїйога. Найсильніший антимікробний ефект грейпфрут проявляє проти мікроорганізмів роду ЗаІтопеїІа та патогенних грибкових культур СоПеюйміснит тизає, Ругісціагіа дгізеа, ВПігосіопіа зоіапі й Апігоризв 5іоіопітег.
Хітозан - нетоксичний, біоруйнівний, біосумісний полісахарид, що має широкий спектр біологічної активності, включаючи антимікробну. Замість хітозану з високою (ММ 80-500 кДа, СД 75-9595) та середньою молекулярною масою (ММ 50-80 кДа, СД 75-95 95), передбачено використання низькомолекулярного водорозчинного (НМХ) хітозану (ММ 1-50 кДа, СД 75-95 95).
Застосування хітозану (НМХ) в складі покриття надають плівкам антибактеріальні властивості проти грампозитивних, грамнегативних мікроорганізмів та грибків.
Як пластифікатор покриття використовується гліцерин (в перекладі з лат. Сіусов5 - солодкий) - це органічна сполука, найпростіший представник триатомних спиртів у вигляді безбарвної в'язкої рідини без запаху, солодкого на смак, не отруйний і не токсичний. Гліцерин широко поширений в природі, так як входить до складу практично всіх рослинних олій та тваринних жирів. Добре розчиняється у воді та спиртах.
Як структуроутворювач застосовується харчовий хлорид кальцію (Сасіг), безбарвні кристали без запаху, гірко-солоного смаку. Хлорид кальцію дуже легко розчиняється у воді, гігроскопічний, містить 2795 кальцію. Молекулярна маса 110,98. Хлорид кальцію зареєстрований як харчова добавка Е509, активно включається до складу продуктів харчування як харчовий функціональний інгредієнт у виробництві харчових продуктів, в тому числі функціональних харчових продуктів, продуктів дитячого та здорового харчування. За класифікацією Е50О9 належить до групи емульгаторів і найчастіше застосовується в харчовій промисловості як затверджувач, стабілізатор, структуроутворювач та згущувач.
Консервантом у плівкових покриттях використовується лимонна кислота (Сійніс асід, харчова
Зо добавка ЕЗ3З30), яка є антиоксидантом (інакше - антиокислювачем), має натуральне або синтетичне походження, хімічна формула СеНеО;. Лимонна кислота являє собою триосновну карбонову кислоту. Виглядає як дрібні білі кристали, речовина має хорошу розчинність в воді і етиловому спирті (саіІогігаю!г). Смак чисто кислий, не терпкий. Лимонна кислота входить до складу покриття як антиоксидант та консервант, має бактерицидну дію.
Для посилення антибактеріальної активності плівкового покриття додається ефірна олія плодів грейпфруту. Вона має прозоро жовтий колір, але може мати і відтінок зеленого, яка має ніжний аромат і злегка гіркий смак. Хімічний склад ефірної олії: лімонен - до 92,5 95, нуткатон - до З 95, ліналоол - до З 95, о-пінен - до 0,5 95, сабінен - до 1 95, мірцен - до 1,9 95, октаналь - до 0,5 95, нонаналь - до 0, 1 95, цитронелаль - до 0,2 95, а-терпінеол - до 0,1 95, деканаль - до 1,7 95, нераль - до 0,2 95, гераніаль - до 0,4 95, додеценаль - до 0,1 95, валенцен - до 0,1 95 доводить антибактеріальні, антимікробні властивості олії та виконує роль бактеріостатичної добавки, що запобігає передчасній мікробіальній забрудненості плодів та овочів.
В загальному вигляді спосіб отримання плівкового покриття здійснюється наступним чином.
До підготовленої композиції з екстрактів лікарсько-рослинної сировини (екстракти цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту в співвідношенні 4:5:3 відповідно) - як антибактеріальної основи, додають плівкоутворювач - 2 95 хітозану (НМХ) і пластифікатор - 1 95 гліцерину, вносять структуроутворювач - 0,5 96 хлориду кальцію, консервант - 0,5 95 лимонної кислоти та посилювач антибактеріальної активності - 0,595 ефірної олії ягід ялівцю з подальшим формуванням плівки перемішуванням на магнітній мішалці не більше 2 хвилин за кімнатної температури.
Плоди перцю солодкого після збору врожаю обробляють плівковим покриттям шляхом занурення плодів та подають на зберігання. Після обробки перцю солодкого на поверхні плодів утворюється прозоре антибактеріальне плівкове покриття, товщиною 0,5 мкм. За рахунок інгібування шкідливої мікробіоти на поверхні плодів збільшується термін зберігання перцю солодкого в 1,5-2 рази.
Компоненти плівкового матеріалу беруть у таких співвідношення, мас. 9о: композиція з екстрактів лікарсько-рослинної сировини . В 95,5 (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту в співвідношенні 4:5:3 відповідно) хітозан (НМХ) 2 гліцерин 1 хлорид кальцію (Сасі», харчова 0 5 добавка ЕБ5О9) ' лимонна кислота (Сіїгіс асіа, 05 харчова добавка ЕЗ3З30) ' ефірна олія плодів грейпфруту 0,5.
Для кращого розуміння суті корисної моделі наведемо приклади.
Приклад 1. Склад той самий. Композицію з екстрактів лікарсько-рослинної сировини цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту беруть у наступному співвідношенні - 2:4:3 відповідно.
Приклад 2. Склад той самий. Композицію з екстрактів лікарсько-рослинної сировини цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфруту беруть у наступному співвідношенні 3:4:3 відповідно
Зменшення вмісту екстрактів цибулин цибулі та листя й/або квіток жасмину знижує антибактеріальну активність плівкового покриття.
Технічним результатом, що досягається при використанні корисної моделі, є отримання плівкового покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням з розширеною і підвищеною антибактеріальною активністю проти різних збудників хвороб плодів перцю солодкого (бактерій та грибків); екологічно безпечного для організму людини; збільшення термінів зберігання плодів перцю солодкого; зменшення трудових та енергетичних ресурсів; спрощення та прискорення технологічного процесу підготовки плодів перцю солодкого до зберігання та зниження собівартості покриття.
Джерела інформації: 1. Маной Г.Г., Сренівас К.Н., Шанкарапа Т.Х. і Крішна Х.К. (2016) Дослідження гелевих покриттів з хітозану і алое вера на біохімічні параметри і мікробну популяцію болгарського перцю (Сарзісит аппишт Ї.) в умовах навколишнього середовища. Міжнародний журнал сучасної мікробіології та прикладних наук (ШСМАб). - Ме 5 (1). - С. 399-405. пор//ах.дої.ого/10.20546/|став.2016.501.039 2. Лін П., Мін Ч., Вей-дон В. (2009) Збереження ефекту покриття на зеленому перці при кімнатній температурі Журнал "Роса Зсієпсе". - Мо 18. -.6. 85-93.
Нерз /Лгапвзіаге.доодієизегсопівепі.сот/гапвзіаїє ст?аерій--ІвпІ-гивгигі-Мапвіаге.доодівєе.сотаві

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням, що містить розчин з
    Зо додаванням хітозану, яке відрізняється тим, що у складі плівкового покриття використовується композиція з екстрактів лікарсько-рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або квіток жасмину й плодів грейпфрута в співвідношенні 4:5:3 відповідно) - як антибактеріальної основи, низькомолекулярного хітозану (НМХ) - як плівкоутворювача, гліцерину - як пластифікатору, хлориду кальцію (Сасіг, харчова добавка Е509) - як структуроутворювача, лимонної кислоти
    (Сішіс асід, харчова добавка Е330) - як консерванту та антиоксиданту, ефірної олії плодів грейпфрута - як посилювача антибактеріальної активності плівкового покриття, при цьому компоненти беруть у наступних співвідношеннях, мас. 9о: композиція з екстрактів лікарсько-рослинної сировини (цибулин цибулі, листя й/або 95 5 квіток жасмину й плодів " грейпфрута в співвідношенні 4:5:3 відповідно) хітозан (НМХ) 2 гліцерин 1 хлорид кальцію (Сасі», харчова 0 5 добавка Е509) ' лимонна кислота (Сіїйгіс асісй), 05 харчова добавка ЕЗ3З30) " ефірна олія плодів грейпфрута 0,5.
UAU201912140U 2019-12-23 2019-12-23 Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням UA142302U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912140U UA142302U (uk) 2019-12-23 2019-12-23 Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912140U UA142302U (uk) 2019-12-23 2019-12-23 Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142302U true UA142302U (uk) 2020-05-25

Family

ID=71119618

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201912140U UA142302U (uk) 2019-12-23 2019-12-23 Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142302U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Hajji et al. Optimization of the formulation of chitosan edible coatings supplemented with carotenoproteins and their use for extending strawberries postharvest life
Vu et al. Development of edible bioactive coating based on modified chitosan for increasing the shelf life of strawberries
CN109068627B (zh) 用于制备和保存消毒产品的方法
Gniewosz et al. The antimicrobial activity of pullulan film incorporated with meadowsweet flower extracts (Filipendulae ulmariae flos) on postharvest quality of apples
Wong et al. Evaluation of antioxidant, anti-tyrosinase and antibacterial activities of selected Hibiscus species
CN104146055A (zh) 一种植物源果蔬保鲜剂
Srikong et al. Antibacterial and antioxidant activities of differential solvent extractions from the green seaweed Ulva intestinalis
Wong et al. Antimicrobial activity of different types of Centella asiatica extracts against foodborne pathogens and food spoilage microorganisms
WO2021107878A1 (en) Edible coating films compatible with vegan, halal and kosher diets for preservation of fruits and vegetables
Casagrande et al. Optical, mechanical, antioxidant and antimicrobial properties of starch/polyvinyl alcohol biodegradable film incorporated with Baccharis dracunculifolia lyophilized extract
EP1617915A2 (en) Activated citrus peel extract
Raphaelli et al. Antibacterial and antioxidant properties of phenolic-rich extracts from apple (Malus domestica cv. Gala).
US20070160725A1 (en) Use of extracts and compounds of allium-genus plants as preservatives in the food and agri-food industries
Yusoff et al. Cosmos caudatus Kunth. extract reduced number of microflora in oyster mushroom (Pleurotus ostreatus).
UA142302U (uk) Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням
Gabr et al. Phytochemical analysis and in vitro antifungal activities of bioactive fractions from leaves of Rhus coriaria (SUMAC)
Negi et al. Control of foodborne pathogenic and spoilage bacteria by garcinol and garcinia indicaextracts, and their antioxidant activity
CA1053497A (en) Food film wrap
UA122757C2 (uk) Плівкове покриття для обробки плодів перцю солодкого перед зберіганням
Sultanbawa Food preservation and the antimicrobial activity of Australian native plants
Ismail et al. Ethanolic extract of propolis for biodegradable films packaging enhanced with chitosan
KR100509176B1 (ko) 소회향 추출물을 함유하는 항균제 조성물
Francis et al. Antimicrobial and antioxidant activities of Citrus sinensis var. late Valencia fruits at various stages of development
US20190069569A1 (en) Compositions and methods for treating produce
UA142301U (uk) Плівкове покриття для обробки плодів томатів перед зберіганням