UA141890U - Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків - Google Patents

Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків Download PDF

Info

Publication number
UA141890U
UA141890U UAU201911469U UAU201911469U UA141890U UA 141890 U UA141890 U UA 141890U UA U201911469 U UAU201911469 U UA U201911469U UA U201911469 U UAU201911469 U UA U201911469U UA 141890 U UA141890 U UA 141890U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pharmaceutical composition
treatment
extract
men
infertility
Prior art date
Application number
UAU201911469U
Other languages
English (en)
Inventor
Прадіп Кумар Джаін
Самір Тіварі
Ірина Вікторівна Карбушева
Original Assignee
Прадіп Кумар Джаін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Прадіп Кумар Джаін filed Critical Прадіп Кумар Джаін
Priority to UAU201911469U priority Critical patent/UA141890U/uk
Publication of UA141890U publication Critical patent/UA141890U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Abstract

Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків містить екстракти вітанії снодійної, бобів оксамитових, спаржі гроновидної, якірців сланких та фармацевтично прийнятні допоміжні речовини. Фармацевтична композиція додатково містить йохімбіну гідрохлориду та апілак, а всі рослинні компоненти знаходяться у вигляді нативних порошків.

Description

Корисна модель належить до фармації та медицини, а саме до фармацевтичних композицій рослинного походження, призначених для профілактики та лікування еректильної дисфункції, нормалізації функціонування репродуктивної системи чоловіків.
Еректильна дисфункція одне з найпоширеніших сексуальних розладів у чоловіків. За даними
ВООЗ 10 95 чоловіків планети у віці старше 21 року скаржаться на імпотенцію, а в більш старшому віці (40-70 років) порушення ерекції виникає практично у 50 95 чоловіків (1). Часто еректильна дисфункція є причиною безпліддя у чоловіків, яке зокрема проявляється у зниженні концентрації, активності та запліднюючої здатності сперматозоїдів. Демографічні дані демонструють неухильне зростання частки чоловічого фактора безпліддя. У загальній популяції до 7 95 чоловіків стикаються з проблемою порушення фертильності (2). Факторами ризику формування даної патології є психологічні, неврологічні, ендокринні та судинні розлади.
У медичній практиці для лікування еректильної дисфункції широко застосовуються інгібітори фосфодіестерази 5-го типу (ІФДЕ-5) такі, як силденафіл |З), варденафіл |4), тадалафіл (5), аванафіл ІЄЇ, уденафіл (7). Препарати ІФДЕ-5 покращують та нормалізують еректильну функцію чоловіків, збільшуючи рівень СМР в ендотелії кавернозних тіл статевого члена, що сприяє релаксації кавернозних гладких м'язових клітин та забезпечує ерекцію, достатню для проведення успішного статевого акту. За ефективністю відновлення еректильної функції вони не відрізняються між собою. Клінічні відмінності між ними пов'язані з різною фармакокінетикою, а точніше - часом до початку дії та тривалістю ефекту. Таким чином, кожен з зазначених ІФДЕ-5 має певні фармакокінетичні особливості, що надають їм переваги у певних пацієнтів порівняно з іншими.
Слід зазначити, що їх одночасне застосування з нітратами та іншими "донаторами" оксиду азоту абсолютно протипоказане, оскільки вони потенціюють їх гіпотензивну дію; ІФДЕ-5 з антигіпертензивними препаратами (інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, блокаторами ангіотензинових рецепторів, блокаторами кальцієвих каналів, В- адреноблокаторами, діуретиками) може призвести до розвитку ортостатичної гіпотензії; ІФДЕ-5 з інгібіторами протеаз ВІЛ індинавіром і ритонавіром протипоказано, оскільки вони є потенційними інгібіторами СУуР ЗА4. Також, вищезазначені лікарські засоби не слід застосовувати пацієнтам, для яких сексуальна активність не рекомендована (наприклад
Зо пацієнтам з тяжкими формами серцево-судинних захворювань).
Одноразове ведення іФДЕ-5 в мінімальній дозі не впливає на рухомість сперми або її морфологію. Силденафіл та уденафіл, при низькій дозі препарату, стимулюють сперматогенез і дозрівання сперматозоїдів. А ось, введення ІФДЕ-5 у великих дозах пригнічує рухливість сперматозоїдів. Суттєве погіршення параметрів спермограми спостерігається після тримісячного курсу їх вживання у максимальних терапевтичних дозах |81.
Для подолання патології сперматогенезу та покращення якостей сперми використовують вітамінно-мінеральні комплекси з вмістом вітамінів групи В, які заспокоюють нервову систему, забезпечують побудову та підтримку міцного м'язового корсету, утворення якісної сперми, статевих гормонів; фолієвої кислоти, яка впливає на об'єм еякуляту та кількість сперматозоїдів, а також покращує їхні морфологічні показники; вітаміну А, який покращує утворення тестостерону; вітамінів Е та С, які підвищують кількість і рухливість сперматозоїдів; І -карнітин - збільшує кількість і рухливість сперматозоїдів, стимулює їхнє дозрівання, сприяє зменшенню атипових (патологічних) форм; І-аргінін - впливає на морфологічні і кількісні показники сперматозоїдів, міститься в білках еякуляту, стимулює синтез тестостерону; коензим О10 - нейтралізує дію активних форм кисню, стимулює сперматогенез, підвищує рухливість сперматозоїдів.
Окрім вітамінів до складу препарату можуть входити всі необхідні для нормального функціонування чоловічого організму мінерали, наприклад: цинк необхідний для синтезу тестостерону і стимулює сперматогенез; селен є важливим мікроелементом для репродуктивної системи, оскільки він входить до складу селенопротеїнів сперми і яєчників, впливає на морфологічні показники сперматозоїдів, стимулює вироблення сперми тощо.
Відомі полівітаміни Ундевіт ІФ), властивості якого зумовлені вітамінами, що входять до його складу і регулюють метаболічні процеси організму. Препарат підсилює неспецифічну резистентність організму, виявляє антиоксидантні властивості (за рахунок вітамінів А, Е і С, що входять до складу препарату), сприяє підтримці гомеостазу в нормі і при патології. Поєднання і кількісний вміст вітамінів у препараті справляє на організм тонізуючий та адаптогенний вплив.
Препарат сприяє нормалізації обміну речовин і роботи ендокринних залоз, що порушуються з віком.
Недоліком засобу є її низька ефективність при лікуванні статевих дисфункцій у чоловіків, оскільки вітаміни знаходяться в профілактичних дозах і призначені, насамперед, для забезпечення вітамінної повноцінності раціону та знижують ризик їх нестачі.
Відомий вітамінно-мінеральний комплекс Алфавіт для чоловіків (10| підвищує загальний тонус і витривалість організму, стимулює розумову і фізичну працездатність, покращує роботу чоловічої статевої системи.
До недоліків засобу можна віднести необхідність приймати препарат три рази на день, а також можливі алергічні реакції на компоненти комплексу та протипоказання: гіперфункція щитоподібної залози гіпертиреоз, безсоння, підвищена нервова збудливість, артеріальна гіпертонія і атеросклероз судин.
Відома вітамінна добавка Спематон |11| сприяє підвищенню чоловічої фертильності, відновленню чоловічої репродуктивної системи: покращує якісні і кількісні показники спермограми (покращує морфологію сперматозоїдів, збільшує їх рухливість, концентрацію і об'єм еякуляту) і поповнює нестачу вітаміну Е і цинку.
До недоліків засобу можна віднести обмеженість вітамінно-мінерального складу, що обмежує її застосування; не можливість застосування чоловіками з порушенням вуглеводного обміну оскільки до складу засобу входить цукрова пудра; можливі алергічні реакції.
Застосування ІФДЕ-5 для лікування еректильної дисфункції впливає лише на відновлення ерекції, але не усуває її причини, не лікує безпліддя, а подекуди навіть і погіршує якість сперми та сперматогенезу. Вітамінно-мінеральні комплекси лише покращують якісні і кількісні показники еякуляту, процеси обміну і загального стану хворих. Але ж для повного одужання пацієнта з еректильною дисфункцією і безпліддям необхідно коригувати всі чинники захворювання, що призводять до розвитку порушень: лікувати основне захворювання, нормалізувати функціонування репродуктивної системи, а також впливати на емоційну та когнітивну сфери, на якість сексуальних стосунків між партнерами. Тому, пошук та розробка нових фармацевтичних композицій для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків є актуальним.
У сучасній медичній практиці спостерігається тенденція зростання попиту на лікарські засоби на основі рослинної сировини для профілактики та лікування еректильної дисфункції і
Зо безпліддя чоловіків, які характеризуються ефективністю та високим ступенем безпечності, що особливо важливо при тривалому лікуванні хронічних захворювань. Оскільки, препарати з рослинними компонентами дозволяють досягти максимальної вираженості терапевтичного ефекту, м'яко і безпечно впливати одночасно на різні системи організму, задіяні у патологічному процесі.
Відомий комбінований лікарський засіб у формі капсул Йохімбекс-гармонія (121, який містить йохімбіну гідрохлорид, корінь женьшеню, натрію селеніт, кислоту аскорбінову, цинку оксид призначений для лікування еректильної дисфункції та зниження лібідо при психогенній копулятивній дисфункції, змішаній копулятивній дисфункції, інтерорецептивно-психогенній копулятивній дисфункції, неврозах, що супроводжуються порушенням потенції, резидуально- органічних ураженнях центральної нервової системи, що супроводжуються вторинними порушеннями потенції; зниження еректильної функції та лібідо при астенічних станах, перевтомі, розладах ендокринної системи, несприятливому впливі екологічних факторів, у тому числі опроміненні, вікових змінах.
До недоліків засобу можна віднести порушення з боку нервової системи (підвищена збудливість, безсоння, тремор, нервозність, помисливість, запаморочення, головний біль та ін.), травного каналу (біль у животі, блювання, діарея), кардіоваскулярні порушення (ортостатична гіпотензія, тахікардія), пріапізм. У поодиноких випадках прийом препарату може спричиняти різке минуще підвищення артеріального тиску. Також, препарат не можна призначати пацієнтам з тяжкими захворюваннями печінки та нирок, під час лікування адреноміметиками, гіпертонічному кризі, психічних порушеннях, перезбудженні нервової системи. Авторам не відоме застосування капсул Йохімбекс-гармонія для лікування безпліддя і його вплив на показники еякуляту.
Відомий комбінований рослинний препарат у формі таблеток Тентекс форте (131, до складу якого входить, зокрема вітанія снодійна, мукуна пекуча, якірці сланкі та аспарагус. Засіб показаний для застосування при статевій недостатності (незадовільна ерекція), статеві слабкості у людей літнього віку, еректильній дисфункції.
До недоліків препарату можна віднести можливі алергічні реакції та ряд протипоказань, зокрема засіб не можна застосовувати при артеріальній гіпертензії, прогресуючому атеросклерозі, хронічних захворюваннях нирок та серцевій недостатності. Не відоме бо застосування цього засобу для лікування чоловічого безпліддя.
Найближчим до заявленої фармацевтичної композиціє є лікарський засіб у формі капсул
Андро веда |14Ї, який містить у своєму складі дев'ять рослинних компонентів, серед яких є вітанія снодійна, спаржа прибережна, якірці сланкі та мукуна пекуча. Застосовується як профілактичний засіб в комплексній терапії при синдромі передчасної еякуляції, для корекції показників спермограми, при еректильної дисфункції різної етіології, зниженні лібідо, зниження фізичної і психічної витривалості.
До недоліків препарату можна віднести можливі алергічні реакції та ряд протипоказань, зокрема рак передміхурової залози, печінкова недостатність. Слід зазначити, що кількісний склад препарату забезпечує помірний терапевтичний ефект. Достовірно не доведена альфа-2- адреноміметична дія, а також позитивний вплив на кровонаповнення кавернозних тіл жодного з компонентів Андро веди. Крім цього, відсутній біостимулюючий ефект на показники сперматогенезу.
Задача корисної моделі полягає у створенні нової фармацевтичної композиції для лікування еректильної дисфункції і безпліддя у чоловіків шляхом такого підбору якісного і кількісного складу компонентів, який би забезпечив підвищення рівня і розширення спектра специфічної активності, комплексний вплив на організм хворого; яка придатна до тривалого застосування внаслідок м'якої дії, низької токсичності та відсутності побічних ефектів.
Поставлена задача вирішується таким чином, що фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків містить екстракти вітанії снодійної, бобів оксамитових, спаржі гроновидної, якірців сланких та фармацевтично прийнятні допоміжні речовини, згідно з корисною моделлю, додатково містить йохімбіну гідрохлориду та апілак, а всі рослинні компоненти знаходяться у вигляді нативних порошків, при наступному співвідношенні компонентів (мг): екстракт вітанії снодійної 300-500 екстракт бобів оксамитових 50-200 екстракт спаржі гроновидної 60-200 екстракт якірців сланких 50-290 йохімбіну гідро хлорид 1,5-10 апілак 5-100 фармацевтично прийнятні допоміжні речовини решта.
Корисною моделлю передбачено, що фармацевтична композиція виконана у формі капсул, таблеток.
Корисною моделлю передбачено, що фармацевтично прийнятні допоміжні речовини вибрані з переліку наповнювачів, коректорів смаку, ароматизаторів, віддушок, узятих у фармацевтично прийнятній кількості.
Використання у фармацевтичній композиції екстрактів коренів і листя вітанії снодійної
Зо обумовлене вираженою антистресовою дією, яка сприяє усуненню психогенних причини розвитку порушень статевої функції; анксіолітичною дією, яка дозволяє нормалізувати сон, знизити супутні тривожні розлади; антипроліферативною дією, яка дозволяє попередити розвиток гіперпластичних процесів у передміхуровій залозі. А також, вітанія снодійна впливає на збільшення кількості сперматозоїдів та їх рухливість, покращує сперматогенез.
Екстракт плодів бобів оксамитових підсилює лібідо, зменшує сперматорею, покращує продукцію й якість сперми, а також діє як загальнозміцнюючий та тонізуючий засіб при сексуальних розладах. Крім цього, рослина чинить позитивний вплив на інші органи та системи організму за рахунок анаболічних, протидіабетичних, антихолестеринемічних, антидепресивних та протизапальних властивостей.
Екстракт кореня спаржі гроновидної проявляє виражені антидепресивні, нейропротекторні, антиоксидантні, адаптогенні та загальнозміцнюючі властивості.
Екстракт плодів якірців сланких має загальнотонізуючі властивості, відновлює статевий потяг та рівень тестостерону, стимулює сперматогенез (збільшує кількість сперми та її рухомість), покращує роботу сечовидільної системи. Крім цього, якірці сланкі проявляють антибактеріальну, протизапальну, антихолестеринемічну, антигіпертензивну та діуретичну дію.
Йохімбіну гідрохлорид нормалізує статеву функцію та здатність до коїтусу, що послаблена внаслідок стресу, знищує гальмування ерекції, спричинене стимуляцією альфа-2- адренорецепторів, проявляє стимулюючий вплив на центральну нервову систему.
Апілак (бджолине маточне молочко) має загальнотонізуючу та антиспастичну дію, підвищує опірність організму та стійкість до стресів, стимулює обмін речовин. Крім цього, апілак позитивно впливає на активну рухливість сперматозоїдів, рівень тестостерону та лютеїнізуючих гормонів, збільшує кількість здорових сім'яних канальців, які готові до сперматогенезу.
Співвідношення та вміст компонентів заявленої фармацевтичної композиції визначено експериментальним шляхом на основі скринінгових біофармацевтичних та технологічних досліджень, їх сукупність обумовлює як фізико-хімічні (технологічні) показники лікарських форм так і ступінь фармакологічної активності засобів, при цьому забезпечується стійкість лікарських форм як фармацевтичних композицій. Раціонально підібраний склад сприяє виявленню більш вираженої і різносторонньої біологічної дії лікарського засобу.
Вибір допоміжних речовин заявленої фармацевтичної композиції здійснювали з переліку доступних нешкідливих речовин, що традиційно використовуються у фармацевтичному виробництві. Їх збалансований склад сприяє сполученню лікувальних та технологічних властивостей заявленої композиції.
Оптимальний варіант виконання заявленої фармацевтичної композиції у формі капсул має наступний вміст компонентів на одну капсулу (мг): екстракт вітанії снодійної 100,0 екстракт бобів оксамитових 90,0 екстракт спаржі гроновидної 80,0 екстракт якірців сланких 250,0 йохімбіну гідро хлорид 2,5 апілак 10,0 полівінілпіролідон 5,7 натрію бензоат 0,8 колоїдний діоксид сілікону 10,0 желатинова тверда оболонка 1,0.
Середня маса вмісту капсули становить 550 мг х 20 мг.
Оптимальний варіант виконання заявленої фармацевтичної композиції у формі таблеток вкритих оболонкою має наступний вміст компонентів на одну таблетку (мг): екстракт вітанії снодійної 100,0 екстракт бобів оксамитових 90,0 екстракт спаржі гроновидної 80,0 екстракт якірців сланких 250,0 йохімбіну гідро хлорид 2,5 апілак 10,0 полівінілпіролідон 10,0 натрію бензоат 5,0 магнію стеарат 3,0 тальк 6,5 оболонка 21,0.
Середня маса вмісту таблетки з оболонкою становить 578 мг.
Всі компоненти заявленої фармацевтичної композиції відомі та дозволені до використання у фармацевтичному виробництві. Проте їх сполучення в одній лікарській формі у заданому співвідношенні є новим і невідомим з джерел інформації. При їх поєднанні у заданій кількості спостерігається неочевидний ефект потенціювання взаємної дії.
При розробці складу оригінальної фармацевтичної композиції у формі капсул та таблеток використовувалися загальноприйняті схеми приготування.
Корисна модель ілюструється прикладами.
Приклад 1. Дослідження ефективності та переносимості заявленої фармацевтичної композиції проводили у хворих на абактеріальний хронічний простатит (ХП) асоційований з еректильної дисфункцією (ЕД).
Для дослідження було відібрано 30 хворих чоловіків віком 23-61 рік. Період ХП склав від 6 міс. до 9 років, ЕД - від 6 міс. до 7 років.
У хворих не було протипоказань до застосування заявленої фармацевтичної композиції.
Зо Хворі були поділені на дві групи по 15 чоловік кожна. Пацієнт першої групи (група порівняння) отримували базисну терапію: а-адреноблокатори - впродовж 1 міс.; неспецифічні протизапальні засоби - впродовж 14 днів, пальцьовий масаж простати і вакуумна фалостимуляція - по 10 сеансів. Також, впродовж 10 днів призначали антибіотики, грунтуючись на їх можливій ефективності при тазових болях у хворих на абактеріальний ХП.
Хворим другої групи (дослідна група) додатково до базової терапії призначали заявлену фармацевтичну композицію по 1 капсулі 2 рази на день впродовж 30 днів.
Клініко-лабораторний та інструментальний моніторинг ефективності терапії здійснений перед лікуванням і на 30-й день дослідження з суб'єктивних та об'єктивних критеріїв з використанням анкетування по системі сумарної оцінки симптомів при ХП (СОС-ХП) (15),
опитування за шкалою "Чоловіча копулятивна функція" (ХКФ) (16); мікроскопія секрету передміхурової залози, трансректальне УЗД, вакуумний фалотест (171.
Імуноферментним методом визначали в плазмі крові концентрації пролактину, лютеїнізуючого (ЛГ) та фолікулостимулюючого (ФСГ) гормонів, естрадіолу, тестостерону, дегідроепіандростерону (ДГЕА-с), глобуліну, що зв'язує статеві стероїди (ГЗСС), прогестерону.
Отримані дані були статистично оброблені.
За результатами лікування у пацієнтів обох груп спостерігається позитивна динаміка. Однак, у пацієнтів дослідної групи показники вираженості болю та дизурії, а також якості життя були більш значимими. Так, середній бал по шкалі СОС-ХП за цими критеріями після лікування заявленою фармацевтичною композицією знизився в 1,6, 1,5, 1,4 рази відповідно у порівнянні з показниками групи порівняння. Приріст середньої суми балів за шкалою ЧКФ на тридцятий день лікування в 2,1 рази вище у дослідній групі ніж у групі порівняння.
Лабораторно-інструментальні показники хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД наведенні у Таблиці 1.
Аналіз даних Таблиці 1 свідчить, що динаміка об'єктивних критеріїв запального процесу передміхурової залози більш виражена на фоні прийому заявленої фармацевтичної композиції, ригідна фаза ерекції під час проведення вакуумного фалотесту виникала впродовж 2-3 хвилин від початку процедури у 8 (53,3 95) пацієнтів дослідної групи і лише у 5 (33,3 95) пацієнтів групи порівняння.
Дослідження тривалості фаз ерекційної складової у хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД наведено у Таблиці 2.
Параметрування фаз ерекційної складової показало, що в групі, яка отримувала заявлену фармацевтичну композицію, час настання і тривалість тумесценції, час настання ригідності ерекції знизилися в 2 рази (на 51,3 95), в 1,3 рази (20,4 95), в 1,7 рази (42,4 95) відповідно показників до лікування і досягнули норми. Час ерекції та детуменісценції збільшився в 7,5 і1,9 разів відповідно у порівнянні з початковими показниками, але не досягли норми. Однак нормалізація фаз ерекційної складової настала для 10 (66,7 95) хворих.
Таблиця 1
Лабораторно-інструментальні показники хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД
Більше 10 лейкоцитів у полі зору о о о о
Наявність запальної інфільтрації о о о о
Виникнення ригідної фази ерекції, яка зберігається впродовж 2-3 хв.| 2 (13,3 9) 8 (53,3 96)" З (20,0 о) 5 (33,3 У) вакумфалостимуляції
Примітка: " р « 0,05.
Таблиця 2
Вплив заявленої фармацевтичної композиції на тривалість фаз ерекційної складової у хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД значення
Примітка: " р « 0,05.
Коо)
Клініко-функціональна оцінка впливу заявленої фармацевтичної композиції на складові копулятивного циклу у хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД, наведена у Таблиці 3.
Таблиця З
Клініко-функціональна оцінка (в балах) складових копулятивного циклу у хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД 13,641,2 621,8" 4,350,4 142-41,3 БА 2,940,5 16,31 1 ве 3,6-0,4 16,5-41,2 бант 5,6-0,3
Примітка: " р « 0,05.
Результати імуноферментного аналізу плазми крові наведені у Таблиці 4.
Таблиця 4
Вміст пептидних і стероїдних гормонів у крові хворих на абактеріальний ХП, асоційований з ЕД
ФСГ, МЕ/мл 5,31-1,24 4,96--0,237 4,73-0,25
ЛГ, МЕ/мл 5,26-0,76 5,21-0,37" 5,16-0,41
Пролактин, мМ Е/мл 209,13-29,53 183,52--16,24 164,47--13,54
Естрадіол, пмоль/л 73,56-4,19 69,39--3,42 62,8353,46 11,2941,42 1317 13,5841,29
ДГЕА-с, нмоль/л 21,12--1,76 17,82--1,24 17,7-0,78
ГЗСС, нмоль/л 47,42--5,14 37,26--3,357 34,72-4,86
Прогестерон, пмоль/л 1,48--0,12 1,21-0,087 1,16--0,07
Примітка: " р « 0,05.
Аналіз даних Таблиці З свідчить, що на фоні прийому заявленої фармацевтичної композиції бальна оцінка нейрогуморальної складової знизилася в 2,2 рази, психічної - в 2,5, ерекційної - в 2,6, еякуляторної - в 2,6 рази у порівнянні з показниками до лікування. При цьому у дев'яти хворих з п'ятнадцяти вони досягли норми, що складає 60 95 від загальної кількості пацієнтів групи.
Аналіз даних Таблиці 4 свідчить, що на фоні прийому заявленої фармацевтичної композиції концентрація ФСГ знизилася на 6,6 95, ЛГ - на 1,0 95, пролактину - на 12,2 95, естрадіолу - на 5,6 96, ДГЕА-с - на 15,6 95, ГЗСС - на 21,4 95, прогестерону - на 18,2 9о, а рівень тестостерону піднявся на 16,7 95 у порівнянні з показниками до лікування. При цьому функціональна активність гіпофізарно-наднирково-тестикулярної системи нормалізувалася у дев'яти пацієнтів.
Приклад 2. Дослідження відновлення сперматогенезу при екскреторно-токсичній безплідності.
Для проведення дослідження відібрали 50 пацієнтів 26-39 років, які успішно пройшли курс базової терапії ХП, ускладненого екскреторно-токсичним безпліддям. Вони були поділені на дві групи по 25 чоловік. Перша група (дослідна група) отримувала відновлювальну, сперматогенез стимулюючу терапію шляхом призначення заявленої фармацевтичної композиції по 1 таблетці двічі на добу впродовж трьох місяців; а друга група (група порівняння) - полівітамінний комплекс
Ундевіт по 1 драже тричі на добу впродовж трьох місяців. У хворих не було протипоказань до застосування заявленої фармацевтичної композиції. Дослідження еякуляту проводили на початку і після закінчення лікування. Показники спермограм досліджуваних груп після тримісячного лікування наведені у Таблиці 5.
Аналіз даних Таблиці 5 свідчить, що заявлена фармацевтична композиція достовірно більш
Зо виражено позитивно впливає на якісні і кількісні показники еякуляту у порівнянні з полівітамінним комплексом. Побічних дій при цьому не було.
Таблиця 5
Аналіз спермограми до і після 3-и місячного прийому заявленої фармацевтичної композиції
Рухливість сперматозоїдів, що швидко
Морфологія сперматозоїдів прилиплими частинками
Таким чином, заявлена нова фармацевтична композиція рослинного походження для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків, яка нормалізує функціонування репродуктивної системи, посилює лібідо, тривалість ерекції; покращує еректильну функцію та сперматогенез; сприяє загальному зміцненні організму та підвищенню фізичної витривалості.
Заявлена фармацевтична композиція містить доступні компоненти та одержується за простою, економічно доцільною технологією на стандартному обладнанні хіміко- фармацевтичного підприємства.
Джерела інформації: 1. Прожерина Ю. Зректильная дисфункция как фактор "взаимно потенцирующей триадь!" /Прожерина Ю., Бніковченко И. //Ремедиум. - 2016. - 11.- С. 41-45. 2. Поворознюк М.В. Причини порушень репродуктивного здоров'я у чоловіків із безпліддям у шлюбі /Поворознюк М.В. //Здоровье мужчинь. - 2015. - 2 (53). - С. 162-165. 3. Силденафіл. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурсі -
Режим доступу: пЕр://то2досв.Кієм.цалікімієм. рир?іа-33404. 4. Левітра. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурсі - Режим доступу: пир//тогдосз.Ківм.цалікіміем. рир?іа-370. 5. Сіаліс. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурс) - Режим доступу: Пір//тогдосвз.Кієм.чалікіміем. рир?іа-11972. 6. Стендра. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурсі -
Режим доступу: пЕр://то2досв.Кієм.цалікімієм. рир?іа-406556. 7. Зидена. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурсі - Режим доступу: пир//тогдосз.Ківм.цалікіміем. рир?іа-25670. 8. Горпинченко І.Ї. Уденафіл для лікування еректильної дисфункції у чоловіків. Огляд літератури Л.І. Горпинченко, Ю.М. Гурженко / Здоровье мужчиньі. - 2017. - Мо З (62). - С. 31-39. 9. Ундевіт. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурс| Режим доступу: пПер//тогаосв.Кієм.цалікіміеєм.рпр?іа-6524. 10. Алфавит для мужчин. Инструкция по применению. (Злектронньій ресурс| - Режим доступа: пер /Лммли. тедсепіге.сот.ца/тедікатепіу/аІГамії-ауа-ти|снпіп. літі. 11. Спематон. Инструкция по применению. |Злектронньй ресурс| - Режим доступа: перз/Лимли. тедсепіге.сот.па/тедікатепіу/вретаюп.пІті. 12. Йохімбекс-гармонія. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурсі - Режим доступу: пир//тогдосв.Ківм.ца/ ПКіміеєм.рир"іа-300. 13. Тентекс форте. ІЕлектронний ресурсі) - Режим доступу: пЕр//тогдосв.Ківем.цалікіміемрир?іа-28532. 14. Андро веда. Інструкція для медичного застосування препарату. (Електронний ресурсі -
Режим доступу: перо /сотрепаїйт.сот.ца/Лпіо/220237/апаго-меда/. 15. Лоран О.Б. Система суммарной оценки симптомов при хроническом простатите (СОС-
ХІІ) /О.Б. Лоран, А.С. Сегал /Урология, 2001. - Мо 5. - С.16-19. 16. Лоран О.Б. Шкала количественной оценки мужеской копулятивной функции (шкала МКФ) /О.Б. Лоран, А.С. Сегал /Урология и нефрология. - М., 1998. - Мо 5. - С.24-27. 17. Гуськов. А.Р. Диагностика и лечение сосудистой зректильной дисфункции посредством вибро-вакуумного фаллостимулятора "Санос". Урология. - 2003. - Мо 5. - С. 35-40.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків містить екстракти вітанії снодійної, бобів оксамитових, спаржі гроновидної, якірців сланких та фармацевтично прийнятні допоміжні речовини, яка відрізняється тим, що фармацевтична композиція додатково містить йохімбіну гідрохлориду та апілак, а всі рослинні компоненти знаходяться у вигляді нативних порошків, при наступному співвідношенні компонентів (мг): екстракт вітанії снодійної 300-500 екстракт бобів оксамитових 50-200 екстракт спаржі гроновидної 60-200 екстракт якірців сланких 50-290 йохімбіну гідрохлорид 1,5-10 апілак 5-100 армацевтично прийнятні фар Іцев р решта. допоміжні речовини
2. Фармацевтична композиція за п. 1, яка відрізняється тим, що виконана у формі капсул, таблеток.
3. Фармацевтична композиція за п. 1 або п. 2, яка відрізняється тим, що фармацевтично прийнятні допоміжні речовини вибрані з переліку наповнювачів, коректорів смаку, ароматизаторів, віддушок узятих у фармацевтично прийнятній кількості.
UAU201911469U 2019-11-27 2019-11-27 Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків UA141890U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911469U UA141890U (uk) 2019-11-27 2019-11-27 Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911469U UA141890U (uk) 2019-11-27 2019-11-27 Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141890U true UA141890U (uk) 2020-04-27

Family

ID=71115596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911469U UA141890U (uk) 2019-11-27 2019-11-27 Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141890U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6007824A (en) Natural composition and method for the treatment of sexual dysfunction
Lue Erectile dysfunction
CA2234954A1 (en) Multiple vitamin supplement composition
US20090092687A1 (en) Prhormone composition and method of use thereof
US6338862B1 (en) Composition and method of use in treating sexual dysfunction using cGMP-specific phosphodiesterase type 5 inhibitors
WO2015089489A1 (en) Antihistamines in combination with a range of substance for improved health
CA2295916A1 (en) Medicine containing yohimbine and arginine for treating erectile dysfunction
US5897864A (en) Method for treating sexual dysfunction disorders with compositions containing ginkgo biloba
UA141890U (uk) Фармацевтична композиція для профілактики та лікування еректильної дисфункції і безпліддя чоловіків
US9486482B2 (en) Herbal composition for treating male sexual dysfunction
CA3026026A1 (en) Nutritional supplements for increasing male testosterone levels
AU2019430124B2 (en) Aphrodisiac composition and management of male sexual dysfunction
KR20180074707A (ko) 저 용량 경구 디피리다몰 조성물 및 이의 용도
Gupta et al. Phenelzine-induced sexual dysfunction treated with sildenafil
Balch et al. Prescription for Drug Alternatives: All-Natural Options for Better Health without the Side Effects
US20210015779A1 (en) Therapeutic compositions and methods
US20200246414A1 (en) Compositions and methods for the treatment of constipation and other ailments of the gastrointestinal system
NZ516223A (en) Use of growth hormone (hGH) for the treatment of sexual dysfunction
Beer ACNEM fellowship certification level 1: A case study of PMDD
JP5587671B2 (ja) Pde5阻害剤と反鼻とを含有する医薬組成物
Bm et al. Sildenafil is well tolerated by erectile dysfunction patients taking antihypertensive medications, including those on multidrug regimens
Shankhwar et al. Research Article A Prospective Clinical Study of a Prosexual Nutrient: Nano Leo for Evaluation of Libido, Erection, and Orgasm in Indian Men with Erectile Dysfunction
Krzanowski et al. The blue pill (sildenafil) and its descendants: an overview
RU2483742C1 (ru) Способ лечения расстройств эрекции и расстройств полового влечения
Rodrigues et al. A narrative review of polycystic ovarian syndrome