UA141572U - Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей - Google Patents

Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей Download PDF

Info

Publication number
UA141572U
UA141572U UAU201912343U UAU201912343U UA141572U UA 141572 U UA141572 U UA 141572U UA U201912343 U UAU201912343 U UA U201912343U UA U201912343 U UAU201912343 U UA U201912343U UA 141572 U UA141572 U UA 141572U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
armor
panels
mounting
plate
ceramic
Prior art date
Application number
UAU201912343U
Other languages
English (en)
Inventor
Тарас Володимирович Шийко
Олександр Юрійович Миронюк
Сергій Володимирович Чорнобук
Original Assignee
Дочірнє Підприємство Державної Компанії Укрспецекспорт Державне Підприємство "Спеціалізована Зовнішньоторговельна Фірма "Прогрес"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Дочірнє Підприємство Державної Компанії Укрспецекспорт Державне Підприємство "Спеціалізована Зовнішньоторговельна Фірма "Прогрес" filed Critical Дочірнє Підприємство Державної Компанії Укрспецекспорт Державне Підприємство "Спеціалізована Зовнішньоторговельна Фірма "Прогрес"
Priority to UAU201912343U priority Critical patent/UA141572U/uk
Publication of UA141572U publication Critical patent/UA141572U/uk

Links

Landscapes

  • Finishing Walls (AREA)

Abstract

Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей, згідно з яким монтують бронепанелі на об'єкт, який підлягає захисту, при цьому зону стикування панелей із зовнішнього боку перекривають броненакладкою, яку виготовляють із спецсталі високої твердості з твердістю не нижче 450 НВ, при цьому ширину броненакладки вибирають рівною 4-5 калібрам засобу ураження, від якого захищає бронепанель, а для кріплення броненакладки використовують монтажні петлі, які виконують як єдине ціле з броненакладкою. При цьому розмір та місце розташування монтажних петель вибирають так, щоб отвори на петлях співпадали з монтажними отворами на керамо-полімерних бронепанелях, при цьому монтажні петлі розташовують симетрично відносно броненакладки або в іншому порядку, залежно від місця розташування монтажних отворів на бронепанелях, які стикують.

Description

Корисна модель належить до засобів захисту легкоброньованої техніки від бронебійних куль та снарядів, зокрема, до використовуваних для цієї мети способів підвищення бронестійкості композитних бронеконструкцій.
Сучасна додаткова броня для бронетехніки повинна відповідати дуже суворим балістичним вимогам. Додаткова захисна конструкція для транспортних засобів складається з окремих бронепанелей, кожна з яких окремо встановлюється на конструкцію транспортного засобу. Як правило, елементи точно відповідають конструкції транспортного засобу, і їх розмір вибирається таким чином, щоб елементи можна було встановлювати вручну. При цьому форма бронепанелей та їх розміри розраховуються таким чином, щоб мінімізувати кількість стиків між ними, оскільки будь-який зазор між панелями є слабке місце в броньовій конструкції в цілому.
Особливо це стосується бронепанелей, що містять керамічний шар, у яких, як відомо, ширина зони крайового ефекту у кілька разів перевищує таку для металевої броні.
Так, з рівня техніки відомий спосіб захисту корпусу від різних типів небезпеки, який включає оснащення корпусу з зовнішнього боку елементом реактивної броні, що включає обшивку, оснащену зовнішньою покривною пластиною, та принаймні один тришаровий елемент, який виступає за межі пластини, причому тришаровий елемент включає принаймні одну пару практично плоских пластин з енергетичним матеріалом, розташованим між цими принаймні двома пластинами, а енергетичний матеріал є невибуховим матеріалом, який включає окиснювач та пальний агент, які разом з придатним каталітичним матеріалом та зв'язувальною речовиною забезпечують невибуховий енергетичний матеріал і складають газогенератор (патент України на винахід Мо 86578, опублікований 12.05.2019, пріоритет 22.04.2004 р..
Відомий спосіб не дозволяє досягти оптимального ступеня захисту.
Задачею даної корисної моделі є підвищення бронестійкості стиків між керамо-полімерними композитними бронепанелями.
Поставлена задача вирішується шляхом стикування керамо-полімерних композитних бронепанелей з використанням металевої броненакладки.
Зокрема, задача вирішується завдяки пропонованому способу підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей, згідно з яким монтують бронепанелі на об'єкт, який підлягає захисту, при цьому зону стикування панелей із зовнішнього боку
Зо перекривають броненакладкою, яку виготовляють із спецсталі високої твердості з твердістю не нижче 450 НВ, при цьому ширину броненакладки вибирають рівною 4-5 калібрам засобу ураження, від якого захищає бронепанель, а для кріплення броненакладки використовують монтажні петлі, які виконують як єдине ціле з броненакладкою, при цьому розмір та місце розташування монтажних петель вибирають так, щоб отвори на петлях співпадали з монтажними отворами на керамо-полімерних бронепанелях, при цьому монтажні петлі розташовують симетрично відносно броненакладки або в іншому порядку, залежно від місця розташування монтажних отворів на бронепанелях, які стикують.
Далі буде наведено детальний опис корисної моделі. Даний опис не є обмежувальний, тобто спеціалісту мають бути зрозумілими можливі подальші удосконалення, не виходячи за межі розкритої у формулі суті.
Корисна модель пояснюється з допомогою доданих креслень.
На кресленнях показано:
Фіг. 1 - броненакладка із розташуванням монтажних петель симетрично відносно броненакладки,
Фіг. 2 - броненакладка із розташуванням монтажних петель у будь-якому іншому порядку відносно броне накладки,
Фіг. З - схема стикування керамо-полімерних бронепанелей з використанням броненакладки (фронтальна проекція),
Фіг. 4 - схема стикування керамо-полімерних бронепанелей з використанням броненакладки (вигляд збоку).
На кресленнях використано наступні позначення:
Ї - ширина броненакладки, й - товщина броненакладки, 1 - монтажні петлі, 2 - броненакладка,
З - елементи кріплення, 4 - керамо-полімерна бронепанель, 5 - стик керамо-полімерної бронепанелі. Товщина броненакладки складає 6-8 мм.
Броненакладку виготовляють із спецсталі високої твердості (не нижче 450 НВ) товщиною 60 п-6-8 мм (показано на Фіг. 1, Фіг. г).
Ширину броненакладки Ї вибирають таким чином, щоб броненакладка перекривала на кожній з двох стикових панелях зону, шириною не менше 2-х калібрів засобу ураження, захист від якого передбачено використанням даних бронепанелей, тобто, ширина броненакладки має бути рівною 4-5 калібрам засобу ураження.
Для кріплення броненакладки передбачають монтажні петлі, які виконують як єдине ціле з броненакладкою, при цьому розмір та місце розташування монтажних петель розраховують таким чином, щоб отвори на петлях співпадали з монтажними отворами на керамо-полімерних бронепанелях.
Монтажні петлі можуть бути розташованими або симетрично відносно броненакладки (Фіг. 1), або у будь-якому іншому порядку (наприклад, Фіг. 2), залежно від місця розташування монтажних отворів на бронепанелях, що стикуються.
Приклад реалізації корисної моделі. Монтують керамо-полімерні композитні бронепанелі, на об'єкт, який підлягає захисту, при цьому зону стикування панелей із зовнішнього боку перекривають броненакладкою, яку виготовляють із спецсталі високої твердості з твердістю не нижче 450 НВ, при цьому ширину броненакладки вибирають рівною 4-5 калібрам засобу ураження, від якого захищає броне панель. Для кріплення броненакладки використовують монтажні петлі, які виконують як єдине ціле з броненакладкою. Розмір та місце розташування монтажних петель вибирають так, щоб отвори на петлях співпадали з монтажними отворами на керамо-полімерних бронепанелях. Монтажні петлі розташовують симетрично відносно броненакладки. Монтажні петлі розташовують або в іншому порядку (наприклад, у шаховому порядку), залежно від місця розташування монтажних отворів на бронепанелях, які стикують.
Приклад 1. Для підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей, призначених для захисту від ураження бронебійними набоями калібру 7,62 мм застосовується броненакладка товщиною 6 мм і шириною 35 мм.
Приклад 2. Для підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей, призначених для захисту від ураження бронебійними набоями калібру 14,5 мм застосовується броненакладка товщиною 8 мм і шириною 60 мм.
Слід розуміти, що описані вище приклади та варіанти втілення є лише ілюстративними і спеціалістам у даній галузі пропонуються різні модифікації та зміни, які охоплюються суттю цієї
Зо заявки та обсягом формули корисної моделі. Слід розуміти, що наведена вище інформація ніяким чином не обмежує обсяг прав за заявкою.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей, згідно з яким монтують бронепанелі на об'єкт, який підлягає захисту, при цьому зону стикування панелей із зовнішнього боку перекривають броненакладкою, яку виготовляють із спецсталі високої твердості з твердістю не нижче 450 НВ, при цьому ширину броненакладки вибирають рівною 4-5 калібрам засобу ураження, від якого захищає бронепанель, а для кріплення броненакладки використовують монтажні петлі, які виконують як єдине ціле з броненакладкою, при цьому розмір та місце розташування монтажних петель вибирають так, щоб отвори на петлях співпадали з монтажними отворами на керамо-полімерних бронепанелях, при цьому монтажні петлі розташовують симетрично відносно броненакладки або в іншому порядку, залежно від місця розташування монтажних отворів на бронепанелях, які стикують.
UAU201912343U 2019-12-28 2019-12-28 Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей UA141572U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912343U UA141572U (uk) 2019-12-28 2019-12-28 Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201912343U UA141572U (uk) 2019-12-28 2019-12-28 Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141572U true UA141572U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118325

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201912343U UA141572U (uk) 2019-12-28 2019-12-28 Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141572U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1331466B1 (en) Armor module
US9027458B2 (en) Floating floor assembly for armored vehicles
US20110259185A1 (en) Lethal threat protection system for vehicle
AU2011288670B2 (en) Reactive protection arrangement
ITMI962183A1 (it) Blindatura
US8468926B2 (en) Ballistic armor system
WO2007084108A2 (en) Body armor
KR20110021984A (ko) 고에너지 발사체 격퇴용 장치
US20190219368A1 (en) Dragon Skin
US20110008598A1 (en) Protective panel
US4364300A (en) Composite cored combat vehicle armor
US8376452B2 (en) Armor steel structure
US4869152A (en) Combined active and passive armor system
US4895063A (en) Composite armor
US9612091B1 (en) Interleaving angled hexagonal tile for flexible armor
UA141572U (uk) Спосіб підвищення бронестійкості стиків керамо-полімерних композитних бронепанелей
EP3805691B1 (en) Bulletproof protection elementary component and corresponding ballistic panel and bulletproof protection structure, in particular in the form of a bulletproof vest
RU2810813C1 (ru) Способ защиты погона башни и устройство для его осуществления
EP1463916A1 (de) Minenschutz für gepanzerte fahrzeuge gegen anti-tank-minen
WO2021156883A1 (en) Multi-impact monolithic ballistic armour plate
US10234245B2 (en) Multiple plate ballistic shield with ballistic layering
WO2018065791A1 (en) Improved vehicle armour
RU2801126C1 (ru) Керамокомпозитная бронепанель
US9383172B1 (en) Interleaving angled hexagonal tile for flexible armor
RU2559434C9 (ru) Бронезащита