UA141513U - Електродний електричний нагріваючий модуль - Google Patents

Електродний електричний нагріваючий модуль Download PDF

Info

Publication number
UA141513U
UA141513U UAU201910422U UAU201910422U UA141513U UA 141513 U UA141513 U UA 141513U UA U201910422 U UAU201910422 U UA U201910422U UA U201910422 U UAU201910422 U UA U201910422U UA 141513 U UA141513 U UA 141513U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
coolant
electrode
boiler
heating
module
Prior art date
Application number
UAU201910422U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Костянтинович Монастирьов
Original Assignee
Микола Костянтинович Монастирьов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Костянтинович Монастирьов filed Critical Микола Костянтинович Монастирьов
Priority to UAU201910422U priority Critical patent/UA141513U/uk
Publication of UA141513U publication Critical patent/UA141513U/uk

Links

Landscapes

  • Heat-Pump Type And Storage Water Heaters (AREA)

Abstract

Електродний електричний нагріваючий модуль містить котел електродний, який складається з корпусу, в порожнині якого встановлений теплоелектронагрівач, виконаний у вигляді набору з металевих електродів жорстко і з однаковою відстанню між ними встановлених у відповідних ізольованих гніздах кришок корпусу. Кожний електрод призначений для підключення через струмовід до визначеної фази джерела змінного струму. Корпус оснащений патрубком для підведення теплоносія до порожнини корпусу і патрубком для виведення теплоносія з порожнини корпусу. Модуль доповнений демпферною ємністю, встановленою послідовно з котлом електродним і призначена для компенсації різких теплових розширень теплоносія у котлі електродному, що виникають в результаті динамічного нагріву теплоносія у котлі електродному. При цьому вхід модуля є входом котла електродного, вихід котла з'єднаний з входом демпферної ємності, вихід якої призначений для з'єднання з нагрівальними приладами системи опалення та/або гарячого водопостачання споживача. Демпферна ємність оснащена запобіжним клапаном для виходу пари/або теплоносія при підвищенні тиску вище за допустиме значення.

Description

Корисна модель належить до галузі теплоенергетики, зокрема до пристроїв для нагрівання теплоносія (води), а саме до конструкції електродного електричного нагріваючого модуля, призначеного для нагріву теплоносія (води) в системах циркуляційного водяного опалювання приміщень та гарячого водопостачання.
Найбільш близьким до пропонованого за кількістю суттєвих ознак є електродний електричний нагріваючий модуль, призначений для нагріву теплоносія (води) в системах опалення та гарячого водопостачання, що містить котел електродний, який складається з корпусу, в порожнині якого встановлений теплоелектронагрівач, виконаний у вигляді набору з металевих електродів жорстко і з однаковою відстанню між ними встановлених у відповідних ізольованих гніздах протилежних кришок корпусу, кожний електрод призначений для підключення через струмовід до визначеної фази джерела змінного струму, а корпус оснащений патрубком для підведення теплоносія до порожнини корпусу і патрубком для виведення теплоносія з порожнини корпусу (Патент на корисну модель Мо 60962 України, МПК Е24Н 1/8 (2006.01) Е24Н 1/22 (2006.01), Опубл. 25.06.2011, бюл. Мо 121.
У згаданому модулі, а саме у порожнині котла електродного, під час протікання електричного струму через рідкий теплоносій виникає підвищення температури теплоносія, а підвищення температури теплоносія, в свою чергу, призводить до підвищення його електропровідності та падіння електричного опору, через що утворюється термодинамічна система з позитивним зворотнім зв'язком - зростання температури теплоносія відбувається по експоненті, внаслідок чого зростання температури теплоносія може мати некерований характер.
Така динаміка зростання температури теплоносія може приводити до руйнування конструктивних елементів модуля і навіть до припинення його роботи. Тобто, згаданий модуль є недостатньо надійним.
Тому у основу пропонованої корисної моделі поставлена задача створення такого електродного електричного нагріваючого модуля, який би був більш надійним за рахунок створення умов для компенсації різкого підвищення тиску теплоносія у модулі шляхом доповнення конструкції демпферною ємністю, встановленою послідовно з котлом електродним.
Поставлена задача вирішується тим, що електродний електричний нагріваючий модуль, призначений для нагрівання теплоносія (води) в системах опалення та/або гарячого водопостачання, містить котел електродний, який складається з корпусу, в порожнині якого встановлений теплоелектронагрівач, виконаний у вигляді набору з металевих електродів жорстко і з однаковою відстанню між ними встановлених у відповідних ізольованих гніздах кришок корпусу, кожний електрод призначений для підключення через струмовід до визначеної фази джерела змінного струму, а корпус оснащений патрубком для підведення теплоносія до порожнини корпусу і патрубком для виведення теплоносія з порожнини корпусу, згідно з корисною моделлю, модуль доповнений демпферною ємністю, встановленою послідовно з котлом електродним і призначеною для компенсації різких теплових розширень теплоносія у котлі електродному, що виникають в результаті динамічного нагріву теплоносія у котлі електродному, при цьому вхід модуля є входом котла електродного, вихід котла з'єднаний з входом демпферної ємності, вихід якої призначений для з'єднання з приладами системи опалення та/або гарячого водопостачання споживача, що потребують нагріву.
Особливістю пропонованого модуля є і те, що демпферна ємність оснащена запобіжним клапаном для виходу пари.
Оснащення електродного електричного нагріваючого модуля демпферною ємністю дозволило зменшити стрибки різкого підвищення тиску теплоносія у модулі і, як наслідок, підвищити надійність і ресурс пристрою в цілому. Під час роботи демпферну ємність заповнюють теплоносієм і сполучають за допомогою патрубка з порожниною котла електродного.
Корпус котла електродного і демпферна ємність можуть бути виготовлені з дюралюмінію або з пластику. Як пластик для їх виготовлення може бути застосований склоармований поліацеталь, який дозволяє отримати конструкцію, що за міцністю є близькою до аналогічної конструкції із дюралюмінію, має високу жорсткість та теплостійкість і меншу вагу. Але, на відмінність від дюралюмінію, склоармований поліацеталь має високі тепло- та електроізоляційні якості, що дозволяє в пропонованій конструкції не застосовувати додаткові електроізоляційні елементи - прохідні ізолятори, втулки, прокладки, тощо. Для виготовлення згаданих елементів модуля з склоармованого поліацеталю можна застосувати технології лиття під тиском. З такого матеріалу, наприклад, виготовляють корпуси електроінструментів, кожухи малогабаритних насосів, сепаратори підшипників, тощо. Окрім сказаного, згаданий матеріал є фізіологічно інертним, що робить його затребуваним навіть в медичних технологіях, а тому він може бути 60 використаний і у системах водопостачання (перз://амаріабві.сот.ца/да2г1828706-роїіаїзеїа!-
рот?дсіїй-ЕАїа!(йоЬСИМІисбігахнаОІ мВсаЯдуСпЗзОмМмітЕАМУАБЗААЕдУКАМО ВМ.
Пропонований модуль складається з відомих конструктивних елементів, для виготовлення яких використовують відомі на сьогоднішній день технологічні прийоми, засоби та матеріали.
Суть пропонованої корисної моделі пояснюється на схематичному кресленні.
Пропонований електродний електричний нагріваючий модуль, призначений для нагрівання теплоносія (води) в системах опалення та/або гарячого водопостачання, містить котел електродний 1 та демпферну ємність 2, оснащену запобіжним клапаном З для виходу пари.
Котел 1 складається з корпусу, в порожнині якого встановлений теплоелектронагрівач, виконаний у вигляді набору з металевих електродів, виконаних у вигляді пластин або стрижнів, жорстко і з однаковою відстанню між ними встановлених у відповідних ізольованих гніздах кришок корпусу (не показано). Кожний електрод призначений для підключення через струмовід до визначеної фази джерела змінного струму через комутуючий пристрій, наприклад магнітний пускач (не показано). Корпус котла 1 оснащений патрубком 4 для підведення теплоносія - холодної води - до порожнини корпусу котла 1 і з'єднувальним патрубком 5 - для подання теплоносія - нагрітої води - з порожнини котла 1 до порожнини демпферної ємності 2. Вхід модуля - патрубок 4 - є входом котла електродного 1. Вихід котла 1 патрубком 5 з'єднаний зі входом демпферної ємності 2, вихід якої призначений для з'єднання з приладами системи опалення та/або гарячого водопостачання споживача, що потребують нагріву (не показано).
Форми корпусів котла 1 і демпферної ємності 2 можуть бути наближені до форми прямого циліндра, осі яких розташовані горизонтально. Модуль також оснащений терморегулятором (не показано), призначеним для встановлення максимального значення температури теплоносія у котлі 1. Контакти терморегулятора включені послідовно з обмоткою комутуючого пристрою (не показано)о. Пропонований електродний модуль може включати кілька котлів 1, сполучених послідовно, вихід останнього з яких з'єднаний зі входом демпферної ємності 2.
Пропонований електродний електричний нагріваючий модуль працює так.
Попередньо до порожнини котла 1 через патрубок 4 заливають воду так, щоб електроди теплоелектронагрівача знаходилися повністю у воді. Герметично закривають патрубок 4 і підключають металеві електроди через контакти комутуючого пристрою та струмоводи до джерела живлення трифазного змінного електричного струму - до електричної мережі 380
Зо Вольт. При цьому електричний струм надходить на електроди теплоелектронагрівача і через теплоносій - воду. Струм, протікаючи через електроди і воду у порожнині котла 1, нагріває її до визначеної терморегулятором температури. При різкому зростанні теплового розширення теплоносія чи пари у котлі 1, надлишок теплоносія чи пари з котла 1 через з'єднувальний патрубок 5 надходить до демпферної ємності 2, частково стискуючи повітря у її порожнині, а частково випускаючи через відповідний патрубок теплоносій до нагрівальних пристроїв споживача. При підвищенні тиску пари у демпферній ємності 2 вище за допустиме значення, надлишок пари виходить через запобіжний клапан 3, суттєво зменшуючи пікові значення тиску, запобігаючи руйнуванню конструктивних елементів, що підвищує надійність модуля. У штатному режимі нагріта вода через патрубок 5 надходить до демпферної ємності 2, а з неї - до приладів системи опалення та/або гарячого водопостачання споживача, що потребують нагріву.
Після досягнення теплоносієм встановленої терморегулятором температури комутуючий пристрій розриває контакти у мережі живлення - струм на електроди не надходить і котел 1 охолоджується. Процес роботи модуля поновлюють у ручному або автоматичному режимі.
Після закінчення робіт і охолодження котла 1 відкривають патрубок 4 і зливають воду з порожнини котла 1.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Електродний електричний нагріваючий модуль, призначений для нагрівання теплоносія (води) в системах опалення та/або гарячого водопостачання, що містить котел електродний, який складається з корпусу, в порожнині якого встановлений теплоелектронагрівач, виконаний у вигляді набору з металевих електродів, жорстко і з однаковою відстанню між ними встановлених у відповідних ізольованих гніздах кришок корпусу, кожний електрод призначений для підключення через струмовід до визначеної фази джерела змінного струму, а корпус оснащений патрубком для підведення теплоносія до порожнини корпусу і патрубком для виведення теплоносія з порожнини корпусу, який відрізняється тим, що модуль доповнений демпферною ємністю, встановленою послідовно з котлом електродним і призначеною для компенсації різких теплових розширень теплоносія у котлі електродному, що виникають в результаті динамічного нагріву теплоносія у котлі електродному, при цьому вхід модуля є 60 входом котла електродного, вихід котла з'єднаний з входом демпферної ємності, вихід якої призначений для з'єднання з нагрівальними приладами системи опалення та/або гарячого водопостачання споживача.
2. Модуль за п. 1, який відрізняється тим, що демпферна ємність оснащена запобіжним клапаном для виходу пари/або теплоносія при підвищенні тиску вище за допустиме значення.
UAU201910422U 2019-10-17 2019-10-17 Електродний електричний нагріваючий модуль UA141513U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910422U UA141513U (uk) 2019-10-17 2019-10-17 Електродний електричний нагріваючий модуль

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910422U UA141513U (uk) 2019-10-17 2019-10-17 Електродний електричний нагріваючий модуль

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141513U true UA141513U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118551

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201910422U UA141513U (uk) 2019-10-17 2019-10-17 Електродний електричний нагріваючий модуль

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141513U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN106510465B (zh) 速成式恒温恒流校园用温热饮水机及其加热方法
CN209691817U (zh) 一种电动汽车用浸泡式冷却动力电池总成结构
CN107451381B (zh) 一种基于磁-热-流耦合的变压器热稳定计算方法
CN107062355A (zh) 电蓄热锅炉辅助火电厂供热机组深度调峰系统
CN105545618A (zh) 采用熔融盐介质的槽式太阳能热发电系统及热发电方法
CN203731722U (zh) 一种槽式真空集热管直流大电流熔盐解冻预热装置
UA141513U (uk) Електродний електричний нагріваючий модуль
CN103868235A (zh) 组合式油炉
CN106195977A (zh) 一种用水流控制电流的电热转换系统
CN103712358B (zh) 一种槽式真空集热管直流大电流熔盐解冻预热装置
CN110275095A (zh) 变压器绝缘加速劣化模拟装置及方法
CN203298510U (zh) 用于太阳能储能系统的熔盐电加热器
CN104142022A (zh) 电压等级为2.5kv~220kv的电阻加热油炉
CN107197555B (zh) 一种无辐射高效电磁感应加热设备
CN204187830U (zh) 电压等级为2.5kv~220kv的电阻加热油炉
CN203704672U (zh) 组合式直热电阻炉
CN205389979U (zh) 具有热回收的大箱体孵化系统
CN218455408U (zh) 一种发电机组共享式调峰系统
CN210547837U (zh) 一种精密铸造蜡加热处理设备
CN204928484U (zh) 冷却水自动恒温装置
CN207963128U (zh) 一种铜箔轧制油电磁感应加热装置
CN203501494U (zh) 一种槽式太阳能光热发电储盐罐防凝装置
CN210035435U (zh) 一种用于提升机组顶峰能力的熔盐蓄热系统
KR101542199B1 (ko) 저수식 열회수 보일러
CN202018114U (zh) 热能转换器