UA141324U - Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції - Google Patents

Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції Download PDF

Info

Publication number
UA141324U
UA141324U UAU201906058U UAU201906058U UA141324U UA 141324 U UA141324 U UA 141324U UA U201906058 U UAU201906058 U UA U201906058U UA U201906058 U UAU201906058 U UA U201906058U UA 141324 U UA141324 U UA 141324U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
axis
rack
support
mirror
solar cells
Prior art date
Application number
UAU201906058U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Борисович Мелентьєв
Микола Савич Корець
Станіслав Іванович Ткачук
Original Assignee
Уманський Державний Педагогічний Університет Імені Павла Тичини
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Уманський Державний Педагогічний Університет Імені Павла Тичини filed Critical Уманський Державний Педагогічний Університет Імені Павла Тичини
Priority to UAU201906058U priority Critical patent/UA141324U/uk
Publication of UA141324U publication Critical patent/UA141324U/uk

Links

Landscapes

  • Mounting And Adjusting Of Optical Elements (AREA)

Abstract

Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції містить панель, яка зорієнтовується і установлюється на осі азимутного обертання, та два телескопічних термоприводи. Містить основу 1, опори 2, телескопічний штатив 3, кульову опору 4, консоль 5, стійку 6, кульову опору стійки 7, втулки з тягами 8, опору важеля з віссю 9, вісь штока 10, шток із поршнем 11, сонячні елементи 12, циліндр із ефіром та електронагрівальною спіраллю 13, електричне з'єднання сонячних елементів 14, теплоізолятор 15, станину 16, дзеркало 17, опорну платформу 18, важіль 19.

Description

Корисна модель належить до геліотехнічних пристроїв, що забезпечують орієнтацію об'єкта відповідно до Сонця.
Умовно усі системи автоматичного спостереження за Сонцем можна розділити на два класи. До першого належать конструкції що споживають непоновлювальну енергію й у загальному випадку містять електричні двигуни, окремо для зенітного й азимутного обертання, а також електронний блок, пов'язаний з обчислювальним комплексом. Літературні джерела відзначають високу точність таких систем і, разом з тим, - значні витрати на їх створення й експлуатацію, витраті енергії, а також малу надійність. До другого класу належать пристрої, у яких робота приладу проводиться за рахунок енергії самого Сонця, і в цьому сенсі вони є автономними й порівняно недорогими.
Так відомий пристрій для орієнтації сонячного перетворювача, що містить опорну стійку, пов'язану з нею за допомогою шарніра, що орієнтується, підставкою та пружною тяги, що взаємодіє з термочутливими елементами, що закріплені на стійці. Елементи, що піддаються деформації при нагріванні, закріплені на консолі по колу, симетрично вертикалі, яка проходить через центр сферичного шарніра. При косому падінні сонячних променів на основу освітленість елементів, що попарно перебувають у протилежних точках кола, неоднакова через круговий виступ, що відкидає тінь на більш вилучені від сонця елементи. Внаслідок цього між попарними елементами виникає перепад температур, у результаті чого вони по різному міняють свою форму й впливають на сполучені тяги таким чином, що виникає крутний момент, що забезпечує поворот підстави в напрямку до Сонця.
Недоліком даного пристрою є комбінація консольного кріплення термочутливих робочих елементів і пружності пов'язаних з ними тяг. При занадто великому сумарному коефіцієнті жорсткості цих деталей буде різко обмежене кутове переміщення основи, що унеможливить забезпечення необхідної орієнтації. З іншої сторони при низькому сумарному коефіцієнті жорсткості конструкція стає некерованою під впливом ваги основи, що орієнтується, й вітрового тиску (А.С. СРСР 1460552, МПК" Е24) 2/38, 2/40; заявл. 10.04.87; опубл. 23.02.891.
Відомий також пристрій для орієнтації геліоустановки (патент РФ 2043583, МПК Е24у 2/38; заявл."15.08.92; опубл. 10.09.951. Пристрій містить два блоки біметалічних елементів, окремо для зенітного й азимутного обертання рами, що орієнтується. Елементи виконані у вигляді
Зо спіралей, які реагують на температуру, звиваючись і розвертаючись відповідно в більш-менш щільну спіраль. Ці рухи спіралей створюють крутний момент, переданий на зенітну й азимутну осі обертання. Температуру спіралей ставлять у залежність від їхнього положення стосовно падаючих променів Сонця за допомогою екранів, що затінюють, у результаті чого крутні моменти від спіралей, передані на відповідні осі обертання, роблять орієнтацію рами на Сонце.
Істотним недоліком цього пристрою є незначність тих зусиль, які може розвити біметалічний елемент у ході зміни своєї форми. Це пов'язане з тим, що товщина біметалічної пластини не може перевищувати одного-двох міліметрів, при цьому працювати вони можуть тільки на вигин.
Із цієї причини елементи, виготовлені з біметалу, використовуються в основному як датчики температури, але не як виконавчі органи, які потрібні в системах орієнтації геліотехнічних пристроїв.
Найбільш близьким аналогом є сонячна установка (патент РФ 2125686, МПКУ Е24) 2/38; заявл. 15.03.99; опубл. 27.01.99), що має панель, яка зорієнтовується і установлена на осі азимутного обертання, два телескопічних термоприводи, закріплені на панелі, та світловідбиваючі екрани, розташовані між термоприводами, а також дволанковий передавальний механізм, одна з ланок якого з'єднана з віссю обертання. Термоприводи розташовані уздовж осі азимутного обертання, тому при бічному висвітленні панелі один з термоприводів виявляється освітленим, а інший перебуває у тіні екрана. У результаті між термоприводами виникає різниця температур, через що їх гідравлічні штоки виявляються висунутими на різну величину. За рахунок цієї різниці створюється крутний момент на одній з ланок передавального механізму, яка, у свою чергу, передає цей момент на другу ланку, пов'язану з віссю обертання. Вісь при цьому повертається, здійснюючи одночасно поворот панелі в напрямку до Сонця.
Недоліками цієї установки є те, що її конструкція не дозволяє здійснювати орієнтацію в зенітному напрямку. Крім того, істотним недоліком є використання як робочого тіла рідини з більшим коефіцієнтом об'ємного розширення. Як правило, у ролі таких рідин виступають певного сорту нафтопродукти, що створює екологічні проблеми, тому що потрібна ретельна герметизація гідроциліндрів. Крім цього завдання герметизація пов'язана з використанням манжет, прокладок і т.п., що пов'язано з малою довговічністю й ненадійністю, особливо при більших сезонних перепадах температур.
В основу корисної моделі поставлена задача створення екологічно чистої установки, що працює без споживання не поновлювальної енергії, що надає пристрою високі експлуатаційні характеристики.
Поставлена задача вирішується тим, що автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції містить параметричну кругову систему поршнів і тяг з'єднаних із дзеркалом.
Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції містить: основу 1, опори 2, телескопічний штатив 3, кульову опору 4, консоль 5, стійку 6, кульову опору стійки 7, втулки з тягами 8, опору важеля з віссю 9, вісь штока 10, шток із поршнем 11, сонячні елементи 12, циліндр із ефіром та електронагрівальною спіраллю 13, електричне з'єднання сонячних елементів 14, теплоізолятор 15, станину 16, дзеркало 17, опорну платформу 18, важіль 19.
Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції працює наступним чином (див. фіг. 1): на основі 1, відкидаються та встановлюються на грунт опори 2, піднімають телескопічний штатив З, а дзеркало 17 вручну виставляється перпендикулярно до променів сонця. Далі процес управління відбувається автоматично, за рахунок автоматичного виконавчого механізму відслідковування дзеркального рефлектора.
Завдяки тому, що до корпуса рефлектора 16 кріпляться втулки з тягами 8 (див. фіг. 1, фіг. 2), які через опору важеля з віссю 9, вісь штока 10, шток із поршнем 11, приєднаний циліндр із ефіром та електронагрівальною спіраллю 13, на якому розташовані сонячні елементи 12, що електрично з'єднані з електронагрівальною спіраллю, яка покрита теплоізолятором 15. На основі 1 (див. фіг. 1) розміщена консоль 5, до якої кріпляться вісім циліндрів із ефіром 21 втулки з тягами 20 (див. фіг. 2) та електронагрівальними спіралями 13 (див. фіг. 1).
Так як температура у циліндрах із ефіром та електронагрівальною спіраллю 13 однакова, то і тиск у них однаковий, а штоки із поршнем 11 опущені і знаходяться на одному рівні, тому стійка"б6 знаходиться вертикально, а станина 16 строго горизонтально. При падінні сонячних променів 22 (див. фіг. 2.) на сонячні елементи 12 (див. фіг. 1.), в них починає протікати електрострум через електричне з'єднання сонячних елементів 14, та електронагрівальні спіралі 13 (див. фіг. 4), що викликає нагрів циліндра та випаровування ефіру у ньому, це викликає
Зо зростання тиску у циліндрах, і призводить до переміщення штоків 11, які за допомогою важелів 19 нахиляють станину 16, із стійкою б та дзеркалом 17. Нахил дзеркала буде пропорційний виділеній електроенергії на сонячних елементах 12 (див. фіг. 2). При цьому рефлектор нахиляється у сторону Сонця.
У міру руху Сонця, воно нагріває сильніше той циліндр із ефіром, на який падають промені більш перпендикулярно, що підвищує напругу на електронагрівальних спіралях 13, та відповідно теплоутворення і тиск у цьому циліндрі, а інша частина циліндрів буде затінятись і штоки будуть знаходитись нижче. Такий процес у циліндрах, на які падають промені Сонця, викликає переміщення штоків та змушує рефлектор повертатись на Сонце як по широті, так і по довготі. Для ізолювання циліндрів із ефіром від зовнішнього впливу пониженої температури, вони вкриті теплоїзолятором 15. Кількість ефіру та температура електронагрівальної спіралі визначається на виробництві дослідним шляхом.
Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції є компактним, має невелику кількість складальних вузлів, може бути застосований як в космічних геліостанціях, так і для управління концентраторами сонячного світла (лінзи, рефлектори).

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції, що містить панель, яка зорієнтовується і установлюється на осі азимутного обертання, та два телескопічних термоприводи, який відрізняється тим, що містить основу 1, опори 2, телескопічний штатив 3, кульову опору 4, консоль 5, стійку 6, кульову опору стійки 7, втулки з тягами 8, опору важеля з віссю 9, вісь штока 10, шток із поршнем 11, сонячні елементи 12, циліндр із ефіром та електронагрівальною спіраллю 13, електричне з'єднання сонячних елементів 14, теплоізолятор 15, станину 16, дзеркало 17, опорну платформу 18, важіль 19.
    ж, і в - ЖЕ 17 М а п. ОЗ - А шк п НН ка А АК док шо КОМ о ло вена /з ра пли В ПИ ЦИ ПИ М А М ПОЕТ ж /4 ИЙ в М з. ни й з/ 3 Ен-4 / , ; й ьч | х
    Фіг. 1
    -0 21 22 ьчь --к У Є ни свй гу іш й Кл ооо щі Її (ен, ХМ же і чої чу | се)) я (Су и д кео)) и
    Фіг. 2 11 ІВ С 12 І мо Ал, В, ска
    Фіг. З гла ки лк и Я
    Фіг. 4
UAU201906058U 2019-05-31 2019-05-31 Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції UA141324U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201906058U UA141324U (uk) 2019-05-31 2019-05-31 Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201906058U UA141324U (uk) 2019-05-31 2019-05-31 Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141324U true UA141324U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118100

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201906058U UA141324U (uk) 2019-05-31 2019-05-31 Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141324U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4527803B1 (ja) 平面的拡張が容易な軽量薄型の太陽光集光器
US4227513A (en) Solar system having improved heliostat and sensor mountings
AU2016201948B2 (en) Solar concentrator, and heat collection apparatus and solar thermal power generation apparatus including same
US4102326A (en) Central receiver solar collector using mechanically linked mirrors
AU2010358009B2 (en) Heliostat for sunlight collection and method for controlling same
US20090050191A1 (en) System and Method for Solar Tracking
US20070012311A1 (en) Solar tracking device with springs
KR100864215B1 (ko) 다수의 크랭크축을 이용한 태양광 발전장치
CN102216697A (zh) 二维模块化日光反射装置的追踪及构造
CN105928228A (zh) 一种双推杆结构的定日镜
EP0582839A1 (en) Sun Tracking solar concentrator
EP2085717A2 (en) Angular orientation device for solar panels
Prinsloo Automatic positioner and control system for a motorized parabolic solar reflector
JP2005090889A (ja) 太陽自動追尾装置
EP2674690B1 (en) Direct solar-radiation collection and concentration element
USRE30960E (en) Central receiver solar collector using mechanically linked mirrors
UA141324U (uk) Автоматичний виконавчий механізм відслідковування дзеркального рефлектора для геліостанції
WO2021062391A1 (en) Actively focused lightweight heliostat
RU2313046C2 (ru) Автономная система слежения за перемещением солнца по небосводу
AU2013227164B2 (en) Optical condenser, rotational axis setting method therefor, and heat collection apparatus and solar power generation apparatus equipped with optical condenser
CN106774440B (zh) 一种消除离轴误差的双轴一体式日光追踪驱动装置
KR20130065934A (ko) 태양광 발전장치 설치구조
RU47496U1 (ru) Гелиотроп
JP5021831B1 (ja) 2軸追尾方式の太陽光集光器
US20090067026A1 (en) Low cost control system for solar concentrators