UA141243U - Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування - Google Patents

Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування Download PDF

Info

Publication number
UA141243U
UA141243U UAU201910151U UAU201910151U UA141243U UA 141243 U UA141243 U UA 141243U UA U201910151 U UAU201910151 U UA U201910151U UA U201910151 U UAU201910151 U UA U201910151U UA 141243 U UA141243 U UA 141243U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ducks
stress
body weight
increase
day
Prior art date
Application number
UAU201910151U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Григорович Стояновський
Анастасія Олександрівна Крог
Ірина Анатоліївна Коломієць
Віктор Анатолійович Колотницький
Original Assignee
Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Ґжицького
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Ґжицького filed Critical Львівський Національний Університет Ветеринарної Медицини Та Біотехнологій Імені С.З. Ґжицького
Priority to UAU201910151U priority Critical patent/UA141243U/uk
Publication of UA141243U publication Critical patent/UA141243U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування включає застосування препарату, виготовленого на основі мікроорганізмів. При цьому качкам в період інтенсивної несучості, щоденно, протягом 30 днів згодовують змішану із кормом основного раціону біологічно активну кормову добавку "Праймікс Біонорм-К" у кількості 0,02 г/кг маси тіла на добу та/або випоюють розчинену у воді добавку "Біовір" із розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу.

Description

Корисна модель належить до галузі ветеринарної медицини, зокрема ветеринарної фізіології, мікробіології та імунології, а саме стосується способів підвищення резистентності організму качок та профілактики розвитку стресу, пов'язаних з технологією їх утримання і транспортуванням, і може бути застосована в птахівничих господарствах з різними формами власності, діяльність яких спрямована на вирощування поголів'я качок яєчного напрямку продуктивності, з метою інтенсифікації галузі.
Сучасні технології утримання та годівлі сільськогосподарської птиці направлені на отримання максимальної продуктивності. Проте, деякі технологічні процеси, такі як: перегрупування, висока щільність посадки, зміна годівлі, транспортування можуть викликати стрес у птиці та супроводжуватись зниженням продуктивності і опірності до хвороб. Тому, при розведенні птиці, зокрема качок яєчного напрямку продуктивності, потрібно враховувати особливості функціонування їх організму, і відповідно, знаходити способи корекції гомеостазу в виробничих умовах.
На сьогоднішній день розроблені різні способи нівелювання дії технологічного стресу на організм сільськогосподарської птиці. Так, відомі засоби та способи підвищення опірності організму до стрес-факторів середовища (Способ повьішения иммунитета птиць, патент ВО Мо 2280982; Способ повьішения иммунитета птицьї в условиях промьішленного производства, патент ВО Мо 2327345; Способ повьішения стрессустойчивости животньїх, патент ВО Мо 2402205; Способ профилактики технологического стресса у поросят, патент ВО Мо 2442579;
Способ комплексной иммунореабилитации для восстановления и сохранения здоровья, патент
ВО Ме 2462223; Фитоминеральная композиция для повьшения иммунитета птиц в промьішленном птицеводстве и способ ее применения, патент ВО Мо 2462257; Средство, обладающее адаптогенной и иммуномодулирующей активностью, патент ВО Мо 2516886;
Спосіб зняття стресового стану для підвищення продуктивності тварин, патент України Мо 21810; Спосіб підвищення імунної реактивності та корекція стресового стану птиці перед забоєм, патент України Мо 98752; Сотрозйоп апа теїноад ог рготоїїпу гедисіоп ої Неаї вігевзв іп апітаіє, патент МО 2015/123456А1) включають фізичний вплив (опромінення, резонансно акустичних коливань, проведення процедури "Кишковий лаваж"), введення вітамінів, рослинних препаратів та препаратів отриманих із тканин тварин, мінеральних речовин, різноманітних
Зо фармацевтичних засобів та їх композицій.
Недоліками відомих способів є те, що вони недостатньо ефективні, дороговартісні і відповідно, не підходять для застосування у промисловому птахівництві.
Найбільш близькими аналогом є спосіб покращення фізіологічного стану, підвищення природної резистентності та енергії росту і розвитку перепелів, що включає згодовування пробіотика "Протекто-актив", який містить живі клітини молочнокислих бактерій І асіорбасішив5
Бриїдагтісив аєїБгиескКії в кількості 105-109 клітин/г (Патент України Мо 53456). Відомий спосіб сприяє підвищенню кількості гемоглобіну з 133,2ж41,49 до 135,92-1,29 г/л, еритроцитів - з 3,2270,08 до 3,39-0,07 Т/л, лейкоцитів - з 12,35-0,16 до 12,5:40,12 Г/л. Спосіб включає використання сухого пробіотика шляхом його додавання до складу преміксу в кількості 1000 г/т, який розмішують з сухим комбікормом та згодовування щоденно з першої до 56 доби життя перепелів в умовах напівінтенсивної та інтенсивної технології виробництва.
Заявлений спосіб і найближчий аналог мають спільні суттєві ознаки, а саме: включає застосування препарату виготовленого на основі мікроорганізмів для підвищення адаптації птиці до дії технологічних стресів.
Недоліком відомого способу є те, що для досягнення результату використовується достатньо велика кількість препарату, окрім того відсутня інформація про його ефективність для підвищення імунологічної адаптації організму качок за дії технологічного стресу.
Заявлений нами спосіб усуває недоліки найближчого аналога, забезпечує підвищення стану природної резистентності та активізацію захисних механізмів організму птиці, збереженість та продуктивність поголів'я птиці в умовах дії технологічного стресу.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити новий, простий та ефективний спосіб попередження розвитку технологічного стресу у качок яєчного напряму продуктивності, шляхом стимулювання активізації неспецифічної ланки імунітету та підвищення їх природної резистентності з одночасною нормалізації складу мікрофлори кишечнику, зручний і економічно вигідний для птахівничих господарств, в яких він застосовується.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування включає застосування препарату виготовленого на основі мікроорганізмів, згідно з корисною моделлю, качкам в період інтенсивної несучості, щоденно, протягом 30 днів згодовують змішану із кормом основного бо раціону біологічно активну кормову добавку "Праймікс Біонорм-К" у кількості 0,02 г/кг маси тіла на добу та/або випоюють розчинену у воді добавку "Біовір" із розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу.
Технічний результат досягається тим, що качкам в період інтенсивної несучості, щоденно, протягом 30 днів згодовують змішану із кормом основного раціону біологічно активну кормову добавку "Праймікс Біонорм-К" у кількості 0,02 г/кг маси тіла на добу та/або випоюють розчинену у воді добавку "Біовір" із розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу.
Необхідність корекції захисних реакцій організму качок яєчного напряму продуктивності зумовлена певними функціональними особливостями. На відміну від іншої сільськогосподарської птиці, качки володіють підвищеною нервовою збудливістю, що детермінує дотримання чіткого встановленого динамічного стереотипу при їх утриманні. Будь- які порушення "добробуту", пов'язані з інтенсивністю освітлення та тривалістю світлового дня, різкою зміною режиму годівлі, догляду і утримання (надто висока щільність посадки), транспортування можуть призвести до передчасного масового линяння, зниження життєздатності, збереженості поголів'я, продуктивності та маси тіла птиці. Вплив технологічних стрес-факторів в першу чергу веде до зниження захисних реакцій організму по відношенню до умовно патогенної мікрофлори та збудників інфекційних хвороб. За дії стресу змінюється функціональний стан і в системі травлення, зокрема, зменшується кількості біфідо- і лактобактерій.
Технічний результат заявленого способу обумовлений введенням в раціон БАКД "Праймікс
Біонорм-К" та/або випоюванням добавки "Біовір".
До складу БАКД "Праймікс Біонорм-К" входять живі ліофілізовані біфідобактерії
Віїдорасієгцшт Бійдит, Віїдорасієгішт айдоїІезсепії5, ВіїдоБрасієгцт Іопдит, Віїдобасієгйт іптапії5, з активністю не менше 1х109 КУО/1 г, живі ліофілізовані молочнокислі мікроорганізми в тому числі І асіобасіїи5 асідорпійш5, Гасюбасійив риЇдагісив, Гасюбасійив5 ріапіагит, І асіорбасійив5
Патповзив, І асіорбасіи5 заїїмагіив, І асіобасійнв5 сазеї, І асюбрасійи5 ЗакКеї, Епівгососсив Таєесішт,
І асюсоссивз Іасіїв, І асюсоссив стетогів, Бігеріососсив Іепторнпїйив5 з активністю не менше 1х109
КУОЛ г, пребіотик - фруктоолігосахариди (лактулоза), целюлоза мікрокристалічна, як поживне середовище для росту і розвитку мікроорганізмів, натрію глутамат.
Біологічно активна добавка "Біовір" містить комплекс активованих низькомолекулярних пептидів клітинної стінки бактеріальної композиції: Іасіобаснійш5 асідорнішв5, Іасіобасішв5 риїдагісив, І астоврасіив5 Тептепійт, Вітідобасієгішт рійдит, Віїдобасіетпит Іопдит.
БАКД "Праймікс Біонорм-К" та добавка "Біовір" належать до групи зоотехнічних добавок, які володіють імунотропними властивостями та попереджують розвиток імунодефіцитного стану організму птиці після вакцинації, при стресах, пов'язаних зі зміною раціону, способу годівлі, транспортуванням, переміщенням, змінами в навколишньому середовищі, не володіють анаболічною дією, сприяють покращенню конверсії корму та якості продукції, збільшенню середньодобових приростів та збереженості поголів'я. Препарат БАКД "Праймікс Біонорм-К", за рахунок наявності у своєму складі живих мікроорганізмів, нормалізує мікрофлору кишечника та покращує травлення.
Отже, наведені відомості свідчать, що застосування заявленого способу сприяє попередженню розвитку технологічного стресу у качок яєчного напряму продуктивності, зокрема, пов'язаного з їх транспортування, за рахунок введення мікробіологічних препаратів, які стимулюють активізацію захисних реакцій організму.
При проведенні патентно-інформаційного пошуку авторами і заявником виявлено технічне рішення (Спосіб покращення фізіологічного стану, підвищення природної резистентності та енергії росту і розвитку перепелів, патент України Мо 53456), що містить найбільшу кількість ознак спільних з заявленим способом: включає застосування препарату виготовленого на основі мікроорганізмів.
Однак, наявність зазначених, спільних з найближчим аналогом ознак недостатня для отримання технічного результату, який забезпечує заявлена корисна модель. Технічних рішень, які за сукупністю ознак повністю співпадають із заявленим засобом, заявником не виявлено.
У патентній і науково-технічній інформації не знайдено технічних рішень, в яких були б описані відомості про ознаки, що відрізняють заявлений спосіб від найближчого аналога і забезпечують досягнення технічного результату тим, що качкам в період інтенсивної несучості для підвищення адаптації організму до технологічних стресів і зокрема пов'язаних із їх перевезенням, щоденно, протягом 30 днів згодовують змішану із кормом основного раціону біологічно активну кормову добавку "Праймікс Біонорм-К" у кількості 0,02 г/кг маси тіла на добу та/або випоюють розчинену у воді добавку "Біовір" із розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу.
Корисна модель належить до галузі ветеринарної медицини, зокрема, ветеринарної бо фізіології, мікробіології та імунології, а саме до способів підвищення резистентності організму качок та профілактики розвитку стресу, пов'язаних з технологією їх утримання і транспортуванням, і може бути застосована в птахівничих господарствах з різними формами власності, діяльність яких спрямована на вирощування поголів'я качок яєчного напрямку продуктивності, з метою інтенсифікації галузі.
Заявлений спосіб здійснюють наступним чином: в господарствах, які займаються вирощуванням та утриманням качок яєчного напрямку продуктивності з метою попередження розвитку стресових явищ, в тому числі пов'язаних із технологією транспортування птиці, у період інтенсивної несучості щоденно, протягом місяця до початку дії стресового фактора згодовують БАКД "Праймікс Біонорм-К" (ТОВ НВП "Аріадна", м. Одеса) у вигляді сухого порошку з розрахунку 0,02 г/кг маси тіла на добу та л"або випоюють розчинену у воді добавку "Біовір" (ТОВ НВП "Аріадна", м. Одеса) із розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу. Для здійснення способу у господарстві заздалегідь приймають заходи для придбання необхідної кількості кормових добавок у відповідності до поголів'я птиці.
Ефективність заявленого способу і його переваги перед найближчим аналогом підтверджені прикладом конкретного виконання способу.
Дослід проведено в умовах ДП ДГ "Миклашівське" с. Миклашів Пустомитівського району,
Львівської області на клінічно здоровому молодняку качок пекінської породи яєчного напрямку продуктивності.
У 240-добовому віці було сформовано три групи птиці - контрольна (К) і дві дослідні (Ді, Де) по 100 голів в кожній групі, підібраних за принципом аналогів. Утримання птиці відповідало загальноприйнятим технологічним вимогам комбінованого вирощування на відгодівельних майданчиках і в таборах (вигульне утримання з вільним доступом до напувалок та годівниць).
Годівля птиці проводилася відповідно до періоду вирощування. З 240- до 270-добового віку качкам Ді групи додатково згодовували БАКД "Праймікс Біонорм-К" (симбіотик на основі живих ліофілізованих біфідо- і лактобактерій з активністю не менше 1х109 КУО/1 г, лактулоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію глутамат) з розрахунку 0,02 г/кг маси тіла на добу; Д?г групі птиці випоювали з водою добавку "Біовір" (комплекс активованих низькомолекулярних пептидів клітинної стінки біфідо- і лактобактерій, продуктів їх метаболізму (молочна, оцтова кислоти, лізоцим, реуретрин, плантарицин, лактоцидин, лактолін, ацидофілін) у загальній кількості 700
Зо г/кг, бурштинова кислота у загальній кількості 300 г/кг) з розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу згідно з інструкцією виробника (біотехнологічна компанія "Аріадна" м. Одеса). У 270- добовому віці качкам усіх трьох груп було змодельовано експериментальний технологічний стрес у вигляді тривалого транспортування. Перед початком і у період проведення досліду проводили клініко-фізіологічне обстеження поголів'я качок.
Матеріалом для досліджень слугувала кров та вміст сліпих кишок, який відбирали до ранкової годівлі після забою на 240 добу життя (до дії стресу), 270 добу життя (стадія тривоги), на 273 і 285 добу (етапи стадії резистентності) по 5 особин в кожному періоді. Зважування птиці проводили у вище вказані періоди. У гепаринізованій крові визначали фагоцитарну активність псевдоеозинофілів (ФА) та фагоцитарний індекс (Фі) - за методом В.Е. Чумаченка; у сироватці крові - лізоцимну активність (ЛАСК) - фотоелектроколориметричним методом за В.Г.
Дорофейчуком, бактерицидну активність (БАСК) - за методом О.В. Смирнової, Т.А. Кузьміної, рівень циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) - за методом преципітації імунних комплексів високомолекулярним поліетиленгліколем. У вмісті сліпих кишок визначали загальну кількість лакто-, біфідобактерій, плісеневих грибів, кишкової палички та ферментативні властивості виділених штамів кишкової палички. Ступінь вірогідності різниці (р) між досліджуваними показниками качок Д груп у порівнянні до К групи проводили в програмі біаїузіїка для М/іпдомув
ХР з використанням критерію Її Стьюдента. Результати середніх значень вважали статистично вірогідними при р«е0,05 - 7, р«е0,01 - и, р«0,001 - 5,
При дослідженні загальних фізіологічних показників в умовах транспортування качок відмічалося прискорення дихання, скупчування птиці К і Ді, Д» групи, проте не встановлено відхилень безумовно рефлекторної та умовно рефлекторної діяльності - птиця на дію зовнішніх подразників реагувала адекватно. Результати дослідження показників, що характеризують стан гуморальної і клітинної ланки імунного статусу організму качок за дії стресу на тлі згодовування добавок наведені у таблиці 1. Встановлено, що на 240 добу життя (початок експерименту) величина БАСК у качок К і Ді, Дг групи складала в середньому 60,45:24,90 95, величина ЛАСК - 36,50-4,50 95, що перебувало у межах фізіологічних величин для даного віку птиці.
Таблиця 1
Стан гуморальної і клітинної ланки імунного статусу організму качок за дії стресу на тлі згодовування добавки (Мет, п-5) доба мл 240 270 273 285
Стан клітинної ланки імунного статусу організму качок всіх груп у цьому віковому періоді характеризувався величиною ФА у значенні 30,8752,37-32,00ж2,90 95. Що стосується показника
ФІ, то варто відмітити, що у качок К групи його значення складало 9,25:-1,30 м.т./псевд., а в Ді,
Дг групи виявилося нижчим і становило 8,90:0,80-8,50-1,45 м.т./псевд. За рахунок нижчої інтенсивності фагоцитозу кількість ЦІК у качок Ді, Д» групи була дещо вищою і складала 20,00:2,42 та 21,33:22,20 Од. в 100 мл порівняно з качками К групи.
Як відомо, імунна система тварин та птиці найбільш чутлива до різного роду стресів, а в результаті її розбалансування знижується природна резистентність до різних захворювань. На 270 добу життя у качок К групи виявляли вірогідне підвищення на 17,3 96 величини БАСК, зниження на 8,595 величини ЛАСК, на 9,396 ФА на фоні зростання на 8,7 95 кількості ЦІК, порівняно з 240-добовою птицею, що могло виступати ознакою розвитку стресової реакції на їх організм.
Порівняно з качками, які отримували БАКД "Праймікс Біонорм-К" та добавку "Біовір", у птиці
К групи показники, які характеризують стан гуморальної та клітинної ланки неспецифічної резистентності у різні періоди дії стресу (транспортування) залишалися нижчими. На 270 добу життя у качок Ді групи виявлено підвищення величини БАСК на 15,6 95 (Р«0,05), ЛАСК - на 35,6 95 (Р«0,053. Подібний характер динаміки може бути обумовлений рядом факторів, насамперед тим, що БАСК і ЛАСК належить значна роль у захисті організму від інфекцій, а їхня висока активність спрямована на підтримку стійкості організму качок до несприятливих факторів навколишнього середовища. Підвищення активності досліджуваних величин у качок Ді групи могло відбуватися за рахунок збільшення кількості лакто- та біфідобактерій у кишечнику, імуностимулююча функція яких реалізується за рахунок мурамілдипептидів клітинних стінок, що активують утворення інтерферону, цитокінів, комплементу. Підвищення кількості лізоциму в сироватці крові могло бути обумовлено однією з функцій біфідобактерій, оскільки вони містять у складі клітинної мембрани до 20 95 мурамілдипептиду, який є антигенним подразником для виділення мурамілпептидази. Стан клітинної ланки імунітету качок 270-добового віку не характеризувався вірогідними відмінностями, хоча кількість ЦІК була дещо нижчою порівняно з
Зо контролем і становила 19,1322,90 Од. в 100 мл. На 270 добу життя у качок Де» групи величина
ЛАСК і БАСК перебували у межах контролю, проте стан клітинної ланки неспецифічної резистентності характеризувався підвищенням величини ФА на 24,8 95 (Р«е0,05), що вказувало на позитивний вплив випоювання добавки "Біовір". Отримані результати зумовлені основними властивостями пептидоглікану, оскільки його розщеплення призводить до утворення глікопептидів, що володіють ад'ювантною дією, найбільш важливою з яких є плейотропна імуномодулююча дія, тобто стимуляції природних захисних реакцій організму, а також клітин лімфоцитарного ряду. В качок обох дослідних груп спостерігали тенденцію до зниження кількості ЦІК відносно контролю, проте вірогідних міжгрупових різниць не було виявлено.
Адаптація стану неспецифічної резистентності організму качок в умовах стресу на 273 добу життя характеризувалася такими ознаками: величина БАСК вірогідно знижувалася на 17,3 бо, величина ЛАСК підвищувалася на 8,5 95 на тлі зниження на 5,7 905 показника ФІ порівняно з 240-
добовою птицею. В цей період кількість ЦІК була вищою на 20,7 95 (Р«0,05). Отримані числові значення на тлі зниженої величини БАСК у сироватці крові качок К групи могли бути наслідком дії стресу і виступали ознакою зниження імунологічної адаптації їх організму. На це вказує підвищення кількості ЦІК, що призводить до вираженого імунного дисбалансу, який може бути наслідком утворення комплексу з перевагою антигену, підвищення проникливості судинної стінки, тривалої циркуляції комплексів. У качок Ді групи виявлено підвищення показників гуморальної і клітинної ланки імунного статусу їхнього організму за дії стресу у вигляді зростання величини БАСК на 38,2 95 (Р«0,01), тенденції до зростання ЛАСК, підвищення ФА на 15,1 95 (Р«0,05), ФІ на 36,1 95 (Р«0,01) зі зниженням кількості ЦІК на 15,5 95 (Р«0,05), що було ознакою позитивного впливу згодовування БАКД "Праймікс Біонорм К" у період реалізації стресового синдрому, а також вказувало на пролонговану адаптогенну дію добавки в організмі птиці. Дещо іншими величинами характеризувався стан неспецифічної резистентності організму качок Де групи на 273 добу життя. У цей період виявлено підвищення величини БАСК на 47,3 95 (Р«е0,01) та ЛАСК на 18,7 95 (Р«0,05) порівняно з К групою птиці, що було вищим відносно птиці
Ді групи.
Відсутність вірогідних змін у показниках клітинної ланки резистентності організму качок Д2 групи на 273 добу життя, за винятком деякого підвищення показника Фі, вказував на незначний вплив добавки "Біовір" на здатність клітин крові до фагоцитозу.
Реалізація стресового синдрому на 285 добу життя качок К групи проходила у вигляді зниження величини БАСК на 10,9 95, підвищення величини ЛАСК на 13,6 95, зниження ФА і Фі на 7,3 95 та незначного зростання кількості ЦІК відносно качок 240-добового віку, що вказувало на стабілізацію стану неспецифічної резистентності їх організму на пізніх етапах розвитку стресової реакції. У цей період в качок Ді і Де групи встановлено підвищення величини ЛАСК на 37,8 та 47395 (Р«к0,01). Як відомо, ферментативна активність лізоциму обумовлена руйнуванням зв'язку між М-ацетилмураміновою кислотою та М-ацетилглюкозаміном у мукополісахаридах.
Утворені глюкопептиди характеризуються ад'ювантною активністю (стимулюють синтез антитіл, підвищують цитотоксичну активність, індукують гіперчутливість сповільненого типу), тому підвищення величини ЛАСК може вказувати на зростання захисних механізмів організму
Зо качок дослідних груп в період розвитку стресової реакції. Дещо вищими залишалися величини
БАСК, ФА, показник Фі на фоні зниження кількості ЦІК в качок Ді: і Дь групи, проте відсутність вірогідних змін свідчили про незначний вплив добавок на клітинні фактори природної резистентності.
Динаміка маси тіла качок за дії стресу на тлі згодовування добавок наведена у таблиці 2.
Встановлено, що на 270 добу життя у період розвитку стадії тривоги маса тіла качок К та Ді і Де груп суттєво не відрізнялася від числових значення вихідного періоду експерименту та між собою. Проте у період розвитку адаптаційного синдрому (273 доба життя) виявляли зменшення маси тіла качок К групи на 6,8 95 порівняно з 240-добовою птицею. Очевидно, це пов'язано з тим, що дія стресу у вигляді транспортування викликала додаткову витрату енергетичних і поживних речовин їхнього організму. У качок Ді і Де групи цей показник був вищим відповідно на 8,1ї10,5 95 (Р«0,05).
Таблиця 2
Динаміка маси тіла качок за дії стресу на тлі згодовування добавки, г (Мет, п-10)
На 285 добу життя маса тіла качок К групи була нижчою на 5,7 95 порівняно з 240-добовою птицею. У качок Д': їі Де» групи цей показник був вищим відповідно на 10,2 і 7,1 95 (Р«0,05), що свідчило про інтенсивність метаболізму і засвоюваність поживних речовин корму за умови згодовування БАКД "Праймікс Біонорм К" та випоювання добавки "Біовір".
Таким чином, згодовування БАКД "Праймікс Біонорм К" у період реалізації стресового синдрому чинить позитивний вплив на показники клітинної і гуморальної ланки неспецифічної резистентності у вигляді зростання величини БАСК на 38,2 95 (Р«0,05), підвищення ФА на 15,1 95 (Р«0,05), ФІ на 36,1 95 (Р«0,05) зі зниженням кількості ЦІК на 15,5 95. Випоювання добавки "Біовір" зумовлює підвищення величини БАСК на 47,3 95 (Р«0,01) та ЛАСК на 18,7 95
(Р«0,05). Застосування добавок дозволяє знизити негативну дію транспортного стресу в організмі качок, підвищити засвоєння поживних речовин корму, на що вказує збільшення маси тіла птиці дослідних груп в середньому на 7,1-10,5 95 (Р«0,05) впродовж розвитку адаптаційного синдрому.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування, що включає застосування препарату, виготовленого на основі мікроорганізмів,
    який відрізняється тим, що качкам в період інтенсивної несучості, щоденно, протягом 30 днів згодовують змішану із кормом основного раціону біологічно активну кормову добавку "Праймікс
    Біонорм-К" у кількості 0,02 г/кг маси тіла на добу та/"або випоюють розчинену у воді добавку
    "Біовір" із розрахунку 0,0125 мл/кг маси тіла на добу.
UAU201910151U 2019-10-02 2019-10-02 Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування UA141243U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910151U UA141243U (uk) 2019-10-02 2019-10-02 Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910151U UA141243U (uk) 2019-10-02 2019-10-02 Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141243U true UA141243U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115542

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201910151U UA141243U (uk) 2019-10-02 2019-10-02 Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141243U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2567296T3 (es) Procedimiento para usar una cepa de Bacillus subtilis para potenciar la salud animal
Dankowiakowska et al. Probiotics, prebiotics and snybiotics in Poultry–mode of action, limitation, and achievements
US6166086A (en) Small molecules that increase the conversion of food to body weight gain
JPH10330274A (ja) 鳥類用生菌剤の投与方法
RU2458526C1 (ru) Пробиотическая кормовая добавка для сельскохозяйственных птиц и пушных зверей
CN102885202A (zh) 一种新型禽用微生态制剂及其制备方法
RU2711917C1 (ru) Способ повышения продуктивности кроликов
RU2366169C1 (ru) Способ выращивания ремонтного молодняка яичных кур
US4233290A (en) Method of treating domestic animals
CN102754733A (zh) 一种新型猪用微生态制剂及其制备方法
RU2292156C1 (ru) Способ выращивания бройлеров
RU2759225C1 (ru) Добавка, содержащая препарат с пробиотической активностью и органические кислоты, к корму для сельскохозяйственных животных и птицы
UA141243U (uk) Спосіб підвищення стійкості організму качок до дії технологічного стресу в умовах промислового вирощування
RU2326692C2 (ru) Пробиотическое лекарственное средство для сельскохозяйственных животных и птицы
RU2705781C1 (ru) Кормовая добавка для сельскохозяйственной птицы, обладающая адаптогенным действием
Riva et al. The importance of early nutrition in broiler chickens: Hydrated gels enriched with nutrients, an innovative feeding system
RU2410108C1 (ru) Способ скармливания пробиотика поросятам-сосунам
RU2433740C2 (ru) Способ кормления индюшат
UA133204U (uk) Спосіб попередження розвитку імунодефіцитного стану організму качок яєчного напряму продуктивності за дії технологічних стресів
RU2807800C1 (ru) Кормовая добавка для сельскохозяйственной птицы с использованием штаммов Bacillus subtilis и Bacillus lichenifopmis
RU2799061C1 (ru) Способ снижения уровня стресса у перепелов-несушек японского перепела
JP2583382B2 (ja) スベリヒユを含有する家畜、家禽用の飼料
RU2535111C1 (ru) Способ применения кормовой добавки для свиней
RU2808208C1 (ru) Кормовая добавка для сельскохозяйственных животных и птиц
RU2818572C1 (ru) Способ повышения иммунитета, сохранности и продуктивности птицы