UA141119U - Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва - Google Patents

Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва Download PDF

Info

Publication number
UA141119U
UA141119U UAU201908553U UAU201908553U UA141119U UA 141119 U UA141119 U UA 141119U UA U201908553 U UAU201908553 U UA U201908553U UA U201908553 U UAU201908553 U UA U201908553U UA 141119 U UA141119 U UA 141119U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
roof
elements
transforming
shaped elements
wall
Prior art date
Application number
UAU201908553U
Other languages
English (en)
Inventor
Христина Андріївна Амброзяк
Віктор Дмитрович Дворський
Original Assignee
Христина Андріївна Амброзяк
Віктор Дмитрович Дворський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Христина Андріївна Амброзяк, Віктор Дмитрович Дворський filed Critical Христина Андріївна Амброзяк
Priority to UAU201908553U priority Critical patent/UA141119U/uk
Publication of UA141119U publication Critical patent/UA141119U/uk

Links

Landscapes

  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)

Abstract

Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва, основним елементом якої є планка, що утворює трансформуючий елемент за рахунок з'єднання з іншими планками та вузловими деталями. Стіна даної конструкції створюється за допомогою х-подібних елементів, планки яких з'єднуються у точках, зміщених відносно центра, що дозволяє створити круглу стіну, відстань між частинами паралельних блоків залежить від необхідної висоти стіни, а зміщення з'єднання х-подібних елементів залежить від бажаної площі конструкції (чим більше зміщення, тим менша площа), причому планки, які утворюють паралельний блок, кріпляться до країв х-подібних елементів та до місць з'єднання планок х-подібних елементів, кутники-шарніри у даній конструкції використано двох типів, перші з'єднують верхні частини стін і дах, а другий - це шарнір при вершині каркаса даху, який дозволяє елементам конструкції даху переміщуватись взаємопов'язано з іншими елементами конструкції.

Description

Корисна модель належить до будівельної промисловості і може бути використана для будівництва переважно одноповерхових будинків, споруд, наприклад на садових та дачних ділянках.
Корисна модель належить до будівництва будинків, споруд легкого типу на малопідготовленій території і не потребує зведення спеціальних глибоких фундаментів.
Корисна модель належить до будівництва споруд, які можуть бути побудовані і уведені в експлуатацію в короткий термін. Подібні споруди можуть зводитися як тимчасове житло, розраховане для розселення населення на територіях, де відбулися стихійні лиха.
Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва, яка складається із каркасів стін, даху і підлоги, причому складається конструкція із основних елементів-планок, які утворюють блоки стін у вигляді трансформуючого елемента х-подібної форми, які з'єднані в паралельний блок, а місце для заповнення утеплювачем між паралельними стінками регулюється різьбовими стержнями, на які надіті дистанційні трубки і встановлюється в межах від 100 мм до 300 мм, змінна кількість х-подібних елементів в каркасі, дає стіну необхідної довжини, конструкція даху складається із балок двох типів: балки, що складаються лише за рахунок обертання одна відносно одної, з наступною фіксацією при розкладанні, і балки, що складаються за рахунок обертання із зміщенням по направляючому пазу, підлога виконана із балок, що кріпляться до нижніх вузлів внутрішньої стіни, і після розкладання конструкції створюють жорсткий каркас нижньої частини трансформера, двері утворюються вирізанням нижньої частини вузла стіни і встановлення на його місці П-побідного каркаса, який частково демонтується при складанні, або вхідним-прохідним вузлом в одному з вертикальних кутів стіни, мін мальна ширина проходу 0,6 м (Патент України на корисну модель 10.12.2018 р. за Ме130392.
Спосіб може бути реалізований для одноповерхових і житлових будівель, оскільки передбачає утеплення, гідро- і шумоізоляцію, а також місця для проведення комунікацій.
Технічна задача - розробити та сконструювати моделі трансформуючих каркасних конструкцій та їх вузлів з круглими стінами, що швидко створювати основу під майбутнє каркасне житло. Розроблена конструкція каркаса повинна виготовлятись з доступних матеріалів, вартість яких невелика, вона повинна мати можливість трансформуватись для зберігання або транспортування у максимально малі розміри. Монтаж-демонтаж можна
Зо проводити без використання важкої техніки. Різні варіанти покриття і утеплення стін даватимуть можливість формувати тимчасові або постійні будівлі.
Поставлена технічна задача вирішується за допомогою конструкцій-трансформерів для каркасного будівництва, які поєднують каркасну та кінетичну архітектуру, передбачають можливість зміни розмірів будівлі шляхом вставлення або видалення повторюваних елементів, дозволяють вибирати різні варіанти утеплення, покрівлі даху.
Новизна роботи полягає в тому, що розроблено трансформуючу конструкцію з круглими стінами на основі кінетично-каркасної технології будівництва, передбачено можливість зміни розмірів будівлі шляхом вставлення або видалення повторюваних елементів, вибір різних варіантів утеплення та покрівлі даху.
Практичне значення роботи полягає в тому, що вона дозволяє використовувати швидкомонтажні, невисокої вартості каркаси для формування основи під будівлю.
Особистий внесок авторів полягає в опрацюванні та аналізі літературних джерел, розробці технології трансформації та варіантів її використання.
Конструктивні елементи та їх характеристика. Елементи трансформуючої конструкції.
Основним елементом конструкції є планка, що утворює трансформуючий елемент за рахунок з'єднання з іншими планками та вузловими деталями. Стіна даної конструкції створюється за допомогою х-подібних елементів, планки яких з'єднуються у точках, зміщених відносно центра (фіг. 1, 7), що дозволяє створити круглу стіну. Відстань між частинами паралельних блоків (фіг. 2, 7) залежить від необхідної висоту стіни, а зміщення з'єднання х- подібних елементів залежить від бажаної площі конструкції (чим більше зміщення, тим менша площа). Планки (фіг. 2, 7), які утворюють паралельний блок, кріпляться до країв х-подібних елементів (фіг. 3, 7) та до місць з'єднання планок х-подібних елементів (фіг. 4, 7). Кутники - шарніри у даній конструкції бувають двох типів. Перші це ті, що з'єднують верхні частини стін і дах (фіг. 5, 7). Другим є шарнір при вершині каркаса даху (фіг. 6, 7). Він дозволяє елементам конструкції даху переміщуватись взаємопов'язано з іншими елементами конструкції.
Конструкція даху реалізована за допомогою складуваних балок, які кріпляться до стін в розкладеному вигляді.
Вхідна група реалізована як вхідний-прохідний вузол в одній частині.
Покриття стін та даху конструкцій. Утеплювачі.
Було розроблено два варіанти покриття стін: плівкове і плитове. У ньому передбачаються місця для світлопрозорих конструкцій.
Оскільки розкладений каркас жорсткий, то він може бути несучим елементом для плівкового покриття. Його перевагою є можливість складатись-розкладатись разом з каркасом, великій вибір плівкових матеріалів, а також їх легка заміна і ремонт у випадку пошкодження.
Іншим покриттям стін можуть бути плити фанери, ОСП, дерева, сайдинг. Дане покриття більш довговічне і тому приміщення можна використовувати для довготривалого проживання.
Плити збільшують жорсткість конструкції, на них можна навішувати меблі.
Щоб використати переваги обох видів покриттів, можна використовувати комбіноване покриття. Внутрішня сторона плити, а зовнішня плівка. Така комбінація дозволить зробити будівлю дешевшою, але і дає можливість використовувати її для довготривалого проживання.
Покрівля даху також може бути різноманітною: плівка, металочерепиця, профнастил, ондулін, шифер, фальцева покрівля, гнучка і інші види черепиці, рулонна покрівля.
Оскільки будинки будуть експлуатуватись в різних кліматичних умовах, їх потрібно утеплювати.
Утеплювачем в стіні може бути повітряний прошарок. У цьому випадку доцільно зробити горизонтальні перегородки між внутрішньою і зовнішньою стіною для зменшення конвективних потоків, а також використати фольгове покриття для мінімізації втрат за рахунок випромінювання.
Іншими типами утеплювачів може бути ватний матеріал (мінеральний, базальтовий, еко- вата), який встановлюють після монтажу конструкції, або заповнення стіни пінним утеплювачем.
Технологія розкладання-складання конструкцій
Розгортання даної конструкції здійснюється за даними етапами: 1. Розгортання стіни каркаса. 2. Фіксація стін каркаса. 3. Кріплення даху до стін каркаса.
Складання здійснюється у зворотному порядку, тобто: 1. Від'єднання даху від стін каркаса. 2. Від'єднання фіксуючих елементів стін.
Зо 3. Згортання стін каркаса.
Техніко-економічні розрахунки
Розміри планок х-подібних елементів: 2х0,1х0,06 м.
Кількість планок х-подібних елементів: 40 штук.
Загальний об'єм планок х-подібних елементів: М-2 мх0,1 мх0,06 мх40-0,48 м3
Розміри планок, які з'єднують х-подібні елементи: 2х0,08х 0,08 м.
Кількість планок, які з'єднують х-подібні елементи: 28 штук.
Загальний об'єм планок, які з'єднують х-подібні елементи:
М-2 мх0,08 мх0,08 мх28-0,3584 м
Розміри планок даху: 3,5х0,12х0,05 м.
Кількість планок даху: 10 штук.
Загальний об'єм планок даху: М-3,5 мх0,12 мх0,05 мх10-0,21 м3
Загальний об'єм усіх планок: 1,0484 м3.
Загальукй об'єм ранок, враховуючи 30 95 втрат у результаті обробки:
УЗ- - -- Є Є Є Є Є Я -14977142МмМ 7090
З грн 149771429мМ7 х 4600--- - 68894857Згрн
Вартість сухого пиломатеріалу: М 1497714294и3 х2700722 - 404382858грн
Вартість сирого пиломатеріалу: М
Загальна маса дерева: 763,834288 кг
Маса дерева, що використовується на виготовлення елементів даху: 153 кг
Маса дерева, що використовується на виготовлення стін: 610,834288 кг
Поєднання конструкцій у блоки
Поєднання окремих конструкцій в блоки дозволяє створювати багатокімнатні будівлі. При створенні каркаса трансформуючих конструкцій було передбачено можливість здійснювати таке блокування із суміщенням прохідних вузлів. 1 - прохідний вузол 2 - вхідний вузол
1. Розроблено трансформуючу конструкцію каркаса швидкомонтованого приміщення з круглими стінами з недорогих доступних матеріалів. | і та просторової конструкції, що дозволяє проводити дослідження по використанню. та вдосконаленню. Модель можна застосовувати як розвиваючий конструктор, яким є один з 7 "З, Возтянуті варіанти різних покриттів та утеплювачів стін, що збільшує варіативність
У Запропонована технологія може використовуватись Для будівництва приміщень в соиструкії без застосування воно техні Гаї складові можуть бути виготовлені в умовах 5. Конструкція розроблена з дотримання основних вимог ДСТУ та ДБН

Claims (3)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    7 1. Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва, основним елементом якої є планка, що утворює трансформуючий елемент за рахунок з'єднання з іншими планками та вузловими деталями, яка відрізняється тим, що стіна даної конструкції створюється за допомогою х- подібних елементів, планки яких з'єднуються у точках, зміщених відносно центра, що дозволяє створити круглу стіну, відстань між частинами паралельних блоків залежить від необхідної висоти стіни, а зміщення з'єднання х-подібних елементів залежить від бажаної площі конструкції (чим більше зміщення, тим менша площа), причому планки, які утворюють паралельний блок, кріпляться до країв х-подібних елементів та до місць з'єднання планок х-подібних елементів, кутники-шарніри у даній конструкції використано двох типів, перші з'єднують верхні частини стін і дах, а другий - це шарнір при вершині каркаса даху, який дозволяє елементам конструкції даху переміщуватись взаємопов'язано з іншими елементами конструкції.
  2. 2. Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва за п. 1, яка відрізняється тим, що конструкція даху реалізована за допомогою складуваних балок, які кріпляться до стін в розкладеному вигляді.
  3. 3. Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва за п. 1, яка відрізняється тим, що вхідна група реалізована як вхідний-прохідний вузол в одній частині.
    Фіг. 1 ооо - що ни и
    Фіг. 2
    Фіг. З
UAU201908553U 2019-07-18 2019-07-18 Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва UA141119U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908553U UA141119U (uk) 2019-07-18 2019-07-18 Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908553U UA141119U (uk) 2019-07-18 2019-07-18 Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141119U true UA141119U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115361

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201908553U UA141119U (uk) 2019-07-18 2019-07-18 Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141119U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6050045A (en) Framing system for building construction
US3256652A (en) Building of assembled box-shaped elements
US20120180404A1 (en) Portable housing system
US7921610B2 (en) System, method, and apparatus for frame assembly and building
AU2011235588B2 (en) Expandable flat pack dwelling module
US20160053486A1 (en) Panel for a building structure, a building system and a building structure having the building panel
RU110793U1 (ru) Энергоэффективное малоэтажное здание
US2345500A (en) Demountable house
WO2012045008A2 (en) Buildings formed from complementary building modules, and methods for building same
RU59088U1 (ru) Конструкция металлического каркаса строительного объемного блока для малоэтажного здания
EP1055036B1 (en) Modular building unit
US3402515A (en) Folding multi-storeyed buildings
Gibb et al. Glossary of terms
UA141119U (uk) Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва
US799544A (en) Frame for buildings.
WO2010142032A1 (en) Modular construction system
UA141120U (uk) Трансформуюча конструкція для каркасного будівництва
RU2524731C1 (ru) Трансформируемое сборное здание культурно-досугового учреждения
RU2663857C1 (ru) Комплект строительных профилей для сооружения каркасной конструкции здания или сооружения и каркасная конструкция здания или сооружения с использованием комплекта строительных профилей
RU2277619C2 (ru) Строительные панели, фундаментное строение, трехмерная строительная конструкция, способ изготовления трехмерной строительной конструкции, способ утепления здания
US20150000223A1 (en) Modular construction system
RU2420634C1 (ru) Здание из деревянных панелей
RU140436U1 (ru) Сборно-разборное сейсмоустойчивое здание на основе 20 и 40 футовых контейнеров
KR20130131506A (ko) 패널을 이용한 돔형건물 및 그 건축방법
RU2792754C1 (ru) Модульная ячейка здания