UA140773U - Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт - Google Patents

Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт Download PDF

Info

Publication number
UA140773U
UA140773U UAU201908759U UAU201908759U UA140773U UA 140773 U UA140773 U UA 140773U UA U201908759 U UAU201908759 U UA U201908759U UA U201908759 U UAU201908759 U UA U201908759U UA 140773 U UA140773 U UA 140773U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
children
neuroimmune
determining
diagnostic
disorders
Prior art date
Application number
UAU201908759U
Other languages
English (en)
Inventor
Леонід Сергійович Овчаренко
Андрій Олександрович Вертегел
Тетяна Василівна Слуцька
Олександр Володимирович Кряжев
Original Assignee
Державний Заклад "Запорізька Медична Академія Післядипломної Освіти Моз України"
Леонід Сергійович Овчаренко
Андрій Олександрович Вертегел
Тетяна Василівна Слуцька
Олександр Володимирович Кряжев
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Заклад "Запорізька Медична Академія Післядипломної Освіти Моз України", Леонід Сергійович Овчаренко, Андрій Олександрович Вертегел, Тетяна Василівна Слуцька, Олександр Володимирович Кряжев filed Critical Державний Заклад "Запорізька Медична Академія Післядипломної Освіти Моз України"
Priority to UAU201908759U priority Critical patent/UA140773U/uk
Publication of UA140773U publication Critical patent/UA140773U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)

Abstract

Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт включає встановлення клінічних, імунологічних, нейрогенних та вазоактивних показників, визначають величину діагностичного коефіцієнту для кожної ознаки і підсумовують їх. Визначають сироватковий вміст субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду, ендотеліну-1 та їх діагностичні коефіцієнти і, якщо сума діагностичних коефіцієнтів дорівнює 13 балів і більше, діагностують ймовірність наявності нейроімунних порушень.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме педіатрії, і може бути використана при діагностиці наявності нейроіїмунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт.
Існує декілька способів діагностиці наявності нейроїмунних порушень у дітей, але вони є недостатньо інформативними і не можуть бути використані у пацієнтів з рекурентними бронхітами, так як не враховують, особливостей імунного і нейрогенного запального процесів у бронхах при даній патології, що у деяких випадках призводить до клінічних помилок.
Відомий спосіб визначення наявності нейроїмунних порушень у дітей, який полягає в урахуванні клінічних особливостей неврологічного дефекту (симптомів, ускладнень і частоти загострень) та дослідження системних нейроіїмунних показників запального процесу у дітей з хворобами нервової системи |Оагіо Зіпізсаісо, берпеп ЗспийУ, Аппа І іза Вгідіда, апа Місоїа
Апіописсі. ІпПатітайоп оапі пейго-іттипе дувзгедшайопе іп ашієт 5ресіпшит аівогаегв5.
Рпагтасецшійсаї!5 (Вазеї). 2018 дип; 11(2): Р. 561.
Цей спосіб є недостатньо ефективним у дітей, що хворіють на рекурентні бронхіти, тому, що не враховує участь інфекційного запального компоненту в нейроіїмунних процесах, імунних показників (вродженого та адаптивного імунітету) та хімічних сполук (ФНП-а, ІФН-у, інтерлейкін- 109), нейросудинних сполук (субстанцію Р, вазоактивний інтестинальний пептид, ендотелій-1), які визначають особливості та прогноз перебігу імунного і нейрогенного запалення та є ранніми та суттєвими маркерами його активності у пацієнтів, хворих на рекурентні бронхіти.
Найбільш близьким за сукупністю ознак та результатом, що досягається, до способу, що заявляється, є спосіб визначення наявності нейроїмунних порушень у дітей з рекурентними формами гострих бронхітів та перинатальними ураженнями центральної нервової системи в анамнезі (Шамрай І.В. Особливості лікування і профілактики рекурентних форм гострого бронхіту у дітей з перинатальними ураженнями центральної нервової системи Текст): автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.10 / Шамрай Ірина Валентинівна; Запоріз. держ. мед. ун-т. - З., 2013. - 20 с.), що включає аналіз клінічних, нейрогенних та імунних показників для встановлення механізмів формування тривалого тяжкого перебігу респіраторної патології у дітей та величини діагностичного коефіцієнту (ДК) для кожного показника, без урахування нейрогенного забезпечення та запалення (нейропептидів) (Гублер Е.В. Обчислювальні методи аналізу та розпізнавання патологічних процесів. Л.; Медицина, 1978. - 296 с...
Зо Цей спосіб є недостатньо інформативним, тому що: не надає особливості клінічних проявів нейроіїмунних порушень у дітей, хворих на рекурентні бронхіти; не враховує окремо інфекційний фактор у запальному процесі, а розглядає будь-який генез запалення (алергія, аутоїмунний); не надає чіткої градації щодо інформативності та діагностичної значущості відхилень нейроімунних показників; не пропонує підходи до практичного застосування у діагностиці нейроїмунних порушень визначення сироваткового вмісту фактору некрозу пухлини-со, інтерферону-у, інтерлейкіну-10, субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду, ендотеліну-1, які визначають активність імунного і нейрогенного запалення та є його ранніми та інформативними маркерами; не містить даних щодо діагностичної цінності визначення сироваткового вмісту фактору некрозу пухлини-с, інтерферону-у, інтерлейкіну-10, субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду, ендотеліну-1 у дітей, хворих на рекурентні бронхіти, що не дає можливості оцінити стан нервової регуляції бронхіального тонусу; немає диференціювання щодо топіки запального ураження (верхні дихальні шляхи, бронхи, легені).
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу визначення наявності нейроїмунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт, шляхом одночасного визначення та аналізу клінічних, імунних (фактору некрозу пухлини-х, інтерферону-у, інтерлейкіну-10), нейрогенних й судинних сполук - субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду, ендотеліну-ії у сироватці крові дітей, хворих на рекурентні бронхіти, що дозволяє підвищити інформативність діагностики та своєчасне попередження тяжких форм, надає можливість чіткіше виявляти порушення імунних, нейрогенних процесів та судинного тонусу, дозволяє своєчасно призначати ефективну протизапальну та нейропротекторну терапію, знижує частоту розвитку нейроіїмунних розладів, зменшує формування тяжкого перебігу даних захворювань.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт, що включає встановлення клінічних, імунологічних, нейрогенних та вазоактивних показників, визначають величину діагностичного 60 коефіцієнту для кожної ознаки і підсумовують їх, згідно з корисною моделлю додатково визначають сироватковий вміст субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду, ендотеліну-1 та їх діагностичні коефіцієнти і, якщо сума діагностичних коефіцієнтів дорівнює 13 балів і більше, діагностують ймовірність наявності нейроімунних порушень.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак, що заявляються, та технічним результатом полягає у такому: встановлення сироваткового рівня імунних (фактору некрозу пухлини-о, інтерферону-у, інтерлейкіну-10), нейрогенних (субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду) дозволяє встановити інтенсивність та тривалість нейроіїмунного компонента системного запального процесу у дітей, хворих на рекурентний бронхіт, що дозволить визначати наявність нейроіїмунних порушень; паралельне одночасне встановлення сироваткової концентрації вазоактивної та прозапальної сполуки ендотеліну-ї дозволяє встановити вплив судинного фактору на формування нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт; визначення сироваткової концентрації вазоактивного інтестинального пептиду у сироватці крові дозволяє встановити стан та активність протизапальних нейроімунних механізмів.
Таким чином, одночасне паралельне визначення додаткових показників сироваткового рівня імунних (фактору некрозу пухлини-с, інтерферону-у, інтерлейкіну-10), нейрогенних (субстанції
Р, вазоактивного інтестинального пептиду), судинних (ендотелій-1) дозволить забезпечити раннє виявлення нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт, та підвищити його інформативність.
Спосіб здійснюють таким чином.
У дитини, хворої на рекурентний бронхіт (захворюваність на гострий бронхіт З та більше разів на рік), визначають особливості клінічних показників перебігу захворювання, для встановлення стану нейроіїмунної регуляції запального процесу в бронхах призначають дослідження показників імунної системи (СО3, 204, СО8, С016, 2019, С025, НСТ-тесту, фагоцитарного числа, індексу завершеності фагоцитозу, ІдА, 5ІДА до, ДМ, ФНП-сх, ІФН-у, ІЛ-10) та додатково визначають нейрогенні і вазоактивні сполуки (субстанція Р, вазоактивний інтестинальний пептид, ендотелій-1) стандартними методами. Потім визначається величина діагностичного коефіцієнту (ДК) для кожної ознаки за даними, що згруповані у таблиці,
Зо створеної за допомогою інформаційної заходи С. Кульбака (таблиця) ||. Кузьмін і О. Берест,
Інформаційно-екстремальна система підтримки прийняття рішень з гіперциліндроїдними вирішальними правилами, Вісник Вінницького політехнічного інституту. 2015. Мо 1, с 9-16.
Таблиця
Діагностичні критерії наявності нейроїмунних порушень у дітей, хворих на РБ 11111111 Назваознаки./7/7/7/7/:/:://-/-:/ | ДК
ЕЕ чайній СІ 2.| 5 : 2,1 11,254 більше 10 діб
Тривалість трансформації сухих хрипів у вологі при гострому бронхіті більше
О6б.|Асиметріяплечовогопоясу.їд//://7777111111111111111111111111111111111111111С БИТВИ 8.|Наявністьгіперплазії лімфоглоткового кільцяд сс ін Тв 9. |Головнийбільпідчасрозумовоїі/абоемоційної напру. 77777771 "| водночас з розумовим і / або емоційним напруженням " "
Примітки: 1. ДК - діагностичний коефіцієнт; 2.10 - інформативність ознаки.
У дітей, хворих на РБ, діагностичні коефіцієнти (ДК) кожного знайденого критерію підсумовуються і, при досягненні значення 13 та більше, встановлюють (95 95 ймовірність) наявність нейроімунних порушень.
Для наочної ілюстрації методики наводимо клінічний приклад користування запропонованим способом.
Дитина 7 років. Скарги на головний біль в області потилиці та епізоди запаморочення в ситуаціях, які потребували перебування у вертикальному (ортостатичному) положенні водночас з розумовим і/або емоційним напруженням, наприклад відповідь у дошки або стояння під час шкільної лінійки. Хворіє на гострі прості бронхіти 4 рази на рік, переважно восени та взимку.
Хвороби перебігають з лихоманкою до 39,5 С, млявістю. Тривало спостерігається сухий кашель з трансформацією у вологий через 5-7 діб. Вологий кашель та різнокаліберні хрипи зберігаються до 12-14 доби захворювання. Анамнез життя. Під час вагітності у матері спостерігався токсикоз 1-ї та 2-ї половини. На першому році життя дитина знаходилася на диспансерному обліку у дитячого невролога з діагнозом "Перинатальне ураження ЦНС". На даний час знаходиться на диспансерному обліку у педіатра з діагнозом "Рецидивуючий бронхіт". Протягом останнього року дитина 6 разів хворіла на ГРЗ, з них 4 рази на гострий бронхіт.
Під час огляду дитини встановлений шийний гіперлордоз, асиметрія плечового поясу.
Мануальне обстеження виявило підвищену чутливість перикраніальних м'язів з наявністю 2-3 больових точок в кожному з м'язів--грудино-ключично-соскоподібному, трапецієподібному, а також нижніх косих, великих і малих прямих м'язів голови. В трапецієподібному м'язі больові точки локалізувалися посередині верхніх пучків, в місці переходу шиї в надпліччя, де трапецієвидний м'яз згинається догори. У неврологічному статусі при виконанні проби Ромбергу (простої та ускладненої), координаторних проб (пальце-носової, п'яткової-колінної) патологічних змін не спостерігалося.
Було проведене імунологічне обстеження. Встановлене зменшення фагоцитарного числа, індексу завершеності фагоцитозу, фагоцитарного індексу.
Враховуючи скарги дитини та її часту захворюваність на гострі бронхіти було проведений математичний розрахунок ймовірності наявності нейроїмунних порушень. Враховувалися наступні критерії: скарги на головний біль в області потилиці та епізоди запаморочення в ситуаціях, які потребували перебування у вертикальному (ортостатичному) положенні водночас з розумовим і/або емоційним напруженням (-1,3 та ї41,2 бали), наявність в анамнезі дитини даних про ПУ ЦНС (3,6 бали), наявність вираженої млявості при гострому бронхіті (41,0 бал), збереження секреторно-евакуаторних порушень бронхів при гострому бронхіті більше 10 діб (42,1 бали), тривалість трансформації сухих хрипів у вологі при гострому бронхіті більше 5-ти 15. діб (41,7 бали), токсикоз 1-ї та 2-ї половини вагітності у матері (41,2 бали), асиметрія плечового поясу (41,5 бали), підвищена чутливість перикраніальних м'язів з наявністю 2-3 больових точок (41,6 бали), зменшення фагоцитарного числа (41,2 бали), індексу завершеності фагоцитозу (41,1 бали), фагоцитарного індексу (41,0 бали).
Підсумовуючи всі бали, отримуємо 18,5, що вказує на 9595 ймовірності наявності нейроїмунних порушень у даної дитини. Призначено лікування, зроблені рекомендації з профілактики та реабілітації. Рекомендовано проведення неврологічного обстеження. Дитина направлена для спостереження дитячого невролога, імунолога і педіатра. Призначено лікування, дані рекомендації з профілактики та реабілітації Дитина направлена для спостереження дитячого імунолога, невролога і педіатра.
Таким чином, спосіб забезпечує більшу інформативність та швидкість визначення наявності нейроіїмунних порушень у дітей, хворих на рекурентні бронхіти. Це покращує діагностичний пошук та діагностичні можливості лікарів на різних етапах надання медичної допомоги.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Зо Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт, що включає встановлення клінічних, імунологічних, нейрогенних та вазоактивних показників, визначають величину діагностичного коефіцієнту для кожної ознаки і підсумовують їх, який відрізняється тим, що додатково визначають сироватковий вміст субстанції Р, вазоактивного інтестинального пептиду, ендотеліну-1 та їх діагностичні коефіцієнти і, якщо сума діагностичних коефіцієнтів дорівнює 13 балів і більше, діагностують ймовірність наявності нейроімунних порушень.
UAU201908759U 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт UA140773U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908759U UA140773U (uk) 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201908759U UA140773U (uk) 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140773U true UA140773U (uk) 2020-03-10

Family

ID=70108760

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201908759U UA140773U (uk) 2019-07-22 2019-07-22 Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140773U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Prabhakaran et al. Misdiagnosis of transient ischemic attacks in the emergency room
Wonderlich et al. Eating disorder diagnoses: empirical approaches to classification.
Edmiaston et al. A simple bedside stroke dysphagia screen, validated against videofluoroscopy, detects dysphagia and aspiration with high sensitivity
McDowell et al. The under-utilization of the head impulse test in the emergency department
CN115565683A (zh) 心脏大血管术后谵妄风险预测模型建立与验证方法
Viljoen et al. Comparing diagnostic outcomes of children with fetal alcohol syndrome in South Africa with diagnostic outcomes when using the updated Institute of Medicine diagnostic guidelines
UA140773U (uk) Спосіб визначення наявності нейроімунних порушень у дітей, хворих на рекурентний бронхіт
Nishizaki et al. Classification and assessment of computerized diagnostic criteria for Brugada-type electrocardiograms
Nurhayati et al. Reducing Anxiety among Heart Failure Patients by Doing the Six-Minute Walk
Geng et al. Interrupted sleep by ambulatory blood pressure monitoring does not affect blood pressure
CN113436140A (zh) 一种鉴别血瘀证亚型的定量分析方法、系统、终端、介质
McClements et al. Direct access exercise electrocardiography: a new service that improves the management of suspected ischaemic heart disease in the community.
Mokoagow et al. Factors associated with depression among type 2 diabetes mellitus patients at a tertiary hospital during the COVID-19 pandemic
TWI819919B (zh) 過動症早期輔助診斷系統
Ulfah et al. 81 Correlation of total cholesterol level and blood pressure in Jatinangor
US20240136071A1 (en) Intelligent early screening model and construction method thereof for alzheimer’s disease
CN117877720A (zh) 一种心脏术后患者围术期多器官功能障碍的诊断辅助系统
Kohn et al. TeaSpam: a novel method of TEmporal And SPAtial Movement encoding during sleep
Oprea et al. Clinical, evolutionary and differential diagnostic features of alcoholism in women
Hosse 660. Effect of the COVID-19 Pandemic on Blood Culture Contamination Rates and Quality Improvement Processes
Catarino et al. Depression, lower urinary tract symptoms and quality of life in women with multiple sclerosis: A descriptive and correlational study
AlOtaibi The association between waiting time and starting, completion and outcomes in post-surgical cardiac rehabilitation patients following sternotomy
Gyang et al. Is simple microscopy useful in the diagnosis of asymptomatic bacteriuria in pregnancy in primary care settings
Amiri et al. Psychometric properties of the Persian version of Conners Early Childhood ADHD Questionnaire-Parents’ Form in Iranian children aged 3-6 years
Pham et al. S1277 The Role of Peripherally Acting µ-Opioid Receptor Antagonists (PAMORA) in Pediatric Opioid-Induced Bowel Dysfunction