UA139864U - Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів - Google Patents

Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів Download PDF

Info

Publication number
UA139864U
UA139864U UAU201907070U UAU201907070U UA139864U UA 139864 U UA139864 U UA 139864U UA U201907070 U UAU201907070 U UA U201907070U UA U201907070 U UAU201907070 U UA U201907070U UA 139864 U UA139864 U UA 139864U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
component
calcium
polymers
chitosan
calcium phosphates
Prior art date
Application number
UAU201907070U
Other languages
English (en)
Inventor
Людмила Борисівна Суходуб
Леонід Федорович Суходуб
Марія Олександрівна Кумеда
Original Assignee
Сумський Державний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сумський Державний Університет filed Critical Сумський Державний Університет
Priority to UAU201907070U priority Critical patent/UA139864U/uk
Publication of UA139864U publication Critical patent/UA139864U/uk

Links

Landscapes

  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів складається з природних полімерів: компонента А, до складу якого входить альгінат натрію та гліцерин та компонента В, до складу якого входить хітозан, гліцерин та природні протимікробні засоби. Компонент А додатково містить неорганічні кальцій фосфатні частинки (СаР) стехіометричного гідроксіапатиту або кальційдефіцитного карбонатзаміщеного гідроксіапатит, або трикальцій фосфату, або брушиту або їх суміш, вітамінний засіб Аквадетрим вітамін D3, а також біологічно активні речовини у формі легованих іонами металів (Zn2+, Cu2+, Ag+) наночастинок хітозану. Сумарна масова частка яких становить 2-5 % від маси компонента А. Компонент В додатково містить знеболюючі та/або протимікробні лікарські засоби. Компонент А за масою складає 88-80 мас. %, а компонент В - 12-20 мас. % відповідно.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до композитних полімер-неорганічних плівкових матеріалів, призначених для використання в стоматології, а саме для лікування та профілактики захворювань пародонту, стимулювання процесу остеогенезу, а також для пролонгованої доставки біологічно активних речовин та лікарських засобів у проблемну зону.
Розвиток багатофункціональних наноструктурованих матеріалів для медицини залишається актуальним предметом медичного матеріалознавства. Композити, що складаються з природних органічних полімерів (хітозан, альгінат, желатина) та неорганічних матеріалів (гідроксіапатит (ГА) та інші кальцій фосфати), поєднують переваги кожної окремої складової та мінімізують їх недоліки. Формування резистентності мікроорганізмів до широкого спектру антибіотиків створило новий виклик, одним із підходів до розв'язання якого у всьому світі є активний пошук неорганічних та органічних речовин, їх модифікація неорганічними біологічно активними іонами для ініціювання контрольованої реакції в тканинах та забезпечення антимікробної активності.
Використання матеріалів з остеоіїінтегруючими та бактерицидними властивостями є важливою стратегією стоматології.
Нанокристалічний ГА широко використовується як матеріал для інженерії кісткової тканини, але ряд його властивостей, а саме незначна швидкість резорбції, низька механічна міцність і ударна в'язкість, спонукають у багатьох випадках до використання гідроксіапатиту в поєднанні з біополімерами у формі композитного матеріалу. Серед природних полісахаридів хітозан здобув велику увагу в сфері заміни кісток та регенерації хрящів через структурну подібність з глікозаміногліканом, що є основним компонентом позаклітинної матриці кісток (1). ГА-хітозанові композити показали гарну цитоактивність з остеобластами (21, що є свідченням перспективності їх застосування в біоматеріалах для кісткової тканини.
Природний полімер альгінат натрію (Алг), який є компонентом бурих морських водоростей, також часто використовується через його низьку вартість, біосумісність, нетоксичність, здатність утворювати хелатні комплекси з іонами перехідних металів І|З3,4|.
Альгінати являють собою лінійні нерозгалужені полісахариди, що містять неоднакові пропорції залишків бета-О-маннуронату (М) і альфа-І -гулуронату (б). Дослідженнями доведено, що змінюючи ступінь зшивання макромолекул Алг можна контролювати кінетику вивільнення ліків, введених до складу композитного матеріалу. Таким чином, альгінати застосовуються у
Зо системах регульованого вивільнення лікарських засобів (5,61.
Пропіленгліколь (ПГ) - гігроскопічна рідина без кольору, яка містить асиметричний атом вуглецю, розчинна у воді, етанолі, ацетоні, має низьку летючість і характеризується дуже низькою токсичністю. ПГ не чутливий до зміни кислотності середовища, проявляє стійкість до мікробної контамінації (має у молекулі первинні гідроксильні групи, що зумовлюють слабку бактерицидну дію). Володіє властивістю вбирати в себе, поглинати та утримувати вологу, надаючи таким чином матеріалу певної еластичності. Широко застосовується в медичній та фармацевтичній практиці.
Серед наукових розробок, присвячених біодеградучим плівкам, можна виділити плівки на основі хітозану, альгінату, полівінілового спирту або поліелектролітні комплекси на їх основі. їх властивості та застосування залежить від комбінації компонентів та методики виготовлення.
Так, відома композитна плівка на основі полівінілового спирту (ПВС), альгінату та гідроксіапатиту, отримана електроспінінговим методом при напрузі 10-15 кВ, відстані 13-18 см, швидкості формування 0,03-0,05 мм/хв та призначена для відновлення ушкоджених ділянок шкіри Г7Ї. При цьому вміст суспензії ГА-ПВС від 10 до 2 разів перевищує вміст суспензії ГА-Алг.
Висока концентрація синтетичного полімеру порівняно з природним альгінатом, а також можливі порушення структури компонентів під дією прикладеної напруги є недоліком даного матеріалу.
Відомий композитно плівковий матеріал |8), у якому хітозан та альгінат, чи карбоксиметилцелюлоза (КМЦ) та альгінат утворюють поліелектролітний комплекс. До складу таких плівок входить порошок гідроксіапатиту, синтезований гідротермальним методом, розчинений у воді з додаванням 0,1 г 5 95 розчину аміаку для корегування рН (рн-10). Спочатку отримують суміш розчиненого ГА з диспергатором (2 95 альгінат чи 4 95 КМЦ), після чого до отриманої суміші додають ще 3,75 95 альгінату або 7,2595 КМЦ та перемішують. Утворені суміші формують у вигляді шару, який названий неорганічним. Полімерний шар вміщує 3,5 95 розчину хітозану. Неорганічний та полімерний шари чередують, після чого багатошарову структуру спресовують та висушують при температурі 70 "С та вологості 98 96 протягом 30 годин. Утворені мембрани мають високі механічні властивості, але низьку еластичність, що є недоліком при їх застосуванні з метою лікування пародонту.
Відоме виготовлення матеріалу для регенерації ушкодженого пародонту (9). Матеріал являє собою двошарову мембрану, отриману методом електроспінінгу. Внутрішній шар складається з бо поліеєтиленгліколю (10 95), колагену Типі (5 Фо) та нанокристалічного ГА (0,1 9о), а зовнішній шар з полівілового спирту (10 95) та модифікованого пептидами альгінату (2мас. 95). Компоненти підвищують остеокондуктивність матеріалу та сприяють загоєнню ран. Однак, недоліками матеріалу, на нашу думку, є великий вміст синтетичного полімеру при низькому вмісті ГА, а також застосування колагену тваринного походження може призвести до алергічних реакцій та значно збільшує ціну матеріалу.
За хімічним та компонентним складом найбільш близьким до запропонованої корисної моделі є композитний матеріал (101) у формі харчової пакувальної плівки, яка покращує безпеку харчових продуктів за рахунок застосування безпечних, нетоксичних компонентів та їх синергетичної взаємодії. Основними сировинними компонентами плівкового матеріалу є: альгінат натрію 20 Фо - 40 9о, хітозан 30 Фо - 50 95, гліцерин 10 9» - 30 9о, емульгатор 5 95 - 15 95 і природний антибактеріальний агент (хрін, ефірні масла чебрецю, лимону, розмарину або фенхеля) 5 905 -30 9о. Альгінат натрію володіє властивостями гелю після розчинення у воді.
Хітозан має хороші плівкоутворюючі та антибактеріальні властивості широкого спектру дії, відзначається біосумісністю і біодеградацією. Як природний антибактеріальний засіб застосовували хрін, ефірні олії чебрецю, лимону, розмарину або кропу. Емульгатор являє собою харчовий представник серії Зрап або Туееп. Співвідношення компонентів контролює товщину і механічні властивості плівки, її розчинність та швидкість вивільнення антибактеріального засобу. Прикладом виконання показано, що на першому етапі готують розчин 1-2 95 альгінату з додаванням гліцерину (2 мас. частки), емульгатору та одного з вище вказаних природних протимікробних засобів, після чого цей розчин заливають у форму та висушують. На другому етапі готують 1,5-2 95 розчин хітозану в 0,5 95 оцтовій кислоті з вмістом 2 о гліцерину, після чого цей розчин заливають на висушений попередній. Після висушування, утворену двошарову плівку з альгінату та хітозану опускають на 10-15 хвилин у розчин хлориду кальцію (СасСі», 2 моль/л) для "зшивання" макромолекул альгінату, після чого надлишки "зшиваючого" розчину видаляють змиванням в дистильованій воді. Плівка має хороші ущільнювальні властивості, високу прозорість. Антибактеріальний агент забезпечує протимікробну дію, а хітозан може контролювати пролонговане вивільнення антибактеріальних засобів. Очевидною є ефективність такого матеріалу для зберігання фруктів і овочів у свіжому стані, але його недоліком у випадку біомедичного застосування є "зшивання" хлоридом кальцію,
Зо оскільки в фізіологічних умовах іони кальцію беруть участь в іонообмінному процесі, що призводить до швидкої деструкції матеріалу.
В основу корисної моделі поставлена задача, що полягає у створенні біосумісного з нативним оточенням біоактивного безалергенного матеріалу для застосування в хірургічній та консервативній стоматології для лікування захворювань пародонта, який має виконувати протимікробну терапію при локалізованому та генералізованому пародонтиті у стадії загострення та стимулювати процес відновлення кісткової тканини.
Поставлена задача вирішується тим, що біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів, яка складається з природних полімерів, а саме компоненту А, до складу якого входить альгінат натрію та гліцерин та компоненту В, до складу якого входить хітозан, гліцерин та природні протимікробні засоби, згідно з корисною моделлю, компонент А додатково містить неорганічні кальцій фосфатні частинки (СаР) стехіометричного гідроксіапатиту, або кальцій дефіцитного карбонат заміщеного гідроксіапатиту, або трикальцій фосфату, або брушиту або їх суміш, вітамінний засіб Аквадетрим вітамін ОЗ, а також біологічно активні речовини у формі легованих іонами металів (2п2х, бує, Ад") наночастинок хітозану, сумарна масова частка яких становить 2-5 95 від маси компоненту А, компонент В додатково містить знеболюючі та/або протимікробні лікарські засоби, при цьому, компонент А за масою складає 88-80 масо, а компонент В 12-20 мас. 95 відповідно.
Компонент А застосовується у вигляді гідрогелю зі ступенем вологості 90 95.
Масові частки альгінату та кальцій фосфатів у компоненті А складають 1:1 в перерахунку на суху вагу цих компонентів. Вміст матеріалів є наступним і складає:
Компонент А: кальцій фосфати у формі гідрогелю (гідроксіапатит, кальцій дефіцитний карбонатзаміщений 88-80 гідроксіапатит, трикальцій мас. Уо фосфат, брушит або їх суміш), альгінат, гліцерин або пропіленгліколь, емульгатор ТМЕЕМ,
біологічно активні речовини.
Компонент В: Хітозан та гліцерин або пропіленгліколь та знеболювальні та/або протимікробні засоби 12-20 природного (ефірні масла мас. Уо хмелю, лаванди, ромашки) та/або синтетичного походження (хлоргексидин)
Втілення вказаних ознак, в тому числі відмінних, дозволяє отримати полієлектролітний кальцій фосфат/полімерний композит у формі біоактивної мембрани, який після хірургічної обробки встановлюють в пародонтальній кишені або застосовують як накладку на ясна для профілактики пародонтозу в домашніх умовах. В фізіологічних умовах матеріал піддається біорезорбції (біорозсмоктуванню), тому немає необхідності його видалення. Макромолекули природного аніоніту альгінату, будучи хімічно "зшитими" макромолекулами природного катіоніту хітозану, утворюють поліелектролітний скафолд у формі тонкої (до їмм) мембрани, що вміщує: кальцій фосфатні частинки (гідроксіапатит, кальцій дефіцитний карбонат вмісний гідроксіапатит, трикальцій фосфат, брушит або їх суміш); природні (ефірні масла хмелю, лаванди, ромашки) або синтетичні (хлоргексидин, декаметоксин та ін) протимікробні засоби; біологічно активні речовини, а саме наночастинки хітозану, леговані іонами металів (7п2ж, Су2я, Адтж); вітамінні засоби (Аквадетрим вітамін 03). Структура еластичного гідрогелевого альгінат/кальцій фосфатного компоненту А, отриманого на першій стаді синтезу, представлена наночастинками кальцій фосфатів з розміром до 100 нм з характерно високою для таких частинок реакційною здатністю. Частинки імобілізовані в альгінатній матриці, лімітований розмір пор якої дозволяє керамічним частинкам залишатися в суспензії нанорозмірними протягом тривалого часу до та після сублімації, що суттєво позитивно відрізняється від порошків, де кальцій фосфатні частинки є агломерованими. Нанорозмірні неорганічні частинки є додатковим джерелом іонів кальцію та фосфору, необхідних для регенерацій тканин пародонту, підвищують міцність, твердість та біосумісність утвореного матеріалу, збільшують кількість активних поверхневих сайтів для полегшення клітинної адгезії до ушкодженого періодонта.
Вищесказане демонструється наступним прикладом виконання.
Компонент А готують наступним чином.
Синтезують гідрогель нанокристалічного кальцій дефіцитного карбонат заміщеного гідроксіапатиту, ретельно промивають дистильованою водою та відділяють тверду фракцію шляхом центрифугування з отриманням гідрогелю вологістю 80-90 мас. 95, (Р1).
Готують 0,5 мас. 95 суспензію альгінату натрію в 0,0ЇМ розчині гідроксиду натрію при температурі 437 "С при постійному перемішуванні протягом 6 годин в шейкері, (Рг).
Зо 10 г утвореного на стадії (Р1) гідрогелю диспергують в 10 мл суспензії, отриманої на стадії (Рг) протягом 10 хвилин під дією ультразвуку, (РЗ).
До субстанції РЗ додають 0,95 г альгінату натрію, 2 г пропіленгліколю та 0,3 г біологічно активних речовин і перемішують в при температурі 437 "С протягом 4 годин в шейкері, після чого гомогенізують суміш протягом троьох хвилин під дією ультразвуку, (РУ).
Утворену на стадії Р4 суміш заливають у форму шаром 5 мм та сублімаційно висушують протягом б годин в приладі для ліофільного сушіння з утворенням проміжного продукту - високопористого СаР-альгінатного скафолда (Р5Б).
Компонент В готують наступним чином.
Готують 1 95 розчин хітозану в 1 95 оцтовій, або аскорбіновій, або лимонній кислоті при температурі ї37 "С протягом б годин при постійному перемішуванні в шейкері, після чого додають пропіленгліколь та фармацевтичний знеболюючий та/або протимікробний засіб з розрахунку 10 95 та З 95 щодо кількості розчину хітозану, відповідно (Рб).
Біоактивну поліелектролітну мембрану на основі кальцій фосфатів та полімерів готують наступним чином.
Отримують поліелектролітний композит у формі мембрани (Р7) шляхом "зшивання" протягом 12 годин утвореного на стадії РО СаР-альгінатного скафолду (компонент А) макромолекулами хітозану, присутніми у складі утвореного на стадії Рб компоненту В.
Продукт Р7 промивають дистильованою водою та висушують шляхом ліофілізації.
Таким чином, отриманий у формі біоактивної поліелектролітної мембрани кальцій фосфат/полімерний композит, може бути застосований у стоматології для лікування або профілактики парадонтиту. Матеріал призначений для встановлення у проблемну зону
(пародонтозні кишені або аплікації на ясна) як додаткового джерела іонів кальцію та необхідних вітамінів, для пролонгованого вивільнення знеболюючих та протимікробних лікарських засобів, для стимуляції локального процесу остеогенезу.
Джерела інформації: 1. Е. Кног, С.М. Піт. Ітріапіабіе арріісайопв ої спйіп апа сппозап, ВіотаїегіаІ5. 2003. МУ. 24. Р. 2339-2349 2. Н.Н.К. Хи, б.0б. бітоп. ЕРаві 5еціпуд саїЇсійшт ріозрнаїє-спйозап зсаноїд: теснНапісаї! ргорепіез апа Біосотраїйбійу. Віотагїегіа!в5. 2005. М. 26. Р. 1337-1348 3. І.іакКов, І. Кіг7еПо, 1.5. Вауег, Р.Р. Ротра, К. Сіпдоїапі, А. Аіапаззіои. СопігоЇей апіізеріїс геіІєазе Бу аїдіпаге роїтутег їїтв апа реадз». Сагропуагаїе Роїутегв. 2013. М. 92. Р. 176-183 4. М.5. Рамжаг, К.). Еддаг. АїЇдіпаїе аегімайігайоп: А геміем/у ої спетівігу, ргорепіє5 апа арріїсайопв. Віотаїегіа!5. 2012. М. 33. Р. 3279-3305 5. СН. бо, Р.М.5. Непдо, І.М/. Спап, АЇІдіпаїез аз а ивеїш! пайшта! роїутег ог тістоєпсарзиайоп апа Шегарешіс арріісайоп5, СагбоНуагаїе Роїутегз 88 (2012) 1-12 б. О0.б. Мапайшпда, А. М.де біїма, К.М. Маїїпде біма, Мимжап де 5іїма, 5. Впапаагі, МоКе
Кпіпмар, М. РараКкага Совіпа, рН гезропвіме сопігоїІейд геІєазе ої апії-сапсег пуагорпобіс агдв їгот 5одішт аїдіпаїє апа Нудгохуараїййе бБі-соаіей ігоп охіде папорапісіе5, Еипгореап доштаї ої
Рпаптасешісв апа Віорнаптасеціїйсз 117 (2017) 29-38. 7. МО2018129761-Нап Міпдспао; 2Нпао Сапд; Оаї Нопадійап - "Роїуміпу! аісопо|/водійт аідіпаїе/пудгохуарацйіе сотрозвзіїе рег тетрбгапе, ргерагайноп теїнсоа апа арріїсайноп Іегеої" 8. КА 101840621 (В1) - Кіт ОАЕ дооп; Мооп Нушипд дип; Кіт Нуе ГЕЕ; Спо Бипад Гап; Мооп
Уцп Но-зупіпевзіз ої ріотітеїййс апа підп зігепо(й Біороїтутег/пуагохуарайцйе сотрозйез (МПК
А611 27/20; А611І 27/46; А611І 27/58; опубл. 2018-03-22) 9. СМ107823704 (А) "Регіодопіїшт гедепегайоп апа гераїї тетрбгапе апа ргерагайоп теїйоа
Шегеої" Спеп діпіао; Умеїі Лапа; Спеп Таїуїпд, МПК Аб1127/12; АЄТІ 27/16; Аб11 27/18; АЄ1І 27/20;
АбІІ 27/24; АЄТІ 27/50; АЄТІ 27/56; АЄТІ 27/58 10. СМ107840981 (А) - Мапа Хіапдпиї; 50пд Ниаподомжапод; іп Сіапо; пі 7айепод; Бепу УМеп. -
Зодіит аїдіпаге-спйозап доибіе-Іауєг едіріє тетбргапе аз м/еї!Ї аз ргерагайоп теїнод апа арріїсайоп (Ттегеої (МПК В65065/46; СО85/18; СО847/00; СО8І 5/04; СО8І 5/08; опубл. 2018-03-27
Зо

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів, яка складається з природних полімерів, а саме компонента А, до складу якого входить альгінат натрію та гліцерин, та компонента В, до складу якого входить хітозан, гліцерин та природні протимікробні засоби, яка відрізняється тим, що компонент А додатково містить неорганічні кальцій фосфатні частинки (СаР) стехіометричного гідроксіапатиту або кальційдефіцитного карбонатзаміщеного гідроксіапатиту, або трикальцій фосфату, або брушиту або їх суміш, вітамінний засіб Аквадетрим вітамін О3, а також біологічно активні речовини у формі легованих іонами металів (7п2:, Си, Ад") наночастинок хітозану, сумарна масова частка яких становить 2- 595 від маси компонента А, компонент В додатково містить знеболюючі та/або протимікробні лікарські засоби, при цьому компонент А за масою складає 88-80 мас. 95, а компонент В - 12-20 мас. 95 відповідно.
2. Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів за п. 1, яка відрізняється тим, що компонент А застосовується у вигляді гідрогелю зі ступенем вологості 90 Фр.
3. Біоактивна полієлектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів за п. 1, яка відрізняється тим, що масові частки альгінату та кальцій фосфатів в компоненті А складають 171 в перерахунку на суху вагу цих компонентів.
UAU201907070U 2019-06-25 2019-06-25 Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів UA139864U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907070U UA139864U (uk) 2019-06-25 2019-06-25 Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201907070U UA139864U (uk) 2019-06-25 2019-06-25 Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139864U true UA139864U (uk) 2020-01-27

Family

ID=71113906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201907070U UA139864U (uk) 2019-06-25 2019-06-25 Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139864U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Rahimi et al. Carbohydrate polymer-based silver nanocomposites: Recent progress in the antimicrobial wound dressings
Kaczmarek-Pawelska Alginate-based hydrogels in regenerative medicine
Prakash et al. PVA/alginate/hydroxyapatite films for controlled release of amoxicillin for the treatment of periodontal defects
Hassan et al. Polycaprolactone based electrospun matrices loaded with Ag/hydroxyapatite as wound dressings: Morphology, cell adhesion, and antibacterial activity
Hasnain et al. Nanocomposites for improved orthopedic and bone tissue engineering applications
Khampieng et al. Silver nanoparticles-based hydrogel: Characterization of material parameters for pressure ulcer dressing applications
Parham et al. Antimicrobial synthetic and natural polymeric nanofibers as wound dressing: a review
Elsayed et al. Morphological, antibacterial, and cell attachment of cellulose acetate nanofibers containing modified hydroxyapatite for wound healing utilizations
Khaliq et al. Self-crosslinked chitosan/κ-carrageenan-based biomimetic membranes to combat diabetic burn wound infections
Rahman et al. Calcium ion mediated rapid wound healing by nano-ZnO doped calcium phosphate-chitosan-alginate biocomposites
CN110997019A (zh) 包含透明质酸-钙和聚赖氨酸的创伤覆料及其制造方法
Malagurski et al. Synthesis and antimicrobial properties of Zn-mineralized alginate nanocomposites
Ijaola et al. Polymeric biomaterials for wound healing applications: A comprehensive review
Shin et al. Fluorine-ion-releasing injectable alginate nanocomposite hydrogel for enhanced bioactivity and antibacterial property
Xu et al. Preparation and characterisation of a gellan gum-based hydrogel enabling osteogenesis and inhibiting Enterococcus faecalis
Deepachitra et al. Nanoparticles embedded biomaterials in wound treatment: a review
Kumar et al. Recent advances in the use of algal polysaccharides for skin wound healing
El-Naggar et al. Thallium/vanadate co-substitutions through hydroxyapatite/polycaprolactone nanofibrous scaffolds for biomedical domains
Razali et al. Bio‐nanocomposite of carrageenan incorporating titanium dioxide nanoparticles scaffold and hydrogel for tissue engineering applications
Arshad et al. Antimicrobial and anti-biofilm activities of bio-inspired nanomaterials for wound healing applications
UA139864U (uk) Біоактивна поліелектролітна мембрана на основі кальцій фосфатів та полімерів
Aminzai et al. Recent Applications and Evaluation of Metal Nanoparticle–Polymer Hybrids as Chronic Wound Dressings
Silva et al. Composites Based on Chitosan and Inorganic Materials for Biomedical Applications
KR101845885B1 (ko) 입자형 무세포 진피 기반의 온도감응성 유착방지 조성물의 제조방법
Sakthivel et al. Silver ion impregnated composite biomaterial optimally prepared using zeta potential measurements