UA138427U - Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення - Google Patents

Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення Download PDF

Info

Publication number
UA138427U
UA138427U UAU201905632U UAU201905632U UA138427U UA 138427 U UA138427 U UA 138427U UA U201905632 U UAU201905632 U UA U201905632U UA U201905632 U UAU201905632 U UA U201905632U UA 138427 U UA138427 U UA 138427U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
radio
electronic devices
signals
outputs
presented
Prior art date
Application number
UAU201905632U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Володимирович Пампуха
Генадій Борисович Жиров
Віталій Олександрович Савран
Борис Олексійович Попков
Сергій Володимирович Бурий
Павло Анатолійович Савков
Ігор Вікторович Толок
Original Assignee
Ігор Володимирович Пампуха
Генадій Борисович Жиров
Віталій Олександрович Савран
Борис Олексійович Попков
Сергій Володимирович Бурий
Павло Анатолійович Савков
Ігор Вікторович Толок
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ігор Володимирович Пампуха, Генадій Борисович Жиров, Віталій Олександрович Савран, Борис Олексійович Попков, Сергій Володимирович Бурий, Павло Анатолійович Савков, Ігор Вікторович Толок filed Critical Ігор Володимирович Пампуха
Priority to UAU201905632U priority Critical patent/UA138427U/uk
Publication of UA138427U publication Critical patent/UA138427U/uk

Links

Landscapes

  • Monitoring And Testing Of Transmission In General (AREA)

Abstract

Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення, при якому виконують діагностику радіоелектронних пристроїв. При знятті діагностичних параметрів, а саме значень напруги сигналів на додатковому опорі, який включено в розрив корпусної шини живлення, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення) та значень сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв, які представлені в вигляді сигнатури, при поданні на вхід пристрою однакового тестового впливу відбувається на мінімальних, номінальних та максимальних вхідних напругах живлення радіоелектронного пристрою, далі сигнатури сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв та сигнали, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення), порівнюють з еталонними, виявляють ступінь збігу та за їх різницею роблять висновок щодо працездатності або непрацездатності цифрових радіоелектронних пристроїв.

Description

Корисна модель належить до способів контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів цифрових радіоелектронних пристроїв енергостатичним способом і може знайти широке застосування для об'єктів цифрової радіоелектронної техніки.
Організація контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів для сучасних цифрових радіоелектронних пристроїв досить складна, причому на сучасному етапі розвитку цифрової радіоелектронної техніки цілком не вирішені питання цієї організації. Темпи розвитку електрорадіоелементів об'єктів радіоелектронної техніки, збільшення ступеню інтеграції електрорадіоелементів, кількості зовнішніх виходів і режимів роботи об'єктів радіоелектронної техніки спонукають вишукувати нові методи та способи аналізу, контролю технічного стану та локалізації радіоелектронних компонентів цифрових радіоелектронних пристроїв для прийняття рішення про технічний стан з достовірністю не нижче заданої.
Найбільш близькими аналогами є комбінований енергодинамічний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв в частотній області та вихідним реакціям при застосуванні керованого джерела живлення (див.: пир//базе.ціру.огд/зеатгспІММ/5еагсн.рпр"асіоп-хміемсівїаізаіасіаіт-2549668сНарієг-аезсг іркоп).
Відмінністю найбільш близького аналога є те, що в ньому для контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів цифрових радіоелектронних пристроїв в якості діагностичного параметру використовують частотні характеристики сигналу у шині живлення та значення сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв при різних вхідних напругах живлення, які подаються на радіоелектронний пристрій за допомогою керованого джерела живлення.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити такий спосіб, у якому діагностичною інформацією є значення напруги, яка вимірюється у сталому режимі роботи цифрового пристрою на додатковому опорі, виконання вимог при вимірюванні даного діагностичного параметра щодо прояву та транспортування будь-якого дефекту в контрольну точку та логічні значення сигналів на виходах радіоелектронного пристрою при різних вхідних напругах
Зо живлення, які подаються на радіоелектронний пристрій за допомогою керованого джерела живлення.
Поставлена задача вирішується тим, що у комбінованому енергостатичному способі контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела
З5 живлення, що включає діагностику радіоелектронних пристроїв, згідно з корисною моделлю, при знятті діагностичних параметрів, а саме значень напруги сигналів на додатковому опорі, який включено в розрив корпусної шини живлення, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення) та значень сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв, які представлені в вигляді сигнатури, при поданні на вхід пристрою однакового тестового впливу відбувається на мінімальних, номінальних та максимальних вхідних напругах живлення радіоелектронного пристрою. Сигнатури сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв та сигнали, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення), порівнюють з еталонними, виявляють ступінь збігу та за їх різницею роблять висновок щодо працездатності або непрацездатності цифрових радіоелектронних пристроїв.
Корисна модель пояснюється кресленням, де зображена функціональна схема реалізації запропонованого комбінованого енергостатичного способу контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення.
Схема містить радіоелектронний пристрій (РЕП) 1 з радіоелектронними компонентами 2,3,5,6,7,8, контрольний опір А, 9, роздільний конденсатор 10. СА - сигнатурний аналізатор 4 та кероване джерело живлення 11.
Спосіб реалізується наступним чином.
При виході з ладу інтегральної схеми зі складу ТЕЗ або логічного елемента (ЛЕ) інтегральної схеми вони перестають перемикатися (константна несправність) або змінюються їх перемикальні функції (несправності типів "коротке замикання", "переплутування" та інверсні), на їх виходах рівні сигналів відрізняються від рівнів сигналів справної ІС або ЛЕ. Ці рівні з кожного виходу ІС транспортуються у визначений фіксований рівень у контрольній точці (КТ). Це дає можливість контролювати працездатність ІС, подавши на його входи тестові впливи при мінімальних, номінальних та максимальних вхідних напругах живлення, визначити значення бо напруги в КТ, порівняти ці значення з розрахованим для працездатного стану ІС та зробити висновок про її справність. Отже, дефект у ТЕЗ призводить до зміни значення параметрів сигналів на його виході і в КТ, тобто виконуються умови прояву та транспортування дефекту в контрольну точку (коефіцієнт кореляції між параметрами сигналів на виході і в контрольній точці складає близько 0,95). При значення Нконтр виникає суперечність. З одного боку, опір необхідно збільшувати для отримання якомога більшої амплітуди імпульсів та перевищення їх над шумами, а з другого - зменшувати, оскільки значне збільшення опору шини заземлення призводирр до зниження завадостійкості цифрових ІС. Ця задача вирішується при такому значенні сонтр. 1. Аконтр ОЛЦ. де Ахцп У Ацп б Аконтр. Ацп динамічний опір цифрового пристрою (ЦП), а Нхцп загальний опір ЦП, до корпусної шини якої підключений додаєсювий опір. 2. Відношення рівнів сигнал-шум в КТ повинно складати Ош .
Далі значення напруги сигналів на додатковому опорі, який включено в розрив корпусної шини живлення, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення) порівнюють з еталоном. Якщо виміряний і еталонний параметри співпадають, то цифровий радіоелектронний пристрій є працездатним. В протилежному випадку цифровий радіоелектронний пристрій є непрацездатним.
Одночасно реакції на виході цифрового пристрою, за допомогою сигнатурного аналізатора, перетворюються в шістнадцятирічний код (сигнатуру). Стискання відповідних реакцій реалізують на регістрах зсуву зі зворотними зв'язками. Сигнатури порівнюють з еталонами, які отримують або шляхом розрахунків, або шляхом отримання на заздалегідь справному пристрої.
Подавання тестів здійснюють зі спеціального генератора або програмними методами.
Необхідно дотримуватись, щоб інтервал часу подавання на пристрій сигналів тестових впливів дорівнював часу аналізу.
Як показали іспити: довжина тестів діагностування скорочується на 10-20 відсотків. При цьому, чим складніший пристрій, тим більший виграш в скорочені тесту; час контролю технічного стану радіоелектронного пристрою та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів в радіоелектронних пристроях скорочується на відміну від аналогів на 15 відсотків. підвищується достовірність прийняття рішення щодо технічного стану радіоелектронних пристроїв на 15 відсотків.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення, при якому виконують діагностику радіоелектронних пристроїв, який відрізняється тим, що при знятті діагностичних параметрів, а саме значень напруги сигналів на додатковому опорі, який включено в розрив корпусної шини живлення, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення) та значень сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв, які представлені в вигляді сигнатури, при поданні на вхід пристрою однакового тестового впливу відбувається на мінімальних, номінальних та максимальних вхідних напругах живлення радіоелектронного пристрою, далі сигнатури сигналів на виходах радіоелектронних пристроїв та сигнали, які представлені у часовій області (тривалість і частота повторення), порівнюють з еталонними, виявляють ступінь збігу та за їх різницею роблять висновок щодо працездатності або непрацездатності цифрових радіоелектронних пристроїв.
    : т 25 | в Й й
    - 1. с Фа нини ни попи новив в и пи п поп они І я з з | 10 т І Її
UAU201905632U 2019-05-24 2019-05-24 Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення UA138427U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905632U UA138427U (uk) 2019-05-24 2019-05-24 Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905632U UA138427U (uk) 2019-05-24 2019-05-24 Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA138427U true UA138427U (uk) 2019-11-25

Family

ID=71113450

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201905632U UA138427U (uk) 2019-05-24 2019-05-24 Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA138427U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10288669B2 (en) System and method for testing an integrated circuit
CN112964280A (zh) 提供关于传递函数的不确定性的测量结果的设备和方法
Han et al. Low-cost parametric test and diagnosis of RF systems using multi-tone response envelope detection
CN108872880B (zh) 一种开关电源emi测试装置及方法
US20170205471A1 (en) Test device and alternating current power detection method of the same
US20140125419A1 (en) Method and system for testing oscillator circuit
UA138427U (uk) Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій при застосуванні керованого джерела живлення
UA138428U (uk) Комбінований енергостатичний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів радіоелектронних пристроїв та вихідних реакцій
US9625520B2 (en) Latch-up test device and method for testing wafer under test
Abo-elftooh et al. New digital testing for parametric fault detection in analog circuits using classified frequency-bands and efficient test-point selection
US11263100B2 (en) Testing method and device to determine problem source of server failure
CN112444733B (zh) 一种芯片老化状态检测方法及装置
Kircher et al. Influence of radio frequency interference on the electromagnetic emission of integrated circuits
US7475318B2 (en) Method for testing the sensitive input range of Byzantine filters
Barragán et al. Low-cost signature test of RF blocks based on envelope response analysis
RU184404U9 (ru) Микроконтроллерное устройство диагностики межвитковой изоляции обмотки электродвигателя с функцией мегомметра
US12000886B2 (en) Self-test circuit and a method of checking the integrity of a signal through a signal path
Hayes et al. Monitoring transistor degradation in power inverters through pole shifts
US20190004108A1 (en) Apparatus and method for frequency characterization of an electronic system
UA119792U (uk) Комбінований енергодинамічний спосіб контролю технічного стану радіоелектронних пристроїв в частотній області та вихідним реакціям
US20170205449A1 (en) Test device and alternating current power detection method of the same
US20230128364A1 (en) Testing method and testing system
UA131575U (uk) Комбінований енергодинамічний спосіб контролю технічного стану та локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів радіоелектронних пристроїв в частотній області та вихідних реакціях при застосуванні керованого джерела живлення
CN116256610B (zh) 一种实现自动触发半导体测试机测试信号的方法
UA120506U (uk) Комбінований енергодинамічний спосіб локалізації непрацездатних радіоелектронних компонентів радіоелектронних пристроїв в частотній області та вихідних реакціях