UA136060U - Препарат для знищення амброзії - Google Patents

Препарат для знищення амброзії Download PDF

Info

Publication number
UA136060U
UA136060U UAU201906337U UAU201906337U UA136060U UA 136060 U UA136060 U UA 136060U UA U201906337 U UAU201906337 U UA U201906337U UA U201906337 U UAU201906337 U UA U201906337U UA 136060 U UA136060 U UA 136060U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ragweed
drug
solution
soil
destruction
Prior art date
Application number
UAU201906337U
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Анатолійович Мамонов
Роман Володимирович Мельник
Original Assignee
Михайло Анатолійович Мамонов
Роман Володимирович Мельник
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Михайло Анатолійович Мамонов, Роман Володимирович Мельник filed Critical Михайло Анатолійович Мамонов
Priority to UAU201906337U priority Critical patent/UA136060U/uk
Publication of UA136060U publication Critical patent/UA136060U/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Препарат для знищення амброзії містить розчин природного бішофіту, гліцерин дистильований і воду питну.

Description

Корисна модель належить до засобів захисту рослин, більш конкретно, до високоефективної композиції на основі органічних речовин з мікроелементами і призначена для боротьби з бур'янистої рослинністю, зокрема амброзією, при вирощуванні всіх видів рослин на відкритому грунті, в телиці і в приміщенні. Крім того, препарат при його використанні одночасно поліпшує структуру грунту.
Сьогодні, амброзія - найбільш небезпечний бур'ян, який в період цвітіння викликає масову алергію і напади бронхіальної астми. До алергії схильні біля 30 95 населення, приріст становить більше 1,5 95 населення в рік, причому викликати нездужання може мізерна кількість пилку.
Існує безліч державних програм по боротьби з амброзією у всіх країнах Євросоюзу. Звичайні методи боротьби з амброзією - покіс до цвітіння (2 рази в сезон) або виривання з коренем, є малоефективними і дорогими, оскільки коренева система може досягати декількох метрів в глибину, а від кореня, скошеної рослини посилюється зростання вегетативної системи, що призводить до проростання 2-3 молодих пагонів. Одна тонна живої амброзії забирає з грунту 15,5 кгазоту, 5 кг фосфору, 950 тон води в рік. Поруч з нею ускладняється розвиток практично всіх рослинних культур, особливо вологолюбних.
Проблема амброзії посилюється тим, що бур'ян має високу насіннєву продуктивність від 1 до 25 тисяч насіння, а деякі види до 100 тисяч, витісняючи з кожним роком не тільки сільськогосподарські культури, але і лугові трави, знищуючи врожаї на полях і пасовищах.
Знищення амброзії виборчими гербіцидами і пестицидами загрожує забрудненням підземних вод і грунтів, несе небезпеку флорі і фауні екосистем.
Відомо технічне рішення боротьби з амброзією, яке характеризується тим, що для її знищення проводять сівозміну на паровому полі з посівом культурної рослини гірчиці сарептської, потім в період масового цвітіння гірчиці і до цвітіння амброзії проводять дискування поля і закладення зеленої маси гірчиці разом з амброзією в грунт. (Заявка КО 2008133905/15, 18.08.2008).
Відомо технічне рішення (Заявка КО 2012127959/10, 03.07.2012), в якому для боротьби з амброзією використовують амброзієву совку, яку вирощують, використовуючи штучне живильне середовище. Штучне живильне середовище для розведення амброзієвої совки Тагаспіаіа сападеїтасіа Ноирп., що містить сухе листя амброзії (порошок), зародки пшениці, сорбінову
Зо кислоту, автолізат пивних дріжджів, сухе молоко, 30 о формалін, агар-агар, 5 Уо-ний розчин вітамінів групи "В", аскорбінову кислоту, глюкозу і дистильовану воду при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: сухе листя амброзії 150 (порошок) й зародки пшениці 10,0 сорбінова кислота 0,8 автолізат пивних дріжджів 1,5 сухе молоко 12 96 формалін 0,8 агар-агар 1,5 596 розчин вітамінів групи "В" 0,4 аскорбінова кислота 04 глюкоза 12 дистильована вода інше.
Відомі засоби боротьби з амброзією недостатньо ефективні, тому що вони не справляються з першопричиною проблеми.
Аналіз існуючих методів боротьби з бур'янами показав, що знищення амброзії в фітоценозі здійснюють переважно гербіцидами. На тлі загального забруднення навколишнього середовища хімічні препарати, що використовуються, підвищують, крім цього, пестицидне навантаження на грунт. Наприклад, відомий спосіб знищення амброзії в посівах клещевини, який передбачає обприскування сходів бур'яну до появи сходів основної культури гербіцидом 2,4-Д, 50 95 при нормі витрати препарату 1000-1500 г / га, а також в посівах сої, який передбачає обприскування посівів в фазу 1-3 справжніх листків культури гербіцидом Базагран, 48 95 при нормі витрати препарату 1500-3000 г / га (Баздирєв Г.І., Зотов Л.І., Полін В. Д. Бур'яни та заходи боротьби з ними в сучасному землеробстві. - М.: Видавництво МСХА, 2004, с.205-207.).
Відомий також спосіб знищення амброзії в посівах кукурудзи бакової сумішшю Титуса в дозі 20-30 г / га і базаграна - 1,5-2,0 л / га з додаванням поверхнево-активної речовини тренд - 300 мл / га при нормі витрати робочої рідини 300 л / г (пат. КО 2141200).
Відомо технічне рішення для боротьби з амброзією препаратом бакової суміші гербіцидів
Ураган в дозі 30-40 мл / га і Секатор - 5-7 г / га при нормі витрати робочої рідини 300-400 л / га. (Патент КІ 2316212, Опубліковано: 10.02.2008 Бюлетень. Мо 4).
Недоліком відомого патенту є забруднення навколишнього середовища. Знищення амброзії виборчими гербіцидами і пестицидами загрожує забрудненням підземних вод і грунтів, несе небезпеку флорі і фауні екосистем.
В основу корисної моделі поставлена задача створення ефективного екологічного препарату для боротьби з амброзією.
Технічним результатом при використанні рішення, що заявляється, є знищення генеративних органів амброзії полинолистої та, як наслідок, запобігання обсіменіння і шкідливого алергічного впливу пилку на здоров'я людей, виключення пестицидного навантаження на екологію і одночасно поліпшення структури грунту.
Поставлена задача вирішується тим, що препарат для знищення амброзії містить розчин природного бішофіту, гліцерин дистильований і воду, при наступному співвідношенні, мас. Фо: розчин природного бішофіту 80-90 гліцерин дистильований 8-9 вода питна решта.
Препарат для боротьби з амброзією сприяє збереженню та відновленню грунту. Завдяки наявності в складі органічної складової, відновлюються фізичні властивості грунту, поліпшуються її механічна, хімічна та гідрологічна структури. Відбувається відновлення біологічних характеристик грунту, поліпшуються протекторні властивості.
Наявність в засобі натурального мінерального продукту заповнює в грунті дефіцит макро- і мікроелементів. Дана мінеральна складова препарату токсичних сполук у повітряному середовищі і стічних водах в присутності інших речовин не утворює. Завдяки комплексному складу, корисна модель в рідкому вигляді надає поліфізіологічну дію, пригнічуючи ріст і розвиток амброзії (сімейство Айстрових), сприяє усиханню, опаданню листя і відмиранню кореневої системи. Наявність в засобі натурального мінерального продукту, призводить до того, що рослини амброзії стають інфертильними, тобто не здатними виробляти життєздатне насіння. Крім цього, сам пилок стає неалергенним і не викликає нездужання у людей. Препарат має на сімейство айстрових виключно виборчу дію. Призводить до руйнування структури рослини, а також денатурації 11 видів поліпептидів, які входять до складу будови рослин родини айстрових. Денатурація відбувається як стеблової, так і кореневої частини, що
Зо призводить до повної загибелі рослини протягом 30 днів після обробки засобом. Препарат покращує регенерацію інших оброблених рослин. За ступенем впливу на людину препарат відповідає соляного розчину, тобто, абсолютно безпечний для всіх представників флори і фауни, крім амброзії. Суть в тому, що він впливає на містки в мембрані цитоплазми амброзії.
Відбувається, по суті, задуха амброзії, порушується обмін в мембранах клітин, зупиняється фотосинтез.
Кристалічний бішофіт є природним сільськогосподарським десикантом для надкореневої частини амброзії, оброблена їм рослина стає неалергенною і неплідною, тобто її насіння вже не здатні до розмноження і не викликає нездужання у людей. При цьому, будучи природним мінералом, бішофіт, він же хлорид магнію, використовується в сільському господарстві для кореневого підживлення, і не містить гербіциди, а для людини не тільки безпечний, але і цілющий. Препарат пожежо- та вибухобезпечний. Засіб ефективно пригнічує ріст амброзії, сприяє усиханню, осипанню листя і відмиранню кореневої системи. Даний метод простий і ефективний - оскільки покриває велику площу при малих витратах часу, а з обладнання необхідний лише розпилювач.
Препарат готують наступним чином.
На 100 кг готової продукції використовують розчин природного бішофіту - 88 кг, гліцерину дистильованого - 9 кг, води питної - З кг.
У розчин природного бішофіту додають у процесі постійного розмішування гліцерин дистильований. Для більш якісного розмішування та отримання однорідної суміші додавання гліцерину відбувається поступово. Розмішування роблять механічним перемішуванням та засобом барботування. Готовий розчин зважують та додають необхідну кількість води для доведення щільності продукту до 1,195-1,205 г/см3.
Готова продукція являє собою водну суміш натуральних мінеральних розчинів і натуральних екстрактів рослинного і органічного походження, яка ефективно пригнічує ріст, сприяє усиханню, осипанню листя і відмиранню кореневої системи амброзії.
Засіб призначений для обробки амброзії з розрахунку 1 літр на 20 кв. м - при висоті амброзії до 30 см. Препарат розпилюють розпилювачами загального застосування під тиском,
наприклад, садовими обприскувачами. Обприскують молоді сходи 3595 розчином хлориду магнію (доцільно повторити процедуру кілька разів через неодночасну схожість), обприскують 55 95 розчином перед цвітінням (знищується фертильність і пилок стає неалергенним). Обробку проводять при температурі повітря не нижче --4 град. С. Засіб повинен зберігатися в захищеному від світла місці на відстані не менше 1 м від джерел тепла при температурі від 10 град С до 25 град С. Засіб призначений для обробки грунтів з розрахунку (250-300) літрів нативного продукту на 1 гектар. Обробку необхідно проводити 1-2 рази за вегетаційний сезон.
Інтервал між обробками повинен бути не менше 1 місяця. Протягом доби при впливі основної речовини порушується мінеральний баланс. Спрацьовує механізм блокування кореневої системи і її відмирання протягом 25 днів. Поступово в роботу вступає додаткове речовина, що перешкоджає включенню процесів вегетації і проростанню молодих пагонів з кореневої системи. Немає негативного впливу на культурні рослини і польові трави. Завдяки поліпшенню структури біогумусу підвищується родючість грунту.
Використання пропонованого препарату дозволить практично повністю знищити амброзію і її фертильність при цілковитій безпеці для всіх культурних рослин і польових трав, грунтів, підземних вод і людей, а також при цьому підвищується родючість грунту.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Препарат для знищення амброзії містить розчин природного бішофіту, гліцерин дистильований і воду питну, при наступному співвідношенні, мас. 90: розчин природного бішофіту 80-90 гліцерин дистильований 8-9 вода питна решта.
UAU201906337U 2019-06-06 2019-06-06 Препарат для знищення амброзії UA136060U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201906337U UA136060U (uk) 2019-06-06 2019-06-06 Препарат для знищення амброзії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201906337U UA136060U (uk) 2019-06-06 2019-06-06 Препарат для знищення амброзії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136060U true UA136060U (uk) 2019-07-25

Family

ID=71117532

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201906337U UA136060U (uk) 2019-06-06 2019-06-06 Препарат для знищення амброзії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136060U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102960341B (zh) 一种用于缓解除草剂药害的农药组合物
CN105660142B (zh) 一种大豆高垄密植滴灌免耕种植方法
CN107926947A (zh) 一种安全高效的荔枝杀梢剂
CN104365658B (zh) 一种复配增效除草剂及其制备工艺
CN104920487B (zh) 一种中药材提取物及其制备方法以及利用该中药材提取物防治小麦蚜虫的方法
CN109479647A (zh) 一种针对盐碱地无公害水稻的种植方法
UA136060U (uk) Препарат для знищення амброзії
CN103636637A (zh) 一种叶面喷施防治作物根部线虫病的农药组合物
CN103718798B (zh) 苦玄参种植病虫害防治方法
CN110786325B (zh) 一种缓解氟磺胺草醚对部分落叶乔木药害的方法
CN112790194A (zh) 一种包含五氟磺草胺、莎稗磷和苯噻酰草胺的除草组合物
CN107242238B (zh) 异氰尿酸在防治玉米顶腐病中的应用
UA141301U (uk) Препарат для боротьби з амброзією
CN112314610A (zh) 一种包含噁唑酰草胺、氯吡嘧磺隆和丁草胺的除草组合物
Ofosu-Budu et al. Effect of glyphosate on weed control and growth of oil palm at immature stage in Ghana
CN110301452A (zh) 水稻机插秧田撒施法一次性封闭除草剂及方法
CN108849957B (zh) 一种含三唑酰草胺和禾草丹的水稻苗后复配除草剂
Budaraga Influence of Liquid Smoke Cinnamon Against Attacks Leaf Rot Disease (Phytophthora Infestans) on Potato (Solanum Tuberosum L.)
CN103058791B (zh) 一种杀虫复配剂
CN106717918A (zh) 一种花生种植方法
CN106804611A (zh) 中国北方燕麦田间杂草防治技术及适用的除草剂
RU2316212C1 (ru) Способ борьбы с амброзией полыннолистной
CN117099785A (zh) 含有二氯喹啉草酮、敌稗和硝磺草酮的三元除草组合物及其应用
CN105248419A (zh) 一种马铃薯种衣剂
UA149042U (uk) Технологія використання бішофіту (bischofite) при вирощуванні ячменю ярого (hordeum vulgare)