UA136057U - Система контролю стану підгузка - Google Patents

Система контролю стану підгузка Download PDF

Info

Publication number
UA136057U
UA136057U UAU201905601U UAU201905601U UA136057U UA 136057 U UA136057 U UA 136057U UA U201905601 U UAU201905601 U UA U201905601U UA U201905601 U UAU201905601 U UA U201905601U UA 136057 U UA136057 U UA 136057U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sensor unit
sensor
unit
diaper
processing unit
Prior art date
Application number
UAU201905601U
Other languages
English (en)
Inventor
Жан Васильович Тірон
Original Assignee
Жан Васильович Тірон
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Жан Васильович Тірон filed Critical Жан Васильович Тірон
Priority to UAU201905601U priority Critical patent/UA136057U/uk
Publication of UA136057U publication Critical patent/UA136057U/uk

Links

Abstract

Система контролю стану підгузка містить блок датчиків та блок обробки, крім того блок датчиків додатково включає процесорний блок та з'єднані з ним, принаймні один датчик температури, принаймні один датчик вологості, блок живлення та кнопку включення/виключення та LED-індикації блока датчиків, крім того, блок датчиків містить засоби кріплення до підгузка, за умови, що блок обробки реалізований у вигляді комп'ютерної програми записаної на мобільний пристрій, зв'язок блока датчиків з блоком обробки здійснюється за допомогою технології BLUETOOTH.

Description

Корисна модель належить до галузі термометрії та гігрометрії, зокрема до пристроїв та систем, які забезпечують контроль стану вбираючого виробу, наприклад, підгузка для немовлят та маленьких дітей, та використовуються для реєстрації та бездротової дискретної передачі даних щодо поточного стану вбираючого виробу реєстратор, що дає змогу постійно відслідковувати стан підгузка, аналізувати періодичність випорожнення та своєчасно зміняти такий виріб без завдання шкоди здоров'ю дитині.
Вбираючі вироби, такі як підгузки, мають широке поширення як в домашніх умовах, так й в лікарняних установах з метою догляду за немовлятами, маленькими дітьми, в основному для контролю за фізіологічними виділеннями. При цьому, існує дуже важлива проблеми, пов'язана з тим, що вбираючі вироби мають обмежену здатність вбирання, перевищення якої призведе, у самому простому випадку, до неефективності використання вбираючого виробу, наприклад до витоку рідини, або, що набагато гірше, до нанесення шкоди здоров'ю немовлят у вигляді почервоніння шкіри, попрілості тощо. Таким чином, батьки немовлят або особи, які здійснюють догляд за ними, повинні передбачити, коли наступить час заміни підгузка. Треба відзначити, що у лікарняних умовах, коли потрібно слідкувати за великою кількістю немовлят з підгузками, контроль за станом підгузків стає надзвичайно важливим адміністративним тягарем.
З рівня техніки відомі системи, які здатні попередити батьків або особу, яка здійснює догляд за немовлям, про необхідність зміни підгузка. Такі системи зазвичай інтегровані у вбираючі вироби, можуть мати вбудовані датчики, з'єднані з блоком реєстратора, який має здатність записувати дані датчика протягом тривалого часу. Датчики можуть бути, наприклад, датчиками вмісту вологи або датчиками температури. Після перевищення попередньо встановлених показників реєстратор може повідомляти певним чином, що вбираючий виріб вимагає заміни.
Але слід зауважити, що використання таких систем пов'язано з безліччю проблем, головною з яких є те, що вартість виробництва вбираючих виробів набагато менша за вартість електронного обладнання, яке інтегрується в вбираючий виріб, а з урахуванням того, що вбираючий виріб, як правило, є одноразовим, то на смітник викидається виріб разом з електронним обладнанням,
Відомим є вбираючий пристрій з температурним датчиком за патентом РФ 2571811, дата публікації 20.12.2015, який також містить, принаймні один матеріал, що змінює температуру,
Зо виконаний таким чином, що даний матеріал здатний регулювати зміни температури внаслідок надходження екскрементів, а зазначений температурний датчик здатний сприймати регульовану зміну температури. Незважаючи на те, що температурний датчик допускає багаторазове використання, недоліків у заявленого технічного рішення також немало. По- перше, використання матеріалу, що змінює температуру, підвищує собівартість вбираючого виробу, по-друге, виробництво багатошарового виробу з неоднократним розміщенням та позиціюванням матеріалу, що змінює температуру, потребує додаткового спеціального обладнання, по-третє, матеріал, що змінює температуру, містить небезпечні для здоров'я хімічні речовини, зокрема, лимонну кислоту, хлориди металів, які активізуються при контакті з рідиною.
Найближчим аналогом є система контролю за заявкою РСТ/АТ2006/000189, дата публікації 16.11.2006, яка складається з блока пасивних датчиків та блока обробки, де блок датчиків інтегрується в матеріал підгузка та по бездротовому зв'язку передає дані щодо стану підгузка до блока обробки, який контролює, аналізує та реєструє зазначений стан підгузка. При цьому, блок датчиків реалізований яка пасивна система, що базується на принципі радіолокації, тобто блок обробки генерує електромагнітну хвилю, яка досягає до блока датчиків, та приймає відповідь блока датчиків у вигляді імпульсу, який складається з ідентифікаційного номера та даних вимірювань. Основним недоліком відомого рішення є велика вартість реалізації даної системи, оскільки кожний підгузок необхідно обладнувати блоком датчиків, що недоцільно зважаючи на те, що подібні вироби є одноразовими. До того ж, принцип, який лежить в основі дії даної системи має недоліки, які полягають у тому, що якщо на шляху електромагнітної хвилі виникає будь-яка перешкода, порушується зв'язок між блоком обробки та блоком датчиків, що приводить до хибного сигналу тривоги. Крім того, існує ризик, що деякі випадки потрапляння до підгузку випорожнень можуть залишатися невиявленими, особливо коли різниця між температурою сухого або частково вологого підгузка або його частини практично не відрізняється від температури випорожнення.
В основу корисної моделі поставлено завдання вдосконалення системи контролю стану підгузка, яке за рахунок нових конструктивних змін дозволить знизити загальну вартість пристрою, значно підвищити достовірність отриманих даних, що дозволить поліпшити контроль за станом здоров'я немовлят шляхом аналізу кількості та часу випорожнень та своєчасно бо приймати рішення про заміну підгузка.
Поставлена задача досягається тим, що пропонується система контролю стану підгузка, яка містить блок датчиків та блок обробки, де блок датчиків додатково включає процесорний блок та з'єднані з ним, принаймні один датчик температури, принаймні один датчик вологості, блок живлення та кнопку включення/виключення та І ЕО-індикації блока датчиків, крім того, блок
Б датчиків містить засоби кріплення до підгузка, за умови, що блок обробки реалізований у вигляді комп'ютерної програми записаної на мобільний пристрій, зв'язок блока датчиків з блоком обробки здійснюється за допомогою технології В ШЕТООТН.
Доцільно блок датчиків додатково обладнувати датчиком тривоги, який передає відповідний сигнал на блок обробки при віддаленні системи від блока обробки.
Доцільно до блока датчиків включити з'єднані з процесорним блоком тактовий генератор та генератор імпульсу внутрішнього годинника.
Доцільно мобільний пристрій для розміщення блока обробки обирати з групи, яка включає айфон, смартфон, мобільний телефон, планшет, ноутбук тощо.
Доцільно засоби кріплення блока датчиків реалізовувати вигляді накладки з пелюстками, центральна частина якої за допомогою липкого стікеру кріпиться до зворотного боку блока датчиків, а за допомогою пелюсток, які містять мікрогачки, аналогічні мікрогачкам у застібках
Велькро, блок датчиків кріпиться до підгузка.
Несподівано було знайдено, що якщо водночас від блока датчиків передавати на блок обробки дані датчика температури та датчика вологості, це сприяє тому, що жодне випорожнення дитини на залишиться не врахованим. Крім того, аналіз частоти випорожнення (сечовипускання та/або дефекації) дитини на добу протягом, принаймні, одного місяця, зведений в відповідний графік, який відображає частоту та періодичність випорожнення, може суттєво допомогти для того, щоб привчити дитину до горщика.
Блок обробки зберігає та обробляє дані отримані від блока датчиків стосовно кожного підгузка, а також дані щодо усіх підгузків використаних протягом певного часу. Аналіз даних стосовно окремого підгузка надає змогу своєчасно отримати повідомлення щодо необхідності заміни підгузка. Як правило, ступінь заповнення підгузка можна визначити за його вологістю (датчик вологості), а підвищення або зниження температури усередині підгузка визначається за показами датчика температури. Це дозволить не тільки запобігти появі висипу, прілості на тілі
Зо дитини, а й забезпечити комфортні умови для дитини при використанні підгузка. Крім того, блок обробки аналізує отримані від блока датчиків дані, розподіляє кількість випорожнень за часом та нагадує батькам або особі, що наглядає за дитиною, про необхідність дати дитині води.
Обладнання блока датчиків датчиком тривоги надає змогу відслідковувати ситуації, коли відстань між дитиною (блоком датчиків) та батьками або особі, що наглядає за дитиною, (блоком обробки) перевищує встановлене за замовченням значення, наприклад, коли відстань складає більш за 10 метрів.
Наведені нижче фігури, як і описи прикладів конкретного реалізації системи контролю стану підгузка, наведені лише для пояснення конструктивних особливостей теплового насосу, ілюстрації заявленої корисної моделі та не обмежують обсяг прав, визначений формулою корисної моделі:
Фіг. 1 - загальна схема системи контролю;
Фіг. 2 - вигляд системи контролю спереду із засобами кріплення до підгузка;
Фіг. З - вигляд системи контролю ззаду;
Фіг. 4 - загальний вигляд підгузка з можливим розміщенням системи контролю.
Згідно Фіг. 1 система контролю 1 стану підгузка 2 містить блок датчиків З та блок обробки 4.
При цьому, блок датчиків З включає процесорний блок 5 та з'єднані з ним, принаймні один датчик температури 6, принаймні один датчик вологості 7, блок живлення 8, та кнопку включення/виключення та І ЕО-індикації 9 блока датчиків 3. Крім того, блок датчиків З містить засоби кріплення 10 до підгузка 2. Система 1 функціонує за умови, що блок обробки 4 реалізований у вигляді комп'ютерної програми записаної на мобільний пристрій 11, а зв'язок блока датчиків З з блоком обробки 4 здійснюється за допомогою технології ВІОШЕТООТН. Блок датчиків З додатково обладнаний датчиком тривоги 12, який передає відповідний сигнал на блок обробки 4 при суттєвому (встановленому за замовченням) віддаленні блока датчиків З від блока обробки 4. До складу блока датчиків З також включено тактовий генератор 13 та генератор імпульсу внутрішнього годинника 14 з'єднані з процесорним блоком 5. Згідно Фіг. 2 засоби кріплення 10 блока датчиків З до підгузка 2 реалізовані у вигляді накладки 15 з пелюстками 16, центральна частина якої за допомогою липкого стікера 17 (Фіг. 3) кріпиться до зворотного боку блока датчиків 3, а за допомогою лицьового боку пелюсток 16, які містять мікрогачки (не показані), аналогічні мікрогачкам у застібках Велькро, блок датчиків З кріпиться бо до підгузка 2 (Фіг. 4).
Система контролю за корисною моделлю, що заявляється, працює наступним чином. Перед першим використання систему 1 попередньо готують: на мобільний пристрій 11 завантажують програмне забезпечення - блок обробки 4; на мобільному пристрої 11 активізують функцію В ШЕТООТН; засоби кріплення 10 блока датчиків 3, а саме: накладку 15 наклеюють на задню поверхню блока датчиків З за допомогою липкого стікера 17; включають блок датчиків З за допомогою кнопки включення/виключення та ГЕО-індикації 9 блока датчиків 3; кнопка 9 підсвічується, як правило, зеленим світлом; прикріплюють блок датчиків З до необхідної поверхні підгузку 2 з урахування форми підгузку та полу дитини.
Система 1 функціонально готова до використання. Переважним інтерфейсом між датчиками температури 6 та вологості 7 та процесорним блоком 5 є інтерфейс 1І2С, але можуть бути й інші прийнятні для використання. Процесорний блок 5, переважно модуль КТГ. 8762АС, має робочий діапазон частот 2402-2480 ГГц, кількість каналів передачі даних - 79, робоча ширина каналу - 1МГц, час відклику 8 с, Тобто, кожні 8 секунд датчик температури 6 та датчик вологості 7 посилають сигнал на процесорний блок 5 щодо поточного стану підгузка 2, з якого дані по технології ВГОЕТОТН передаються на блок обробки 4. Отже можна бути впевненим, що кожне випорожнення дитини, будь то сечовипускання або дефекація, не залишиться не заміченим.
Якщо відстань між блоком датчиків З розміщеним на підгузку 2 та блоком обробки 4 (мобільним пристроєм 11) перевищить заздалегідь встановлену відстань, то датчик тривоги 12 миттєво передає відповідний сигнал тривоги на блок обробки 4. Зрозуміло, що ніяких додаткових звукових сигналів датчик тривоги не подає. Блок обробки 4 зберігає та обробляє дані отримані від блока датчиків З стосовно кожного підгузка 2, а також дані щодо усіх підгузків використаних протягом певного часу. Аналіз даних стосовно окремого підгузка 2 надає змогу своєчасно отримати повідомлення щодо необхідності заміни підгузка 2. Як правило, ступінь заповнення підгузка 2 можна визначити за його загальною вологістю (дані від датчика вологості 7), а підвищення або зниження температури усередині підгузка 2 визначається за показами датчика температури 6. Це дозволить не тільки запобігти появі висипу, прілості на тілі дитини, а й забезпечити комфортні умови для дитини при використанні підгузка 2. Крім того, блок обробки 4 аналізує отримані від блока датчиків З дані, розподіляє кількість випорожнень за часом та нагадує батькам або особі, що наглядає за дитиною, про необхідність своєчасно дати дитині води. Факт заміни та використання нового підгузку 2 встановлюється автоматично блоком обробки 4 за показами датчиків температури 6 та вологості 7. Блок датчиків З легко знімається з використаного підгузка 2 та так само легко встановлюється на новий підгузок.
Таким чином, система контролю за корисною моделлю, що заявляється, за рахунок нових конструктивних змін дозволяє знизити загальну вартість системи, значно підвищити достовірність отриманих від датчиків даних, що дозволить фіксувати та враховувати кожне випорожнення дитини, підвищити зручність та високу швидкість обробки даних та прийняти рішень та рекомендації щодо необхідних поточний дій, що у цілому дозволить поліпшити контроль за станом здоров'я немовлят шляхом віртуального догляду за станом дитини. Крім того, аналіз кількості та часу випорожнень дозволить батькам або особі, що наглядає за дитиною, своєчасно приймати рішення про заміну підгузка або виконання інших дій, пов'язаних з доглядом за дитиною.

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Система контролю стану підгузка, що містить блок датчиків та блок обробки, яка відрізняється тим, що блок датчиків додатково включає процесорний блок та з'єднані з ним принаймні один датчик температури, принаймні один датчик вологості, блок живлення та кнопку включення/виключення та І Еб-індикації блока датчиків, крім того, блок датчиків містить засоби кріплення до підгузка, за умови, що блок обробки реалізований у вигляді комп'ютерної програми записаної на мобільний пристрій, зв'язок блока датчиків з блоком обробки здійснюється за допомогою технології ВГОЕТООТН.
2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що блок датчиків додатково обладнаний датчиком тривоги, який передає відповідний сигнал на блок обробки при віддаленні блока датчиків від блока обробки.
З. Система за п. 1 або п. 2, яка відрізняється тим, що блок датчиків включає з'єднані з процесорним блоком тактовий генератор та генератор імпульсу внутрішнього годинника.
4. Система за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що мобільний пристрій для розміщення блока обробки вибрано з групи, яка включає айфон, смартфон, мобільний телефон, планшет, ноутбук тощо.
5. Система за будь-яким з пп. 1-4, яка відрізняється тим, що засоби кріплення блока датчиків реалізовані у вигляді накладки з пелюстками, центральна частина якої за допомогою липкого стікера кріпиться до зворотного боку блока датчиків, а за допомогою пелюсток, які містять мікрогачки, аналогічні мікрогачкам у застібках Велькро, блок датчиків кріпиться до підгузка. : І не кн МИ . вход хз Ж. ! пиши і меті Щ З в з в Е і ши ше ше ЕВ. ЯЗ | : я фіг. ж ТК х се. як я Я осхужвь хх СЗЗ со З ше Кая й з
Фіг. 2. її ЦЯ Ж Ко і х що нн ка СКУ --
і і. пер ен ї Ех я Бо Й МікжиКх і я г
Фіг. З шнек, ще - хо х й К я ях ЖІ хо вн о нн х х в К-й ЖЕ ркетттесесестттхесссстттттнЯ
UAU201905601U 2019-05-23 2019-05-23 Система контролю стану підгузка UA136057U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905601U UA136057U (uk) 2019-05-23 2019-05-23 Система контролю стану підгузка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905601U UA136057U (uk) 2019-05-23 2019-05-23 Система контролю стану підгузка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136057U true UA136057U (uk) 2019-07-25

Family

ID=71119778

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201905601U UA136057U (uk) 2019-05-23 2019-05-23 Система контролю стану підгузка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136057U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9545342B2 (en) Multifunctional medical monitoring system
US20210038151A1 (en) Breastfeeding quantity estimator
US10898392B2 (en) Body fluid sensor pad
US20140323818A1 (en) Wireless Physiological Monitoring Device
TR201910429T4 (tr) Akıllı bakım sarf malzemesi ve aynısını kullanan fizyolojik izleme cihazı.
US11166856B2 (en) Sensor devices and systems for monitoring the basic needs of an infant
CA2507539A1 (en) Wetness monitoring system
IL178183A (en) Non-penetrating temperature monitoring device
US11721436B2 (en) Care schedule proposal device
US10028701B2 (en) Disposable insert having sensor and RFID
WO2015172246A1 (en) Multifunctional monitoring system comprising sensors attached to an absorbent article
EP3478236B1 (en) A system for diaper survellance for determining the existence and class of human excreta in a diaper
CN201058024Y (zh) 一种体温检测装置
KR100790000B1 (ko) 다목적 지능형 매트 시스템
KR20170038552A (ko) 배변 유무를 고지할 수 있는 기저귀 시스템
Khan A smart wearable gadget for noninvasive detection and notification of diaper moister
JP2007229078A (ja) 乳幼児健康管理/監視装置
WO2018047046A1 (en) Device for neonatal monitoring
CA3070247C (en) Incontinence care system and method therefor
UA136057U (uk) Система контролю стану підгузка
Poon et al. Towards using tiny multi-sensors unit for child care reminders
KR20210135894A (ko) 기저귀의 대소변 센싱 장치 및 대소변 센싱 시스템
TW201928894A (zh) 非接觸式嬰幼兒用穿戴式智能裝置及其運作方法
SK2302017U1 (sk) Miniatúrne kontaktné smart meracie zariadenie s bezdrôtovým prenosom dát neinvazívneho merania fyziologických parametrov sledovaného subjektu a merací systém
WO2005065543A1 (en) Device for continuously sensing the body temperature of a mammal