UA134158U - Засіб з'єднання - Google Patents

Засіб з'єднання Download PDF

Info

Publication number
UA134158U
UA134158U UAU201809826U UAU201809826U UA134158U UA 134158 U UA134158 U UA 134158U UA U201809826 U UAU201809826 U UA U201809826U UA U201809826 U UAU201809826 U UA U201809826U UA 134158 U UA134158 U UA 134158U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
connection
vertical
angle
closed
force
Prior art date
Application number
UAU201809826U
Other languages
English (en)
Original Assignee
Оборіна Олена Володимирівна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Оборіна Олена Володимирівна filed Critical Оборіна Олена Володимирівна
Priority to UAU201809826U priority Critical patent/UA134158U/uk
Publication of UA134158U publication Critical patent/UA134158U/uk

Links

Landscapes

  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Abstract

Засіб з’єднання має плоску форму та містить замкнуту та незамкнуту частини. Має плоску грибоподібну форму з саморегуляцією кута нахилу та вектора сили натяжіння, в умовно верхній частині якого виконаний замкнутий овалізований отвір, до якого вшивають вертикальний підтримуючий елемент, а в умовно нижній частині засобу з’єднання, яка виконана продовгуватою у вертикальному напрямку та по довжині в декілька разів перевищує умовно верхню частину засобу з’єднання, виконаний широкий трапецеїдальний незамкнений отвір з прорізом, що дозволяє поєднувати вертикальні підтримуючі елементи з іншими частинами жіночої білизни у вертикальному та горизонтальному положеннях під гострим кутом без застосування горизонтальних підтримуючих елементів.

Description

Корисна модель належить до легкої промисловості та може бути використана для виготовлення спідньої жіночої білизни, зокрема бюстгальтерів, купальників, корсетів, топів тощо.
Необхідність створення жіночої білизни, що дозволяє носити жінці одяг з відкритою спиною й не здавлює її груди відома давно.
Ще з давніх часів і до ХІХ століття (до створення бюстгальтера) усі пристосування, які використовуються в предметах жіночого туалету були спрямовані на те, щоб підняти груди, а не стискати їх.
Перший предмет жіночого туалету, призначений для підняття грудей, називався (їі називається дотепер) "бюстгальтер", що в перекладі з німецької означає "тримати груди" або "ліф", що походить від англійського "ІЙ ії в перекладі означає "піднімати".
Необхідність у виключенні фактора обтискання грудей пов'язана з анатомічною будовою цього жіночого органа. Відомо, що груди складаються з молочних залоз, що нагадують грона винограду. Відомо також, що стискання грудей призводить до зайвої напруги, що створюється при стисненні між собою молочних залоз, що призводить до можливості виникнення онкологічного захворювання - рак молочної залози. На підтвердження цього добре відомий масштабний експеримент, який був проведений в США в кінці ХХ століття. В межах експерименту були відібрані добровольці - жінки в кількості 10 000 чоловік різного віку і з різними антропологічними даними. Жінки були розділені на групи. У кожній групі половина жінок добровільно погодилися носити бюстгальтери, які туго стискають груди, друга половина жінок носили бюстгальтери, які не стискають груди. Експеримент тривав 10 років. За результатами експерименту було встановлено, що в групах жінок, які носили бюстгальтери, що туго стискають груди кількість хворих на рак молочної залози було на 30 95 більше. Експеримент проводився при постійному спостереженні добровольців і онкологічні захворювання виявляли на ранній стадії, що дозволило уникнути важких хірургічних втручань.
З метою вирішення вказаних проблем наразі створено та відомо велику кількість конструкцій та видів бюстгальтерів та корсетів, які пристосовані для задоволення різних потреб жінки. Проте основна форма та конфігурація всіх цих предметів однакова з самого початку створення бюстгальтера. Це формоутворюючі чаші, горизонтальні та вертикальні підтримуючі деталі та
Зо елементи регулювання. У більшості варіаціях жіночої білизни, які відомі нині, ця конструкція зберігається. (Пат. РФ Мо 2096006, МКВ А41С 3/00, 20.11.97, бюл. Ме32; Пат. РФ Мо1514324АЇ,
МКВ А41С 3/00, 15.10.89, бюл. Ме38; Пат. України Ме49983, МКВ А41С 3/00, 15.10.2002, бюл.
Ме10; 05 4245644, 20.01.1981, О5 5045019, 03.09.1991 тощо)
Проте, такі конструкції, окрім безпеки здоров'я, не задовольняють також й ще одну з основних потреб жінки, на яку спочатку створення корсета, а потім і бюстгальтера, були направлені всі зусилля винахідників, дизайнерів та кравців. Це естетика жіночої груді та верхньої частини тіла жінки взагалі.
Відтак, однією з основних проблем бюстгальтерів є необхідність застосування вертикальних підтримуючих деталей у вигляді, бретельок, лямок, стрічок тощо, що підтримують основну частину білизни. Такі бретельки кріпляться до верхньої частини формоутворюючих чашок спереду та через плечі кріпляться на спині до горизонтальної підтримуючої частини бюстгальтера, утворюючи дві рівні смуги на спині жінки паралельно лопаткам.
Така конструкція є невдалою, коли жінка бажає одягти вечірню або іншу сукню, яка має відкриту спину чи іншу частину стана жінки, оскільки бретельки повністю знищують задумку дизайнера, відчуття легкості сукні та відчуття витонченості жіночої фігури.
Відомі конструкції бюстгальтерів, які мають прозорі бретелі, проте прозорість таких бретелей є умовною, їх все одно видно на тілі жінки. По-друге, такі бретелі не дають дихати шкірі людини, збільшуючи потовиділення в місцях контакту зі шкірою, спричиняє натирання, оскільки матеріал є різновидом пластмаси та дуже недовговічний за властивостями.
Відомі також конструкції, які взагалі не мають елементів вертикальної підтримки бюстгальтера, проте у зв'язку з цим такі конструкції використовують значно жорсткіші горизонтальні елементи підтримки, як то дріт, пластик чи інші, або використовують матеріли високої еластичності. Але й такі матеріали викликають дискомфорт при довгому носінні й можуть спричинити розлади здоров'я.
Також відомі пристосування для зміни місця розташування бретель бюстгальтерів з метою приховати їх під тканиною. Наприклад, кріпильний елемент для утримання і зведення один до одного бретелей у М-подібну форму. (Р 2011288680). Проте таке пристосування не вирішував проблеми відкритої спини, а лише зменшує видимість бретелей біля пахв.
Відомий також регульований бюстгальтер, який надає можливість жінці регулювати бо підтримку. Бюстгальтер містить щонайменше один плечовий ремінь і горизонтальну підтримуючу смугу. Кріплення плечового ременя до смуги можуть бути налаштовані на безлічі положень вздовж смуги. Бюстгальтер може включати в себе другий плечовий ремінь також виконаний з можливістю прикріплення в безлічі положень вздовж підтримуючої смуги (0.5. раїепі арріїсайоп Мо 14/177,196 від 10.02.2014).
Така конструкція допомагає прибрати бретелі з видних місць тіла, проте повністю їх не прибирає, оскільки основним елементом конструкції є горизонтальна підтримуюча смуга, за яку кріпляться бретелі. Така смуга не дозволяє отримувати повністю відкриту спину.
Відомо боді за патентом 05 2005/0064790 АТ, 24.03.2005. Вказаний аналог має той же суттєвий недолік, що й попередній, коли при вирішенні проблеми бретельок, не задовольняється потреба у наявності повністю відкритої спини, оскільки це не дозволяє зробити горизонтальна підтримуюча смуга. Як показано на кресленнях фіг. Та, 16 поз. (12а) та (1265) аналога, винахідником планувалося пришити шлейку до бокової сторони боді, але згідно з текстом патенту це реалізувати на вдалося через те, що шлейка, яка пришита до бокової поверхні, може виглядати природно і виконувати свої функції тільки при кріпленні під прямим кутом, інакше вона буде тримати шлейку під ГОСТРИМ кутом, що призводить до відстебування шлейки в місці кріплення та зжужмленісті боді, що буде видно скрізь одяг. Таким чином після реалізації первинних креслень, винахідник цього патенту на практиці зрозумів, що реалізувати свій винахід в такому вигляді неможливо, й він вніс до конструкції боді зміни, які й представлені в (йд 14(65)-14(е), а саме доповнив боді елементами 16бба, 166р: Винахідник за аналогом підлаштував горизонтальні кріплення таким чином, щоб вони кріпились саме горизонтально і під прямим кутом, для цього він надав схему з 2 горизонтальних кріплень, які виходять з точки під прямим кутом, створюють квадрат і таким чином досягається можливість кріплення під прямим кутом.
Недоліками аналога є: - конструкція займає багато місця на спині (вбачається, що тканиною покрито більше половини спини) та таким чином може бути помітна на оголеній спині. Отже, заявлений технічний результат в протиставленому патенті не досягається лише з використанням вертикальних шлейок, про що вказує сам автор цього патенту. Натомість, заявлена корисна модель саме за рахунок використання нового засобу з'єднання дозволяє досягти заявленого
Зо технічного результату без використання додаткових горизонтальних шлейок й надає можливість оголити спину повністю, а не тільки частково, як це видно в протиставленому патенті. - як підтримуючі елементи в протиставленому патенті використовуються не тільки вертикальні підтримуючі елементи, а й горизонтальні (дивіться фіг. 1406-14е протиставленого патенту), чого в заявленому винаході непотрібно завдяки конструкції засобу з'єднання. - Окрім використання додаткових горизонтальних елементів, автор протиставленого патенту використовує також засоби для посилення ефекту тертя, чого в заявленому винаході непотрібно завдяки конструкції засобу з'єднання.
Як найближчий аналог взято до уваги патент за номером ЕК 1414902 А, 22.10.1965. З опису вказано патенту відомо засіб з'єднання, який складається з двох частин, одна з яких закрита, а інша продовгуватої гачкоподібної форми, що візуально нагадує заявлену корисну модель.
Проте недоліками найближчого аналога є: може застосовуватися лише в горизонтальному положенні, на відміну від заявленої корисної моделі, де засіб з'єднання застосовується у вертикальному положенні; інша конструкція й призначення, аніж заявлена корисна модель, зокрема засіб кріплення найближчого аналога закріплює тканину на другому сегменті гачка, на відміну від заявленої корисної моделі, де засіб з'єднання закріплює тканину на третьому сегменті.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити такий засіб з'єднання для жіночої білизни, який би зміг: - забезпечити повністю відкриту спину людини;
БО - забезпечити кріплення до бокової частини жіночої білизни (наприклад, боді) під гострим кутом; - зберегти фізіологічно комфортну та безпечну для здоров'я підтримку та підйом грудей; - забезпечити оптимальну поверхню натягу та напрямку сили натягу.
Поставлена задача вирішується тим, що засіб з'єднання, що має плоску форму та складається з замкнутої та незамкнутої частин, згідно з корисною моделлю, має плоску грибоподібну форму з саморегуляцією кута нахилу та вектора сили натяжіння, в умовно верхній частині якого виконаний замкнутий овалізований отвір, до якого вшивається вертикальний підтримуючий елемент, а в умовно нижній частині засобу з'єднання, яка виконана продовгуватою у вертикальному напрямку та по довжині в декілька разів перевищує умовно бо верхню частину засобу з'єднання, виконаний широкий трапецеїдальний незамкнений отвір з прорізом, що дозволяє поєднувати вертикальні підтримуючі елементи з іншими частинами жіночої білизни у вертикальному та горизонтальному положеннях під гострим кутом без застосування горизонтальних підтримуючих елементів.
Новим в заявленій корисні моделі є: - Спосіб кріплення. Засіб з'єднання застосовується у вертикальному положенні. - Поверхня кріплення. Засіб з'єднання закріплює тканину на другому та третьому сегменті широкого трапецеїдального незамкненого отвору. - Кут натягу тканини. Засіб з'єднання використовується під гострим кутом. - Поверхня натягу та напрямок сили натягу. Засіб з'єднання надає можливість забезпечити надійне і зручне фіксування бретелей, їх оптимальний натяг, оскільки крючок (незамкнута частина засобу з'єднання) завдяки своїй формі не вислизає з петлі боді, а сама петля розташовується в нижній частині крючка, яка знаходиться на великій відстані і в іншій площині відносно до місця розриву. Тільки за допомогою такої форми кріплення досягається можливість максимально відкрити спину і при цьому забезпечити фізіологічно комфортну підтримку грудей, що дає можливість носити одяг з оголеною спиною.
Суть корисної моделі пояснюють креслення. фіг. 1 - Зображення засобу з'єднання; фіг. 2, 3, 4. - схеми активних сил, що діють на засіб з'єднання
На фіг. 1 наведено зображення вертикального підтримуючого елемента 1 та засобу з'єднання 2. На кресленні представлено вертикальний підтримуючий елемент 1 в загальному вигляді з засобом з'єднання 2 плоскої грибоподібної форми, який складається з замкнутого овалізованого отвору З, до якого вшивається вертикальний підтримуючий елемент та незамкнутої 4 частини, яка виконана продовгуватою у вертикальному напрямку та по довжині в декілька разів перевищує замкнутий овалізований отвір, й являє собою широкий трапецеїдальний незамкнений отвір з прорізом, що дозволяє поєднувати вертикальні підтримуючі елементи з іншими частинами жіночої білизни у вертикальному та горизонтальному положеннях під гострим кутом без застосування горизонтальних підтримуючих елементів. Також на фігурі зображено регулятор довжини 5.
Трапецеїдальний незамкнений отвір умовно ділиться на три сегменти (6, 7, 8)
Зо Завдяки сукупності вказаних ознак заявлена корисна модель забезпечує технічний результат, який наведено в розділі "Суть корисної моделі" та який не може бути одержано в будь-якому із аналогічних технічних рішень, відомих з рівня техніки, в тому числі в поєднанні відомих технічних рішень, оскільки: - змінено вектор сили натяжіння, завдяки чому відбувається піднімання (підйом) грудей, а не стискання. - забезпечена саморегуляція кута нахилу засобу з'єднання.
Причинно-наслідковий зв'язок між засобом з'єднання і технічним результатом пояснюється тим, що виконання засобу з'єднання саме такої форми і кріплення його до вертикального підтримуючого елемента дозволили змінити вектор сили натягання, завдяки чому стало можливим забезпечення саме підйому грудей як технічного результату, а не їх стискання (що передбачено в протиставлених патентах).
На фіг. 2-4 наведені схеми активних сил, що діють на засіб з'єднання, де:
Рг - горизонтальна сила зв'язку засобу з'єднання з білизною;
Рш - похила сила натягання вертикального підтримуючого елемента;
Р - результуюча сила, завжди спрямована вгору, що визначає ступінь піднімання грудей;
Р"- нове положення результуючої сили Р при зміні кута нахилу (а) сили Риш;
Рір - сила тертя.
Сила Рі виникає в результаті жорсткого вертикального кріплення засобу з'єднання з білизною.
Пружна деформація засобу з'єднання під дією похилої сили натягання вертикального підтримуючого елемента Рш і горизонтальної сили зв'язку засобу з'єднання з білизною Р, призводить до відхилення його (засобу кріплення) положення від вертикалі.
В результаті складання активних сил Р, і Рш виникає результуюча сила (побудова силового трикутника) Р - результуюча сила, завжди спрямована вгору і визначальна сила ступеня підйому грудей. Сила Р врівноважується силою тертя Р:.р елементів конструкції з тілом.
З наведеної на фіг. 3. схеми видно, що величина сили Р залежить від кута а (кут між Рі Рмш): чим більше кут а, тим менше значення приймає величина сили Р (на фіг. З це Р У.
Кут а залежить від антропометричних показників, зокрема, росту, ширини, повноти плечей, а також визначається розмірами грудей (об'єм, маса) і спини.
Точка прикладання сили Рш визначається овалізацією отвору в умовно верхній частині засобу з'єднання і також залежить від перерахованих вище антропометричних показників. При цьому точка прикладання сили Рш рухома і забезпечує рухомий контакт вертикального підтримуючого елемента із засобом з'єднання, в результаті чого відбувається самовстановлення засобу з'єднання й фіксація тканини білизни як на другому сегменті 7, такі на третьому сегменті 8.
З даних, наведених на фіг. 3-4, видно, що при використанні конструкції, що заявляється, виникає залежність, при якій Р'ЄР. Цим виключається утворення активних складових інших горизонтальних сил, які призводять до стискання грудей.
Таким чином, зміна вектора сили натягання забезпечує істотне підвищення безпеки конструкції, що заявляється, для здоров'я жінки, а саморегуляція кута нахилу засобу з'єднання, завдяки овалізованій формі отвору в умовно верхній частині засобу з'єднання, забезпечує можливість використовувати корисну модель, що заявляється, жінкам з різними антропометричними даними.
Заявник провів клопітливу дослідницьку роботу й її результат, реалізований в заявленому винаході, є творчим та новим. Запропонований предмет жіночої білизни у вигляді боді та засіб з'єднання можна використовувати в будь-якому одязі, що містить щонайменше один вертикальний підтримуючий елемент, наприклад в купальнику, нижній білизні, сукні, топі, спортивному одязі і т.д., а також можливе його використання в будь-яких інших відповідних застосуваннях, наприклад для медичних цілей або для чогось подібного.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Засіб з'єднання, що має плоску форму та містить замкнуту та незамкнуту частини, який 25 відрізняється тим, що має плоску грибоподібну форму з саморегуляцією кута нахилу та вектора сили натяжіння, в умовно верхній частині якого виконаний замкнутий овалізований отвір, до якого вшивають вертикальний підтримуючий елемент, а в умовно нижній частині засобу з'єднання, яка виконана продовгуватою у вертикальному напрямку та по довжині в декілька разів перевищує умовно верхню частину засобу з'єднання, виконаний широкий Зо трапецеїдальний незамкнений отвір з прорізом, що дозволяє поєднувати вертикальні підтримуючі елементи з іншими частинами жіночої білизни у вертикальному та горизонтальному положеннях під гострим кутом без застосування горизонтальних підтримуючих елементів. «і из т "у р р МЕ шен МЕН ще 7 шпон о КЗ КЗ А Й і з и ши
    Феї. Ра с щі 2 ч
    Р; Рак Р 1 й Фі Ре ч р ре ; у щШ і М ; - й й Р Фа
UAU201809826U 2018-10-02 2018-10-02 Засіб з'єднання UA134158U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201809826U UA134158U (uk) 2018-10-02 2018-10-02 Засіб з'єднання

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201809826U UA134158U (uk) 2018-10-02 2018-10-02 Засіб з'єднання

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134158U true UA134158U (uk) 2019-05-10

Family

ID=66390661

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201809826U UA134158U (uk) 2018-10-02 2018-10-02 Засіб з'єднання

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134158U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9943119B2 (en) Brassiere with customizable vertical lift
RU2671160C2 (ru) Предмет женского белья "елена" и средство крепления
US2462195A (en) Maternity panty garment
US8668549B2 (en) Brassiere with adjustable support
US20100192285A1 (en) Nonconstricting pantyhose and corresponding pantyhose-holding undergarment
US9918499B2 (en) Brassiere providing continuous adjustability between different lift positions and/or convertibility between minimizer and maximizer support
US9554599B2 (en) Brassiere with adjustable spacing between cups
US11937651B1 (en) Reduced-coverage back-smoothing brassiere
US9894941B2 (en) Brassiere configured to smoothly transition between at least two support/lift positions
US2115398A (en) Brassiere
US1510428A (en) Brassiere
US2478103A (en) Woman's bust shaping and supporting garment
US1968339A (en) Combination foundation garment
UA134158U (uk) Засіб з'єднання
US1562128A (en) Brassiere
KR102549657B1 (ko) 배클리스 서포트 브라
US3508555A (en) Ladies' undergarment
US1942679A (en) Brassiere
US2704701A (en) Foundation garment combination
US1792180A (en) Breast beautifier
US20230404175A1 (en) Dress with Body-shaping Function
CN110720682B (zh) 一种自然塑形长文胸
US1971669A (en) Undergarment
US1647023A (en) Qibdle bbassiebe
US2441667A (en) Brassiere