UA13373U - Method for breaking-off rocks or man-made building objects - Google Patents

Method for breaking-off rocks or man-made building objects Download PDF

Info

Publication number
UA13373U
UA13373U UAU200511493U UAU200511493U UA13373U UA 13373 U UA13373 U UA 13373U UA U200511493 U UAU200511493 U UA U200511493U UA U200511493 U UAU200511493 U UA U200511493U UA 13373 U UA13373 U UA 13373U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
holes
charges
rock
ignition
initiation
Prior art date
Application number
UAU200511493U
Other languages
English (en)
Inventor
Rostyslav Borysovych Zrobok
Original Assignee
Rostyslav Borysovych Zrobok
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rostyslav Borysovych Zrobok filed Critical Rostyslav Borysovych Zrobok
Priority to UAU200511493U priority Critical patent/UA13373U/uk
Publication of UA13373U publication Critical patent/UA13373U/uk

Links

Landscapes

  • Disintegrating Or Milling (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель віднесіться до видобувної та будівельної галузі промисловості, а саме: до відколу гірської 2 породи або штучних будівельних об'єктів.
Відомий спосіб видобування блочного каменю, при якому проводять буріння шпурів в гірській породі, виконують заходи щодо підготовки зарядів, споряджають заряди засобами ініціювання запалювання, встановлюють споряджені заряди у шпури, з'єднують засоби ініціювання запалювання з обладнанням для приводу в дію заряду, проводять підрив засобів ініціювання запалювання з наступним спрацьовуванням заряду, 70 а відбійку гірського масиву проводять шляхом виділення газів при згорянні хімічної сполуки заряду в замкнутому об'ємі шпура.
Недолікам відомого способу видобування блочного каменю є те, що як заряд використовують вибухові речовини ініціюючого способу дії. наприклад, вибухові речовини на основі гримучої ртуті (фульминат ртуті),азиду свинцю, тринітрорезорцинату свинцю або бризантною способу дії, наприклад, вибухові речовини на 12 основі тетранітропентаеріириту (пентриту), циклотриметилентрінітраміну, тринитрофенілметілнітраміну. тринітротолуолу, аміачної селітри. Також використовують вибухові речовини на основі нітроефірів з різноманітними добавками, грані ленів, чорних порохів. Усі зазначені речовини є вибухонебезпечними, чутливими до вологи та теплового впливу (при цьому підрівні властивості різко знижуються). При використані зарядів з вибухових речовин відбувається велика витрата компонентів внаслідок малої енергетичності вибухових речовин, які застосовуються у видобувній галузі промисловості низький ККД використання енергії вибухових речовин за рахунок її витрат на бризантність (дроблення гірської породи). З технологічної точки зору при використанні зарядів з вибухових речовин неможливо усунути негативний наслідок вибуху, що приводить до утворення мікротріщин та сколів каменю, як в товарному блоці, що відділяється, так і в основному гірському масиві. Також з зазначеної точки зору до недоліків відноситься і те, що при встановленні зарядів не враховують структуру природного залягання кам'яної породи та природної тріщинуватості гірської породи. в
Найбільш близьким аналогом, є спосіб видобування блочного каменю, при якому проводять буріння шпурів в гірській породі, виконують заходи щодо підготовки зарядів, споряджають заряди засобами ініціювання запалювання, встановлюють споряджені заряди у шпури, з'єднують засоби ініцювання запалювання з обладнанням для приводу в дію заряду, проводять підрив засобів ініціювання запалювання з наступним о спрацьовуванням заряду, а відбійку гірського масиву проводять шляхом виділення газів при згорянні хімічної - сполуки заряду в замкнутому об'ємі шнура, яка не містить вибухового матеріалу. Шляхом визначеного розміщення газоутворювачів шпурових при відбійці гірського масиву здійснюють одночасне його підкидання та о зміщення по нижній площині, проводять заходи щодо обстеження відбитого гірського масиву на тріщинуватість со при якому проводять візуальний контроль гірського масиву та виявляють структуру каменю і наявність тріщин у зазначеному гірському масиві, за висновками обстеження та виявленням наявності тріщин визначають місця -- буріння додаткових шпурів у відбитому гірському масиві, проводять заходи щодо підготовки строчки з урахуванням виявлених тріщин, споряджають заряди ініціаторами запалювання, вставляють заряди у підготовлені додаткові шпури і з'єднують між собою з утворенням електричного кола. забивають зазначений «4, шпур після встановлення газоутворювачів шпурових у отвір шпура, проводять підрив засобів ініціювання З запалювання з наступним спрацьовуванням газоутворювачів шпурових, виділенням газів при згорянні хімічної с сполуки газоутворювачів шпурових та безпосередньою відбій кою блоку каменю зазначеними газами. Після з» здійснення додаткового обстеження блоку каменю на тріщинуватість, що можуть виникнути при підкиданні блоку каменю, проводять повторний візуальний контроль блоку, визначають місця буріння нових шпурів в які вставляють нові заряди та проводять підрив засобів ініціювання запалювання з наступним спрацьовуванням газоутворювачів шпурових, виділенням газів при згорянні хімічної сполуки газоутворювачів шпурових та - безпосередньою відбійкою блоку каменю зазначеними газами. Відповідну процедуру повторюють до тих нір, со поки у товарному блоці каменю не виявлять тріщин.
Цей спосіб видобування блочного каменю не вирішує проблему з технологічної точки зору щодо виникнення о тріщин та сколів каменю, як у товарному блоці, що виділяється, так і у гірському масиві при його підкиданні -і 20 та зміщенні по нижній площині. Також до недоліків відноситься і те, що не в повній мірі використовується ККД енергії зарядів. с» В основу корисної моделі поставлено задачу за рахунок визначення мінімальної довжини шпурів, розташування у шпурах зарядів відносно один одного в один ряд на дні шпурів або в залежності від глибини шпурів паралельно в декілька рядів на одному рівні, підвищити ККД енергії пристроїв для відколу гірської 29 породи або штучних будівельних об'єктів внаслідок тиску газів, що звільнилися від забивки по всій площі с шпурів, утворюючи розколюючу напругу та відштовхуючу дію газів на плиту, яку необхідно відколоти від основного масиву.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів, який включає буріння шпурів в гірській породі або в штучних будівельних об'єктах, підготовку зарядів із 60 опоряджанням останніх засобами ініцювання запалювання, встановлення споряджених зарядів у шпури, з'єднання засобів ініціювання запалювання з обладнанням для приводу в дію зарядів, привід в дію засобів ініціювання запалювання з наступною дефлаграцією зарядів, що призводить до відбивання гірського масиву шляхом одночасного його підкидання та зміщення по нижній площині при виділення газів за рахунок згорання хімічної сполуки заряду у замкнутому об'ємі шпура, яка не містить вибухового матеріалу, згідно корисній 62 моделі, шпури для встановлення споряджених зарядів мають довжину не менше 0,8 метрів, а заряди в шпурах розташовані відносно один одного в один ряд на дні шпурів або паралельно декілька рядів на одному рівні.
При дефлаграції хімічної сполуки заряду здійснюється розколююча напруга та відштовхуюча дія тиску газів по лінії стінок шпурів. Відкол гірського масиву або штучних будівельних об'єктів проводять шляхом тиску газів на стінки по всій площі звільнених шпурів, що звільнилися від забивки внаслідок її ущільнення газами при згорянні композиційної трьохкомпонентної хімічної суміші із кристалічного окислювача, рідкої суміші вуглеводнів та порошкоподібного модифікатора процесу горіння.
В способі відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів, шляхом визначеного розміщення зарядів відносно один одного в один ряд на дні шпурів або паралельно в декілька рядів на одному рівні в залежності 7/0 Від довжини шпурів, довжина яких має бути не менше 0,8 метрів при відколі гірського масиву або штучних будівельних об'єктів здійснюється розколююча напруга та відштовхуюча дія, як наслідок роботи газів.
Запропонований спосіб відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів забезпечує високоефективне видобування блочною каменя із гірських порід або штучних блоків на будівельних об'єктах без утворення мікро тріщин та сколів каменю як в блоці, що відколюється, гак і в основному масиві. Суть /5 Запропонованої корисної моделі пояснюється кресленнями.
Фіг.1 - схема розміщення зарядів у шпурах при їх застосуванні.
Фіг.2 - схема згоряння суміші та піднімання забивки вверх по шпурах.
Фіг3З - схема тиску газів на стінки шпурів, утворених при згорянні композиційної трьохкомпонентної хімічної суміші.
Фіг.4 - схема відколі гірського масиву або штучних будівельних об'єктів.
Для реалізації способу відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів відбувається технологічний процес, що заявляється.
Попередньо провівши обстеження гірської породи з метою виявлення природного залягання каменю і тріщин або штучного будівельного об'єкту з метою виявлення тріщин визначають місця буріння шпурів в гірській породі або в штучних будівельних об'єктах.
Після визначених технологічних операцій проводять в гірській породі або в штучних будівельних об'єктах 5 т буріння шпурів З глибиною не менше 0,8 метрів з урахуванням тріщинуватості об'єкта. Підготовлені шнури З споряджають відносно один одного в один ряд на дні шпурів або паралельно в декілька рядів на одному рівні пристроями шпурових газоутворювачів і на основі композиційної трьохкомпонентної хімічної суміші із с
Зо Кристалічного окислювача, рідкої суміші вуглеводнів та порошкоподібного модифікатора процесу горіння. Для цього додатково у газоутворювачі шпурові 1 встановлюють засоби ініціювання запалювання і з'єднують їх за - допомогою електричних ланцюгів 4 із приладом для збудження (ініціювання) підриву засобу ініціювання с запалювання. Після спорядження шпурів З газоутворювачами шпуровими 1, проводять технологічні операції щодо щільної забивки шпурів з піску, глини або іншого матеріалу для створення замкнутого об'єму відносно ме) з5 Ггазоутворювача шпурового 1. «-
Підготовлені газоутворювачі шпурові 1 підривають (ініціюють запалювання) внаслідок чого, відбувається спрацювання 7 зазначених газоутворювачів шпурових 1.
В процесі спрацьовування газоутворювачів шпурових 1 відбувається хімічна реакція згоряння хімічної суміші з виділенням великої кількості і азів 8, що утворюються миттєво, піднімаючи забивку шпурів 2 вверх, « Уущільнюючи її та тиснучи по всій площі звільнених шпурів 8 гірського масиву або штучного будівельного об'єкта -птв) с 5.
Велике навантаження на стінки шпура З та на забивку 2 утворює розколюючи напругу для відколу та з безпосередньої приводить до відштовхуючої дії гірської породи або штучних будівельних об'єктів 5 від масиву 6 по концентраторах напруги, а саме, по площинні розміщення шпурів 3.
Таким чином, під час відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів шляхом утворення - розколюючої напруги та відштовхуючої дії по площинні розміщення шпурів З отримують товарний блок без утворення тріщин як у гірській породі або штучному будівельному об'єкті 5 гак і в основному масиві 6. о Підвищення способу відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів, що заявляється, у порівнянні оо з прототипом, досягається за рахунок розміщення зарядів відносно один одного в один ряд на дні шнурів або 5р паралельно в декілька рядів на одному рівні в залежності від довжини шпурів. Підвищення ефективності
Ш- застосування способу відколу гірської породи або штучних будівельних об'єктів складається також у тому, що 4) довжина шпурів має бути не менше ніж 0,8 метрів.
Джерела інформації: 1. Щукин Ю.Г. и другие "Промьішленнье взрьівчатье вещества на основе утилизированньїх боеприпасов",
ОДдО Издательство "Недра", М., 1998, стр.12-16 - аналог. 2. Щукин Ю.Г. и другие "Промьішленнье взрьівчатье вещества на основе утилизированньїх боеприпасов", с ОДдО Издательство "Недра", М., 1998, стр.54-62 - прототип. 3. Инженернье боеприпасьі. Руководство по материальной части и применению. Книга первая. Военное
Ордена Трудового Красного Знамени издательство Министерства обороньі СССР, М., 1976, стр.242. во 4. Каменное дело. Книга вторая. 1989 (екіда( |Їа МАРК-Кивіаппив. Стр.22-39.

Claims (2)

  1. Формула винаходу 65 1. Спосіб відколювання гірської породи або штучних будівельних об'єктів, що включає буріння шпурів в гірській породі або в штучних будівельних об'єктах, підготовку зарядів із споряджанням останніх засобами ініціювання запалювання, встановлення споряджених зарядів у шпури, з'єднання засобів ініціювання запалювання з обладнанням для приведення в дію зарядів, приведення в дію засобів ініціювання запалювання з наступною дефлаграцією зарядів, що призводить до відбивання гірського масиву шляхом одночасного його підкидання та зміщення по нижній площині при виділенні газів за рахунок згорання хімічної сполуки заряду у замкнутому об'ємі шпура, яка не містить вибухового матеріалу, який відрізняється тим, що шпури для встановлення споряджених зарядів мають довжину не менше 0,8 м, а заряди в шпурах розташовані відносно один одного в один ряд на дні шпурів або паралельно в декілька рядів на одному рівні.
  2. 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що при дефлаграції хімічної сполуки заряду здійснюється 7/0 розколювальна напруга та відштовхувальна дія тиску газів по лінії стінок шпурів. що 2 (зе) у (зе) (зе) ьо
    - . и? - (95) (95) -і сю» 60 б5
UAU200511493U 2005-12-05 2005-12-05 Method for breaking-off rocks or man-made building objects UA13373U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200511493U UA13373U (en) 2005-12-05 2005-12-05 Method for breaking-off rocks or man-made building objects

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200511493U UA13373U (en) 2005-12-05 2005-12-05 Method for breaking-off rocks or man-made building objects

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA13373U true UA13373U (en) 2006-03-15

Family

ID=37456702

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200511493U UA13373U (en) 2005-12-05 2005-12-05 Method for breaking-off rocks or man-made building objects

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA13373U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2660555A2 (en) 2012-05-04 2013-11-06 CEBAR - DG Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia A method of detaching a monolith from rock massif and a device for application of the method

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2660555A2 (en) 2012-05-04 2013-11-06 CEBAR - DG Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia A method of detaching a monolith from rock massif and a device for application of the method
EP2660555A3 (en) * 2012-05-04 2014-10-08 CEBAR - DG Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia A method of detaching a monolith from rock massif and a device for application of the method

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Roy Rock blasting: effects and operations
Olsson et al. Crack lengths from explosives in multiple hole blasting
Zhendong et al. Explosion energy transmission under side initiation and its effect on rock fragmentation
Rustan et al. Mining and rock construction technology desk reference: Rock mechanics, drilling & blasting
EP2660555B1 (en) A method of detaching a monolith from rock massif and a device for application of the method
Rathore et al. Controlled fracture growth by blasting while protecting damages to remaining rock
RU2602567C1 (ru) Способ взрывной отбойки руд и пород
Agrawal et al. Evolution of digital detonators as an intelligent tool for control blasting in Indian mines.
UA13373U (en) Method for breaking-off rocks or man-made building objects
RU2563893C1 (ru) Способ взрывания на открытых разработках разнопрочных слоистых массивов горных пород
WO1993015365A1 (en) Blasting method and composition
RU2153069C1 (ru) Способ разрушения природных и искусственных объектов
Ouchterlony Review of rock blasting and explosives engineering research at SveBeFo
Gupta Emerging explosives and initiation devices for increased safety, reliability, and performance for excavation in weak rocks, mining and close to surface structures
UA45275A (uk) Спосіб видобування блочного каменю
RU2200298C2 (ru) Способ взрывной отбойки рудных блоков, рассеченных дайкой
RU2382327C1 (ru) Способ взрывной отбойки горных пород на карьерах
UA154949U (uk) Комбінована забивка свердловинного заряда
Magier et al. Experimental Verification of Shotholes Preparation Technique by Shaped Charge Heads Blasting for Underground Mining
RU2465550C1 (ru) Способ определения относительной работоспособности взрывчатого вещества
Singh Cost effective blast damage control with tracer blasting
Satici et al. Drilling and blasting as a tunnel excavation method
RU2039248C1 (ru) Способ взрывной подготовки массива к подземному выщелачиванию в зажатой среде
Shevkun et al. Explosive Preparation of Rocks in Career with Well Retarders
Toratti Field pressure measurements in and near a blasthole