UA130432U - Система теплоізоляції фасаду "step by step" - Google Patents

Система теплоізоляції фасаду "step by step" Download PDF

Info

Publication number
UA130432U
UA130432U UAU201805989U UAU201805989U UA130432U UA 130432 U UA130432 U UA 130432U UA U201805989 U UAU201805989 U UA U201805989U UA U201805989 U UAU201805989 U UA U201805989U UA 130432 U UA130432 U UA 130432U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
thermal insulation
layers
sheet
mesh
heat
Prior art date
Application number
UAU201805989U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Олексійович Бутивченко
Original Assignee
Сергій Олексійович Бутивченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Олексійович Бутивченко filed Critical Сергій Олексійович Бутивченко
Priority to UAU201805989U priority Critical patent/UA130432U/uk
Publication of UA130432U publication Critical patent/UA130432U/uk

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)

Abstract

Система теплоізоляції фасаду складається з конструкцій, кожна з яких містить два шари панелей, крім того шари панелей являють собою листи теплоізоляційного матеріалу, розташовані один на одному та з’єднані між собою зі зміщенням по горизонталі та по вертикалі, створюючи на двох суміжних сторонах даної конструкції шип, а на двох інших сторонах - паз, нижній лист теплоізоляційного матеріалу, який безпосередньо при монтажі прилягає до фасаду, тісно обгорнений двома шарами скловолокнистої сітки з попередньо нанесеним на неї клеєм постійної липкості для щільного прилягання сітки до поверхонь листа, верхній лист приклеєний до нижнього за допомогою поліуретанового клею, на верхньому листі поміщена металева просічна сітка або інша армуюча сітка, залежно від запланованої товщини декоративного покриття, при монтуванні системи теплоізоляції конструкції з’єднані між собою способом шип-паз.

Description

Корисна модель стосується будівництва, зокрема облицювання та теплоізоляції фасадів будівель громадського та житлового призначення, одночасно як утеплення і оздоблення фасаду.
Відомий стандартний багатоетапний спосіб облицювання поверхонь та утеплення фасаду, з подальшим нанесенням декоративного шару, фарби. Проте такий спосіб облицювання поверхонь є трудомістким та має обмежені варіанти оздоблення.
Відомий спосіб облицювання поверхонь теплоіїзоляційними плитами, який полягає у виготовленні теплоїзоляційних плит та монтування їх на поверхні будівлі. Така система облицювання описана в патенті на корисну модель ША Мо 83851, кл. Е04С 2/00, публ. 2013 р.
Плита має два шари. Один з шарів фасадної плити є теплоізоляційним і являє собою твердий листовий теплоізоляційний матеріал (пінополістирол, мінераловатна плита і т. д.), товщина якого вибирається залежно від кліматичних умов експлуатації фасаду. Другий шар - декоративний та захисний. Він складається із цементно-піщаного розчину з пластифікатором до бетону, прискорювачем отвердіння, пігментів, товщиною від 10 до 15 мм. Обидва шари в процесі виготовлення міцно з'єднуються між собою, нероз'ємно, монолітно за допомогою клею
ПВА, що проникає у пористу поверхню теплоізоляційного матеріалу і склеює 2 шари. Після чого готову плиту відправляють у сушарку з температурою 15-20 градусів по Цельсію, де вона знаходиться 48 годин. Верхній шар має вигляд мармуру. Для нього готують спеціальну суміш, яку заливають у форму і поміщають на матрицю, встановлену на вібростенді. Для кріплення плити на фасаді у твердому шарі в процесі виготовлення передбачені дві виїмки для кріпильних елементів.
Проте недоліками цієї плити фасадної утеплювальної є: - місця кріплення, які потрібно буде в подальшому зашпакльовувати і, оскільки модель не потребує фарбування чи іншого декорування, це псує її цілісний вигляд; - дюбелювання наскрізь обох шарів плити створює так званий "місток холоду"; - обмеження варіантів лицевого шару; - склеювання шарів лише на клей, без армування і зв'язки.
Найближчим аналогом до заявленої корисної моделі є будівельна теплоіїзоляційна панель (Патент на корисну модель ША Мо 115475, кл. Е04С 2/20; Е04Е 13/00, публ. 2017 р.), яка
Зо складається з лицювального та теплоізоляційного шару, що з'єднані між собою, і на протилежних торцевих сторонах якої виконані замкові з'єднання. Лицевий шар виконано з фасадної керамічної клінкерної декоративної плитки, а теплоізоляційний - з пінопласту або екструдованого пінополістиролу. Замкові з'єднання виконані у вигляді повздовжніх вирізів, розташованих у шаховому порядку один відносно одного, а частини елементів декоративного шару виступають за краї бічних граней основи на 0,5 своєї довжини з обох країв панелі. Шари з'єднуються між собою за допомогою поліуретанового клею з наступним пресуванням, що забезпечує глибоко проникну адгезію між лицевим шаром і утеплювачем.
Проте така система теплоізоляції є недостатньо міцною, устаткування та матеріали для виробництва плити досить дорогі, а транспортування та монтування плит є складним. Крім того система має обмежені варіанти оздоблення поверхні.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищення міцності та надійності кріплення панелей, зменшення вартості матеріалів та устаткування для виробництва, спрощення транспортування і монтування, а також збільшення кількості варіантів оздоблення поверхонь фасадів.
Поставлена задача вирішується тим, що в системі теплоізоляції фасаду, яка складається з конструкцій, кожна з яких містить два шари панелей, згідно з корисною моделлю шари панелей являють собою два листи теплоізоляційного матеріалу, розташовані один на одному та з'єднані між собою зі зміщенням по горизонталі та по вертикалі, створюючи на двох суміжних сторонах даної конструкції шип, а на двох інших сторонах - паз, нижній лист теплоізоляційного матеріалу, який безпосередньо при монтажі прилягає до фасаду, тісно обгорнений двома шарами скловолокнистої сітки з попередньо нанесеним на неї клеєм постійної липкості для щільного прилягання сітки до поверхонь листа, верхній лист приклеєний до нижнього за допомогою поліуретанового клею, на верхньому листі поміщена металева просічна сітка або інша армуюча сітка, залежно від запланованої товщини декоративного покриття, при монтуванні системи теплоізоляції конструкції з'єднані між собою способом шип-паз.
Шари панелей розташовані один на одному зі зміщенням щонайменше 50 мм по горизонталі та на 50 мм по вертикалі, просічна сітка є більшою за розмір листа теплоізоляційного матеріалу для можливості загинання зайвих кінців до середини листа та має розмір комірки щонайменше 1 х 1 см, склеєні листи теплоіїзоляційного матеріалу скріплені стяжними пластиковими гвинтами, 60 які з обох боків мають вигляд шайби щонайменше 60 мм в діаметрі.
Як теплоізоляційний матеріал використовують пінопласт або пінополістирол, або екструдований пінопласт, або поліуретан, або мінвата.
При монтуванні системи теплоізоляції конструкції з'єднані між собою клеєм.
Готова конструкція містить декоративне покриття, за яке використані композитні панелі або декоративні штукатурки, або декоративні шари з полімерних матеріалів, або окремо існуючі елементи декорації або оздоблення.
Зрощена з листами теплоізоляційного матеріалу скловолокниста сітка за допомогою клею та стяжних пластикових гвинтів є додатковим армуванням, що підвищує надійність кріплення панелей до фасаду. Декоративне покриття, що клеїться поверх верхнього листа теплоїзоляційного матеріалу, має більші шанси не відшаровувати поверхню конструкції теплоізоляції фасаду.
Завдяки вмісту клеїв декоративне покриття має високу адгезію з поверхнею верхнього листа теплоізоляційного матеріалу, а наявність металевої сітки створює армування та міцність верхнього шару, не допускає вигинання чи скручування конструкції та підвищує надійність кріплення.
Усі роботи по підготовці конструкції теплоїзоляції фасаду проводяться в умовах закритих виробничих приміщень і не залежать від атмосферних явищ чи пори року, що дозволяє отримати якісну і прогнозовану продукцію. Модель являє собою одночасно декор та утеплювач.
Приклеювати конструкцію до фасаду немає необхідності, що значно економить час та кошти. Зовнішні кути фасаду закривають готовими кутовими елементами запропонованої системи, а отже немає необхідності встановлювати перфоровані кутники. Віконні та дверні відкоси декорують молдингами та карнизами, розробленими для даної системи теплоізоляції та декорування. Фактично весь процес утеплення та декорування фасаду з 7-9 етапів скорочується до 1-2-ох.
Переваги даної системи: швидкість, надійність, прогнозований вигляд, економність, а можливості і варіанти декоративного вигляду практично не обмежені.
На фіг. 1 зображено конструкцію теплоізоляції фасаду (з'єднання двох панелей), вигляд збоку; на фіг. 2 - це ж, вигляд спереду з показом всіх елементів кріплення шарів; на фіг. З показано спосіб кріплення панелей між собою та до фасаду, в аксонометрії.
Зо Система теплоізоляції фасаду складається з конструкцій, кожна з яких містить два шари панелей, що являє собою листи 1, 2, теплоізоляційного матеріалу, які розташовані один на одному зі зміщенням щонайменше 50 мм по горизонталі та щонайменше на 50 мм по вертикалі, створюючи на двох сторонах даної конструкції шип 3, а на двох інших сторонах - паз 4. Листи 1, 2 скріплені між собою за допомогою стяжних пластикових гвинтів 5. Нижній лист теплоізоляційного матеріалу 1, який безпосередньо при монтажі прилягає до фасаду 6, тісно обгорнений двома шарами скловолокнистої сітки 7 з попередньо нанесеним на неї клеєм 8 постійної липкості для щільного прилягання її до поверхонь листа 2. Верхній лист 2 теплоізоляційного матеріалу приклеєний до нижнього листа 1 за допомогою поліуретанового клею 9, на якому поміщена металева просічна сітка 10 з розміром комірки щонайменше 1 х 1 см, або інша армуюча сітка, залежно від запланованої товщини декоративного покриття 11, причому просічна сітка 10, для можливості загинання зайвих кінців до середини верхнього листа теплоізоляційного матеріалу 2, є більшою за його розмір. Склеєні листи теплоізоляційного матеріалу 1, 2 та металева просічна сітка 10 скріплені стяжними пластиковими гвинтами 12, які з обох боків мають вигляд шайби щонайменше 60 мм в діаметрі, готова конструкція покрита сумішшю акрилового клею 13 з гідрофобними, водовідштовхувальними добавками. При монтуванні системи теплоізоляції конструкції з'єднують між собою способом шип-паз.
Систему теплоізоляції фасаду використовують наступним чином.
Беруть два листи теплоізоляційного матеріалу 1, 2 однакової довжини та ширини, це можуть бути листи товщиною 50--50 мм, 504-100 мм, 20--50 мм і т. д., перевіряють на рівність параметрів і точність кутів, при необхідності підрізають на спеціальному калібрувальному станку. Нижній лист теплоізоляційного матеріалу 1, який безпосередньо при монтажі прилягає до фасаду 1, тісно обгортають два рази скловолокнистою сіткою 7, з попередньо нанесеним на неї клеєм 8 постійної липкості. Це потрібно для щільного прилягання скловолокнистої сітки 7 до поверхонь нижнього листа теплоіїзоляційного матеріалу 1, що забезпечить надійний монтаж та вбереже його від розколів чи інших пошкоджень. Також можливий варіант огортання нижнього листа теплоізоляційного матеріалу 1 скловолокнистою сіткою 7 з випуском по довшій стороні 10 см, для монтажу до фасаду 6. Верхній лист теплоіїзоляційного матеріалу 2 приклеюють до нижнього листа теплоіїзоляційного матеріалу 1 за допомогою поліуретанового клею 9 (піна-клей), зі зміщенням щонайменше на 50 мм по горизонталі та щонайменше на 50 мм по вертикалі. Далі бо на верхній лист теплоізоляційного матеріалу 2 кладуть металеву просічну сітку 10 з розміром комірки щонайменше 1 х 1 см або іншу армуючу сітку, залежно від запланованої товщини декоративного покриття 11, більшу за розмір верхнього листа теплоізоляційного матеріалу 2, щоб зайві кінці можна було загнути до середини листа. Потім склеєні листи теплоізоляційного матеріалу 1, 2, з скловолокнистою сіткою 7, стягують спеціально розробленими стяжними пластиковими гвинтами 12, які з обох боків мають вигляд шайби щонайменше 60 мм в діаметрі.
Наступний крок - нанесення на готову конструкцію декоративного покриття 11, яке містить акрилові клеї та гідрофобні, водовідштовхувальні добавки. Завдяки вмісту клеїв декоративне покриття 11 має високу адгезію з поверхнею верхнього листа теплоізоляційного матеріалу 2, а наявність металевої просічної сітки 10 створює армування та міцність верхнього шару, що не допускає вигинання чи скручування конструкції. Це і є фінішний декоративний шар, з якого можна змоделювати будь-яку потрібну фактуру чи гладкий полірований камінь, чи глянцевий мармур, чи бутовий рельєфний камінь, залежно від потреб. Таке декоративне покриття є дуже міцним і не вбирає в себе вологу, захищаючи всю конструкцію від впливу зовнішніх умов.
Параметри конструкції можуть досягати розміру 50 х 100 см, при спеціальному замовленні можуть бути й більшими. За допомогою такої моделі отримують можливість утеплювати фасад б заздалегідь підготовленою конструкцією з двох зміщених листів 1, 2 теплоіїзоляційного матеріалу з уже готовим декоративним покриттям 11. Встановлення на фасад 6 запропонованої системи теплоізоляції починають з монтажу опорної нижньої планки, як і при стандартному утепленні. З'єднують елементи по принципу шип-паз - кожна наступна конструкція зміцнює положення попередньої. Стики між листами конструкцій з'єднують за допомогою поліуретанового клею 9. Листи теплоізоляційного матеріалу 1 прикріплюють до фасаду дюбелями 14 у виступаючий шип конструкції по горизонтальній та по вертикальній сторонах, після чого місце кріплення накривають пазом наступної конструкції. Шви між конструкціями заробляють спеціальною фугою, на основі акрилових пластифікаторів, що підвищують адгезію.
Приклеювати конструкцію до фасаду немає необхідності, що значно зекономить час та кошти.
Зовнішні кути фасаду закривають готовими кутовими елементами запропонованої системи, а отже немає необхідності встановлювати перфоровані кутники. Віконні та дверні відкоси декорують молдингами та карнизами, розробленими для даної системи теплоізоляції та декорування. Фактично весь процес утеплення та декорування фасаду з 7-9 етапів
Зо скорочується до 1-2-х.

Claims (10)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Система теплоізоляції фасаду, що складається з конструкцій, кожна з яких містить два шари панелей, яка відрізняється тим, що шари панелей являють собою листи теплоізоляційного матеріалу, розташовані один на одному та з'єднані між собою зі зміщенням по горизонталі та по вертикалі, створюючи на двох суміжних сторонах даної конструкції шип, а на двох інших сторонах - паз, нижній лист теплоіїзоляційного матеріалу, який безпосередньо при монтажі прилягає до фасаду, тісно обгорнений двома шарами скловолокнистої сітки з попередньо нанесеним на неї клеєм постійної липкості для щільного прилягання сітки до поверхонь листа, верхній лист приклеєний до нижнього за допомогою поліуретанового клею, на верхньому листі поміщена металева просічна сітка або інша армуюча сітка, залежно від запланованої товщини декоративного покриття, при монтуванні системи теплоізоляції конструкції з'єднані між собою способом шип-паз.
2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що шари панелей розташовані один на одному зі зміщенням щонайменше 50 мм по горизонталі та щонайменше на 50 мм по вертикалі.
З. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що просічна сітка є більшою за розмір листа теплоізоляційного матеріалу для можливості загинання зайвих кінців до середини листа.
4. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що склеєні листи теплоізоляційного матеріалу скріплені стяжними пластиковими гвинтами, які з обох боків мають вигляд шайби.
5. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що металева просічна сітка має розмір комірки щонайменше 1х1 см.
6. Система за п. 4, яка відрізняється тим, що стяжні пластикові гвинти з обох боків мають вигляд шайби щонайменше 60 мм в діаметрі.
7. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що як теплоізоляційний матеріал використаний пінопласт або пінополістирол, або екструдований пінопласт, або поліуретан, або мінвата.
8. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що при монтуванні системи теплоізоляції конструкції з'єднані між собою клеєм.
9. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що готова конструкція покрита декоративним (516) покриттям.
10. Система за п. 9, яка відрізняється тим, що як декоративне покриття використані композитні панелі або декоративні штукатурки, або декоративні шари з полімерних матеріалів, або окремо існуючі елементи декорації або оздоблення.
0. ; : МЕ М КО М щЗ в кн вина о ев Ше: п о шк Коко о я с г ОО КК М В й й Які шо : с в с щ- с Я с о ОМ З
1. нс син 1 Пк М С х РОМ ММ ММ М М М Чіп
UAU201805989U 2018-05-30 2018-05-30 Система теплоізоляції фасаду "step by step" UA130432U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201805989U UA130432U (uk) 2018-05-30 2018-05-30 Система теплоізоляції фасаду "step by step"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201805989U UA130432U (uk) 2018-05-30 2018-05-30 Система теплоізоляції фасаду "step by step"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA130432U true UA130432U (uk) 2018-12-10

Family

ID=64604048

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201805989U UA130432U (uk) 2018-05-30 2018-05-30 Система теплоізоляції фасаду "step by step"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA130432U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11313134B2 (en) Wall panel
US9957722B2 (en) Insulated wall panel
EP3347544B1 (en) Exterior polymer-based brick building material
US9970192B2 (en) Multifunctional panel system and attachment means
US9803369B2 (en) Flexible cladding wrap, system and methods
CA3010868C (en) Wall panel
UA130432U (uk) Система теплоізоляції фасаду "step by step"
US20210301529A1 (en) Systems and methods for adhering cladding
RU71349U1 (ru) Строительный модуль "дуплекс" для возведения стен и стена здания
RU216058U1 (ru) Формованная плита для систем фасадных теплоизоляционных композиционных с наружными штукатурными слоями
RU215406U1 (ru) Фасадная теплоизоляционная панель
US20170009459A1 (en) Stucco-Based Surfacing System And Method
UA131948U (uk) Спосіб облицювання поверхонь
EA038434B1 (ru) Способ теплоизоляции и защиты от атмосферных воздействий наружных стен строительных ограждающих конструкций
WO2023080770A1 (ru) Способ теплоизоляции и защиты стен от атмосферных факторов
UA148747U (uk) Спосіб виготовлення теплоізоляційної облицювальної панелі
WO2013030391A1 (en) A wall of a building, method to construct such a wall and element for use in the wall and said method
JPS5817868B2 (ja) Alc板を用いた下地板及び壁体の迅速施工法
AU2006200975A1 (en) A block for use in the construction of a wall
Brotherson Brick and Concrete Masonry
JPH1113201A (ja) 意匠性に優れた建築用内外装材およびその製造方法ならびに意匠性の高い建築物およびその建築方法
PL163422B1 (pl) Sposób wykonywania ocieplanych elementów prefabrykowanych, zwłaszcza z betonu komórkowego z warstwą fakturową
KR20080004938U (ko) 조립식 월-패널
ITMO20130011A1 (it) Pannello modulare di rivestimento di tipo perfezionato