UA129337U - Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів - Google Patents

Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів Download PDF

Info

Publication number
UA129337U
UA129337U UAU201804999U UAU201804999U UA129337U UA 129337 U UA129337 U UA 129337U UA U201804999 U UAU201804999 U UA U201804999U UA U201804999 U UAU201804999 U UA U201804999U UA 129337 U UA129337 U UA 129337U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
sows
synchronization
farrowing
biologically active
complex
Prior art date
Application number
UAU201804999U
Other languages
English (en)
Inventor
Марія Миколаївна Поручник
Original Assignee
Миколаївський Національний Аграрний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Миколаївський Національний Аграрний Університет filed Critical Миколаївський Національний Аграрний Університет
Priority to UAU201804999U priority Critical patent/UA129337U/uk
Publication of UA129337U publication Critical patent/UA129337U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб синхронізації опоросів свиноматок виконується з використанням гормональних препаратів. Синхронізація опоросів свиноматок вирішується комплексом біологічно активних препаратів, які вводяться внутрішньом'язово: - "Єстрофан", дозою 1 мл - вечері; - "Триовет-F", дозою 5 мл - зранку.

Description

Корисна модель належить до галузі сільського господарства, зокрема, до свинарства.
Відомий спосіб полягає в тому, що були використані препарати "Естофан", "Катазал" для стимуляції опоросів, що призвело для частоти метрит-мастит-агаклатія. Наш дослід рекомендує використання комплексу біологічно активних препаратів ("Естофан", "Триовет-Е", "Окситоцинвет") для прискорення родового процесу та інволюції матки після пологів, скорочень післяпологового періоду, при затримці посліду, а також для гарної молоковіддачі після опоросу
ПІ.
Недоліком цього способу є те, що препарати, які містять високий рівень гормонів, потрапляючи у кров, надмірно впливають на ендометрій, тому погіршується проходження сперматозоїдів по яйцепроводах та погіршується імплантація зиготи у слизову оболонку матки.
При штучному осіменінні запліднюється тільки 60-70 96 свиноматок. Решту тварин запліднюють в наступну природну охоту.
Задача корисної моделі полягає в тому, щоб синхронізувати опороси свиноматок для одночасного опоросу і отримання фізіологічно зрілого приплоду.
Задача вирішується тим, що синхронізація опоросів свиноматок проводиться комплексом біологічно активних препаратів, а також використання препарату "Окситоцинвет", який стимулює скорочення гладких м'язів.
Згідно з технологіями, що використовуються, свинки, яких штучно осіменяли в одну дату, повинні пороситися протягом трьох днів. Фактично цей період часто триває 5-8 днів, що викликає різке порушення ритму всього виробничого циклу.
Для досліджень ефективності методів синхронізації опоросів свиноматок було сформовано дослідну і контрольну групи за принципом аналогів за живою масою, кількістю опоросів, породою та віком (табл. 1).
Таблиця 1
Схема науково-господарського-досліду синхронізації опоросів у свиноматок тенснннннх ННЕЕНННУІттнтнньтни
Група свиноматок . Препарат, доза, серія групі, гол
ЗО МЕ, серия 40 "Естрофан", 1 мл, серия 3596020А
Дослідна 36 "Триовет-Е", 5 мл, серия 45 "Окситоцинвет",
ЗО МЕ, серия 40
Для проведення даного досліду контрольну групу свиноматок обробляли вітамінним препаратом "Триовет-Е" та гормональним препаратом "Окситоцинвет" (після народження З поросят).
Дослідній групі свиноматок ін'єктували препарат "Естрофан" (одноразово на 113-й день
Зо поросності о 9.00 ранку), "Триовет-Е", "Окситоцинвет". Обробку свиноматок проводили внутрішньом'язово в область верхньої третини шиї за вухом.
Відомо, що тривалість вагітності та пологів у свиней впливає на кількість мертвонароджених поросят. Тривалість пологів більше 6 годин обумовлює збільшення кількості мертвонароджених поросят.
Використання різних методів синхронізації опоросів дозволяє зменшити кількість таких поросят.
За показником жива маса свиноматки (за даними результатів таблиці 2) контрольної і дослідної групи не відрізнялись, і становила в середньому 262 і 265 кг.
Таблиця 2
Синхронізація опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів
-відін'єкці до народження першого поросяти, год.д | - | 2495063 -муміфікованих;їд/ ///77777711111111111111111111111111111111111111161 111113
За тваринами спостерігали з моменту введення їм препаратів. Після введення препарату "Естрофан" загальний стан поросних свиноматок дослідної групи не відрізнявся від контрольної групи свиноматок.
Тривалість поросності у контрольній групі була в межах 107-120 днів, в середньому цей показник становив 115,5-40,37 днів. Дослідна група свиноматок після введення біологічно активних препаратів, поросилась на 114 день в передбачуваний денний час. В результаті нашого дослідження синхронізації поросінь свиноматок дослідної групи час з моменту введення препаратів до народження першого поросяти в середньому склав 24,9:20,63 годин.
При введенні рекомендованої дози препарату "Естрофан" дослідній групі свиноматок скоротився час тривалості родового процесу на 35,2 хвилин у порівнянні з контрольною групою.
Комплекс біологічно активних препаратів скоротив тривалість періоду між народженням поросят, тобто впливав на час народження одного поросяти за опорос. У свиноматок контрольної групи час був 24,4:21,35 хвилини, а в дослідній групі 14,941,11 хвилини, що на 9,5 хвилин менше, ніж у контрольній групі свиноматок.
Встановлено, що у свиноматок дослідної групи при народженні отримано на 17 поросят більше ніж у контрольній. В тому числі ділових поросят також на 47 голів більше у свиноматок дослідної групи порівняно з контрольною. З них гіпотрофіків при народжені дослідна група свиноматок мала на 5, задушених після опоросу на 8 голови менше, ніж контрольна група свиноматок.
Спостерігалось зменшення показника мертвонароджених та муміфікованих поросят у дослідній групі після введення комплексу біологічно активних препаратів на 3,2 95, на 0,7 95 в порівнянні з контрольною групою свиноматок. "Естрофан" (Лечіва, Чехія) - лікарський засіб у формі ін'єкційного розчину для лікування і регуляції репродуктивної функції у самок сільськогосподарських тварин, у свинарстві використовується для синхронізації опоросів. Естрофан містить як діючу речовину синтетичний аналог простагландину Ега (клопростенол) - 250 мкг/мл, а також допоміжні компоненти: лимонну кислоту, консервант - хлоркрезол, гідроокис натрію і воду для ін'єкцій. Випускається в упаковці 10 ампул по 2 мл. Маючи лютеолітичну дію, здатний синхронізувати опорос, завдяки
Зо стимуляції скорочення мускулатури статевої системи самок. Період виведення препарату з організму становить в середньому 24 години. "Окситоцинвет" - синтетичний пептидний гормон задньої долі гіпофізу - стимулює скорочення гладеньких м'язів матки і міоепітеліальних клітин молочної залози, який в якості діючої речовини в 1 мл містить 10 МО окситоцину (синтетичного аналога поліпептидного гормону задньої долі гіпофіза). "Окситоцинвет", під його впливом збільшується проникність мембран для іонів калію, знижується їх потенціал і підвищується збудливість. "Окситоцинвет" стимулює секрецію молока, посилюючи вироблення лактогенного гормону передньої долі гіпофізу (пролактину). Окситоцин має слабкий антидіуретичний ефект і в терапевтичних дозах істотно не впливає на артеріальний тиск крові. При внутрішньо венному введені окситоцину реакція матки настає негайно і триває близько 1 год. Окситоцин виділяється із організму печінкою і нирками, частково - в незміненому вигляді, в основному із сечею.
Для обробки свиноматок застосували вітамінний препарат "Триовет-Е". В 1 мл препарату містяться діючі речовини: вітамін А (ретинолу ацетат або пальмітат) - 30 мг, вітамін Д (холекальциферол або ергокальциферол) - 40 мг, вітамін Е (токоферолу ацетат) - 20 мг; вітамін
Е (ненасичені жирні кислоти лінолева, ліноленова, арахідонова) - 5мг; розчинник - до 1 мл.
Вітамін А бере участь в окисно-відновлювальних процесах, підтримує нормальне функціонування слизових оболонок статевих органів. Вітамін Ю позитивно впливає на обмін кальцію і фосфору в організмі. Вітамін Е бере участь в обміні білків, жирів і вуглеводів, перешкоджає окисленню ненасичених жирних кислот, сприяє розвитку ембріонів. Вітамін Е бере участь в обміні ліпідів, сприяє переходу холестерину в розчинну форму, підвищує стійкість капілярів і еластичність кровоносних судин статевих органів.
Запровадження синхронізації пологів свиноматок дозволило полегшити контроль за актом поросіння, за поросятами при народженні, підвищувалось їх збереження і вихід в результаті зменшення кількості мертвонароджених, полегшується здійснення технологічного циклу за принципом "все пусто - все зайнято". Синхронізація дозволяє одержати опороси у денний і зручний час для спеціалістів і свинарів.
Джерела інформації: 1. Смертина Е.Ю. Применение гормональньїх препаратов при синхронизации опоросов
ІЕлектронний ресурс) / Е.Ю. Смертина, Е.С. Коновалова // Режим доступу: пПир:/рогопа.пе/підні-
Тесппоіодієз/уеїегіпагу/Ргітепепіє доптопаіІпуйп ргерагаїом рії в5іппгопігасії о рогозом.пІті

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб синхронізації опоросів свиноматок, який виконується з використанням гормональних препаратів, який відрізняється тим, що синхронізація опоросів свиноматок вирішується комплексом біологічно активних препаратів, які вводяться внутрішньом'язово: - "Єстрофан", дозою 1 мл - вечері; - "Триовет-Е", дозою 5 мл - зранку.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що для стимуляції скорочення гладких м'язів свиноматкам вводиться препарат "Окситоцинвет", дозою З0 мл - після народження 3-х поросят.
UAU201804999U 2018-05-07 2018-05-07 Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів UA129337U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201804999U UA129337U (uk) 2018-05-07 2018-05-07 Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201804999U UA129337U (uk) 2018-05-07 2018-05-07 Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA129337U true UA129337U (uk) 2018-10-25

Family

ID=63893835

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201804999U UA129337U (uk) 2018-05-07 2018-05-07 Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA129337U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Wiltbank et al. The cow as an induced ovulator: Timed AI after synchronization of ovulation
US9763962B2 (en) Estrus synchronization preparations and effective CIDR-less protocols
Rathbone et al. Recent advances in bovine reproductive endocrinology and physiology and their impact on drug delivery system design for the control of the estrous cycle in cattle
Silva et al. Synchronized ovulation for first insemination improves reproductive performance and reduces cost per pregnancy in dairy heifers
Skliarov et al. Induction and synchronization of oestrus in sheep and goats
Ulguim et al. Single fixed-time artificial insemination in gilts and weaned sows using pLH at estrus onset administered through vulvar submucosal route
Soede et al. Best practices in the lactating and weaned sow to optimize reproductive physiology and performance
Azawi et al. Treatment of anestrous in Iraqi buffaloes using ovsynch alone or in combination with CIDR
US20090305947A1 (en) Livestock management for improved reproductive efficiency
CN109498557A (zh) 一种氯前列醇钠注射液及其制备方法
UA129337U (uk) Спосіб синхронізації опоросів свиноматок комплексом біологічно активних препаратів
Arya et al. Estrous synchronization in cattle, sheep and goat
RU2704270C1 (ru) Способ синхронизации эструса у коров-реципиентов при подготовке к трансплантации эмбрионов
Mauleon Manipulation of the breeding cycle.
Dudi et al. Efficacy of different estrus synchronizing protocols on estrus induction in postpartum lactating dairy cows
Van et al. THE EFFECTS OF THE OESTRUS INDUCTION METHODS ON THE ESTROUS SYNCHRONIZATION IN GOATS
RU2804945C1 (ru) Способ синхронизации полового цикла коров
RU2617042C2 (ru) Способ индукции суперовуляции у коров-доноров эмбрионов с пролонгированием действия гипофизарных гонадотропинов
RU2814165C1 (ru) Способ синхронизации половой охоты у свиноматок в условиях высокотехнологического комплекса
Holness et al. Post-partum oestrus in the sow in relation to the concentration of plasma oestrogens
RU2768589C1 (ru) Способ профилактики острого послеродового эндометрита у коров
RU2785290C1 (ru) Способ синхронизации полового цикла коров для проведения искусственного осеменения
RU2808263C1 (ru) Способ уплотнения сроков введения в воспроизводство телок
RU2750208C1 (ru) Способ получения эмбрионов от телок-доноров голштинской породы
RU2130255C1 (ru) Способ повышения воспроизводительных способностей свиноматок