UA126507C2 - Рідке добриво (варіанти) - Google Patents

Рідке добриво (варіанти) Download PDF

Info

Publication number
UA126507C2
UA126507C2 UAA202004586A UAA202004586A UA126507C2 UA 126507 C2 UA126507 C2 UA 126507C2 UA A202004586 A UAA202004586 A UA A202004586A UA A202004586 A UAA202004586 A UA A202004586A UA 126507 C2 UA126507 C2 UA 126507C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
oxide
dihydrogen phosphate
liquid fertilizer
potassium
magnesium
Prior art date
Application number
UAA202004586A
Other languages
English (en)
Inventor
Юлія Олександрівна Філатова
Original Assignee
Юлія Олександрівна Філатова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юлія Олександрівна Філатова filed Critical Юлія Олександрівна Філатова
Priority to UAA202004586A priority Critical patent/UA126507C2/uk
Publication of UA126507C2 publication Critical patent/UA126507C2/uk

Links

Landscapes

  • Fertilizers (AREA)

Abstract

Винахід належить до сільського господарства, зокрема виробництва мінеральних добрив, призначених для листового живлення та передпосівної обробки насіннєвого матеріалу. Рідке добриво (варіанти) містить компоненти при наступному співвідношенні, мас. %: калію дигідрофосфат - 0,5-28; магнію дигідрофосфат - 0,5-33; цинку дигідрофосфат - 0,5-24 та вода - решта. У другому варіанті рідке добриво містить компоненти при наступному співвідношенні, у вираженні масових часток оксидів, мас. %: фосфору оксид - 0,8-49,75; калію оксид - 0,17-9,68; магнію оксид - 0,09-6,05; цинку оксид - 0,14-6,91 та вода - решта. Технічний результат: забезпечення доступності таких елементів живлення культурам, як, наприклад, фосфору, магнію та цинку та в розширенні області використання рідкого добрива, як для листового живлення так і для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу, також підвищення стійкості до хвороб та збільшення якісних і кількісних показників урожайності.

Description

Група винаходів, що заявляється як варіанти, належить до сільськогосподарської та хімічної галузі, а саме стосується виробництва мінеральних добрив, зокрема добрив, призначених для листового живлення та передпосівної обробки насіннєвого матеріалу.
Найбільш близьким за сукупністю ознак до варіантів об'єкта, що заявляється, є вибране як прототип рідке позакореневе калійне добриво, що містить макроелемент калію та етилендіамінтетраоцтову кислоту і додатково містить фульвокислоти та воду, при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9: калій (К2О) 25-33 етилендіамінтетраоцтова 2-4 кислота (ЕДТА)
Фульвокислота 0,05-0,5
Вода решта (патент України на корисну модель Ме 130268, МПК (2018.01) СО50 1/00, С0505 33/00, публікація відомостей про видачу патенту: 26.11.2018, Бюл. Мо 22).
У варіантів об'єкта, що заявляється, і прототипу збігаються наступні суттєві ознаки. Ці добрива містять калієвмісний компонент і воду.
Аналіз технічних властивостей прототипу, обумовлених його ознаками, показує, що одержанню очікуваного технічного результату перешкоджають такі причини. Компоненти, що входять до складу прототипу, не забезпечують доступність таких важливих елементів живлення культурам, як, наприклад, фосфору, магнію та цинку, та не забезпечують можливість його використання одночасно, як для листового живлення так і для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу, що робить його недостатньо біологічно ефективним.
Несвоєчасна профілактика дефіциту макро- та мікроелементів може призвести до зниження стійкості до хвороб, вологоутримання рослини, кількісних та якісних показників урожаю.
Дефіцит фосфору впливає на ріст кореневої системи, на стійкість рослин до низьких температур і засух, але головна його задача - стимулювати цвітіння рослин. Дефіцит магнію впливає на процес росту рослин, а саме на фотосинтез, тому що магній є важливою життєвою складовою рослинного хлорофілу. Дефіцит цинку впливає на розвиток хлоропластів, на обмін ауксинів - регуляторів росту рослин та знижує стійкість до хвороб.
В основу варіантів об'єкта, що заявляється, поставлено задачу створити таке рідке добриво, в якому удосконалення шляхом введення нових компонентів і зміни хімічного складу, дозволило би при використанні цього рідкого добрива забезпечити досягнення технічного результату, що
Зо полягає в забезпеченні доступності таких елементів живлення культурам, як, наприклад, фосфору, магнію та цинку та в розширенні області використання рідкого добрива, як для листового живлення так і для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу.
Варіанти рідкого добрива, що заявляється, характеризуються такими суттєвими ознаками, які виражені певними поняттями, достатніми для їх ідентифікації, спрямовані на вирішення поставленої задачі і достатні для досягнення очікуваного технічного результату у всіх випадках, на які поширюється обсяг правової охорони.
У першому варіанті здійснення рідке добриво, що заявляється, містить калієвмісний компонент і воду. Від прототипу воно відрізняється тим, що додатково містить магнію дигідрофосфат і цинку дигідрофосфат, а як калієвмісний компонент воно містить калію дигідрофосфат при наступному співвідношенні компонентів, мас. 9Уо: калію дигідрофосфат 0,5-28 магнію дигідрофосфат 0,5-33 цинку дигідрофосфат 0,5-24 вода решта.
Рідке добриво, що заявляється, в перерахунку на оксиди містить, мас. 96: фосфору оксид 0,8-49,75, калію оксид 0,17-9,68, магнію оксид 0,09-6,05, цинку оксид 0,14-6,91, вода решта.
При використанні рідкого добрива, що заявляється, по першому варіанту, очікується досягнення технічного результату, що полягає в забезпеченні доступності таких елементів живлення культурам, як, наприклад, фосфору, магнію та цинку та в розширенні області використання рідкого добрива, як для листового живлення так і для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу.
Між сукупністю суттєвих ознак об'єкта, що заявляється, по першому варіанту, і технічним результатом, що досягається, існує наступний причинно-наслідковий зв'язок.
Ефективність рідкого добрива, що заявляється, зі складом по першому варіанту, обумовлена наявністю в його складі трьох солей дигідрофосфатів: КНегРО», 7п(НгРОз)»,
Ма(НегРОл)2 у чітко визначеному стехіометричному співвідношенні. Листове живлення та передпосівна обробка насіннєвого матеріалу рідким добривом, що містить калію дигідрофосфат, магнію дигідрофосфат і цинку дигідрофосфат, які знаходяться в розчинних іонних формах, забезпечує їх легку всмоктуваність та доступність для рослин та насіннєвого матеріалу і дозволяє забезпечити їх необхідними макро- та мікроелементами для росту і розвитку рослин, підвищити вологоутримання рослин, а також захистити від хвороб і шкідників.
Для фізіології сільськогосподарських культур калій відіграє найважливішу роль, беручи участь у розподілі води і в ферментативних процесах. Калій активізує найважливіші біохімічні процеси в тканинах і клітинах рослин, підвищують стійкість культур до різних захворювань, як протягом вегетаційного періоду, так і в післязбиральний період.
Фосфор відповідає за ріст кореневої системи, підвищує стійкість рослин до низьких температур, засух, але головна його задача - стимулювати цвітіння рослин.
Магній бере участь в основному процесі росту рослин, а саме в фотосинтезі, тому що магній є життєво важливою складовою рослинного хлорофілу. Дефіцит магнію можна легко помітити на листкових пластинках, які втрачають колір між основними жилками. Високий вміст калію та кальцію в грунті або надмірне застосування калійних добрив призводить до зменшення доступності магнію, що спричиняє появу його дефіциту.
Цинк є каталізатором багатьох ферментних систем, що використовуються для синтезу білків та обміну вуглеводів. Він бере участь у розвитку хлоропластів. Цинк також відповідає за обмін ауксинів - регуляторів росту рослин - і, отже, є важливим для регулювання основних процесів росту. Низькі рівні цинку в рослинах знижують їх толерантність до хвороб, зокрема до таких організмів, як Апігосіопіа 5рр.
Рідке добриво, що заявляється, має рН - 2-4 (кисле середовище), тому є сумісним з більшістю агрохімікатів та є стабільним при використанні води з підвищеною жорсткістю.
Граничні значення компонентів, що входять до складу рідкого добрива, що заявляється, зі складом по першому варіанту, отримані експериментально.
Введення калію дигідрофосфату менш ніж 0,5 мас.9о недоцільно, тому що така
Зо концентрація не є відчутною для рослини.
Введення калію дигідрофосфату більше ніж 28 мас. 95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Введення магнію дигідрофосфат менш ніж 0,5 мас.9о недоцільно, тому що така концентрація не є відчутною для рослини.
Введення магнію дигідрофосфат більше ніж 33 мас.95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Введення цинку дигідрофосфат менш ніж 0,5 мас. 95 недоцільно, тому що така концентрація не є відчутною для рослини.
Введення цинку дигідрофосфат більше ніж 24 мас. 95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Приготування рідкого добрива, що заявляється зі складом по першому варіанту, можна здійснювати, наприклад, двома способами.
По першому способу виготовлення рідкого добрива відбувається так. Всі компоненти завантажуються у реактор для приготування рідких добрив, який обладнаний змішувальною уставкою. При виробництві слід уникати завантаження компонентів з великими грудками (більше 10 см) та обережно заливати фосфатну кислоту (НзРО4). Для ефективного перемішування загальний обсяг готового розчину не повинен перевищувати 2/3 об'єму від робочого об'єму реактора. Швидкість обертання слід регулювати аби уникнути розбризкування рідини.
У реактор завантажується фосфатна кислота (НзРО»х) масою 40,0 кг та вода масою 37,0 кг, перемішують не менше 5 хвилин. Далі додають 4,5 кг магнію оксид (М9О), 14, 5 кг калію дигідрофосфат (КНгРО») и 4,0 кг цинку оксид (2п0). У реакторі відбуваються такі реакції:
М9О їх НіРОЗ-МаНгРО»Х ж Н2О 7120 - НіІРОЗ-2пНеаРоОх ж НО.
Розчин перемішують до повного розчинення компонентів. Загальна маса розчину рідкого добрива - 100,0 кг.
Останнім може додаватись ідентифікаційний барвник. Готове рідке добриво фасують у відповідні ємкості та наносять маркування.
У 100 кг готового рідкого добрива міститься:
калію дигідрофосфат КНеРО», - 14,5 кг (14,5 мас. 95); магнію дигідрофосфат Ма(НгРОз)2-25,0 кг (25,0 мас. 95); цинку дигідрофосфат 2п(НгРОз4)2-13,8 кг (13,8 мас. 95); вода - решта.
У вираженні масових часток оксидів рідке добриво містить: УУ(Мад) - 4,5 95, ММ(27пО) - 4,0 Об,
МУ(К2О) - 5,0 95, ММ(РгОбв) - 36,3 95.
По другому способу виготовлення рідкого добрива відбувається так.
Всі компоненти завантажуються у реактор для приготування рідких добрив, який обладнаний змішувальною уставкою. При виробництві слід уникати завантаження компонентів з великими грудками (більше 10 см) та обережно заливати фосфатну кислоту (НзРОй4). Для ефективного перемішування загальний обсяг готового розчину не повинен перевищувати 2/3 об'єму від робочого об'єму реактора. Швидкість обертання слід регулювати аби уникнення розбризкування рідини.
У реактор завантажується вода масою 46,7 кг. Далі додають: калію дигідрофосфат КНегРо»., - 14,5 кг, магнію дигідрофосфат Ма(НгРО»4)2-25,0 кг і цинку дигідрофосфат 7п(НегРоОх) 213,8 кг.
Розчин перемішують до повного розчинення компонентів. Загальна маса розчину рідкого добрива - 100,0 кг.
Останнім може додаватись ідентифікаційний барвник. Готове рідке добриво фасують у відповідні ємкості та наносять маркування.
У 100 кг готового рідкого добрива міститься: калію дигідрофосфат КНеРо»х, - 14,5 кг (14,5 мас. 95); магнію дигідрофосфат Ма(НгРОз)2-25,0 кг (25,0 мас. 95); цинку дигідрофосфат 2п(НгРОз4)2-13,8 кг (13,8 мас. 95); вода - решта.
У вираженні масових часток оксидів рідке добриво містить: УУ(Мад) - 4,5 95, ММ(27пО) - 4,0 Об,
МУ(К2О) - 5,0 95, ММ(РгОбв) - 36,3 95.
У другому варіанті здійснення рідке добриво, що заявляється, містить калієвмісний компонент і воду. Від прототипу воно відрізняється тим, що додатково містить фосфору оксид, магнію оксид і цинку оксид, при наступному співвідношенні компонентів у вираженні масових часток оксидів, мас. о: фосфору оксид 0,8-49,75 калію оксид 0,17-9,68 магнію оксид 0,09-6,05 цинку оксид 0,14-6,91 вода решта.
При використанні рідкого добрива, що заявляється, по другому варіанту, очікується досягнення того ж технічного результату, що полягає в забезпеченні доступності таких елементів живлення культурам, як, наприклад, фосфору, магнію та цинку та в розширенні області використання рідкого добрива, як для листового живлення так і для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу.
Між сукупністю суттєвих ознак об'єкта, що заявляється, у другому варіанті, і технічним результатом, що досягається, існує наступний причинно-наслідковий зв'язок.
Ефективність рідкого добрива, що заявляється, у другому варіанті, обумовлена наявністю в його складі фосфору оксиду, калію оксиду, магнію оксиду і цинку оксиду у чітко визначеному стехіометричному співвідношенні. Листове живлення та передпосівна обробка насіннєвого матеріалу рідким добривом, що містить фосфору оксид, калію оксид, магнію оксид і цинку оксид, які знаходяться в розчинних іонних формах, забезпечує їх легку всмоктуваність та доступність для рослин та насіннєвого матеріалу і дозволяє забезпечити їх необхідними макро- та мікроелементами для росту і розвитку рослин, підвищити вологоутримання рослин, а також захистити від хвороб і шкідників.
Для фізіології сільськогосподарських культур калій відіграє найважливішу роль, беручи участь у розподілі води і в ферментативних процесах. Калій активізує найважливіші біохімічні процеси в тканинах і клітинах рослин, підвищують стійкість культур до різних захворювань, як протягом вегетаційного періоду, так і в післязбиральний період.
Фосфор відповідає за ріст кореневої системи, підвищує стійкість рослин до низьких температур, засух, але головна його задача - стимулювати цвітіння рослин.
Магній бере участь в основному процесі росту рослин, а саме в фотосинтезі, тому що магній є життєво важливою складовою рослинного хлорофілу. Дефіцит магнію можна легко помітити на листкових пластинках, які втрачають колір між основними жилками. Високий вміст калію та кальцію в грунті або надмірне застосування калійних добрив призводить до зменшення доступності магнію, що спричиняє появу його дефіциту.
Цинк є каталізатором багатьох ферментних систем, що використовуються для синтезу білків та обміну вуглеводів. Він бере участь у розвитку хлоропластів. Цинк також відповідає за обмін ауксинів - регуляторів росту рослин - і, отже, є важливим для регулювання основних процесів росту. Низькі рівні цинку в рослинах знижують їх толерантність до хвороб, зокрема до таких організмів, як Апігосіопіа 5рр.
Рідке добриво, що заявляється у другому варіанті, має рН :- 2-4 (кисле середовище), тому є сумісним з більшістю агрохімікатів та є стабільним при використанні води з підвищеною жорсткістю.
Граничні значення компонентів, що входять до складу рідкого добрива, що заявляється у другому варіанті, отримані експериментально.
Введення фосфору оксиду, у вираженні масових часток оксидів, менш ніж 0,8 мас. 9о недоцільно, тому що така концентрація не є відчутною для рослини.
Введення фосфору оксиду, у вираженні масових часток оксидів, більше ніж 49,75 мабс. 95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Введення калію оксиду, у вираженні масових часток оксидів, менш ніж 0,17 мабс. бо недоцільно, тому що така концентрація не є відчутною для рослини.
Введення калію оксиду, у вираженні масових часток оксидів, більше ніж 9,68 мас. 95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Введення магнію оксиду, у вираженні масових часток оксидів, менш ніж 0,09 мас. о недоцільно, тому що така концентрація не є відчутною для рослини.
Введення магнію оксиду, у вираженні масових часток оксидів, більше ніж 6,05 мас. 95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Введення цинку оксиду, у вираженні масових часток оксидів, менш ніж 0,14 мас. 9о недоцільно, тому що така концентрація не є відчутною для рослини.
Введення цинку оксиду, у вираженні масових часток оксидів, більше ніж 6,91 мас. 95 недоцільно, тому що такі концентрації знаходяться за межею розчинності.
Приготування рідкого добрива, що заявляється, можна здійснювати, наприклад, двома способами.
По способу 1 всі компоненти завантажуються у реактор для приготування рідких добрив,
Зо який обладнаний змішувальною уставкою. При виробництві слід уникати завантаження компонентів з великими грудками (більше 10 см) та обережно заливати фосфатну кислоту (НзРО»). Для ефективного перемішування загальний обсяг готового розчину не повинен перевищувати 2/3 об'єму від робочого об'єму реактора. Швидкість обертання слід регулювати аби уникнути розбризкування рідини.
У реактор завантажується фосфатна кислота (НзРоОзх) масою 40,0 кг (в перерахунку на оксид маса Рогов 28,8 кг) та вода масою 37,0 кг, перемішують не менше 5 хвилин. Далі додають 4,5 кг магнію оксид (МоО), 14,5 кг калію дигідрофосфат (КНегРОх, в перерахунку на оксиди: маса КО - 5 кг та маса Рг2О5-7,57 кг) и 4,0 кг цинку оксид (2710). У реакторі відбуваються такі реакції:
МаО Ж НіРО--МОН2РО»Х я НгО 7пОзНіРОХ-2пНогРО» я НгО
Розчин перемішують до повного розчинення компонентів. Загальна маса розчину рідкого добрива - 100,0 кг.
Останнім може додаватись ідентифікаційний барвник та стабілізатор. Готове рідке добриво фасують у відповідні ємкості та наносять маркування.
У вираженні масових часток оксидів рідке добриво містить: УУ(/МаО) - 4,5 95, ММ(27пО) - 4,0 Об,
МУ(К2О) - 5,0 95, ММ(РгОбв) - 36,3 95.
По способу 2 всі компоненти завантажуються у реактор для приготування рідких добрив, який обладнаний змішувальною уставкою. При виробництві слід уникати завантаження компонентів з великими грудками (більше 10 см) та обережно заливати фосфатну кислоту (НзРО»). Для ефективного перемішування загальний обсяг готового розчину не повинен перевищувати 2/3 об'єму від робочого об'єму реактора. Швидкість обертання слід регулювати аби уникнення розбризкування рідини.
У реактор завантажується вода масою 46,7 кг. Далі додають: калію дигідрофосфат КНегРо»., - 14,5 кг (в перерахунку на оксиди: маса КгО - 5 кг та маса РгО5-7,57 кг), магнію дигідрофосфат
Ма(НгРОз)2-25,0 кг (в перерахунку на оксиди: маса М9О-4,5 кг та маса Р2О5-16,25 кг), цинку дигідрофосфат 7п(НгРОз4)2-13,8 кг (в перерахунку на оксиди: маса 7п0-4 кг та маса Рг2ОБ5-7,9 кг).
Розчин перемішують до повного розчинення компонентів. Загальна маса розчину рідкого добрива - 100,0 кг.
Останнім може додаватись ідентифікаційний барвник та стабілізатор. Готове рідке добриво бо фасують у відповідні ємкості та наносять маркування.
У 100 кг готового рідкого добрива у вираженні масових часток оксидів міститься:
МУ(Ма90) - 4,5 95, ММ(2п0) - 4,0 95, М(КгО) - 5,0 95, М(Р2Ов) - 36,3 95.
Рідке добриво, що заявляється по першому і по другому варіанту, доцільно використовувати, наприклад, на таких культурах:
Культура Норма внесення | Норма робочого Фаза Кількість ультур л/га розчину л/га внесень
Й 3-4 листа та через 14 днів після 4-5 листа та через 14 днів після й 125 12ю | ершоовевя 4-6 листа та початок бутонізації днів післЯ Першого внесення - 4-6 листа та через 14 днів після
Поява квіткових бруньок,
Виноград 3-5 200 закладання ягід, за місяць до З збору врожаю
Огірки (відкритий 4-6 листа та через 14 днів після 3-5 200 2 грунт) першого внесення
Перець (відкритий З 200 4-6 листа та через 14 днів після 2 грунт) першого внесення рунт першого внесення
Перед цвітінням та через 14 днів! Й
Рідке добриво, що заявляється по першому і по другому варіанту, доцільно використовувати і для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу, наприклад, таких культур: кукурудза, ріпак, соя, картопля, диня, томати, перець, огірки, виноград, буряк.
Листове живлення та передпосівна обробка насіннєвого матеріалу рідким добривом, що заявляється по першому і по другому варіанту, забезпечує легку всмоктуваність фосфору, калію, магнію і цинку, доступність для рослин та насіннєвого матеріалу і дозволяє забезпечити необхідними макро- та мікроелементами для росту і розвитку рослин, підвищити вологоутримання рослин, а також захистити від хвороб і шкідників.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Рідке добриво, що містить калієвмісний компонент і воду, яке відрізняється тим, що додатково містить магнію дигідрофосфат і цинку дигідрофосфат, а як калієвмісний компонент 20 містить калію дигідрофосфат, при наступному співвідношенні компонентів, мас. Фо: калію дигідрофосфат 0,5-28 магнію дигідрофосфат 0,5-33 цинку дигідрофосфат 0,5-24 вода решта.
2. Рідке добриво, що містить калію оксид і воду, яке відрізняється тим, що додатково містить фосфору оксид, магнію оксид і цинку оксид, при наступному співвідношенні компонентів у вираженні масових часток оксидів, мас. бо: фосфору оксид 0,8-49,75 калію оксид 0,17-9,68 магнію оксид 0,09-6,05 цинку оксид 0,14-6,91 вода решта. 25 000 Компютернаверстка!, Скворцова.дГ (00000000 ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAA202004586A 2020-07-20 2020-07-20 Рідке добриво (варіанти) UA126507C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202004586A UA126507C2 (uk) 2020-07-20 2020-07-20 Рідке добриво (варіанти)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202004586A UA126507C2 (uk) 2020-07-20 2020-07-20 Рідке добриво (варіанти)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126507C2 true UA126507C2 (uk) 2022-10-19

Family

ID=89835739

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202004586A UA126507C2 (uk) 2020-07-20 2020-07-20 Рідке добриво (варіанти)

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126507C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Patil et al. Foliar fertilization of nutrients
CN102303993A (zh) 一种四合一生物氨基酸叶面有机肥
CN111675563A (zh) 一种液体钙肥及其制备方法和施用方法
CN102531790B (zh) 一种防治樟树根腐病的营养液及其制备方法
CN108752107B (zh) 提高毛竹产量的药剂及其制备方法和使用方法
CN110526778A (zh) 一种含有机质的全营养微量元素水溶肥及其制备方法
CN106831261A (zh) 枸杞套餐肥及其施肥方法
JPH0477381A (ja) 生理活性促進剤
RU2411712C1 (ru) Удобрение и способ обработки пшеницы этим удобрением
Salkić et al. The ecophysiological needs of plums and their impact on ecological production of plum in Bosnia and Herzegovina
BG4333U1 (bg) Средство за листно и почвено подхранване на растенията
UA126507C2 (uk) Рідке добриво (варіанти)
RU2340140C1 (ru) Средство для предпосевной обработки семян сельскохозяйственных культур (варианты)
CN106396956A (zh) 一种夏玉米专用叶面肥
Hasan et al. Effects of NPK fertilizer as foliar spray on the growth and yield of spinach (Spinacia oleracea, L.)
RU2511311C1 (ru) Способ диагностики потребности растений в элементах питания с учетом физиологического состояния растений
RU2327329C1 (ru) Средство для предпосевной обработки семян сельскохозяйственных культур (варианты)
Sukmawan et al. Effectiveness of various foliar fertilizer on the growth and performance of oil palm (Elaeis guineensis Jacq.) seedlings in main nurseries
CN110204377A (zh) 一种马铃薯专用肥料及其制备方法
CN104557276A (zh) 一种双效双素水溶粉剂肥
Kostadinov et al. Yield of greenhouse tomatoes in conversion to organic production.
CN108821894A (zh) 一种含诱导剂的氨基酸肥料及施用方法
US20210352902A1 (en) Composition for growth stimulation and resistance to stress factors for plants of the cannabaceae family
UA126396C2 (uk) Синергічна сільськогосподарська композиція, що містить діацилсечовину або діарилсечовину і щонайменше одну суміш поживних речовин
DE10240153A1 (de) Wässrige oder feste Formulierung für die Pflanzenernährung und/oder Pflanzenstärkung