UA126130C2 - Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом - Google Patents

Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом Download PDF

Info

Publication number
UA126130C2
UA126130C2 UAA202001777A UAA202001777A UA126130C2 UA 126130 C2 UA126130 C2 UA 126130C2 UA A202001777 A UAA202001777 A UA A202001777A UA A202001777 A UAA202001777 A UA A202001777A UA 126130 C2 UA126130 C2 UA 126130C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
modem
connection
modems
protocol
call
Prior art date
Application number
UAA202001777A
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Васильович Царук
Віктор Васільєвіч Романов
Original Assignee
Олександр Васильович Царук
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Васильович Царук filed Critical Олександр Васильович Царук
Priority to UAA202001777A priority Critical patent/UA126130C2/uk
Priority to PCT/UA2021/000023 priority patent/WO2021183091A1/en
Priority to US17/905,640 priority patent/US11736621B2/en
Publication of UA126130C2 publication Critical patent/UA126130C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/06Simultaneous speech and data transmission, e.g. telegraphic transmission over the same conductors
    • H04M11/066Telephone sets adapted for data transmision
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L5/00Arrangements affording multiple use of the transmission path
    • H04L5/14Two-way operation using the same type of signal, i.e. duplex
    • H04L5/1438Negotiation of transmission parameters prior to communication

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Quality & Reliability (AREA)
  • Communication Control (AREA)
  • Facsimile Transmission Control (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Bidirectional Digital Transmission (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі телекомунікації і може бути використаний для передачі даних між кінцевими пристроями, підключеними до модемів. Спосіб швидкого встановлення з'єднання PSTN-модемів передбачає встановлення доступу до каналу передачі даних, ідентифікацію характеристик каналу, налаштування PSTN-модемів залежно від характеристик каналу, налаштування ехокомпенсаторів PSTN-модемів, узгодження протоколу з'єднання та передача даних між PSTN-модемами згідно з налаштуванням з використанням узгодженого протоколу з'єднання. Передачу даних здійснюють в дуплексному режимі з поділом сигналів прийому і передачі методом ехокомпенсаціі, ідентифікацію характеристик каналу і налаштування ехокомпенсатора кожного з PSTN-модемів виконують, відповідно, при прийомі і передачі щонайменше однієї тренувальної послідовності кожним PSTN-модемом, доступ до каналу передачі даних здійснюють шляхом надсилання PSTN-модемом виклику, в якому міститься тренувальна послідовність і параметри з'єднання для узгодження. PSTN-модем містить автомат протоколу встановлення з'єднання, вхід якого сполучений з виходом серіалізатора, виходом декодера та входом до коректора АЧХ, а вихід автомата протоколу встановлення з'єднання сполучений з засобом передачі даних в дуплексному режимі. Технічним результатом, що досягається даним винаходом, є скорочення часу встановлення дуплексного з'єднання модемів, скорочення часу відновлення з'єднання після сильних перешкод і короткочасних перерв зв'язку, скорочення тривалості кожної фази, продовження протоколу з'єднання від фази.

Description

Винахід належить до галузі телекомунікації і може бути використаний для передачі даних між кінцевими пристроями, підключеними до модемів. Як середовище передачі можуть використовуватися фізичні лінії або канали тональної частоти, в тому числі канали комутованої телефонної мережі загального користування (Рибіїс Зм/йспей ТеІерпопе Мейогк, РЗТМ). В даному описі під терміном "модем" мається на увазі РЕТМ-модем.
Відомо модеми, які призначені для підключення до провайдерів Інтернет та передачі даних через мережу Інтернет: модем СОМ320 (пЕрз//ммлми.сатррбеїІвсі.сот/сотЗ320), модем зЗрогівгег
Моіїсе 33.6 Рах-Модет виробництва О.5. Кобоїйс5 (пЕр:/Лимли.ивг.сот), М/іпаомв-факс-модем
Зиргабах Модет 33.6і РпР виробництва Оіатопі Мийітеаіа (нЕр//Лимлу.діатопдтт.сот).
Основним недоліком таких пристроїв є відносно великий час встановлення з'єднання. Цей недолік особливо істотний при використанні модемів для забезпечення голосових сервісів, наприклад для забезпечення голосового зв'язку через канал передачі даних, утворений модемами. При цьому встановлення зв'язку між абонентами відбувається кожного разу після набору номера абонента і "підняття трубки" модемом абонента. Встановлення з'єднань між такими модемами відбувається відповідно до рекомендацій ІТО-Т М.34, М.32Бі5, М.32 та становить не менше 7 секунд. Протягом цього часу відбувається ідентифікація характеристик каналу та налаштування модемів відповідно до стану каналу, налаштування ехокомпенсаторів, узгодження швидкостей і параметрів сигналів. Тільки після цього починається передача даних.
Однак для голосових телефонних з'єднань комфортний час очікування з'єднання абонентів повинен не перевищувати 2-3 секунди. При цьому у випадку переривання з'єднання (через перешкоди і короткочасні перерви зв'язку) процес встановлення перерваного з'єднання передбачає повторення всієї процедури встановлення з'єднання з початку, що кратно збільшує час встановлення з'єднання.
Відомо спосіб встановлення з'єднання модемів шляхом вимірювання параметрів з'єднання, переважно через ЕШегпеї, та калібрування (настроювання) параметрів каналів і сигналів синхронізації (052001038674 (А1) від 08.11.2001). Використання такого способу для поліпшення передачі даних по каналах тональної частоти не передбачене.
Відомий протокол встановлення факсимільного з'єднання, який передбачає скорочення часу встановлення з'єднання за рахунок введення адаптивності фази оцінки характеристик каналу і
Зо завершення фази після досягнення заданих характеристик точності оцінки параметрів (0056560321 (В1) від 06.05.2003). Такий протокол дає перевагу у скороченні часу з'єднання тільки для каналів з малим часом поширення сигналу (малим часом відповіді) і не дає перевагу у швидкості з'єднання для каналів з великим часом розповсюдження сигналу.
У 052004146148 (АТ) від 29.07.2004 скорочення часу встановлення з'єднання в системі передачі даних, що використовують модеми, забезпечують за рахунок накопичення і подальшого використання результатів ідентифікації характеристик каналів, по яких з'єднання раніше вже здійснювалися. В результаті час встановлення з'єднання по протоколу М90 становить від 4 до 10 секунд. Такий підхід має порівняно низьку ефективність через непостійність властивостей каналів з часом. Також є припущення про використання алгоритмів з низькою швидкістю збіжності.
Найбільш близьким до заявленого винаходу є спосіб з'єднання модемів у дуплексному режимі, описаний у ЕРОбО1260 (А1) від 15.06.1994. Такий спосіб передбачає попереднє визначення модема, який викликає, та модема, який приймає. Потім здійснюють оцінку параметрів каналу з наступним настроюванням ехокомпенсатора та еквалайзера кожного з модемів у дуплексному режимі. Тобто за цим способом спочатку встановлюють і реалізують параметри з'єднання модемів, а вже для встановленого з'єднання оцінюють характеристики тракту передачі. При цьому настроювання модемів у дуплексному режимі призводить до збільшення часу налаштування і погіршення його точності, оскільки налаштування відбувається в умовах високого рівня шумів. В даному випадку шумом є залишки нескомпенсованої луни від ехокомпенсатора, який ще не налаштовано. Такі залишки нескомпенсованої луни заважають роботі алгоритмів ідентифікації параметрів сигналу, що приймають. Для алгоритмів настройки ехокомпенсатора шумом є сигнал, що приймається, на тлі якого виявиться сигнал власного модема, який потрібно компенсувати. Таким чином, з'єднання модемів згідно з ЕРО6О1260 (А1) передбачає поєднання процедур налаштування за рахунок одночасної передачі тренувальної послідовності, що призводить до різкого погіршення точності настройки ехокомпенсатора і точності оцінки параметрів каналу і неминуче обмежить швидкість передачі даних в кінцевому рахунку. Також спосіб згідно з ЕРО6О1260 (А1) передбачає розподіл смуг та низькошвидкісну передачу параметрів у дуплексному режимі, що не дає переваг для швидкого встановлення з'єднання модемів та знижує максимально досяжну швидкість передачі модемом не менше ніж (516) у два рази.
В основу винаходу поставлена задача розробки нового протоколу з'єднання модемів з використанням швидких алгоритмів ідентифікації характеристик каналу для скорочення часу встановлення дуплексного з'єднання.
Поставлена задача вирішується таким чином, що, згідно з винаходом, спосіб швидкого встановлення з'єднання РІТМ-модемів передбачає встановлення доступу до каналу передачі даних, ідентифікацію характеристик каналу, налаштування РБТМ-модемів залежно від характеристик каналу, налаштування ехокомпенсаторів РУТМ-модемів, узгодження протоколу з'єднання та передача даних між РУІТМ-модемами згідно з налаштуванням з використанням узгодженого протоколу з'єднання. Причому у такому способі передачу даних здійснюють в дуплексному режимі з поділом сигналів прийому і передачі методом ехокомпенсації, ідентифікацію характеристик каналу і налаштування ехокомпенсатора кожного з РОТМ-модемів виконують, відповідно, при прийомі і передачі щонайменше однієї тренувальної послідовності кожним РОТМ-модемом, доступ до каналу передачі даних здійснюють шляхом надсилання
РЗТМ-модемом виклику, в якому міститься тренувальна послідовність і параметри з'єднання для узгодження. При цьому використовують протокол множинного доступу, коли кожен з РОТМ- модемів підключають до каналу передачі даних асинхронно, без узгодження моменту підключення і без необхідності попереднього розподілу ролей модемів як того, що викликає, і того, що відповідає.
Згідно з одним із переважних варіантів виконання винаходу, узгодження протоколу з'єднання може включати розподіл ролей, узгодження параметрів сигналу та швидкості передачі даних. Під розподілом ролей мається на увазі призначення модема, який викликає, і модема, який відповідає, для даного періоду передачі даних.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання винаходу, після включення кожен з РОТМ- модемів переходить в режим прийому виклику, а при відсутності виклику, кожен РУТМ-модем передає послідовність виклику, після чого переходить в стан прийому відповіді.
Згідно з ще одним із переважних варіантів виконання винаходу, виконують незалежне призначення паузи після виклику кожним РЗТМ-модемом (ТітеОциі|). При цьому паузу визначають як випадкову величину, яка має розподіл базового середнього значення близьким до нормального, середнє значення якої є переважно більшим, ніж очікувана затримка в каналі (гоипа їгір), і знаходиться у межах, з середньоквадратичним відхиленням, меншим математичного очікування часу затримки. Засіб випадкового визначення паузи може бути виконаний як апаратно, так і програмно. У випадку апаратної реалізації такий компонент РЗТМ- модема може бути датчиком випадкових або псевдовипадкових чисел (рхендогапдот питбег депегайг (РКМО)). У випадку програмної реалізації може бути використано програмний генератор псевдовипадкових чисел.
Згідно з ще одним із переважних варіантів виконання винаходу, умови нормальності розподілу випадкової величини та середньоквадратичне відхилення можуть визначити РОТМ- модемом на основі алгоритму машинного навчання (тасбспіпе Іеагпіпод).
Згідно з ще одним із переважних варіантів виконання винаходу, після прийому відповіді
РЗТМ-модем визначає взаємоприйнятні параметри сигналу передачі даних та швидкості передачі даних з наступною передачею послідовності підтвердження вибраних параметрів до іншого РІТМ-модема та початком передачі інформації на узгодженій швидкості.
Згідно з ще одним із переважних варіантів виконання винаходу, можуть застосовувати випадкову нумерацію кожного виклику і ігнорування відповіді з номером, що збігається з номером останнього виклику.
Згідно з ще одним із переважних варіантів виконання винаходу, розподіл ролей може включати призначення модема, який першим прийняв виклик, модемом, що відповідає, з наступним надсиланням цим модемом повідомлення про це у відповідь до модема, від якого було отримано виклик.
Також в основу винаходу поставлена задача розробки РОТМ-Модема з малим часом встановлення з'єднання згідно з описаним вище способу.
Така задача вирішується тим, що РЗТМ-модем, згідно з винаходом, містить засіб передачі даних в дуплексному режимі, засіб підключення до телефонної лінії, засіб кодування, засіб декодування, засіб модуляції, засіб демодуляції, цифро-аналоговий перетворювач та аналого- цифровий перетворювач, скремблер, дескремблер, серіалізатор, десеріалізатор, еквалайзер, ехокомпенсатор. При цьому РОТМ-модем додатково містить автомат протоколу встановлення з'єднання, вхід якого сполучений з виходом серіалізатора, виходом декодера та входом до коректора АЧХ, а вихід автомата протоколу встановлення з'єднання сполучений з засобом передачі даних в дуплексному режимі. Причому автомат протоколу встановлення з'єднання 60 придатний для забезпечення чергування фаз встановлення з'єднання та установки даних протоколу з'єднання залежно від результатів оцінки характеристик каналу модемом та інформації, отриманої від модема, від якого отримано відповідь.
Згідно з одним із переважних варіантів виконання винаходу, як засіб передачі даних, в дуплексному режимі використано комутатор. У такому випадку автомат протоколу встановлення з'єднання сполучений з комутатором для передачі даних керування комутатором та для передачі даних протоколу з'єднання. При цьому дані протоколу з'єднання містять фазу з'єднання та швидкість передачі даних та параметри сигналу передачі даних.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання винаходу, РТМ-модем додатково містить коректор АЧХ, а вхід автомата протоколу встановлення з'єднання сполучений з виходом до коректора АЧХ.
Технічним результатом від використання такого способу і пристрою є скорочення часу встановлення дуплексного з'єднання модемів до порядку однієї секунди, а також скорочення часу відновлення з'єднання після сильних перешкод і короткочасних перерв зв'язку за рахунок скорочення числа фаз встановлення з'єднання, скорочення тривалості кожної фази, продовження протоколу з'єднання від фази, що невдало закінчилась, без необхідності повторення всіх фаз встановлення з'єднання з самого початку.
Отриманий технічний результат пояснюється тим, що: - протокол з'єднання РОТМ-модемів заявленої конструкції має засоби вирішення конфліктів (при перекритті викликів), які реалізуються на основі випадковості інтервалів між викликами кожного з модемів, - кожний з двох РОТМ-модемів, які беруть участь у з'єднанні, може бути тим, що викликає, або тим, що відповідає, залежно від того, який з модемів першим прийме достовірний виклик іншого модема. При цьому модем, що прийняв виклик, стає модемом, що відповідає, - режим роботи РЗТМ-модемів (той, що визиває, і той, що відповідає) не є фіксованим перед початком з'єднання і може бути змінений у процесі з'єднання з метою продовження процесу з'єднання (наприклад у випадку його переривання) з фази з'єднання, запропонованої модемом кореспондента, - запропонований РОТМ-модем має засоби нумерації виклику та ідентифікації луни свого виклику, що дозволяє здійснювати з'єднання на каналах з великим часом розповсюдження
Зо сигналу. Ці засоби реалізовані у вигляді механізму випадкової нумерації викликів кожним абонентом і можуть бути виконані як апаратно, так і програмно, аналогічно засобу випадкового визначення паузи.
Перелік зображень
Винахід пояснюється прикладом виконання РОЄТМ-модема з швидким встановленням з'єднання та способу швидкого встановлення з'єднання між такими РОТМ-модемами. Приклад проілюстровано наступними зображеннями: - Фіг. 1 - блок-схема РУТМ-модема з швидким встановленням з'єднання, - Фіг. 2 - схематичне зображення протоколу з'єднання двох РОТМ-модемів, - Фіг. З - сузір'я сигналів 4РМ (А) і 8РМ (Б), які використані в протоколі встановлення з'єднання РОТМ-модемів, - Фіг. 4 - діаграма переходів станів (ОТ), що описує протокол з'єднання двох РОТМ-модемів.
Наведені приклади і використані зображення не обмежують інших можливих варіантів реалізації винаходу, а тільки пояснюють його суть та підтверджують можливість виконання.
Детальний опис виконання винаходу
РЗТМ-модем містить комутатор (1), як засіб передачі даних в дуплексному режимі, на вхід якого подають дані для передачі у вигляді потоку бітів. Вихід комутатора (1) сполучено з послідовно з'єднаними скремблером (2), десеріалізатором (3), засобами кодування: гратчастим кодером (4) і сигнальним кодером (5) та низькочастотним фільтром передачі (6). Вихід низькочастотного фільтру передачі (б) та генератор опорної частоти (7) сполучено з модулятором. Вихід модулятора сполучено з цифро-аналоговим перетворювачем, ЦАП (8).
Вихід ЦАП (8) сполучений через диференціальну схему (9) з телефонною лінією РОТМ (10).
Вихід диференціальної схеми (9) сполучено з аналого-дифровим перетворювачем, АЦП (11).
РЗТМ-модем також містить фільтр ехокомпенсатора (12), вхід якого з'єднано з модулятором та блоком розрахунку коефіцієнтів ехокоменсації (13), коректор АЧХ (14), та послідовно сполучені вхідний фільтр (15), еквалайзер (16), декодер Вітербі (17) як вирішуючий пристрій, дескремблер (18) та серіалізатор (19). Як вхідний фільтр (15) використано смуговий адаптивний фільтр.
РОТМ-модем додатково містить автомат протоколу встановлення з'єднання (20), вхід якого сполучений з виходом серіалізатора (19), виходом декодера Вітербі (17) та виходом до коректора АЧХ (14). Вихід автомата протоколу встановлення з'єднання (20) сполучений із бо комутатором (1) для передачі даних керування комутатором та для передачі даних протоколу з'єднання. Автомат протоколу встановлення з'єднання (20) є процесорним пристроєм, придатним для забезпечення чергування фаз встановлення з'єднання та установки даних протоколу з'єднання залежно від результатів оцінки характеристик каналу модемом та інформації, отриманої від модема, від якого отримано відповідь.
Для передачі даних по телефонній лінії отриманий через комутатор (1) потік бітів скремблюють за допомогою скремблера (2) та групують в групи з кількох бітів у десеріалізаторі (3). Кількість груп залежить від швидкості передачі і кодується гратчастому кодері (4) у відповідності з правилами згортального кодування. Кожен символ з виходу гратчастого кодера (4) відображається у сигнальному кодері (5) в символи сигнального сузір'я (див. фіг. 3).
Символи представлені комплексними числами, що відображають амплітуду і фазу вибірок символу при передачі даних. Вибірки, що відповідають переданим символам, надходять на вхід низькочастотного фільтра передачі (6). З виходу низькочастотного фільтра передачі (6) вибірки в комплексному поданні надходять на модулятор. В модуляторі комплексні вибірки сигналу множать відповідно на синусоїдальні і косинусоїдальні вибірки від генератора опорної частоти (7). На виході модулятора ортогональні компоненти сигналу підсумовуються і надходять на ЦАП (8), з якого через диференціальну схему (9) передають у телефонну лінію (10).
Сигнал від передавача кореспондента через телефонну лінію (10) виділяється диференціальної схемою (9) і надходить на АЦП (11). АЦП (11) перетворює аналоговий сигнал в послідовність дійсних чисел, що відображають значення аналогового сигналу в моменти дискретизації. Вхідна послідовність фільтрується у коректорі АЧХ (14) з метою підвищення співвідношення сигнал-шум. З виходу коректора АЧХ (14) сигнал надходить на демодулятор, який перетворює послідовність дійсних чисел у послідовність комплексних чисел, що відображає значення демодульованого сигналу (аналітичне подання). Демодульований сигнал проходить через еквалайзер (16), який забезпечує коригування фазової і частотної характеристик каналу і надходить на декодер Вітербі (17). Далі потік символів дескремблюють у дескремблері (18) і перетворюють в потік бітів через серіалізатор (19). При цьому автомат протоколу встановлення з'єднання (20) забезпечує чергування фаз встановлення з'єднання і установку параметрів з'єднання (зокрема, швидкість передачі даних) залежно від результатів оцінки характеристик каналу самим модемом та інформації, отриманої від модема кореспондента.
Роботу РУАТМ-модема в дуплексному режимі можна розділити на два періоди: встановлення з'єднання і обмін даними. Встановлення з'єднання починається з моменту отримання команди від терміналу на встановлення з'єднання. Два модема розглядаються рівнозначними пристроями, але модем, який отримав команду на встановлення з'єднання, розглядається як модем, який викликає. Такий модем починає надсилати викличні сигнали через випадкові періоди часу. Модем, який першим прийняв виклик модема кореспондента, відповідає на виклик. У процесі передачі виклику і відповіді на виклик кожен з модемів здійснює настройку ехокомпенсатора. У процесі прийому виклику і прийому відповіді на виклик кожен з модемів здійснює оцінку частотних і статистичних параметрів каналу, здійснює налаштування коректора
АЧХ (14) і вхідного фільтра (15).
Послідовність встановлення з'єднання можна представити у вигляді чергування наступних фаз роботи модема і фаз роботи передавача модема, представлених на діаграмі роботи РЗТМ- модема на фіг. 2. На фіг. 2 та у наведеному далі поясненні роботи модема та передавача модема використано наступні позначення: 5 - послідовність АВАВАВ ... довжиною 32 тактових інтервали (327); - 5- послідовність СОСОСО ... довжиною 81;
ТАМ - скрембльовані одиниці на швидкості 4800 біт/с, тут дібіт (послідовність з двох біт) не кодується, не скремблюється, а безпосередньо відображається в стані А, В, С або О (фіг. 3);
ВС - сигнали вибору швидкості модема, що викликає;
ВА - сигнали вибору швидкості модема, що відповідає;
ЕС - кінець сигналу вибору швидкості модемом, що викликає;
ЕА - кінець сигналу вибору швидкості модемом, що відповідає;
В - виконавчі одиниці, які скрембльовані та кодовані так само, як дані, що потім передаються, 5, 75, ТЕМ, "ТАМ передають з використанням сузір'я РМ4, без скремблювання та гратчастого кодування, КС, КА, ЕС, ЕА передають з використанням сузір'я РМ8 з кодуванням (К-2/3) та скремблюванням, а В і ОО передають з кодуванням, скремблюванням та з вибраною швидкістю (К-2/3) або ОАМ-32 (К-4/5) або ОАМ128 (К-6/7).
Перелік і кодування параметрів для узгодження параметрів з'єднання: бо Кодування параметрів з'єднання (КА, КС)
Перше слово КА, КС (16 біт)
ЗКем/Т-Ф 000; - Ведиевзі ЗКем/ ігапзтійег АЕС: ЗКему: «8-Іейї, » 8-їідНІ) -КоеїБМ-Ф 1000; - в/п азіїтайоп ог ігапетінег Гедиєпсу соїтесійюп гедиеві) -Мопііп-Ф 0800; - Снаппеї попіїпєату їоипа -Коеї5М-Ф 0400; - в/п ігапвїег відп іп їігвї Нех дідії ої зЗКеУ/ТТ /Мадеб5КемлтТт - 5 0200; - ТгтапетНег педиепсу соїтесійоп ів геаїїгей - Весоппесі - 5 0100; - Рагатеїег ехспапде сотрієїєй -Авіт5оревєа - Ф 0080; - Авзуттеїйса! зреєй амайаріє і5АМО - Ф 0004; - Вапдот питрбег їакКе ріасе іп їїїві пех дідії о пОцирі ам - 5 0020; - пбирієх тоде амайавріе
Овем25 - 50010; - То иве М.25 ргоїосої тапааюгу -Мі/їгте - 5 0008; - Міге / Вадіо п-Оирієх тоде 56ї
НпОоирі - 5 0040; - н-Юирієх тоде
Еага - 5 0003; І- Соппесійоп Ріазе)
Друге слово ВА, ВС (16 біт) 96001 - Ф0080; - 9600 ігапетії амайаріє 9600г - Ф0040; - 9600 гесеєїме амайаріє
АВОбг - Ф0010; - 4800 гесеїме амайаріє
АВООІ - Ф0020; - 4800 ігапотії амайаріє 144001 - ФО0008; - 14400 ігапотії амайавріє 14400 - Ф0004; - 14400 гесвіме амайаріє 14400 - ФНО0; - СВСВ8 "Е їмо мога
Опис фаз модема: а7ламоа-0 й в й виклик від кореспондента, передавач заблокований (БагаКез-8)
Передавач видає виклик (фази 1-4), приймач заблокований (ГагаБев-8) м о Й
Е передавач модема видає відповідь на прийнятий виклик (фази 1-3 агамоа-2 - : я. , тренувальної послідовності), після чого безумовно переходить в фази:
Рагамод: - 4; РагаНез: - 4 тренувальної послідовності модема, який відповідає
Прийом другої тренувальної послідовності (5, 75, ТЕМ) модема, що визиває, і
ЕРагамоа-4 видача сигналу вибору швидкості (РГагаТг-4) до моменту завершення прийому тренувальної послідовності 3), утримання синхронізму приймачем при прийомі К2 (РагаКез-4) агамоа-6 . від модема, що викликає
Опис фаз передавача: передавача виходу передавача
Параметри фаз роботи передавача модема представлені у таблиці.
Таблиця
Параметри фаз роботи передавача модема
Фаза Вид Номер | Початковий| Початковий | Згортуваль- б й й ня вача її 16 біт символ 9600 кодування 1 8 Б |РМ4 | 03 | 0 | 0 |Немає |Немає
ЇЕАЕС |РМ8 |па38 | -: | 77777777 / 1Є 7 |Є
РМ8,
Ми. За НИ І 128
РМ8, 7 ОСАМТІ6- | п443 Є Є 128
Опис фаз приймача: 5 каналу
Баганеотя алі
ЕагаНев5-4 . . загальної швидкості)
Каганесн сходу до фан дани
ЕагаНев5з-6 ї переходу до фази обміну даними
Протокол встановлення з'єднання відповідно до заявленого способу також проілюстрований за допомогою діаграми переходів станів (5ОТ), фіг. 4, на якій зазначено наступні етапи встановлення з'єднання: - Початок - стан відсутності потреби в з'єднанні. Перехід в стан "Прослуховування" в момент надходження команди на з'єднання; - Прослуховування (Фаза 0) - стан прослуховування каналу, при якому оцінюють зайнятість каналу сигналом передачі. Тривале прослуховування дорівнює Тоці (Тайм-аут). Після переходу зі стану "Прослуховування" Тоці становить приблизно 10 мс; - Аналіз фази - стан прийому виклику або відповіді, в якому здійснюється перехід після виявлення заголовка повідомлення. Прийняте повідомлення розпізнається як виклик або як відповідь на виклик. Відповідно, здійснюється перехід у стан відповіді на виклик або стан виклику на відповідь, у випадку, коли відповідь не очікується; - Очікування - стан завершення передачі модема кореспондента; - Передача виклику (Фаза 1) - стан передачі виклику. В цьому стані модем переходить при відсутності сигналу або відразу після завершення сигналу (успішно прийнятого або не успішно прийнятого) модема кореспондента, а також після закінчення тайм-ауту очікування відповіді на попередній виклик або попередню відповідь; - Отримання відповіді (Фаза 3) - стан очікування і прийому відповіді кореспондента на виклик. Якщо час очікування перевищено або відповідь містить помилки (неправильний СЕС,
Сусіїс гедипдапсу спескК), то здійснюється перехід до стану передачі виклику. Після прийому очікуваної відповіді здійснюється перехід в фазу оцінки параметрів кореспондента, що містяться у відповіді кореспондента; - Оцінювання параметрів з'єднання. Визначення швидкості - стан, в якому аналізується
Зо можливість встановлення з'єднання на параметрах, запропонованих модемом кореспондента. У разі, якщо така можливість вважається такою, що не реалізовується у поточному стані каналу, здійснюється перехід до фази передачі відповіді (Фаза 2), в якому пропонується змінити параметри з'єднання (зменшення швидкості, введення передпохибки АЧХ передавача, збільшення рівня передачі). Якщо параметри, запропоновані модемом кореспондента, можуть бути використані для встановлення з'єднання, то здійснюють передачу згоди на використання запропонованих параметрів; - Передача узгоджених параметрів (Фаза 5) - стан передачі узгоджених параметрів з'єднання модема кореспондента і перехід в стан очікування підтвердження вибраних параметрів; - Очікування підтвердження - стан очікування підтвердження вибраних параметрів. Якщо вибрані параметри не прийняті модемом кореспондента або прийняті не достовірно, то здійснюється перехід у стан завершення передачі; - Отримання тренувальної послідовності (Результат фази 6) - стан прийому і перевірки тренувальної послідовності фіксованої довжини на заданій швидкості. При успішному прийомі здійснюють перехід до передачі даних. При наявності помилок здійснюють перехід у стан завершення передачі; - Кінець передачі - стан, в якому здійснюють передачу послідовності кінця передачі і передавач вимикається, після чого здійснюють орестарт шляхом переходу в стан "Прослуховування" (прослуховування каналу); - Отримання даних (Фаза 7) - стан прийому даних невизначеної тривалості. Вихід з цього стану здійснюють після отримання послідовності закінчення передачі від модема кореспондента або отримання команди від локального терміналу. При неможливості здійснювати достовірний прийом інформації від модема кореспондента здійснюють перехід у стан завершення передачі для подальшого рестарту; - Передача відповіді (Фаза 2) - стан передачі відповіді на успішно прийнятий виклик. У відповіді міститься набір параметрів для встановлення з'єднання, а також оцінка якості сигналу отриманого дзвінка. В даний стан модем переходить також при виявлення несумісності поточних параметрів з'єднання і оцінок стану каналу; - Очікування відповіді - стан очікування відповіді модема кореспондента. Тривалість
Зо очікування задається в процесі конфігурації модема і повинна бути більшою, ніж сума затримок поширення сигналу в прямому і зворотному напрямку; - Прийом параметрів (Фаза 4) - прийом пропонованих параметрів з'єднання (швидкість і інші подібні); - Узгодження параметрів (Фаза 4) - стан передачі узгоджених параметрів з'єднання.
Узгоджена швидкість з'єднання може бути тільки рівною або меншою швидкості, запропонованої модемом кореспондента; - Передача тренувальної послідовності (Фаза б) - стан передачі тестової послідовності на вибраній швидкості. При прийомі тестової послідовності контролюють наявність помилок. При виявленні помилок здійснюють рестарт з'єднання; - Передача та отримання (Фаза 7) - стан даних на вибраній швидкості. При прийомі тестової послідовності контролюють стан наявність синхронізації та помилок. При виявленні помилок виконують рестарт з'єднання.

Claims (12)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб швидкого встановлення з'єднання РОТМ-модемів, який включає встановлення доступу до каналу передачі даних, ідентифікацію характеристик каналу, налаштування РОТМ-модемів залежно від характеристик каналу, налаштування ехокомпенсаторів РУТМ-модемів, узгодження протоколу з'єднання та передачу даних між РЗТІМ-Модемами згідно з налаштуванням з використанням узгодженого протоколу з'єднання, в якому: - передачу даних здійснюють в дуплексному режимі з поділом сигналів прийому і передачі методом ехокомпенсації, - ідентифікацію характеристик каналу і налаштування ехокомпенсатора кожного з РБЗТМ- модемів виконують, відповідно, при прийомі і передачі щонайменше однієї тренувальної послідовності кожним РОТМ-модемом, - доступ до каналу передачі даних здійснюють шляхом надсилання РОТМ-модемом виклику, в якому міститься тренувальна послідовність і параметри з'єднання для узгодження, при цьому - використовують протокол множинного доступу, коли кожен з РТМ-модемів підключають до каналу передачі даних асинхронно, без узгодження моменту підключення і без необхідності 60 попереднього розподілу ролей модемів як того, що викликає, і того, що відповідає, причому узгодження протоколу з'єднання включає розподіл ролей, узгодження параметрів сигналу та швидкості передачі даних, при цьому розподіл ролей включає призначення модема, який першим прийняв виклик, модемом, що відповідає, з наступним надсиланням цим модемом повідомлення про це у відповідь до модема, від якого було отримано виклик.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що після включення кожен з РОЗТМ-модемів переходить в режим прийому виклику, а при відсутності виклику кожен РОТМ-модем передає послідовність виклику, після чого переходить в стан прийому відповіді.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що виконують незалежне призначення паузи після виклику кожним РЗТМ-модемом (ТітеФдиїй), при цьому паузу визначають як випадкову величину, яка має розподіл базового середнього значення близьким до нормального, середнє значення якої є переважно більшим, ніж очікувана затримка в каналі (гошпа ігір), і знаходиться у межах, з середньоквадратичним відхиленням, меншим математичного очікування часу затримки.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що умови нормальності розподілу випадкової величини та середньоквадратичне відхилення визначають РОТМ-модемом на основі алгоритму машинного навчання (табдпіпе Івагіпо).
5. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що після прийому відповіді РОТМ-модем визначає взаємоприйнятні параметри сигналу передачі даних та швидкості передачі даних з наступною передачею послідовності підтвердження вибраних параметрів до іншого РОТМ-модема та початком передачі інформації на узгодженій швидкості.
6. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що застосовують випадкову нумерацію кожного виклику і іінорування відповіді з номером, що збігається з номером останнього виклику.
7. РБТМ-модем з швидким встановленням з'єднання, який містить засіб сполучення з телефонною лінією, модулятор/демодулятор, ехокомпенсатор, цифро-аналоговий перетворювач та аналого-цифровий перетворювач, і послідовно сполучені засіб передачі даних в дуплексному режимі, скремблер, десеріалізатор, щонайменше один кодер, фільтр передачі, та послідовно сполучені вхідний фільтр, еквалайзер, щонайменше один вирішуючий пристрій, дескремблер і серіалізатор, при цьому - додатково містить автомат протоколу встановлення з'єднання, вхід якого сполучений з виходом серіалізатора та виходом декодера, Зо - а вихід автомата протоколу встановлення з'єднання сполучений з комутатором, використаним як засіб передачі даних в дуплексному режимі, причому - автомат протоколу встановлення з'єднання придатний для забезпечення чергування фаз встановлення з'єднання та установки даних протоколу з'єднання залежно від результатів оцінки характеристик каналу модемом та інформації, отриманої від модема, від якого отримано відповідь, при цьому - автомат протоколу встановлення з'єднання придатний для узгодження протоколу з'єднання, до якого включено розподіл ролей, узгодження параметрів сигналу та швидкості передачі даних, де розподіл ролей включає призначення модема, який першим прийняв виклик, модемом, що відповідає, з наступним надсиланням цим модемом повідомлення про це у відповідь до модема, від якого було отримано виклик.
8. РОТМ-модем за п. 7, який відрізняється тим, що як засіб передачі даних в дуплексному режимі використано комутатор.
9. РОТМ-модем за п. 8, який відрізняється тим, що автомат протоколу встановлення з'єднання сполучений з комутатором для передачі даних керування комутатором.
10. РБТМ-модем за п. 8, який відрізняється тим, що автомат протоколу встановлення з'єднання сполучений з комутатором для передачі даних протоколу з'єднання.
11. РОТМ-модем за п. 9, який відрізняється тим, що дані протоколу з'єднання містять фазу з'єднання та швидкість передачі даних та параметри сигналу передачі даних.
12. РОТМ-модем за п. 7, який відрізняється тим, що додатково містить коректор АЧХ, а вхід автомата протоколу встановлення з'єднання сполучений з виходом до коректора АЧХ.
й, у, и КДУШАВА зв | Н Н ж Кеорувавня покусвуврю Н - 1-3 Бітя пр: алу ШЕ, 13 й ЦО! о, | ї ек і | і С В с)
Фіг. 1 ш Ку Е Ж Ева в. В 5 Е ж х ши с Ши Ба ПН Ж КИДОК сокк о ВИЩУ ВИ я о ВО 3 Он и Я и вин сову ВИМИ т. ВИ ЩО мими ВВ ПА ПО со ВИЙ юр В ВЕ про вами КПИМКИВ. КИПИфУЄЮЮЮ и З Та зни КЕ ВОК о НВ В я ле ШК ВИЛАМИ. КИ НИВИ Кок вн Ес я її 5 55 с. са ЧИ нео я По По вдів БЕ Б що В о о: Б Ше ово СН ВІВ я М Во с жо я Й ОО й нн
Фіг. 2 іа аю, Зм та Хі Н : йо зи и с ж х В 2 ш а В г КЗ ро ЩЕ ГО А Е : Початам ! 7 СВ кузаюча З. вені яні ев дин йо зей байк ти ній - ї ЗОчінуркцій : б даю У РОМ над вен г ланку ОК нена М фа о поз і Ма ЗИ «Зінед» І НеУХ дення Я вурежких Діерезатусн о сенфйуч п Кк : «АКіщь Ко он Заг пт, Ї «7 Ж і кпереди млі ВВДДЯчЕ шрвкня Звеюдача; і міне Й ТЕ вхвхеу де, яв апсня з : Де нинн я дах о Тент ло Ка Руні х ше; ие нин а СООМЖ 00 вердюво МЕНЕ 00 вереджі фазу : беукжанев: рн В СО ДЕ 1 Важ 3) й 00.00 НАЕК и ХГ нерудує, оужуюмння : : шо за Ме х Жоановідье БКИНОЖМЕ паса ще У се ріже то Ел дини Мгамкій ухак Ех Со вждиенню Ве конаде о фбтркиквння, 1 сВиаяаменя; ик снй : Задня з бо дк : ї епішк здетчнко ї Лувадженихі ни схожі 0 Бедкнериюви зинна 1 пдоометтвю одну й х. пинеитвік фея 4 романи хо 0000000 СУЯКУвАНКя ЗОВ отит : М кві Й певхвнрдиня нин ї : к фе ЗК і ккд Н се ех М І лееедане Роду Уножкою, т ї ж Ной йех ше ення нн їв о Ен НН 7 Приївокюта перхроєю т ке водо й фону френуямнкй паскудуанєм : Ж дно. вин НН: ШИЯ Н оон Мрюбою те перех Ск У Кікщь пквян: хода мен ві МИ ден Корея чан У Да ну є ря Я Ше дО 00 Мн, пит 2 Перехджект хм, у обра, Маша Зуодевавня дане: чі жядянни Й з. а і я бдіння ее з Війлаланяй ря я ВеЖаюН Отит ет Жатки ШУ Кощецк як Щ рохрив х жЖедманма г км фіг. 4 "
UAA202001777A 2020-03-13 2020-03-13 Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом UA126130C2 (uk)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202001777A UA126130C2 (uk) 2020-03-13 2020-03-13 Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом
PCT/UA2021/000023 WO2021183091A1 (en) 2020-03-13 2021-03-12 Method of quick connection of pstn modems and pstn modem with fast connection according to such method
US17/905,640 US11736621B2 (en) 2020-03-13 2021-03-12 Method of quick connection of PSTN modems and PSTN modem with fast connection according to such method

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202001777A UA126130C2 (uk) 2020-03-13 2020-03-13 Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126130C2 true UA126130C2 (uk) 2022-08-17

Family

ID=75787200

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202001777A UA126130C2 (uk) 2020-03-13 2020-03-13 Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом

Country Status (3)

Country Link
US (1) US11736621B2 (uk)
UA (1) UA126130C2 (uk)
WO (1) WO2021183091A1 (uk)

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH0773240B2 (ja) * 1985-12-13 1995-08-02 日本電気株式会社 自動再トレ−ニング方式
DE69225715T2 (de) 1992-12-10 1999-02-18 Ibm Vollduplex Anlaufverfahren für Modems
US6094422A (en) * 1994-02-09 2000-07-25 3Com Corporation Echo canceller touch-up period in an echo-cancelling modem
US5828657A (en) * 1995-09-29 1998-10-27 Paradyne Corporation Half-duplex echo canceler training using a pilot signal
CA2302466A1 (en) 1997-07-31 1999-02-11 Stanford Syncom Inc. Means and method for a synchronous network communications system
US6240128B1 (en) * 1998-06-11 2001-05-29 Agere Systems Guardian Corp. Enhanced echo canceler
US6421376B1 (en) * 1998-09-03 2002-07-16 3Com Corporation Methods of using digital modem identification information
US6819749B1 (en) * 1999-04-12 2004-11-16 Mindspeed Technologies, Inc. Method and apparatus for fast V.90 modem startup
USRE42661E1 (en) * 1999-04-12 2011-08-30 V-Dot Technologies, Llc Method and apparatus for fast V.90 modem startup
US6560321B1 (en) 1999-09-27 2003-05-06 Conexant Systems, Inc. Method and apparatus for quick startup in a half-duplex modem system
EP1260033A1 (en) * 2000-02-21 2002-11-27 Surf Communication Solution, Ltd. Adaptive echo canceling
US6985566B2 (en) * 2003-01-28 2006-01-10 Conexant Systems, Inc. Point of sale modem for high-speed communications

Also Published As

Publication number Publication date
US11736621B2 (en) 2023-08-22
WO2021183091A1 (en) 2021-09-16
US20230110136A1 (en) 2023-04-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6078645A (en) Apparatus and method for monitoring full duplex data communications
EP0980626B1 (en) Method and apparatus for reducing signal processing requirements for transmitting packet-based data with a modem
EP0981222B1 (en) Destination dependent coding for discrete multi-tone modulation
KR100205542B1 (ko) 디지털 방식의 송신자-아이디 수신기 및 이를 구비한 유무선 송수신 장치
US6804267B1 (en) Transceiver training for DSL modems under TCM-ISDN interference
EP0981242B1 (en) Shared asymmetric digital subscriber line modem
JP3172382B2 (ja) 等化装置を備えた高速の量子化レベルサンプリングモデム
US5912920A (en) Point-to multipoint digital communications system facilitating use of a reduced complexity receiver at each of the multipoint sites
CA2266372C (en) System for digital information transmission, with associated methods and devices
JPH02172333A (ja) 通信システム及び通信方法
JP2001332995A (ja) HomePNAの10M8仕様トランシーバ
US5715238A (en) Apparatus and method for detecting a loss of a telecommunications channel connection
US5917856A (en) Method for establishing a PAM signal connection using a training sequence
US6658049B1 (en) xDSL repeater system and method
JPH11168515A (ja) 通信装置
US20030048839A1 (en) Training of equalisers, for use with signals of differing data rates
UA126130C2 (uk) Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів та pstn-модем з швидким встановленням з'єднання згідно зі способом
IE46933B1 (en) A telecommunications system
JP2000504548A (ja) アナログ加入者接続のための高速通信システム
US6785340B1 (en) PCM upstream and downstream system for universal digital loop carrier
GB2145609A (en) Line transmission systems
UA144165U (uk) Спосіб швидкого встановлення з'єднання pstn-модемів
US6842458B1 (en) PCM modems using communication lines with multiple digital-to-analog converters
KR100771086B1 (ko) 전화 네트워크에서 탈취 비트 시그널링에 대한 펄스 코드 변조 데이터 프레임들을 조정하기 위한 시스템 및 방법
RU2700392C1 (ru) Модем для многонаправленной связи