UA124841C2 - Контейнер для транспортування зернових вантажів - Google Patents

Контейнер для транспортування зернових вантажів Download PDF

Info

Publication number
UA124841C2
UA124841C2 UAA201905104A UAA201905104A UA124841C2 UA 124841 C2 UA124841 C2 UA 124841C2 UA A201905104 A UAA201905104 A UA A201905104A UA A201905104 A UAA201905104 A UA A201905104A UA 124841 C2 UA124841 C2 UA 124841C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
container
fixed
grain
product
dust
Prior art date
Application number
UAA201905104A
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Петрович Глівінський
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Завод Елеваторного Обладнання"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Завод Елеваторного Обладнання" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Завод Елеваторного Обладнання"
Priority to UAA201905104A priority Critical patent/UA124841C2/uk
Publication of UA124841C2 publication Critical patent/UA124841C2/uk

Links

Landscapes

  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)

Abstract

Винахід належить до устаткування для транспортування сухих сипких вантажів у системах мультимодальних перевезень за допомогою морських 20-футових контейнерів. Контейнер для транспортування зернових вантажів містить корпус, який має форму паралелепіпеда, у верхній частині якого виконано отвір; дно; розвантажувальні вікна, розташовані в нижній частині корпусу і сполучені з фіксатором, установленим на зовнішній боковій стороні корпусу; а також шарнірну сергу. Окрім того, контейнер містить пристрій запобігання розповсюдженню пилу, закріплений в отворі, і розташований під ним засіб для рівномірного розподілення продукту. Дно контейнера являє собою рамну конструкцію, на якій закріплені розвантажувальні вікна, виконані у вигляді пірамідальних лійок, по периметру кожної з яких установлені ущільнення, які примикають до шиберної засувки, установленої під пірамідальними лійками з можливістю переміщення в напрямку поздовжньої осі корпусу. Шарнірна серга закріплена на шиберній засувці. Засіб для рівномірного розподілення продукту виконаний у вигляді двох жорстких плоских металевих листів, закріплених на протилежних внутрішніх бокових стінках корпусу під гострим кутом до пристрою для запобігання розповсюдженню пилу. Запропонований винахід забезпечує спрощення конструкції контейнера-хопера та спрощення завантажування його сипким матеріалом, в т. ч. і зерном, зменшення пилоутворення при завантаженні та максимальне заповнення внутрішнього простору корпусу продуктом, що завантажується.

Description

Винахід належить до устаткування для транспортування сухих сипких вантажів у системах мультимодальних перевезень за допомогою морських 20-футових контейнерів.
Відомий 20-футовий контейнер Ореп Тор (див. мимли.ріазсошипі.сот/ргодисів/зеарох/орепіор. рпр). 20-футовий контейнер Ореп Тор являє собою металеву конструкцію у формі паралелепіпеда з вертикальними гранями, виконаними з рифленої листової сталі. Ребра жорсткості конструкції посилені трубами квадратного профілю та гнутими профілями складної форми. Верхня частина містить лише ребра та затягується за необхідності тентом з жорстким кріпленням. Донна частина контейнера виконана з гнутих швелерів і покрита фанерою завтовшки 25 мм, яка забезпечує наявність рівної площини підлоги. На одній з торцевих частин контейнера розташовані двійчасті двері, які фіксуються у закритому стані.
Завантаження та розвантаження 20-футового контейнера Ореп Тор виконується крізь верхню частину контейнера або крізь двері.
Недоліками контейнера Ореп Тор є високі затрати часу на навантаження та вивантаження, велика трудомісткість і високі затрати часу на установку та фіксування тента, що може призвести до намокання та псування продукту в контейнері. Вивантаження такого контейнера може займати до 10-15 хвилин. Установка та фіксування тента також займає до 10 хвилин. Це призводить до потрапляння опадів у завантажений продукт та, як наслідок, до псування якості зерна.
Також до недолікв можна віднести неможливість розвантаження без додаткового розвантажувального обладнання (зернометів, пневматичних перевантажувачів, автомобілерозвантажувачів тощо).
Крім цього, недоліками контейнера є необхідність устаткування спеціальної конструкції у двері для запобігання просипанню вантажу.
У всіх інших випадках транспортування насипних вантажів потребує залучення тари, що підвищує собівартість перевезення та робить неможливим швидке завантаження та розвантаження при зміні виду транспорту.
Найбільш близькою до винаходу, що заявляється, є конструкція контейнера-хопера, корпус якого має форму паралелепіпеда, а дно виконане з гнутих швелерів. У дні корпусу виконані
Зо розвантажувальні вікна, сполучені з фіксатором, а на дні корпусу установлені розсікачі, на бокових поверхнях яких закріплені ножі, що примикають до каретки, установленої під розсікачами з можливістю переміщення в напрямку поздовжньої осі корпусу. Крім цього, контейнер-хопер забезпечений шарнірною сергою, розміщеною на каретці, відбійниками, установленими біля передньої і задньої стінок корпусу, а також посиленим отвором, виконаним в покрівлі корпусу (див. патент України на винахід Мо 109388).
Конструкція даного контейнера-хопера вибрана прототипом.
Прототип і контейнер для транспортування зернових вантажів, що заявляється, мають наступні спільні ознаки: - корпус, який має форму паралелепіпеда; - отвір у верхній частині корпусу; - дно; - розвантажувальні вікна, розташовані у нижній частині корпусу; - фіксатор, сполучений з розвантажувальними вікнами; - фіксатор, установлений на зовнішній боковій стінці корпусу; - шарнірна серга.
Але конструкції контейнера-хопера за прототипом притаманні такі недоліки. 1. Складність завантаження і розвантаження сипких вантажів, зокрема зерна. 2. Складність перевезення та тимчасового зберігання зерна в умовах випадіння атмосферних опадів.
З. Наявність великої кількості пилу, який з'являється під час завантаження сипких матеріалів, в тому числі зерна. 4. Неповне заповнення внутрішнього простору контейнера-хопера сипким матеріалом, в т. ч. і зерном.
В основу винаходу поставлено задачу створити удосконалену конструкцію контейнера для транспортування зернових вантажів, в якій шляхом введення нових вузлів, іншого виконання розвантажувальних вікон, а також взаємного розташування і взаємного зв'язку відомих і нових елементів і вузлів, забезпечити спрощення конструкції контейнера-хопера та спрощення завантажування його сипким матеріалом, в т. ч. і зерном, зменшення пилоутворення при завантаженні та максимальне заповнення внутрішнього простору корпусу продуктом, що бо завантажується. Окрім того конструкція контейнера-хопера, що заявляється, забезпечує покращення продукту, що перевозиться, за рахунок виключення потрапляння сторонніх предметів та більш надійного запобігання потраплянню всередину контейнера-хопера атмосферних опадів.
Поставлена задача вирішена конструкцією контейнера для транспортування зернових вантажів, що містить корпус, який має форму паралелепіпеда, у верхній частині якого виконано отвір; дно; розвантажувальні вікна, розташовані в нижній частині корпусу і сполучені з фіксатором, установленим на зовнішній боковій стороні корпусу; а також шарнірну сергу, тим, що контейнер додатково містить пристрій запобігання розповсюдженню пилу, закріплений в отворі, а також розташований під ним засіб для рівномірного розподілення продукту, при цьому дно контейнера являє собою рамну конструкцію, на якій закріплені розвантажувальні вікна, виконані у вигляді пірамідальних лійок, по периметру кожної з яких установлені ущільнення, які примикають до шиберної засувки, установленої під пірамідальними лійками з можливістю переміщення в напрямку поздовжньої осі корпусу, а шарнірна серга закріплена на шиберній засувці.
Окрім того, засіб для рівномірного розподілення продукту виконаний у вигляді двох жорстких плоских металевих листів, закріплених на протилежних внутрішніх бокових стінках корпусу під гострим кутом до пристрою для запобігання розповсюдженню пилу.
Новим у винаході, що заявляється, є: - наявність пристрою запобігання розповсюдженню пилу; - наявність засобу для рівномірного розподілення продукту, що завантажується, в т. ч. зерна; - виконання розвантажувальних вікон у вигляді пірамідальних лійок; - взаємне розташування і взаємний зв'язок елементів і вузлів конструкції. Конструкція контейнера для транспортування зернових вантажів пояснюється кресленнями, де зображено:
Фіг. 1 - вигляд контейнера для транспортування зернових вантажів збоку, в перерізі;
Фіг. 2 - вигляд контейнера для транспортування зернових вантажів спереду, в перерізі;
Фіг. З - вигляд вузла кріплення шиберної засувки та ущільнення (вигляд А на Фіг. 1);
Фіг. 4 - вигляд розвантажувальної пірамідальної лійки;
Фіг. 5 - вигляд двох контейнерів для транспортування зернових вантажів під час захоплення
Зо їх спредером (розвантажувальні отвори пірамідальних воронок закриті).
Фіг. б - вигляд двох контейнерів для транспортування зернових вантажів під час розвантаження продукту (розвантажувальні отвори пірамідальних лійок відкриті).
Контейнер для транспортування зернових вантажів містить корпус 1, виконаний з рифленої листової сталі або заліза.
Корпус 1 має форму паралелепіпеда. У верхній частині корпусу 1 в його покрівлі виконаний отвір 2 для завантаження і часткового вивантаження зернових вантажів. В отвір 2 вмонтовано пристрій запобігання розповсюдженню пилу З і укриття від атмосферних опадів 4.
У верхній частині корпусу 1, безпосередньо під пристроєм запобігання розповсюдженню пилу 3, розташований засіб для рівномірного розподілення продукту 5. Засіб для рівномірного розподілення продукту 5 виконаний у вигляді двох жорстких плоских металевих листів, закріплених на бокових стінках корпусу 1 під гострим кутом до пристрою для запобігання розповсюдженню пилу 3.
Дно контейнера для транспортування зернових вантажів являє собою рамну конструкцію, тобто раму 6, до якої закріплені розвантажувальні вікна, виконані у вигляді пірамідальних лійок 17. По периметру кожної пірамідальної лійки 7 установлені ущільнення 9.
У пропонованому варіанті виконання контейнера для транспортування зернових вантажів пірамідальних лійок 7 два ряди, по вісім в кожному ряді. Залежно від розміру пірамідальних лійок 7 кількість їх може бути меншою або більшою.
На рамі 6 корпусу 1 закріплена шиберна засувка 8, до якої прилягає ущільнення 9 (Фіг. 3).
Ущільнення 9 зменшує пилоутворення, а також очищає шибер засувки 8 від надмірного налипання зерна.
В разі використання контейнерів для транспортування зернових вантажів в парі, для запобігання самовільному відкриттю розвантажувальних пірамідальних лійок 7 на зовнішній поверхні корпусу 1 контейнера для транспортування зернових вантажів, з боку приєднання іншого контейнера для транспортування зернових вантажів, установлений фіксатор 10, а для з'єднання спарених контейнерів для транспортування зернових вантажів служить шарнірна серга 11, яка розташована на шиберній засувці 8.
Для ілюстрації порядку транспортування і розвантаження спарених контейнерів для транспортування зернових вантажів на Фіг. 5 і 6 відповідно показаний спредер 12. 60 Контейнер для транспортування зернових вантажів використовується у наступному порядку.
Перед завантаженням контейнера для транспортування зернових вантажів оператор повинен перевірити надійність установки фіксатора 10. Експлуатація контейнера для транспортування зернових вантажів без установлених в положення "зачинено" фіксаторів 10 забороняється. Установку фіксатора 10 виконує оператор.
Зерно надходить з технологічного транспорту усередину корпусу 1 контейнера для транспортування зернових вантажів через отвір 2 у верхній частині корпусу 1, на якому установлено пристрій запобіганню розповсюдженню пилу 3. Далі продукт під дією гравітаційних сил потрапляє на засіб для рівномірного розподілення продукту 5. За допомогою засобу для рівномірного розподілу продукту 5, зерно рівномірно розподіляється по всьому об'єму корпусу 1 контейнера та повністю заповнює корисний об'єм корпусу 1. За рахунок рівномірного розподілення зерна знижується ймовірність виникнення неконтрольованих турбулентних потоків зернового пилу та їх подальше розповсюдження в навколишньому середовищі.
Під час процесу завантаження, пристрій для запобігання розповсюдженню пилу З обмежує вихід пилу в зону завантаження і навколишнє середовище, та залишає значну частину пилу у корпусі 1. Також, після завантаження, даний пристрій З запобігає потраплянню сторонніх предметів в контейнер, що забезпечує високу надійність та безвідмовність усіх деталей пристрою.
Засіб для рівномірного розподілу продукту 5 дає можливість максимально заповнити об'єм корпусу 1 контейнера, виконує функцію зниження пилоутворення і дозволяє транспортувати більшу кількість продукту у порівнянні з прототипом.
Після завантаження контейнера для транспортування зернових вантажів отвір 2 закривається. Аналогічно завантажується другий контейнер для транспортування зернових вантажів, в разі використання контейнерів в парі, після чого два контейнери для транспортування зернових вантажів з'єднуються між собою за допомогою шарнірної серги 11.
Для переміщення контейнерів для транспортування зернових вантажів по території вони мають бути установлені та зафіксовані на причіп-платформу.
Після завантаження контейнера для транспортування зернових вантажів сипким продуктом автомобіль або тягач переміщує причіп-платформу до місця розвантаження (причал, накопичувальний майданчик).
Зо Для підйому та розвантаження виконується захоплення двох зчеплених контейнерів для транспортування зернових вантажів портальним причальним перевантажувачем, укомплектованим розсувним спредером 12 з можливістю підйому здвоєних контейнерів для транспортування зернових вантажів.
Перед захопленням контейнерів для транспортування зернових вантажів спредером 12, оператор зміщує фіксатор 10 в положення "відкрито" і відкриває отвір 2. Тільки після відмикання фіксатора 10 і відкриття отвору 2 оператор крана отримує команду захоплення контейнерів для транспортування зернових вантажів.
Розсувний спредер 12 має можливість захоплення, підйому та подальшого переміщення здвоєних контейнерів для транспортування зернових вантажів в горизонтальній площині по одній осі, як в одному, так і в різних напрямках. За рахунок переміщення корпусів 1 двох контейнерів для транспортування зернових вантажів в різні напрямки спредером 12 по одній осі в сторону віддалення один від одного відбувається відкриття розвантажувальних пірамідальних лійок 7, за рахунок того, що шиберні засувки 8 з'єднані між собою шарнірною сергою 11, над місцем вивантаження (суховантажне судно, накопичувальний майданчик і т. ін.) ії продукт висипається з контейнера для транспортування зернових вантажів.
Після повного спорожнення сипкого продукту, спредер 12 рухає контейнери для транспортування зернових вантажів по одній осі в сторону зближення і відбувається закриття розвантажувальних пірамідальних лійок 7 за рахунок того, що шиберні засувки 8 з'єднані між собою шарнірною сергою 11.
Далі оператор установлює фіксатор 10 в положення "зачинено" і цикл експлуатації повторюється.
Таким чином завантаження та розвантаження відбувається без залучення ручної праці та додаткового обладнання (суднонавантажувальної машини, конвеєрних галерей тощо). Час розвантаження суттєво зменшено за рахунок збільшеної сумарної площі розвантажувальних пірамідальних лійок 7 у донній частині контейнера для транспортування зернових вантажів.
Розвантаження контейнера для транспортування зернових вантажів відбувається рівномірно по всій площині перерізу розвантажувальних пірамідальних лійок 7, що мінімізує виникнення додаткових перекидних моментів та динамічних навантажень на кранові механізми та на саму конструкцію пристрою. Завдяки мінімізації часу на вивантаження продукту з 60 контейнера для транспортування зернових вантажів, сумарний час циклу розвантаження та установки на автомобільну платформу не перевищує 100 секунд.
Конструкція контейнера для транспортування зернових вантажів забезпечує максимальну місткість, що дозволяє завантажувати в кожен контейнер збільшений об'єм зернових вантажів, а саме до 28 м3 продукту, що значно більше, ніж у аналогічних контейнерів.
Продуктивність лінії в комплекті з одним контейнерним перевантажувачем та однією лінією завантаження може досягати 1500 тонн зернових вантажів за годину.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Контейнер для транспортування зернових вантажів, що містить корпус, який має форму паралелепіпеда, у верхній частині якого виконано отвір, дно та розвантажувальні вікна, що розташовані в нижній частині корпусу і сполучені з фіксатором, установленим на зовнішній боковій стороні корпусу, а також шарнірну сергу, який відрізняється тим, що контейнер містить пристрій запобігання розповсюдженню пилу, закріплений в отворі, та розташований під ним засіб для рівномірного розподілу продукту, при цьому дно контейнера являє собою рамну конструкцію, на якій закріплені розвантажувальні вікна, що виконані у вигляді пірамідальних лійок, по периметру кожної з яких установлені ущільнення, які примикають до шиберної засувки, установленої під пірамідальними лійками з можливістю переміщення в напрямку поздовжньої осі корпусу, а шарнірна серга закріплена на шиберній засувці.
2. Контейнер за п. 1, який відрізняється тим, що засіб для рівномірного розподілу продукту виконаний у вигляді двох жорстких плоских металевих листів, закріплених на протилежних внутрішніх бокових стінках корпусу під гострим кутом до пристрою для запобігання розповсюдженню пилу. їх 3 -ч вч у ра ран 7 ХА 7 р і ! "«МУУРРУР УЧ ща прий зб і р х і ет Я в а й й й й і кт СС М С МИНЕ ОСС МНН СХ МНН З МИ СЯ ВОНИ ССЗ МНН СЕС МИ ср х т х хх х ; те слона АН п НОМ з ПООКНОВННОЯ ооо ПОВНО я МОХ воно з НИКОМ я НАСЧКНННННЯ з МОН во х М,
х 6. Ми
Фіг. 1
UAA201905104A 2019-05-14 2019-05-14 Контейнер для транспортування зернових вантажів UA124841C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201905104A UA124841C2 (uk) 2019-05-14 2019-05-14 Контейнер для транспортування зернових вантажів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201905104A UA124841C2 (uk) 2019-05-14 2019-05-14 Контейнер для транспортування зернових вантажів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124841C2 true UA124841C2 (uk) 2021-12-01

Family

ID=79187060

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201905104A UA124841C2 (uk) 2019-05-14 2019-05-14 Контейнер для транспортування зернових вантажів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124841C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9463922B2 (en) Cargo shipping container with top-access roof cover
US5290139A (en) Portable hopper with internal bracing
US20080226434A1 (en) Hopper Container
US9963292B2 (en) Storage bin and method of use
US10322891B2 (en) Unloading system for bulk material from a transport vessel, in particular a container
CN205525923U (zh) 一种多功能集装箱
UA124841C2 (uk) Контейнер для транспортування зернових вантажів
US5036775A (en) Covered gondola car
UA137985U (uk) Контейнер для транспортування зернових вантажів
EP3741712A1 (en) Hopper type self unloading container with shutters floor
CN111332640A (zh) 集装箱
CN113544066A (zh) 运输集装箱
CN216547788U (zh) 散装货集装箱
AU2018100406A4 (en) Bottom Discharge Bin
CN220054944U (zh) 一种细小物料用集装箱
US1645259A (en) Transportation car and container
UA109388C2 (xx) Контейнер-хопер
CN217125760U (zh) 一种集装箱及集装箱组合
US2998156A (en) Warehouseman's container
RU2774698C1 (ru) Транспортное средство для перевозки сыпучего или штучного груза, загружаемое из бункера с несколькими выпускными окнами
AU2014295810A1 (en) Shipping or cargo containers and inserts therefor
CN111469876B (zh) 一种加固型货运火车车厢顶盖
WO2019103643A1 (ru) Универсальный контейнер для перевозки тарно-штучных и сыпучих грузов
US3143372A (en) Bulk product loader
US2063650A (en) Lime-cement container