UA124596U - Установка для отримання питної води - Google Patents

Установка для отримання питної води Download PDF

Info

Publication number
UA124596U
UA124596U UAU201712172U UAU201712172U UA124596U UA 124596 U UA124596 U UA 124596U UA U201712172 U UAU201712172 U UA U201712172U UA U201712172 U UAU201712172 U UA U201712172U UA 124596 U UA124596 U UA 124596U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
installation
functional blocks
drinking water
water
support part
Prior art date
Application number
UAU201712172U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Казимірович Корженевський
Original Assignee
Віктор Казимірович Корженевський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Віктор Казимірович Корженевський filed Critical Віктор Казимірович Корженевський
Priority to UAU201712172U priority Critical patent/UA124596U/uk
Publication of UA124596U publication Critical patent/UA124596U/uk

Links

Landscapes

  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)

Abstract

Установка для отримання питної води включає тонкостінний порожнистий корпус, виконаний у вигляді вертикально орієнтованого паралелепіпеда, який складається із обечайки з прикріпленим днищем та знімної кришки, а у порожнині корпусу розміщено функціональні блоки для обробки води та її накопичення. Функціональні блоки змонтовані на опорній деталі, яка встановлена на днищі і виконана легко знімною. Опорна деталь оснащена засобами для кріплення функціональних блоків з довгим терміном експлуатації та фіксаторами для утримування часто замінних функціональних блоків.

Description

Корисна модель належить до галузі водо-підготовки, а більш конкретно вона стосується пристроїв для обробки різних типів вод: поверхневих, міських, артезіанських, криничних та ін. джерел, для отримання води, яка відповідає показникам безпечності і якості питної води та має додаткові корисні властивості.
Відомо, що якість питної води, яка підготовлена з поверхневих вод річок, водоймищ або підземних вод на станціях центрального водопостачання, не повною мірою відповідає вимогам санітарно-гігієнічних нормативів (1| і тому потребує додаткового очищення. При цьому навіть добре підготована вода, пройшовши через старі зношені трубопроводи, втрачає свої якості.
За останній час вимоги споживачів до питної води значно виросли, що змушує виробників шукати та впроваджувати більш сучасні технології замість стандартних методів Для надання природній або питній воді додаткових лікувальних або профілактичних властивостей її виробники використовують різні методики. Зазвичай, головна увага у цьому напрямку приділяється технічним засобам очищення і збагачення води різними мінералами та мікроелементами для отримання високоякісної та безпечної води.
Відомо, що для отримання якісної води у невеликих об'ємах для забезпечення невеликих офісів, лікарень, готелів, шкіл, дитячих садків тощо широке розповсюдження знайшли установки комплексної обробки питної води малої і середньої продуктивності.
З рівня техніки відомо багато приладів для підготовки води для вживання людиною. Всі вони являють собою набір з'єднаних між собою функціональних блоків для обробки та накопичення готової до використання води. Такими блокам є фільтри різного ступеню механічного очищення, блоки очищення від біологічного та хімічного забруднення, блоки пом'якшення або мінералізації води, а також блоки корекції Рн та ОВП води. Кількість та призначення функціональних блоків у конкретній установці залежить від властивостей вхідної води та вимого споживача до обробленої води.
Відома наприклад установка |2| для отримання питної води, яка включає блоки фільтрації води, блок з ультра-фільтраційною мембраною та механічний іонізатор, установка |З), що включає блок із зворотно-осмотичною мембраною глибокого очищення від мікроорганізмів, насамперед вірусів, установка |І4), яка включає блок із зворотно-осмотичною мембраною глибокого очищення від мікроорганізмів та блок кондиціювання очищеної води шунгітом, та
Зо установка І5| для отримання питної води, що включає блоки механічної очистки, блок з мембраною зворотного осмосу, а також блоки мінералізації та іонізації. Описані установки задовольняють будь які вимоги споживача по якості води, але відомо що, крім якості підготовки води, до установок пред'являється вимога простоти та легкості обслуговування. Це обумовлено тим, що функціональні блоки установок у процесі роботи втрачають свої властивості (працездатність) і потребують заміни. Тому конструкція установки повинна забезпечувати легкий доступ до часто змінюваних блоків.
Відомі установки, у яких всі елементи монтуються на стінці приміщення, або монтуються на плоскій основі, яка кріпиться до стінки. При цьому доступ до всіх блоків та приладів установки нічим необмежений. Однак монтаж таких установок потребує окремого приміщення або місця на стінці та досить складний. Перенесення такої установки в інше місце пов'язане із значними труднощами. Крім цього повна відкритість конструкції несе загрозу несанкціонованого втручання в роботу установки або пошкодження її елементів.
Для економії місця часто установку встановлюють під раковино, але при цьому монтаж ще більше ускладнюється, а доступ для обслуговування погіршується.
Більш зручними у користуванні є установки, у яких всі блоки та пристрої розміщені в середині захисного металевого або пластикового корпусу. Таку установку можна досить легку переносити на нове місце, підвішувати на стінці, або встановлювати на горизонтальній поверхні (столі, підлозі, тумбочці та ін.), а несанкціоноване втручання в роботу такої установки суттєво обмежене. Однак, обслуговування таких установок ускладнене, і тому їх захисні корпуси виготовляють роз'ємними. У рекламних матеріалах виставок та у мережі ІНТЕРНЕТ описані подібні установки, наприклад І|б| установка "Изумруд-КФ-(три в одном)" для очищення питної води, що розроблена НПП "ИЗУМРУД" (Санкт-Петербург). Вона має коробчастий пластиковий корпус роз'ємний по вертикальній площині на дві половини. У порожнині корпусу розміщені функціональні блоки та пристрої, що закріплені на задній його стінці. Друга модель "ИЗУМРУД
РЕДОКС Модерн" цього підприємства має корпус, виготовлений із металевого листа з декоративним покриттям. При цьому знімною є тільки передня панель, а всі блоки та пр. встановлені на задній стінці Обидва варіанти компонування установки не зручні в обслуговувані.
Найближчим до запропонованої корисної моделі за технічною суттю та досягнутим бо результатом серед відомих технічних рішень є І7| "Автоматизированное устройство для очистки водьї с управляющим интерфейсом (изделиє в целом)". Цей пристрій включає тонкостінний порожнистий корпус, виконаний у вигляді вертикально орієнтованого паралелепіпеда, виготовлений із металевого листа з декоративним покриттям. Корпус складається із обичайки, днища та кришки. При цьому днище прикріплене до обичайки, а кришка виконана знімною. У порожнині корпусу розміщено функціональні блоки для обробки води, бак-накопичувач готової до споживання води, насос, з'єднувальні трубопроводи та ін. Всі елементи установки встановлені по периметру обечайки на днищі і закріплені на ньому. На верхній кришці розташовані засоби керування установкою та індикації стану її робочих органів.
Основний недолік описаного пристрою полягає в складності експлуатації та обслуговування його робочих органів, із-за обмеженого доступу до них. Для виконання контролю стану робочих органів, наприклад для їх зовнішнього огляду, необхідно зняти кришку, але на ній встановлені засоби керування установкою та індикації її стану, і тому їх треба від'єднати для звільнення кришки, виникають також проблеми при заміні функціональних блоків, які мають короткий термін експлуатації, бо простір в порожнині корпусу обмежений, що утруднює роботу оператора.
Задачею запропонованої корисної моделі є удосконалення установки для отримання питної води шляхом забезпечення доступу до робочих органів установки за рахунок зміни розташування блоків та пристроїв і їх кріплення.
Поставлена задача вирішується тим, що в установці для отримання питної води, яка включає тонкостінний порожнистий корпус, виконаний у вигляді вертикально орієнтованого паралелепіпеда, що складається із обечайки з прикріпленим днищем та з'ємної кришки, а у порожнині корпусу розміщено функціональні блоки для обробки води та її накопичення, запропоновано функціональні блоки змонтувати на опорній деталі, яка встановлена на днищі і виконана легкознімною, при цьому опорну деталь оснастити засобами для кріплення функціональних блоків з довгим терміном експлуатації та фіксаторами для утримування часто- замінних функціональних блоків.
При цьому доцільно порожнистий корпус виконати металевим або пластиковим, а отвори для вхідного і вихідного трубопроводів та кабелю виконати в задній стінці корпусу.
Істотними ознаками запропонованого пристрою спільними з прототипом є: - Установка для отримання питної води; - Установка включає тонкостінний порожнистий корпус, виконаний у вигляді вертикально орієнтованого паралелепіпеда; - Корпус складається із обечайки з прикріпленим днищем та знімної кришки; - У порожнині корпусу розміщено функціональні блоки для обробки води та її накопичення.
Новими істотними ознаками пристрою порівняно з прототипом є: - Функціональні блоки змонтовані на опорній деталі; - Опорна деталь встановлена на днищі і виконана легкознімною; - Опорна деталь оснащена засобами для кріплення функціональних блоків з довгим терміном експлуатації; - Опорна деталь оснащена фіксаторами для утримування часто замінних функціональних блоків.
Технічним результатом від запропонованих удосконалень установки є забезпечення високої якості отримання води, при простому обслуговуванні за рахунок легкого доступу до всіх її блоків та пристроїв.
Суть корисної моделі ілюструється кресленнями.
На Фіг. 1 Зображено вид з переду запропонованої установки.
На Фіг. 2 Зображено вид з верху запропонованої установки.
На Фіг. 3 Зображено вид з верху запропонованої установки (без кришки).
На Фіг. 4 Зображено загальний вигляд несучої деталі.
На Фіг. 5 Зображено розміщення функціональних блоків на несучій деталі.
На Фіг. 6 Зображено теж з другого ракурсу.
Запропонована установка для отримання питної води включає зовнішній, тонкостінний, порожнистий корпус, виконаний у вигляді вертикально орієнтованого паралелепіпеда. Корпус складається з обечайки, утвореної лицевою 1, задньою 2 та бічними стінкам 3. До обичайки прикріплено днище 4, а з верху вона закрита знімною кришкою 5. У порожнині корпусу розміщено функціональні блоки 6 для обробки води виконані у вигляді колб, а також насос 7 та бак-накопичувач 8 для накопичення готової до використання води. Функціональні блоки змонтовані на опорній деталі 9, яка опирається на днище і виконана легкознімною. Опорна деталь оснащена засобами у вигляді гвинтів 10 для кріплення блоків з довгим терміном бо експлуатації та фіксаторами 11 для утримування часто-замінних функціональних блоків (тобто блоків з коротким терміном експлуатації). Опорна деталь має середню вертикальну частину 12, підп'ятники 13 у нижній частині та горизонтальні плоскі ламелі 14 у верхній частині. При цьому засоби для кріплення блоків з довгим терміном експлуатації, тобто гвинти 10, проходять крізь поздовжні отвори 15 в ламелях, а фіксаторами 11 для утримування часто-замінних функціональних блоків закріплені на вертикальній частині 12 опорної деталі 9. Отвори 16 для трубопроводів та кабелів в корпусі найдоцільніше виконати в задній його стінці 2. Корпус може бути пластиковим або металевим та оздоблений декоративно пластиною 17 на передній стінці.
У процесі роботи запропонованої установки вода, що подається на обробку, проходить крізь функціональні блоки 6 і набуває необхідної чистоти і фізичних властивостей та накопичується в баку 8. Циркуляція води забезпечується насосом 7. Корпус перешкоджає несанкціонованому втручанню в режим роботи установки та захищає елементи її конструкції від пошкодження і забруднення. Періодичні перевірки працездатності установки здійснюється обслуговуючим персоналом, який має відповідну кваліфікацію та дозволи. При перевірці, обслуговуванні або ремонті установки оператор знімає верхню кришку 5 і проводяться передбачені регламентом дії по перевірці стану робочих органів установки (функціональних блоків, трубопроводів, кабелів, з'єднань, насоса та ін.). Оскільки функціональні блоки мають визначений ресурс експлуатації, то його необхідно періодично відновлювати. Відновлення ресурсу, тобто відновлення роботоспроможності установки, здійснюють шляхом заміни функціональних блоків, або шляхом заміни їх вмісту. При цьому від'єднують вхідний і вихідний трубопроводи та кабель (на кресленнях непоказані) і виймають із порожнини корпусу опорну деталь 9 разом з встановленим на ній функціональними блоками 6. Ця технологічна операція у запропонованій установці не пов'язана з якимись ускладненнями, оскілки всі елементи конструкції, які потребують обслуговування, розміщені на опорній деталі, а ця деталь виконана легко знімною.
Функціональні блоки з коротким терміном експлуатації у запропонованій установці встановлені у фіксаторах і тому легко виймаються і замінюються новими. Функціональні блоки з довгим терміном експлуатації встановлені на опорній деталі за допомогою засобів кріплення, тобто гвинтів 10. Це забезпечує надійність і не викликає труднощів при монтажі/демонтажі, оскільки ці операції виконуються рідко, а головки гвинтів розміщені на верхньої сторони ламелей. При вийнятій опорній деталі з функціональними блоками звільняється простір в порожнині корпусу, чим забезпечується вільний доступ до насоса 7 і бака-накопичувача 8. Вільний доступ до робочих органів установки дозволяє (при необхідності) проводити діагностування стану елементів шляхом підключення необхідні приладів, що легко виконується.
Запропонована установа для отримання питної води забезпечує отримання води з властивостями, що відповідають вимогам споживача. У порівнянні з відомими установками аналогічного призначення запропонована установа більш зручна в експлуатації та обслуговуванні.
Джерела інформації: 1. ДСанпін 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". 2. Кор. Модель ОА Мо 111440 по МПК - СО2Е 1/44;
З. Кор. Модель ОА Мо 115921 по МПК - СО2Е 1/44; 4. Кор. Модель ОА Мо 115923 по МПК - СО2Е 1/44; 5. Кор. Модель ОА Мо 116350 по МПК - СО2Е 1/44; 6. Сторінка в мережі ІНТЕРНЕТ пЕр:/Лумли.ії2итгиай.сот.ги; 7. Пром. Зразок ВО 102502 по МКПО 23-01; 23-02, Прототип

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Установка для отримання питної води, що включає тонкостінний порожнистий корпус, виконаний у вигляді вертикально орієнтованого паралелепіпеда, який складається із обечайки з прикріпленим днищем та знімної кришки, а у порожнині корпусу розміщено функціональні блоки для обробки води та її накопичення, яка відрізняється тим, що функціональні блоки змонтовані на опорній деталі, яка встановлена на днищі і виконана легкознімною, при цьому опорна деталь оснащена засобами для кріплення функціональних блоків з довгим терміном експлуатації та фіксаторами для утримування часто замінних функціональних блоків.
2. Установка для отримання питної води за п. 1, яка відрізняється тим, що порожнистий корпус виконано металевим або пластиковим.
3. Установка для отримання питної води за п. 1, яка відрізняється тим, що отвори для вхідного і вихідного трубопроводів виконані в задній стінці корпусу.
UAU201712172U 2017-12-11 2017-12-11 Установка для отримання питної води UA124596U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201712172U UA124596U (uk) 2017-12-11 2017-12-11 Установка для отримання питної води

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201712172U UA124596U (uk) 2017-12-11 2017-12-11 Установка для отримання питної води

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124596U true UA124596U (uk) 2018-04-10

Family

ID=61874225

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201712172U UA124596U (uk) 2017-12-11 2017-12-11 Установка для отримання питної води

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124596U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN201857319U (zh) 一种便携式饮用水净化装置
CN104003536A (zh) 一种分质供水的方法
JP3217941U (ja) 浄水器構造
JP6016305B2 (ja) 浄水装置
CN203833726U (zh) 一种壁挂式纯水机
UA124596U (uk) Установка для отримання питної води
CN205856223U (zh) 一种生物培养实验室废水一体化处理装置
CN205687661U (zh) 一种壁挂式净水器
CN204499130U (zh) 一种便于清理内部沉积物的鱼缸
CN214629186U (zh) 一种鱼缸用过滤装置
CN204824502U (zh) 家用直饮水净水器
CN210176500U (zh) 一种方便拆卸的净水设备
CN208064953U (zh) 一种净水器展示柜
CN209362236U (zh) 一种水处理清洗组件
CN207072867U (zh) 一种新型高效率污水处理设备
CN202744350U (zh) 一种抽插式模块化过滤装置
RU76401U1 (ru) Насосная станция
CN205528229U (zh) 一种用于单元式小型洁净室的纯水系统
CN220597246U (zh) 一种二次供水净化装置
CN205528126U (zh) 一种车载一体化净水恒压供水设备
CN202033944U (zh) 单元化给水处理系统实验模型
CN210974251U (zh) 一种安全性高的净水器
CN202315524U (zh) 一种水过滤装置
CN217709131U (zh) 一种模块化的野外净水设备
CN210559849U (zh) 一种超纯水机