UA124073U - Пересувна установка для проведення отелень - Google Patents

Пересувна установка для проведення отелень Download PDF

Info

Publication number
UA124073U
UA124073U UAU201707307U UAU201707307U UA124073U UA 124073 U UA124073 U UA 124073U UA U201707307 U UAU201707307 U UA U201707307U UA U201707307 U UAU201707307 U UA U201707307U UA 124073 U UA124073 U UA 124073U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
floor
walls
calving
cow
end walls
Prior art date
Application number
UAU201707307U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Іванович Ліхтер
Василь Семенович Ліннік
Юлія Сергіївна Зубкова
Original Assignee
Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України filed Critical Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority to UAU201707307U priority Critical patent/UA124073U/uk
Publication of UA124073U publication Critical patent/UA124073U/uk

Links

Landscapes

  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Residential Or Office Buildings (AREA)
  • Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)

Abstract

Пересувна установка для проведення отелень являє собою прямокутний резервуар з двома пласкими боковими та двома пласкими торцевими стінками, основою, підлогою, дахом, поєднаним з верхніми частинами торцевих і бокових стінок і дверима. Верхня частина бокових і торцевих стінок установки виконана у формі жалюзі з можливістю їх обертання навколо своїх осей, а підлога являє собою суцільне лігво з шару соломи.

Description

Корисна модель належить до галузі сільського господарства, зокрема до технологічних засобів забезпечення комфортних умов проведення отелень корів.
Найбільш близьким аналогом є (Патент 05 Мо 5140947, опубл. 25.08.1992 р. Инкубатор для новорожденньїх животньїх), інкубатор для зігрівання та висушування новонароджених тварин.
Він містить прямокутний резервуар, утворений двома пласкими боковими та двома пласкими торцевими стінками. До складу резервуара входить основа і дах, поєднаний з верхніми частинами торцевих і бокових стінок. Одна з торцевих стінок має дверцята для входу та виходу тварини. Пристрій обладнаний прив'яззю, системою опалення та вентиляції.
Недоліком такого пристрою є те, що глибокотільну корову безприв'язного утримання (особливо - спеціалізованих м'ясних порід) дуже важко прив'язати та помістити всередину і обслуговувати її в ньому (приймати пологи, надавати допомогу, годувати, напувати та доїти її, а теляті важко забезпечувати підсис молозива і молока).
Задачею корисної моделі є зниження рівня стресового навантаження та створення умов фізіологічного комфорту для корови в період перед отеленням, при отеленні і у післяпологовий період, забезпечення технологічно прийнятних умов для персоналу при годівлі, напуванні та обслуговуванні таких тварин з новонародженими телятами у цей період, а також поліпшення зоогігієнічних умов у зоні перебування тварин.
Поставлена задача вирішується тим, що в пересувній установці для проведення отелень, що являє собою прямокутний резервуар з двома пласкими боковими та двома пласкими торцевими стінками, основою, підлогою, дахом, поєднаним з верхніми частинами торцевих і бокових стінок і дверима, згідно з корисною моделлю, верхня частина бокових і торцевих стінок пристрою виконана у формі жалюзі з можливістю їх обертання навколо своїх осей, а підлога являє собою суцільне лігво з шару соломи.
Зниження рівня стресового навантаження на корову досягається тим, що її в запропонованому пристрої не прив'язують і вона має змогу вільно пересуватись та вибирати комфортне для себе положення як при підготовці до пологів, так і під час їх перебігу і у післяпологовий період. Виконують пристрої мобільними або розбірними та встановлюють їх не менше 2 безпосередньо біля основного гурту тварин з тим, щоб корови в період перебування в них мали змогу крізь щілини у жалюзі верхньої частини стінок постійно бачити і чути своїх
Зо співродичок. Такий візуальний і слуховий контакт має на меті забезпечити тварині спокій при отеленні, відмежувавши її стінками будиночка від інших корів гурту.
Створення технологічно прийнятних умов для персоналу при годівлі, напуванні та обслуговуванні таких тварин з новонародженими телятами у цей період досягається тим, що корову заводять у пристрій через дверцята і забезпечують чистим м'яким і теплим солом'яним лігвом, а також кормами та водою. При цьому, завдяки наявності у пристрої індивідуальної годівниці та напувалки, тварині ніхто не заважає у будь-який час доби вставати та лягати, приймати корми та воду, облизувати своє теля, а теляті ніхто не заважає будь-коли здійснювати підсис матері.
Підведена у пристрій електроенергія дає змогу якісно освітлювати приміщення, що також полегшує обслуговування корови, зокрема при нічних отеленнях (надання ветеринарної допомоги, обсушування мокрого теляти, видоювання пересувним апаратом, підсис, видалення посліду і т.п.).
Покращення зоогігієнічних умов у зоні перебування корів у цей період забезпечується тим, що завдяки наявності жалюзійних решіток у верхніх частинах стінок пристрою, в ньому створюють необхідний повітрообмін та світловий режим, а силу його регулюють відкриваючи, або закриваючи жалюзі на підвітряних стінках. Підстилку замінюють на свіжу кожного разу після звільнення пристрою від тварин.
Свіжу і чисту солом'яну підстилку закладають у чистий продезінфікований пристрій окремо для кожної корови. В спекотні літні дні в такому пристрої-будиночку завжди прохолодно завдяки наявності даху, а взимку у ньому завжди затишно.
Мобільний пристрій для проведення отелень корів наведено на кресленні. Він складається з бокових 1 та 2, та торцевих 3 та 4 стінок, верхні частини яких виконані у формі жалюзійних решіток 5. Пристрій накритий двоскатним дахом 6, всередині має підлогу 7, яка представлена глибокою солом'яною підстилююю 8. В передній торцевій стінці пристрою є вхідні двері 9, а зсередини прикріплені напувалка 10, годівниця 11. Каркас пристрою монтують на полозках 12 з тим, щоб його можна було переміщувати з допомогою мобільних засобів.
Пристрій експлуатують наступним чином. Мобільні пристрої-будиночки розмірами 3х3,5х2 М розміщують безпосередньо на вигульно-годівельних майданчиках біля основного гурту корів як на фермах з безприв'язним утриманням, так і влітку на пасовищах біля загону для відпочинку бо корів. В чистий продезінфікований пристрій на підлогу 7 вносять шар чистої сухої соломи 8. У годівницю 11 закладають кормосуміш відповідно до раціону, а напувалку 10 наповнюють водою.
Жалюзійні решітки 5 регулюють таким чином, щоб швидкість руху повітря всередині пристрою становила влітку 0,3 м/с, а взимку - 0,2 м/с. Після цього в нього заводять глибокотільну корову 13 або нетель, якій до отелення залишилось 6-7 діб. За твариною здійснюють постійний нагляд і, при появі провісників пологів, готують все необхідне для успішного їх проведення. Корови зазвичай теляться лежачи, а нетелі - стоячи. Після отелення корова з телям 14 знаходяться в пристрої ще 6-7 діб.
Одним з важливих технологічних елементів успішного здійснення цього фізіологічного акту є надана тварині можливість самостійно прийняти найбільш зручне для себе положення тіла. За необхідності, їй у цей час надають відповідну допомогу, особливо важливо правильно прийняти телятко, коли вона телиться стоячи.
Після успішного отелення корова зазвичай облизує своє теля, масажуючи та підсушуючи його шкірні покриви. З часом телятко здійснює спроби звестись на ноги, встає і здійснює перший підсис молозива.
Лише через 6-7 діб їх виводять з пристрою та переміщують відповідно до циклограми, прийнятої для корів гурту. Пристрій звільняють від підстилки, чистять, дезінфікують та готують до прийому наступної глибокотільної корови.
Пристрій пройшов дворічне випробування в ДП "Кутузівка" Харківської області на промисловому комплексі з виробництва молока при цілорічному безприв'язному утриманні корів і зарекомендував себе з найкращої сторони. Отелення в таких пристроях-будиночках проводять навіть взимку при мінусових температурах повітря, оскільки забезпечуються прийнятні умови для тварин та технологічні умови для комфортної роботи обслуговуючого персоналу (годівля, напування та видоювання корови, підсис та обсушування теляти, а також ветеринарне обслуговування особин).
Корисна модель надає змогу забезпечити коровам та новонародженим телятам у будь-яку пору року, як на фермі, так і на пасовищі, звичні технологічні умови в період отелення, тобто мінімізувати стресове навантаження, викликане ізоляцією від співродичів по гурту та специфічним фізіологічним станом. Це забезпечує комфортний перебіг усіх стадій пологового процесу (підготовчої, виведення плоду та послідової). При цьому істотно знижуються випадки
Зо ускладнень при отеленні, покращується запліднюваність корів.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пересувна установка для проведення отелень, що являє собою прямокутний резервуар з двома пласкими боковими та двома пласкими торцевими стінками, основою, підлогою, дахом, поєднаним з верхніми частинами торцевих і бокових стінок і дверима, яка відрізняється тим, що верхня частина бокових і торцевих стінок установки виконана у формі жалюзі з можливістю їх обертання навколо своїх осей, а підлога являє собою суцільне лігво з шару соломи.
    х ше А Е | Ко х по я в ке СИНИ і у Же, в А в ни щ- с ше и и ОН ше обох Я сив пкт ккк кт ва як ня БУ І с в о о ше Ше ше нс хх шт ЗБ З ше ши ЕЕ
UAU201707307U 2017-07-11 2017-07-11 Пересувна установка для проведення отелень UA124073U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707307U UA124073U (uk) 2017-07-11 2017-07-11 Пересувна установка для проведення отелень

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707307U UA124073U (uk) 2017-07-11 2017-07-11 Пересувна установка для проведення отелень

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124073U true UA124073U (uk) 2018-03-26

Family

ID=61730554

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707307U UA124073U (uk) 2017-07-11 2017-07-11 Пересувна установка для проведення отелень

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA124073U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7185609B2 (en) Hog farrowing system for use in a cold environment and method of use
Borshch et al. Comfort and cow behavior during periods of intense precipitation
Havenaar et al. Biology and husbandry of laboratory animals
Anderson Biosecurity—a new term for an old concept: how to apply it
US3213828A (en) Swine production unit
Svendsen et al. Intensive (commercial) systems for breeding sows and piglets to weaning
UA124073U (uk) Пересувна установка для проведення отелень
Morabito et al. Tie-stall facilities: Design, dimensions, and cow comfort
CN111903543A (zh) 一种竹鼠养殖育苗繁殖装置
Mattiello Husbandry practices and animal health
RU2202882C2 (ru) Способ выращивания телят на спаренном подсосе
Varpikhovskyi et al. Influence of room microclimate and conditions maintenance on productivity calf of the milk period
RU2421984C1 (ru) Поточно-групповой комбинированный способ содержания коров
RU2229797C2 (ru) Способ холодного содержания животных
Hussain Health management of new born calf
Guss A health program for dairy cattle
Yaremchuk et al. Keeping dry cows and heifers in sections equipped with combiboxes or on deep bedding and their alternatives
NOVÁK et al. ANALYSIS OF WELFARE, HEALTH AND BIOSECURITY IN CALVES FARMS
Kumar et al. General Preparations for the Newborn Kid
Deka et al. Abortion in cattle: How to reduce its occurrence and improve farm economics
Visser Space is key: technology
Phillips Farming cattle
Bates et al. Building and managing calf hutches
Hasahya et al. Herd health management training manual for animal health care workers
Svitenko et al. TECHNOLOGY CONTENT OF CALVES IN INDIVIDUAL HOUSES