UA123776C2 - Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення - Google Patents

Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA123776C2
UA123776C2 UAA201807328A UAA201807328A UA123776C2 UA 123776 C2 UA123776 C2 UA 123776C2 UA A201807328 A UAA201807328 A UA A201807328A UA A201807328 A UAA201807328 A UA A201807328A UA 123776 C2 UA123776 C2 UA 123776C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frequency
circuit
current
output
flat
Prior art date
Application number
UAA201807328A
Other languages
English (en)
Inventor
Владислав Тимофійович Кондратов
Original Assignee
Владислав Тимофійович Кондратов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Владислав Тимофійович Кондратов filed Critical Владислав Тимофійович Кондратов
Priority to UAA201807328A priority Critical patent/UA123776C2/uk
Publication of UA123776C2 publication Critical patent/UA123776C2/uk

Links

Landscapes

  • Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі електротехніки та техніки передачі енергії по однопровідній лінії електропередач. Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення, оснований на взаємодії імпульсного магнітного поля високої частоти з вільними електронами та іншими від'ємно зарядженими квазічастинками, що існують у матеріалі, на який діє це поле, формуванні струмів переносу та зміщення, в числі останніх і струмів зв'язаних зарядів, а також на використанні явища електромагнітної індукції. Пристрій для передачі енергії постійного чи/та змінного струму включає однопровідну лінію електропередач; джерело струму, що підлягає передачі; першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності, перший коливальний контур, перше та друге джерела постійного струму, RС-навантаження, що являє собою паралельно з'єднані між собою резистор та конденсатор, передавач, радіоімпульсів, приймач, підсилювач потужності, двотактний кварцований генератор пачок імпульсів високої частоти, перша та друга шини "земля", перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури. Технічним результатом винаходу є передача електричної енергії по однопровідній лінії електропередач.

Description

Винахід належить до електротехніки, зокрема до методів та засобів передачі електроенергії по однопровідних лініях електропередач.
Відомий спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення (див., наприклад, 05 Раїепі 593138. ЕІесігіса!
Іїгапезтогтег/ТГевзіа М. 02.11.1897), оснований на резонансній системі передачі електричної енергії.
Недоліком відомого способу та пристрою для його здійснення є необхідність створення високовольтної напруги та великі габарити резонансного трансформатора.
Другим недоліком відомого способу та пристрою для його здійснення є великі енергетичні витрати на генерування високочастотних високовольтних електромагнітних коливань і передачу їх по однопровідному каналу між джерелом електричної енергії, що підлягає передачі, та приймачем.
Відомий спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення (див., наприклад, мовою оригіналу, патент
РФ Мо 2488208. Способ и устройство для передачи злектрической знергии, МПК НОЗ2 у 17/00):
МИ. Способ передачи злектрической знергим по проводящему каналу между источником и приемником злектрической знергии путем генерирования резонансньїх злектромагнитньх колебаний, усиления по напряжению в передатчике и передачи приемнику по резонансной однопроводной линии, отличающийся тем, что злектромагнитнье колебания с заданной частотой от генератора злектрической знергии в злектронном коммутаторе преобразуют в злектромагнитнье колебания с частотой резонанса напряжений или резонанса токов путем согласования частотьії коммутатора с резонансньимми частотами передатчика, однопроводной линии и приемника нагрузки потребителя злектрической знергии, повьішают по напряжению в резонансной повьішающей емкости путем подачи злектромагнитньїх колебаний от злектронного коммутатора на входной злектрод приемной обкладки резонансной повьішающей емкости и через емкостную связь между обкладками принимают повьшеннье по напряжению на вьхХоДдном злектроде передающей ообкладки резонансной повьшающей емкости злектромагнитнье колебания и направляют в виде емкостньїх реактивньїх токов и токов смещения в однопроводной линии на вход понижающей резонансной емкости и далее на вход приемника нагрузки потребителя злектрической знергии.
Зо 2. Способ передачи злектрической знергии за п. 1, отличающийся тем, что повьішеннье по напряжению на вьїходном злектроде резонансной повишающей емкости злектромагнитнье колебания направляют в виде емкостньїх реактивньїх токов и токов смещения в однопроводной линии на вход приемника нагрузки потребителя злектрической знергии. 3. Устройство для передачи злектрической знергии, содержащее источник злектрической знергии и передающеє резонансноє устройство, соединенноеє резонансной однопроводной линией с принимающим резонансньм устройством, отличающееся тем, что передатчик емкостньїх реактивньїх токов и токов смещения в однопроводной линии вьіполнен в виде резонансной повьішающей емкости, у которой приємная обкладка с входньім злектродом имеет площадь поверхности в п раз, п-1...20, меньше площади передающей обкладки с вьІХОдньІмМ злектродом, которьій через однопроводную резонансную линию присоєдинен к понижающей резонансной емкости, у которой обкладка с входньім злектродом имеєт площадь в п раз больше, п-1-20, площади обкладки с вьїходньмм злектродом, и затем к приемнику нагрузки потребителя злектрической знергии. 4. Устройство для передачи злектрической знергии за п.3, отличающееся тем, что однопроводная линия присоєдинена к приемнику нагрузки потребителя злектрической знергии. 5. Устройство для передачи злектрической знергии за п. 3, отличающееся тем, что источник злектрической знергии вьіполнен в виде генератора постоянного тока. 6. Устройство для передачи злектрической знергии за п. 3, отгличающееся тем, что источник злектрической знергии вьіполнен в виде генератора переменного тока.
Іншими словами, згідно з відомим способом, електромагнітні коливання з заданою частотою від генератора електричної енергії в електронному комутаторі перетворюють в електромагнітні коливання з частотою резонансу напруг або резонансу струмів шляхом узгодження частоти комутатора з резонансними частотами передавача, однопровідної лінії та приймача навантаження споживачем електричної енергії підвищують за напругою в резонансній підвищувальної ємності шляхом подачі електромагнітних коливань від електронного комутатора на вхідній електрод приймальної обкладки резонансної підвищувальної ємності, та через ємнісний зв'язок між обкладками приймають підвищені за напругою на вихідному електроді передаючої обкладки резонансної підвищувальної ємності електромагнітні коливання і направляють у виді ємнісних реактивних струмів і струмів зміщення в однопровідній лінії на вхід знижувальної резонансної ємності і далі на вхід приймача навантаження споживача електричної енергії.
Недоліком відомого способу є необхідність створення високовольтної напруги шляхом, наприклад, підвищення її в резонансній підвищувальній ємності та формування ємнісних реактивних струмів в однопровідній лінії електропередач. Ємнісні струми дуже небезпечні. Вони потребують додаткових заходів щодо обмеження доступу до них. Необхідність створення дуже високих напруг (мільйони вольт) можливо при використанні громіздкого обладнання, що є недоліком відомого пристрою для передачі електричної енергії.
Відомий спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення (див., наприклад, Зксперименть! по однопроводной передаче знергии. Режим доступу: пЕрулимли. піро.сот/і2оБгеїепі|а/анетаймупауа-епегодеїїКа/пеїгадісіоппуе-івіюсппікі-іепегдії/7590- одпоргомодпауа-і-безргомодпауа-регедасна-епегоаії. піт), оснований на взаємодії імпульсного магнітного поля високої частоти, що генерує котушка індуктивності Тесла, з вільними електронами та іншими від'ємно зарядженими квазічастинками, що існують у матеріалі однопровідної лінії електропередач, на формуванні струмів переносу та зміщення, двопівперіодному випрямленні високочастотного струму, що приймає антена, на його фільтрації та навантаженні через розширювач спектра.
Пристрій, що реалізує відомий спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач, містить (див. Фіг. 1): високочастотний генератор 1, високовольтний трансформатор 2 Тесла, однопровідну лінію електропередач 3, двопівперіодний випрямляч 4, "антену" 5, електричний конденсатор 6, розширювач спектру 7 і навантаження (лампа розжарювання) 8, що з'єднані між собою відповідним чином.
Недоліком відомого способу є необхідність створення стоячої хвилі у трансформаторі
Тесла, настроювання його вторинної обмотки на резонансну частоту та формування високовольтної напруги. Під дією вологості, тиску та температури параметри котушок трансформатора змінюються, то призводить до зменшення амплітуди резонансної напруги та зменшення її частоти. Нестабільність параметрів вихідної напруги трансформатора Тесла на вході однопровідної лінії електропередач призводить також й до нестабільності вихідної напруги
Зо на навантаженні. Це потребує спеціальних заходів щодо стабілізації вихідної напруги.
Недоліком відомого пристрою є необхідність використання розширювача спектра сигналу, що формує високовольтний трансформатор Тесла. Це ускладнює обладнання та потребує додаткових заходів щодо забезпечення високої небезпечності експлуатації пристрою.
Відомий спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення (див., наприклад, Алієв І., Стребков Д.
Особенности передачи ознергии по резонансной однопроводной ЛОЗП. Режим доступу:
Креми. гизсаріе.ги/апісіе/О5зореппобії регедаспі епегдії ро геопап5по|/), оснований (на резонансній системі передачі електричної енергії.
Відомий пристрій для передачі електроенергії по однопровідній лінії електропередач включає в себе вхідні та вихідні клеми 1 і 2 трифазної мережі, перший та другий перетворювачі частоти З і 4, прийомний та передавальний трансформатори 5 і 6 Тесла, однопровідну лінію електропередач 7, перший та другий конденсатори 8 і 9, першу та другу шини "земля" 10 і 11, що з'єднані між собою відповідним чином.
Недоліком відомого способу є використання двох (приймального та передавального) високовольтних і високочастотних трансформаторів Тесла з заземленням у вигляді шин "земля". Другим недоліком є використання явища високочастотного резонансу напруг та подача на однопровідну лінію електропередач високовольтної напруги.
Наявність рознесених у просторі шин заземлення підкреслює, що Земля є провідником електрики. Важно знати, що елементарною одиницею грунту є глинисто-гумусовий комплекс (міцела), котрий має певну різницю потенціалів. Зовнішня оболонка міцели накопичує від'ємний (негативний) заряд, всередині її формується позитивний. За рахунок того, що електровід'ємна оболонка міцели притягує з оточуючого середовища іони з позитивним зарядом, у грунті безперервно протікають електрохімічні і електричні процеси. Цим грунт вигідно відрізняється від водного і повітряного середовищ (див. Земля как источник бесплатного злектричества. Режим доступу: Пере: /рготшеріо.соптлоріїмо/25-еІекігіспевімо-і2-2етії.піті).
В той же час діапазон зміни питомого електричного опору землі різних грунтів величезний.
Наприклад глина має питомий електричний опір 1-50 Ом/м, піщаник 10-102 Ом/м, а кварц 1072- 1011 Ом/м. Для порівняння приведемо питомі електричні опори природних розчинів, що заповнюють пори і тріщини. Наприклад, природні води в залежності від розчинених в них солей бо мають питомий електричний опір 0,07-600 Ом/м, з них річні і прісні грунтові води - 60-300 Ом/м,
а морська вода та глибинні води - 0,1-1 Ом/м (див. Удельное злектрическое сопротивление
Земли. Режим доступа: ПЕр://єІесігіса! / 5спооїІпто/5ргамосппік/роіІє2пов/1343-цдеїІпове- )еіеКтіспе5зКое-5оргоїїміепів. Піті).
Слід зазначити, що для Землі властиві телуричні чи земні струми. Телуричні струми (також земні струми) - електричні струми, що течуть у поверхні земної кори. Вперше виявлені у провіднику (дроті), що з'єднував дві більш-менш віддалені одна від другої точки земної поверхні.
В умовах сучасних лабораторій земні струми виявляє потенціометр шляхом спостереження різниці потенціалів між двома електродами, розміщеними у різних точках земного фунту. В сучасній науці земні струми пояснюються обертанням Землі, при якому відбувається тертя між земною поверхнею і прошарками атмосфери. Походження земних струмів приписували також руху Землі в електричному чи магнітному полі (див. Земні струми. Режим доступу:
Нерз //ги.мікіредіа.огоа/мікічеро у697 У6ро 9585 У60ро 96809500 95809501 95889500 9585 9501 9582 ро у6вЕЬОО У6вАЧЬОО 9588).
Таким чином, прошарок землі між шинами "земля" проводить струм.
Недоліком відомого способу та пристрою є необхідність генерування високовольтної напруги, великі габарити приймального та передавального резонансних трансформаторів та подача на вхід однопровідної лінії електропередач високовольтної напруги.
Поставлена технічна задача створення такого способу передачі енергії по однопровідній лінії електропередач та пристрою для його реалізації, при якому можна було б: а) здійснювати передачу енергії не тільки постійного, але і змінного струму, чи постійного та змінного струмів одночасно, б) уникнути необхідність генерування високовольтної напруги, в) уникнути її подачу на вхід однопровідної лінії електропередач, г) виключити необхідність створення та використання ємнісних струмів.
В поставленій технічній задачі створення новітнього способу передачі енергії постійного чи/та змінного струму та пристрою для його здійснення, бажано застосувати новітні фізичні принципи та операції, наприклад, періодичної дії соленоїдальним імпульсним магнітним полем високої частоти на площину поверхні першого та другого плоских високочастотних коливальних контурів з низькою частотою комутації, причому у непарні та парні півперіоди сигналу частоти комутації з метою перетворення потенціальної енергії у кінетичну енергію руху електронів та
Зо інших від'ємно заряджених квазічастинок, операцію індукції електрорушійної сили тощо, а також нового порядку і умов проведення цих операцій.
При цьому ще ставиться задача виключення впливу на показники електричної енергії нестабільності параметрів однопровідної лінії електропередач, що обумовлена дією зовнішніх дестабілізуючих факторів, та запропонувати такий пристрій для передачі електроенергії по однопровідній лінії електропередач, реалізація якого забезпечила б зменшення кількості та громіздкості технічного обладнання та виключила б необхідність використання високовольтної напруги.
Вирішення поставленої технічної задачі досягається тим, що запропонований спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення, оснований на взаємодії імпульсного магнітного поля високої частоти з вільними електронами та іншими від'ємно зарядженими квазічастинками, що існують у матеріалі, на який діє це поле, формуванні струмів переносу та зміщення, в числі останніх і струмів зв'язаних зарядів, а також на використанні явища електромагнітної індукції.
Від відомих запропоноване технічне рішення відрізняється тим, що для забезпечення дії закону збереження енергії (механічної та електромагнітної) послідовно з'єднують між собою першу шину "земля", перший плоский високочастотний коливальний контур, однопровідну лінію електропередач, другий плоский високочастотний коливальний контур і другу шину "земля", яку з'єднують з першою шиною "земля" через земляний електропровідний прошарок, розташований між зазначеними шинами по коротшому шляху, і тим самим створюють механічну систему замкненого типу.
Екранують від дії зовнішніх магнітних полів перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури і першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності. У непарні та парні півперіоди низької частоти комутації, формують високочастотні, стабільний за частотою і амплітудою прямокутні імпульси струму (типу меандр) за допомогою двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти.
На первинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності подають струм від джерела електричної енергії, що підлягає передачі,
Причому струм подають зустрічно струму через вторинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, яка слугує навантаженням двотактного кварцованого бо генератора пачок імпульсів високої частоти.
Струм прямокутної форми і високої частоти пропускають через вторинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, яка слугує навантаженням двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти.
Здійснюють амплітудну модуляцію струму прямокутної форми і високої частоти, який тече крізь вторинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності.
Синхронізують процес передавання та приймання електричної енергії, для цього по радіоканалу передають на приймальну сторону парафазний сигнал, який також формують двотактним кварцованим генератором пачок імпульсів високої частоти.
Підсилюють отриманий парафазний сигнал і тим самим відтворюють форму парафазного сигналу до прямокутної, - типу "меандр".
Живлять підсиленим парафазним сигналом первинну обмотку другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, яку розташовують перпендикулярно площі поверхні другого плоского високочастотного коливального контуру.
На площину поверхні першого та другого плоских високочастотних коливальних контурів періодично, з низькою частотою комутації, діють соленоїдальним імпульсним магнітним полем високої частоти у непарні та парні півперіоди сигналу частоти комутації, відповідно.
Всередині плоских високочастотних коливальних контурів формують вихрове електричне поле, яке, в свою чергу, створює відповідне магнітне поле.
Одночасно, за рахунок силової дії імпульсного магнітного поля на зв'язані електрони, створюють поперечні високочастотні коливання їх відносно свого середнього положення.
Завдяки безперервним високочастотним коливанням електронів та від'ємно заряджених квазічастинок поперек їх руху по контуру механічної системи замкненого типу формують електромагнітну хвилю високої частоти.
На приймальному кінці здійснюють перетворення індукції електромагнітного поля зазначеної електромагнітної хвилі високої частоти у електрорушійну силу.
За допомогою вторинної обмотки другої високочастотної двоконтурної котушки індуктивності перетворюють наведену електрорушійну силу у струм або напругу на КС-навантаженні.
При необхідності змінний струм випрямляють і по отриманим електричним параметрам судять про потужність переданої енергії постійного чи/га змінного струмів.
Зо 2. Пристрій для передачі енергії постійного чи/та змінного струму за п. 1, включає в себе: однопровідну лінію електропередач; джерело струму, що підлягає передачі; першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності, перший коливальний контур першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності підключений до виходу джерела струму, який підлягає передачі; перше та друге джерела постійного струму, перші виходи яких з'єднані, відповідно, з першим і другим внутрішніми заземленнями, до яких підключені й перші виводи першого і другого конденсаторів, другі виводи яких з'єднані з другими виходами першого та другого джерел постійного струму відповідно; ЕС-навантаження, що являє собою паралельно з'єднані між собою резистор та конденсатор, які підключені паралельно другому коливальному контуру другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності.
Від відомих пристрій відрізняється тим, що в нього додатково введені передавач радіоїмпульсів, приймач, підсилювач потужності, двотактний кварцований генератор пачок імпульсів високої частоти, перша та друга шини "земля", перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури, що індуктивно з'єднані з другим і першим коливальними контурами відповідно першої та другої двоконтурних високочастотних котушок індуктивності.
Другий коливальний контур першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності підключений одним кінцем до другого виходу першого джерела постійного струму і другим кінцем - до першого виходу двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти, другий вихід якого з'єднаний з входом передавача радіоіїмпульсів, чий вихід через передавальну і приймальну антени підключений до входу приймача.
Вхід живлення приймача з'єднаний з третім виходом другого джерела постійного струму, вихід підключений до входу підсилювача потужності, вхід живлення якого через перший коливальний контур другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності з'єднаний з другим виходом другого джерела постійного струму.
При цьому вихід першого плоского високочастотного коливального контуру через однопровідну лінію електропередачі підключений до входу другого плоского високочастотного коливального контуру, чий вихід і вхід першого плоского високочастотного коливального контуру з'єднані, відповідно, з другою і першою шинами "земля".
З. Пристрій за п. 2 відрізняється тим, що як перша та друга шини "земля" використовують ідентичні за параметрами і виготовлені з того ж металу, що й однопровідна лінія електропередачі, пару стрижнів, пару шарів, пару плоских однозаходних спіральних котушок індуктивності чи пару плоских двозаходних спіральних котушок індуктивності.
На Фіг. 1 наведена структурна схема відомого пристрою для передачі електроенергії, де 1 - високочастотний генератор, 2 - високовольтний трансформатор Тесла, З - однопровідна лінія електропередач, 4 - двопівперіодний випрямляч, 5 - антена, 6 - електричний конденсатор, 7 - розширювач спектра, 8 - навантаження (лампа розжарювання).
На Фіг. 2 наведена інша структурна схема відомого пристрою для передачі електроенергії, де 1 їі 2 - вхідні та вихідні клеми трифазної мережі, З і 4 - перший та другий перетворювачі частоти, 5 і 6 - прийомний та передавальний трансформатор Тесла, 7 - однопровідна лінія електропередач, 8 і 9 - перший та другий конденсатори, 10 і 11 - перша та друга шини "земля".
На Фіг. З наведена структурна схема запропонованого пристрою для передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач, де 1 - джерело енергії постійного чи/та змінного струму, що підлягає передачі; 2 і З - перше та друге джерела постійного струму; 4 - кварцований двотактний генератор пачок імпульсів високої частоти; 5 - передавач радіоімпульсів; 6 - передавальна антена; 7 - приймач; 8 - приймальна антена; 9 - підсилювач потужності; 10 і 11 - розв'язувальні ємності; 12 - ємність навантаження; 13 - резистор навантаження; 14 і 15 - магнітні екрани; 16 і 17 - вхідний та вихідний високочастотні коливальні контури, відповідно першої та другої двоконтурних високочастотних котушок індуктивності; 18 ії 19 - вихідний та вхідний високочастотні коливальні контури, відповідно, першої та другої двоконтурних високочастотних котушок індуктивності; 20 і 21 - перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури; 22 - однопровідна лінія електроперадач; 23 і 24 - перша та друга шини "земля"; 25 і 26 - перше та друге внутрішні заземлення.
На Фіг. 4 наведені зовнішній вигляд першої та другої шин "земля" 23 і 24, за які використовують ідентичні за параметрами і виготовлені з того ж металу, що й однопровідна лінія електропередачі 22: а) пару стрижнів, б) пару шарів, в) пару плоских однозаходних спіральних котушок індуктивності, г) пару плоских двозаходних спіральних котушок індуктивності.
На Фіг. 5 представлено графічне зображення "пачок" високочастотних імпульсів струму (чи напруги) на виходах "1" і "2" двотактного генератора 4, де позначено: Тв - період
Зо високочастотного сигналу; Те - період низької частоти комутації.
На Фіг. 6 наведено умовне зображення магнітного поля соленоїда що представляє собою циліндричну котушку індуктивності з одним коливальним контуром радіусом ВА і довжиною І яка містить М витків мідного проводу.
При цьому пристрій для передачі енергії постійного чи/та змінного струму за п. 1, що включає в себе джерело струму 1, що підлягає передачі; однопровідну лінію електропередач 22; першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності 16 ії 18, 17 ї 19, перший коливальний контур 16 першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності підключений до виходу джерела струму 1; перше та друге джерела постійного струму 2 і 3, перші виходи яких з'єднані, відповідно, з першим і другим внутрішніми заземленнями 25 і 26, до яких підключені й перші виводи першого і другого конденсаторів 10 і 11, другі виводи яких з'єднані з другими виходами першого та другого джерел постійного струму 2 і З відповідно. КС- навантаження являє собою паралельно з'єднані між собою резистор 13 та конденсатор 12, які підключені паралельно другому коливальному контуру 17 другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності.
Від відомих пристрій відрізняється тим, що в нього додатково введені передавач радіоїмпульсів 5 з передавальною антеною 6, приймач 8 з приймальною антеною 7, підсилювач потужності 9, кварцований двотактний генератор пачок імпульсів високої частоти 4, перша та друга шини "заземлення" 23 і 24, перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури 20 ц 21, що індуктивно з'єднані з другою і першою коливальними контурами 18 їі 19 першої та другої двоконтурних високочастотних котушок індуктивності відповідно.
Другий коливальний контур 18 першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності підключений одним кінцем до другого виходу першого джерела постійного струму 2 їі другим кінцем - до першого входу двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти 4, другий вихід якого з'єднаний з входом передавача радіоіїмпульсів 5, чий вихід через передавальну 6 і приймальну 8 антени підключений до входу приймача 7.
Вхід живлення приймача 7 з'єднаний з третім виходом другого джерела постійного струму 3, вихід підключений до входу підсилювача потужності 9, вхід живлення якого через перший коливальний контур 19 другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності з'єднаний з першим виходом другого джерела постійного струму 3. При цьому вихід першого плоского бо високочастотного коливального контуру 20 через однопровідну лінію електропередачі 22 підключений до входу другого плоского високочастотного коливального контуру 21, чий вихід і вхід першого плоского високочастотного коливального контуру 20 з'єднані, відповідно, з другою і першою шинами "земля" 23 і 24.
З. Пристрій за п. 2, відрізняється тим, що як перша та друга шини "земля" 23 і 24 використовують ідентичні за параметрами і виготовлені з того ж металу, що й однопровідна лінія електропередачі, пару стрижнів, пару шарів, пару плоских однозаходних спіральних котушок індуктивності чи пару плоских двозаходних спіральних котушок індуктивності.
Суть запропонованого способу передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрою для його здійснення полягає в наступному.
Запропонований спосіб передачі енергії постійного чи/гта змінного струму по однопровідній лінії електропередач оснований на взаємодії імпульсного магнітного поля високої частоти з вільними електронами та іншими від'ємно зарядженими квазічастинками, що існують у матеріалі, на який діє це поле, формуванні струмів переносу та зміщення, в числі останніх і струмів зв'язаних зарядів, а також на використанні явища електромагнітної індукції.
Відомо, що закон збереження механічної енергії діє тільки в системах замкненого типу. В такій системі енергія електронів та інших негативно заряджених квазічастинок може переходити з одного виду у другий і передаватися від одного електрона чи квазічастинки до інших, але її загальна кількість залишається незмінною (див. Закон сохранения знергии в механике. Режим доступа: пЕр//рогпаука.ого/580034И1. піт! або пЕрз//5ішдоредіа.ги/4 12 7аКоп-5оНгапепіуа- епегдії-м-тепапіке. піті|.
Слід зазначити, що закон збереження механічної енергії дозволяє отримати зв'язок між координатами та швидкостями квазічастинок у двох різних точках траєкторії їх руху.
На цьому законі базується процес перетворення потенціальної енергії механічної системи замкненого типу у кінетичну енергію руху електронів та інших від'ємно заряджених квазічастинок за рахунок взаємодії імпульсного магнітного поля високої частоти з електронами та іншими зарядженими квазічастинками цієї системи.
З іншого боку запропонований спосіб базується ще на фундаментальних висновках теореми
Умова - Пойнтінга: "електрична енергія від генератора до приймача передається не по провідникам лінії електропередачі, а електромагнітним полем, що оточує ці провідники. Самі
Зо провідники виконують дві інші функції: 1) створюють умови для отримання електромагнітного поля; 2) є направляючими для потоку електроенергії" (див. Теорема Умова-Пойнтінга для електромагнітного поля; пер://5ішдореаіа.ги/3 43182 Ієотета-итома-роуїіпда-ауа- еіеКітотадпіїподо-роїуа. піті).
Електрична енергія передається електромагнітною хвилею, що утворюється в механічній системі замкненого типу завдяки нескінченому руху електронів та інших від'ємно заряджених частинок під дією високочастотного імпульсного магнітного поля і створення ними відповідного електричного та магнітного полів, які утворюється струмами переносу та зміщення.
Прийом електричної енергії здійснюється згідно з законом електромагнітної індукції, за яким в прийомному провідному контурі виникає електрорушійна сила при будь-якій зміні магнітної індукції, що пронизує площу, охоплену цим контуром. За значенням електрорушійна сила індукції в замкненому контурі дорівнює, по модулю, значенню швидкості зміни магнітного потоку через цей контур (див. Явище електромагнітної індукції. Режим доступу: пере: /5іШайев.пеї /ргемієш/3733295/раде:З/).
Від відомих запропоноване технічне рішення відрізняється тим, що спочатку забезпечують дію закону збереження енергії (механічної та елекромагнітної, шляхом створення та використання системи замкненого типу. Для цього послідовно з'єднують між собою ряд функціональних блоків пристрою: першу шину "земля" 23, перший плоский високочастотний коливальний контур 20, однопровідну лінію електропередач 22, другий плоский високочастотний коливальний контур 21 і другу шину "земля" 24, яку з'єднують з першою шиною "земля" 23 через земляний електропровідний прошарок, розташований між зазначеними шинами по коротшому шляху. Тим самим створюють умови для забезпечення дії закону збереження енергії. Згідно з запропонованим способом, екранують від дії зовнішніх магнітних полів коливальні контури (елементи) передавальної та прийомної частин пристрою, зокрема: перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури 20 і 21, та першу і другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності (16, 18117 і 19).
Це роблять для виключення дії неінформативних магнітних полів на процес здійснення руху електронів та інших від'ємно заряджених квазічастинок та підвищення завадостійкості пристрою.
У непарні півперіоди низької частоти комутації оо ; формують високочастотні, стабільний за частотою (70) і амплітудою прямокутні імпульси струму (типу "меандр", див. Фіг. 5, а): ! 1 2 віп(ігп- юр 2 віп(ідп - ТЛО івчл (0) Тр зла ВВ У- 5 2 5-- па-ї 0 2гп-1 2 пато 2п-1 (3
У (1) індекс "л" означає формування струму у непарні (лівий вихід) півперіоди частоти комутації. У парні (індекс "п") півперіоди низької частоти комутації, формують високочастотні, стабільний за частотою і амплітудою прямокутні імпульси струму (типу меандр, див. Фіг. 5, б):. ! 1 25 8віпіга- юр 2 віп(дп - 1 ді івча () 2 Тр зп ВИЗ 2523252 пПаи-ї 2п-1 2 пд 02гп-1 (2) де І - амплітудне значення високочастотного імпульсного струму.
Струми (1) ї (2) формують за допомогою двотактного кварцованого генератора з індуктивним навантаженням (обмотка 18 високочастотної котушки індуктивності).
На первинну обмотку 16 першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (контури 16, 18) від джерела 1 електричної енергії, що підлягає передачі, подають струм, який, наприклад, має постійну та змінну складові:
ЩО) 10 тя віп(оі Фо) (3) де і. постійна складова струму; Ін - амплітуда змінного струму, що надходить на первинну обмотку 16; 21 | то . частота та початковий фазовий зсув змінного струму,
Струм (1) прямокутної форми і високої частоти пропускають через вторинну обмотку 18 першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (контури 17, 19), яка слугує навантаженням двотактного кварцованого генератора 4. При коефіцієнті трансформації рівному одиниці, забезпечується пропорційна дія струму (3) на струм (1).
В результаті через вторинну обмотку 18 котушки індуктивності потече струм ! І 1 2 віп(га- Подія 22 віп(ідп - ДОД і - Ши - То - тя 8 пої - еВ - : 5-3: 2-35 - 3 - 0 Вю со іменної я ха | зна Уа (4) який у непарні півперіоди частоти комутації формує імпульсне соленоїдальне магнітне поле високої частоти, об'ємна щільність магнітної енергії якого: 2 2
Ммо Ве пед шм я ун Кп) но но ,; (5) де п о- число витків високочастотної котушки індуктивності 18 соленоїда; М о - об'єм соленоїда; ММ. енергія магнітного поля високої частоти, напруженість якого змінюється пропорційно квадрату добутку струму (4) на число витків П.
Синхронізують процес передавання та приймання електричної енергії. Для цього по
Зо радіоканалу передають на приймальну сторону парафазний сигнал чо()- Пвчп (укд (6) де г - хвильовий опір передавальної антени б передавача 4, КД. коефіцієнт ділення.
Парафазний сигнал пс() також формують за допомогою двотактного кварцованого генератора 4.
На приймальній стороні підсилюють отриманий парафазний сигнал (6). Живлять підсиленим сигналом первинну обмотку 19 другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (контури 17, 19). При цьому котушку індуктивності розташовують перпендикулярно площі поверхні другого плоского високочастотного коливального контуру 21.
В результаті індукції електромагнітного поля високочастотного коливального контуру 21, через первинну обмотку 19 другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (контури 17, 19) у парні півперіоди низької частоти 520 комутації потече струм ! І 1 2 віп(ігп-1)оді М 2, віп(ди - Од ік) - Ша - То -Тя 8704 --2---523233---5/ 8-3 - (0 -Пю сосна |у Уа - (7)
Слід зазначити, що на площини поверхні першого та другого плоских високочастотних коливальних контурів 20 і 21 періодично, з низькою частотою комутації оо, діють соленоїдальним імпульсним магнітним полем високої частоти що у непарні та парні півперіоди сигналу частоти комутації, відповідно.
Фізично процес передачі можна пояснити наступним чином.
Всередині плоских високочастотних коливальних контурів 20 ї 21 формують вихрове електричне поле, яке, в свою чергу, створює відповідне магнітне поле.
За рахунок силової дії імпульсного магнітного поля з енергією (5) на зв'язані електрони контурів 20 їі 21, встановлюють поперечні високочастотні коливання їх відносно свого середнього положення. Причому коливання вниз здійснюються у непарні, а коливання вверх - у парні півперіоди високочастотного сигналу. Слід зауважити, що у парні півперіоди високочастотного сигналу дія імпульсного магнітного поля на контур 20 відсутня, тому електрони та інші від'ємно заряджені квазічастинки повертаються у своє середнє положення завдяки пружності середовища, в якому вони рухаються.
Слід зауважити, що в природі існує два види струмів: струм зв'язаних зарядів і струм провідності. Струм зв'язаних зарядів - це переміщення середніх положень зв'язаних електронів і ядер, що складають молекулу, відносно центра молекули.
Струм провідності - це направлений рух чи переміщення на великі відстані вільних зарядів (наприклад, іонів чи вільних електронів). У випадку, коли цей струм тече ні у речовині, а у вільному просторі, замість терміну "струм провідності" використовують термін "струм переносу".
Інакше кажучи, струм переносу чи струм конвекції зумовлений переносом електричних зарядів у вільному просторі зарядженими квазічастинками чи тілами під дією електричного поля. (див.
Ток смещения (злектродинамика. Режим доступа!) пор //ги.мікіредіа.огд/лмікі/6ро чУвА2 У6ро 5вЕСЬОО УВА 9501 т581 55600 я6всеьро 9585 9501 958 9 ро Увь 55ро -вроро дев 9601 968 /9601 У58р096ро У96вворо д685 9600 У6вАЗЬО1 90582 96 рі ово я6ро у6вЕЧЬОО 9084 500 9588 У500 95809500 9580 9600 95809500 9588 9600 95вАЧЬОО
Фев).
Завдяки дії на контури 20 ії 21 соленоїдального імпульсного поля високої частоти в них забезпечуються безперервні коливання відносно свого початкового положення електронів та
Зо інших від'ємно заряджених квазічастинок, що нескінченно рухаються по контуру механічної системи замкненого типу завдяки пружності середовища. Тим самим вони створюють високочастотне електричне і відповідне високочастотне магнітне поля, які разом утворюють високочастотну електромагнітну хвилю, яка й передає електричну енергію з входу на вихід однопровідної лінії електропередач.
Таким чином, коливання електронів та від'ємно заряджених квазічастинок поперек їх руху вздовж контуру механічної системи замкненого типу породжують поздовжню електромагнітну хвилю високої частоти іо - Фо/2л. яка розповсюджується по однопровідної «лінії електропередач з швидкістю світла. Ця хвиля переносить енергію електронів і квазічастинок, що рухаються, зліва на право.
На приймальному кінці здійснюють перетворення індукції електромагнітного поля, що обумовлено струмом (7), у електрорушійну силу, де
Е- Зо а ; (8)
Ф() не . . - магнітний потік, що описується рівнянням величин
ФІ) - В,4(). 5. сово; - піко(). 5 (9)
З- площа поверхні коливального контуру 20; В- модуль вектора магнітної індукції; 9: - кут між вектором магнітної індукції і нормаллю до плоскості контуру 20.
За допомогою вторинної обмотки 17 другої високочастотної двоконтурної котушки індуктивності, яка перетворює (збільшує чи зменшує) наведену електрорушійну силу (8) у струм через резистор 13 ВСнь - навантаження. Середнє значення цього струму описується рівнянням величин: т, оо с - оо с - інф - Ї Дт -Ів вті зпензсода в з зате 0 Пдя 0 2гп-1 2 пря 02п-1 - -Кю т віп(іоі Фі, (10)
де К - коефіцієнт пропорційності, що залежить від співвідношенням числа витків коливальних контурів 18 і 19 та постійної часу АС. навантаження, або у напругу що) Щі Авін() на АвСн навантаженні.
При необхідності змінний струм випрямляють і по отриманим електричним параметрам судять про споживану потужність переданої енергії постійного чи/га змінного струму.
Основною перевагою запропонованого способу передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач є те, що він оснований на перетворені енергії постійного чи/та змінного струму у кінетичну енергію руху електронів та інших від'ємно заряджених квазічастинок завдяки дії на них імпульсного магнітного поля високої частоти, породженням струмів переносу та зміщення і відповідних магнітних полів, які створюють повздовжню високочастотну електромагнітну хвилю, яка передає енергію на приймальний кінець однопровідної лінії електропередач, з наступним зворотним перетворенням їх енергії, згідно закону електромагнітної індукції, у енергію, що живить навантаження.
На відміну, наприклад, від способу, запропонованого Тесла, запропонований спосіб не базується на подачі на вхід однопровідної лінії електропередач високовольтних реактивних напруг, які породжують ємнісні струми і є небезпечними для споживача електроенергії.
Розглянемо суть запропонованого способу на прикладі роботи пристрою для передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач.
Пристрій для передачі енергії постійного чи/та змінного струму за п. 1, включає в себе джерело струму 1, що підлягає передачі, перше та друге джерела постійного струму 2 і 3, перший і другий конденсатори 10 і 11, ЕС-навантаження, яке являє собою паралельно з'єднані між собою резистор 13 та конденсатор 12, першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності 16 ї 18,17 і 19, однопровідну лінію електропередач 22, перше і друге внутрішні заземлення 25 і 26, які з'єднані між собою певним чином.
Від відомих пристрій відрізняється тим, що в нього додатково введені передавач радіоїмпульсів 5, передавальна антена б, приймальна антена 7, приймач 8, підсилювач потужності 9, кварцований двотактний генератор 4 пачок імпульсів високої частоти, перша та друга шини "заземлення" 23 і 24, перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури 20 і 21, перша та друга двоконтурні високочастотні котушки індуктивності, що певним чином
Зо зв'язані між собою та з відомими функціональними блоками пристрою.
Припустимо, що необхідно передати енергію змінного струму (3) від джерела 1 до Внен - навантаження (див. Фіг. 4). Включають перше та друге джерела постійного струму 2 і З і тим самим включають, відповідно, двотактний кварцований генератор 4 пачок імпульсів високої частоти і передавач радіоіїмпульсів 5 та приймач 8 і підсилювач потужності 9.
Згідно з Фіг. 4, навантаженням джерела струму 1 є перший коливальний контур 16 першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності.
Другий коливальний контур 18 першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (з контурами 16 і 18) є навантаженням двотактного кварцованого генератора 4.
Слід зазначити, що згідно з запропонованим способом, перша і друга двоконтурні котушки індуктивності (контури 16 ії 18, 17 і 19) розташовані строго перпендикулярно площині поверхні першої та другої плоских високочастотних контурів 20 і 21 відповідно.
Двотактний кварцований генератор 4 формує високочастотні, стабільний за частотою (70) і амплітудою пачок прямокутних імпульсів струму (1) і (2) (імпульси типу меандр, див. Фіг. 5, а, б).
Причому у непарні півперіоди низької частоти комутації 520 на прямому виході "1" формуються пачки високочастотних імпульсів (1). У парні півперіоди низької частоти комутації ці пачки високочастотних імпульсів формуються на інверсному виході "2" зазначеного генератора 4.
З метою синхронізації процесу передавання та приймання електричної енергії по радіоканалу передають на приймальну сторону парафазний сигнал (б), який також формують за допомогою двотактного кварцованого генератора 4.
З інверсного виходу двотактного кварцованого генератора 4 сигнал (6) надходить на вхід передавача 5 радіоїмпульсів, передається і приймається, відповідно, передавальною і приймальною антенами 6 і 7. З антени 7 сигнал надходить на вхід приймача 8, з виходу якого він надходить на вхід підсилювача потужності 9. За допомогою останнього відтворюється сигнал (2).
Після включення джерела струму 1, через другий коливальний контур 18 потече струм (4), який формує соленоїдальне імпульсне магнітне поле високої частоти, об'ємна щільність магнітної енергії якого визначається за рівнянням величин (5).
На приймальній стороні підсилюють отриманий парафазний сигнал. Живлять підсиленим сигналом (6) первинну обмотку 19 другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (контури 17, 19). Зазначену котушку індуктивності розташовують перпендикулярно площі поверхні другого плоского високочастотного коливального контуру 21.
Періодично, з низькою частотою комутації о , у непарні та парні півперіоди сигналу частоти комутації, діють соленоїдальним імпульсним магнітним полем високої частоти на площини поверхні, відповідно, першого та другого плоских високочастотних коливальних контурів 20 і 21.
Згідно з реалізованим способом, всередині плоских високочастотних коливальних контурів 20 ї 21 формується вихрове електричне поле, яке, в свою чергу, створює відповідне магнітне поле. За рахунок силової дії імпульсного магнітного поля з енергією (5) на зв'язані електрони контурів 20 ї 21, встановлюються поперечні високочастотні коливання їх відносно свого середнього положення. Слід зауважити, що у парні півперіоди високочастотного сигналу дія імпульсного магнітного поля на контур 20 відсутня. Тому електрони та інші від'ємно заряджені квазічастинки повертаються у своє середнє положення завдяки пружності середовища, в якому вони існують.
Завдяки індукції електромагнітного поля високочастотного коливального контуру 21, через первинну обмотку 19 другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності (контури 17, 19) у парні півперіоди низької частоти 520 комутації потече струм (7).
На плоскі високочастотні контури 20 і 21 діє соленоїдальне імпульсне поле високої частоти.
Завдяки цієї дії забезпечуються безперервні коливання відносно свого середнього положення електронів та інших від'ємно заряджених квазічастинок, які, завдяки пружності середовища, нескінченно рухаються по контуру механічної системи замкненого типу. Завдяки цьому створюються високочастотне електричне і відповідне високочастотне магнітне поля, які разом утворюють високочастотну електромагнітну хвилю. Ця хвиля і здійснює передачу електричної енергії з входу на вихід однопровідної лінії електропередач.
На приймальному кінці здійснюється перетворення індукції електромагнітного поля, що обумовлено струмом (7), у електрорушійну силу (8). При цьому магнітний потік (9) визначається струмом шкг (О),
За допомогою вторинної обмотки 17 другої високочастотної двоконтурної котушки
Зо індуктивності електрорушійна сила (8) перетворюється (збільшує чи зменшує) у струм (10) через резистор 13 АС. навантаження, або у напругу що) - Анін(у,
При необхідності змінний струм випрямляють та вимірюють електричні параметри, за якими судять про споживану потужність переданої електроенергії.
Слід зазначити, що плоскі високочастотні контури 20 ї 21 можуть бути виконаними як одновитковими (див. Фіг. 4), - при дії на них імпульсного магнітного поля з широким спектром частот, так й багатовитковими, - у вигляді плоскої багатовиткової однозаходної спіралі (Фіг. 5, в) або плоскої багатовиткової двозаходної спіралі (див. 5, г). В останньому випадку використання двозаходної спіралі обумовлено підвищенням ємності котушок 20 і 21 у випадках дії на них імпульсного магнітного поля з звуженим частотним спектром. Крім того, використання багатовиткових двозаходної спіралі дає можливість накопичувати заряджені квазічастинки між витками контурів, що створює кращі умови для розповсюдження високочастотної хвилі вздовж лінії електропередач.
Пристрій за п. 2 від відомих відрізняється тим, що як першу та другу шини "земля" 23 і 24 використовують ідентичні за параметрами і виготовлені з того ж металу, що й однопровідна лінія електропередачі, пару стрижнів, пару шарів, пару плоских однозаходних спіральних котушок індуктивності чи пару плоских двозаходних спіральних котушок індуктивності (див. Фіг. 4).
Таким чином, запропоноване технічне рішення забезпечує передачу енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач без генерування і передачі по лінії електропередач високовольтної реактивної напруги. Крім того, запропоноване технічне рішення просто в реалізації, не містить громіздкого обладнання і спеціальних заходів щодо безпеки його експлуатації.

Claims (4)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ 55
1. Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач для його здійснення, який відрізняється тим, що послідовно з'єднують між собою першу шину "земля", перший плоский високочастотний коливальний контур,
однопровідну лінію електропередач, другий плоский високочастотний коливальний контур і другу шину "земля", яку з'єднують з першою шиною "земля" через земляний електропровідний прошарок, розташований між зазначеними шинами по коротшому шляху, і ти самим створюють механічну систему замкненого типу, екранують від дії зовнішніх магнітних полів перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури і першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності, у непарні та парні півперіоди низької частоти комутації, формують високочастотні, стабільні за частотою і амплітудою, прямокутні імпульси струму типу "меандр" за допомогою двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти, на первинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності подають струм від джерела електричної енергії, що підлягає передачі, причому струм подають зустрічно струму через вторинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, яка слугує навантаженням двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти, здійснюють амплітудну модуляцію струму прямокутної форми і високої частоти, який тече крізь вторинну обмотку першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, синхронізують процес передавання та приймання електричної енергії, для цього по радіоканалу передають на приймальну сторону парафазний сигнал, який також формують двотактним кварцованим генератором, підсилюють отриманий парафазний сигнал і тим самим відтворюють форму парафазного сигналу до прямокутної, типу "меандр", живлять підсиленим парафазним сигналом первинну обмотку другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, яку розташовують перпендикулярно площі поверхні другого плоского високочастотного коливального контуру, на площину поверхні першого та другого плоских високочастотних коливальних контурів періодично, з низькою частотою комутації, діють соленоїдальним імпульсним магнітним полем високої частоти у непарні та парні півперіоди сигналу частоти комутації, відповідно, всередині плоских високочастотних коливальних контурів формують вихрове електричне поле, яке, в свою чергу, створює відповідне магнітне поле, одночасно формують електромагнітну хвилю високої частоти, на приймальному кінці здійснюють перетворення індукції електромагнітного поля зазначеної електромагнітної хвилі високої частоти у електрорушійну силу, за допомогою вторинної обмотки другої високочастотної двоконтурної котушки індуктивності перетворюють наведену електрорушійну силу у струм або Зо напругу на КС-навантаженні, при необхідності змінний струм випрямляють та вимірюють електричні параметри, за якими судять про потужність переданої енергії постійного чи/та змінного струму.
2. Пристрій для здійснення способу передачі енергії постійного чи/га змінного струму за п. 1, що включає в себе: однопровідну лінію електропередач; джерело струму, що підлягає передачі; першу та другу двоконтурні високочастотні котушки індуктивності, перший коливальний контур першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності підключений до виходу джерела струму, який підлягає передачі; перше та друге джерела постійного струму, перші виходи яких з'єднані, відповідно, з першим і другим внутрішніми заземленнями, до яких підключені й перші виводи першого і другого конденсаторів, другі виводи яких з'єднані з другими виходами першого та другого джерел постійного струму відповідної КС-навантаження, що являє собою паралельно з'єднані між собою резистор та конденсатор, які підключені паралельно другому коливальному контуру другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності, який відрізняється тим, що в нього додатково введені передавач радіоімпульсів, приймач, підсилювач потужності, двотактний кварцований генератор пачок імпульсів високої частоти, перша та друга шини "земля", перший та другий плоскі високочастотні коливальні контури, що індуктивно з'єднані з другим і першим коливальними контурами відповідно першої та другої двоконтурних високочастотних котушок індуктивності; другий коливальний контур першої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності підключений одним кінцем до другого виходу першого джерела постійного струму і другим кінцем - до першого виходу двотактного кварцованого генератора пачок імпульсів високої частоти, другий вихід якого з'єднаний з входом передавача радіоїмпульсів, чий вихід через передавальну і приймальну антени підключений до входу приймача, вхід живлення якого з'єднаний з третім виходом другого джерела постійного струму, вихід підключений до входу підсилювача потужності, вхід живлення якого через перший коливальний контур другої двоконтурної високочастотної котушки індуктивності з'єднаний з другим виходом другого джерела постійного струму, при цьому вихід першого плоского високочастотного коливального контуру через ооднопровідну лінію електропередачі підключений до входу другого плоского високочастотного коливального контуру, чий вихід і вхід першого плоского високочастотного коливального контуру з'єднані, відповідно, з другою і першою шинами "земля".
3. Пристрій за п. 2, який відрізняється тим, що як перша та друга шини "земля" використовують ідентичні за параметрами і виготовлені з того ж металу, що й однопровідна лінія електропередачі, пару стрижнів або пару шарів, або пару плоских однозаходних спіральних котушок індуктивності, або пару плоских двозаходних спіральних котушок індуктивності.
4, М-05- 23 и І ; ! ше як м 7
Фіг. 1 з 5 з 6 нн 410 п нні
Фіг. 2 2 3 - І, б б 26 3 та Ів! і 18 з 2 і -к М р- -'ліі Вин Сн!
с. 12 нОИ18 І і 19Ц. І - І 20 | Ще! 12 пишу т ! і !
со. 2 4 | | ! Іі е Мих 4 як , 7 219 ман хлжн у пнто я тн со ах Це У уех |в) а | Ї Е Моя 23 24
Фіг. З
UAA201807328A 2018-07-02 2018-07-02 Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення UA123776C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201807328A UA123776C2 (uk) 2018-07-02 2018-07-02 Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201807328A UA123776C2 (uk) 2018-07-02 2018-07-02 Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123776C2 true UA123776C2 (uk) 2021-06-02

Family

ID=76135299

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201807328A UA123776C2 (uk) 2018-07-02 2018-07-02 Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123776C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2135299C (en) Apparatus and method for single line electrical transmission
CN101776770B (zh) 一种电磁法勘查的发送接收一体化方法及装置
EP2961035B1 (en) Power transmission system, transmission apparatus, receiving apparatus, and power transmission method
Zhu et al. A generalized dynamic circuit model of magnetic cores for low-and high-frequency applications. I. Theoretical calculation of the equivalent core loss resistance
Hanif et al. Maximum efficiency scheme using superimposed and Taguchi method wireless charging for mobile phone
Mende New Properties of Reactive Elements and the Problem of Propagation of Electrical Signals in Long Lines
UA123776C2 (uk) Спосіб передачі енергії постійного чи/та змінного струму по однопровідній лінії електропередач та пристрій для його здійснення
Mende Induction and Parametric Properties of Radio-Technical Elements and Chains and Property of Charges and their Flows
RU2659409C1 (ru) Система связи сверхнизкочастотного и крайненизкочастотного диапазонов с глубокопогруженными и удаленными объектами
CN202649374U (zh) 一种基于电容传感非接触信号的输入或检出的装置
Van Pham et al. Wireless energy harvesting system through metal for aerospace sensor
Bank New One-Way Line for Electric Transmission System
WO2013191576A1 (ru) Способ передачи электромагнитной энергии и устройство для его осуществления
Khilov Theoretical fundamentals of electrical engineering
Wakte et al. Wireless transmission of electrical energy by using inductive coupling
Syahputra et al. Tilt Angle Effect Analysis on Nodes of Inductive Resonance Wireless Power Transfer
Morecroft et al. The shielding of electric and magnetic fields
US7656242B2 (en) Electromagnetic electric generator
CN203193405U (zh) 一种小尺寸无线能量传输系统
Bhaskar et al. Design of wireless power transfer system for charging of electronic gadgets
Xu et al. Design of magnetic shielding structure for wireless charging coupler
Steinmetz The general equations of the electric circuit—III: Variation of constants r, L, C, and g, and its effects
CN108900013A (zh) 无线能量传输设备
Chen et al. The mechanism of turn-to-turn capacitance in inductance winding and its calculation methods
Mao et al. New concept of wireless power grid for industrial and home application