UA123150U - Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи - Google Patents

Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи Download PDF

Info

Publication number
UA123150U
UA123150U UAU201709226U UAU201709226U UA123150U UA 123150 U UA123150 U UA 123150U UA U201709226 U UAU201709226 U UA U201709226U UA U201709226 U UAU201709226 U UA U201709226U UA 123150 U UA123150 U UA 123150U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
vacuum
syringe
drainage
attached
polyvinyl chloride
Prior art date
Application number
UAU201709226U
Other languages
English (en)
Inventor
Ігор Калинович Морар
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU201709226U priority Critical patent/UA123150U/uk
Publication of UA123150U publication Critical patent/UA123150U/uk

Links

Landscapes

  • External Artificial Organs (AREA)

Abstract

Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи містить шприц для створення від'ємного тиску та складається з ємності для збору ранового ексудату із портом для з'єднання з дренажем, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, до якої приєднано вакуумний манометр для контролю тиску та після нього клапан зворотний бензину, який працює на пропускання повітря від даної ємності, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, вмонтована в іншу поліхлорвінілову трубку, на дистальному кінці якої приєднано клапан зворотний бензину, який працює на пропускання повітря від шприца, на проксимальному кінці якої приєднано шприц.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до медичної техніки, і може бути використана для створення від'ємного тиску у рамках вакуумної терапії гнійних ран.
Використання дренажно-вакуумних систем є сучасним та ефективним методом лікування гнійних ран, про що свідчать численні публікації у медичній літературі. Електричне джерело вакууму є досить дорогим та важкодоступним пристроєм, що змушує багатьох науковців шукати альтернативні варіанти, проте останні мають ряд недоліків, які безпосередньо впливають на результати лікування.
Розробка нових, зручних, ефективних та широкодоступних пристроїв-джерела вакууму для дренажно-вакуумних систем дещо вирішить дану проблему.
Аналогами корисної моделі є відомі пристрої джерела вакууму для дренажно-вакуумної системи, які включають: пластикову "гармошку", гумову "грушу", медичний відсмоктувач (А.С.
Гончаров и соавт., 2003| тощо.
Недоліками пристроїв-аналогів є відсутність контрою тиску, необхідність роз'єднання дренажно-вакуумної системи.
Прототипом корисної моделі є джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи (Пат. 2163151 Российская Федерация, МПК АбІМ 25/01. Устройство для пролонгированного аспирационного дренирования /Гусейнов А.Г., Мутелимов М.М.; заявитель и патентообладатель Акционерное курганское общество медицинских препаратов и изделий "СИНТЕЗ". - Мо 2000107552/14; заявл. 27.03.2000; опубл. 20.02.2001 |, яке складається з шприца одноразового використання, поршень якого має поперечний отвір у його основі, та фрагмента шпиці Кіршнера.
При використанні даного пристрою поршень до опору вводять у корпус шприца, який з'єднують з силіконовою або пластиковою трубкою дренажу, що герметично сполучається з порожниною рани. Далі відтягують поршень шприца, створюючи при цьому від'ємний тиск у дренажній системі, до появи позакраю корпусу останнього поперечного отвору у основи поршня, у який вводять фрагмент шпиці Кіршнера, з метою фіксації. Якщо рівень від'ємного тиску недостатній, то його можна подвоїти або потроїти шляхом 2-3-х разового підтягування поршня, але при цьому необхідно перетискати поліхлорвінілову трубку затискачем Кохера, між кожною дією.
Зо Недоліком способу-прототипу є відсутність контролю за рівнем від'ємного тиску, необхідність роз'єднання системи при заповнені рановим ексудатом порожнини шприца.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалити джерело вакууму для дренажно- вакуумної системи шляхом того, що пристрій складається з ємності для збору ранового ексудату із портом для з'єднання з дренажем, вакуумного манометра, двох взаємно обернених клапанів зворотних бензину та шприца, з'єднаних поліхлорвініловими трубками.
Спільними ознаками корисної моделі та прототипу є те, що пристрій містить шприц для створення від'ємного тиску.
Відмінними ознаками корисної моделі від прототипу є те, що пристрій складається з ємності для збору ранового ексудату із портом для з'єднання з дренажем, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, до якої приєднано вакуумний манометр (наприклад Новий Сухий
Утиліта Вакуумний Манометр Вік) для контролю тиску та після нього клапан зворотній бензину (наприклад від автомобіля ВАЗ 2108/2109/21099, виготовлений на АВТОВАЗ ОДО м. Тольятті), який працює на пропускання повітря від даної ємності, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, вмонтована в іншу поліхлорвінілову трубку, на дистальному кінці якої приєднано клапан зворотній бензину (наприклад від автомобіля ВАЗ 2108/2109/21099, виготовлений на АВТОВАЗ
ОО м. Тольятті), який працює на пропускання повітря від шприца, на проксимальному кінці якої приєднано шприц для створення від'ємного тиску.
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі: джерело вакууму, дренажно-вакуумна система, ємність для збору ранового ексудату, вакуумний манометр, клапан зворотний бензину, шприц.
Теоретичні передумови здійснення корисної моделі.
Задачею здійснення корисної моделі було розробити просте та доступне джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи, яке забезпечить контрольований рівень від'ємного тиску, уникаючи роз'єднання дренажно-вакуумної системи.
Корисну модель виконують наступним чином.
На кресленні представлено джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи: 1 - шприц; 2 - ємність для збору ранового ексудату; З - порт для з'єднання з дренажем; 4 - клапан зворотний бензину (від автомобіля ВАЗ 2108/2109/21099); 5 - вакуумний манометр (Новий Сухий Утиліта
Вакуумний Манометр Вік); 6 - поліхлорвінілові трубки.
Пристрій складається з ємності для збору ранового ексудату із портом для з'єднання з дренажем, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, до якої приєднано вакуумний манометр (наприклад Новий Сухий Утиліта Вакуумний Манометр Вік) для контролю тиску та після нього клапан зворотній бензину (наприклад від автомобіля ВАЗ 2108/2109/21099, виготовлений на
АВТОВАЗ ОДО м. Тольятті), який працює на пропускання повітря від даної ємності, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, вмонтована в іншу поліхлорвінілову трубку, на дистальному кінці якої приєднано клапан зворотній бензину (наприклад від автомобіля ВАЗ 2108/2109/21099, виготовлений на АВТОВАЗ ОДАО м. Тольятті), який працює на пропускання повітря від шприца, на проксимальному кінці якої приєднано шприц для створення від'ємного тиску.
Приклади використання корисної моделі.
Порт ємності для збору ранового ексудату з'єднують з дренажем, який герметично сполучається з порожниною рани. Відтягують поршень шприца, при цьому повітря у шприц надходить з ємності для збору ранового ексудату через клапан зворотний бензину, який працює на пропускання повітря тільки в даному напрямку і перешкоджає подальшому потраплянню повітря у ємність для збору ранового ексудату. Далі поршень шприца повертають у вихідний стан, при цьому повітря виходить у зовнішнє середовище через інший клапан зворотній бензину, який працює на пропускання повітря тільки в цьому напрямку і перешкоджає потраплянню повітря із зовнішнього середовища у систему при відтягуванні поршня.
Таким чином, декілька разів відтягуючи та повертаючи у вихідний стан поршень шприца, створюють вакуум у дренажній системі, контролюючи рівень від'ємного тиску за допомогою вакуумного манометра.
Приклад. У пацієнта Ж., 1961 р.н., 26.02.2017 виникла післяопераційна неповна (підшкірна) евентрація на сьому добу після виконання оперативного втручання (економна резекція шлунка) з приводу раку антрального відділу шлунка ТзМеаМиі, ІМ ст., М кл. гр. Шлункова-кишкова кровотеча. Після заведення дренажної трубки між швами шкіри у патологічне вогнище та створення герметичних умов, приєднано запропонований пристрій. За допомогою рухів поршня у шприці створено та підтримано відповідний рівень від'ємного тиску у дренажній системі.
Впродовж лікування герметичність дренажної системи зберігалася, рівень від'ємного тиску легко корегувався та контролювався за допомогою вакуумного манометра.
Зо Таким чином, використання запропонованого пристрою джерела вакууму дозволяє легко та зручно створювати та контролювати рівень від'ємного тиску у дренажно-вакуумній системі, уникаючи її роз'єднання.
Технічний результат. Запропонований пристрій дозволяє ефективно створювати вакуум у дренажно-вакуумній системі, забезпечує контрольований рівень від'ємного тиску, уникаючи її роз'єднання.

Claims (5)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи, що містить шприц для створення від'ємного
  2. 40 тиску, яке відрізняється тим, що пристрій складається з ємності для збору ранового ексудату із портом для з'єднання з дренажем, від якого відходить поліхлорвінілова трубка, до якої приєднано вакуумний манометр (наприклад Новий Сухий Утиліта Вакуумний Манометр Вік) для контролю тиску та після нього - клапан зворотний бензину (наприклад від автомобіля ВАЗ 2108/2109/21099), який працює на пропускання повітря від даної ємності, від якого відходить
  3. 45 поліхлорвінілова трубка, вмонтована в іншу поліхлорвінілову трубку, на дистальному кінці якої приєднано клапан зворотний бензину, який працює на пропускання повітря від шприца, на проксимальному кінці якої приєднано шприц.
  4. ет КА У ск теє 7 У А. ій 1 ие кто 7 мне Е й дент я х пон а
  5. 5. І а АН і х х В повен і в і і ї
    Ї . й как жвлхкаакквюнКи З с. Е їх я» І понене С нддіднннннснн з ОМ: . дчянчнчянн, як дялнк кеннійня З» ОКХ оо ке З Я єю БНО В
UAU201709226U 2017-09-19 2017-09-19 Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи UA123150U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201709226U UA123150U (uk) 2017-09-19 2017-09-19 Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201709226U UA123150U (uk) 2017-09-19 2017-09-19 Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123150U true UA123150U (uk) 2018-02-12

Family

ID=61186438

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201709226U UA123150U (uk) 2017-09-19 2017-09-19 Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123150U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA123150U (uk) Джерело вакууму для дренажно-вакуумної системи
CN209033292U (zh) 一种胸腹腔引流管
CN203196042U (zh) 新型胸腔镜多功能吸引器
CN203954279U (zh) 内科引流装置
CN108175876B (zh) 一种乳腺引流清洗治疗仪
CN204723123U (zh) 一种临床外科手术止血钳
CN209967190U (zh) 一种腹腔穿刺引液用的恒压排液管
RU134429U1 (ru) Вакуумное устройство для стимулирования заживления раны после протезирующей герниопластики послеоперационных вентральных грыж
CN203591473U (zh) 一种胸腔集液引流装置
CN209060136U (zh) 皮下积液综合治疗装置
CN202982743U (zh) 一种胸腔穿刺器
RU164920U1 (ru) Устройство для лечения пневмоторакса
CN209075607U (zh) 可膨宫的可视人流装置
CN218129410U (zh) 一种带有负压功能的腹部伤口引流装置
CN205885962U (zh) 胸腔手术用引流管
CN2621707Y (zh) 一种胸腔引流管
CN205360077U (zh) 一种避免损伤身体组织的便携式吸引器
CN216824300U (zh) 一种新型的胸腔引流管
CN215740772U (zh) 胸、腹腔穿刺负压引流器
CN204050426U (zh) 一种一次性使用穴位拔罐器
CN203943939U (zh) 一种穿刺抽吸器
CN203710421U (zh) 一种留置胸腔引流管
RU150210U1 (ru) Аппарат для поддержания искусственного пневмоторакса
RU138606U1 (ru) Устройство для обтюрации ран
CN211433202U (zh) 一种胸腔穿刺引排针