UA122561U - Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин - Google Patents

Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин Download PDF

Info

Publication number
UA122561U
UA122561U UAU201708845U UAU201708845U UA122561U UA 122561 U UA122561 U UA 122561U UA U201708845 U UAU201708845 U UA U201708845U UA U201708845 U UAU201708845 U UA U201708845U UA 122561 U UA122561 U UA 122561U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
plants
cultivation
water supply
hydrobionts
tank
Prior art date
Application number
UAU201708845U
Other languages
English (en)
Inventor
Олена Вікторівна Гончарова
Андрій Миколайович Пугач
Олександра Олександрівна Дукач
Original Assignee
Олена Вікторівна Гончарова
Андрій Миколайович Пугач
Олександра Олександрівна Дукач
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олена Вікторівна Гончарова, Андрій Миколайович Пугач, Олександра Олександрівна Дукач filed Critical Олена Вікторівна Гончарова
Priority to UAU201708845U priority Critical patent/UA122561U/uk
Publication of UA122561U publication Critical patent/UA122561U/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02ATECHNOLOGIES FOR ADAPTATION TO CLIMATE CHANGE
    • Y02A40/00Adaptation technologies in agriculture, forestry, livestock or agroalimentary production
    • Y02A40/80Adaptation technologies in agriculture, forestry, livestock or agroalimentary production in fisheries management
    • Y02A40/81Aquaculture, e.g. of fish
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P60/00Technologies relating to agriculture, livestock or agroalimentary industries
    • Y02P60/60Fishing; Aquaculture; Aquafarming

Landscapes

  • Cultivation Receptacles Or Flower-Pots, Or Pots For Seedlings (AREA)

Abstract

Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин містить резервуар для вирощування гідробіонтів, джерело світла, компресор, розпилювач повітря, систему трубопроводів, насос, тонкошаровий відстійник, резервуар для культивування рослин. При цьому резервуари для культивування рослин виконані у вигляді лотків і розміщені дворівневім каскадом.

Description

Корисна модель належить до пристроїв, призначених для інтенсивного вирощування гідробіонтів (риба, раки, п'явки) і рослин в системах (пристроях) замкнутого водопостачання (ПЗВ). Даний пристрій може бути застосований в рибництві, тепличному господарстві, рибальстві (для довготривалого утримання живої виловленої риби), а також торгівлі і інших галузях народного господарства, де необхідно довготривало зберігати живі гідробіонти і вирощувати рослини.
Відомий пристрій замкнутого водопостачання (Ю.А. Привезенцев. Вьіращивание рьб в мальх водоемах. - М. "Колос", 2000. - 126 с), що містить резервуар, призначений для утримання гідробіонтів, фільтри для очищення води від продуктів життєдіяльності живих організмів, насосне устаткування.
Недоліком є високе споживання енергії.
Найбільш близьким по суті і результату, що досягається, є пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин (ША 74880
АО1К 63/04; ОТО 33/00; АОТ1О 31/00), що містить резервуар для вирощування гідробіонтів, джерело світла, компресор, розпилювач повітря, систему трубопроводів, насос, тонкошаровий відстійник, резервуар для культивування рослин.
Недоліком є складність конструкції та її експлуатація.
Задачею, що вирішується заявленою корисною моделлю є уніфікація конструкції, можливість заміни резервуарів в процесі вегетації рослин.
Цей результат досягається тим, що резервуари для культивування рослин виконані у вигляді лотків і розміщені дворівневім каскадом.
Загальними ознаками пристрою, що заявляється є резервуар для вирощування гідробіонтів, джерело світла, компресор, розпилювач повітря, систему трубопроводів, насос, тонкошаровий відстійник, резервуар для культивування рослин.
Відмінною ознакою пристрою, що заявляється, є те, що резервуари для культивування рослин виконані у вигляді лотків і розміщені дворівневім каскадом.
За наявними у авторів відомостями сукупність ознак, що заявляються і характеризують суть корисної моделі, не відома на даному рівні техніки.
Отже корисна модель, що заявляється, відповідає критерію "новизна".
Зо Суть корисної моделі, що заявляється, не випливає явно з відомого авторам рівня техніки.
Сукупність ознак, що характеризують відомі рішення, не забезпечує досягнення нових результатів і тільки наявність перерахованих вище відмінних ознак забезпечує одержання нового, більш високого технічного результату.
Корисна модель пояснюється графічно, де на кресленні приведена схема пристрою для замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин.
Згідно з якою, установка замкнутого водопостачання має резервуар 1 для культивування гідробіонтів - риби та раків, п'явок, механічний 2 та біологічний З фільтри, насос 4, резервуари з рослинами (листя салатів, суниця, овочі тощо) 5, колону для озонування 6 та озонатор 7, колону для аерації 8, лінію водопостачання очищеної води 9.
Пристрій працює наступним чином.
Резервуар з гідробіонтами наповнюється водою, вода надходить до резервуарів 5 з гравієм, де культивуються листя салатів, овочі тощо, з контейнерів вода надходить до механічного 2 та біологічного З фільтрів, після чого очищена вода насосом 4 подається до колон 6,8, де озонується та збагачується киснем - аерується. Після проходження послідовних рівнів очищення вода надходить до резервуара з гідробіонтами 1. Впродовж всього циклу на кожній стадії рослини "накопичують" необхідну кількість органічних речовин 3 води після життєдіяльності гідробіонтів, вода очищується поступово шляхом фільтрів на циркуляційним шляхом знову надходить до резервуара 1.
Продукти життєдіяльності риб містять поживні речовини для рослин, не є токсичними для самих риб. Рослини поглинають ці речовини, що забезпечує їм необхідне харчування, і тим самим очищають воду для риб (при цьому рослини і риби ростуть більш активно). Очищена вода повертається назад до риб, потім цикл повторюється. Грунтом для рослин в даному випадку використовується самий звичайний керамзит або гравій.
Рослини і керамзит виконують роль біологічного фільтра. У зв'язку з цим можна збільшити кількість утримання риб в ємності без ризику їх захворювання або отруєння продуктами життєдіяльності. Вода додається лише в міру поглинання рослинами, випаровування в повітрі або видалення біомаси з системи.
Відходи життєдіяльності риб є чудовим натуральним добривом для овочів або квітів. Значно підвищується врожайність і прискорюється дозрівання плодів. У помідорах, вирощених на бо аквапоніці, вміст нітратів зазвичай менше в п'ять-десять разів, ніж у кращих грунтових, а смак і аромат нічим не поступається. В процесі своєї життєдіяльності риби виділяють у воду велику кількість аміаку. Аміак небезпечний для риб, але бактерії, які селяться в субстраті (керамзит, гравій і т.д.), переробляють аміак на менш безпечний нітрит, а нітрити бактерії переробляють в нітрат. Нітрат у свою чергу споживається рослинами, забезпечуючи рибам чисту воду (симбіоз).
Отже, немає необхідності вносити хімічні елементи, а потрібно лише періодично годувати рибу.
Експериментальний зразок пристрою замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин був виготовлений та випробуваний у лабораторних умовах Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, та проходить виробничу перевірку в ПАТ "Бастіон".
Запропонована корисна модель може бути багаторазово відтворена і використана в якості пристрою замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин.
Отже, корисна модель відповідає критерію "промислова застосованість".

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин, що містить резервуар для вирощування гідробіонтів, джерело світла, компресор, розпилювач повітря, систему трубопроводів, насос, тонкошаровий відстійник, резервуар для культивування рослин, який відрізняється тим, що резервуари для культивування рослин виконані у вигляді лотків і розміщені дворівневим каскадом. ки у я, ! тки і (і ! ші Ме КА і і п шо й А ї гер І -
UAU201708845U 2017-09-04 2017-09-04 Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин UA122561U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708845U UA122561U (uk) 2017-09-04 2017-09-04 Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708845U UA122561U (uk) 2017-09-04 2017-09-04 Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122561U true UA122561U (uk) 2018-01-10

Family

ID=60956268

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201708845U UA122561U (uk) 2017-09-04 2017-09-04 Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122561U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11751545B2 (en) Integrated multi-trophic farming process
KR101727485B1 (ko) 자연생태환경을 이용한 식물식재 수질정화 양어장치
El Nadi et al. Desalination using algae ponds under nature Egyptian conditions
JP2018042540A (ja) メディアベッド、システム、栽培方法及び養殖方法
Keeratiurai Efficiency of wastewater treatment with hydroponics
Blidariu et al. Evaluation of nitrate level in green lettuce conventional grown under natural conditions and aquaponic system.
Suryawanshi Hydroponic cultivation approaches to enhance the contents of the secondary metabolites in plants
JP7406776B1 (ja) アクアポニックスシステム
Sharma et al. Controlled Environment Ecosystem: A plant growth system to combat climate change through soilless culture
UA122561U (uk) Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин
KR20200135008A (ko) 수질정화식물이 식재된 구조체를 이용한 양식 시스템
UA119635U (uk) Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин
UA145034U (uk) Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин
UA123518U (uk) Пристрій замкнутого водопостачання для комбінованого інтенсивного вирощування гідробіонтів і рослин
UA123521U (uk) Пристрій рециркуляційного водопостачання для отримання органічної продукції в аквакультурі
UA120645U (uk) Пристрій рециркуляційного водопостачання для отримання органічної продукції в аквакультурі
UA126599U (uk) Пристрій рециркуляційного водопостачання для отримання органічної продукції в аквакультурі
UA120644U (uk) Пристрій рециркуляційного водопостачання для отримання органічної продукції в аквакультурі
CN100497200C (zh) 鲢鱼、草鱼、刚毛藻和透明溞协同控藻的方法
Krotova et al. Performance improvement of aquaponics systems when using microbiological strains in them
UA124426U (uk) Пристрій рециркуляційного водопостачання для отримання екологічно безпечної продукції в аквакультурі
CN113661234A (zh) 基于微藻的土壤接种系统及使用方法
Fedorova et al. The method of complex biological water treatment in aquaponic recirculation systems
CN110036838B (zh) 果蔬与水产生态水复合自循环养殖方法
CN110036837B (zh) 果蔬、水产与猪的复合自循环养殖方法