UA122156C2 - Автоматичний вимикач - Google Patents

Автоматичний вимикач Download PDF

Info

Publication number
UA122156C2
UA122156C2 UAA201803893A UAA201803893A UA122156C2 UA 122156 C2 UA122156 C2 UA 122156C2 UA A201803893 A UAA201803893 A UA A201803893A UA A201803893 A UAA201803893 A UA A201803893A UA 122156 C2 UA122156 C2 UA 122156C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
lever
contact
arc
circuit breaker
movable contact
Prior art date
Application number
UAA201803893A
Other languages
English (en)
Inventor
Цзіньбао Чжу
Цзиньбао ЧЖУ
Чуньлей Гу
Каньюань ЛЮ
Гаошен Хе
Тянь НАНЬ
Original Assignee
Бейцзін Піплз Електрік Плант Ко., Лтд.
Бейцзин Пиплз Электрик Плант Ко., Лтд.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Бейцзін Піплз Електрік Плант Ко., Лтд., Бейцзин Пиплз Электрик Плант Ко., Лтд. filed Critical Бейцзін Піплз Електрік Плант Ко., Лтд.
Publication of UA122156C2 publication Critical patent/UA122156C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H71/00Details of the protective switches or relays covered by groups H01H73/00 - H01H83/00
    • H01H71/10Operating or release mechanisms
    • H01H71/12Automatic release mechanisms with or without manual release
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H3/00Mechanisms for operating contacts
    • H01H3/32Driving mechanisms, i.e. for transmitting driving force to the contacts
    • H01H3/46Driving mechanisms, i.e. for transmitting driving force to the contacts using rod or lever linkage, e.g. toggle

Landscapes

  • Breakers (AREA)
  • Driving Mechanisms And Operating Circuits Of Arc-Extinguishing High-Tension Switches (AREA)

Abstract

Запропонований автоматичний вимикач, який включає в себе рухомий контакт, нерухомий контакт, обертовий вал і виконавчий механізм, при цьому: рухомий контакт виконаний з можливістю обертання навколо осі обертання обертового вала відносно нерухомого контакта, і коло замикається або розмикається в результаті з'єднання або роз'єднання рухомого контакта і нерухомого контакта; виконавчий механізм включає в себе верхній важіль, нижній важіль і рукоятку, причому верхній важіль виконаний з можливістю обертання навколо кінця верхнього важеля під дією рукоятки, інший кінець верхнього важеля з можливістю обертання з'єднаний з кінцем нижнього важеля валом шарніра важеля, і інший кінець нижнього важеля шарнірно з'єднаний з обертовим валом, так що верхній важіль і нижній важіль мають можливість приведення в рух обертового вала для приведення в обертання рухомого контакта; передбачено заздалегідь визначене співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля, а також між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала, так що рухомий контакт повертається на кут більш ніж 30° при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта. Запропонований автоматичний вимикач відрізняється підвищеною ефективністю розмикання.

Description

Галузь техніки
Цей винахід в цілому має відношення до галузі електричних вимикачів і, більш конкретно, до автоматичного вимикача.
Передумови до створення винаходу
Автоматичний вимикач, як елемент захисту системи передавання і розподілу енергії, може своєчасно відключити живлення кола при виникненні в цьому колі струму пошкодження, щоб захистити цілісність кола і відповідних електричних навантажень. Як правило, автоматичний вимикач виконує функцію захисту від перенавантаження, функцію захисту від короткого замикання і функцію захисту від залишкового струму. Оскільки системи передавання і розподілу енергії швидко розвиваються, є потреба в автоматичному вимикачі, який забезпечує більш високу надійність розмикання і має менші габаритні розміри.
Автоматичний вимикач широко розповсюдженої в цей час конструкції включає в себе щонайменше один механізм контактування, який виконаний з можливістю замикання або розмикання, механізм замикання і розмикання, блок відключення, дугогасильний механізм і основну пружину, яка працює разом із механізмом замикання і розмикання і блоком відключення. Механізм замикання і розмикання складається з виконавчого механізму і важільного механізму, при цьому основна пружина автоматичного вимикача може впливати на важільний механізм під час роботи виконавчого механізму, так що механізм контактування може бути замкнений або розімкнений вручну або блоком відключення, якщо в колі виникає несправність.
На практиці, щоб забезпечити ефективність розмикання автоматичного вимикача, звичайно збільшують габаритні розміри автоматичного вимикача або довжину рухомого контакта механізму контактування з тим, щоб зберегти великий проміжок між рухомим контактом і нерухомим контактом механізму контактування або збільшити простір для встановлення дугогасильного механізму. Однак безумовна необхідність збільшення габаритних розмірів автоматичного вимикача для підвищення ефективності розмикання автоматичного вимикача, передбачувана описаними вище рішеннями, може, с одного боку, знизити надійність замикання автоматичного вимикача, і з іншого боку - знизити попит на такий автоматичний вимикач на ринку.
Отже, є необхідність у створенні нового автоматичного вимикача.
Суть винаходу
З врахуванням однієї або декількох з описаних вище проблем, в одному з аспектів цього винаходу запропонований автоматичний вимикач, який включає в себе рухомий контакт, нерухомий контакт, обертовий вал і виконавчий механізм, при цьому: рухомий контакт виконаний з можливістю обертання навколо осі обертання обертового вала відносно нерухомого контакта, і коло замикається або розмикається в результаті з'єднання або роз'єднання рухомого контакта і нерухомого контакта; виконавчий механізм включає в себе верхній важіль, нижній важіль і рукоятку, причому верхній важіль виконаний з можливістю обертання навколо кінця верхнього важеля під дією рукоятки, інший кінець верхнього важеля з можливістю обертання з'єднаний з кінцем нижнього важеля валом шарніра важеля, і інший кінець нижнього важеля шарнірно з'єднаний з обертовим валом, так що згаданий верхній важіль і згаданий нижній важіль придатні для приведення в обертання обертового вала для приведення в обертання рухомого контакта; при цьому співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля, а також співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала, заздалегідь визначені так, що рухомий контакт повертається на кут більш ніж 307" при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта.
В одному з аспектів цього винаходу співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля становить більш ніж 0,78, і співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала становить більш ніж 1,28.
В одному з аспектів цього винаходу співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля становить 0,95, і співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала становить 1,57.
В одному з аспектів цього винаходу автоматичний вимикач додатково включає в себе обмежувальний елемент, з можливістю обертання встановлений в автоматичному вимикачі, при цьому кінець верхнього важеля шарнірно з'єднаний з обмежувальним елементом, і на 60 обмежувальному елементі встановлена обмежувальна напрямна, яка обмежує діапазон переміщення вала шарніра важеля обмежувальною поверхнею і тим самим обмежує діапазон переміщення верхнього важеля.
В одному з аспектів цього винаходу автоматичний вимикач додатково включає в себе вал шарніра обмежувального елемента, призначений для кріплення обмежувального елемента, при цьому вал шарніра обмежувального елемента виконаний так, щоб припиняти обертання верхнього важеля при з'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта.
В одному з аспектів цього винаходу автоматичний вимикач додатково включає в себе елемент запобігання зворотному переміщенню дуги, встановлений на рухомому контакті, при цьому елемент запобігання зворотному переміщенню дуги виконаний з можливістю обертання разом із рухомим контактом і призначений для запобігання переміщенню електричної дуги, яка виникає при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта, у напрямку до виконавчого механізму.
В одному з аспектів цього винаходу елемент запобігання зворотному переміщенню дуги являє собою дугоподібну пластину, яка має увігнуту поверхню і опуклу поверхню, які є протилежними одна інший.
В одному з аспектів цього винаходу автоматичний вимикач додатково включає в себе напрямний елемент, який стикається з поверхнею елемента запобігання зворотному переміщенню дуги так, щоб спрямовувати рух елемента запобігання зворотному переміщенню дуги.
В одному з аспектів цього винаходу згаданий напрямний елемент встановлений на обертовому валі і має опуклу напрямну поверхню, при цьому згадана увігнута поверхня ковзає по суті по згаданій опуклій напрямній поверхні, коли елемент запобігання зворотному переміщенню дуги обертається разом із рухомим контактом.
В одному з аспектів цього винаходу напрямний елемент має увігнуту напрямну поверхню, при цьому згадана опукла поверхня ковзає по суті по згаданій увігнутій напрямній поверхні, коли елемент запобігання зворотному переміщенню дуги обертається разом із рухомим контактом.
В автоматичному вимикачі, виконаному відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, зміна співвідношень між робочими довжинами відповідних важелів важільного механізму у виконавчому механізмі для з'єднання і роз'єднання рухомого контакта і нерухомого контакта
Зо дозволяє збільшити кут повороту рухомого контакта і тим самим збільшити відстань розмикання між рухомим контактом і нерухомим контактом, коли вони розімкнені, що забезпечує суттєве підвищення ефективності і надійності розмикання автоматичного вимикача при мінімізації його розмірів.
Короткий опис фігур
Цей винахід може бути краще зрозумілим з наведеного нижче опису варіантів його здійснення, ілюстрованого супровідними фігурами.
Інші особливості, цілі і переваги цього винаходу стануть зрозумілими з детального опису варіантів його здійснення, які не обмежують обсяг цього винаходу, ілюстрованого супровідними фігурами, на яких однаковими або подібними позиціями позначені однакові або подібні елементи.
Фіг. 1 являє собою спрощене зображення в розрізі автоматичного вимикача, виконаного відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, в замкненому стані.
Фіг. 2 являє собою спрощене зображення рухомого контакта в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1.
Фіг. ЗА являє собою спрощене зображення елемента запобігання зворотному переміщенню дуги, показаного у напрямку до вала в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1, і Фіг. ЗВ являє собою спрощене зображення елемента запобігання зворотному переміщенню дуги, показаного у напрямку від вала в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1.
Фіг. 4 являє собою спрощене зображення обертового вала в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1.
Фі. 5 являє собою спрощене зображення утримувального елемента в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1.
Фіг. б являє собою спрощене зображення виконавчого механізму в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1, в замкненому стані.
Фіг. 7 являє собою спрощене зображення обмежувального елемента відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу.
Фіг. 8 являє собою спрощене зображення в розрізі автоматичного вимикача, виконаного відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, в розімкненому стані.
Фіг. 9 являє собою спрощене зображення виконавчого механізму в автоматичному вимикачі, бо показаному на Фіг. 1, в розімкненому стані.
Фіг. 10 являє собою епюру напружених станів важільного механізму в автоматичному вимикачі, показаному на Фіг. 1.
Фіг. 11А являє собою спрощену схему важільного механізму, в якому співвідношення робочих довжин відповідних важелів встановлені відповідно до вибраних параметрів, і Фіг. 118 являє собою спрощену схему важільного механізму, в якому співвідношення робочих довжин відповідних важелів встановлені відповідно до відомого рівня техніки.
Детальний опис винаходу
Нижче описані наведені для прикладу варіанти здійснення і особливості різних аспектів цього винаходу. Для того, щоб забезпечити повне розуміння цього винаходу, в наведеному нижче детальному описі розкрито багато конкретних подробиць. Однак спеціалістам у цій галузі зрозуміло, що цей винахід може бути здійснений на практиці без деяких зі згаданих конкретних подробиць. Наведений нижче опис варіантів здійснення цього винаходу призначений для забезпечення кращого розуміння суті ілюстративних прикладів здійснення цього винаходу. В наведеному нижче описі і на супровідних фігурах загальновідомі пристрої і способи не розглянуті для запобігання надмірного ускладнення опису цього винаходу. Крім того, для ясності деякі ділянки і вигляди в розрізі показані у збільшеному масштабі. На супровідних фігурах однаковими позиціями позначені подібні або однакові конструктивні елементи, тому детальний опис таких елементів опущений. Крім того, описані особливості, конструктивні елементи або характеристики можуть бути включені в один або декілька варіантів здійснення цього винаходу, для якого(-их) вони є прийнятними. Вживані в наведеному нижче описі терміни, які мають відношення до орієнтації, означають напрямок, показаний на супровідних фігурах, і не вживаються в обмежувальному сенсі відносно конкретного виконання автоматичного вимикача за цим винаходом.
Фіг. 1 являє собою спрощене зображення в розрізі автоматичного вимикача 100, виконаного відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, в замкненому стані. Автоматичний вимикач 100 включає в себе рухомий контакт 21, нерухомий контакт 22, виконавчий механізм 30, розмикальний блок і дугогасильний механізм. Рухомий контакт 21 і нерухомий контакт 22 електрично з'єднані з виводом джерела живлення і виводом навантаження, відповідно, для утворення основного кола автоматичного вимикача 100. Розмикальний блок з'єднаний з основним колом автоматичного вимикача 100, і він може захищати відповідні компоненти і навантаження в колі, своєчасно роз'єднуючи рухомий контакт 21 і нерухомий контакт 22 шляхом їх розмикання при виникненні в колі струму пошкодження. Виконавчий механізм 30 за необхідності може бути приведений в дію для роз'єднання рухомого контакта 21 і нерухомого контакта 22 з тим, щоб відключити струм в основному колі автоматичного вимикача 100 і, таким чином, захистити залежні електричні пристрої і навантаження.
Зокрема, автоматичний вимикач 100 включає в себе корпус 11, який використовується як зовнішній захисний елемент, виготовлений з ізоляційних матеріалів. Корпус 11 включає в себе основу 11а і корпус 116 кришки, і ці основа 114 і корпус 1165 кришки разом утворюють корисний об'єм, в якому розміщені відповідні компоненти автоматичного вимикача 100.
Перший вивід 12 і другий вивід 13, які узгоджуються з виводом джерела живлення і виводом навантаження, відповідно, встановлені всередині корпусу 11. Перший вивід 12 і другий вивід 13 відповідно встановлені на двох протилежних один іншому краях корпусу 11, так що вони безперешкодно можуть бути з'єднані із зовнішніми провідниками. Крім того, в іншому варіанті здійснення цього винаходу перший вивід 12 і другий вивід 13 можуть не бути встановлені на двох протилежних один іншому краях корпусу 11. Наприклад, перший вивід 12 і другий вивід 13 можуть бути встановлені на одному і тому самому краї або на інших частинах корпусу, якщо такий варіант їх розташування забезпечує можливість електричного з'єднання автоматичного вимикача із зовнішніми джерелами живлення і навантаженнями.
Один кінець нерухомого контакта 22 обернений до рухомого контакта 21 і споряджений нерухомою контакт-деталлю 221, а інший кінець нерухомого контакта 22 простягається у напрямку до першого виводу 12 і електрично з'єднаний з першим виводом 12. Один кінець рухомого контакта 21 з можливістю обертання утримується обертовим валом 34 всередині корпусу 11, а інший кінець рухомого контакта 21 споряджений рухомою контакт-деталлю 211.
Рухомий контакт 21 електрично з'єднаний з другим виводом 13, так що між першим виводом 12 і другим виводом 13 утворюється основне коло автоматичного вимикача 100. Рухома контакт- деталь 211 і нерухома контакт-деталь 221 працюють разом як замикні і розмикні контакт-деталі для керування підключенням або відключенням основного кола. Зокрема, один кінець нерухомого контакта 22 електрично з'єднаний з першим виводом 12, і зовнішня поверхня, утворена зігнутим елементом на іншому кінці нерухомого контакта 22, споряджена нерухомою бо контакт-деталлю 221, так що нерухома контакт-деталь 221 електрично з'єднана з першим виводом 12. Фіг. 2 являє собою спрощене зображення рухомого контакта 21 відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу. Той кінець рухомого контакта 21, який підлягає з'єднанню з нерухомим контактом 22, являє собою контактний кінець 215, а інший кінець рухомого контакта 21, який перебуває на певній відстані від контактного кінця 215 і з'єднаний з обертовим валом 34, являє собою нерухомий кінець 216. Дугоїзоляційний елемент 23 встановлений поблизу контактного кінця 215 і з трьох боків охоплює рухомий контакт 21, запобігаючи переміщенню електричної дуги, яка виникає при роз'єднанні рухомого контакта 21 і нерухомого контакта 22, у напрямку до рухомого контакта 21 від нерухомої контакт-деталі 221, тим самим запобігаючи пошкодженню рухомого контакта 21 електричною дугою, при цьому пошкодження рухомого контакта 21 може призвести до скорочення терміну служби рухомого контакта і зменшення контактного тиску між рухомою контакт-деталлю і нерухомою контакт- деталлю.
Відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, на супровідних фігурах зображений наведений як приклад однополюсний автоматичний вимикач. Автоматичний вимикач також може являти собою багатополюсний автоматичний вимикач, в якому певні механізми контактування, які відповідають різним гілкам кола, встановлені паралельно на спільній основі.
Наприклад, автоматичний вимикач може являти собою триполюсний автоматичний вимикач, і для кола з трьома гілками потрібні три механізми контактування, три пари виводів тощо, причому відповідні механізми контактування можуть бути однаковими. В багатополюсному автоматичному вимикачі обертовий вал може бути встановлений перпендикулярно відповідним механізмам контактування, з тим щоб обертовий вал приводив в обертання відповідні механізми контактування. Таким чином, виконавчий механізм може бути з'єднаний з рухомим контактом і нерухомим контактом в проміжному положенні так, щоб приводити в обертання згаданий обертовий вал.
Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги встановлений на рухомому контакті 21 і призначений для запобігання переміщенню електричної дуги, яка виникає при роз'єднанні рухомого контакта 21 і нерухомого контакта 22, у напрямку до виконавчого механізму 30 (тобто він запобігає переміщенню електричної дуги у напрямку до обертового вала 34 і важільного механізму). Фіг.
Зо ЗА являє собою спрощене зображення елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, показаного у напрямку до вала в автоматичному вимикачі 100, виконаному відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, і Фіг. ЗВ являє собою спрощене зображення елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, показаного у напрямку від вала. Зокрема, елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги являє собою дугоподібну пластину, яка має увігнуту поверхню 7За і опуклу поверхню 736, при цьому отвір 71, через який проходить рухомий контакт 21, розташований на поздовжній осі елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги поблизу його звуженого краю, і елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги встановлений на рухомому контакті 21 вздовж його поздовжнього напрямку через отвір 71, так що елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги має можливість обертання разом із рухомим контактом 21. Ділянка нижче отвору 71 елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги може запобігати переміщенню електричної дуги у напрямку до виконавчого механізму 30. Щоб уникнути значних коливань елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, коли він обертається разом із рухомим контактом 21, отвір 71 виконаний в точній відповідності до форми рухомого контакта 21. Елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги після встановлення розташований у ближнього до нерухомого кінця 216 краю дугоізоляційного елемента 23, при цьому верхня кромка отвору 71 спирається на верхню поверхню 214 рухомого контакта 21, і дугоїзоляційний елемент 23 може функціонувати як обмежувальний елемент, який запобігає відділенню елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги від рухомого контакта 21 з контактного кінця 215 вздовж поздовжнього напрямку рухомого контакта 21, так що рухомий контакт 21 може зафіксувати елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги без будь-якого додаткового обмежувального пристрою.
Щоб уникнути значних коливань елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, коли він обертається разом із рухомим контактом 21, передбачені напрямні елементи, які відповідають увігнутій поверхні 7За і опуклій поверхні 736 елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, які спрямовують рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги по траєкторії дуги. Ці напрямні елементи встановлені з обох боків від елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги вздовж поздовжнього напрямку рухомого контакта 21, і вони стикаються з відповідними поверхнями елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги 60 в двох напрямках, тим самим спрямовуючи рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги. Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу напрямний елемент виконаний з опуклою напрямною поверхнею 352, яка відповідає увігнутій поверхні 7За, при цьому згадана опукла напрямна поверхня спрямовує рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги з боку увігнутої поверхні 7За. Зокрема, обертовий вал 34, призначений для приведення в обертання рухомого контакта 21, розташований нижче виконавчого механізму 30, і обертовий вал 34 виконаний так, щоб його вісь обертання була першою нерухомою точкою "О" опори важеля для приведення в обертання рухомого контакта 21. Фіг. 4 являє собою спрощене зображення обертового вала 34 відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу. В прикладі, показаному на Фіг. 4, обертовий вал 34 може приводити в обертання рухомі контакти 21 багатополюсного автоматичного вимикача, і обертовий вал 34 споряджений допоміжним напрямним елементом 35, який відповідає рухомому контакту 21 на кожному полюсі. Допоміжний напрямний елемент 35 являє собою віялоподібні виступи, розташовані на обертовому валі 34, і вони можуть бути виконані як єдине ціле з обертовим валом 34 або можуть являти собою деталь, виконану окремо від обертового вала 34. Опукла напрямна поверхня 352 утворена двома кромками, які розташовані на віддаленому від обертового вала 34 кінці віялоподібних виступів допоміжного напрямного елемента 35, і між віялоподібними виступами утворений утримувальний паз 351, який вміщує рухомий контакт 21. Нерухомий кінець 216 рухомого контакта 21 перебуває в пружному з'єднанні з обертовим валом 34, яке утворено за допомогою кріпильних отворів 212 і 213 і контактної пружини, так що рухомий контакт 21 має можливість пружного переміщення в напрямку, протилежному напрямку переміщення для утворення контакту між рухомим контактом 21 і нерухомим контактом 22, і асинхронного з обертовим валом 34, коли рухомий контакт 21 і нерухомий контакт 22 повністю зімкнені, або пружного переміщення у напрямку до положення розмикання і асинхронного з обертовим валом 34, коли в колі виникає великий струм короткого замикання. При цьому довжина опуклої напрямної поверхні 352 має бути встановлена так, щоб відповідати довжині дуги увігнутої поверхні 7За елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, так що увігнута поверхня 7За ковзає по суті по опуклій напрямній поверхні 352, коли елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги обертається разом із рухомим контактом 21. Таким чином, елемент 70 запобігання зворотному
Зо переміщенню дуги не буде коливатися при обертанні, і тиск на рухомий контакт 21 не буде залежати від коливань елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги. Таким чином, елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги закріплений більш стійко, і відповідні компоненти, такі як обертовий вал і важільний механізм, можуть бути ефективно захищені від електричної дуги.
В описаних вище варіантах здійснення цього винаходу допоміжний напрямний елемент 35 виконаний у вигляді віялоподібних виступів, при цьому він має утримувальний паз 351 для вміщення рухомого контакта 21 і утворює напрямну ковзання для елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, яка спрямовує рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги за допомогою поверхонь виступів на обертовому валі 34. Однак обсяг цього винаходу не обмежений описаними вище варіантами його здійснення. В іншому варіанті здійснення цього винаходу допоміжний напрямний елемент також може бути виконаний у вигляді напікруглих або прямокутних виступів, споряджених двома напрямними ковзання, на обертовому валі 34, або у вигляді виступів іншої форми з напрямними поверхнями, і такий допоміжний напрямний елемент також може вміщати рухомий контакт 21 і спрямовувати рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги.
Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу напрямний елемент також спрямовує рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги на стороні опуклої поверхні 7365 за допомогою увігнутої напрямної поверхні 82. Фіг. 5 являє собою спрощене зображення утримувального елемента 80 в автоматичному вимикачі 100 відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу. Зокрема, утримувальний елемент 80 виконаний у вигляді пластин, виготовлених з ізоляційних матеріалів, і розташований поблизу контактного кінця 215 рухомого контакта 21 всередині корпусу 11. В утримувальному елементі 80 виконаний видовжений паз 81, ширина якого відповідає ширині рухомого контакта 21, цей видовжений паз робить верхню частину утримувального елемента 80 з'єднувальним елементом, а нижню частину утримувального елемента 80 - відділеним елементом. Контактний кінець 215 рухомого контакта 21 вставлений в паз 81 і завжди утримується всередині паза 81, коли рухомий контакт 21 обертається навколо першої нерухомої точки "ОО" опори. Дві опорні пластини, які виступають з поверхні утримувального елемента 80, встановлені напроти обертового вала 34, видовжені краї згаданих двох опорних пластин утворюють увігнуті напрямні поверхні 82, які бо відповідають опуклій поверхні 730. Коли рухомий контакт 21 і утримувальний елемент 80 встановлені разом, опукла поверхня 730 елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги по суті відповідає увігнутій напрямній поверхні 82, так що опукла поверхня 73Б ковзає по суті по увігнутій напрямній поверхні 82, коли елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги обертається разом із рухомим контактом 21. Таким чином, елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги не буде коливатися при обертанні, і тиск на рухомий контакт 21 не буде залежати від коливань елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги. Таким чином, напрямна ковзання, утворена згаданою опуклою напрямною поверхнею і згаданою увігнутою напрямною поверхнею, обмежує і спрямовує рух елемента 70 запобігання зворотному переміщенню дуги, коли він обертається разом із рухомим контактом 21, тому елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги закріплений більш стійко, і відповідні компоненти, такі як обертовий вал і важільний механізм, можуть бути ефективно захищені від електричної дуги.
В описаних вище варіантах здійснення цього винаходу елемент 70 запобігання зворотному переміщенню дуги являє собою дугоподібну пластину, призначену для запобігання переміщенню електричної дуги, яка виникає при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта, у напрямку до виконавчого механізму. Однак конструкція елемента запобігання зворотному переміщенню дуги не обмежена описаним вище варіантом виконання. В іншому варіанті здійснення цього винаходу відповідно до фактично наявного простору для встановлення або відповідно до конкретних вимог компоновки елемент запобігання зворотному переміщенню дуги також може бути виконаний у вигляді елемента плоскої пластинчатої форми або елемента іншої пластинчатої або блочної форми, який також може запобігати переміщенню електричної дуги, яка виникає при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта, у напрямку до виконавчого механізму.
Фіг. б являє собою спрощене зображення виконавчого механізму 30 в автоматичному вимикачі 100, виконаному відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, в замкненому стані. Виконавчий механізм 30 включає в себе рукоятку 311, важіль 38, обмежувальний елемент 37, важільний механізм і основну пружину (не показана). Зокрема, важіль 38 може бути з можливістю повертання встановлений всередині корпусу 11 і з'єднаний з рукояткою 311 з можливістю від'єднання; обмежувальний елемент 37 може бути закріплений
Зо всередині корпусу 11 з можливістю повертання і шарнірно з'єднаний з верхнім важелем 32; рукоятка 311 виступає за межі верхньої поверхні корпусу 115 кришки, щоб забезпечити можливість примусового повертання важеля 38 під дією зовнішньої сили.
Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу передбачені два важільні механізми, які симетрично з'єднані з обмежувальним елементом 37. Зокрема, кожний важільний механізм включає в себе верхній важіль 32 і нижній важіль 33, які взаємодіють між собою, при цьому один кінець верхнього важеля 32 спирається на другу нерухому точку "С" опори з можливістю обертання, а інший кінець верхнього важеля 32 з можливістю обертання шарнірно з'єднаний з нижнім важелем 33 валом 36 шарніра важеля, центр якого є рухомою точкою "В" опори.
Фіг. 7 являє собою спрощене зображення обмежувального елемента 37 відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу. Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу в обмежувальному елементі 37 передбачена обмежувальна напрямна, і ця обмежувальна напрямна обмежує осьове переміщення вала 36 шарніра важеля і діапазон переміщення вала 36 шарніра важеля під дією згаданої основної пружини, тим самим обмежуючи діапазон переміщення верхнього важеля 32. Зокрема, обмежувальний елемент 37 має дві з'єднувальні бокові стінки, які симетричні одна відносно іншої; на цих з'єднувальних бокових стінках встановлені дві обмежувальні напрямні, які відповідають двом важільним механізмам, розташованим з обох боків від обмежувального елемента 37. Як показано на Фіг. 7, бокова обмежувальна поверхня 371 використовується для обмеження осьового переміщення вала 36 шарніра важеля з тим, щоб уникнути осьових коливань вала 36 шарніра важеля; передня обмежувальна поверхня 372 використовується для обмеження переміщення верхнього важеля 32 з тим, щоб зупиняти верхній важіль в положенні розмикання; задня обмежувальна поверхня 373 використовується для обмеження переміщення верхнього важеля 32 з тим, щоб зупиняти верхній важіль в положенні замикання; у такий спосіб може бути реалізовано точне позиціонування положень розмикання і замикання важільного механізму. Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу обмежувальний елемент 37 разміщений всередині корпусу 11 з можливістю обертання валом 39 шарніра обмежувального елемента, який також виконує обмежувальну функцію для верхнього важеля 32, який має відповідний виріз, з тим, щоб зупиняти верхній важіль 32 в положенні замикання замість задньої обмежувальної бо поверхні 373. Нижній важіль 33 шарнірно з'єднаний з обертовим валом 34 штифтом, який проходить через з'єднувальний отвір 353 допоміжного напрямного елемента 35 (як показано на
Фіг. 4), так що обертовий вал 34 може приводити в обертання рухомий контакт 21. Привідний кінець основної пружини (не показана) прикріплений до відповідного пружинного кріплення на важелі, і ведений кінець основної пружини з'єднаний з валом 36 шарніра важеля. Основна пружина прикладає тягнучу силу до вала 36 шарніра важеля, так що важільний механізм має можливість приведення в рух обертового вала 34 для приведення в обертання рухомого контакта 21.
Принципи роботи виконавчого механізму 30 описані нижче з посиланням на Фіг. 1, Фіг. б і
Фіг. 8-10. Фіг. 8 являє собою спрощене зображення в розрізі автоматичного вимикача 100, виконаного відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, в розімкненому стані.
Фіг. 9 являє собою спрощене зображення виконавчого механізму 30 в автоматичному вимикачі 100, виконаному відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу, в розімкненому стані. Фіг. 10 являє собою епюру напружених станів важільного механізму відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу.
Для того, щоб ясно описати дії виконавчого механізму 30, який керує рухомим контактом 21 їі нерухомим контактом 22 для їх з'єднання і роз'єднання, дії виконавчого механізму 30 можуть бути спрощено зображені як напружені стани важільного механізму, показані на Фіг. 10. На фіг. 10 точка "с" відповідає точці кріплення привідного кінця основної пружини, точка "С" відповідає другій нерухомій точці опори верхнього важеля 32, точка "В" відповідає точці шарнірного зчленування вала 36 шарніра важеля між верхнім важелем 32 і нижнім важелем 33, точка "А" відповідає точці шарнірного зчленування між нижнім важелем 33 і обертовим валом 34 (тобто положенню шарніра обертового вала 34), і точка "ОО" відповідає центральній осі обертання обертового вала 34, а також є першою нерухомою точкою опори. Положення першої нерухомої точки "ОО" опори і другої нерухомої точки "С" опори є фіксованими, тому чотириважільний рухомий механізм складається з важелів СВ, ВА, ОА і СО, при цьому робоча довжина верхнього важеля 32 дорівнює довжині лінії між точкою шарнірного зчленування верхнього важеля 32 і валом 36 шарніра важеля, а робоча довжина нижнього важеля 33 дорівнює довжині лінії між валом 36 шарніра важеля і положенням "А" шарніра обертового вала 34. Відповідно, на Фіг. 10 лінія СВ, лінія ВІ і лінія СВ' відповідають лініям (осям) дії тягнучої сили основної пружини,
Зо прикладуваної до вала 36 шарніра важеля, коли важільний механізм переміщується в положення розмикання, проміжне положення і положення замикання; лінія СА, лінія СА! і лінія
СА" відповідають різним положенням важільного механізму під дією тягнучої сили основної пружини, прикладуваної до вала 36 шарніра важеля, коли важільний механізм переміщується в положення розмикання, проміжне положення і положення замикання; лінія ОА, лінія ОА і лінія
ОА" відповідають положенню розмикання, проміжному положенню і положенню замикання поворотного важеля, утвореного відстанню від положення шарнірного зчленування між нижнім важелем 33 і обертовим валом 34 до осі "О" обертання обертового вала 34 під дією основної пружини, коли важільний механізм переміщується в положення розмикання, проміжне положення і положення замикання, ці лінії також відповідають трьеом положенням рухомого контакта. Кут (тобто РОАА"' на Фіг. 10) від положення замикання до положення розмикання рухомого контакта 21 (тобто згаданого поворотного важеля) являє собою кут повороту рухомого контакта в автоматичному вимикачі. Чим більше кут повороту рухомого контакта, тим більше відстань розмикання між рухомим контактом і нерухомим контактом при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта.
Важільний механізм може бути перемкнений в положення замикання або положення розмикання повертанням рукоятки 311 в положення з'єднання (показано на Фіг. б) або положення роз'єднання (показано на Фіг. 9), відповідно. Важільний механізм перемикає автоматичний вимикач 100 у стан замикання або стан розмикання, перемикаючись між положенням роз'єднання і положенням з'єднанняі, взаємодіючи з основною пружиною, з'єднуючи або роз'єднуючи рухомий контакт 21 і нерухомий контакт 22. Зокрема, якщо необхідно перемкнути важільний механізм виконавчого механізму 30 з положення розмикання в положення замикання, рукоятку 311 примусово переміщують з положення роз'єднання, показаного на Фіг. 9, в положення з'єднання, показане на Фіг. 6. В цей момент основна пружина може негайно перемістити верхній важіль 32 і нижній важіль 33 із зігнутого положення, показаного на Фіг. 9, у випрямлене положення, показане на Фіг. 6, прикладаючи тягнучу силу до вала 36 шарніра важеля з тим, щоб привести в обертання проти годинникової стрілки обертовий вал 34 і рухомий контакт 21 і тим самим з'єднати рухому контакт-деталь 211 і нерухому контакт-деталь 221. Відповідно, тягнуча сила, прикладувана від точки "с" до точки "В", чинить тягнучу дію одночасно на верхній важіль і на нижній важіль, які перебувають у зігненому бо положенні, і тим самим переміщує їх із зігнутого положення СВ і ВА у проміжне положення СВІ і
А181 і потім у випрямлене положення СВ" і А"В". | навпаки, якщо необхідно перемкнути важільний механізм виконавчого механізму 30 з положення замикання в положення розмикання, рукоятку 311 примусово переміщують з положення з'єднання, показаного на Фіг. б, в положення роз'єднання, показане на Фіг. 9. В цей момент основна пружина може негайно перемістити верхній важіль 32 і нижній важіль 33 з випрямленого положення, показаного на Фіг. б, у зігнуте положення, показане на Фіг. 9, прикладаючи тягнучу силу до вала 36 шарніра важеля з тим, щоб привести в обертання за годинниковою стрілкою обертовий вал 34 і рухомий контакт 21 і тим самим роз'єднати рухому контакт-деталь 211 і нерухому контакт-деталь 221. На відміну від
Фіг. 9, на епюрі напружених станів, показаній на Фіг. 10, тягнуча сила, прикладувана від точки "с" до точки "В", переміщує верхній важіль і нижній важіль з випрямленого положення СВ" і АВ" у проміжне положення СВІ і А1В1, а потім у зігнуте положення СВ і АВ.
Відповідно до одного з варіантів здійснення цього винаходу у виконавчому механізмі 30 в автоматичному вимикачі 100 можна встановити такий кут повороту рухомого контакта, величина якого перевищує 30", встановленням заздалегідь визначених співвідношень між робочими довжинами відповідних важелів важільного механізму, що дозволяє забезпечити більшу відстань розмикання між рухомим контактом 21 і нерухомим контактом 22 при їх роз'єднанні без необхідності збільшення габаритних розмірів автоматичного вимикача, а також суттєво підвищити ефективність розмикання автоматичного вимикача.
Фіг. 11А являє собою спрощене зображення важільного механізму, в якому співвідношення робочих довжин відповідних важелів встановлені відповідно до вибраних параметрів. Фіг. 118 являє собою спрощене зображення важільного механізму, в якому співвідношення робочих довжин відповідних важелів встановлені відповідно до відомого рівня техніки. У відомому важільному механізмі, показаному на Фіг. 11В, кут повороту рухомого контакта становить 30", співвідношення робочих довжин СВ і АВ становить 0,78 і співвідношення робочих довжин СВ і
ОА становить 1,28.
Для того, щоб збільшити кут повороту рухомого контакта 21, в одному з варіантів здійснення цього винаходу співвідношення між робочими довжинами верхнього важеля 32 і нижнього важеля 33 важільного механізму (тобто співвідношення робочих довжин СВ і АВ, показаних на
Фіг. 11А) встановлене в значення, яке перевищує 0,78, і співвідношення між робочою довжиною
Зо верхнього важеля 32 і відстанню від положення "А" шарніра обертового вала 34 до першої нерухомої точки "ОО" опори (тобто співвідношення між довжинами СВ і ОА) встановлене в значення, яке перевищує 1,28. У одному з варіантів здійснення цього винаходу робочі довжини відповідних важелів вибрані згідно із заздалегідь визначеними співвідношеннями між робочими довжинами відповідних важелів. Як показано на Фіг. 11А, співвідношення між робочими довжинами відповідних важелів наведені в Таблиці 1.
Таблиця 1 11111111 вВОАВ | вВСОА | АВОА | СООА
Кут повороту рухомого контакта, кут повороту верхнього важеля 32 (РВСВ") і співвідношення між ними, які обчислені згідно з робочими довжинами відповідних важелів, показаних на фіг. 11, наведені в Таблиці 2.
Таблиця 2 ва нт шень важеля рухомого контакта | шення кутів
Як показано в Таблиці 1 і Таблиці 2, якщо співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля 32 і робочою довжиною нижнього важеля 33 (тобто співвідношення між довжинами СВ і
АВ на фігурах) встановлено таким, що дорівнює 0,95, і співвідношення між робочою довжиною нижнього важеля 33 і відстанню від положення шарніра обертового вала до першої нерухомої точки "ОО" опори (тобто співвідношення між довжинами СВ і ОА) встановлено таким, що дорівнює 1,57, то важільний механізм має можливість збільшити кут повороту рухомого контакта і тим самим підвищити ефективність і надійність розмикання автоматичного вимикача
100, при цьому оптимізуючи ефективність передавання сили основної пружини важільним механізмом. Якщо співвідношення між довжинами верхнього важеля СВ і нижнього важеля АВ перевищує 0,78, то співвідношення між кутом повороту рухомого контакта 21 і кутом повороту верхнього важеля 32 перевищує це саме співвідношення у відомому рівні техніки. Таким чином, у порівнянні з відомим автоматичним вимикачем, який має такі самі габаритні розміри, автоматичний вимикач, виконаний відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, може забезпечити більший кут повороту рухомого контакта при меншому куті повороту верхнього важеля. Таким чином, автоматичний вимикач, виконаний відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, має можливість забезпечення більшої відстані розмикання механізму контактування при роз'єднанні механізму контактування і суттєво підвищує ефективність розмикання автоматичного вимикача, при цьому зберігаючи його відносно невеликі габаритні розміри.
Слід зазначити, що в описаних вище варіантах здійснення цього винаходу автоматичний вимикач 100 забезпечує можливість повороту рухомого контакта на кут, який перевищує 30", шляхом встановлення співвідношення між робочими довжинами верхнього важеля 32 і нижнього важеля 33 в значення, яке перевищує 0,78, і встановлення співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля 32 і відстанню від першої нерухомої точки "О" опори до положення "А" шарніра обертового вала 34 в значення, яке перевищує 1,28. Однак обсяг цього винаходу не обмежений описаними вище варіантами його здійснення. В іншому варіанті здійснення цього винаходу співвідношення між робочими довжинами верхнього важеля і нижнього важеля і співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від першої нерухомої точки "ОО" опори до положення "А" шарніра обертового вала 34 можуть бути встановлені і в інші значення шляхом зміни співвідношень між робочими довжинами відповідних важелів важільного механізму за умови, що забезпечується кут повороту рухомого контакта, який перевищує 30".
Для епюри напружених станів важільного механізму, показаної на Фіг. 10, можна обчислити ефективність передавання тягнучої сили основної пружини згаданим чотириважільним механізмом, при цьому згадана ефективність передавання охоплює ефективність передавання при перебуванні чотириважільного механізму в початковому положенні (коли механізм
Зо контактування перебуває в стані роз'єднання) і ефективність передавання при досягненні мертвої точки замикання (коли механізм контактування перебуває в стані з'єднання).
Метод обчислення ефективності передавання полягає в такому: для обчислення ефективності передавання тягнучої сили основної пружини чотириважільним механізмом вважають, що важільний механізм перебуває в положенні розмикання, і Е є рухомою силою основної пружини, прикладуваною до чотириважільного механізму. При перемиканні автоматичного вимикача із стану розмикання у стан замикання чотириважільний механізм приводиться в дію доти, доки геометрична вісь основної пружини (тобто лінія дії сили Е) вище верхнього важеля 32 (тобто важеля СВ, як показано на відповідній фігурі), при цьому положення мертвої точки являє собою положення, в якому основна пружина може передавати максимальний обертальний момент на обертовий вал 34.
Згідно з геометричними співвідношеннями і положеннями передавання сили, показаними на
Фіг. 10, і за умови, що Е є одиницею сили, ефективність передавання тягнучої сили основної пруінигобвімрлеровюваародмудою: вВ- 6 6 ' :-25 Ж - 2 5 ж жх
Коли важільний механізм досягає випрямленого положення, рухома сила основної пружини, перевуте «3 ШИ механізму, позначена як Е' і обчислюється за формулою: ав-ао (2)
Таким чином, ефективність передавання тягнучої сили основної пружини обчислюють за форудул бю віпа|х впав х Ф(А'О)
БО вп|-6Ї (3)
В наведених вище формулах РІ і Р2 являють собою кут між СВІ Е їі кут між АВ і ОА, відповідно, і вони є гострими кутами; РА і Р5 являють собою кут між СВ" і Е" і кут між АВ" ії ОА", відповідно, і вони є гострими кутами; 4(ОА), 4(ОА"), Я(СВ) і а(5В") являють собою геометричні відстані; 40 є початковою довжиною основної пружини.
В чотириважільному механізмі в автоматичному вимикачі можуть мати місце щонайменше два режими відмови: 1) рукоятка повертається в положення замикання, і чотириважільний механізм не виконує дію у відповідь; 2) чотириважільний механізм не досягає заздалегідь визначеного положення замикання (тобто випрямленого положення важільного механізму) після виконання дії замикання (тобто має місце помилкове замикання).
В Таблиці З наведені результати обчислення ефективності передавання тягнучої сили важільним механізмом, одержані підстановкою вибраних робочих довжин важелів у важільному механізмі, показаному на Фіг. 11А, у наведені вище формули.
Таблиця З ван 35 2 Ол« рве початковому положенні пружини в мертвій точці техніки
Як показано, згідно з результатами обчислення ефективності передавання тягнучої сили основної пружини чотириважільним механізмом за цим винаходом і у відомому рівні техніки, ефективність передавання чотириважільним механізмом становить не менш ніж 0,84Е в початковому положенні і не менш ніж 3,52Е в мертвій точці, і кут повороту рухомого контакта перевищує 307". При цьому автоматичний вимикач 100, виконаний відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, може забезпечити співвідношення між моментами сили, які передаються від основної пружини на обертовий вал 34 в початковому напруженому стані (в момент, коли нерухомий контакт і рухомий контакт з'єднані) і в кінцевому напруженому стані, яке перевищує 1. Таким чином, важільний механізм в автоматичному вимикачі відповідно до варіантів здійснення цього винаходу може запобігти виникненню згаданих вище двох режимів відмови.
Інші механізми в автоматичному вимикачі 100, такі як блок відключення, дугогасильний механізм тощо, а також принципи їх роботи добре відомі спеціалістам у цій галузі, тому їх опис відсутній в цьому документі.
Узагальнюючи, слід зазначити, що зміною співвідношень між робочими довжинами відповідних важелів у виконавчому механізмі для приведення в рух рухомого контакта і нерухомого контакта для їх з'єднання і роз'єднання автоматичний вимикач, виконаний відповідно до варіантів здійснення цього винаходу, оптимізує ефективність передавання тягнучої сили основної пружини важільним механізмом, збільшує відстань розмикання між рухомим контактом і нерухомим контактом при їх роз'єднанні, і тим самим підвищує
Зо ефективність і надійність розмикання автоматичного вимикача при мінімізації його габаритних розмірів.
Цей винахід може бути реалізований і в інших конкретних варіантах здійснення в межах суті і обсягу цього винаходу. Таким чином, всі аспекти таких варіантів здійснення цього винаходу слід розглядати як такі, що наведені як приклад, а не як такі, що обмежують обсяг цього винаходу, який визначений прикладеною формулою винаходу, а не наведеним описом. Крім того, всі варіанти здійснення цього винаходу, які відповідають значенню і еквівалентам формули винаходу, охоплюються обсягом цього винаходу. Різні особливості, розкриті в різних варіантах здійснення цього винаходу, можна комбінувати для досягнення певних переваг.
Спеціалісти у цій галузі здатні обгрунтувати і реалізувати й інші варіанти здійснення цього винаходу на основі вивчення супровідних фігур, опису і формули винаходу.

Claims (10)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Автоматичний вимикач, який включає в себе рухомий контакт, нерухомий контакт, обертовий 45 вал і виконавчий механізм, який відрізняється тим, що: рухомий контакт виконаний з можливістю обертання навколо осі обертання обертового вала відносно нерухомого контакта, і коло замикається або розмикається в результаті з'єднання або роз'єднання рухомого контакта і нерухомого контакта, виконавчий механізм включає в себе верхній важіль, нижній важіль і рукоятку, причому верхній 50 важіль виконаний з можливістю обертання навколо кінця верхнього важеля під дією рукоятки, інший кінець верхнього важеля з можливістю обертання з'єднаний з кінцем нижнього важеля валом шарніра важеля, і інший кінець нижнього важеля шарнірно з'єднаний з обертовим валом,
так що згаданий верхній важіль і згаданий нижній важіль придатні для приведення в рух обертового вала для приведення в обертання рухомого контакта, при цьому співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля, а також співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала, заздалегідь визначені так, що рухомий контакт повертається на кут більш ніж 30" при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта.
2. Автоматичний вимикач за п. 1, який відрізняється тим, що співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля становить більш ніж 0,78, і співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала становить більш ніж 1,28.
3. Автоматичний вимикач за п. 2, який відрізняється тим, що співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і робочою довжиною нижнього важеля становить 0,95, і співвідношення між робочою довжиною верхнього важеля і відстанню від точки шарнірного зчленування нижнього важеля і обертового вала до осі обертання обертового вала становить 1,57.
4. Автоматичний вимикач за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає в себе обмежувальний елемент, з можливістю обертання встановлений в автоматичному вимикачі, причому кінець верхнього важеля шарнірно з'єднаний зі згаданим обмежувальним елементом, і на обмежувальному елементі встановлена обмежувальна напрямна, яка обмежує діапазон переміщення вала шарніра важеля обмежувальною поверхнею і тим самим обмежує діапазон переміщення верхнього важеля.
5. Автоматичний вимикач за п. 4, який відрізняється тим, що додатково включає в себе вал шарніра обмежувального елемента, призначений для кріплення обмежувального елемента, причому згаданий вал шарніра обмежувального елемента виконаний так, щоб припиняти обертання верхнього важеля при з'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта.
6. Автоматичний вимикач за п. 1, який відрізняється тим, що додатково включає в себе елемент запобігання зворотному переміщенню дуги, встановлений на рухомому контакті, Зо причому згаданий елемент запобігання зворотному переміщенню дуги виконаний з можливістю обертання разом із рухомим контактом і призначений для запобігання переміщенню електричної дуги, яка виникає при роз'єднанні рухомого контакта і нерухомого контакта, у напрямку до виконавчого механізму.
7. Автоматичний вимикач за п. 6, який відрізняється тим, що елемент запобігання зворотному переміщенню дуги являє собою дугоподібну пластину, яка має увігнуту поверхню і опуклу поверхню, які є протилежними одна одній.
8. Автоматичний вимикач за п. 7, який відрізняється тим, що додатково включає в себе напрямний елемент, який стикається з поверхнею елемента запобігання зворотному переміщенню дуги так, щоб спрямовувати рух елемента запобігання зворотному переміщенню дуги.
9. Автоматичний вимикач за п. 8, який відрізняється тим, що напрямний елемент встановлений на обертовому валі і має опуклу напрямну поверхню, при цьому згадана увігнута поверхня елемента запобігання зворотному переміщенню дуги ковзає по суті по згаданій опуклій напрямній поверхні, коли елемент запобігання зворотному переміщенню дуги обертається разом із рухомим контактом.
10. Автоматичний вимикач за п. 8, який відрізняється тим, що напрямний елемент має увігнуту напрямну поверхню, при цьому опукла поверхня елемента запобігання зворотному переміщенню дуги ковзає по суті по згаданій увігнутій напрямній поверхні, коли елемент запобігання зворотному переміщенню дуги обертається разом із рухомим контактом.
UAA201803893A 2016-11-09 2017-11-08 Автоматичний вимикач UA122156C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CN201610997503.XA CN106571274B (zh) 2016-11-09 2016-11-09 断路器
PCT/CN2017/109955 WO2018086539A1 (zh) 2016-11-09 2017-11-08 断路器

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122156C2 true UA122156C2 (uk) 2020-09-25

Family

ID=58542693

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201803893A UA122156C2 (uk) 2016-11-09 2017-11-08 Автоматичний вимикач

Country Status (8)

Country Link
CN (1) CN106571274B (uk)
AU (1) AU2017332969B2 (uk)
BR (1) BR112018006518A2 (uk)
RU (1) RU2683244C1 (uk)
SG (1) SG11201802880XA (uk)
UA (1) UA122156C2 (uk)
WO (1) WO2018086539A1 (uk)
ZA (1) ZA201802281B (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN106571274B (zh) * 2016-11-09 2019-04-23 北京人民电器厂有限公司 断路器
CN107978467A (zh) * 2017-12-27 2018-05-01 浙江上图电气科技有限公司 一种联动导电系统装置

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1815687A1 (ru) * 1990-07-02 1993-05-15 Vsesoyuznyj Ni Автоматический выключатель
RU2136074C1 (ru) * 1996-09-30 1999-08-27 Акционерное общество закрытого типа "Контактор" Выключатель автоматический
US20110273249A1 (en) * 2010-05-06 2011-11-10 Hubei Shengjia Electric Apparatus Co., Ltd. Circuit breaker with secondary protection function
CN201898099U (zh) * 2010-12-22 2011-07-13 上海良信电器股份有限公司 塑壳断路器的操作机构
CN202013857U (zh) * 2011-05-12 2011-10-19 常熟开关制造有限公司(原常熟开关厂) 结构改良的断路器操作机构
CN103681137B (zh) * 2013-12-25 2016-07-20 南京大全电气研究院有限公司 一种具有隔离功能的塑壳断路器
CN103928272B (zh) * 2014-03-19 2015-12-02 浙江天正智能电器有限公司 一种利用电动斥力快速脱扣的断路器结构及断路器
KR101721106B1 (ko) * 2015-01-02 2017-03-29 엘에스산전 주식회사 회로 차단기
CN104810222B (zh) * 2015-05-06 2017-01-04 北京人民电器厂有限公司 一种快速灭弧的灭弧室及应用该灭弧室的小型化断路器
CN105632850A (zh) * 2016-04-07 2016-06-01 浙江人民电器有限公司 一种断路器
CN106571274B (zh) * 2016-11-09 2019-04-23 北京人民电器厂有限公司 断路器

Also Published As

Publication number Publication date
BR112018006518A2 (pt) 2018-10-09
AU2017332969B2 (en) 2019-01-24
AU2017332969A1 (en) 2018-05-24
ZA201802281B (en) 2019-06-26
RU2683244C1 (ru) 2019-03-27
CN106571274A (zh) 2017-04-19
WO2018086539A1 (zh) 2018-05-17
SG11201802880XA (en) 2018-06-28
CN106571274B (zh) 2019-04-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100662752B1 (ko) 다극 배선용 차단기
CA2714918C (en) Electrical switching apparatus and linking assembly therefor
CN101320636A (zh) 用于关闭电气开关装置的弹簧驱动活塞
KR101449884B1 (ko) 회로 차단기
UA122156C2 (uk) Автоматичний вимикач
CN1023673C (zh) 标准多路断路器用的辅助控制和指示开关
EP3594986B1 (en) Switching mechanism of circuit breaker
US5821486A (en) Switch for hookstick operation
KR100701775B1 (ko) 기중 차단기의 가동접압장치
CN102194617B (zh) 开关装置
KR100730036B1 (ko) 부하 개폐기
KR101752300B1 (ko) 배선용 차단기의 가동접촉자 어셈블리
KR101343185B1 (ko) 차단기의 가동자 어셈블리
EP2874172B1 (en) Circuit breaker with input load increasing means
CN105723485B (zh) 具有独立叶片的双闭双断式断续器模块
KR100631007B1 (ko) 가스절연 개폐장치
KR100701776B1 (ko) 기중 차단기의 가동부 구조
CN220106285U (zh) 一种中性极单元及自动转换开关
CN219759499U (zh) 断路器及底座
CN221040951U (zh) 一种开关触头系统
CN215527512U (zh) 一种断路器的互锁结构及断路器系统
WO2022226844A1 (en) Transfer apparatus for dual-power transfer switch
KR100494664B1 (ko) 회로차단기
CN110137042B (zh) 一种具有开闭与跳脱显示功能的小型断路器
EP4318519A1 (en) Test button loop device and circuit breaker