UA120388C2 - Транспортний енергетичний засіб - Google Patents

Транспортний енергетичний засіб Download PDF

Info

Publication number
UA120388C2
UA120388C2 UAA201710576A UAA201710576A UA120388C2 UA 120388 C2 UA120388 C2 UA 120388C2 UA A201710576 A UAA201710576 A UA A201710576A UA A201710576 A UAA201710576 A UA A201710576A UA 120388 C2 UA120388 C2 UA 120388C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
racks
wheels
height
width
track
Prior art date
Application number
UAA201710576A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Михайлович Булгаков
Валерій Васильович Адамчук
Анатолій Семенович Заришняк
Іван Володимирович Головач
Володимир Петрович Кувачов
Иван Христов Белоєв
Володимир Крочко
Павол Фіндура
Марош Коренко
Original Assignee
Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України filed Critical Національний Університет Біоресурсів І Природокористування України
Priority to UAA201710576A priority Critical patent/UA120388C2/uk
Publication of UA120388C2 publication Critical patent/UA120388C2/uk

Links

Landscapes

  • Handcart (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)

Abstract

1. Об'єкт винаходу: засіб. 2. Галузь застосування: механізація сільськогосподарського виробництва. 3. Суть винаходу: засіб додатково обладнано знімними П-подібними стійками, які містять ребра жорсткості, додаткові отвори для кріплення коліс на різній висоті і можливість установки спарених коліс, причому розміри комплектів стійок різні по висоті і ширині. 4. Технічний результат: підвищується універсальність і зменшується собівартість використання.

Description

Винахід належить до механізації сільського господарства, зокрема до мостових агрегатів для виконання комплексу робіт з вирощування сільськогосподарських культур. Відома конструкція універсального самохідного шасі для сільськогосподарської техніки, що містить раму, силову установку, ширококолійне самохідне шасі з пневматичними колесами або мотор- колеса, розміщеними на колісних візках (Патент України Мо 92174, МПК АО1В 49/00, опубл. 11.08.2014, Бюл. Мо 15).
Недоліком вказаної конструкції самохідного шасі є неможливість змінювати ширину колії, що є актуальним саме для ширококолійних транспортних енергетичних засобів. Оскільки в залежності від ширини рядків вирощуваних культур, ширини технологічної колії, використання сільськогосподарських знарядь з різною конструктивною шириною захвату тощо, вказані засоби повинні мати таку можливість із забезпеченням їх високої маневреності.
Також відома конструкція мостового засобу для сільськогосподарських робіт (Патент
України Мо 115712, МПК АО1В 49/00, опубл. 25.04.2017, бюл. Мо 8 - найближчий аналог), що містить раму, силову установку, ширококолійне самохідне шасі з пневматичними колесами, розміщеними на колісних візках, які включають Г-подібну стійку з електро- або механічним приводом повороту коліс, вісь якого зміщена від центральної осі колеса.
До недоліків вказаного мостового засобу слід віднести низьку надійність конструкції Г- подібної стійки. Оскільки вагове навантаження на неї припадає на місце згину стійки, що може викликати перекіс коліс в поперечній площині, або взагалі до її злому. До того ж, вказана конструкція мостового засобу не дозволяє змінювати висоту агротехнічного просвіту, що робить неможливим обробіток сільськогосподарських культур, які мають різну висоту стеблини. Також, при надмірному тиску мостового засобу на грунт, вказана конструкція не дозволяє використовувати спарені колеса. Перелічені недоліки обмежують можливість застосування мостового засобу.
В основу винаходу покладена задача підвищення універсальності і зменшення собівартості використання. Поставлена задача вирішується тим, що транспортний енергетичний засіб містить раму, силову установку, ширококолійне самохідне шасі з пневматичними колесами, встановленими на стійках і розміщеними на колісних візках, згідно винаходу стійки мають у поперечному перерізі П-подібні форми з розташованими донизу бічними консольними кінцями і
Зо з верхніми полками, які встановлені на колісних візках з можливістю поворотів, усередині стійок між обома бічними кінцями закріплені по два ребра жорсткості, що розташовані під кутами один до одного, при цьому на колісні візки можуть встановлюватись стійки різних розмірів по висоті та ширині, а обидва бічні кінці стійок мають розташовані по висоті отвори, в які встановлюються на окремих осях колеса з обох їх зовнішніх сторін, утворюючи на кожній стійці спарені колеса.
Конструктивна схема транспортного енергетичного засобу зображена на фіг. 1 (загальний вид спереду). На Фіг. 2 представлені схеми ширококолійного самохідного шасі з різною величиною колії: А) максимальна колія - Ктах; Б) мінімальна колія - Коти; Б) середня (асиметрична) колія - Кт; можливий варіант встановлення спарених коліс. На Фіг. З наведені схеми знімних стійок.
Транспортний енергетичний засіб містить раму 1, силову установку 2, ширококолійне самохідне шасі З з пневматичними колесами 4, розміщеними на колісних візках 5. На колісних візках 5 встановлені стійки б, які мають у поперечному перерізі П-подібні форми з розташованими донизу бічними консольними кінцями і з верхніми полками, які встановлені на колісних візках 5 з можливістю поворотів. Усередині стійок б між обома бічними кінцями закріплені по два ребра жорсткості 7, що розташовані під кутами одна до одної, при цьому на колісні візки 5 можуть встановлюватись стійки 6 різних розмірів по висоті І та ширині 5. При цьому обидва бічні кінці кожної стійки б мають, розташовані по висоті, отвори 8, в які встановлюються на окремих осях колеса 4 з обох їх зовнішніх сторін, тобто з можливістю встановлення на кожній стійці 6 по два пневматичних колеса 4, тобто утворення на кожній стійці 6 спарених коліс 4 (пневматичні колеса 4, які знаходяться усередині, показані на Фіг. 1 тонкими лініями). Розміщення отворів 8 для встановлення на окремих осях пневматичних коліс 4 на різній висоті дозволяє змінювати величину агротехнічного просвіту Н транспортного енергетичного засобу, тобто відстань від рами 1 до рівня поверхні грунту. При максимальній величині колії Ктах пневматичні колеса 4 орієнтовані, відносно стійок б, назовні транспортного енергетичного засобу, при Кліп - відповідно всередині. Розміщення пневматичних коліс 4 з одного (наприклад, лівого) боку П-подібних стійок 6 колісних візків 5 з обох бортів транспортного енергетичного засобу дозволяє отримати середнє значення його ширини колії Ктіа. Або навпаки ширина колії - Кт буде забезпечена в разі розміщення коліс 4 з правого боку стійок 6. В обох випадках сама колія зміщується відносно повздовжньої осі транспортного енергетичного засобу. бо Розміри стійок 6 різні по висоті І і ширині 5.
Транспортний енергетичний засіб працює таким чином. Перед виконанням технологічних операцій на раму 1 встановлюються відповідні сільськогосподарські робочі органи, наприклад плужні корпуси, культиваторні лапи тощо (на схемах не показані). Відповідно до того, які сільськогосподарські операції будуть виконуватись, на яких культурах і які робочі органи будуть агрегатуватись спочатку (грубо) використовують ширину колії, відповідно Кліп, Ктах або Ктій Для цього обирають один з варіантів А, Б або В (Фіг. 2). Далі, відповідно до ширини захвату (або рядності) сільськогосподарських робочих органів, використовують змінні П-подібні стійки 6 (Фіг. 3), які мають різні розміри по ширині 5, тобто більш точно встановлюється необхідна колія.
Разом це дає можливість точно встановлювати ширину захвату транспортного енергетичного засобу при виконанні ним сільськогосподарських операцій, в системі мостового землеробства.
Відповідно до обраного варіанту колії (А, Б або В), які будуть застосовуватись, а також з врахуванням тягових зусиль, які будуть виникати при виконанні сільськогосподарських операцій можливо встановлювати на кожній П-подібній стійці 6 обох бортів транспортного енергетичного засобу з зовнішніх боків двох пневматичних коліс 4, тобто кожна стійка 6 буде мати спарені колеса. Це буде суттєво підвищувати тягово-зчіпні властивості пневматичних коліс 4. Крім цього при виконанні сільськогосподарських робіт, що пов'язані з доглядом за сходами рослин, що мають значну висоту стеблин або при хімічному обробленні рослин (наприклад посівів кукурудзи, сорго тощо), які мають відповідну висоту, виникає необхідність збільшення або зменшення висоти агротехнічного просвіту Н транспортного енергетичного засобу. Це здійснюється за допомогою додаткових отворів 8 П-подібних стійок б для кріплення пневматичних коліс 4 на різній висоті, а також використання знімних П-подібних стійок 6, різних за висотою Ї, що дозволяє змінювати висоти агротехнічного просвіту Н транспортного енергетичного засобу в більшому діапазоні значень. Якщо в процесі експлуатації транспортного енергетичного засобу виникає необхідність установки спарених коліс, тоді колеса 4 кріпляться з обох боків П-подібної стійки 6 колісних візків 5. Оскільки при русі по поверхні грунту пневматичні колеса 4 сприймають різні за величиною та напрямом зусилля, в тому числі й бічні, особливо коли ці зусилля виникають саме на сільськогосподарських робочих органах і передаються на колеса 4, то для забезпечення сталого руху засобу, та за умови не згинання (тобто виходу з ладу) П-подібних стійок б у їх серединах встановлені ребра жорсткості 7, які роблять
Зо конструкцію стійок б більш жорсткою. При цьому, оскільки два ребра жорсткості 7 у кожній П- подібній стійці б розташовані під кутами одна до одної, то це утворює сприятливі умови, коли пневматичне колесо 4 встановлене на окремій осі на одному бічному консольному кінці стійки 6, тоді другий її бічний консольний кінець слугує додатковою опорою при значних бічних навантаженнях на відповідний борт транспортного енергетичного засобу.
Розташування саме під кутами одна до одної двох ребер жорсткості 7 утворює не точкову концентрацію напружень консольного кінця стійки б, а розподілене навантаження. При цьому окремі осі, на яких встановлюються пневматичні колеса 4 на П-подібних стійках б, якраз і розташовуються у серединах проміжків кінців ребер жорсткості 7, що також робить конструктивне виконання стійок 6 і встановлених на них коліс 4 більш надійним і сталим. При переході на агрегатування інших сільськогосподарських культур транспортний енергетичний засіб легко перелаштовується. Таке конструктивне рішення значно підвищує універсальність транспортного енергетичного засобу, оскільки його пере налаштування на різні культури є нескладним. В разі, коли для агрегатування використовуються сільськогосподарські робочі органи зі значним тяговим опором (плужні корпусу, важкі дискові борони), то встановлення на кожній П-подібній стійці 6 спарених коліс 4 сприятиме значному підвищенню тягово-зчіпних властивостей. Ці нескладні перелаштування значно знижують собівартість використання транспортного енергетичного транспортного засобу.
Таким чином, використання знімних П-подібних стійок б, різних по ширині 5, дозволяє змінювати ширину колії К транспортного енергетичного засобу в більшому діапазоні значень, що важливо при агрегатуванні різних сільськогосподарських робочих органів. Оснащення транспортного енергетичного засобу знімними П-подібними стійками б, які містять похило розташовані ребра жорсткості 7, додаткові отвори 8 для кріплення коліс 4 на різній висоті і можливість і установки спарених коліс 4, дозволяє підвищити універсальність та зменшити собівартість його використання.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Транспортний енергетичний засіб, що містить раму, силову установку, ширококолійне самохідне шасі з пневматичними колесами, встановленими на стійках і розміщеними на колісних візках,
    бо який відрізняється тим, що стійки мають у поперечному перерізі П-подібні форми з розташованими донизу бічними консольними кінцями і з верхніми полками, які встановлені на колісних візках з можливістю поворотів, усередині стійок між обома бічними кінцями закріплені по два ребра жорсткості, що розташовані під кутами один до одного, при цьому на колісні візки можуть встановлюватись стійки різних розмірів по висоті та ширині, а обидва бічні кінці стійок мають розташовані по висоті отвори для встановлення на окремих осях коліс з обох їх зовнішніх сторін, утворюючи на кожній стійці спарені колеса. -з | ! | 2 : « і ско 7 ! І й Я ! рій вини . м, ! я Ї ВНИХ: й ! як в я г ' я ве ШУ нн нн Я ім - о ПеХ Ї ХХ і ! г слу со що г тре ях Б, рих і: ві | и ОБУ ВІ : Се вх Я я СУКИ УХА зн У ЕД ДИ ДИ Ки УКУС ОКО УМА КМ ТИ УЮ УМ УК ДМ ДИМ СИМ МК уд У сх пози я У
    Фіг. 1
UAA201710576A 2017-11-01 2017-11-01 Транспортний енергетичний засіб UA120388C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710576A UA120388C2 (uk) 2017-11-01 2017-11-01 Транспортний енергетичний засіб

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710576A UA120388C2 (uk) 2017-11-01 2017-11-01 Транспортний енергетичний засіб

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120388C2 true UA120388C2 (uk) 2019-11-25

Family

ID=71112926

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201710576A UA120388C2 (uk) 2017-11-01 2017-11-01 Транспортний енергетичний засіб

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120388C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10412876B2 (en) Flexible wing sections for a field cultivator
CN104094690A (zh) 一种自走式田地除草机
CN103843478B (zh) 深松、铺管、施肥一体铲
CN202111996U (zh) 一种中耕机
US9439340B2 (en) Frame configuration for an agricultural tillage implement
CN103190248B (zh) 一种行走拨叶机构
UA120388C2 (uk) Транспортний енергетичний засіб
RU136411U1 (ru) Транспортно-технологическая машина преимущественно сельскохозяйственного назначения
CN206118339U (zh) 马铃薯中耕机
BR112015013263B1 (pt) método para aprimorar rendimentos de colheitas
CN204498642U (zh) 水稻旱播播种施肥机
CN103141250B (zh) 一种稻田工厂化作物栽培方法
US2221769A (en) Tractor attachment
CN103120045A (zh) 辊压耙耘两用机
CN203661546U (zh) 一种小麦、油菜深松灭茬免耕施肥播种机
CN203775629U (zh) 适于山坡地使用的手扶式灭茬、起垄、镇压联合耕作机
EA201500031A1 (ru) Сельскохозяйственная машина с усовершенствованным шасси
US8931573B1 (en) Toolbar implement
UA126067C2 (uk) Транспортний енергетичний засіб
CN204217385U (zh) 一种大豆播种机
CN204432234U (zh) 一种拆卸式农机行走轮
CN103109607B (zh) 适合高杆作物农机作业的牵引动力底盘
EP3294049B1 (en) An agricultural implement for use in a field comprising pre-prepared tracks
CN202285497U (zh) 一种与微耕机配套的可调节中耕机具
RU166789U1 (ru) Культиватор межстрочный фронтальный