UA120270U - Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості - Google Patents

Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості Download PDF

Info

Publication number
UA120270U
UA120270U UAU201704523U UAU201704523U UA120270U UA 120270 U UA120270 U UA 120270U UA U201704523 U UAU201704523 U UA U201704523U UA U201704523 U UAU201704523 U UA U201704523U UA 120270 U UA120270 U UA 120270U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
bishofit
poltava
generalized
periodontitis
Prior art date
Application number
UAU201704523U
Other languages
English (en)
Inventor
Олена Василівна Дементьєва
Ірина Миколаївна Федянович
Original Assignee
Олена Василівна Дементьєва
Ірина Миколаївна Федянович
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олена Василівна Дементьєва, Ірина Миколаївна Федянович filed Critical Олена Василівна Дементьєва
Priority to UAU201704523U priority Critical patent/UA120270U/uk
Publication of UA120270U publication Critical patent/UA120270U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного перебігу, що включає застосування гелю "Бішофіт Полтавський". Додатково призначають розчин "Бішофіт Полтавський" всередину.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме стоматології, і може бути використана при лікуванні хворих на генералізований пародонтит хронічного перебігу.
Запальні захворювання пародонту є однією з актуальних проблем стоматології. Численні дослідження щодо вдосконалення діагностики та лікування пародонтиту підтверджують високу поширеність захворювання, в тому числі серед населення різних регіонів нашої країни, яка істотно варіює залежно від віку.
Ранні прояви захворювань пародонту запального характеру реєструється вже у віці від 15- 18 років, а виражені деструктивні зміни в пародонті з залученням в процес кісткової тканини найбільш часто виявляється, як у осіб молодого віку при прогресуючих формах пародонтиту, так і у віковій групі старше 40 років при генералізованому пародонтиті хронічного перебігу.
Пародонтит є головною причиною втрати зубів, що визначає підвищену увагу дослідників до питання патогенезу, діагностики та лікування даного захворювання.
Застосування лікарських препаратів в комплексному лікуванні пародонтиту повинно бути обгрунтованим і послідовним: місцева і загальна протизапальна терапія; механічна обробка, усунення причинного фактора; використання засобів патогенетичної терапії з урахуванням клінічної картини. Останнім часом для місцевого лікування генералізованого пародонтиту застосовується багато різних лікарських засобів, але найбільш доцільним є використання препаратів з пролонгованою дією. Не є випадковим зростання інтересу до застосування засобів мінерального походження. Багатокомпонентний склад мінерального концентрату обумовлює їх комплексну дію.
Таким чином, актуальною задачею сучасної фармакології в стоматології є пошук нових лікарських засобів, які відновлюють мікроциркуляцію і трофіку тканин пародонта. При цьому лікарська форма повинна забезпечувати достатній терапевтичний ефект лікарського засобу при максимальній зручності в застосуванні для пацієнта.
Відомим є спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу, який полягає у призначенні хворому |Данилина Т.Ф., Сьісуев Б.Б. Китаєва Т.А. // Вестник Волгоградского
Государственного медицинского университета "Динамика показателей местного иммунитета полости рта пациентов пожилого возраста на зтапах адаптации к сьемньмм пластиночньм протеза". - Волгоград, Мо4 (56) - 2015. - С. 56-59) бішофіта в комбінації з гліцеросольватом
Зо титана.
Спільною суттєвою ознакою аналога і корисної моделі, що заявляється, є така: - призначення хворому "Бішофіт Полтавський". Цей спосіб є недостатньо ефективним, тому що: - при досягненні позитивного результату не забезпечується повне зникнення ознак захворювання, а відмічається лише трансформування його в більш легку форму.
Найбільш близьким аналогом за технічною суттю та результатом, що досягається, є спосіб, який полягає у призначенні хворому "Бішофіт Полтавський" ІВАА. Самойлович // Вестник физиотерапии и курортологии. Застосування глинотерапії і активованої кременем води в комплексному лікуванні пародонтиту в санаторно-курортних умовах "Зффективность санаторно-курортного лечения хронического генерализованного пародонтита с применением глинотерапиий и ротовьїх ванночек раствором бишофита полтавского и глиняньїх десневьїх аппликаций". - Євпаторія, 2009. - Том 15, М2. - С. 90-93).
Спільною суттєвою ознакою найближчого аналога і корисної моделі, що заявляється є така: - призначення хворому "Бішофіт Полтавський".
Лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу за способом найближчого аналога не є достатньо ефективним, тому що: - не відмічається суттєвого скорочення строків лікування, а лише трансформування запалення в більш легку форму; - не забезпечується тривалої ремісії.
У основу корисної моделі поставлено задачу підвищення ефективності лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного перебігу, що включає застосування гелю "Бішофіт Полтавський", згідно з корисною моделлю, додатково призначають розчин "Бішофіт Полтавський" всередину.
Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю ознак, що заявляються, та технічним результатом полягає у тому, що одночасне призначення гелю "Бішофіт Полтавський" та розчин "Бішофіт Полтавський" всередину забезпечує: - Збереження клініко-рентгенологічної стабілізації патологічного процесу в тканинах пародонту, бо - прискорення процеси регенерації;
- зниження рівня бактеріальної сенсибілізації; - посилює імунні механізми порожнини рота; - нормалізацію біохімічних показників ротової рідини, - безпосередній вплив на обмін речовин, трофіку тканин пародонту, - скорочення строків одужання хворих; - підвищення ефективності лікування; - стійку та тривалу ремісію; - зниження кількості ускладнень та рецидивів.
Хворому на генералізований пародонтит хронічного перебігу середнього ступеня важкості призначають: 1) проведення професійної гігієни порожнини рота з використанням механічного і ультразвукового п'єзоелектричного методу, з подальшим шліфуванням і поліруванням поверхні зубів за допомогою нейлонових щіточок і гумових чашечок; 2) "Бішофіт Полтавський" - втирати гель за допомогою зубної щітки двічі в день протягом 14 днів. 3) "Бішофіт Полтавський" - аплікації гелю на ясна два рази на день - 7-10 діб за допомогою вдосконалених індивідуальних тонкостінних пародонтальних кап. 4) "Бішофіт Полтавський" - у вигляді розчину бішофіту для полоскання (в розведенні 1:5) 4 рази на день протягом З тижнів. 5) "Бішофіт Полтавський" - всередину по 100 мл 1 рази на день (10 мл концентрату на 1 л води) - З тижні.
Приклад 1. Пацієнтка Ф., 35 років звернулась до стоматологічного відділення 29.03.2016 р. зі скаргами на наявність зубного нальоту на поверхні зубів, протягом тривалого часу незначну кровоточивість ясен під час чищення зубів. Після обстеження йому був встановлений діагноз: "генералізований пародонтит хронічний перебіг середнього ступеня важкості" та призначений курс лікування за способом, що пропонується, а саме: 1) проведення професійної гігієни порожнини рота з використанням ультразвукового скейлінга, з подальшим шліфуванням і поліруванням поверхні зубів за допомогою нейлонових щіточок і гумових чашечок; 2) "Бішофіт Полтавський" - аплікації гелю на ясна два рази на день - 7-10 діб; 3) "Бішофіт Полтавський" - у вигляді розчину бішофіту для полоскання (в розведенні 1:5) 4 рази на день протягом З тижнів. 4) "Бішофіт Полтавський" - всередину по 100 мл 1 рази на день (10 мл концентрату на 1 л води) - З тижні.
По закінчені лікування пацієнт скарг не пред'являє. При огляді: загальний стан задовільний, рот відкривається вільно. Проба Писарєва-Свракова негативна. Показники індексів становлять:
РМА - 8,5 95; РІ - 0,15; РВІ - 0,5; Гріна-Вермілліона - 1,0 бали.
Приклад 2. Пацієнт Т., 37 років звернувся до стоматологічного відділення 17.05.2016 р. зі скаргами на наявність нальоту на поверхні зубів, протягом тривалого часу кровоточивість ясен під час їжі та чищення зубів, неприємний запах з рота, відчуття дискомфорту та свербіння в яснах. Після обстеження був встановлений діагноз: "генералізований пародонтит хронічний перебіг середнього ступеня важкості" та призначений курс лікування за способом, що пропонується, а саме: 1) проведення професійної гігієни порожнини рота з використанням ультразвукового скейлінга, з подальшим шліфуванням і поліруванням поверхні зубів за допомогою нейлонових щіточок і гумових чашечок; 2) "Бішофіт Полтавський" - аплікації гелю на ясна два рази на день - 7-10 діб; 3) "Бішофіт Полтавський" - у вигляді розчину бішофіту для полоскання (в розведенні 1:5)4 рази на день протягом З тижнів. 4) "Бішофіт Полтавський" - всередину по 100 мл 1 рази на день (10 мл концентрату на 1 л води) - З тижні. По закінчені лікування пацієнт скарг не пред'являє.
При огляді: загальний стан задовільний, рот відкривається вільно. Стан ясен без патологічних змін, ясенні сосочки без явищ запалення. Проба Писарєва-Свракова негативна.
Показники індексів становлять: РМА - 9,0 95; РІ - 0,5; РВІ - 1,5; Гріна-Вермілліона - 1,0 бали.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного перебігу, що включає застосування гелю "Бішофіт Полтавський", який відрізняється тим, що додатково призначають бо розчин "Бішофіт Полтавський" всередину.
UAU201704523U 2017-05-10 2017-05-10 Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості UA120270U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704523U UA120270U (uk) 2017-05-10 2017-05-10 Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704523U UA120270U (uk) 2017-05-10 2017-05-10 Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120270U true UA120270U (uk) 2017-10-25

Family

ID=60118601

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201704523U UA120270U (uk) 2017-05-10 2017-05-10 Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120270U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU136328U1 (ru) Индивидуальная каппа для лечения заболеваний пародонта
RU2470647C1 (ru) Способ лечения пародонтита
UA120270U (uk) Спосіб лікування генералізованого пародонтиту хронічного перебігу середнього ступеню важкості
RU2807942C1 (ru) Способ пролонгирования действия бактериофагов при лечении заболеваний слизистой оболочки полости рта
RU2400243C1 (ru) Способ лечения пародонтита
RU2620556C1 (ru) Способ лечения хронического гингивита маргинального простого
RU2799124C1 (ru) Способ проведения массажа дёсен для лиц пожилого и старческого возраста
RU2662143C1 (ru) Способ улучшения трофических процессов десны и увеличения сроков ремиссии у пациентов с хроническим генерализованным пародонтитом средней степени
RU2782403C1 (ru) Устройство для проведения массажа полости рта для лиц пожилого возраста
Asrorovna et al. Clinical And Morphological Assessment Of The Effectiveness Of Application Of Anti-Inflammatory Toothpasts In The Complex Treatment Of Periodontal Diseases In Patients With Glucose Exchange
RU2814391C1 (ru) Способ профилактики кариеса зубов при односеансовой санации полости рта у детей
Rizaev Features of the aggressive forms of periodontitis course
RU2690433C1 (ru) Способ лечения пародонтита
RU2793938C1 (ru) Устройство для проведения массажа десен
RU2608659C2 (ru) Способ лечения хронического генерализованного катарального гингивита
RU2228165C1 (ru) Способ профилактики кариеса зубов при ортодонтическом лечении детей
RU2623052C1 (ru) Способ профилактики осложнений у пациентов после хирургического лечения воспалительных заболеваний пародонта
Semenov et al. State of oral hygiene and ways to improve it
RU2453334C2 (ru) Способ лечения хронического генерализованного пародонтита
RU2643589C1 (ru) Способ лечения острого неспецифического гингивита и хронического гингивита маргинального простого
Munisovna et al. Increasing the Effectiveness of Treatment of Dental Pulp Damage in Patients With Chronic Periodontitis
UA22394U (en) Method for treatment of chronic periodontitis
Matviykiv et al. THE APPROVAL OF COMPLEX TREATMENT EFFECTIVENESS OF GENERALIZED PERIODONTITIS FOR THE PATIENTS AFTER TRANSMITTED CORONAVIRUS DISEASE AND REMAIN ON REHABILITATION
UA137431U (uk) Спосіб лікування хронічного катарального гінгівіту в підлітків
UA25512U (en) Method for treatment of cervical hyperesthesia in patients with diseases of periodontium