UA120224U - Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом - Google Patents

Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом Download PDF

Info

Publication number
UA120224U
UA120224U UAU201704258U UAU201704258U UA120224U UA 120224 U UA120224 U UA 120224U UA U201704258 U UAU201704258 U UA U201704258U UA U201704258 U UAU201704258 U UA U201704258U UA 120224 U UA120224 U UA 120224U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
capillary
capsule
liquid
viscosity
time
Prior art date
Application number
UAU201704258U
Other languages
English (en)
Inventor
Оксана Всеволодівна Гуцул
Всеволод Зиновійович Слободян
Микола Володимирович Шаплавський
Original Assignee
Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України filed Critical Вищий Державний Навчальний Заклад України "Буковинський Державний Медичний Університет" Моз України
Priority to UAU201704258U priority Critical patent/UA120224U/uk
Publication of UA120224U publication Critical patent/UA120224U/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analyzing Materials By The Use Of Electric Means (AREA)

Abstract

Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом включає використання комп'ютеризованого вимірювального комплексу реологічних параметрів рідин з біоінертним капіляром. Також використовують пристрій, який доповнено третьою капсулою з досліджуваною рідиною; еталонну рідину заливають у першу капсулу, яку піднімають відносно другої капсули, причому рідина перетікає у цю капсулу по біоінертному капілярному соленоїду; по проходженні часу для стабілізації значення напруги верхній кінець капіляра виймають із першої капсули з еталонною рідиною і занурюють у третю капсулу з досліджуваною рідиною таким чином, щоб у капіляр ввійшла невелика її проба, після чого занурюють даний кінець капіляра назад у першу капсулу з еталонною рідиною; програмно з часової графічної залежності напруги визначають час входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр EMBED Equation.3 та час її виходу з нього EMBED Equation.3 , додатково в програму вводять значення довжини капіляра EMBED Equation.3 константи установки С, різницю рівнів рідини у першій та другій капсулах h, для програмного розрахунку в'язкості досліджуваної рідини за формулою EMBED Equation.3 .

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до способів вимірювання в'язкості невеликих проб рідин, і може бути використана у клінічній лабораторній практиці та наукових дослідженнях для визначення в'язкості біологічних рідин, крові.
Сучасні методи та пристрої для визначення в'язкості рідин використовують здебільшого значні об'єми досліджуваної рідини. Розроблений та запатентований комплекс автоматизованого вимірювання електрофізичних та реологічних параметрів електролітів та біологічних рідин (Спосіб автоматизованого вимірювання в'язкості біологічних рідин безелектродним методом: пат. 35766 Україна. Ме и 2008 02926; заявл. 06.03.08; опубл. 10.10.08, бюл. Мо 19), який дозволяє визначати в'язкість рідини безелектродним методом під час її протікання у капілярному соленоїді, зокрема, не дає можливості досліджувати в'язкість невеликої проби (краплини) досліджуваної рідини. Тому розробка способів для вимірювання в'язкості невеликої проби досліджуваної рідини є актуальною на сьогоднішній час для клінічних досліджень біологічних рідин та фармацевтично-хімічної промисловості.
Аналогом корисної моделі є спосіб вимірювання в'язкості рідин за допомогою капілярного віскозиметра Пуазейля (Гершензон Е.М., Малов Н.Н., Мансуров А.Н. Молекулярная физика: учебное пособие. - М.: Академия, 2000. - 272 с), в якому віскозиметр, який є О-подібною скляною трубкою із широким коліном, що розширюється до низу та другим коліном, що вміщує впаяний всередині капіляр, який закінчується зверху кулькою, яка розширюється до верху, опускають в ємність з досліджуваною рідиною так, щоб її рівень був вище верхньої мітки віскозиметра. Під кулькою і над нею позначені дві мітки, які обмежують певний об'єм. При заповненні віскозиметра (кульки) реєструється час проходження рідини між двома мітками, який пропорційний в'язкості рідини.
Недоліком аналогу є відносно великий об'єм досліджуваної рідини, малий діапазон вимірювань, неможливість безперервного вимірювання миттєвих значень в'язкості під час руху рідини в капілярі.
Найближчим аналогом корисної моделі вибраний безелектродний спосіб вимірювання в'язкості біологічних рідин включає вимірювання електрофізичних параметрів рідини (Спосіб автоматизованого вимірювання в'язкості біологічних рідин безелектродним методом: пат. 35766
Україна. Мо и200802926; заявл. 06.03.08; опубл. 10.10.08, бюл. Мо 19), в якому вимірюють
Зо параметри границі двох рідин, що рухаються одна за одною через контур певного об'єму, додатково проводять автоматичну комп'ютерну реєстрацію напруги на виході приладу (вимірювач добротності ВМ-560) та однозначно її переводять у добротність коливального контуру, а вимірювання в'язкості проводять за допомогою комп'ютерної обробки графічної залежності добротності коливального контуру від часу на екрані монітора під час послідовного протікання двох рідин через капілярний соленоїд, включений в індуктивну схему.
Недоліком найближчого аналога є відсутність можливості вимірювання в'язкості під час протікання лише однієї рідини.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалити спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом шляхом зміни методики, а саме шляхом пропускання невеликої проби досліджуваної рідини на фоні еталонної.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом включає використання комп'ютеризованого вимірювального комплексу реологічних параметрів рідин з біоіїнертним капіляром, відповідно корисній моделі використовують пристрій, який доповнено третьою капсулою з досліджуваною рідиною; еталонну рідину заливають у першу капсулу, яку піднімають відносно другої капсули, причому рідина перетікає у цю капсулу по біоїінертному капілярному соленоїду; по проходженні часу стабілізації значення напруги верхній кінець капіляра виймають із першої капсули з еталонною рідиною і занурюють у третю капсулу з досліджуваною рідиною таким чином, щоб у капіляр ввійшла невелика її проба, після чого занурюють даний кінець капіляра назад у першу капсулу з еталонною рідиною; програмно з часової графічної залежності напруги визначають час входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр її та час її виходу з нього і», додатково в програму вводять значення довжини капіляра Ік константи установки С, різницю рівнів рідини у першій та бригій-капсулах ПН, для програмного розрахунку в'язкості досліджуваної рідини за формулою їх .
Відмітні ознаки запропонованої корисної моделі від найближчого аналога наведена в наступній таблиці.
Таблиця
Порівняння запропонованої корисної моделі та способу-найближчого аналога за ознаками оваи00000000000 | наро Корионамодель
Ознаки Корисна модель аналог вимірювальна установка для безелектродного дослідження
Визначення термінів, які використовуються при описі корисної моделі: в'язкість, невеликі проби рідин, безелектродний метод.
Теоретичні передумови здійснення корисної моделі.
Безелектродні методи дослідження мають ряд переваг перед електродними методами досліджень електрофізичних параметрів рідин, у тому числі при дослідженні особливо чистих рідин. Переваги безелектродного методу вимірювання електрофізичних параметрів рідини під час її протікання у капілярі порівняно із електродним способом найбільш яскраво проявляються при дослідженні протікання невеликої проби досліджуваної рідини на фоні еталонної рідини, оскільки електродний спосіб у цьому випадку є малоефективним.
Для підтвердження точності реєстрації часу входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр та часу її виходу з нього при безелектродному способі було використано електродний спосіб дослідження, як показано на графічному зображенні, на якому наведено представлені часові залежності напруги Од та струму І під час протікання рідини у капілярному соленоїді, де 1 - електродний спосіб, 2 - безелектродний спосіб. Припинення реєстрації струму електродним способом та початок зміни напруги безелектродним способом свідчать про час входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр, а початок реєстрації відновленого значення струму при електродному способі та початок стабілізації напруги при безелектродному способі - час її виходу з нього.
Спосіб здійснюється наступним чином.
Для вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом використовують вдосконалений вимірювальний комплекс, зазначений у найближчому аналогу, який доповнено третьою капсулою з досліджуваною рідиною.
Еталонну рідину заливають у першу капсулу. Її піднімають відносно другої капсули та фіксують у даному положенні для забезпечення різниці тисків, завдяки якій рідина перетікає у цю капсулу по біоінертному капілярному соленоїду. По проходженні деякого часу, необхідного для стабілізації значення напруги а, що вимірюється вольтметром В7-21 на виході вимірювача добротності ВМ-560, який пов'язаний індуктивним зв'язком з вимірювальним коливальним
Зо контуром та через вольтметр з інтерфейсним перехідником, що спряжений з комп'ютером, верхній кінець капіляра виймають із першої капсули з еталонною рідиною і занурюють у третю капсулу з досліджуваною рідиною таким чином, щоб у капіляр ввійшла невелика її проба (краплина, довжиною в капілярі «3-5 мм), після чого занурюють даний кінець капіляра назад у першу капсулу з еталонною рідиною.
Програмно з часової графічної залежності напруги Од визначають час входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр її та час її виходу з нього Її». Додатково в програму вводять значення довжини капіляра Ік константи установки С, різницю рівнів рідини у першій та другій капсулах п, для програмного розрахунку в'язкості досліджуваної рідини за формулбікі» -) ї.
Розраховане значення в'язкості невеликої проби досліджуваної рідини відтворюється на екрані монітора.
Приклади використання корисної моделі
Перед вимірюванням в'язкості шприцом відбирали біологічну рідину - плазму крові в об'ємі 1 мл та поміщали до третьої капсули.
Еталонну рідину - фізрозчин заливали у першу капсулу. Її піднімали відносно другої капсули та фіксували у даному положенні для забезпечення різниці тисків, завдяки якій рідина перетікає у цю капсулу по біоїнертному капілярному соленоїду. По проходженні часу 1-100 с, при якому спостерігалося стабілізування значення напруги Оу, верхній кінець капіляра виймали із першої капсули з фізрозчином і занурювали у третю капсулу з плазмою крові таким чином, щоб у капіляр ввійшла невелика її проба (краплина), після чого занурювали даний кінець капіляра назад у першу капсулу з фізрозчином.
Програмно з часової графічної залежності напруги Од визначали час входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр її та час її виходу з нього Її». Додатково в програму вводили значення довжини капіляра Ік - 500 мм константи установки С-0,129 мнхес?, різницю рівнів рідини у першій та другій капсулах п-2,50 см, для програмного розрахунку в'язкості плазми крові. Розраховане значення в'язкості невеликої проби плазми крові спостерігали на екрані монітора 7-1,23 мПахс.
Технічний результат. Запропонований спосіб при своєму здійсненні дозволяє ефективно вимірювати в'язкість невеликих проб рідин безелектродним методом та в автоматичному режимі досліджувати і візуалізувати процес протікання через капіляр невеликих проб тих рідин, для яких інші методи непридатні та проводити кількісну оцінку ефективної швидкості та в'язкості даної проби рідини.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом включає використання комп'ютеризованого вимірювального комплексу реологічних параметрів рідин з біоіїнертним капіляром, який відрізняється тим, що використовують пристрій, який доповнено третьою капсулою з досліджуваною рідиною; еталонну рідину заливають у першу капсулу, яку піднімають відносно другої капсули, причому рідина перетікає у цю капсулу по біоінертному капілярному соленоїду; по проходженні часу для стабілізації значення напруги верхній кінець капіляра виймають із першої капсули з еталонною рідиною і занурюють у третю капсулу з досліджуваною рідиною таким чином, щоб у капіляр ввійшла невелика її проба, після чого занурюють даний кінець капіляра назад у першу капсулу з еталонною рідиною; програмно з часової графічної залежності напруги визначають час входження досліджуваної невеликої проби рідини у капіляр " та час її виходу з нього 2, додатково в програму вводять значення довжини капіляра Їх константи установки С, різницю рівнів рідини у першій такій. капсулах й,
    п ЗШШИУВШТ
    Зо для програмного розрахунку в'язкості досліджуваної рідини за формулою їх .
    і : ще ие ЧНО снми фону Ной - Е пічні я сту що ен ни В не ге Нв ЗА З Се
UAU201704258U 2017-04-28 2017-04-28 Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом UA120224U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704258U UA120224U (uk) 2017-04-28 2017-04-28 Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201704258U UA120224U (uk) 2017-04-28 2017-04-28 Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120224U true UA120224U (uk) 2017-10-25

Family

ID=60118639

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201704258U UA120224U (uk) 2017-04-28 2017-04-28 Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120224U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN207675606U (zh) 一种致密储层动态渗吸排驱模拟装置
US3398079A (en) Electrochemical apparatus
UA120224U (uk) Спосіб вимірювання в'язкості невеликих проб рідин безелектродним методом
Johnson et al. All-purpose capillary viscometer
CN107036936A (zh) 用于测试油样运动粘度的测试系统及其测试方法
CN203758873U (zh) 一种智能型恩氏粘度计
CN207336460U (zh) 一种基于蒸馏-滴定法的氨氮在线监测仪
RU2700714C2 (ru) Способ определения коэффициента вязкости вещества малого объема и устройство для его осуществления
CN203598842U (zh) 一种新型乌氏粘度计恒温装置
CN103884627A (zh) 一种智能型恩氏粘度计
UA120221U (uk) Спосіб вимірювання в'язкості однорідних рідин безелектродним методом з використанням електронної ваги
CN207396266U (zh) 一种自动运动粘度测定仪的测定装置
DE202005009988U1 (de) Messpipette zur Redoxmessung von Kapillarblut
CN108693073A (zh) 一种渣油盐含量测定方法
CN206026357U (zh) 医用液体采集器
CN206057133U (zh) 一种粘滞系数测定仪
CN209400427U (zh) 一种酸碱滴定装置
CN210994373U (zh) 一种用于尿妊娠检验的标本管
CN207528293U (zh) 一种实验室用油水两相计量装置
CN106441502A (zh) 非接触测量试剂剩余量的装置和方法
KR100265024B1 (ko) 적상 수은전극을 이용한 미량원소 측정시스템
CN209485914U (zh) 手持式调剖剂粘度测试器
CN213302119U (zh) 一种用于驱替设备的新型油水分离装置
UA31236U (uk) Пристрій для автоматизованого вимірювання в'язкості біологічних рідин
RU88526U1 (ru) Устройство для определения объема биологического материала объектов неправильной геометрической формы