UA120029U - Спосіб одержання штапельного льняного волокна - Google Patents

Спосіб одержання штапельного льняного волокна Download PDF

Info

Publication number
UA120029U
UA120029U UAU201702360U UAU201702360U UA120029U UA 120029 U UA120029 U UA 120029U UA U201702360 U UAU201702360 U UA U201702360U UA U201702360 U UAU201702360 U UA U201702360U UA 120029 U UA120029 U UA 120029U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flax
rolls
processing
fiber
raw material
Prior art date
Application number
UAU201702360U
Other languages
English (en)
Inventor
Юрій Всеволодович Березовський
Дмитро Георгійович Круглий
Костянтин Миколайович Клевцов
Original Assignee
Херсонський Національний Технічний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Херсонський Національний Технічний Університет filed Critical Херсонський Національний Технічний Університет
Priority to UAU201702360U priority Critical patent/UA120029U/uk
Publication of UA120029U publication Critical patent/UA120029U/uk

Links

Landscapes

  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Manufacture, Treatment Of Glass Fibers (AREA)

Abstract

Спосіб одержання штапельного льняного волокна здійснюють шляхом механічного проминання на м'яльній машині обладнання для переробки льоносировини. Штапелювання лляних волокон здійснюють шляхом керованого розривання сирцю льону за допомогою зубчатого зчеплення пари рифлених валків м'яльної машини обладнання для переробки льоносировини при попередньому його очищенні завдяки почерговому впливу проминання і зворотно-поступального зсуву в поперечному напрямку валків м'яльної машини.

Description

Корисна модель належить до легкої промисловості, а саме до способу штапелювання текстильних волокон.
В даний час для штапелювання волокон застосовують спосіб різання, розривання, прочісування (50 1602885 А1, 30.10.90; 5!) 1305204 АТ, 23.04.87; УР 58-42289 А, 19.09.83).
Найбільш часто застосовують спосіб різання.
Однак, спосіб різання не дозволяє отримувати волокна з технологічного льняного волокна з необхідними технологічними властивостями. Це викликано тим, що використання способу різання призводить до утворення тупих кінців у елементарних лляних комплексах, що знижує їх прядильні властивості, не дозволяє видалити з поверхні комплексів елементарних волокон нецелюлозні домішки, присушисту костру.
Відомий спосіб одержання котоніну (Пат. 41838 ОА, МПК 00181/00. Спосіб одержання котоніну / Л.А. Чурсіна, С.М. Коб'яков, О.П. Домбровська, А.Г. Домбровський; Херсонський національний технічний університет; Заяв. 19.01.2009; Опубл. 10.06.2009. - прототип) реалізовують шляхом поглибленої механічної обробки укороченого та очищеного льоноволокна, одержаного в процесі первинної обробки на обладнанні для переробки льоносировини різанням та проминанням сирцю, яке очищують, розпушують та піддають дворазовому чесанню на обладнанні для переробки бавовни, різання сирцю в процесі первинної механічної обробки здійснюють по шаблону 45 мм. За способом для реалізації одержання котоніну застосовують типове обладнання заводів ПОЛВ та бавовнопереробних підприємств, технологічний ланцюжок якого доповнено механічним проминанням на м'яльній машині та різанням на роторній різальній машині, що забезпечують штапелювання сирцю льону.
Недоліком такого способу штапелювання лляного волокна полягає в тому, що при розрізанні волокон, недостатньо очищених від непрядомих волокнистих комплексів і неволокнистих домішок бильними планками в стрічці, отримують волокна, довжина яких значно відрізняється від заданої довжини нарізання, що ускладнює процес прядіння і значно погіршує якість пряжі.
Також до недоліків можна віднести те, що за ним неможливо максимально збере!ти цілісність елементарних волокон, що при обробці на подальших стадіях передпрядіння неминуче призводить до збільшення частки непрядильних волокон. Крім того, комплекси елементарних
Зо волокон після різання мають тупі кінці, що знижує їх прядильні властивості.
В основу корисної моделі поставлена задача створення способу штапелювання льняного волокна, за яким за рахунок технологічних особливостей можливо було б отримати керований технічний результат, який полягає в одержанні необхідної довжини відрізків очищеного льняного волокна від непрядомих волокнистих комплексів і неволокнистих домішок при збереженості цілісності елементарних волокон, що в цілому сприяє покращенню якості пряжі.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі одержання штапельного льняного волокна, що здійснюють шляхом механічного проминання на м'яльній машині обладнання для переробки льоносировини, згідно з корисною моделлю, штапелювання лляних волокон здійснюють шляхом керованого розривання сирцю льону за допомогою зубчатого зчеплення пари рифлених валків м'яльної машини обладнання для переробки льоносировини при попередньому його очищенні завдяки почерговому впливу проминання і зворотно- поступального зсуву в поперечному напрямку валків м'яльної машини.
Суттєвою відмінністю від прототипу є те, що штапелювання лляних волокон проводиться шляхом керованого розривання підготовленого в процесі первинної механічної обробки сирцю льону зубчатим зчепленням пари рифлених валків м'яльної машини.
Це забезпечує отримання керованого технічного результату за рахунок регулювання розривання сирцю льону зубчатим зчепленням пари рифлених валків м'яльної машини, що поліпшує прядильні властивості волокон, підвищує ефективність очищення одержуваного льняного волокна від непрядомих волокнистих комплексів та неволокнистих домішок, знижує його лінійну щільність за рахунок почергового впливу проминання і зворотно-поступального зсуву в поперечному напрямку валків м'яльної машини.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням. На кресленні схематично зображено пристрій для здійснення способу.
Згідно зі способом, потік лляного сирцю, сформований у вигляді шару при його товщині 2-4 стебла, потрапляє до м'яльної машини обладнання для переробки льоносировини і піддається дії м'яльних рифлених валків, в яких він деформується, проминається, очищується, виконуються технологічні операції згинання-зламування, ковзного згину та відокремлення волокна від деревини, проходить послаблення зв'язку костри і волокна, волокно частково розщеплюється. Потік лляного сирцю за напрямком руху потрапляє до м'яльних рифлених бо валків 1 з повздовжніми рифлями, де проходять ті ж самі технологічні операції. Глибина заходження рифлів м'яльних рифлених валків 1 з повздовжніми рифлями регулюється так, щоб створювалося необхідне навантаження на сирець, без зміни швидкості його просування. У результаті даного проминання волокно частково розщеплюється. Після м'яльних рифлених валків 1 з повздовжніми рифлями потік лляного сирцю потрапляє у валки 2 з поперечними рифлями, встановленими із зазором. При цьому один з валків здійснює зворотно-поступальний рух уздовж осі обертання, що приводить до зсуву волокон у потоці лляного сирцю одного відносно одного і, як наслідок, до їх стоншування, розщеплення за рахунок зменшення міжволокнистих зв'язків і звільнення від неволокнистих домішок. Далі потік лляного сирцю знову потрапляє в м'яльну пару м'яльних рифлених валків 1 з повздовжніми рифлями, де відбувається додаткове проминання, ковзний згин, відокремлення волокна від непрядомих волокнистих комплексів та неволокнистих домішок. Таке поєднання м'яльних і зсувних дій на потік лляного сирцю проводять декілька разів 3 метою очищення волокна від нецелюлозних домішок і зниження його лінійної щільності за рахунок розщеплення технічних комплексів. Після почергового піддавання м'яльним і зсувним діям потік лляного сирцю потрапляє до підпружинених м'яльних рифлених живлячих валків 3, що обертаються, де відбувається більш значне стиснення сирцю, що забезпечує неможливість висмикування волокна з м'яльних рифлених живлячих валків 3. Після м'яльних рифлених живлячих валків З за рухом лляного сирцю розташована пара рифлених валків 4 з повздовжніми рифлями, що знаходяться в зубчатому щепленні між собою.
Розрив сирцю льону здійснюють шляхом його проходження через зубчате зчеплення пари рифлених валків 4 з повздовжніми рифлями м'яльної машини обладнання для переробки льоносировини. Керованість процесу розриву сирцю льону забезпечується підбором рифлених валків 4 з повздовжніми рифлями для штапелювання з необхідною висотою рифлів, їх видом, кроком між рифлями і регульованістю міжосьової відстані пари рифлених валків 4 з повздовжніми рифлями м'яльної машини обладнання для переробки льоносировини, надає можливість отримання лляного волокна відповідної довжини відрізку.
Після механічного проминання лляного сирцю вна м'яльній машині обладнання для переробки льоносировини та вкорочення волокна розривом, його далі піддають подальшій механічній обробці для поліпшення прядильних властивостей штапельованого лляного
Зо волокна.
Таким чином, запропонований спосіб забезпечує отримання штапельованого льняного волокна зі зниженим рівнем руйнування елементарних волокон і їх комплексів, їх лінійної щільності, підвищення ефективності очищення одержуваного льняного волокна від непрядомих волокнистих комплексів та неволокнистих домішок, що обумовлює можливість широкого промислового застосування.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб одержання штапельного льняного волокна, що здійснюють шляхом механічного
    40 проминання на м'яльній машині обладнання для переробки льоносировини, який відрізняється тим, що штапелювання лляних волокон здійснюють шляхом керованого розривання сирцю льону за допомогою зубчатого зчеплення пари рифлених валків м'яльної машини обладнання для переробки льоносировини при попередньому його очищенні завдяки почерговому впливу проминання і зворотно-поступальному зсуву в поперечному напрямку валків м'яльної машини.
UAU201702360U 2017-03-14 2017-03-14 Спосіб одержання штапельного льняного волокна UA120029U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201702360U UA120029U (uk) 2017-03-14 2017-03-14 Спосіб одержання штапельного льняного волокна

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201702360U UA120029U (uk) 2017-03-14 2017-03-14 Спосіб одержання штапельного льняного волокна

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120029U true UA120029U (uk) 2017-10-25

Family

ID=60118626

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201702360U UA120029U (uk) 2017-03-14 2017-03-14 Спосіб одержання штапельного льняного волокна

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120029U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8789244B2 (en) Wire profile for card clothing
CN105624840A (zh) 一种羊绒纤维的分梳方法及分梳机
CN105755610A (zh) 一种水溶性纤维成条的制作方法
UA120029U (uk) Спосіб одержання штапельного льняного волокна
US3307227A (en) Method and apparatus for cleaning cotton
CN104593947A (zh) 一种利用低强力纤维生产纺织品的工艺
UA120028U (uk) Пристрій для штапелювання льняного волокна
RU2363778C1 (ru) Способ подготовки льняной тресты к трепанию
EA040296B1 (ru) Способ разволокнения лубяных волокон
US1886044A (en) Machine for the scutching, opening, and like treatment of cotton and like fibrous materials
RU2461670C1 (ru) Способ получения лубяного волокна
RU2384656C1 (ru) Способ получения лубяного волокна
RU2190048C1 (ru) Способ чесания льняного волокна в горсти на льночесальной машине и льночесальная машина для его осуществления
US166001A (en) Improvement in the art of preparing cotton for spinning
RU47368U1 (ru) Устройство для штапелирования льняного волокна в ленте
RU2230841C1 (ru) Способ получения короткоштапельного льняного волокна
US425006A (en) Fiber-rubbing machine
RU2572456C2 (ru) Способ подготовки ленты из лубяных волокон
CN110062826A (zh) 用于梳理机的梳理机盖板
US1331332A (en) Process of and machine for treating flax-straw and the like
US2409566A (en) Machine for producing staple fibers from slivers composed of continuous fibers
US1031614A (en) Thread and process of forming same.
RU2253707C1 (ru) Устройство для штапелирования льняного волокна в ленте
US1241703A (en) Machine for treating flax and other fibrous plants.
US668421A (en) Flax-machine.