UA119919C2 - Пристрій для вібраційного грохочення - Google Patents

Пристрій для вібраційного грохочення Download PDF

Info

Publication number
UA119919C2
UA119919C2 UAA201710391A UAA201710391A UA119919C2 UA 119919 C2 UA119919 C2 UA 119919C2 UA A201710391 A UAA201710391 A UA A201710391A UA A201710391 A UAA201710391 A UA A201710391A UA 119919 C2 UA119919 C2 UA 119919C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
plate
unloading
sieve
elastic
protrusions
Prior art date
Application number
UAA201710391A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Леонідович Морус
Віктор Степанович Возіянов
Володимир Михайлович Огородов
Фьодор Валєнтіновіч Сідоров
Федор Валентинович Сидоров
Сєргєй Алєксандровіч Чєрємнов
Сергей Александрович Черемнов
Владімір Владіміровіч Пятаков
Владимир Владимирович Пятаков
Єгор Владіміровіч Пятаков
Егор Владимирович Пятаков
Original Assignee
Державне Підприємство "Спеціальне Конструкторсько-Технологічне Бюро Інституту Геотехнічної Механіки Ім. М.С. Полякова Нан України"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державне Підприємство "Спеціальне Конструкторсько-Технологічне Бюро Інституту Геотехнічної Механіки Ім. М.С. Полякова Нан України" filed Critical Державне Підприємство "Спеціальне Конструкторсько-Технологічне Бюро Інституту Геотехнічної Механіки Ім. М.С. Полякова Нан України"
Priority to UAA201710391A priority Critical patent/UA119919C2/uk
Publication of UA119919C2 publication Critical patent/UA119919C2/uk

Links

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)

Abstract

Винахід належить до збагачення, а саме: до пристроїв для грохочення матеріалів при переробці мінеральної сировини і може знайти застосування в гірничорудній, будівельній та інших галузях промисловості. Пристрій для вібраційного грохочення містить короб, металеве сито з чарунками, еластичну просіювальну поверхню, виконану із модульних елементів, віброзбудник, вузли завантаження та розвантаження, при цьому просіювальна поверхня споряджена еластичними брусами, що притискають модульні елементи, при цьому кожен модульний елемент виконаний у вигляді плити, яка охоплює дві чарунки сита, розташованих поруч, по руху просіювального матеріалу, причому плита взаємодіє з чарунками сита за допомогою виступів з вивантажувальними отворами, притому кожен виступ виконаний з буртом по зовнішній стороні, а вивантажувальний отвір виконано гофрованим, при цьому плита, з боку просіювального матеріалу, споряджена додатковими виступами одного рівня по висоті, які розташовані між вивантажувальними отворами, причому торці виконані зі зрізом на всю товщину плити і спрямовані перший у бік завантаження, а протилежний - у бік розвантаження, а сторони, перпендикулярні торцям, споряджені пазами напівкруглої форми, які при стикуванні з суміжними плитами утворюють отвори для кріплення еластичних брусів. Використання винаходу приведе до підвищення продуктивності та ефективності експлуатації устаткування при переробці мінеральної сировини різного технологічного значення (з різними фізико-механічними, хімічними та іншими властивостями).

Description

споряджені пазами напівкруглої форми, які при стикуванні з суміжними плитами утворюють отвори для кріплення еластичних брусів.
Використання винаходу приведе до підвищення продуктивності та ефективності експлуатації устаткування при переробці мінеральної сировини різного технологічного значення (з різними фізико-механічними, хімічними та іншими властивостями). зе пДОрОСЦОВалЛЬНОгО : ж. ;
Рух просіюв ш ІЬНОгХ 15 13 Із 4 матиму ї І; ; ях и М І і і М і | ! / і / й авнавви нь І пи пи жк ся СУХУ ТУ муж фккня є она сін
Пп ї ї чі / Ї м ку і ІЗ
І8 , : 1. ї- і ше 18 ж: ДЕНО МИСОКОУКОЮХ Я кеш Й Ши ех - и і Я ; ве вний, , ь | Ши і сс х ду ту З че. й я жу дея р лх чих ї ж - Де Мені я сечі ве - : МАХ сх сюнжжююююм Хе. ле чяк ж тр зр 3 зі І Ди В х з Ще: й Шон й ї
А пен. х! і А ДУ ве ЖИ м нн ве і о нан і мне / / | з і Я в і кої й ин ж де д н Ми а ДЯ І, у КА ННЯ :чщН її 7 у т Ї 7
Й і й я і й 21 Ів. 16 «Фіг. З
Винахід належить до збагачення корисних копалин, а саме, до пристроїв для грохочення матеріалів при переробці мінеральної сировини різного технологічного значення, і може знайти застосування в гірничорудній, будівельній та інших галузях промисловості.
Відомий вібраційний грохот, що містить раму з опорними балками і просіювальною поверхнею, виконаною із еластичного матеріалу (1).
Еластична просіювальна поверхня закріплена на рамі грохота, захищаючи від зносу зверху металоконструкції, а сама поверхня в процесі експлуатації може багатократно замінятися.
Однак, ступінь зносу еластичної просіювальної поверхні нерівномірний, а її повна заміна приводить до збільшення трудовитрат в процесі експлуатації.
Відомий вібраційний грохот, який містить раму з опорними балками, еластичну просіювальну поверхню, виконану із окремих сит, бокові сторони яких відігнуті під прямим кутом і закріплені у пазах, що утворюються стінками поперечних опірних балок (2).
Виконання еластичної просіювальної поверхні із окремих сит дає можливість здійснювати заміну зношуваних сит, не піддаючи демонтажу всю просіювальну поверхню.
Найбільш близьким за технічною суттю і результату, що досягається (прототип) є вібраційний грохот, який містить еластичну просіювальну поверхню, виконану із окремих модульних елементів, раму з опорними балками, яка виконана з виступами та заплечиками що сполучуються із заплечиками бокових сторін модульних елементів, утворюючи замкове з'єднання (3).
Недоліком данного технічного рішення є те, що модулі еластичної просіювальної поверхні розраховані утримуватися в замкових з'єднаннях з опорними балками і не можливо їх застосувати в грохотах, споряджених металевим ситом.
В основу винаходу поставлена задача удосконалення пристрою для вібраційного грохочення, у якому за рахунок футерівки металевого сита еластичними елементами у вигляді плит, утворюється щільний шар просіювальної поверхні, за рахунок чого забезпечується захист металевого сита від абразивного зносу та ударних навантажень при грохочені крупнокускових абразивних матеріалів, що приводить до значного підвищення ефективності експлуатації устаткування при переробці мінеральної сировини різного технологічного значення (з різними фізико-механічними, хімічними та іншими властивостями).
Зо Поставлена задача вирішується за рахунок того, що пристрій для вібраційного грохочення, який містить короб, металеве сито з чарунками, еластичну просіювальну поверхню, виконану із модульних елементів, віброзбудник, вузли завантаження та розвантаження, згідно з винаходом, просіювальна поверхня оснащена еластичними брусами, що притискають модульні елементи, при цьому кожен модульний елемент виконаний у вигляді плити, яка охоплює дві чарунки сита, розташовані поруч, по руху просіювального матеріалу, причому плита взаємодіє з чарунками сита за допомогою виступів з вивантажувальними отворами, притому кожен виступ виконаний з буртом по зовнішній стороні, а вивантажувальний отвір виконано гофрованим, при цьому плита, з боку просіювального матеріалу, споряджена додатковими виступами одного рівня по висоті, які розташовані між вивантажувальними отворами, причому центральний виступ виконаний клиноподібної форми, який своїм схилом спрямований у бік завантаження матеріалу, а бічні виступи - у вигляді багатогранників зі зрізом грані із боку клиноподібного виступу, притому другий клиноподібний виступ, розташований на плиті по руху просіювального матеріалу нижче першого, своїм стовщенням виходить за межі торця плити, при цьому торець виконаний зі зрізом на всю товщину плити і спрямований у бік завантаження, а протилежний торець, з ідентичним зрізом - у бік розвантаження, причому сторони плити, перпендикулярні торцям, споряджені пазами напівкруглої форми, які при стикуванні з суміжними плитами утворюють отвори для кріплення еластичних брусів, що взаємодіють з бічними виступами плит.
Обладнання металевого сита модульними елементами, які виконані у вигляді окремих плит, кожна з яких охоплює дві чарунки сита, розташованих поруч, по руху просіювального матеріалу, дає можливість швидко, з мінімальними витратами часу замінити будь-який модульний елемент, що вийшов з ладу в процесі грохочення.
Виконання модульного елемента з виступами з боку металевого сита дає можливість утримувати його в чарунках сита за рахунок кільцевого бурта, виконаного по зовнішній стороні кожного виступу з вивантажувальними отворами, причому вивантажувальні отвори виконано гофрованими, що дозволяє їм активно пружинити при зіткненні з крупнокусковим абразивним матеріалом, пропускаючи через вивантажувальні отвори матеріал відповідного класу крупності, забезпечуючи захист сита від абразивного зносу та ударних навантажень.
Оснащення модульного елемента додатковими виступами одного рівня по висоті, 3 розташуванням між вивантажувальними отворами, не дає можливості крупним кускам 60 закривати вивантажувальні отвори, а виконання центрального виступу клиноподібної форми,
який своїм схилом спрямований у бік завантаження матеріалу, дозволяє підкидувати просіювальний матеріал, передаючи його на наступні модульні елементи.
Таким чином, система оснащення модульних елементів виступами і вивантажувальних отворів гофрами, дозволяє виконувати роль самоочищування еластичної поверхні сита від налипання та заклинювання при віброгрохоченні.
Виконання другого клиноподібного виступу, розташованого на модульному елементі, по руху просіювального матеріалу нижче першого, що своїм стовщенням виходить за межі торця плити, є суто технологічним, для збереження рівної відстані між вивантажувальними отворами, та притиснення цим стовщенням поверхні суміжного елемента.
Виконання торців модульного елемента зі зрізами на всю його товщину зі спрямованням у протилежні напрямки - у бік завантаження та розвантаження, дає можливість стикувати суміжні елементи торцями з напустком без зазорів, одержуючи щільний шар футерівки з еластичного матеріалу.
Спорядження модульного елемента пазами напівкруглої форми, який при стикуванні з суміжними елементами утворює отвори для кріплення притискних еластичних брусів, що взаємодіють з бічними виступами модульних елементів, дозволяє перекривати зазори між суміжними елементами та стримувати їх від зміщення у поперечному напрямку, одержуючи єдину пружинисту просіювальну поверхню з еластичного матеріалу.
Таким чином за рахунок футерівки металевого сита модульними елементами у вигляді плит, утворюється щільний шар просіювальної поверхні, за рахунок чого забезпечується захист металевого сита від абразивного зносу та ударних навантажень при грохоченні крупнокускових абразивних матеріалів, що приводить до значного підвищення ефективності експлуатації пристрою для вібраційного грохочення.
Суть винаходу пояснюється кресленнями, де на фіг. 1 схематично зображено пристрій для вібраційного грохочення, на фіг. 2 - пристрій у поперечному розрізі, на фіг. З - модульний елемент, виконаний у вигляді плити (вигляд зверху), на фіг. 4 - розріз А-А фіг. 3.
Пристрій для вібраційного грохочення містить в собі короб 1, металеве сито 2 з чарунками 3, модульний елемент 4 з притискними брусами 5 віброзбудники б, вузли завантаження 7 та розвантаження 8. Модульний елемент 4 з боку сита 2 оснащено виступами 9 з буртом 10 та
Зо вивантажувальним отвором 11 у вигляді гофри 12, а з боку просіювального матеріалу - центральним виступом 13 клиноподібної форми зі схилом 14, та боковими виступами 15 зі зрізами 16, торцями 17 і 18 зі зрізами 19 та 20 відповідно, пазами 21 напівкруглої форми.
Створення щільного шару футерівки з еластичного матеріалу в пристрої для вібраційного грохочення здійснюється наступним чином.
Підготовлюють інструмент, що необхідний для монтажу виробів з еластичного матеріалу у вигляді великого молотка.
Для максимального полегшення усіх наступних операцій з монтажу еластичних (резинових та резинометалевих) виробів пристрою їх контактні поверхні з металоконструкціями та між собою, щедро змащують розчином, який сприяє їх прослизанню і монтаж проводять за допомогою постукування молотком, без застосування яких-небудь спеціальних механічних або хімічних засобів кріплення.
Монтаж модульних елементів починають проводити від вузла розавантаження 8 в бік вузла завантаження 7 порядно. При цьому модульний елемент 4 своїми виступами 9 з кільцевим буртом 10 установлюється у дві розташовані поряд, по руху просіювального матеріалу, чарунки
З металевого сита 2 так, щоб бурт 10 просковзнув у чарунці З та зачепився за металевий лист сита 2 з іншої сторони зі щільним приляганням. При цьому сторони модульного елемента 4 перпендикулярні торцям, споряджені пазами 21 напівкруглої форми, які стикуються з суміжними модульними елементами, утворюючи отвори для кріплення еластичних брусів 5, що взаємодіють з бічними виступами 15. При монтажу наступного ряду, модульний елемент 4 своїм зрізом 20 укладається на суміжний зріз 19, утворюючи напусток по руху просіювального матеріалу, а виступ 13 своїм стовщенням притискує уже змонтований модуль суміжного ряду.
Таким чином процес монтажу повторюється, утворюючи єдину пружинисту просіювальну поверхню з еластичного матеріалу.
Пристрій працює наступним чином.
При завантаженні грохота через вузол 7, просіювальний матеріал переміщується по ситу 2, футерованому модульними елементами 4, які виконані у вигляді окремих плит, кожна з яких охоплює дві чарунки З сита 2, розташованих поруч, по руху просіювального матеріалу (показано стрілкою на фіг. 3). При цьому кільцевий бурт 10 надійно утримує модульний елемент 4 в чарунках З сита 2, а бруси 5 щільно притискують суміжні модульні елементи 4, забезпечуючи бо щільний шар єдиної просіювальної поверхні, що захищає металеве сито 2 від абразивного зносу та ударних навантажень при грохоченні крупнокускових абразивних матеріалів, а система оснащення модульних елементів 4 виступами 13 та 15 і виконання вивантажувальних отворів 11 у вигляді гофри 12, дозволяє виконати самоочищування еластичної поверхні сита від налипання та заклинювання при віброгрохоченні, пропускаючи через вивантажувальні отвори 11 матеріал відповідного класу крупності.
Таким чином оснащення пристрою для вібраційного грохочення футерівкою із модульних елементів забезпечує захист металевого сита від абразивного зносу та ударних навантажень, що приведе до значного підвищення продуктивності та ефективності експлуатації устаткування при переробці мінеральної сировини різного технологічного значення (з різними фізико- механічними, хімічними та іншими властивостями).
Джерела інформації: 1. Справочник по обогащению руд. Т. 1. М.: "Недра", 1972, -С. 29. 2. А.С. СССР Мо 1480894, кл. В 07В 1/46, Бюл. Мо 19, 1989. 3. Патент України Мо 5361, кл. В 078 1/46, 28.12.94.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Пристрій для вібраційного грохочення, який містить короб, металеве сито з чарунками, еластичну просіювальну поверхню, виконану із модульних елементів, віброзбудник, вузли завантаження та розвантаження, який відрізняється тим, що просіювальна поверхня оснащена еластичними брусами, що притискають модульні елементи, при цьому кожен модульний елемент виконаний у вигляді плити, яка охоплює дві чарунки сита, розташовані поруч, по руху просіювального матеріалу, причому плита взаємодіє з чарунками сита за допомогою виступів з вивантажувальними отворами, притому кожен виступ виконаний з буртом по зовнішній стороні, а вивантажувальний отвір виконано гофрованим, при цьому плита, з боку просіювального матеріалу, споряджена додатковими виступами одного рівня по висоті, та розташовані між вивантажувальними отворами, причому центральний виступ виконаний клиноподібної форми, який своїм схилом спрямований у бік завантаження матеріалу, а бічні виступи - у вигляді багатогранників зі зрізом грані із боку клиноподібного виступу, притому другий клиноподібний Зо виступ, розташований на плиті по руху просіювального матеріалу нижче першого, виконаний з виходом за межі торця плити, при цьому торець виконаний зі зрізом на всю товщину плити і спрямований у бік завантаження, а протилежний торець, з ідентичним зрізом - у бік розвантаження, причому сторони плити, перпендикулярні торцям, споряджені пазами напівкруглої форми, які при стикуванні з суміжними плитами утворюють отвори для кріплення еластичних брусів, що взаємодіють з бічними виступами плит.
UAA201710391A 2017-10-27 2017-10-27 Пристрій для вібраційного грохочення UA119919C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710391A UA119919C2 (uk) 2017-10-27 2017-10-27 Пристрій для вібраційного грохочення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201710391A UA119919C2 (uk) 2017-10-27 2017-10-27 Пристрій для вібраційного грохочення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119919C2 true UA119919C2 (uk) 2019-08-27

Family

ID=71118919

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201710391A UA119919C2 (uk) 2017-10-27 2017-10-27 Пристрій для вібраційного грохочення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119919C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3980555A (en) Replacable screen with frame
EP2523760B1 (en) Screen panel with wear protective apertures and method
AU2008253590B2 (en) Vibrating screen panel
US20080093268A1 (en) Screen assemblies utilizing screen elements retained in perforated supports
US9610614B2 (en) Screening panel and method of fixing
US4347129A (en) Screening module
CA2992665C (en) Screen segment comprising wear-resistant elements
CN201913069U (zh) 波浪形防堵孔筛网
EP2459323B1 (en) Improved screen panel and its relating production process
US5006228A (en) Mounting system for increasing the wear life of a vibrating screen panel
UA119919C2 (uk) Пристрій для вібраційного грохочення
US9421577B2 (en) Screen panels
CN109789446B (zh) 具有优化的筛分衬板固定的张弛筛分机
US9308555B2 (en) Screen panel
AU2011297647B2 (en) Screen panel with improved apertures
IE20150194A1 (en) Screen assembly
CN104084375A (zh) 一种弧形筛筛体
WO2020160631A1 (en) Modular mesh for cubic and lamellar sorting in vibrating screens and independent vibrating systems
RU2119833C1 (ru) Сито грохота
YU124083A (en) Machine sieve
US20170312786A1 (en) Screen grating
GB2073618A (en) Vibratory screening panels
AU2014283775B2 (en) Screen lining
EP2796211B1 (en) Screening media
CN212468814U (zh) 精准施力振动筛