UA11927U - Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction - Google Patents

Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction Download PDF

Info

Publication number
UA11927U
UA11927U UAU200506776U UAU200506776U UA11927U UA 11927 U UA11927 U UA 11927U UA U200506776 U UAU200506776 U UA U200506776U UA U200506776 U UAU200506776 U UA U200506776U UA 11927 U UA11927 U UA 11927U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
traumatic
tooth extraction
pathological processes
composition
plantaglucid
Prior art date
Application number
UAU200506776U
Other languages
English (en)
Inventor
Rytta Yukhymivna Khoruzha
Mykhailo Yevhenovych Khoruzhyi
Olena Ihorivna Barkalova
Yevhen Hryhorovych Khoruzhyi
Ihor Anatoliiovych Barkalov
Larysa Viktorivna Siuziaieva
Serhii Stepanovych Krapivin
Kateryna Yevheniivna Bilousova
Original Assignee
Rytta Yukhymivna Khoruzha
Olena Ihorivna Barkalova
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rytta Yukhymivna Khoruzha, Olena Ihorivna Barkalova filed Critical Rytta Yukhymivna Khoruzha
Priority to UAU200506776U priority Critical patent/UA11927U/uk
Publication of UA11927U publication Critical patent/UA11927U/uk

Links

Landscapes

  • Cosmetics (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель належить до медицини, а саме до хірургічної стоматології, і може бути використана для 2 купірування розвитку патологічних процесів після травматичного видалення зубів.
Відомий засіб позбутися стану після травматичного видалення (1. Ковалевский А.М., Иорданишвили А.К.,
Гущин П.А. Наш опьїт разработки и применения оптимизаторов репаративного остеогенеза в стоматологии.//
Юбилейньй сборник работ, посвященньїх бОо-летию кафедрь! госпитальной терапевтической стоматологии.- М., 1998.- 251с.), який, крім гідроксилапатиту кальцію 5,0-10,0, містить також йодоформ 1,0-2,0, анестезин 70 1,0-5,0, трихопол 1,0-5,0, стрептоцид 1,0-5,0, ортофен 1,0-3,0, трикальційфосфат до 100,0 і вінілін - до консистенції пасти.
Застосовують Цей засіб після анестезії та антисептичної обробки фурациліном або хлоргексидіном тощо, здійснюють екскавацію залишків коренів, альвеолярної стінки і заповнюють очищену лунку вищеописаною пастою.
Недоліком відомого засобу є те, що не завжди спостерігається лікувальний ефект. На наш погляд, це пов'язано, по-перше, з одним із компонентів, який включено до композиції - стрептоцидом. Він на фармацевтичному ринку давно. Мікроорганізми, запускаючі механізми запалення, вже мало реагують на нього.
По-друге, є група пацієнтів (з кожним роком вона збільшується), яка відповідає гіперреакцією організму в цілому (алергією) на введення вказаного сульфаніламідного препарату. Щодо включення в пасту ортофену, то фармакологи застерігають: ортофен не повинен потрапляти на покривні тканини, оскільки існують серйозні обставини, коли не можна використовувати препарат для зовнішнього застосування (а у цьому випадку автори мають на увазі зовнішнє застосування).
Найбільш близьким за технічною сутністю до засобу, що заявляється, є засіб лікування травматичних ушкоджень лунки у разі важкого видалення зубів, котрі призводять до альвеолітів (2. Хоружа Р.Ю., Чайковська |В. Хоружий М.Є., Хоружий Є.Г.- Деклараційний патент Моб3761 Україна, МКВ Аб1К?7/16. Засіб лікування в альвеоліту-- Опубл. від. 15.01.2004.- Бюл. Мо1|)|, який містить кальцію гідроксилапатит 85,0-70,0, алюмінію гідроокис 5,0-10,0, магнію трисилікат 5,0-10,0, димедрол 2,0-5,0 і 10956 розчин сульфапіродизину натрію до консистенції пасти.
Недоліком відомого засобу є те, що не акцентується увага на двох важливих обставинах: вираженому болю - та кровотечі, які розвиваються внаслідок травматичного видалення зубів, а увага більше приділялася стимуляції с кісткоутворення.
В основу корисної моделі покладено завдання - створити такий засіб для купірування розвитку патологічних о процесів при травматичному видаленні зубів, який містив би гідроксилапатит кальцію, порошки з оману високого -/- пе та кропиви дводомної. До суміші трьох препаратів додається плантаглюцид (водний розчин екстракту листя 3о подорожника великого). Ця лікарська композиція замішується на воді для ін'єкцій (З,Омас.9о) і дає можливість -- водночас значно та швидко зменшити біль і кровотечу, купірувати запальні процеси розтрощених тканин і прискорити репаративні процеси; запобігти приєднанню вторинної інфекції.
Складові засобу у такому співвідношенні мас.9о: « гідроксилапатит кальцію 79,0-81,0 - с оман високий 7,0-6,0
Із» кропива дводомна 7,0-4,0 плантаглюцид 4,0-6,0 вода для ін'єкцій 3,0 - Склад готують безпосередньо перед уживанням: до дрібнодисперсного порошку гідроксилапатиту кальцію - 79,0-81,0мас.о додають дрібно розтерті порошки оману високого 7,0-6,0мас.Уо та кропиви дводомної 7,0-4,0мас.уо. Суміш трьох порошків доповнюється плантаглюцидом (водним розчином екстракту листя се) подорожника великого) 4,0-6,0мас.бю. Усі компоненти замішуються на воді для ін'єкцій З,Омас.95. Термін
ГФ 50 зберігання 2 роки.
Показаннями до застосування цієї лікарської композиції є всі випадки травматичного видалення зубів. "м Препарат активно впливає на мікробну флору у зв'язку з бактерицидною, антисептичною дією оману високого 7,0-6,0мас.уо. А завдяки цим властивостям купіруються запальні процеси. Кропива дводомна 7,0-4,Омас.9о, у свою чергу, - кровоспинний препарат, який також використовується для лікування нагноєних ран.
Окрім того, останній характеризується і протизапальними та болезаспокійливими властивостями. Фітопрепарат с плантаглюцид 4,0-6,Омас.9о виявляє виражену протизапальну дію (бактеріостатичний засіб здатний пригнічувати патогенні мікроби: гемолітичний стрептокок, стафілокок, синьогнійну паличку тощо), прискорює загоєння тканин, спиняє кровотечу. І, нарешті, гідроксилапатит кальцію 79,0-81,Омас.9о - біосумісний матеріал, аналог кістковим компонентам, бере активну участь у кісткоутворенні розтрощених тканин зубної лунки, м'яких тканин; 60 нейтралізує запальну реакцію, пригнічує мікробну флору, виявляє сорбційні властивості (вбирає біологічно активні речовини і тим самим зменшує ризик розвитку гіперреакції - алергії). Сполучна ланка - вода для ін'єкцій З,Омас.9о.
Наводимо конкретні приклади.
Приклад 1 65 Хворий А., 27 років звернувся зі скаргами на наявність зруйнованого зуба на верхній щелепі зліва.
Об-но: 16 зуб зруйнований на 2/3. Зондування кореневих каналів безболісне, реакція на термопробу негативна. Перкусія - слабий біль. Слизова оболонка ясен в ділянці 16, 17 злегка гіперемована, дещо болюча при пальпації.
Діагноз: хронічний періодонтит 16.
Лікування: під туберальною анестезією Зоїі. ОКгасаїпі 1,8т! видалення 16. Під час видалення виникли деякі труднощі. Видалення завершилося травмою тканин, тому в лунку після іригації розчином фурациліну внесено пасту у вигляді суміші порошків у співвідношенні, мас.9о: кальцію гідроксилапатит 79,0, оман високий 7,0, кропива дводомна 7,0, плантаглюцид у кількості 4,0, замішаних на воді для ін'єкцій 3,0. Через декілька хвилин (у кріслі) кровотеча припинилася. На повторному прийомі (наступного дня) пацієнт скарг не пред'являв. 7/0 Температура тіла 36,899С. Виявлено залишки лікувальної пасти в лунці. Слизова оболонка в досліджуваній ділянці рожевого кольору, неболюча при доторкненні. Повторна іригація антисептиком нітрофуранового ряду, дозакладення пасти. Надано рекомендації з догляду за післяопераційною раною. Третє відвідування виявилося останнім (лікарняного листа не потрібно було відкривати).
Приклад 2
Пацієнт К., 40 років прийшов з приводу видалення зуба на нижній щелепі.
Об-но: 46 зуб зруйнований на 2/3. Зондування, перкусія безболісні, термопроба негативна, слизова оболонка в ділянці 46 пастозна, дещо болюча при пальпації.
Діагноз: хронічний періодонтит 46.
Лікування: під торусальною анестезією 5о!. ОКгасаїпі 1,89тіІ видалення 46 зуба. Під час видалення були го травмовані м'які та кісткові тканини; антисептична обробка Іосив тогрі розчином фурациліну, видалення кюретажною ложкою залишків кісткових уламків, заповнення порожньої лунки пастою, що складається із суміші порошків у співвідношенні, мас.уо: кальцію гідроксилапатит 81,0, оману високого 6,0, кропиви дводомної 4,0, плантаглюциду 6,0, замішаних на воді для ін'єкцій 3,0. Безпосередньо в кріслі біль ущух. Наступного дня під час огляду ніяких нарікань не було. Рот відкривався в повному обсязі. Лікувальна композиція (паста) наповнювала лунку на 2/3. Слизова оболонка у ділянці що є предметом розгляду, набула рожевого забарвлення. Пальпація ділянки не виявила якихось особливостей. Дозакладення пасти непотрібне. Надано З рекомендації з догляду за раною. У зв'язку з тим, що опитування й огляд не виявили погіршення, а слизова оболонка в ділянці лунки без змін, зі збереженою на дні лікувальною пастою, лікарняний лист закрито.
Приклад З ча
Хворий Б., 28 років надійшов за вимогою ортопеда-стоматолога для видалення давно пролікованого 27 зуба.
Видалення було травматичним. Лунка кровоточить. сч
Діагноз: стан після травматичного видалення 27 зуба. Ф
Лікування: під туберальною анестезією Бої. ОНгасаїпі 1,8тіІ після видалення 27 зуба, зрошення лунки розчином фурациліну, внесення в лунку пасти, що являє собою суміш порошків у співвідношенні мас.9о: кальцію -- гідроксилапатиту 81,0, оману високий 6,0, кропиви дводомної 4,0, плантаглюциду 6,0, замішаних на воді для «-- ін'єкцій 3,0. Через декілька хвилин (в кріслі) кровотеча припинилася. На повторному прийомі (через день) пацієнт ні на що не скаржився. Лікувальна паста заповнює 2/3 лунки. Слизова оболонка без видимих патологічних змін, безболісна при пальпації. Повторне зрошення антисептиком і дозакладення пасти не потрібне, надано рекомендації з догляду за порожниною рота. «
Запропонований нами засіб для купірування розвитку патологічних процесів після травматичномого 8 с видалення зубів, більш ефективний у порівнянні з уже існуючими за рахунок сполучення трьох фітопрепаратів і й гідроксилапатиту кальцію в суміші. Вказані лікарські препарати мають, по-перше, сумісно виражену "» протимікробну дію, по-друге: протизапальну (оман високий, кропива дводомна, плантаглюцид, гідроксилапатит кальцію), кровоспинну (кропива дводомна, плантаглюцид) властивості. | нарешті, завдяки їм прискорюються репаративні процеси (усі вищевказані) та кісткоутворення (гідроксилапатит кальцію). - Засіб для купірування розвитку патологічних процесів після травматичного видалення зубів був апробований на 19 пацієнтах - добровольцях. - Нормалізація відбувалася через 1-3 сеанси.
Ге) Таким чином, використання засобу, що заявляється, для купірування розвитку патологічних процесів після 5р травматичного видалення зубів дозволяє: о - значно зменшити кровотечу травмованої лунки; "І - запобігти розвитку больового приступу по закінченні дії анестезуючої речовини; - прискорити регенерацію травмованих тканин; - достовірно зменшити кількість відвідувань; - засіб доступний, економічно придатний.
Літературні джерела: с 1. Ковалевский А.М., МИорданишвили А.К., Гущин П.А. Наш опьїт разработки и применения оптимизаторов репаративного остеогенеза в стоматологии. / Юбилейньій сборник работ, посвященньїх бО-летию кафедрь госпитальной терапевтической стоматологии.- М., 1998.- 2516. во 2. Хоружа Р.Ю., Чайковська І.В., Хоружий М.Є., Хоружий Є.Г.- Деклараційний патент Моб3761 Україна, МКВ
Аб1К?7/16. Засіб лікування альвеоліту.- Опубл. від. 15.01.2004.- Бюл. Мо1.

Claims (1)

  1. Формула винаходу б5 Засіб для купірування розвитку патологічних процесів після травматичного видалення зубів, що містить гідроксилапатит кальцію, порошки з оману високого та кропиви дводомної, а також плантаглюцид (водний розчин екстракту листя подорожника великого), замішані на воді для ін'єкцій у такому співвідношенні, мас. 90: гідроксилапатит кальцію 79,0-81,0 оман високий 7,0-6,0 кропива дводомна 7,0-4,0 плантаглюцид 4,0-6,0 вода для ін'єкцій 3,0. з з у с (22) - ьо
    - . а - - се) іме) що 60 б5
UAU200506776U 2005-07-11 2005-07-11 Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction UA11927U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200506776U UA11927U (en) 2005-07-11 2005-07-11 Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200506776U UA11927U (en) 2005-07-11 2005-07-11 Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA11927U true UA11927U (en) 2006-01-16

Family

ID=37454853

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200506776U UA11927U (en) 2005-07-11 2005-07-11 Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA11927U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2535028C1 (ru) * 2013-04-17 2014-12-10 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Ижевская государственная медицинская академия" Министерства здравоохранения Российской Федерации Состав для профилактики заболеваний зубов и пародонта

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2535028C1 (ru) * 2013-04-17 2014-12-10 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Ижевская государственная медицинская академия" Министерства здравоохранения Российской Федерации Состав для профилактики заболеваний зубов и пародонта

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Carti et al. Evaluation and comparison of mineral trioxide aggregate and biodentine in primary tooth pulpotomy: Clinical and radiographic study
El Meligy et al. Comparison of apexification with mineral trioxide aggregate and calcium hydroxide
HÜLSMANN et al. Complications during root canal irrigation
Asgary et al. The effect of pulpotomy using a calcium-enriched mixture cement versus one-visit root canal therapy on postoperative pain relief in irreversible pulpitis: a randomized clinical trial
Fava et al. Calcium hydroxide pastes: classification and clinical indications
Sonmez et al. A comparison of four pulpotomy techniques in primary molars: a long-term follow-up
Fuks et al. Current developments in pulp therapy for primary teeth
Al Khasawnah et al. Nonsurgical clinical management of periapical lesions using calcium hydroxide‐iodoform‐silicon‐oil paste
Ozmen et al. Comparative evaluation of ankaferd blood stopper, ferric sulfate, and formocresol as pulpotomy agent in primary teeth: A clinical study
Chonat et al. Obturating materials in primary teeth—a review
Nasrallah et al. Clinical and radiographic evaluations of Biodentine™ pulpotomies in mature primary molars (Stage 2)
AT15430U1 (de) Dentales Mittel auf Basis von Hyaluronan und Octenidindihydrochlorid
Abbott et al. Strategies to minimise the consequences of trauma to the teeth
Nasseh et al. Evaluation of biodentine pulpotomies in deciduous molars with physiological root resorption (stage 3)
Mendoza et al. Evolution and prognosis of necrotic primary teeth after pulpectomy
Prashanth Recent advancements in medicated root canal sealers: An advanced step in creating bacteria free obturation
UA11927U (en) Composition for confining pathological processes upon traumatic tooth extraction
Paulindraraj et al. Apexification-then and now: A Review
Manuel et al. Non-surgical endodontic therapy using triple-antibiotic paste
Manhas et al. Obturating Materials in Pediatric Dentistry: Literature Review
Abinaya Comparative Evaluation of Antimicrobial Efficacy of Bioactive Glass, 1% Chlorhexidine Gluconate with Calcium Hydroxide and 1% Chlorhexidine Gluconate, as Intracanal Medicament in Primary Molars
Memon et al. SUCCESSFUL MANAGEMENT OF MODERATE PERIAPICAL LESION WITH EXTRA ORAL DRAINING SINUS TRACT VIA NON SURGICAL ENDODONTIC THERAPY.
Sujitha et al. Obturation materials used in pediatric dentistry: A review article
Ayub et al. Use Of Apitherapy: A Sweet Approach To Bony Healing Of Extracted Tooth Socket
Penteado Villar FELIX Accidents with sodium hypochlorite in Endodontics: A literature review of clinical cases.