UA119252C2 - Пристрій для розкидання принади для застосування в рибному лові - Google Patents

Пристрій для розкидання принади для застосування в рибному лові Download PDF

Info

Publication number
UA119252C2
UA119252C2 UAA201607419A UA201607419A UA119252C2 UA 119252 C2 UA119252 C2 UA 119252C2 UA A201607419 A UAA201607419 A UA A201607419A UA 201607419 A UA201607419 A UA 201607419A UA 119252 C2 UA119252 C2 UA 119252C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shell
halves
specified
container
bait
Prior art date
Application number
UAA201607419A
Other languages
English (en)
Inventor
Стефано Кандіні
Original Assignee
Фг Деваб Срл
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from IT000030A external-priority patent/ITCR20130030A1/it
Application filed by Фг Деваб Срл filed Critical Фг Деваб Срл
Publication of UA119252C2 publication Critical patent/UA119252C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01KANIMAL HUSBANDRY; AVICULTURE; APICULTURE; PISCICULTURE; FISHING; REARING OR BREEDING ANIMALS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NEW BREEDS OF ANIMALS
    • A01K97/00Accessories for angling
    • A01K97/02Devices for laying ground-bait, e.g. chum dispensers, e.g. also for throwing ground-bait

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)

Abstract

Винахід належить до області рибальського оснащення. Більш конкретно винахід належить до пристрою (1) для розкидання принади для застосування в рибному лові, зокрема під час лову коропа, виконаний з можливістю закидання на волосінь (3) та відкриття у воді, для забезпечення розкидання принади (2), який містить контейнер (4), виконаний з можливістю розміщення в ньому зазначеної принади (2) під час закидання та розділений на дві половини (14, 24); засоби (7, 8, 10, 11) кріплення зазначеного контейнера (4) до зазначеної волосіні (3); реверсивні закриваючі засоби (5, 6) для зазначеного контейнера (4). Реверсивні закриваючі засоби (5, 6) використовують силу притягання магнітного поля, що діє між зазначеними двома половинами (14, 24) оболонки, а зазначені дві половини (14, 24) оболонки виконані з можливістю повного відділення одна від одної під дією сили опору, викликаної тертям з водою під час занурення пристрою (1) для розкидання принади.

Description

Область техніки
Винахід відноситься до області рибальського оснащення.
Рівень техніки
Більш конкретно, винахід відноситься до пристрою для розкидання принади для застосування в рибному лові, зокрема, для лову коропа.
Лов коропа є особливою технікою спортивного рибальства, яка застосовується для лову коропа та інших великих коропових риб із аналогічними особливостями харчування. Фактично, короп харчується, всмоктуючи та випльовуючи їжу, і не хватає її зубами, як у випадку інших видів риб із зубами. Відповідно до даної методики рибного лову, принаду не слід поміщати прямо на гачок, який повинен залишатися повністю вільним від неї. У даному способі, залишення гачка не закритим полегшує зачеплення за рот риби без проникнення в рот, але так що гачок зачіплює нижню губу, що головним чином являє собою смугу хрящової тканини, і не викликає особливого ушкодження або болю в коропа.
Замість цього, принаду варто розкидати прямо у воді.
Для даної мети протягом ряду років були розроблені спеціальні пристрої для розкидання принади, тобто пристрої, які містять принаду, що викидають у воду.
Технічною мовою такі пристрої називаються розкидачами принади.
Розкидачами принади є пристрої, які застосовують для тимчасового розміщення принади та розкидання її у воді у відповідний час для приманювання донної та поверхневої риби.
Для лову коропа надто важливо, щоб розкидач принади втримував принаду під час закидання волосіні та відкривався тільки після досягнення води, при цьому забезпечуючи принаді розкидання за обмеженою та конкретною площею водойми до початку лову риби.
Патент М/О2009/098507А1 розкриває розкидач принади, який містить контейнер подовженої форми, що нагадує за формою дирижабль, розділений на дві стулки, з'єднані одна з одною кінцевим шарніром. Розкидач принади може кріпитися до волосіні безпосередньо на зазначеному шарнірі. На передній частині контейнера на місці, протилежному шарніру, передбачений засіб керування вивільнення системи закриття та блокування двох напівциліндрів, що активується ударом об воду. Дані механізми забезпечують збереження розкидача принади закритим під час закидання та відкриття тільки після контакту з водою,
Зо внаслідок пружної сили, що розкриває, яка прикладається на напівциліндри пружиною, внаслідок чого принада вивільняється.
Відомі розкидачі принади, які відносяться до типу, описаного в зазначеній вище заявці на винахід, мають деякі обмеження та недоліки, в основному внаслідок застосування різних механічних компонентів.
Зокрема, часто відбувається заклинювання як шарніра, так і механічних відкриваючих і вивільняючих засобів, розташованих між двома напівциліндрами контейнера, внаслідок інфільтрації залишків принади та бруду, які згодом можуть утворити щільні відкладення та заважати відкриттю контейнера. Тому розкидач принади, або щонайменше його ушкоджені частини, потрібно часто заміняти, що спричиняє очевидні економічні недоліки.
Ще більш несприятливим є те, що внутрішній об'єм контейнера частково зайнятий механічними засобами для керування вивільненням закриваючої та блокуючої системи, з двох стулок, і тому простір наявний для принади є обмеженим. Як наслідок, користувач повинен повторювати закидання принади декілька разів для розкидання достатньої кількості принади, яку вимагають правила сформованої практики лову коропа.
Крім того, рибалка повинен спеціально піклуватися під час завантаження розкидача принади про запобігання влучення грунту у вивільняючі механізми і шарнір. Негативними факторами, крім значних із підготовчих операцій і самого рибного лову, у відомих розкидачах принади є також непрактичність, складність застосування, вимога від користувача певної фізичної спритності та досвіду.
Хоча звичайні розкидачі принади відомого рівня техніки мають форму дирижабля з деякою обтічністю, це не забезпечує рівномірного розподілу принади всередині них, що може несприятливим чином розподілятися із скупченням у вершині або хвості, а також на одній стулці щодо іншої, і викликати розбалансування розкидача принади під час закидання, негативно впливаючи на ефективність закидання.
Дві половини оболонки (раковини), що залишаються з'єднаними одна з одною на шарнірних засобах також після удару об воду, не сприяють повному і рівномірному розкиданню принади: є ризик, що частина принади залишиться всередині контейнера, поблизу задньої частини, в якій встановлені шарнірні засоби.
При цьому принада, яка залишилась, переміщується та диспергується внаслідок спільного переміщення двох напівциліндрів, які тягне волосінь при витяганні розкидача принади, створюючи слід із залишків принади, що порушує область рибного лову.
Дані операції витягання ускладнюються тим, що дві половини оболонки, внаслідок застосування деяких металевих компонентів, наприклад, шарнірних засобів, не сприяють плавучості та прагнуть до занурення. Під час намотування волосіні після розкидання принади, витягання на берег розкидача принади ускладнене, оскільки він переміщується під водою та також підданий ризикам зачепитися за водорості, камені або будь-які відкладення на дні.
Додатковий недолік розкидачів принади, описаних вище, складається в неможливості розташування на них непроникних для рідини засобів, оскільки шарнірні засоби, вивільняючі механічні засоби і пружні відкриваючі засоби встановлені вздовж сполучної кромки двох напівциліндрів контейнера, створюючи зазори в кромках й улоеможливлюючи установку між ними, наприклад, ущільнювальної прокладки.
Розкриття сутності винаходу
Завдання винаходу тому складається в створенні пристрою для розкидання принади, що є ефективним, вивільняє всю принаду на області в межах досяжності закидання, є довговічним, зносостійким, легким і точним при закиданні, простим у застосуванні, зокрема, під час витягання та підходящим для вмісту рідин.
Завдання вирішується пристроєм для розкидання принади для застосування в рибному лові, виконаним з можливістю закидання на волосінь та відкриття у воді для забезпечення розкидання принади, який містить: - контейнер, виконаний з можливістю розміщення в ньому зазначеної принади під час закидання, оболонка якого розділена на дві половини; - засоби кріплення зазначеного контейнера до зазначеної волосіні; - реверсивні закриваючі засоби для зазначеного контейнера, і який відрізняється тим, що: - зазначені реверсивні закриваючі засоби для зазначеного контейнера виконані з можливістю використання сили притягання магнітного поля, що діє між двома половинами оболонки; а - зазначені дві половини оболонки виконані з можливістю повного відділення одна від одної під дією сили опору, викликаної тертям з водою під час занурення пристрою для розкидання принади.
Відповідно до першого аспекту винаходу, зазначені половини оболонки мають по суті симетричну форму щодо площини їхнього з'єднання одна з одною.
Переважно, форма зазначеного контейнера являє собою тіло обертання.
Згідно з особливо переважним варіантом здійснення винаходу зазначений контейнер має конічну форму та містить головну частину і по суті загострену хвостову частину, причому зазначені засоби кріплення зазначеного контейнера до зазначеної волосіні розташовані на зазначеній хвостовій частині.
Ще більше переважно, зазначені половини оболонки містять діафрагми, розташовані в зазначеній головній частині та/або зазначеній хвостовій частині зазначеного контейнера.
Зокрема, зазначені діафрагми розмежовують порожні конструкції всередині зазначеного пристрою для розкидання принади.
Відповідно до додаткового аспекту винаходу зазначене магнітне поле створюється щонайменше однією парою природних постійних магнітів або щонайменше однією парою електромагнітів, причому магніти кожної пари сполучені із зазначеними половинами оболонки так, що відповідні протилежні полюси звернені один до одного для створення сили магнітного притягання, що діє через зазначену площину з'єднання половин оболонки.
Переважно, зазначена щонайменше одна пара магнітів розташована вздовж сполучної кромки зазначених половин оболонки.
У переважному варіанті здійснення винаходу зазначені засоби кріплення зазначеного контейнера до зазначеної волосіні містять два ниткоподібних елементи однакової довжини, кожний з яких має два кінці, причому кожний перший кінець сполучений з однією із зазначених половин оболонки, а кожний другий кінець сполучений з іншою половиною та може бути сполучений із зазначеною волосінню.
Зокрема, зазначені перші кінці зазначених двох ниткоподібних елементів сполучені із зазначеними половинами оболонки з симетричним розташуванням поблизу площини з'єднання половин оболонки.
Переважно, зазначені ниткоподібні елементи є пружно гнучкими. бо Крім того, зазначений пристрій для розкидання принади містить два структурних елементи,
що відходять від зазначеної площини з'єднання двох половин оболонки, кожний 3 яких відноситься до однієї половини оболонки у хвостовій частині зазначеного контейнера та виконаний з можливістю надання точки кріплення ниткоподібних елементів до зазначеного контейнера так, що пружна сила, яка прикладається зазначеними ниткоподібними елементами, діє у площині з'єднання зазначених половин оболонки, викликаючи їхнє ковзання одна по одній.
Відповідно до додаткового аспекту винаходу зазначений пристрій для розкидання принади містить трубчастий елемент, виконаний з можливістю ковзання на зазначених ниткоподібних елементах й який міститься у головному кільці, виконаний з можливістю займати два кінцевих положення: перше положення, в якому він перебуває поблизу їхніх перших кінців, і друге положення, в якому він перебуває поблизу їхніх других кінців, так що при занятті проміжного положення між зазначеними двома кінцевими положеннями кільце регулює пружну силу розкриття зазначених ниткоподібних елементів під час закидання для запобігання випадкового відкриття двох половин оболонки.
У можливому варіанті здійснення зазначені половини оболонки містять непроникні для рідини ущільнювальні засоби, розташовані вздовж сполучної кромки.
Відповідно до додаткових аспектів винаходу зазначений пристрій для розкидання принади містить: - два несучі навантаження крила, розташовані у площині з'єднання двох половин оболонки або альтернативно у площині, перпендикулярній їй; - чотири стабілізуючі крила, два з яких розташовані у площині з'єднання двох половин оболонки, і два розташовані у площині, перпендикулярній їй.
Пристрій для розкидання принади відповідно до винаходу має ряд переваг.
Основна перевага складається у повній відсутності механічних з'єднуючих елементів між двома половинами оболонки, що утворюють контейнер: як наслідок, немає ризику заклинювання або поломки розкидача принади, що при цьому є довговічним і залишається ефективним весь час, не вимагаючи якого-небудь окремого техобслуговування.
Відсутність механічних елементів і можливість заповнення всього внутрішнього простору контейнера принадою, не потребуючої особливої уваги, полегшує та прискорює операцію завантаження: фактично, дві половини оболонки можна прямо занурити у відро, що містить
Зо принаду, щоб скористатися всім наявним простором. У даному способі закидання волосіні для розкидання принади у водоймі, в якій проводиться рибний лов, оптимізований, прискорені всі підготовчі процедури, що вважаються трудомісткими, і залишається більше часу для приємної частини рибного лову.
Ще більш переважним є той факт, що дві половини оболонки розділяються повністю при зануренні у воду, переміщуючись одна від одної за допомогою взаємного ковзання за площиною з'єднання, що полегшує повне і рівномірне розкидання принади тільки в зоні занурення.
Аналогічно, під час витягання пристрою, коли вся принада розкидана, дві половини оболонки прагнуть знову з'єднатися разом, спочатку під дією сили тертя води на зовнішній поверхні двох половин оболонки, а потім під дією сили притягання магнітів. Закриття контейнера за досягненням ним поверхні води, запобігає вивільненню з нього будь-якої принади, яка залишилася, під час витягання; це допомагає рибалці, що з досить незначним зусиллям може повернути пристрій для розкидання принади на берег, вибираючи волосінь, і управляти її траєкторією, охороняючи розкидач принади від повторних ударів об воду, скелі та камені.
По суті симетрична форма половин оболонки, яка надає пристрою до деякої міри обтічність, сприяє більш далекому і точному сходу волосіні при закиданні, що дозволяє завжди досягати певної ділянки водойми.
Зокрема, форма торпеди контейнера забезпечує пристрою проникнення у воду до відкриття: фактично, розкидач принади проникає у воду до того, як різниця в'язкості рідкого середовища та повітря викликає початок поділу половин оболонки. Відкриття розкидача принади під водою забезпечує більш концентроване занурення принади в напрямку дна: стовп принади, що опускається, є набагато більш обмеженим у просторі та добре визначеним, з більш точним й ефективним розкиданням принади. У даному способі, закидання волосіні для розкидання принади у водоймі, в якій проходить рибний лов, також оптимізований з прискоренням всіх підготовчих процедур, які вважаються трудомісткими, і залишає більше часу для приємної частини рибного лову.
Вибір застосування магнітів для втримання двох половин оболонки в контакті та пластику для виготовлення двох половин оболонки, також робить розкидач принади дуже легким, що бо забезпечує йому розміщення принади збільшеної ваги і легкість досягнення далеких відстаней при закиданні з обмеженою силою, а також плавучість у воді, що полегшує його витягання після розкидання принади.
Легкість розкидача принади також забезпечена наявністю діафрагм, які розмежовують порожні конструкції контейнера, які ніколи не повинні заповнюватися водою, а також зберігають розкидач принади легким та із збільшеною плавучістю під час витягання. Крім того, порожні конструкції, розміщені в головній та/або хвостовій частині контейнера, забезпечують розміщення принади в його центральній частині для забезпечення кращої рівноваги розкидача принади під час закидання.
У випадку, ймовірність якого мала, коли розкидач принади не відкривається у воді, наприклад, внаслідок поганого закидання, викликаного обривом волосіні, пристрій залишається на плаву, навіть коли заповнений принадою, і його можна легко витягти і повторно використовувати для наступних закидань, без диспергування принади в зонах, де лов не повинен проводитись.
Ниткоподібні елементи для кріплення половин оболонки до волосіні, внаслідок їхнього симетричного розташування щодо площини з'єднання половин оболонки, оптимізують силу закидання, також полегшуючи досягнення великої дальності з мінімальним зусиллям, і в даному способі також забезпечують збереження розкидача принади повністю закритим до проникнення у воду.
Ще більш бажано, що закріплення ниткоподібних елементів поблизу кромок половин оболонки, які з'єднуються, запобігає їхній передчасний поділ якою-небудь відриваючою силою, яка діє поза площиною з'єднання половин оболонки, при закиданні пристрою для розкидання принади.
Одночасно, під час витягання пружно гнучкі ниткоподібні елементи втримують дві половини оболонки на невеликій відстані одна від одної на обмеженій ділянці: бажано, мінімальний отвір, забезпечуваний даними пружними ниткоподібними елементами, забезпечує повне видалення будь-якої води, що залишилася, з контейнера та забезпечує збереження пристрою порожнім під час його витягання і тому дуже легким і плавучим.
Зазначені виступаючі структурні елементи забезпечують таке оптимальне закріплення ниткоподібних елементів, що під час занурення розкидача принади у воду полегшується
Зо взаємне ковзання двох половин оболонки за їхньою площиною з'єднання, що забезпечує більш кероване відкриття контейнера та більш рівномірне розкидання принади.
Зазначений трубчастий елемент, і зокрема його головне кільце, утворює свого роду запобіжний фіксатор, що протидіє випадковому відкриттю розкидача принади під час закидання і що діє як засіб для стримування пружної розкриваючої сили ниткоподібних елементів. Крім того, трубчастий елемент також діє як пристрій проти скручування, тобто під час закидання елемент запобігає закручуванню волосіні на вертлюгу та/або на ниткоподібних елементах для з'єднання з розкидачем принади.
Додаткова перевага винаходу складається в можливості розміщення вздовж з'єднувальних кромок, половин оболонки непроникних для рідини ущільнювальних засобів для запобігання розкидання будь-яких рідин, що містяться у принаді, під час закидання внаслідок просочування між двома половинами оболонки.
Несучі навантаження крила надають твердість та міцність розкидачу принади.
Зокрема, коли несучі навантаження крила розташовані у площині з'єднання двох половин оболонки, вони забезпечують утримання даної площини під час закидання горизонтальної та переміщення розкидача принади проходить паралельно поверхні води: переважно, під час закидання, на дві половини оболонки повітря впливає з однаковою інтенсивністю та зберігає їх закритими без ризику передчасного відкриття контейнера.
Однак, варіант несучих навантаження крил, розташованих у площині, яка перпендикулярна площині з'єднання двох половин оболонки, дає також важливу перевагу: крила ніколи не піддаються ризику забруднення принадою під час завантаження, оскільки вони розташовані зовні половин оболонки, зберігають вихідну товщину та забезпечують однаковий розрахунковий аеродинамічний опір, при цьому постійно забезпечуючи максимальну надійність розкидача принади.
Стабілізуючі крила на відміну від цього запобігають обертанню розкидача принади навколо своєї обі.
У цілому, пристрій для розкидання принади відповідно до винаходу має високі робочі характеристики в умовах закидання, дуже легко керується та легко витягається, є простим у застосуванні та завантаженні, довговічним і не піддається зношуванню та несправностям, будучи при цьому точним, легким і недорогим. 60 Додаткові відмінності та переваги винаходу повинні стати очевидними з його докладного опису, наведеного нижче, з прикладеними фігурами креслень, які представляють переважні способи реалізації, проілюстровані у вигляді необмежуючого прикладу, на яких показане наступне.
Короткий опис креслень
На фіг. 1 показаний аксонометричний вигляд пристрою для розкидання принади, відповідно до можливого варіанта здійснення винаходу, у закритому вигляді.
На фіг. 2 ії З показані відповідно вигляд зверху та вигляд збоку пристрою для розкидання принади за фіг. 1.
На фіг. 4 показаний поздовжній вертикальний розріз пристрою для розкидання принади за фіг. 1.
На фіг. 5, 6 і 7 показаний відповідно аксонометричний вигляд і два вигляди зверху пристрою для розкидання принади, відповідно до можливого варіанта здійснення винаходу, на трьох різних етапах застосування.
На фіг. 8 і 9 показаний відповідно вигляд зверху та поздовжній вертикальний розріз пристрою для розкидання принади, відповідно до іншого можливого варіанта здійснення винаходу, у закритому вигляді.
На фіг. 10 ї 11 показані дві різні перспективи аксонометричного вигляду пристрою для розкидання принади за фіг. 8 під час відкриття.
На фіг. 12 і 13 показаний вигляд збоку пристрою для розкидання принади відповідно до додаткового можливого варіанта здійснення винаходу, відповідно в закритому та відкритому вигляді.
На фіг. 14 показаний аксонометричний вигляд деталі пристрою за фіг. 12.
На фіг. 15 показаний аксонометричний вигляд пристрою для розкидання принади за фіг. 12 у процесі застосування.
Здійснення винаходу
Нижче описаний показаний на фігурах поліпшений пристрій 1 для розкидання принади, який зазвичай називається розкидачем принади, для застосування в рибному лові, виконаний з можливістю розміщення всередині нього деякої кількості принади 2, призначений для закидання за допомогою волосіні З та відкриття при взаємодії з водою під час занурення для забезпечення
Зо розкидання принади 2 прямо у воді.
Зазначений пристрій 1 по суті містить: - контейнер 4, виконаний з можливістю втримання в ньому зазначеної принади 2 під час закидання за допомогою волосіні 3, оболонка якого розділена на дві половини 14, 24; - засоби 7, 8, 10, 11 кріплення зазначеного контейнера 4 до волосіні 3; - реверсивні закриваючі засоби 5, 6, 15, 16 зазначеного контейнера 4.
Зазначені закриваючі засоби забезпечують безпечне закриття контейнера 4, який містить принаду 2, і наступний випуск внаслідок опору тертя об воду та забезпечення поділу двох половин 14, 24 оболонки, а також повне розкриття контейнера.
У заявленому винаході половини 14, 24 оболонки виконані з можливістю повного поділу під час вивільнення принади при видаленні одна від одної з їхнім утриманням тільки засобами 7, 8, 10, 11 кріплення, які з'єднують їх з волосінню 3, при цьому під час витягання пристрою, коли вся принада розкидана, половини 14, 24 оболонки виконані з можливістю з'єднання знову разом щонайменше на своїй ділянці, протилежній ділянці, на якій розташовані зазначені засоби кріплення.
У показаних варіантах у реверсивних закриваючих засобах застосовується сила притягання магнітного поля, створеного чотирма парами магнітів 5, 6, 15, 16.
Зазначене магнітне поле може створюватися індиферентно парами природних постійних магнітів, як показано на фігурах, або парами електромагнітів. Альтернативно, пари можна виконувати з одного магніту й одного елементу, виконаного з феромагнітного матеріалу.
Зазначені магніти бажано розташовані на контейнері 4, для створення сили притягання між двома половинами 14, 24 оболонки, що забезпечує їхнє повне закриття з принадою 2 всередині.
Магніти кожної пари 5, 6, 15, 16 звернені один до одного відповідними протилежними полюсами та сполучені з половинами 14, 24 оболонки так, що вони притягаються один до одного.
Зокрема, для забезпечення належного ущільнення двох половин 14, 24 оболонки під час закидання пристрою 1 та забезпечення його належного відкриття у воді, пари магнітів 5, 6, 15, 16 діють на площині з'єднання половин оболонки.
Оптимальні показники роботи ущільнення досягаються, коли пари магнітів 5, 6, 15, 16 розташовані точно вздовж сполучної крайки половин 14, 24 оболонки.
У варіанті, показаному на фіг. 1-11, встановлені чотири пари магнітів 5, 6, 15, 16, наприклад, бо у чотирьох ключових точках.
Зокрема, дві пари магнітів встановлені у двох кінцевих частинах розкидача принади: перша пара магнітів 5 передбачена поблизу засобів 7, 8 кріплення контейнера 4 до волосіні 3, а друга пара 6 займає протилежну частину контейнера 4. Інші дві пари 15, 16 розташовані в середній зоні контейнера 4.
На фіг. 12-15 на відміну від описаного вище показані три пари магнітів 5, 15, 6, розподілених на рівній відстані один від одного, з інтервалом 120" за периметром з'єднувальних кромок, двох половин 14, 24 оболонки.
У можливому варіанті здійснення пристрою 1, що не показаний, використовується одна пара магнітів, причому кожний магніт має по суті кільцеву форму. У цьому випадку, два кільцевих магніти повинні займати, відповідно без розривів, всю довжину сполучної кромки двох половин 14, 24 оболонки.
У будь-якому варіанті напруженість поля, положення та число пар магнітів можна відповідним чином підібрати на підставі розміру контейнера 4, маси контейнера, заповненого принадою 2, і дальності закидання, що має досягатись пристроєм 1.
Половини 14, 24 оболонки мають по суті симетричну форму стосовно їхньої площини з'єднання та, зокрема, форма контейнера 4 має форму тіла обертання. З не маючим кутів або локальних деформацій і виступів контейнером 4 розкидач 1 принади є більш обтічним і, отже, вимагає меншого зусилля для закидання. Це також зменшує ризик впливу на пари магнітів 5, 6, 15, 16, які втримують дві половини 14, 24 оболонки у потрібному положенні, зовнішніх навантажень, викликаних тертям повітря, які можуть відкрити контейнер 4 до його занурення у воду.
Для даної мети особливо бажаним є надання контейнеру форми "торпеди" або "дирижаблю", показаної на фіг. 1-11, де контейнер 4 має конічну форму, із загостреною головною частиною 4" та хвостовою частиною 4".
Загострена головна частина 4 полегшує проникнення розкидача принади у воду, а загострена хвостова частина 4" запобігає створенню турбулентності з негативним тиском у задній частині контейнера, що може гальмувати розкидач принади під час закидання. Тому контейнер у вигляді "торпеди" дає високі показники роботи, як під час закидання, так і під час розкидання принади.
Зо Альтернативно, виконаний сферичним контейнер 4, показаний на фігурах 12-15, або контейнер яйцеподібної форми також здійснений та має свої переваги.
Як показано на фіг. 9-10, кожна з половин 14, 24 оболонки містить діафрагму 18. Діафрагми 18 розташовані у хвостовій частині 4" контейнера 4 і виконані зверненими одна до одної та перебувають у контакті в закритому стані розкидача 1 принади. У даному варіанті здійснення пари магнітів 5 поруч із засобами 7, 8 з'єднання волосіні З з контейнером 4 виконані трохи заглибленими стосовно кінця його хвостової частини 4", разом з тим без ослаблення сили взаємного притягання двох половин 14, 24 оболонки.
Альтернативно, діафрагми 18 можуть бути також передбачені в головній частині 4" контейнера 4.
Зокрема, діафрагми 18 розмежовують порожні конструкції 20, при цьому утворюючи об'єм повітря всередині контейнера, який не повинна займати ні принада під час закидання, ні вода під час витягання.
Засоби кріплення контейнера 4 до волосіні З містять два пружних гнучких ниткоподібних елементи 7, 8, кожний з яких має перший кінець 7", 8' і другий кінець 7", 8".
Кожний перший кінець 7", 8", з'єднаний відповідно з однією з половин 14, 24 оболонки на загостреній хвостовій частині 4" контейнера: у показаному варіанті здійснення кожний перший кінець 7", 8", закручений навколо своєї осі для утворення закручення, утримуваного у потрібному положенні на відповідній половині оболонки 14, 24 за допомогою фіксуючого гвинта 10, 11.
Два інших кінці 7", 8" ниткоподібних елементів 7, 8 на відміну від цього з'єднані один з одним для одночасного зв'язування з волосінню 3.
Ниткоподібні елементи 7, 8 бажано виконані з пружинної сталі для забезпечення, незважаючи на їх дуже просту форму, максимальної гнучкості та пружності.
Волосінь 3 зв'язана з ниткоподібними елементами 7, 8 з використанням проміжного вертлюга 12, необхідного для запобігання перекручування, яке шкодить, волосіні, що може викликати її заплутування.
Два інших кінці 7", 8" можуть бути зварені разом або спірально скручені. В останньому випадку виходять два пружних гнучких ниткоподібних елементи з двох кінцевих частин одного пружного гнучкого ниткоподібного елемента, спірально скрученого у своїй центральній частині, на якому потім повинна закріплюватися волосінь 3. Альтернативно, зазначений єдиний бо ниткоподібний елемент може складатися навколо себе в центральній частині з утворенням двох ниткоподібних елементів 7, 8 (див. фіг. 8-9 і фіг. 12-15).
Ниткоподібні елементи 7, 8 мають однакову довжину, що забезпечує прикладання однакових складових сили, переданих волосіні З на контейнер 4, до двох половин 14, 24 оболонки без створення різних навантажень, які можуть викликати відкриття контейнера 4 під час закидання.
На всіх показаних фігурах перші кінці 7", 8' двох ниткоподібних елементів 7, 8 сполучені з половинами 14, 24 оболонки з симетричним розташуванням щодо їхньої площини з'єднання та, зокрема, поблизу їхньої сполучної кромки.
Істотним для гнучких ниткоподібних елементів 7, 8, внаслідок їхньої пружності, є забезпечення двом половинам 14, 24 оболонки можливості виконання двох різних переміщень: спочатку - ковзання одного по іншому при повороті в їхній площині з'єднання та, тільки після цього, віддалення один від одного у площині, перпендикулярній площині з'єднання.
Для даної мети, як більш докладно показано у варіанті за фіг. 10 ї 11, пристрій для розкидання принади містить два структурних елементи 19, що відходять з площини тп з'єднання половин 14, 24 оболонки, кожна з яких відноситься до половини оболонки і розташований там, де засоби кріплення з'єднуються з контейнером.
Структурні елементи 19 виступають від відповідних половин 14, 24 оболонки перпендикулярно площини т з'єднання половин оболонки.
Тому має місце таке кріплення ниткоподібних елементів 7, 8 до половин 14, 24 оболонки на площинах, перпендикулярних площині п з'єднання, що пружна сила забезпечує ковзання половин оболонки за даною площиною з'єднання. Дане ковзання ясно видно на фіг. 10-11, де показаний пристрій для розкидання принади під час першої частини його відкриття.
На фіг. 9-11 ясно показане змушене ковзання трубчастого елемента 21 на пружно гнучких ниткоподібних елементах 7, 8.
Трубчастий елемент 21, оснащений головним кільцем 22, виконаним з можливістю займати два кінцевих положення на ниткоподібних елементах 7, 8: перше положення, в якому воно перебуває поблизу перших кінців 7", 8", ії друге положення, в якому воно перебуває поблизу своїх других кінців 7", 8".
Трубчастий елемент 21 і, зокрема, його гумове або силіконове головне кільце 22, працює при взаємодії з ниткоподібними елементами 7, 8. Під час закидання розкидача 1 принади, головне кільце 22 трубчастого елемента 21 перебуває у першому положенні, в якому воно забезпечує відсутність перевищення розкриваючої пружної сили ниткоподібних елементів 7, 8 над магнітним притяганням між двома половинами 14, 24 оболонки та виключає випадкове і небажане відкриття розкидача принади. Тертя об воду під час занурення розкидача принади повинно переміщати головне кільце 22 у друге положення, вивільняючи пружну силу ниткоподібних елементів 7, 8.
Крім того, трубчастий елемент 21 виконаний з можливістю закривання вертлюга 12 для з'єднання волосіні З із засобами кріплення розкидача 1 принади для запобігання, крім усього іншого, під час витягання, заплутування волосіні З та зачеплення за водорості на дні.
На розрізі фіг. 4, показана наявність непроникних для рідини ущільнювальних засобів, розташованих уздовж сполучної кромки половин оболонки. Бажано, ущільнювальні засоби запобігають розкиданню під час закидання будь-яких рідин, що містяться у принаді та просочуються між двома половинами оболонки.
Згадані ущільнювальні засоби виконуються з ущільнювальними кільцевими прокладками 9, але можуть альтернативно містити відповідні з'єднання з геометричним приляганням із частинами охоплюваного й охоплюючого типу, розташованими вздовж кромки половин оболонки, де відбувається з'єднання.
На зовнішній поверхні контейнера 4 передбачена множина крил: чотири стабілізуючі крила 13 на однаковій відстані один від одного розташовані на хвостовій частині 4" з функцією запобігання обертання навколо власної осі контейнера під час закидання. Два стабілізуючі крила розташовані у площині з'єднання половин оболонки, а два стабілізуючі зноси крила перпендикулярні їй.
Вздовж корпусу контейнера, розкидач принади також містить два несучі навантаження крила 17.
Як показано у варіанті здійснення фіг. 1-7, несучі навантаження крила можуть розташовуватися у площині з'єднання двох половин 14, 24 оболонки, що корисно для забезпечення розкидачу принади ковзання у площині з'єднання, розташованій паралельно поверхні води, і в такий спосіб підтримки точної та правильної траєкторії під час закидання.
Як показано на відміну від цього у варіанті здійснення фіг. 8-10, альтернативно бо розташуванню у перпендикулярній площині п, несучі навантаження крила розташовані у площині з'єднання двох половин 14, 24 оболонки, забезпечуючи однаковий розрахунковий аеродинамічний опір і завжди забезпечуючи максимальну надійність розкидача принади з часом.
У показаному частковому варіанті здійснення несучі навантаження крила 17 проходять вздовж корпусу контейнера до приєднання до них двох відповідних стабілізуючих крил 13, копланарних ним.
Контейнер 4 виконаний у цілому з легкого, міцного пластику, з обмеженою питомою масою, що нижче питомої маси води, що забезпечує йому плавучість. Зокрема, контейнер 4 виконаний з поліпропілену.
Застосування винаходу описане нижче.
Після кріплення контейнера 4 до волосіні З за допомогою двох ниткоподібних елементів 7, 8, пристрій для розкидання принади готовий до застосування.
Рибалка спочатку заповнює порожнини двох половин 14, 24 оболонки, занурюючи дані половини оболонки у відро, що містить принаду 2, або застосовуючи ложку. Після заповнення двох порожнин, дві половини 14, 24 оболонки переміщуються в напрямку одна до одної так, що відповідні вільні кромки зустрічаються, і сила притягання протилежних полюсів пари магнітів 5, 6, 15, 16 забезпечує двом половинам 14, 24 оболонки зачеплення, закриваючи контейнер 4.
Потім, рибалка зрушує трубчастий елемент 21 на ниткоподібних елементах 7, 8, до заняття його головним кільцем 22 першого положення "безпечної фіксації".
Після ідентифікації точки, в якій варто розкидати принаду 2, рибалка виконує закидання розкидача 1 принади за допомогою волосіні 3.
Після досягнення води контейнер 4 відкривається під час занурення після автоматичного переміщення трубчастого елемента 21 з головним кільцем 22 у друге положення.
Зокрема, у варіанті, в якому контейнер має сферичну форму, сила опору, що виникає при контакті з водою, яка більше сили опору, викликаної тертям повітря, переборює силу притягання магнітного поля, і забезпечує повний поділ двох половин 14, 24 оболонки.
На відміну від цього у варіанті, в якому контейнер має форму торпеди, як показано на фігурах, загострена головна частина 4" розкидача принади забезпечує останньому проникнення у воду на глибину (біля півметра) до подолання силою гідродинамічного опору, створюваного тертям об воду на двох половинах оболонки, сили магнітного притягання та забезпечення відкриття розкидача принади. В'язкість води, яка відрізняється від в'язкості повітря, викликає ковзання двох половин 14, 24 оболонки одна по одній: дві половини оболонки дещо повертаються одна на іншій навколо сполучної точки ниткоподібних елементів 7, 8, розводячи відповідні головні частини 4", де інфільтрується вода (фіг. 5). Вхід води в контейнер 4 збільшує силу опору, що протидіє магнітній силі, яка повністю розділяє дві половини 14, 24 оболонки, що, переміщаючись одна від одної, забезпечують повне розкидання принади 2 (фіг. б).
Спосіб кріплення пружних ниткоподібних елементів 7, 8 до двох половин 14, 24 оболонки й орієнтація площини, в якій діє пружна сила цих елементів, також сприяє взаємному ковзанню двох половин 14, 24 оболонки у площині п їхнього з'єднання (фіг. 10 і 11).
У всіх випадках принада 2 швидко розкидається під поверхнею води, хоча дві половини 14, 24 оболонки залишаються індивідуально сполучені волосінню 3.
Порожній розкидач 1 принади повертається на поверхню, утримуваний у відкритому положенні розводящою дією двох пружних гнучких ниткоподібних елементів 7, 8.
Рибалка змотує волосінь З та витягає порожній контейнер 4 для принади.
Під час витягання розкидач 1 принади зазвичай закривається: внаслідок тертя об воду, дві половини 14, 24 оболонки переміщуються в напрямку одна до одної, і сила магнітного притягання приводить контейнер 4 у складене положення. Зокрема, спочатку знову з'єднується пара магнітів б, розташованих у головній частині 4" розкидача принади, а пружна сила ниткоподібних елементів 7, 8 зазвичай втримує два магніти 5, що утворюють пари, розташовані у хвостовій частині 4" контейнери у формі торпеди, дещо рознесені одна від одної (фіг. 7).
Переважно, невелика відстань, підтримувана між двома половинами 14, 24 оболонки, дорівнює близько 10-15 мм, що забезпечує відсутність води, яка залишається всередині контейнера після витягання.

Claims (14)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пристрій (1) для розкидання принади для застосування в рибному лові, виконаний з можливістю закидання на волосінь (3) та відкриття у воді для забезпечення розкидання принади (2), який містить:
- контейнер (4), виконаний з можливістю розміщення в ньому зазначеної принади (2) під час закидання, оболонка якого розділена на дві половини (14, 24); - засоби (7, 8, 10, 11) кріплення зазначеного контейнера (4) до зазначеної волосіні (3); - реверсивні закриваючі засоби (5, б) для зазначеного контейнера (4), причому - зазначені реверсивні закриваючі засоби (5, б) виконані з можливістю притягання один до одного силою магнітного поля для створення сили притягання між зазначеними двома половинами (14, 24) оболонки; який відрізняється тим, що зазначені засоби кріплення зазначеного контейнера до зазначеної волосіні містять два ниткоподібних елементи (7, 8) однакової довжини, кожний з яких має два кінці (7 7", 8, 8"), причому кожний перший кінець (7, 8") зв'язаний з однією із зазначених половин (14, 24) оболонки, а другі кінці (7", 8") зв'язані один з одним для їх одночасного зв'язування із зазначеною волосінню (3), причому - зазначені дві половини (14, 24) оболонки виконані з можливістю повного відділення одна від одної під дією сили опору, викликаної тертям з водою під час занурення пристрою (1) для розкидання принади.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що зазначені половини (14, 24) оболонки мають по суті симетричну форму щодо площини (л) їхнього з'єднання одна з одною.
3. Пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що форма зазначеного контейнера (4) являє собою тіло обертання.
4. Пристрій за п. 3, який відрізняється тим, що зазначений контейнер (4) має конічну форму та містить по суті загострену головну частину (4) і хвостову частину (4"), причому зазначені засоби (7, 8, 10, 11) кріплення зазначеного контейнера (4) до зазначеної волосіні (3) розташовані на зазначеній хвостовій частині (4").
5. Пристрій за п. 4, який відрізняється тим, що зазначені половини (14, 24) оболонки містять діафрагми (18), розташовані в зазначеній головній частині (4) та/або зазначеній хвостовій частині (4") зазначеного контейнера (4) та виконані з можливістю розмежування порожніх конструкцій (20) всередині зазначеного пристрою (1) для розкидання принади.
6. Пристрій за п. 2, який відрізняється тим, що зазначене магнітне поле створене щонайменше однією парою магнітів, причому магніти кожної пари сполучені із зазначеними половинами (14, 24) оболонки так, що відповідні протилежні полюси звернені один до одного для створення сили магнітного притягання, що діє через зазначену площину (л) з'єднання зазначених половин (14, 24) оболонки.
7. Пристрій за п. 6, який відрізняється тим, що зазначена щонайменше одна пара магнітів (5, б) розташована вздовж сполучної кромки зазначених половин (14, 24) оболонки.
8. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що зазначені перші кінці (7", 8") зазначених двох ниткоподібних елементів (7, 8) сполучені із зазначеними половинами (14, 24) оболонки з симетричним розташуванням поблизу площини (л) сполучення половин оболонки.
9. Пристрій за п. 8, який відрізняється тим, що зазначені ниткоподібні елементи (7, 8) є пружно гнучкими.
10. Пристрій за п. 9, який відрізняється тим, що містить два структурних елементи (19), які відходять від зазначеної площини (л) сполучення двох половин (14, 24) оболонки, кожний з яких належить до однієї половини (14, 24) оболонки у хвостовій частині (4") зазначеного контейнера (4) та виконаний з можливістю надання точки кріплення для зазначених ниткоподібних елементів (7, 8) зазначеного контейнера (4) так, що пружна сила, яка прикладається зазначеними ниткоподібними елементами (7, 8), діє у площині (л) з'єднання зазначених половин (14, 24) оболонки із забезпеченням їхнього ковзання одна по одній.
11. Пристрій за п. 9, який відрізняється тим, що містить трубчастий елемент (21), виконаний з можливістю ковзання на зазначених ниткоподібних елементах (7, 8) і містить головне кільце (22), виконане з можливістю займати два кінцевих положення: перше положення, в якому воно перебуває поблизу їхніх перших кінців (7, 8), і друге положення, в якому воно перебуває поблизу їхніх других кінців (7", 8"), так що при занятті проміжного положення між зазначеними двома кінцевими положеннями він регулює розкриваючу пружну силу зазначених ниткоподібних елементів (7, 8) під час закидання для запобігання випадковому відкриттю двох половин (14, 24) оболонки.
12. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що зазначені половини (14, 24) оболонки містять непроникні для рідини ущільнювальні засоби (9), розташовані вздовж сполучної кромки.
13. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що містить два несучі навантаження крила (17), розташовані у площині (л) з'єднання двох половин (14, 24) оболонки або альтернативно площині, перпендикулярній їй.
14. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що містить чотири стабілізуючі крила (13), два з яких розташовані у площині (л) з'єднання двох половин (14, 24) оболонки, а два розташовані у площині, перпендикулярній їй. тав! Во ;че і М | ев ме й 1 Би М, дет нн он " одн ч 4 4 ' 8 М а й В уже ре ча А с сй / ри ІЗ У, іш й | ж х ен з - й т " 24 Фіг. 1 і ІЗ М ан | і ! г Я із З з ! кесско и і Ї " і че Ї я й ен і / І / і с я юну їз х в й пі и НИ ЩА ян Ше о) х У 7 ! 17 ІЗ
Фіг. 2 ! З МИ и Е ! 12 А т шо Я , У 14 / Ши і / я - КАТЕ ва МК зеснк З а З . м Г х Я з 8
Фіг. З
UAA201607419A 2013-12-11 2014-10-12 Пристрій для розкидання принади для застосування в рибному лові UA119252C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT000030A ITCR20130030A1 (it) 2013-12-11 2013-12-11 Arnese di pasturazione utilizzabile in una battuta di pesca
ITCR20140004 2014-02-13
PCT/IT2014/000324 WO2015087361A1 (en) 2013-12-11 2014-12-10 Bait dispensing device for use in fishing

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119252C2 true UA119252C2 (uk) 2019-05-27

Family

ID=52544540

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201607419A UA119252C2 (uk) 2013-12-11 2014-10-12 Пристрій для розкидання принади для застосування в рибному лові

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP3079465B1 (uk)
RU (1) RU2679358C1 (uk)
UA (1) UA119252C2 (uk)
WO (1) WO2015087361A1 (uk)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN106212406B (zh) * 2016-09-24 2022-12-02 威海奥美仿生医疗装备科技有限公司 逆驱动路亚
GB2557507B (en) * 2016-10-05 2019-03-27 Carp System Doo Bait dispenser
RU179401U1 (ru) * 2017-10-20 2018-05-14 Сергей Анатольевич Шабашов Разбрасыватель приманки
EP3713408B1 (en) * 2017-11-20 2023-11-01 FG Devab S.r.l Bait dispensing device
WO2020234637A1 (ru) * 2019-12-20 2020-11-26 Mazepa Natalya Устройство для забрасывания рыбной прикормки
UA142520U (uk) * 2019-12-20 2020-06-10 Наталя Валеріївна Мазепа Пристрій для закидання рибного прикорму
GB2610296B (en) * 2021-07-19 2023-08-02 Doo Carp Systems A simplified lock and release device
GB2614767B (en) * 2022-05-20 2024-01-10 Q Leap Tech Limited Bait container

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2019181B (en) * 1978-04-25 1982-06-16 Thwaites E E Fishing weights
KR20090012972A (ko) * 2007-07-31 2009-02-04 장갑식 바다낚시용 다기능 수중 추
GB0801984D0 (en) * 2008-02-04 2008-03-12 Houghton Bryan G Bait dispenser
GB201206304D0 (en) * 2012-04-10 2012-05-23 Houghton Bryan G Bait dispenser

Also Published As

Publication number Publication date
RU2679358C1 (ru) 2019-02-07
WO2015087361A1 (en) 2015-06-18
EP3079465A1 (en) 2016-10-19
EP3079465B1 (en) 2020-11-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2679358C1 (ru) Устройство для разбрасывания приманки для применения в рыбной ловле
US7380365B2 (en) Diver with scent chamber
US7392613B2 (en) Chum device and method
US20140053448A1 (en) Fish-Ball Fish Attractor
US2749647A (en) Chum lure
AU2007266337A1 (en) Apparatus for the distribution of an attractant
EP3713408B1 (en) Bait dispensing device
EP3769613A1 (en) Fishing lure
US5943812A (en) Crab trap
US6094853A (en) Floating bait caster and bait protector with depth control
US3303596A (en) Fishbait container and float
US2283779A (en) Weighted casting float
JP3299107B2 (ja) 分離型こませ
US3292296A (en) Lure chamber fishing arrow
US3230659A (en) Fisherman's ball
US3178847A (en) Live-bait casting device with positive bait ejection
US2768464A (en) Bait casting device
BR102016013432B1 (pt) suporte para isca natural, com sistema de fixação, proteção e movimento oscilatório durante a pesca
AU756476B1 (en) A fishing accessory that can be a float or a sinker
US5555670A (en) Submersible object with bait compartment for a attracting fish
KR200484050Y1 (ko) 낚시찌
WO2016019365A1 (en) A device, system, and method of use for attracting and catching fish
US2793457A (en) Fishing lure retriever
JP3241371U (ja) 泳がせ釣り用投げ釣りカゴ
JPH0748067Y2 (ja) 投げ釣り用錘