UA119020C2 - Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента - Google Patents

Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента Download PDF

Info

Publication number
UA119020C2
UA119020C2 UAA201804482A UAA201804482A UA119020C2 UA 119020 C2 UA119020 C2 UA 119020C2 UA A201804482 A UAA201804482 A UA A201804482A UA A201804482 A UAA201804482 A UA A201804482A UA 119020 C2 UA119020 C2 UA 119020C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
dimensional code
data
block
logical comparison
graphic
Prior art date
Application number
UAA201804482A
Other languages
English (en)
Inventor
Вадим Петрович Дмитренко
Максим Сергійович Нечаєв
Максим Васильович Васильєв
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Універсальні Інформаційні Технології"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Універсальні Інформаційні Технології" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Універсальні Інформаційні Технології"
Priority to UAA201804482A priority Critical patent/UA119020C2/uk
Priority to PCT/UA2018/000047 priority patent/WO2019132853A1/en
Priority to US16/467,742 priority patent/US20210326590A1/en
Priority to EP18734317.3A priority patent/EP3529749B1/en
Publication of UA119020C2 publication Critical patent/UA119020C2/uk

Links

Landscapes

  • Signal Processing For Digital Recording And Reproducing (AREA)

Abstract

Заявлений винахід стосується цифрових автоматизованих електронних систем захисту графічного захисного елемента від несанкціонованого відтворення графічного захисного елемента. Система дозволяє виконувати одночасну обробку, перетворення, розпізнавання, декодування тощо, щонайменше двох параметрів, пов’язаних з графічним захисним елементом. Технічний результат полягає в визначенні підвищеного ступеня захисту графічного захисного елемента шляхом застосування комплексного аналізу одержаних даних, які є результатом розпізнавання коду з носія.

Description

Парна множина даних ;
ЯЧруга множина даних Н
Третя множина
Четверта множинА -е- -ш3о даких Першняй блок Другий блок лонного логянога порівнякня порівняння
Епектронна база даних і
Винний слок
Фіг.
Заявлений винахід стосується пристроїв для перевірки коректності маркування на носії запису, пристроїв для зчитування з носіїв запису, пристроїв для зчитування або розпізнавання надрукованих або написаних символів, або для розпізнавання образів тощо. Більш конкретно заявлена система належить до цифрових автоматизованих електронних систем захисту графічного захисного елемента від несанкціонованого відтворення графічного захисного елемента.
З рівня техніки відомий документ О52004079800 (А1) від 29.04.2004, в якому розкрито систему перевірки документів, яка дозволяє перевірити, чи є документ оригіналом. Термінал одержує зареєстровану інформацію про векторну функцію, яка вказує на особливість невідтворюваної частки розбіжностей у полі друку на документі, що є оригіналом, і зберігає зареєстрований векторний елемент на жорсткому диску через Інтернет. Сервер одержує як розрахований вектор функцій таку ж інформацію, що і зареєстрований векторний елемент у документі, який перевіряється на те, чи є документ оригіналом, зчитує зареєстрований векторний елемент з жорсткого диска, порівнює отриманий вектор розрахункових функцій зі зчитаним зареєстрованим векторним елементом і перевіряє, чи є документ, який перевіряється, оригіналом на основі результату порівняння.
З технічної точки зору заявлений винахід працює на мікрорівні і потребує додаткових спеціальних оптичних пристроїв або технічних рішень. Така конфігурація обмежує доступність використання способу.
З рівня техніки відомий документ ТУУ201711438 від 16.03.2017, в якому розкрито спосіб захисту від копіювання та спосіб запобігання підробленню, який базується на мікроскопічному текстурному зображенні. Мікроскопічне текстурне зображення складається з множини кодових областей одного розміру, кожна кодова зона складається з декількох точок чорнила, а його роздільна здатність зображення становить від 300 до 1200 адрі, мінімальна відстань між двома чорнильними точками становить 3-8 пікселів, а розмір кожної точки чорнила становить 1-4 пікселя. Координати та конкретна кількість пікселів кожної чорнильної точки у вигляді мікроскопічної фактури обчислюються алгоритмом програмного забезпечення, а дані зображення створюються для друку або друку на поверхні виробу. Це означає, що зображення мікроскопічної текстури містить код продукту і є складним для копіювання. Метод запобігання
Зо копіюванню мікроскопічної текстури за даним винаходом характеризується складністю процесу копіювання. Використовуючи даний винахід, ідентифікація продукції, яка потребує охорони проти підробок, може бути реалізована швидко, точно та надійно. Крім того, даний винахід може генерувати мікроскопічне зображення текстури з високою безпекою та величезною кількістю повідомлень за допомогою регулярного друку, так що вартість друку значно зменшується, тоді як ефект запобігання копіюванню збільшується.
Даний винахід передбачає, що узор згенерований випадковим чином під конкретні умови друку та перевірки. Визначення підробки здійснюється шляхом порівняння попередньо заданих параметрів з зображенням кандидата. Допуски вказані як величина точки 1-4 пікселі і 3-8 пікселів між кожною точкою і є фіксованими. Така методика лише ускладнює копіювання, але не захищає від нього.
З рівня техніки відома патентна заявка США И052017091505 (А1) від 30.03.2017, в якій розкрита система, що включає розпізнавання шаблону 20 штрих-коду, що містить декілька стандартних 20 елементів штрих-кодів, надрукованих на друкованій поверхні, і який кріпиться до унікального продукту; і принаймні один гліф, надрукований у зоні 20 штрих-коду. Принаймні один гліф утворюється з інформації, яка ідентифікує унікальний продукт. Елементи 20 стандартного штрих-коду можуть бути декодовані першим 20 сканером зі штрих-кодом для отримання інформації про продукт, а друге сканування виконується користувачем, щоб перевірити, чи відповідає позначка відповідному гліфу, показаному на екрані. В іншому варіанті втілення 20 шаблон штрих-коду, що включає щонайменше один гліф, може бути декодований другим 20 сканером зі штрих-кодом для одержання різної інформації про продукт.
Елементи штрих-коду повертають користувачеві у вигляді певного символу. Друге сканування виконується користувачем, наприклад, використовуючи віддалені засоби користувача, щоб перевірити відповідність позначки гліфу, показаному на екрані. Згідно з альтернативним прикладом здійснення, стандартні елементи штрих-кодів можуть бути власними, тобто оригінальними, і спосіб декодування елементів стандартного штрих-коду може не розкриватися для громадськості; це може бути зроблено, наприклад, для того, щоб забезпечити додатковий рівень захисту від підробок.
Відома система дозволяє виконувати перевірку наявності на віддаленому сервері інформації, представленої 20 штрих-кодом. Оскільки розпізнавання самого 20 штрих-коду та гліфу виконується за стандартизованими режимами декодування, то це дозволяє безперешкодно копіювати графічний захисний елемент за умови якісного відтворення копії.
Дане технічне рішення прийняте за найближчий аналог. Спільними ознаками заявленої корисної моделі та найближчого аналога з урахуванням використовуваної в подальшому описі термінології є вхідний блок, виконаний з можливістю одержувати послідовність символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду.
Задачею заявленого винаходу є створення такої системи, яка дозволяє виконувати перевірку на автентичність графічного захисного елемента. Як видно з рівня техніки, існує потреба у підвищенні рівня захисту графічного захисного елемента для зменшення ймовірності його підробки, копіювання, репродукції тощо.
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента, що містить вхідний блок, виконаний з можливістю одержання послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду.
Згідно з технічним рішенням вхідний блок додатково виконаний з можливістю одержання цифрового зображення другого двовимірного коду.
Система включає електронну базу даних, яка містить - першу множину даних, яка включає множину унікальних даних щодо щонайменше частини послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду МІ, де довжина кожної послідовності символів включає в себе множину унікальних даних, - другу множину даних, яка включає множину ключів для розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду, яке щонайменше характеризується наявністю контрольних точок та/або графічного патерна, де кожен ключ асоційований зі щонайменше частиною точок графічного патерна та послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду з множини М! і яка утворює попередньо заданий ключ Маг", - третю множину даних, яка включає множину унікальних закодованих значень, кожному з яких присвоєне відповідне цифрове зображення другого двовимірного коду М2, - четверту множину даних, яка включає попередньо задану множину еталонних параметрів якості СО), де кожна множина еталонних параметрів якості присвоюється цифровому зображенню другого двовимірного коду на основі його аналізу.
Зо Крім того, система включає декодер, який виконаний з можливістю розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду для одержання декодованого ключа М2" за допомогою попередньо заданого ключа М2" та обчисленої множини параметрів якості С", базуючись щонайменше на визначенні наявності точок та/або графічного патерну та послідовності символів цифрового зображення другого двовимірного коду.
Також система включає перший блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння декодованого ключа М2" з попередньо заданим ключем М2", збереженим в другій множині даних.
Система містить другий блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння множини обчислених параметрів якості ОО" з множини еталонних параметрів якості о.
Крім того, система включає вихідний блок, який виконаний з можливістю одержання результатів логічного порівняння від першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння та передавання результатів перевірки на автентичність графічного захисного елемента, базуючись на результатах логічного порівняння першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння.
При цьому входи вхідного блока є входами системи, а виходи вхідного блока підключені до входу електронної бази даних та входу декодера, до входів першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені виходи декодера та електронної бази даних, виходи першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені до входу вихідного блока, а виходи вихідного блока є виходами системи.
Згідно з іншим варіантом втілення - система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента містить вхідний блок, виконаний з можливістю одержання послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду.
Відповідно до заявленого технічного рішення вхідний блок додатково виконаний з можливістю одержання цифрового зображення другого двовимірного коду, пов'язаного з першим двовимірним кодом.
Система включає електронну базу даних, яка містить
- першу множину даних, яка включає множину унікальних даних щодо щонайменше частини послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду МІ, де довжина кожної послідовності символів включає в себе множину унікальних даних, - другу множину даних, яка включає множину ключів для розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду, яке щонайменше характеризується наявністю контрольних точок та/або графічного патерна, де кожен ключ асоційований зі щонайменше частиною точок графічного патерна та послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду з множини М! і яка утворює попередньо заданий ключ Маг", - третю множину даних, яка відповідає генерованій та розсіяній множині точок графічного патерна, утворюючи другий двовимірний код, і яка включає множину унікальних закодованих значень, кожному з яких присвоєне відповідне цифрове зображення другого двовимірного коду
М2 на основі множини першого двовимірного коду М1, - четверту множину даних, яка включає множину попередньо заданих еталонних параметрів якості ОО, де кожен еталонний параметр якості присвоюється цифровому зображенню другого двовимірного коду на основі його аналізу.
Крім того, система включає декодер, який виконаний з можливістю розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду для одержання декодованого ключа М2" за допомогою попередньо заданого ключа М2" та множини обчислених параметрів якості С", базуючись щонайменше на визначенні наявності точок та/або графічного патерну та послідовності символів цифрового зображення другого двовимірного коду.
Також система містить перший блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння декодованого ключа М2" з попередньо заданим ключем М2", збереженим в другій множині даних.
Система включає другий блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння множини обчислених параметрів якості ОО" з множиною еталонних параметрів якості о.
Крім того, система містить вихідний блок, який виконаний з можливістю одержання результатів логічного порівняння від першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння та передавання результатів перевірки на автентичність графічного
Зо захисного елемента, базуючись на результатах логічного порівняння першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння.
При цьому входи вхідного блока є входами системи, а виходи вхідного блока підключені до входу електронної бази даних та входу декодера, до входів першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені виходи декодера та електронної бази даних, виходи першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені до входу вихідного блока, а виходи вихідного блока є виходами системи.
Згідно з другим варіантом втілення система включає третю множину даних, яка відповідає генерованій та розсіяній множині точок графічного патерна, утворюючи другий двовимірний код, і яка включає множину унікальних закодованих значень, кожному з яких присвоєне відповідне цифрове зображення другого двовимірного коду М2 на основі множини першого двовимірного коду М1.
Технічний результат, який досягається при використанні заявленого технічного рішення, полягає у забезпеченні визначення підвищеного ступеня захисту графічного захисного елемента шляхом застосування комплексного аналізу одержаних даних, які є результатом розпізнавання з носія коду. При цьому забезпечується моніторинг якості роздрукованого графічного захисного елемента як новий додатковий рівень перевірки на автентичність. Тобто, заявлена система забезпечує високий рівень достовірності при визначенні оригінальності графічного захисного елементу. Крім того, зазначена система дозволяє більш точно виявити підроблений захисний графічний елемент під час перевірки. Додатково заявлене технічне рішення є простим для застосування, що розширює галузь його впровадження.
Заявлене технічне рішення застосовує принцип функції, що фізично не клонується (РИБ).
Відтворювальний пристрій перетворює дані з цифрового вигляду в аналоговий. Під час перетворення виникають шуми, які накладаються на відтворювані дані і утворюють унікальну конфігурацію. Така унікальна конфігурація характеризується відтвореними даними в аналоговому виду та спотвореннями, викликаними накладеними шумами. Тобто відтворені дані будуть певною мірою відрізнятися від цифрового виду. Зазначені шуми носять випадковий характер, що унеможливлює їх повторне виникнення та відтворення. Навіть при копіюванні графічного захисного елемента до графічного патерна, окрім вже внесених випадкових шумів, бо додаються шуми та спотворення, які вносяться копіювальною технікою. При цьому множина еталонних параметрів якості О первинного графічного захисного елемента буде відрізнятись від множини обчислених параметрів якості ОО" копійованого графічного захисного елемента, що вказує на його підробку. Суть заявленого технічного рішення пояснюється схематичним кресленням (Ффіг.), яке жодним чином не обмежує можливість реалізації заявленої системи та ймовірні інші варіанти її втілення в межах розкритого у формулі технічного рішення. Наведене креслення пояснює суть за допомогою умовного матеріального об'єкта, якому властиві включені до формули ознаки.
Далі в описі винаходу будуть застосовані наступні поняття, які використані для пояснення суті заявленої системи та її складових на доданому кресленні та подальшому описі.
Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента являє собою апаратний або апаратно-програмний комплекс, інформаційні входи та виходи виконані з можливістю одержання та передавання цифрових даних. Система дозволяє виконувати одночасну обробку, перетворення, розпізнавання, декодування тощо щонайменше двох параметрів, пов'язаних з графічним захисним елементом.
Графічний захисний елемент означає матрицю захищеної інформації з високою щільністю і складністю, яка містить бінарні значення, які можуть включати буквено-числові. В першому варіанті втілення, графічний захисний елемент має щонайменше дві ділянки, які кодовані за різними способами та потребують різні алгоритми декодування. Функція фізичного захисту реалізується за допомогою оптимального використання природних та необоротних втрат інформації, які відбуваються в ході друку. Зчитування графічного захисного елемента дозволяє визначити його приналежність (оригінал або копія) та визначити автентичність графічного захисного елемента.
Вхідним блоком є апаратний або апаратно-програмний засіб, переважно - багатоканальний цифровий приймач. Вхідний блок може містити сепаратор для розділення послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду та цифрового зображення другого двовимірного коду. Подальше переспрямування розділених (відокремлених) вхідних даних забезпечує їхню паралельну обробку.
Під електронною базою даних слід розуміти апаратно-програмне рішення, переважно виконане у вигляді матеріального носія, що характеризується впорядкованою структурою
Зо цифрових даних, які вносяться, зберігаються, відтворюють та видаляються через апаратно- програмне втручання.
Під декодером розуміють апаратний або апаратно-програмний засіб, який призначений для перетворення даних та їхнє надання для подальшої обробки.
Під блоком логічного порівняння розуміють апаратний або апаратно-програмний засіб, який виконує зіставлення між собою одержаних на входах даних за заданими параметрами. Блок логічного порівняння додатково виконує оцінку результату порівняння з попередньо визначеними функціями порівняння для встановлення ступеня подібності.
Вихідний блок є апаратним або апаратно-програмним засобом, зокрема є цифровим передавачем.
Далі наведений приклад реалізації винаходу. Оскільки дане технічне рішення може бути модифікованим та мати альтернативні варіанти виконання, наведений далі опис зазначений як приклад для характеристики його суті та можливості його здійснення. Має бути очевидним, що наданий детальний опис не призначений для обмеження його суті наведеними окремими варіантами втілення, а навпаки, включає всі модифікації, еквіваленти та альтернативи, які підпадають під суть та обсяг патентної охорони, що викладено в доданій формулі.
Носій містить графічний захисний елемент, представлений в першому варіанті втілення щонайменше двома кодованими елементами, які підлягають зчитуванню. Перший кодований елемент представлений двовимірним кодом, що містить публічну інформацію, яка може бути доступною при зчитуванні коду. Елементи стандартного двовимірного коду можуть використовувати існуючий стандарт і можуть відповідати будь-якому існуючому формату 20 штрих-коду, такому як, наприклад, АлЛес Содіпо, Оаїатаїйгіх, РОБ417, МахіСоде або ОК- кодування та ін. Також може використовуватися кольоровий формат 20 штрих-кодів, наприклад формат кодування 5МС із високою ємністю (НССВ). Другий двовимірний код містить приватну інформацію, яка може бути розпізнаною за певних умов. Переважно, алгоритм декодування другого двовимірного коду відрізняється від алгоритму декодування першого двовимірного коду.
Це дозволяє збільшити рівень захищеності графічного захисного елемента, і при цьому зменшити як розмір носія з графічним захисним елементом, так і довжину закодованої інформації, що потребує меншої завантаженості системи під час обробки вхідних даних. При цьому при зчитуванні графічного захисного елемента, другий двовимірний код передається до бо системи у вигляді графічного файла, тобто цифрового зображення другого двовимірного коду.
Результат зчитування передають до системи для перевірки на автентичність графічного захисного елемента. На вході зазначеної системи одержують послідовність символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду, та цифрове зображення другого двовимірного коду.
Вхідний блок передає одержані результати зчитування графічного захисного елемента до електронної бази даних та до декодера. З даних результатів зчитування виділяється набір відповідних записів, які характеризують графічний захисний елемент: М1, М2, М2" та 0.
Електронна база даних містить чотири множини даних. Прийняті результати зчитування графічного захисного елемента надходять до першої множини даних. Одержане в першій множині даних значення МІ є щонайменше частиною зчитаної публічної частини інформації з графічного захисного елемента. На основі визначеного значення М1 визначають попередньо заданий ключ М2" в другій множині даних. Попередньо заданий ключ М2" потрібний для розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду декодером. Після розпізнавання декодером цифрового зображення другого двовимірного коду, йому присвоюється декодований ключ Маг".
Третя множина даних містить еталонні значення М2, згенеровані на основі попередньо заданого ключа М2". Еталонне значення М2 та розпізнаний декодером декодований ключ М2" подають на вхід першого блока логічного порівняння.
На основі значення М1 визначається збережений в четвертій множині даних попередньо заданої множини еталонних параметрів якості ОО, яка присвоєна цифровому зображенню другого двовимірного коду на основі його певного аналізу. Прикладом аналізу другого двовимірного коду є, зокрема, топологічний аналіз.
За допомогою декодера розпізнають цифрове зображення другого двовимірного коду для одержання декодованого ключа М2" та множини обчислених параметрів якості 0". Оскільки вибір алгоритму декодування невідомий третім особам, то це обмежує доступ третім особам до закодованої інформації та унеможливлює підробку графічного захисного елемента та відповідного носія. Множина обчислених параметрів якості С)" являє собою показники відхилення від еталонного зображення, які мають місце при нанесенні зображення, тобто частини, яка являє собою відмітну, тобто з внесеними змінами під час відтворення, частину
Зо графічного захисного елемента, представленої другим двовимірним кодом, на носій. Це дозволяє виконувати перевірку автентичності графічного захисного елемента, який має високий ступінь захисту. Множина еталонних параметрів якості може бути представленою множиною показників. Це забезпечує більший ступінь захисту графічного захисного елемента. До множини показників можуть входити, зокрема, дані щодо кількості контрольних точок, які порівнюються з кількістю контрольних точок на зчитуваному графічному захисному елементі, або дані щодо відстані між еталонними точками, де ці дані порівнюються з аналогічними відстанями зі зчитуваного графічного захисного елемента, або дані щодо геометричної фігури, де показник якості буде визначатися ступенем подібності між еталонною формою та визначеною формою зчитуваного графічного елемента, або довільної комбінації вищезазначених множин та ін.
При оцінці загального параметра якості застосовують певну функцію визначення, яка визначає, наприклад, поріг перевищення масиву граничних значень відносної подібності для кожного з множини показників. В результаті такого визначення підроблений графічний захисний елемент може бути визначений при обробці щонайменше одного параметра, або після обробки всієї множини показників, якщо попередні визначення, окрім останнього, не виявили підробку.
Це дозволяє більш адаптовано розподіляти ресурси заявленої системи.
За допомогою першого блока логічного порівняння зіставляють та порівнюють декодований ключ М2" з попередньо заданим ключем М2", збереженим в другій множині даних, а за допомогою другого блока логічного порівняння зіставляють та порівнюють множину обчислених параметрів якості С" з множиною еталонних параметрів якості С. Це дозволяє виконувати одночасну перевірку на автентичність графічного захисного елемента за декількома параметрами.
За допомогою вихідного блока одержують зведені результати логічного порівняння від першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння та передають ці результати перевірки на автентичність графічного захисного елемента, базуючись на результатах логічного порівняння першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння.
В другому варіанті втілення носій містить графічний захисний елемент, представлений одним кодованим елементом. Далі будуть показані відмінності другого варіанта втілення від першого варіанта. В цьому варіанті захисний графічний елемент не прив'язується до виконання бо в певному двовимірному коді. Крім того, захисний елемент в цьому виконанні втілений у вигляді єдиного зображення двовимірного коду. Під єдиним зображенням двовимірного коду слід розуміти, що цифрове зображення другого двовимірного коду є пов'язаним з першим двовимірним кодом, як буде показано далі. Таке виконання дозволяє виконати графічний захисний елемент у будь-якій формі, наприклад у формі певної геометричної фігури, абстрактної фігури тощо. При цьому МІ міститься безпосередньо в графічному захисному елементі. Тобто алгоритм кодування застосовується безпосередньо до графічного захисного елемента. Алгоритм кодування може бути довільним, проте він не стосується алгоритму оцінки якості для визначення заданої множини еталонних параметрів якості С. Переважно, після зчитування графічного захисного елемента визначається певна визначена зона, в якій збережено публічну інформацію М1.
Формування унікальних послідовностей бінарних даних для патерну окремого графічного захисного елемента виконується за алгоритмом, який передбачає розташування точок у декілька шарів. Кожен шар при генерації відповідає за різні функції, наприклад позиціонування, ідентифікації, верифікації. Алгоритм генерації передбачає генерування бінарних даних таким чином, щоб за комбінаціями бінарних даних можна було визначити автентичність шляхом ідентифікації і верифікації окремих шарів, які в такій інтерпретації відповідають закодованим даним М2 з використанням попередньо заданого ключа М2". Саме тому розміщення першого двовимірного коду та другого двовимірного коду можливе у вигляді єдиного (по суті - об'єднаного, комплексного) двовимірного коду.
При цьому в електронну базу даних включають третю множину даних, яка відповідає генерованій та розсіяній множині точок графічного патерна, утворюючи другий двовимірний код, і яка включає множину унікальних закодованих значень, кожному з яких присвоєне відповідне цифрове зображення другого двовимірного коду М2 на основі множини першого двовимірного коду М1.
Важливою відмінністю від першого варіанта втілення є формування графічного захисного елемента, виконаного у вигляді єдиного двовимірного коду, де сам графічний захисний елемент виконаний довільної форми (коло, квадрат, ромб тощо), причому двовимірний код одночасно представляє закодовану публічну інформацію МІ та закодовані дані М2.
При розпізнаванні двовимірного коду переважно застосовують підбір коду для розпізнавання. Тобто з зовнішнього вигляду двовимірного коду не можливо однозначно визначити алгоритм декодування для виявлення публічної інформації. Це дозволяє не обмежуватись певним варіантом втілення графічного захисного елемента та алгоритму декодування публічної інформації.
Заявлена система може бути поєднаною із зовнішніми електронними комплексами різного призначення залежно від мети застосування. Наприклад, дана система дозволяє маркувати товари унікальними графічними захисними елементами, забезпечує контроль та моніторинг реалізації таких товарів саме оригінальними графічними захисними елементами. Виявлення неоригінальних захисних елементів вказує на їх неунікальність, а отже вказує на ймовірну спробу підробки або підробку товару, або маркування оригінального товару підробленими графічними захисними елементами. Це розширює функціональні можливості заявленої системи. Крім того, дана система може бути виконаною як стаціонарною, так і мобільною, що розширює можливості її застосування в різних сферах діяльності.
Для фахівців в даній галузі техніки очевидні можливі подальші модифікації заявленого об'єкта, що охоплюється суттю та межами заявленого об'єкта, як це розкрито у формулі.

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента, що містить вхідний блок, виконаний з можливістю одержання послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду, яка відрізняється тим, що вхідний блок додатково виконаний з можливістю одержання цифрового зображення другого двовимірного коду, причому система включає: електронну базу даних, яка містить - першу множину даних, яка включає множину унікальних даних щодо щонайменше частини послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду М1, де довжина кожної послідовності символів включає в себе множину унікальних даних, - другу множину даних, яка включає множину ключів для розпізнавання цифрового зображення 60 другого двовимірного коду, яке щонайменше характеризується наявністю контрольних точок (с;
та/або графічного патерна, де кожен ключ асоційований зі щонайменше частиною точок графічного патерна та послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду з множини МІ і яка утворює попередньо заданий ключ М2",
- третю множину даних, яка включає множину унікальних закодованих значень, кожному з яких присвоєне відповідне цифрове зображення другого двовимірного коду М2,
- четверту множину даних, яка включає попередньо задану множину еталонних параметрів якості ОО, де кожен еталонний параметр якості присвоюється цифровому зображенню другого двовимірного коду на основі його аналізу;
декодер, який виконаний з можливістю розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду для одержання декодованого ключа М2" за допомогою попередньо заданого ключа М2" та множину обчислених параметрів якості 9, базуючись щонайменше на визначенні наявності точок та/або графічного патерну та послідовності символів цифрового зображення другого двовимірного коду; перший блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння декодованого ключа М2" з попередньо заданим ключем М2", збереженим в другій множині даних; другий блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння множини обчислених параметрів якості 3 з множиною еталонних параметрів якості с); вихідний блок, який виконаний з можливістю одержання результатів логічного порівняння від першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння та передавання результатів перевірки на автентичність графічного захисного елемента, базуючись на результатах логічного порівняння першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння; причому входи вхідного блока є входами системи, а виходи вхідного блока підключені до входу електронної бази даних та входу декодера, до входів першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключено виходи декодера та електронної бази даних, виходи першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені до входу вихідного блока, а виходи вихідного блока є виходами системи.
Зо
2. Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента, що містить вхідний блок, виконаний з можливістю одержання послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду, яка відрізняється тим, що вхідний блок додатково виконаний з можливістю одержання цифрового зображення другого двовимірного коду, пов'язаного з першим двовимірним кодом, причому система включає: електронну базу даних, яка містить - першу множину даних, яка включає множину унікальних даних щодо щонайменше частини послідовності символів, яка є результатом розпізнавання першого двовимірного коду М1, де кожна множина унікальних даних щодо щонайменше частини послідовність символів включає в себе множину унікальних даних,
- другу множину даних, яка включає множину ключів для розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду, яке щонайменше характеризується наявністю контрольних точок та або графічного патерну, де кожен ключ асоційований зі щонайменше частиною точок графічного патерну та послідовністю символів, яка є результатом розпізнавання двовимірного коду з множини МІ і яка утворює попередньо заданий ключ М2",
- третю множину даних, яка відповідає генерованій та розсіяній множині точок графічного патерну, утворюючи другий двовимірний код, і яка включає множину унікальних закодованих значень, кожному з яких присвоєне відповідне цифрове зображення другого двовимірного коду
М2 на основі множини першого двовимірного коду М1,
- четверту множину даних, яка включає попередньо задану множину еталонних параметрів якості ОО, де кожен еталонний параметр якості присвоюється цифровому зображенню другого двовимірного коду на основі його аналізу;
декодер, який виконаний з можливістю розпізнавання цифрового зображення другого двовимірного коду для одержання декодованого ключа М2" за допомогою попередньо заданого ключа М2" та множини обчислених параметрів якості 3, базуючись щонайменше на визначенні наявності точок та/або графічного патерну та послідовності символів цифрового зображення другого двовимірного коду;
перший блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння попередньо заданого ключа М2" з декодованим ключем М2", збереженим в другій множині даних; другий блок логічного порівняння, який виконаний з можливістю логічного порівняння множини обчислених параметрів якості 3 з множиною еталонних параметрів якості с); вихідний блок, який виконаний з можливістю одержання результатів логічного порівняння від першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння та передавання результатів перевірки на автентичність графічного захисного елемента, базуючись на результатах логічного порівняння першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння; причому входи вхідного блока є входами системи, а виходи вхідного блока підключені до входу електронної бази даних та входу декодера, до входів першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені виходи декодера та електронної бази даних, виходи першого блока логічного порівняння та другого блока логічного порівняння підключені до входу вихідного блока, а виходи вихідного блока є виходами системи. - долетить пить пу тупу пу туту пу тупу туту ЧЕ тт тт нини ниинининиикциєики кі
Перша множина
Друга множння
Третя множина дання шо Четверта множина " т т даних Екернцнй блок друг нй блок пвиИщчлжВ о ІНОГО пораняння порівня пня Електронна Ваза даних
UAA201804482A 2017-12-29 2018-04-24 Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента UA119020C2 (uk)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201804482A UA119020C2 (uk) 2018-04-24 2018-04-24 Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента
PCT/UA2018/000047 WO2019132853A1 (en) 2017-12-29 2018-05-17 Graphic protective element authenticity check system
US16/467,742 US20210326590A1 (en) 2017-12-29 2018-05-17 Graphic protective element authenticity check system
EP18734317.3A EP3529749B1 (en) 2017-12-29 2018-05-17 Graphic protective element authenticity check system

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201804482A UA119020C2 (uk) 2018-04-24 2018-04-24 Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA119020C2 true UA119020C2 (uk) 2019-04-10

Family

ID=66043173

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201804482A UA119020C2 (uk) 2017-12-29 2018-04-24 Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA119020C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10373033B2 (en) Two dimensional barcode and method of authentication of such barcode
JP7093352B2 (ja) 複合二次元バーコード、電子証書媒体、生成、読取装置および方法
EP3311336B2 (en) Authentication feature in a barcode
KR100405828B1 (ko) 위변조의 방지가 가능한 문서를 제작하는 장치 및 방법,그리고 상기 문서를 인증하는 장치 및 방법
RU2606056C2 (ru) Способ и устройство для защиты и аутентификации документов
RU2520432C2 (ru) Способ и устройство для аутентификации геометрического кода
CN103761799B (zh) 一种基于纹理图像特征的票据防伪方法和装置
RU2458395C2 (ru) Способ и устройство для защиты и аутентификации документов
MXPA05001124A (es) Etiquetas a prueba de falsificacion y manipulacion con caracteristicas de incidencia aleatoria.
Nguyen et al. A watermarking technique to secure printed matrix barcode—Application for anti-counterfeit packaging
CN106372698A (zh) 多维防伪标签及其防伪验证方法
US20200311245A1 (en) Authenticating object instances
UA119020C2 (uk) Система для перевірки на автентичність графічного захисного елемента
CN115860033A (zh) 可分级鉴伪的彩色分区微点码标识的防伪方法和装置
EP3529749B1 (en) Graphic protective element authenticity check system
EP3622666B1 (en) A method and a system for creating and authenticating a binary graphic code
JP2001086319A (ja) 認証用記録物、認証方法、認証装置および認証システム
EP3829152B1 (en) Computer-implemented method for copy protection, data processing device and computer program product
AU2021100429A4 (en) Printed document authentication
CN104636939B (zh) 安全文件的防伪系统和防伪方法及防伪和鉴别单元
EA006012B1 (ru) Система защиты подлинности носителя печатной информации